Ook bij talrijke mountainbikers is 23 december het gespreksonderwerp van de dag. De Hel van Kasterlee is voor velen de ultieme uitdaging. Opgelet : het inschrijvingsgeld voor deelname aan de winterduathlon moet op 10 december binnen zijn.
Niels Van Kerckhoven (Fietsen Smout) trok vandaag naar Kasterlee voor de laatste groepstraining .
" Vanmorgen om 7u opgestaan en mezelf met tegenzin, wegens slechte weer, naar Kasterlee gesleept. Daar aangekomen bleek ik toch niet de enige moedige te zijn , er waren nog zo'n 50 atleten. De loopronde viel best mee, in de 2de groep op ralenti gelopen. Het fietsen daarentegen was een paar ander mouwen. Diepe plassen, modderige stukken en koude maken de naam HEL helemaal waar. Enorm zwaar! De ondergrond bolt dan ook geen meter! Toch heb ik 2 MTB rondjes afgewerkt. De conclusie is dan ook dat aankomen in de Hel van Kasterlee niet voor iedereen is weggelegd, maar Fietsen Smout uit Boechout hoopt het beste! "
Categorie:cross country
Ryan Trebon wint in Bend
Dit weekend wordt in Bend, Oregon de finale van de U.S. Gran Prix Cyclocross gereden. Jeremy Powers (Rapha-Focus) paste dit keer , want voor de Cannondale biker staat de eindzege al vast . Zijn afwezigheid leverde zijn teamgenoot Ryan Trebon de dagzege op in deze C1 wedstrijd. Trebon klopte voor eigen volk Timothy Johnson. Adam Craig (Rabobank) eindigde 54 sec later op de derde plaats. Onze landgenoot Ben Berden moest vrede nemen met de 8 ste plaats.
Terwijl Katie Compton (Trek), met succes aan de slag ging in de Belgische Scheldencross , domineerden in Bend de mountainbikesters van het Luna Pro team. De Tsjechische Katerina Nash won er voor haar Amerikaanse teamgenote Georgia Gould . De Franse Caroline Mani (Raleigh Clement) vervolledigde het podium bij de vrouwen op dag 1.
Voor Georgia Gould zit het eindklassement er nog steeds in. Aan een derde plaats op dag 2 zal de Amerikaanse Orbea bikester genoeg hebben om de eindstand naar zich toe te trekken.
dag 1
heren :
1 Ryan Trebon (USA) Cannondale p/b Cyclocrossworld 1:01:21 2 Timothy Johnson (USA) Cannondale p/b Cyclocrossworld + 0:00:01 3 Adam Craig (USA) Rabobank-Giant Off-Road Team 0:00:54 4 Daniel Summerhill (USA) Chipotle-First Solar Development Team 0:00:58 5 Zach McDonald (USA) Rapha-Focus 0:01:01 6 Yannick Eckmann (D) Cal Giant Berry Farms/Specialized 7 James Driscoll (USA) Cannondale p/b Cyclocrossworld 0:01:02 8 Ben Berden (Bel) Raleigh-Clement 0:01:16 9 Todd Wells (USA) Specialized 0:01:36 10 Justin Lindine (USA) Redline
dames : 1 Katerina Nash (Tsj) Luna Pro Team 0:46:17 2 Georgia Gould (USA) Luna Pro Team + 0:00:13 3 Caroline Mani (Fra) Raleigh Clement 0:01:02 4 Kaitlin Antonneau (USA) Exergy Twenty 12 0:01:35 5 Amanda Miller (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:01:39
Categorie:veldrijden
Jef Beyens naar Vanomobil
Van Eli Smeyers en Jef Beyens was reeds lang bekend dat ze naar een nieuw team op zoek waren. Na 1 jaar Moozes houdt het team , waarvoor ook Gert Cools uitkwam , het voor immers bekeken. Jef Beyens reed zijn ex team herhaaldelijk naar de top in de Funklasse A . In Mol haalde hij zijn 12 de zege van het seizoen binnen, maar dit keer in de kleuren van Vanomobil.
" Ik ben blij dat ik bij team Moozes ben kunnen starten, want na 2 jaar stil gelegen te hebben was het niet zo evident om een ploeg te vinden. Na dit seizoen ging de zoektocht naar een ander team iets vlotter, doordat ik 12 overwinningen wist te veroveren , 10 keer 2 de werd en nog een derde plaats kon voorleggen op 26 wedstrijden. Ik ben heel gelukkig dat ik volgend seizoen kan uitkomen voor een team zoals Vanomobil MTB team. Ze hebben een heleboel ervaring en de mensen van het team gaan er voor 200% voor. Ik hoop dan ook dat ik volgend seizoen de resultaten van vorig seizoen kan evenaren. Voor volgend jaar hoop ik mijn Vlaamse en Provinciale titel met succes te verdedigen en in een heleboel andere wedstrijden kan strijden voor de overwinning." besloot de 24 jarige Kempenaar.
Categorie:cross country
Wout en Joren Alleman
De gebroeders Alleman maken volgend seizoen de overstap van Trek KMC naar een ander team.Voor het eerst in jaren zullen ze beiden voor een andere ploeg aantreden . Wout sloot aan bij het Toka Print Team en Joren vond onderdak bij het Lindor Unlimited MTB Team. Dit was voor beide West Vlamingen een héél bewuste keuze, aangezien Joren rustig de tijd wilt nemen om verder aan zijn weg te timmeren en zodoende sport en de studies tracht te combineren.
" Naast de ploegtrainingen blijf ik mijn individuele trainingen zoveel mogelijk met mijn broer Joren en mijn trainingsmaatje Niels Derveaux afwerken . Met ons drieeen maken we er steeds een leuke training van. " zegt de 16 jarige biker uit Otegem.
" Ik kwam al gauw bij Tom Thienpont terecht, die z'n ambities en plannen voor de komende jaren niet onder stoelen of banken steekt ! Ik ben dan ook heel tevreden dat ik volgend seizoen voor TOKA PRINT TEAM kan rijden. De eerste ploegtrainingen voelden alleszins goed aan .. het is als het ware terug een beetje "thuiskomen " in een amusante groep ! Alles begint immers met een goede sfeer en support in het team ! Ten andere wordt de uitbouw van het team heel professioneel aangepakt en over alles is nagedacht. Tom en Marc hechten ook veel belang aan de combinatie van studies en topsport, wat ook niet onbelangrijk is gezien m' n studies steeds maar moeilijker worden. In combinatie met mijn selectie in het nationaal team als eerste jaar Junior en de ondersteuning van het team zal ik alle kansen grijpen om mij te bewijzen en zo goed mogelijk te presteren tijdens UCI - en wereldbekerwedstrijden. Het zal vooral een jaar worden om heel veel ervaring op te doen tijdens die wedstrijden. Hopelijk kan ik veel opsteken van de grote jongens en dames uit ons team. Ik zou een woordje van dank willen richten , eerst en vooral naar Tom Thienpont voor de kansen en plaats die hij me geeft in z'n team, naar Marc Laroy die mij zal bijstaan naar de wedstrijden toe, het sporttestcentrum HIKO voor het trainingsadvies en de hulp van onze ervaren mecaniciens! Ik ben er vast van overtuigd dat ik een mooie tijd tegemoet ga bij het TOKA PRINT TEAM, waar ze op mijn volle inzet mogen rekenen !" besluit Wout Alleman enthousiast.
Joren Alleman zal na een geslaagd seizoen als eerste jaar nieuweling , uitkomen in de kleuren van het Lindor Unlimited Mountainbike team .
" Als 2 de jaars nieuweling kon me al heel vlug terug vinden in de doelstellingen en de kleinschaligheid van het team . Naast het feit dat ik de ruimte krijg om ook mijn studies degelijk af te werken en waarbij niet enkel de prestaties op de eerste plaats komen , voelde ik me al onmiddellijk goed bij de ongedwongen sfeer die er heerst in het team . Ik ben zeker dat ik de nodige support zal krijgen op een positieve manier ! Bovendien wist het team naast de vele andere sponsors , opnieuw fietsen Lindor als een van de belangrijke sponsors binnen te halen. Gezien ik ook al verschillende jaren met fietsendealer Lindor en meer bepaald met Franky Degroote samenwerk, is dit voor mij ook wel een belangrijke troef. Ik kan volgend jaar opnieuw met mijn TREKbike aan de start komen ! Inge Vanmarcke is niet alleen teammanager , maar ook iemand waarbij ik steeds terecht kan , ze me goed zal ondersteunen in alles wat ik doe . Het team gaat zijn 2de seizoen tegemoet en op vlak van sponsoring en uitbouw hoeft het zeker niet onder te doen . Ik wil dan ook graag Inge en het hele team bedanken voor de kansen die ik krijg, zonder dat er druk op mijn schouders wordt gelegd ! "aldus de jongste Alleman.
Categorie:cross country
HC Houffalize op de helling
De oud-burgemeester van Houffalize, Gérard Otto, stapt uit de politiek.
Dhr Otto, met een hart voor sport en MTB, zou in het verleden een veroordeling wegens belangenvermenging hebben opgelopen en had zich geen kandidaat mogen stellen bij de jongste verkiezingen op 14 oktober. Hij was dus niet verkiesbaar en kan derhalve niet aangesteld worden als schepen van sport. De verkiezingen zijn ongeldig verklaard, en er zouden nieuwe verkiezing moeten volgen.
De HC wedstrijd voorzien in augustus 2013 komt daardoor op de helling te staan. Zal de gemeente Houffalize nog toelating verlenen voor de organisatie van de MTB wedstrijd ? Er wordt geopperd dat het nabije La Roche een mogelijke kandidaat zou zijn, maar voor definitieve conclusies is het nog veel te vroeg.
Categorie:cross country
Gunn Rita Dahle blijft bij Multivan Merida
Gunn Rita Dahle ondertekende eennieuwtweejarig contract bij het Multivan Merida Biking Team. Tijdens het 25 jarige jubileum van Merida Noorwegen (Stians Sport ) in Oslo verraste de 39 jarige blonde Noorse alle gasten door de ondertekening van haar contract. Ze tekende met de nodige flair haar contract tijdens het galadiner. Gunn Rita DahleFlesjåisde meest succesvolle vrouwelijkemountainbikers ooit . Net als José Antonio Hermida heeft ze er al 10 jaar bij het team opzitten en het seizoen 2012is één vanhaarbeste tot nu toe. Ze haalde voor het tweede jaar op rij de Europese titel binnen, pakte het zilver op het WK in Saalfelden en op het WK marathon in Ornans en won 2 World Cups. Ze sloot het seizoen af met een tweede plaats in de World Cup ranking.
Deze mooie resultaten geven haarde motivatieen het vertrouwen om nog 2 jaar verder te gaan met Multivan Merida.
Categorie:cross country
Salzkammergut-MTB-Trophy diefstallen
De politie van Bad Goisern heeft goed werk geleverd in verband met enkele fietsdiefstallen. Naar aanleiding van de diefstallen tijdens de Salzkammergut-MTB-Trophy 2012 werd een internationale dievenbende opgerold. Tijdens de 15 de edite van de Salzkammergut-MTB-Trophy werden 9 mountainbikes met een totale waarde van 40.000 gestolen. Men reageerde snel en in dezelfde nacht kon de Oostenrijke politie 2 leden van een Slovaakse dievenbende inrekenen . De meesten van de benadeelden kregen vrijwel onmiddellijk hun fiets terug en konden toch nog aan de legendarische marathon deelnemen.
Ondertussen heeftde politie het onderzoeksuccesvol afgerond.De daderspleegden meerderestrafbare feitenen waren actief op wielerwedstrijden in Oostenrijk, Zwitserland, Italië en Duitsland . Alleen al in Oostenrijk, bedroeg hun buit 160.000euro.
Marco Minnaard uit het Nederlandse Wemeldinge was zaterdag de sterkste in de zevende manche van de Zeeuwse ATB Cup in Westerschouwen. Op het prachtige mountainbikeparcours genoemd naar voormailig mountainbiker Patrick Tolhoek, kwam de 23-jarige renner van Rabobank CT na minder dan een uur koers solo over de meet met een marge van ruim twee minuten.
In de eerste drie ronden kreeg Minnaard het gezelschap van de jonge Milan Vader, maar trok er daarna solo op uit en pakte zo zijn eerste zege in deze wintercompetitie. De Belgisch klassementsleider Danny Sleeckx moest deze keer genoegen nemen met de tweede plaats; Anco Korteweg uit Noordhoek werd derde. In het tussenklassement staat Danny Sleeckx uit Malle met 138 punten nog steeds aan de leiding.
Bij de dames won Birgit Lavrijssen uit Kapelle voor Marquerite de Neve en Boukje Doedee.
Onze landgenoot Marc Bulteel ( Bike Inn) bleef ook op deze zware omloop ongenaakbaar bij de +veertigers en won voor de zevende keer op rij.
De Zeeuwse ATB competitie telt in totaal 11 wedstrijden. De volgende wedstrijd is op 15 december in Kruiningen.
Uitslag :
1 Marco MINNAARD 2 Danny SLEECKX 3 Anco KORTEWEG 4 Dennis RAADTGEVER 5 Nick VAN DER LIJKE 6 VAN DER STEGEN 7 Milan VADER 8 Marijn DE VRIEZE 9 Kevin GIDEONSE 10 Wiebe SCHOLTEN
Categorie:cross country
Kristien Nelen op 2 fronten
3-voudig Belgisch kampioene crosscountry Kristien Nelen gaat in 2013 enduro races rijden voor Team Fietsshop Uitgeest. Eerder deze week maakte Kristien Nelen het nieuws zelf bekend op Facebook . Ze blijft ook actief als XC renner voor haar ploeg Houffalize-Granville, maar zal bij enduro wedstrijden uitkomen voor het Nederlandse Team Fietsshop Uitgeest.
" Ja, in 2013 rij ik voor 2 Teams! " zegt Kristien. Ik heb altijd al gehouden van technische parcours en bezocht de afgelopen 3 jaar regelmatig bikeparks. Ik kreeg er steeds meer plezier in zodat ik in augustus mezelf een endurobike kocht. Niet lang daarna reed ik mijn eerste endurowedstrijd. Het lijkt op downhill, maar bij enduro rijd je telkens zelf naar boven en moet je binnen een tijdslimiet aan de start van de afdaling staan. Meestal mag je deze niet verkennen. Na de afdaling (die ook vlakke stukken en zelfs korte klimmetjes kan bevatten) stopt de klok en fiets je weer naar de volgende afdaling of "special". Dit kunnen er zo 4 tot 6 op één dag zijn dus een goede conditie is echt nodig! Op het einde telt men alle afdaaltijden op om de winnaar te kennen. Bij grote evenementen in het buitenland gaat het anders. Dan gaat het meestal over 3 dagen: 1 trainingsdag, 1 kwalificatiedag en dan de wedstrijddag met massastart vanboven op een berg van 3000 meter! De afdaling kan zo gemakkelijk 30 minuten tot een uur duren!
Uiteindelijk heb ik 3 wedstrijden gereden waarvan één in Frankrijk. Ik won er 2 en werd een keer 3de. Op het einde van het seizoen werd ik benaderd door Team Fietsshop Uitgeest uit Nederland, een downhill-en enduroteam. Zij wilden mij er graag bijhebben en konden me een mooi voorstel doen met hoogwaardige materialen en een topmodel endurofiets van Trek.
Deze kans kon ik niet laten liggen! Ik had een nieuwe uitdaging nodig na 2 slechte XC seizoenen, de motivatie en het moraal waren laag. Daarbij denk ik dat deze nog jonge MTB-discipline mij beter ligt en ze nog veel toekomstmogelijkheden biedt. Zo start men volgend jaar met een "World Series", een soort wereldbeker. Ik hoop dat er ook snel een BK zal volgen!
Het doel is vooral ervaring opdoen en bijleren. We gaan deelnemen aan de Waalse Easyphone Cup, de Specialized Enduro Series, Trek Bike Attack in Zwitserland, Metabief Enduro in Frankrijk en nog andere buitenlandse wedstrijden. Ik mik op podiumplaatsen in de kleinere wedstrijden en top 10 op grote evenementen.
Daarbuiten blijf ik lid van het UCI-Team Houffalize-Granville. Voor hen zal ik nog steeds XC wedstrijden rijden, maar meer nationaal zoals de Belgacom Cup UCI en de Wallonia Cup. Waarschijnlijk rij ik nog de wereldbeker in Duitsland en misschien in Tsjechie. Natuurlijk blijft het BK in rood aangestipt!" aldus de 34 jarige dame uit Essen.
Met de toevoeging van onze landgenote is het team voor 2013 als compleet.
Het Team Fietsshop Uitgeest bestaat uit:
Downhill: Eline Nijhuis Jeroen Toeters Mark Toeters Roos op den Beeck
Enduro: Kristien Nelen Nigel Spoor (Mechanien) Rianne van der Heijden Vivian Smeets
Categorie:Enduro
Strandrace Bredene
Bij een heerlijk zonnetje hebben Joris Massaer en Kim Saenen de Enfinity Classic gewonnen. De start van de stranrace met circa 400 deelnemers werd om 14 u gegeven aan de Twinsclub . Na De Panne heeft Massaer ( Los Pedalos) net als vorig jaar ook de 35 km in Bredene gewonnen. De Pepingenaar klopte de Nederlander Rob Vanderniet en Jari Salomein van Topsport Vlaanderen Mercator. Beachbiker Bjorn Rondelez werd vierde en zijn teamgnoot Robin Vandenbogaerde maakte de top 5 rond.
" Ik heb het gat op de eerste 3 alleen toegereden en kon meerijden voor het podium. Door een foutje moest ik echter de rol lossen en ben dan solo naar de finish gereden en toch nog 5de geworden ! " was de commentaar van 22 jarigeVandenbogaerde uit Bredene.
Kim Saenen : "Een winterse week met regen, sneeuw en vriestemperaturen en 1 dag met een zonnetje... gelukkig was het net die dag te doen Na een lekker pannekoekenontbijt en de nodige portie koffie ( t was een zeer vermoeiende week geweest) goed op tijd naar Bredene vertrokken om zeker het parcour nog goed te kunnen verkennen. En het zag er niet slecht uit. De golfbrekers lagen er, naar mijn mening, goed bij en slechts 1 maal moest ik een stukje lopen bij het verlaten van het strand+ bij de finish, de rest kon ik al rijdend doen. In de wedstrijd zelf lag dit dan toch enigszins anders. De eerste keer dat we het strand moesten verlaten, kort na de start was het al totale chaos en was er van rijden geen sprake meer. Langs alle kanten probeerden renners het betonnen pad op te klimmen. Dus hier een duw, daar weer stilstaan, beetje slalommen. Rustig proberen blijven en aan mijn trainingsdoel denken. Mijn trainer heeft dus echt wel een goed systeem bedacht . Ik had geen idee in welke positie ik reed tot ik bij het ingaan van de 2de ronde hoorde dat er net een dame gepasseerd was. Okay, nu komt die extra motivatie boven. Ik zie haar maar als we de duinen inrijden zit er nog 3 man tussen ons en het is er zo smal dat ik hen niet voorbij raak. Bij het oprijden van het strand na deze duinenpassage kan ik echter blijven rijden en Pauline moet van de fiets. Ik kan een kloofje maken en kan dit houden tot aan de finish en eindig al 1ste dame. Ik ben niet helemaal tevreden over mn koers omdat ik , met De Panne in gedachten, té voorzichtig was in de start en daardoor te ver naar achter zat als we de eerste keer het strand af moesten. Maar deze keer geen koprol gemaakt en op het hoogste schavotje dus eind goed, al goed ! " aldus de dame uit Diest.
Kris Hertsens beschikte over redelijke benen, maar kwam omwille van problemen met de luchtwegen , adem tekort. Met zijn 20 ste plaats algemeen zegevierde de Nomadesk Narviflix biker bij de masters 2.
Jens Berckmans uit Balen was de beste junior.
Categorie:Strandraces
08-12-2012
MTB Stekene
MTB Stekene Heirweg 143 - Camping Vlasaard
Uitslagen A -reeks 1. Sven JANSSENS 2. Ben Van Den Bossche 3. Joeri Persoon
4. Kevin Van Den Cruijce 5. Tony Heirbaut
B-reeks 1. Patrick VANMAEKELBERGH 2. Johan De Bruyn 3. Bjorn Fackaert 4. Kris Meys 5. Gunter Sterck
C-reeks 1. Pascal VANMAEKELBERGH 2. Dominique Van Den Eede 3. Rudi Wille 4. Jean Paul De Bruyne 5. Peter Van De Moortele
D-reeks 1. Jean Luc ROSSIGNOL 2. Paul Hunninck 3. Johan Martens 4. Rudy Rossignol 5. Marc De Vos
Categorie:cross country
Winst voor Jasmin Achermann
In het Italiaanse Fae di Oderzo heeft de Zwitserse Jasmin Achermann (Rapha-Focus) de Cyclocross del Ponte gewonnen. In deze C2 wedstrijd versloeg de Zwitserse kampioene de plaatselijke Eva Lechner (Colnago Südtirol) met 41 sec. Sabrina Schweizer kwam op de derde plaats Enrico Franzoi (Selle Italia) won voor het tweede jaar op rij en versloeg de Nederlander Twan van den Brand en onze landgenoot Vincent Baestaens.
Terwijl de Italianen Marzio Deho en Massimo Debertolis zich opmaken voor de Trans Tunisie Marathon van 23 to 30 maart, raken de duo's voor de Absa Cape Epic bekend.
Voor de 10 de editie van 17 tot 24 maart 2013 hebben zich al heel wat bekende namen gemeld :
Zo vormt de Nederlandse kampioene Laura Turpijn een duo met de Belgische Sara Mertens, die voor de derde keer van start gaat.
Van Belgische zijde zien we ook Bob Malfliet uit Wetteren , die samen met Eddy Feliers zijn opwachting bij de masters maakt en Dirk Rossignol die een duo vormt met Ignace Spruyt . De Nederlander Bart Brentjens , de eerste Olympische kampioen ooit, krijgt bij de masters het gezelschap van de 46 jarige Robert Sim.
Bulls biker Karl Platt heeft de Zwitser Urs Huber aan zijn zijde, terwijl de Fransman Thomas Dietsch met Tim Bohme zal aantreden en Stefan Sahm koos voor de jonge Simon Stiebjahn als ploegmaat . Van Team Topeak- Ergon komen de Oostenrijker Alban Lakata en Robert Mennen in actie en Cannondale Factory zendt Marco Aurelio Fontana en de Duitse kampioen Manuel Fumic uit. Ook het Italiaanse Torpado team met onze landgenoot Roel Paulissen en Yader Zoli zullen deelnemen aan deze jubileum editie. De 36 jarige Paulissen is hiermee niet aan zijn proefstuk toe. In 2008 won hij de Cape Epic aan de zijde van zijn Deense Cannondale ploegmaat Jakob Fuglsang . In 2007 werd de Limburger tweede samen met de Deen Fuglsang en in 2005 won hij samen met Bart Brentjens 7 van de 8 etappes en werd eindwinnaar.
" Ik kan bevestigen dat ik samen met de Italiaan Yader Zoli de Cape Epic ga rijden voor het Torpado team ." zegt Paulissen
" Ik heb ook lang het plan gehad om samen met Kevin Van Hoovels te rijden, maar door sponsor belangen gaat dit avontuur niet door . Het was zeker een super team geweest ! " besluit de Torpado biker.
Categorie:meerdaagsen
Rocky Mountain Garden Route 300
Rocky Mountain Bicycles blijft hoofdsponsor van de Rocky Mountain Garden Route 300. Het Canadese merk bevestigde onlangs zijn samenwerking met het Zuid Afrikaans evenement , dat doorgaat in en rond Knysna van 22 tot 24 februari 2013. " Wij verlenen onze medewerking nu voor het tweede jaar op rij en zijn van plan om er nog enkele jaren bij te doen. " zegt Eugene Haley , de manager van Rocky Mountain . " Voor het traject van 300 km door bossen en bergen zijn onze fietsen zeer geschikt. Onze fietsen zijn in Canada getest op zware en technische omlopen en voldoen perfect aan de omstandigheden in Zuid Afrika."
Renay Groustra en de Duitser Daniel Gathof nemen samen met Jarryd Haley en Timo Cooper voor Rocky Mountain deel aan de driedaagse . Het aantal deelnemers wordt beperkt tot 300 duo's.
16 maart, True Grit Epic St. George, Utah 27 april ,Cohutta 100 Ducktown, Tennessee 11 mei, Wildcat Epic New Paltz, New York 18 mei, Syllamos Revenge Mountain View, Arkansas 1 juni Mohican MTB 100 Loudonville, Ohio 15 juni , Lumberjack 100 Wellston, Michigan 29 juni ,Tatanka 100 Sturgis, South Dakota 14 juli , Breckenridge 100 Breckenridge, Colorado 20 juli, High Cascades Bend, Oregon 27 juli , Wilderness 101 State College, Pennsylvania 3 august , Pierres Hole 100 Alta, Wymoing 18 august, Hampshire 100 Greenfield, New Hampshire 31 august Park City Point 2 Point Park City, Utah 1 sept , Shenandoah 100 Harrisonburg, Virginia 8 sept, Fools Gold 100 Dahlonega, Georgia
Categorie:Marathon
WK Veldrijden LOUISVILLE
De Zwitserse Wielerbond heeft zopas zijn selectie voor het WK veldrijden in het Amerikaanse Louisville bekend gemaakt. Op 2 en 3 februari worden naast de Zwitserse kampioen Julien Taramarcaz ook Marcel Wildhaber, Simon Zahner, Arnaud Grand en Lukas Flückiger ingezet. Bij de beloften treden Lars Forster, Fabian Lienhard, Lukas Müller en Severin Sägesser aan, terwijl Jasmin Achermann als enige vrouw en Dominic Grab als enige junior voor de trip geselecteerd werden.
Categorie:veldrijden
AR World serie 2013 ( ARWS )
De ARWS competitie houdt 8 verschillende disciplines in met oa. rafting, kayak, trekking en mountainbiken.
Kalender 2013
Huairasinchi Ecuador 9 - 12 Feb 2013 GODZone Adventure Race Nw Zeeland 8 - 16 Mar 2013 Tierra Viva Argentinie 24 - 31 Mar 2013 Expedition Africa Zuid Africa 3 - 12 Mei 2013 Bimbache Extrem Spa 20 - 30 Jun 2013 (TBC) Endurance Quest Finland 22 - 28 Jul 2013 Ecomotion/Pro Brazilie 9 - 18 Aug 2013 XPD Expedition Race Australie 1 - 13 Sep 2013 Gold Rush Mother Lode USA 18 - 22 Sep 2013 Costa Rica Adventure Race Costa Rica 29 Nov - 12 Dec 2013 (AR WK )