Klik hier rechts en kies de mountainbiker van het jaar. -reeks mannen -reeks vrouwen
stemmen kan tot 31 januari 2012
Categorie:cross country
Sven Nys in Bredene
Een dag na de bewogen cyclocross in Loenhout , met 2 valpartijen en de opgave van Sven Nys , zette de Belgische kampioen opnieuw de puntjes op de i.
In de Versluys cyclocross in Bredene (C2), die voor geen enkel klassement meetelt, won hij het in de sprint van Niels Albert. Het sterke duo trok er in de laatste ronde vandoor en liet de Tsjech Zdenek Stybar ,Sven Vanthourenhout en de Amerikaan Jonathan Page achter.
In 2007 heeft Jan Goeman de mountainbikers van het Scott USA cycling team overgenomen en het Goeman Scott Cycling team opgericht. Sindsdien is dit team gestatig gegroeid en niet meer aan de top van het Belgische MTB weg te denken. oa. Willy Moons, Kristien Nelen en de Finse Carina Kirssi reden voor het team uit Everberg. Om ook op internationaal niveau te kunnen presteren heeft het GSC team in 2010 de officiële UCI status verworven en heeft die status weten te behouden. Hun doelstelling is het vakkundig begeleiden van ambitieuze renners om hen als zodanig de mogelijkheid te bieden zich in de sport te ontplooien en verder te ontwikkelen tot op internationaal niveau. Goeman Scott Cycling is een veelbelovend UCI mountainbiketeam met veel respect voor de sponsors en waar teamspirit hoog in het vaandel wordt gedragen. Met renners als Erno en Roan McCrae , Quentin Stepien, Bram Cools en Bart De Vocht trekt het Goeman Scott team regelmatig de aandacht, wat hen de nodige publiciteit oplevert .
Bart De Vocht ( U23 ) uit Emblem reed zich dit jaar in de kijker met een 2 de plaats in Malmedy en won door zijn regelmaat het eindklassement in de Belgacom GP. Met een zesde plaats in de World Cup in Val d' Isere was hij de beste Belg en toonde hij wat hij in zijn mars heeft. Hij strandde op enkele seconden van de Nederlander Michiel van der Heijden.
" Ik heb mijn contract bij het GSC team van Jan Goeman verlengd " zegt Bart De Vocht . " In de eerste plaats omwille van de vrijheid die ik krijg en voor de goede ondersteuning op de wereldbekers. Natuurlijk speelde het feit dat we met Scott fietsen kunnen rijden een grote rol. Over 2012 ben ik wel tevreden vooral dan met mijn 17de, 12de en 6de plaats in de wereldbekers. De World Cups waren hoogtepunten , maar mijn overwinning in het eindklassement van de Belgacom GP was ook wel mooi. Er waren ook nog wat wedstrijden waar ik niet blij mee was . Vooral dan de kampioenschappen BK, EK en WK zijn om verschillende redenen mislukt . Vooral daar wil ik het in 2013 beter doen. Ik hoop over het algemeen toch weer wat sterker geworden te zijn. Ik zou vooral goed willen presteren op de wereldbekers en op het BK en me zo te kwalificeren voor EK en WK . " aldus de 20 jarige biker uit Emblem.
Bram Cools eindigde ook 2 de in Malmedy, 3 de in St Vith en in de Belgacom GP legde hij beslag op de 3 de bij de juniores.
Erno McCrae :
" Mijn seizoen is heel goed verlopen , ik ben dus tevreden. Ik heb heel het seizoen in de top 10 gereden in alle nationale en regionale MTB wedstrijden. Door mijn regelmaat en constant vooraan te eindigen, ben ik 3de geworden in de Belgacom Belgian GP bij de juniores. Hoogtepunt van 2012 was mijn podiumplaats in Antwerpen en mijn 5de plaats in Malmedy. De wereldbekers zijn wat tegengevallen door pech in Val D'isere en Houffalize. In La Bresse en Nove Mesto voelde ik me goed, maar ging het niet. Maar deze ervaringen geven me meer zin om te trainen en het volgend jaar nog beter te doen. Ik hoop het volgend jaar als tweedejaars junior een stuk beter te doen in de World Cups en hopelijk een plaats in de selectie te verwerven. Ik denk daarmee aan het EK en het WK." aldus de 17 jarige biker.
" De GSC staff is altijd aanwezig op de wedstrijden; Jan die zowel mechanieker als ploegleider is , zorgt ervoor dat alles in goeie banen wordt geleid , zelfs op de wereldbekers. De renners van ons team komen allemaal goed overeen en dat is allemaal aan Jan Goeman en de ploegleiding te danken. " besluit Erno McCrae.
Niet enkel het UCI team maar ook het Goeman Scott competitieteam met Bjarne Bamelis & Tomas Coudere , Michelle Verstrepen en Jordy Billast heeft het afgelopen seizoen naar behoren gepresteerd.
Bart De Vocht
Categorie:Interview
La Molia
José Antonio Hermida bevestigde nogmaals zijn veelzijdigheid door zijn deelname aan het Spaanse kampioenschap uphill ski in La Molina . De Spaanse mountainbiker van het Multivan Merida team loste de verwachtingen in met een mooie 17 de plaats.
De 25 jarige wereldkampioen Kilian Jornet Burgada won de titel voor MarcPinasch en MiguelCaballero. Jornet , leider in de wereldbekerstand , was de absolute favoriet en deed over de klim van 681 m iets meer dan 32 minuten. Hemida had 41 minuten nodig om het zware traject tot een goed einde te brengen.
Categorie:cross country
USA Gravity Tour 2013
Pro Mountain Bike Gravity Tour 15-17 maart Reaper Madness Downhill & Super D Boulder City, NV 30-31 maar Fontana City California Golden State Fontana, CA 21 april Sea Otter Classic Monterey, CA 19 mei Mountain Creek Spring Classic 2013 Vernon, NJ 26 mei Plattekill Gravity Open Roxbury, NY 7-9 juni Chile Challenge Angel Fire, NM 22-23 juni California Golden State China Peak Ski Resort, CA 30 juni Windham Downhill Windham, NY 13-14 juli Snowshoe Mountain Pro GRT Snowshoe, WV 4-8 sept Mammoth Kamikaze Bike Games Mammoth Lakes, CA
Pro Mountain Bike Ultra-Endurance Tour 19 mei US Cup Sagebrush Safari 50 Lake Morena, CA 2 juni US Cup Big Bear Classic Big Bear Lake, CA 10 august Galena Grinder Whit Henry Memorial Galena Lodge, ID 17 august Templeton Cache XCM Colorado Springs, CO
In Grobbendonk werden de sportlaureaten van 2012 gelauwerd. In aanwezigheid van tal van prominenten kreeg Andy De Rooy er samen met Daan Soete de hoogste onderscheiding.
" Samen met Daan Soete, de winnaar bij de jeugd mocht ik, als één van de sportieve ereburgers , het gulden boek van de gemeente tekenen. Dat is al een eer op zich, want ook een grootheid als Rik Van Looy staat er al in. Voor mij was dit belangrijk omdat de MTB sport hierdoor nog eens in de kijker werd geplaatst. Vooral naar de jeugd toe is dit een opsteker." aldus de 37 jarige Andy De Rooy.
Categorie:cross country
Balans 2012
Stilaan stevenen we op het nieuwe jaar af en dan maken we naar goede gewoonte de balans op. Jos en ik hebben een mooi seizoen achter de rug met hoogtepunten in Nove Mesto, La Bresse en Saalfelden. Ook aan de Belgische wedstrijden houden we mooi herinneringen over. Het BK in Beringen spant met al zijn hilariteit de kroon.
Mijn favoriete renner in 2012 was Sven Nys. Ook met zijn status had hij altijd oog voor mij en hij was nooit te beroerd om mij te woord te staan , ook al kwam ik zoals in Boom te laat voor het interview. Zowel als sporter , maar vooral als mens heeft hij me beroerd.
Ook het gesprek met World Cup winnaar Aaron Gwin en Monckey (Vasquez ) heeft indruk op mij gemaakt. In Saalfelden had ik de gelegenheid om op een ongedwongen manier met de Trek biker en zijn mekanieker te praten over koetjes en kalfjes.
Maar er waren nog zoveel mooie ontmoetingen ; gesprekken met renners over voor en tegenspoed , en ik koester ze allemaal. De reacties op de site blijven erg positief , want stilaan beginnen de lezers te beseffen wat de sport voor ons betekent. Zelfs in het buitenland wordt mtblily met veel interesse gelezen.
Het feit dat ik dikwijls op de medewerking van de sporters zelf kon rekenen , maakte het werk net iets aangenamer en gemakkelijker. De site is er immers voor de mountainbikers en hun fans en hopelijk kan ik nog lang op hun inbreng beroep doen. Zonder de steun van de renners kan zon site als deze niet up to date blijven. Ik hoop dan ook in de toekomst op ieders medewerking te kunnen blijven rekenen.
Nu wat de cijfers betreft : tegen alle verwachtingen in is het bezoekersaantal nog gestegen ten opzichte van de voorbije jaren en beleven we met een stijging van 3% een topjaar. Deze positieve cijfers werden mede gerealiseerd door Chantal ; het BMX gebeuren op de site was meteen een schot in de roos. BMX mama Chantal heeft immers dezelfde microbe te pakken als wij. Ook zij doet het met hart en ziel, dus puur als passie.
Ik wil graag iedereen bedanken die zijn steentje aan deze site heeft bijgedragen. Voor al de gesprekjes , maar ook voor de schouderklopjes zeg ik dank. Het zet ons aan om op de ingeslagen weg verder te gaan en weer aan een nieuw seizoen te beginnen. Ik weet dat het steeds meer inspanningen van ons zal vergen om de jongere generatie bij te houden, maar we blijven onze uiterste best doen. Misschien ben ik zo snel niet meer , huppel ik een beetje achterop en is mijn fototoestelletje te klein en te traag , maar met de hulp van iedereen moet het ons volgend jaar weer lukken.
Als de gezondheid het toelaat, staan Jos en ik in 2013 weer aan de kant , aan de start of aan de meet en beginnen we vol enthousiasme aan ons 23 ste MTB seizoen. Chantal pakt de BMX weer voor haar rekening en daar ben ik haar dankbaar voor.
Aan alle lezers en sporters een oprechte dank voor het vertrouwen!
Jos en Lily
Categorie:cross country
Merida Wallonia Cup Dinant geannuleerd
Dinant, traditioneel de eerste manche van de Merida Wallonia Cup en de Kids Trophy O2 Bikers wordt geannuleerd.
Jean-Jacques Biettlot , de dynamische organisator van de Trèfle Dinantais kwam zwaar ten val met de mountainbike en moet tengevolge van een elleboog- en bekkenbreuk forfait geven.
Deze zware blessures houden hem enkele maanden aan het bed gekluisterd, zodat de organisatie van dit evenement onmogelijk werd.
Voor het weekend van 17 maart 2013 wordt er momenteel druk naar een andere lokatie gezocht.
Team de Blancs Gilets - Barracuda is kandidaat om het evenement op 16 en 17 maart te organiseren.
Meerdere inlichtingen in de volgende dagen.
Categorie:Evenementen
Bike Inn Toertocht
Herentals 6 januari 2013 inschrijven van 8 u tot 10u30
vertrek aan Bloso Sportcentrum Herentals
Categorie:Evenementen
BMX Winteronderhoud
Heb je al eens gedacht wat een BMX fiets op een seizoen aan slijtage meebrengt , zeker bij natte weersomstandigheden . Door een tijdig onderhoud zullen wij zorgen dat je BMX-fiets zal blijven bestaan .
Hier vindt u de promotie van het winteronderhoud .
U kan terecht in onze winkel te Schoten of Koersel
REVOLUTION SHOP BVBA
PAALSTRAAT 117 2900 SCHOTEN - ANTWERP
AKKERSTRAAT 8 3582 KOERSEL
Categorie:Produkten
Pop Bike 2013
México is op 23 en 24 feburai 2013 gastland voor de 9 de Popo Bike. Met deelnemers als Julien Absalon, Miguel Martinez, Michael Rasmussen, José Antonio Hermida , Rudi Van Houts en de Noorse Gunn Rita Dahle verwierf dit evenement al een mooie reputatie in Latijns Amerika en ver daarbuiten.
De Griekse wereldkampioen marathon Ilias Periklis heeft net als de Europese kampioen Kristian Hynek zijn deelname voor 2013 bevestigd. Verder zullen de Rus Alexey Medvedev, de Italianen Marzio Deho, Johnny Cattaneo en Gilberto Simoni en de legendarische Amerikaanse wereldkampioen masters 2010 Tinker Juarez hun opwachting maken.
De jongen die tijdens de Azencross in Loenhout rondenlang met bier naar Sven Nys gooide , verontschuldigde zich via de sociale media Het gaat om een minderjarige jongen uit Loenhout zelf. Golazo, het organiserende bedrijf achter Loenhout kent de naam van de biergooier, maar zal geen stappen ondernemen. Vorig jaar kregen twee Turnhoutenaars na wangedrag van de politie nog het verbod om ooit nog de Azencross te bezoeken, maar zo ver komt het deze keer niet. Al sturen we waarschijnlijk nog een vriendelijk briefje naar de jongen waarin we hem uitleggen dat dit slecht is voor het imago van de sport.
Een briefje getekend door Sven en mij, aldus Christophe Impens van Golazo. Voor mij is de zaak gesloten, twitterde Nys zelf al.
IMPENS: ZIE GEEN OPLOSSING
Ik keur de actie van Sven niet af, integendeel. Goed dat hij zich kon beheersen en geen klappen uitdeelde, vond Impens. Ik vermoedde al dat dit zou gebeuren. Het zat er aan te komen, want er werd al een tijdje met bier gegooid. En het is niet de eerste keer dat een renner in de reactie gaat. Bart Wellens deed het al eerder (toen hij een karatetrap uitdeelde in Overijse), Richard Groenendaal sloeg al eens een toeschouwer in Diegem. Een oplossing zie ik niet. Als we enkel nog alcoholvrij bier schenken, dan straffen we ook alle andere fans. We namen trouwens al maatregelen tegen het drankmisbruik. De publiekstenten sluiten anderhalf uur vroeger dan normaal in Loenhout, om wangedrag achteraf te voorkomen.