alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
03-12-2012
The Sergeant is back
Iedereen is opgetogen over de comeback van Cedric Gracia. Op 25 november finishte 'The Sergeant' op nummer 3 in de Megavalanche Enduro van La Reunion. Deze podiumplaats deed de zware val in de World Cup DH van Val di Sole helemaal vergeten . " Ik ben blij met het resultaat. Als ik zie wat ik meegemaakt heb de voorbije 5 maanden. Mijn werk, mijn fans, de sponsors hebben allen deel in dit succes. Iedere keer als ik op de fiets spring, denk ik eraan hoeveel geluk ik heb gehad. " zei Gracia.
Sponsor Leyzyne is niet enkel gelukkig met de terugkeer van CG, ze kondigen meteen ook de komst van 4X en freerider Angie Hohenwarter aan. De Oostenrijkse startte op haar 9 de met wedstrijden. Ze begon met XC , maar verhuisde snel naar de DH en 4X. Nu deelt ze de passie voor het fietsen met eenieder die op haar weg komt.
Net als de Fransman Cedric Gracia wordt de bikester van het YT Team , ambassadeur bij Lezyne. Hohenwarter zal dus met het gereedschap van Lezyne onderweg zijn. Aan fietsaccesoires als pompen, LED lights, multi-tools enz. zal haar niet ontbreken. " Ik kan me geen betere sponsor indenken. Ik ben nu 100% gewapend en voorbereid op elke situatie." besluit Angie Hohenwarter.
Categorie:Freeride
Kyle Bennet dood maar niet vergeten
Drievoudig wereldkampioen KyleBennet overleedeen paar maanden geleden, maar is nog niet vergeten Hij liet eenenorme leegtein de BMXwereld na . De Amerikaan die bij een autoongeval om het leven kwam wordt op elk evenement gehuldigd. Vorige week tijdens het Amerikaans BMX kampioenschap werd in een ontroerende plechtigheid, hulde gebracht aan een groot kampioen. Volgend weekend is het de beurt aan St Etienne om hem te gedenken. Tijdens de 17 de editie van de indoor 'Trophee desNations' op 8 december krijgen alle deelnemers een speciale nummerplaat het nu al legendarische nummer 88 , als hommage aan de verongelukte BMXer.
In Gosciecin vond zondag de enige Poolse cyclocross op de UCI kalender plaats. De 22 jarige Marek Konwa van het Nederlandse Milka Superior Team liet in de Brysky Cross vier Tsjechen achter zich en klopte Jan Nesvadba met meer dan één minuut voorsprong.
top 5 1 Marek Konwa (Pol) 1:00:37 2 Jan Nesvadba (Tsj) 0:01:07 3 Matej Lasak (Tsj) 0:01:29 4 Radek Polnicky (Tsj) 0:02:02 5 Michal Malík (Tsj) 0:02:37
Categorie:veldrijden
Nieuwerkerken Aalst
Uitslagen :
MTB A -reeks 1. Michaw SKIERSKI 2. Saelens Andres 3. Sven Janssens 4. Tim Van Der Bracht 5. Brecht De Bruyne
B-reeks 1. Bjorn FACKAERT 2. Johan De Bruyn 3. Patrick Vanmaekelbergh 4. Wim Tollenaere 5. Erwin De Clercq
C-reeks 1. Frank SAELENS 2. Dominique Van Den Eede 3. Pascal Vanmaekelbergh 4. Jean Paul De Bruyne 5. Willy Crombez
D-reeks 1. Jean Luc ROSSIGNOL 2. Johan Martens 3. Ronny Paridaens 4. Rudy Rossignol 5. Paul Hunninck
Dames 1. Steffie Van Den Haute 2. Annemie Van Nespen 3. Carla Godeau
Cross
A-reeks 1. NICKY DAVID (Beveren) 2. Van De Velde Valentijn 3. Roel Riegel 4. Bart Thielemans 5. Lijnneel Gert
D-reeks 1. Willy CORTHALS 2. Pol Dessein 3. Gilbert Vandenheuvel 4. Willy De Roos 5. Daniel Myngheer
Categorie:cross country
Hilde Quintens pakt provinciale titel
Na haar tweede plaats in Boonen & Friends ( Mol) rondde de Limburgse Hilde Quintens het cyclocross weekend af met de provinciale titel in Lummen. Net als Looienaar Quinten Hermans bij de juniores , wist de 48 jarige Quintens zich op de selectieve omloop van Gereiken andermaal te onderscheiden en won voor eigen volk het Limburgs kampioenschap bij de dames.
Quinten Hermans klopte Ben Boets en Massimo Vanderaerden. Naast de zege van Jimmy Tielens bij de eliten, ging de overwinning bij de masters naar Belgisch kampioen Wim Jansen. Johan Vanderaerden zegevierde bij de masters C.
Categorie:veldrijden
Zilvermeer Mtb Trophy
Zaterdag 1 december organiseeerden WTC Achterbos i.s.m. Boonen and Friends Charity Cyclocross, de 3de editie van de Zilvermeer MTB Trophy. Dit evenement bood sportievelingen de kans om op een prachtige omloop en in een professionele omkadering te strijden om de titel!
Jef Beyens haalde er in de kleuren van Vanomobil zijn 12 de zege van het seizoen binnen. Moozes biker Eli Smeyers legde beslag op de derde plaats.
In de reeks van de +30 jarigen was de overwinning voor Dirk van de Schans uit Lommel. Als 2de kwam André Suls over de meet in Mol , Gert Cools ( Moozes ) viel met zijn vierde plaats naast het podium
" Ik was na een slechte start snel opgeschoven van de 25ste plaats naar de kop van de koers. Samen met Gert Cools zijn we dan verder weggereden van de rest. Een 2 tal ronde van het einde kon ik in het losse zand Gert afschudden en solo naar de overwinning rijden. " aldus de 33 jarige Van de Schans van MTB Kattenbos.
Gert Cools : " Ik was eerst met Danny Soers weg, maar die had veel problemen in het zand en daarna kwam Dirk VDS (Lommelaar en wel zandspecialist) erbij. Dirk was sterker en kon door ALLE zandstroken heenfietsen en net voor de laatste ronde ging hij er vandoor. Het was voor mij ook 1 ronde teveel, want door de kou en ziekte van vorig weekend moest ik nog net voor het einde 2 renners laten passeren. Jammer maar het was toch een zwaar parcours, met wel wat lange stukken waar je steeds moest blijven geven. Het gebrek aan technische delen en de ambetante zandstroken, vooral de 3 laatste stukken, was toch niet te onderschatten." aldus de biker uit Meerhout . " En ja het klopt de het Moozes MTB team ophoudt met bestaan. Het project zoals het nu was, had geen toekomst ; helaas want er zat zeer veel potentieel in dit team. Het was al lang zeker dat Jef Beyenes en Eli Smeyers niet zouden blijven. " besluit Gert Cools.
Bij de dames reed Sara van Peer tot de laatste ronde aan de leiding. In de slotfase maakte de toekomstige Fuji Medista bikester te veel fouten in het mulle zand en moest tenslotte vrede nemen met de tweede plaats.
Categorie:cross country
02-12-2012
Edzus Treimanis
Een gesprekje met de Let Edzus Treimanis, Europees kampioen Elite Men BMX 2012.
Dit weekend werd er op het Lotto BMX track een clinic georganiseerd door Formula BMX door Nico van Dartel en Jan Verschueren. De training werd gegeven door Edzus Treimanis, de huidige Europese kampioen Elite Men BMX die afkomstig is van Letland. Chantal had hem enkele dagen geleden gecontacteerd voor een gesprekje en dat wilde hij graag doen.
Dus vandaag trok onze medewerkster naar Zolder om een kijkje te gaan nemen.
" Ik vroeg Edzus dus om zijn BMX verhaal te vertellen. " zegt Chantal. "Wanneer was je begonnen met BMX, de reden dat hij ging bmx-en, zijn prestaties die de afgelopen jaren, zijn ervaring op de Olympische Spelen dit jaar in Londen, zijn toekomstplannen, enz "
Hier volgt zijn verhaal :
Toen ik ongeveer een jaar of 3 was, kochten mijn ma en pa voor mij een fietsje waar ik constant mee rondreed. Ik heb er zelfs wel een 2 of 3 versleten door er echt zoveel mee te rijden. Doordat ik een heel actief kind was, namen mijn ouders mij een keertje mee naar een locale BMX wedstrijd en ik was direct verkocht. Ik was toen 6 jaar. In het begin lukte het me wel niet allemaal heel goed, ik raakte gewoon de bulten niet op en vond het dan toch niet zo leuk. Maar zijn ouders bleven met mij naar de trainingen gaan en gaandeweg ging het dan ook steeds beter. Halverwege mijn eerste BMX wedstrijdseizoen begon ik ook op regelmatige basis wedstrijden te winnen en begon ik het echt leuk te vinden. Ondertussen ben ik al 18 jaar aan het BMX rijden, ben ik heel dikwijls nationaal kampioen van Letland geworden in verschillende leeftijdscategoriëen, zowel in de Challenge classe ( 5-16 jaar ) als in de Championklasse ( Junior-Elite ). In al die jaren ben ik ook bijna elk seizoen tot in de finale geraakt van EK en WK wedstrijden, ook hier in de Challenge- en Championklasse, zelfs diverse keren podium gereden, maar nooit een titel behaald.
Daar kwam dit seizoen eindelijk verandering in. Ik werd EUROPEES KAMPIOEN ELITE MEN BMX 2012. Een ander hoogtepunt uit mijn carriere is zeker mijn deelname aan de Olympische Spelen dit jaar in Londen. Ik raakte ondanks enkele valpartijen en een gebroken neus tot in de halve finale en werd eindelijk 9de op de OS. Mijn doel is om de komende 4 jaar hard te trainen en mooie prestaties neer te zetten zodat ik in 2016 naar de OS in Rio kan gaan. Toch werk ik alles per jaar af, met hopelijk goede resultaten zodat ik ook de steun van onze Nationale Sportfederatie blijf behouden. De Europese wedstrijden zijn dan ook heel belangrijk. Dankzij mijn sport heb ik heel veel mensen leren kennen zowel in mijn thuisland maar ook uit de hele wereld.
Sommige BMX-ers gaan in andere landen trainen en zelfs in andere werelddelen. Waarom ik dat nooit echt gedaan heb ? Ik groeide op met Maris Strombergs ( 2x Olympisch kampioen BMX ), Rihard Veide, Artis Zentins. Wij groeiden op in hetzelfde dorp en trainden steeds samen.
Het WK BMX 2015 hier in Zolder? Dat wist ik niet. Heel tof, dat gaat aanvoelen als rijden op mijn thuisparcour. Deze BMX clinic is ook heel leuk om te doen, de kinderen maar ook de jeugd doen heel actief mee en zijn echt gemotiveerd om bij te leren.
"Edzus, ik wens je nog veel succes met je verdere BMX carriere en heel erg bedankt voor je tijd voor dit heel leuke gesprekje."besloot Chantal.
Geschreven door BMX mama Chantal
Categorie:BMX
MTB Soccercup in Kirchheim 2012
De 8 ste editie van de Duitse MTB Soccercup in Kirchheim werd gewonnen door de Schwarzwaldbolzer uit Offenburg. In de finale klopten ze het Ballkunstensemble met Bulls biker Simon Stiebjahn met 6-3. De titelverdedigers van team Blutgrätsche met Christian Pfäffle wonnen de kleine finale tegen MHW-Cube I. Team Schwarzwaldbolzer heeft dus volgend jaar de eer om het MTB soccertornooi in Offenburg te organiseren.
Van de 13 teams en de 100 deelnemers liep het Team Craft Rocky Mountain met 3 dames het meest in de kijker.
Bondstrainer Peter Schaupp keek na een kruisbandoperatie van op de tribune toe en zag dat het goed was.
Categorie:cross country
Jimmy Tielens primus in Lummen
UITSLAGEN B Cross
heren: 26 starters
1 TIELENS Jimmy ( DW BIKES ) 2 HUYS Stijn 3 HOFMAN Joeri 4 CANT Kevin 5 DE VOCHT Bart 6 UYTDEWILLIGEN Ingmar 7 THIELEMANS Mike 8 VERSCHUEREN Bart 9 ZEGERS Kristof 10 MELLEMANS Jeffrey
juniores 21 starters
1 HERMANS Quinten 2 BOETS Ben 3 DE PROOST Kyle 4 VANDERAERDEN Massimo 5 COOLEN Yves 6 VAN ROOSBROECK Pieter 7 PEETERS Vincent 8 DIERCKX Jens 9 VANDERAERDEN Timothy 10 VAN DEN BOSCH Brent
Categorie:veldrijden
Grote Prijs Viersel
Aan het Plantencenter Mampay in Viersel werd de 4 de Grote Prijs gereden. In de voormiddag werden de MTB wedstrijden afgewerkt.
Na winst in de Zeeuwse ATB Competitie pakte Danny Sleeckx ook hier de overwinning. De biker uit Malle klopte in het slijk van Viersel de 17 jarige Bram Cools en Lennard De Rooy uit Grobbendonk .
" Veel slijk is niet echt mijn ding, maar voor de rest een zeer leuke wedstrijd. Ben niet helemaal tevreden over mijn eigen wedstrijd , maar volgende keer beter." was de commentaar van Lennard De Rooy.
top 3 MTB
1. Danny Sleeckx 2. Bram Cools ( Goeman Scott ) 3. Lennard De Rooy (Paxx Global Cycling)
Categorie:cross country
Westerland Offroad Challenge
De eerste uitgave van de Westerland Offroad Challenge zit er op. De organisatie schotelde de renners tussen het Lutjestrand en het Westerlander kerkje een prachtige route voor met zandstroken, grasland, technische stukken en vooral veel hoogteverschil. Op een zeer gevarieerd parcours van ruim 4 kilometer lang won Nederlands marathon kampioen Ramses Bekkenk ( Mitsubishi ) de wedstrijd van 1 uur voor wegrenners Tino Haakman en Jody Tesselaar.
Categorie:Nederland
Cross after Dark Serie voor Ben Berden
In Los Angles werd zaterdag de vierde en laatste manche van de Cross after Dark Serie gereden. Onze landgenoot Ben Berden trok vanwege zijn regelmaat in de leiderstrui naar het State Historic Park en kon daar de eindoverwinning vieren. Hij klopte titelverdediger Ryan Trebon en Jamie Driscoll in de eindstand.Vorig jaar moest Berden in extremisch vrede nemen met de 2 de plaats
De serie startte op Interbike in Las Vegas met de zege van Jeremy Powers, een week later domineerde de Limburger Ben Berden de Gateway Cross Cup in St. Louis. In Cincinnati ging de zege naar Ryan Trebon . Berden gaf zijn voorsprong van 12 punten op Ryan Trebon niet meer uit handen en pakte de eindwinst. De Amerikaan Jermey Powers paste voor deze wedstrijd en gaat aan de slag in Roubaix.
Cross after Dark overall :
1. Ben Berden 2. Ryan Trebon 3. Jamey Driscoll
Categorie:veldrijden
Zeeuwse ATB CUP in Hulst
Danny Sleeckx en Marc Bulteel zetten zegereeks voort in Hulst
Danny Sleeckx heeft in het Zeeuws-Vlaamse Hulst zijn vijfde zege geboekt in de Zeeuwse ATB Competitie. De renner uit Malle had aan Marco Minnaard (Rabobank CT) een flink kluif, maar na elf rondes van 2,6 kilometer kwam Sleeckx als eerste over de meet op de Liniedijk. Marco Minnaard kwam vijf seconden tekort voor de overwinning en moest net als in zijn thuisbasis Wemeldinge genoegen nemen met de tweede plaats. De 16-jarige Nederlandse kampioen Milan Vader maakte op bijna tweeënhalve minuut achterstand het podium compleet voor Leander Hamelink en Marijn de Vrieze.
Bij de +40 jarigen bleef ook Marc Bulteel ( Bike Inn) ongeslagen. Francky Taelman werd na een lange sprint tweede en thuisrijder Eric Vereecken, die hier gehoopt had op een overwinning , kwam niet verder dan een derde plaats.
Voor de vijfde editie van de SaintéLyon met aankomst in het Franse Lyon kwam ondanks het gure weer, veel volk opdagen. Zelfs mountainbikers Maxime Marotte en Stephane Tempier van het BH SR Suntour team stonden aan de start van de loopwedstrijd van 70 km. Maxime Marotte vertrok zaterdagnacht in Saint Etienne bij koude ( -7°C ) , regen en sneeuw voor 28 km , terwijl zij trainer Philippe Chanteau bij de tweede bevoorrading , de overige 42 km voor zijn rekening nam. Nieuwkomer bij het Franse BH Suntour MTB team , Stephane Tempier (ex Bianchi) werkte samen met zijn trainer Olivier Maignan deze nocture af en eindigde in 06:26:09 op de 13 de plaats van de 200 teams.
Categorie:cross country
01-12-2012
Zilvermeer Trophy Mol
MTB podia
dames + 30 jarigen
Categorie:cross country
Erwin Wildhaber vriend en mekanieker
Naar aanleiding van het overlijden van Erwin Wildhaber , nemen we nog even een kijkje achter de schermen van het Scott Swisspower team
1. Zdenek Stybar (Tsj ) 39:00 2. Maarten Wynants 3. Pieter Vanspeybrouck 4. Matteo Trentin (Ita) 5. Peter Sagan (Svk) 6. Frederique Robert 7. Sven Vandousselaere 8. Maxime Vantomme 9. Dries Hollanders 10. Pieter Serry 11. Nikolas Maes 12. Kevin Hulsmans 13. Stijn Joseph 14. Guillaume Van Keirsbulck 15. Jérôme Baugnies 16. Gregory Franckaert 17. Nick Wynants 18. Francisco Ventoso (Spa) 19. Laurens De Vreese 20. Johan Vansummeren
dames :
1. Ellen Van Loy 40:35 2. Hilde Quintens + 2:00 3. Karen Verhestraeten 2:35 4. Katrien Thijs 3:42 5. Nathalie Nijns 6:50 6. Caren Commissaris 7:02 7. Nele Van Maldeghem 7:20 8. Marijke De Pauw op 1 ronde 9. Valerie Boonen 10. Lene Vrijsen
ex profs ( 37 starters )
1. Erwin Vervecken 35:00 2. Arne Daelmans 3. Marc Janssens 4. Koen Beeckman 5. Dirk Clarysse 6. Gerard Blockx 7. Rudy Patry 8. Johan Verstrepen 9. Ken De Dycker 10. Franky Van Oyen
Categorie:veldrijden
NUTRIXXION Mountain Rally van 18 tot en met 23 augustus 2013
AL DERTIEN JAAR EEN SUCCESFORMULE
De Nutrixxion Mountain Rally wordt sinds het jaar 2000 georganiseerd en is vanaf de allereerste editie een doorslaand succes geweest. De Mountain Rally is geen wedstrijd maar een meerdaagse avontuurlijke etappetoertocht over de mooiste trails van West-Europa, zonder klassementen en tijdslitmieten en vooral bedoeld als een groepsbelevenis voor individualisten. De 2013-editie van de Mountain Rally wordt opnieuw een onvergetelijke mountainbiketoer. Tussen 18 en 23 augustus 2013 voert de rally langs een zeer attractieve route dwars door Zwitserland.
De toer start in Rorschach aan de Bodensee en eindigt in Locarno aan het Lago Maggiore.
Programma 2013
Zondag 18.08.13 Rorschach - Appenzell 59 km 1750 m Maandag 19.08.13 Appenzell - Weesen 62 km 1900 m Dinsdag 20.08.13 Weesen - Altdorf 77 km 2830 m Woensdag 21.08.13 Altdorf - Sedrun 69 km 2460 m Donderdag 22.08.13 Sedrun - Airolo 51 km 2040 m Vrijdag 23.08.13 Airolo - Locarno 82 km 1920 m
Traditiegetrouw opent het Bike Festival van 4 tot 7 april 2013 het MTB seizoen op Gran Canaria . Op donderdag 4 april start men met de Open MTB short distance (38km), op vrijdag volgt de 90 km van St. Brigida naar Maspalomas en zaterdag 6 april om 9 u staat in Maspalomas de Open MTB Marathon op het programma.