alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
28-10-2012
Bontrager MTB & Race schoenen
Op pad met Jean Biermans en Bontrager Op Bike-Motion kwam de Nederlandse Hasselaar weer in contact met Marlous & Bob de Wit-Williamson van Trek Bicycles.
" Ik was wel tevreden over RAPS, maar het werd tijd voor iets nieuws." zegt de 38 jarige Biermans. "In Utrecht kwam ik bij Bontrager schoenen terecht en na een gesprek met Marlous en Bob was het eigenlijk snel in kannen & kruiken. Bob weet dat ik vrij actief ben op social-media vlak en dat is altijd goed om een product te promoten!"
Afgelopen weekend werden de schoen uitgebreid getest .
"Ik heb 2 ritten gemaakt : zaterdag de wegschoenen getest en zondag de MTB schoenen! De stijve carbon zolen zorgen ervoor dat je kracht op de pedalen niet verloren gaat. De wegschoenen hebben een harde hiel , die zorgt dat hij perfect blijft zitten en de gestroomlijnde vorm zorgt er in het begin wel voor dat je wat vaker naar de schoen kijkt dan naar de weg ." grap Biermans. " Een voordeel dat de MTB schoen dan weer heeft, is een soort van haakjes aan de hiel , waar je sok grip op krijgt! Ik had meteen een goed gevoel bij beide schoenen. Ze voelen heel anders dan de schoenen ik de laatste paar jaar heb gereden. Het zijn net sloffen en ze zien er ook nog cool uit ."
Dames : 1 COMPTON Katherine (USA) TREK CYCLOCROSS COLLECTIVE 0:41:18 2 WYMAN Helen (GBR) KONA +00:15 3 HARRIS Nikki (GBR) YOUNG TELENET - FIDEA CYCLING TEAM +00:29 4 VAN PAASSEN Sanne (NED) RABOBANK WOMEN CYCLING TEAM +00:30 5 KUPFERNAGEL Hanka (D) RUSVELO +00:32 6 ACHERMANN Jasmin (Zwi) RAPHA - FOCUS +01:00 7 CANT Sanne (BEL) VELDRITACADEMIE ENERTHERM - BKCP +01:27 8 CHAINEL-LEFEVRE Lucie (FRA) BH - SR SUNTOUR - PEISEY VALLANDRY +01:49 9 DAY Gabriella (GBR) RAPHA - FOCUS +01:59 10 HAVLIKOVA Pavla (TSJ) YOUNG TELENET - FIDEA CYCLING TEAM +02:20
Heren: 1 Niels Albert (Bel) BKCP - Powerplus 1:08:26 2 Klaas Vantornout (Bel) Sunweb-Revor + 0:00:36 3 Kevin Pauwels (Bel) Sunweb-Revor+ 0:00:45 4 Tom Meeusen (Bel) Telenet - Fidea+ 0:00:54 5 Bart Wellens (Bel) Telenet - Fidea+0:01:09 6 Sven Nys (Bel) Landbouwkrediet-KDL+ 0:01:31 7 Bart Aernouts (Bel) AA Drink Cyclocross Team 8 Francis Mourey (Fra) FDJ-BigMat 9 Thijs van Amerongen (Ned) AA Drink Cyclocross Team 10 Julien Taramarcaz (Zwi) BMC Mountainbike Racing Team
Categorie:veldrijden
Cedric Gracia wint Super Enduro Fenasosa
Vandaag werd in Banyeres de Mariola (Alicante) de vijfde en laatste manche van de Mondraker Enduro-serie 2012 gehouden. Deze Enduro in samenwerking met Wild Wolf lokte 544 deelnemers naar het Bikepark in Fenasosa .
Downhill legende Cedric Gracia (34 jaar) maakte een opmerkelijke comeback en won, na zijn vreselijke val inVan di Sole , voor zijn landgenoot de Fransman Fabien Barel en Jacobo Santana Postor.
Categorie:Downhill
Ivan Rybarik pakt Crocodile Trpohy 2012
Laura - Cooktown ; 140 km met 1150hm en wind op kop.
242 jaren na de expeditie van James Cook arriveerden de renners vermoeid maar opgelucht in Cooktown.
De editie 2012 zit er op, en aan de eindstand is niets veranderd. De Tsjech Ivan Rybarik beheerste, domineerde en controleerde de 9 zware etappes en triomfeerde op Grassy Hill voor zijn landgenoot Ondrej Fojtik en de Oostenrijker Wolfgang Krenn.
Deze editie liet niets aan de verbeelding over en wordt bestempeld als de zwaarste uit de geschiedenis. De Oostenrijker Josef Benetseder won de finale in Cooktown in 4u48:45 en ging onze landgenoot Mike Mulkens met 2min 36 vooraf. De Australier Luke Haines legde beslag op de derde plaats. Michiel Van Aelbroeck sloot deze etappe af op de 9 de plaats, Rybarik werd 13 de en Fojtik 15 de. In het klassement bleef Van Aelbroeck zijn zesde plaats behouden, Mulkens( 4Za) strandde na 9 etappes en heel wat pech op de 15 de plaats. Maar de zege in de 7 de rit en de felbegeerde boomerang kunnen ze de Ridley biker uit Lommel niet meer afpakken.
Alice Pirard moest op de laatste dag vrede nemen met de derde plaats. Kate Major won overtuigend de rit en trok de eindstand naar zich toe. Tinneke Van de Voorde werd tweede, maar het klassement veranderde niet ; Pirard werd tweede, voor Van de Voorde.
Bij de masters 1 lieten de Belgen zich van hun sterkste kant zien. De F16 piloten Blancquaert en Hendrickx gingen door de geluidsmuur en gaven de rest het nakijken . In 5u03:25 pakten ze de dagzege en verwezen Bjorn De Baets naar de derde plaats. Ken de Trogh en Henri Delheye maakten de top 5 rond . De Brit Werner Van der Merve finishte op zes , maar reed in een zetel vermits de eindwinst hem niet meer kon ontsnappen. Henri Delheye werd voor zijn regelmaat beloond met de derde plaats in de eindstand en Raf De Bakker had aan een 7 de plaats genoeg om zijn vierde plaats bij de master 1 veilig te stellen .
Vandaag kwam Bart Heirewegh weer verrassend uit de hoek bij de masters 2. Na 140 km klopte hij de Zwitserse leider met 6 minuten. Alain De Munter werd derde voor Hans Planckaert , Bart De Boeck en Peter Roelands. De eindzege ging ontegensprekelijk naar Marc Baechli . Belgisch marathon kampioen Hans Planckaert sloot de Croc af op de tweede plaats, terwijl Bart Heirewegh als derde naar het podium mocht. Bart De Boeck eindigde als vijfde in de stand.
Milan Spolc toonde zich de grote overwinnaar bij de masters 3. Beste Belg was Erik Defillet op de 4 de plaats .Hij ging Freddy Cassiers en Guy Vandijck vooraf. In het klassement was de vierde plaats na 900 km en 16000hm voor Freddy Cassiers.
Na afloop was organisator Gerhard Schönbacher een tevreden man. " We hebben heel wat veranderingen doorgevoerd. Meer MTB en enkele nieuwe bestemmingen en ondanks het feit de er meer deelnemers waren en er meer logistiek aan te pas kwam, gaan we gewoon verder met het evenement uit te bouwen. "
De Amerikaanse Georgia Gould ( Luna Pro ) toonde, na een zwaar MTB seizoen nog maar eens haar veelzijdigdheid en won op dag 1 de Colorado Cross Classic in Boulder.
Bij de heren leek het Cannondale-Cyclocrossworld duo Ryan Trebon en Jamey Driscoll aan de winnende hand, tot de Belg Ben Berden uit de achtergrond kwam opdagen en deze C2 wedstrijd won. Op deze koude zaterdagnamiddag raapte onze landgenoot van het Raleigh-Clement team eerst Danny Summerhill en daarna Ryan Trebon op en trok met Jamey Driscoll naar de meet. " Ik had goede benen , maar was verrast toen Ryan Trebon een foutje maakte en we met zijn drieen vooraan zaten. Aan de meet had ik nog wat over." zei Berden.
Dames 1 Georgia Gould (USA) Luna Pro Team 2 Teal Stetson-Lee (USA) Luna Pro Team 3 Amanda Miller (USA) Optum Pro Cycling
Heren 1 Ben Berden (Bel) Raleigh-Clement 2 James Driscoll (USA) Cannondale p/b Cyclocrossworld 3 Ryan Trebon (USA) Cannondale p/b Cyclocrossworld 4 Daniel Summerhill (USA) Chipotle-First Solar Development Team
Categorie:veldrijden
Raf De Bakker( Eco MTB Team )
Raf De Bakker (Eco mtb team) neemt momenteel deel aan de befaamde Crocodile tTrophy in Australië. De Bakker , teamgenoot van Frans Claes blijft voortreffelijk presteren, vooral dan in de etappes die meer op maat zijn van de echte mountrainbikers (technisch en veel hoogtemeters). Met nog 1 etappe voor de boeg staat Raf op een 4de plaats bij de masters 1 (30-40 jaar) en bij de eerste 20 in de algemene stand.
Zijn samenvatting van de afgelopen 3 dagen :
Etappe 6: Supersnelle start vandaag, iedereen wou mee met de kopgroep voor de eerste 60 vlakke kilometers. Ik zit een beetje ingesloten in de eerste zanderige bochten en hang de eerste 5km op een tiental meter van de staart van de kopgroep, volledig tegen de limiet, hopen op die fractie van een seconde dat het vooraan stilvalt, niet dus. Ik moet plooien en pik aan bij een tweede groepje. Ik had me vanmorgen voorbereid op 60km afzien en ik hang inderdaad 60km tussen mijn kader. Johan is beresterk, rijdt als een gek op kop van ons groepje terwijl ik achteraan hang te bengelen. Ik tel de kilometers tot de voet van de beklimming af, wil lossen maar doe het niet. Aan de voet van de klim begint de fun voor mij, ik rijd op eigen tempo naar boven en haal nog een paar afvallers van de kopgroep in. Uiteindelijk word ik 29e algemeen en 7e master1. Een zware dag, niet mijn ding, vlammen op het grote verzet, maar ook dat hoort erbij.
Etappe 7: Eens het startschot weerklonk, begonnen ze vandaag weer te vlammen, mijn benen ontploften dan ook direct en ik kon nergens aanpikken, ik kom 's morgens niet echt op gang. De weg blijft gans de dag op en neer gaan en ik moet terugschakelen waar anderen tot boven rijden op het grote verzet. Na een tijdje vormen we toch een groepje, maar ik besef dat ik te ver naar achteren zit. Na de eerste bevoorrading vind ik mijn 'betere' benen terug en rij op de stukken bergop weg van de groep, ik kan een aardig tempo rijden en haal net als de vorige dagen nog wat afvallers van de kopgroep in. De laatste 15km gaan super, hopelijk een goed voorteken voor morgen, waar het begin van de rit meteen technisch is. Ik finish 33e algemeen en 9e bij de master1, het is in vergelijking met de vorige editie ongelofelijk veel zwaarder, zowel het parcours als de tegenstand.
Etappe 8: Van bij de start zat het spel op de wagen, meteen werd er stevig doorgereden, maar de eerste 50km zijn echt mountainbiken dus ik kan mijn hart ophalen. Ik amuseer me op de steile beklimmingen, blijf rijden waar anderen te voet gaan. In de afdalingen neem ik niet teveel risico's om niet lek te rijden. Ik rijd vandaag terug tussen de bekende gezichten van de eerste dagen, dat doet wel deugd. Na 50km volgen er enkele zandstroken die ik tegen alle verwachtingen in goed overleef. De laatste 30km zijn lichtlopend richting de finish, ik pik aan bij een groepje en kan vlot volgen, na enkele stevige beklimmingen is de topsnelheid ook bij de anderen een beetje weg. 16e overall en 4e bij de master1.
Categorie:meerdaagsen
27-10-2012
Michiel Van der Heijden
Moreno Hofland , Daan Olivier en mountainbiker Michiel Van der Heijden zijn genomineerd voor de Gerrie Kneteman trofee ; een trofee die op 26 november aan de meest talentvolle Nederlandse wielrenner van 2012 zal uitgereikt worden.
Stem voor de zilveren medaillist van het WK in Saalfelden en help Michiel VDH aan die felbegeerde trofee.
16/17 maart : Offroad PACA , Cassis 27/28 april : Offroad Vaunage , Caveirac 6/7 juli : Offroad La Téméraire , Epinal 28/29 september : Offroad Granitic Morvan, La Roche-en-Breuil
Categorie:Marathon
Crocodile beelden
Smart Cycling met Hans Planckaert
Categorie:meerdaagsen
4Bikes
Met trots melden de gebroeders Van Vlasselaer hun overstap naar team 4Bikes uit Westerlo. Na twee fijne jaren verlaten Sven en Jurgen Van Vlasselaer DWBikes uit Overpelt " We danken Patrick Deckers oprecht voor de fijne samenwerking." zegt Jurgen .
De 28 jarige Sven blijft aan de slag in de Fun klasse A en Jurgen ( 35 ) verdedigt vanaf 1 janauri de kleuren van het nieuwe team bij de masters 1.
4Bikes is nauw verbonden met de Specialized Concept Store van Peter Luyten , vandaar dat rood de nieuwe kleur en Specialized het nieuwe merk wordt. Vanzelfsprekend is Westerlo volgend jaar de nieuwe uitvalsbasis van het sportieve broederpaar.
Categorie:cross country
Ivan Rybarik wint 8 st etappe in de Crocodile Trophy
Dag 8 Maytown - Laura , 87 km met 1300 hm werd gekenmerkt door hitte, zand , stenen en veel opgaves.
De Tsjech Ivan Rybarik won de 8 ste en voorlaatste etappe van de Crocodile Trophy. De 31 jarige Tsjech was weer de snelste van het pak en kwam in Laura solo binnen; 5 minuten voor onze landgenoot Mike Mulkens , Ondrej Fojtik en Cory Wallace .
Mike Mulkens, de winnaar van gisteren trok weer heel vroeg ten aanval, maar werd door Rybarik bijgebeend. Het duo draaide goed rond tot de Belgische Ridley biker uit Lommel lek reed en terugviel naar de 50 ste stelling.
" Ivan stopte wel en hij aarzelde wat, maar ik begreep dat hij niet kon wachten." zei Mulkens, die achteraf alle registers opentrok en naar de tweede plaats reed. " In de technische afdalingen heb ik veel geriskeerd vandaag. De benen voelden goed en ik dacht : ofwel rij ik nog eens plat, ofwel kom ik bij de groep."
De Limburger begon aan een indrukwekkende remonte en kwam terug bij de achtervolgende groep met Cory Wallace , Wolfgang Krenn en de leider bij de masters 1, de Brit Werner van der Merwe . Op 15 km van het einde zaten ze op 6 minuten van leider Rybarik en op 4min 30 van Ondrej Fojtik, die solo in tweede stelling reed.
Fojtik : " Vandaag was de mooiste etappe uit de Croc. Het was moeilijk en technisch , maar zo mooi. Het traject lag me wel, maar ik wilde wat resere inbouwen voor de finale van morgen. Achter mij werkten de achtervolgens goed samen en ik werd in de sprint geklopt de Mike Mulkens." Mulkens spurtte voor de tweede plaats en versloeg Ondrej Fojtik, die tweede staat in het klassement.
Michiel van Aelbroeck, de Gentse osteophaat, zat niet fris genoeg om met de kopgroep mee te gaan . De biker van het Waasland MTB team werd mooi 7 de algemeen en 6 de van zijn reeks. Het klassement vooraan blijft ongewijzigd . Met Ivan Rybarik 17 minuten voorsprong op Ondrej Fojtik en 49 minuten op Wolfgang Krenn is de Croc 2012 zo goed als gereden.
Triathlete Kate Major bevestigde andermaal en zonder tegenslag haalt ze morgen in Cooktown de eindoverwinning binnen.
" Ik heb heel wat voorsprong, maar we zijn nog niet in Cooktown. De laatste etappe van 140 km is zeker geen formaliteit en er kan nog vanalles gebeuren." besloot de Australische.
De Belgische Alice Pirard maakte een uitschuiver, bezeerde haar arm , maar kwam desondanks als tweede over de meet. Met Tinneke Van de Voorde op haar vaste stek als nummer 3 ligt de eindstand bij de dames zo goed als vast.
Werner van der Merwe zat heel de wedstrijd mee vooraan en verstevigde zijn leidersplaats bij de masters 1. Raf De Bakker ( Eco MTB Team) was de beste Belg op de vijfde plaats. De F16 piloten kennen intussen hun plaats in het peloton en finishten op 8,9 en 10 dwz net voor Christof Marien die 11 de werd. Henri Delheye werd pas 12 de ind eze helse rit , maar blijft zijn derde plaats in het klassement behouden
Feest voor de Belgen :
Bij de masters 2 kleurde het volledige podium zwart, geel rood. De Belgen deden het uitstekend met een boomerang voor Bart De Boeck , Hans Planckaert op 2 en Johan Frooninckx na een slechte start en een gewelidge inhaalrace op nummer 3.
Milan Spolc was heer en meester bij de masters 3. Freddy Cassiers werd op de voorlaatste dag vierde
De fusie tussen de Blancs Gilets en Barracuda is een feit. De samenwerking tussen Barracuda en de Blancs Gilets , de grootste wielerclub van Wallonie , bewijst dat investeren in jongeren en in de toekomst nog zinvol is. Patrick Gaudy blijft het XC team aanvoeren, terwijl Pierre Burton kopman blijft van het DH team. De jeugd zal kunnen terugvallen op de ervaring en het advies Kristof Lenssens en Grégoire Pazdziorko, die de downhillers met raad en daad zullen bijstaan. De nieuwe club is aangesloten bij de FCWB en tracht in 2013 maar liefst 200 leden te bereiken.
Categorie:cross country
Sebastien Carabin
Het feit dat Kevin Van Hoovels zijn statuut bij Topsport Vlaanderen moest inleveren, had gevolgen voor het Versluys team en dat maakte de keuze van Sebastien Carabin, om na 4 jaar naar een Waals team over te stappen, iets eenvoudiger.
Vanaf 2013 komt de 23 jarige biker uit Verviers uit voor het Merida Wallonie FCWB team waar hij als Waal , rijdend voor een Waalse ploeg , aanspraak maakt op financiele steun en op de titel.
" Al verschillende maanden heeft de FCWB geprobeerd me in hun team te krijgen, maar de laatste info die ik kreeg van het team Versluys en de goede voorstellen van de Waalse Bond hebben me overtuigd, dat het tijd was om van team te veranderen. Ik moest nog verschillende bevestigingen krijgen van het Ministerie van Sport van de Federatie Wallonie Bruxellesen dat sleepte wat aan . Het team Merida Wallonie FCWB kwam met goede voorstellen en ik wordt kopman van de ploeg. Ik zal er omgeven worden door een mekanieker, verzorger en een coach en wat ook belangrijk is , ik vind daar enkele oude vrienden terug. " zegt Carabin, die op het BK in Beringen het brons behaalde.
Categorie:cross country
Topeak Racerocket Black
Minipompje met (uitschuifbare) ventielslang om het ventiel niet zijdelings te belasten : geen scheuren meer rondom het ventiel van de binnenband ! En maar 85g !
Na 4 mooie jaren trekt de 24 jarige Sebastien Carabin terug de taalgrens over en verlaat eind dit jaar het Versluys Team. Hij haalde 1 Belgische titel bij de juniores en kroonde zich twee keer op rij tot Belgisch beloftenkampioen, eindigde als 6de op het EK in Slovakije en haalde enkele malen het podium in WB-wedstrijden. Zijn periode als belofterenner kon als geslaagd bestempeld worden ; hij sloot het jaar 2011 veelbelovend af, maar de overstap naar de eliten viel niet te onderschatten.
" Via deze wensen we Sebastien het allerbeste toe de komende jaren." zegt teammanager Nick Lingier!
Nadat Kevin Van Hoovels liet weten dat hij zijn Topsportstatuut kwijt is, blijven naast Van Hoovels ook Jeff Luyten, Jens Schuermans en Mathieu Dehaeze bij Versluys behouden.
Al in de Roc d'Azur werd geopperd dat Carabin volgend jaar deel zal uitmaken van het Team Merida Wallonie VTT dat nu Pascal Hossay , Brice Scholtes, Quentin Windandy, Nicolas Daniels, Pieter Geluykens en Remy Mertz in zijn rangen telt.
Categorie:cross country
Merida wallonia Cup 2012
Eindstand
Er zijn telkens 10 prijzen in elke categorie, behalve bij de dames jeugd en de elite dames, daar betreft het 5 prijzen.
De 30 jarige Colombiaan verlengde zijn contract met TX Active Bianchi tot eind 2013.
" Mijn doel isom het in 2013 het beter te doen dan in het voorbije jaar. Dit seizoen was er eentje van ups en downs. Ik ga me nu nog enkel focussen op de marathons en enkele overwinningen voor het team trachten te behalen. " zei Paez.
"Wezijn ons bewust vanhet belang van Paez. Hij beschikt over tal van vaardigheden en zoals in het verleden blijven we op hem vertrouwen. Wezijn er zeker vandat hij enkele mooie resultatenin de meest prestigieuzemarathons zal behalen." aldusteammanager Massimo Ghirotto
In 2012 won Leo Paez 4 wedstrijden voor het Italiaanse team van Felice Gimondi.
Naast de MTBBikeClivus, deLessiniaBike Legend,de bekendeSella RondaHero enhet nationale kampioenschapXCO ,vertegenwoordigde hij Colombie op de Olympsiche Spelen in Londen, waar hij 28 ste werd.
Categorie:cross country
Sellaronda Hero
De lengendarische marathon kreeg een plaatsje in de UCI Marathon World Series en vindt plaats op zaterdag 22 juni 2013. Met Bianchi en Marlene komen er 2 nieuwe sponsors in de picture , wat het gebeuren nog meer bekendheid zal geven. 3013 deelnemers , exact 1000 meer dan vorig jaar worden toegelaten.
Van 24 oktober kan met inschrijven voor de 84 km met 4.300 hm en de 62 km met 3.300 hm
Mike Mulkens uit Lommel won vandaag zijn eerste felbegeerde boomerang . Na 4 jaar Croc is het de 32 jarige Ridley biker eindelijk gelukt om zijn droom waar te maken. In het verleden kreeg onze landgenoot steeds met Bart Brentjens en Urs Huber af te rekenen en had hij het geluk ook niet altijd aan zijn zijde.
Mulkens won de ingekorte etappe van 90 km en klopte in Maytown de Canadees Cory Wallace en de Oostenrijker Josef Benetseder. Michiel Van Aelbroeck finishte als vierde en deelde in het succes en de vreugde van Mulkens. De Oostenrijker Patrick Konrad werd vijfde. De Tsjechische leiders Ivan Rybarik en Ondrej Fojtik eindigden op 12 en 13 en verloren ongeveer 11 minuten op de Belgische winnaar.
" We did it ! Van bij de start in de aanval met Mike Mulkens en 4 anderen. In finale is Mike met Cory Wallace weggereden en ik hield de Oostenrijkers in bedwang. Mike kon na 4 jaar proberen zijn eerste boomerang pakken! Plaats 3 liet ik aan een Oostenrijker en samen met hem finishte ik als 4 de. Top dag!" juichte Van Aelbroeck.
Ook Christof Marien zat in het begin met enkele Belgen waaronder Mike Mulkens mee de ontsnapping.
" Mulkens won oververdiend de rit . HELL YEAH, heel het kamp hier in vreugde, ik heb zelfs tranen gezien. De crew, die de dag voordien de longen uit hun lijf schreeuwden , stonden nu met tranen in de ogen. Eén brok emotie en nog mooier was het om zien dat elke topper persoonlijk naar Mike kwam om hem te feliciteren. In zulke omstandigheden objectief blijven is verdomd moeilijk. Ik vermoed dat het vanavond een leuk Belgisch feestje wordt. A propos het is hier momenteel 46° in de schaduw. Zelfs onze computer moest eerst voor de airco voor hij begon te werken want we kregen overheating- alert." was de reactie uit het Belgische kamp.
Niet vergeten dat Alice Pirard weer tweede werd bij de dames, achter de Australische Kate Major en ook dit keer Tinneke Van de Voorde weer achter zich liet. De eindstand staat hier zo goed als vast!
De Britse master 1 Werner Van der Merve haalde het net als gisteren voor onze landgenoot Henri Delheye. F16 piloot en Ridley biker Davy Brancquaert haalde met zijn derde plaats het podium. Bjorn De Baets werd vijfde en Raf De Bakker( Eco MTB Team ) finishte als 9 de. Van der Merve blijft de onbetwiste leider, voor Jeremy Ross, Henri Delheye en Raf De Bakker. Als het wat meezit zou Delheye nog aanspraak kunnen maken op de tweede plaats in de rangschikking.
Bij de masters 2 zette de Zwiser Marc Baechli terug de puntjes op de i en ging in 03:28:51 onze landgenoot Bart De Boeck met ruim 3 minuten vooraf. Bart Heirewegh en Alain De Munter bolden als 5 en 6 over de meet. Voor Hans Planckaert worden de 2 laatste dagen nog spannend. Momenteel staat de biker van het Smart Cycling Team op 3, maar een tweede plaats zit er met wag geluk zeker nog in voor de man uit Ieper. Bart Heirewegh staat na 7 etappes op de vierde plaats in de stand .
Bij de masters 3 wist Freddy Cassiers zijn tweede plaats te handhaven en eindigde op 22 minuten van de Tsjechische winnaar Milan Spolc. Freddy Vekens eindigde op 4. Cassiers blijft op 2 dagen van het einde op vier in het klassement
top 10
1. Mike Mulkens Bel 2. Cory Wallace Can 3. Josef Benetseder Oostr 4. Michiel Van Aelbroeck Bel 5. Patrick Konrad Oostr 6. Page Matthew Gr Bri 7. Dominick Hrinkow Oostr 8. Wolfgang Krenn Oostr 9. Ondrej Slezak Tsje 10. Ritchie Motke Ned