Rolf Wouters Advocaat Hofstraat 16 Houthalen tel . 011/52 52 70
Inhoud blog
  • link naar nieuwe site
  • Lancering nieuwe website
  • PROJECT 91 IN THE USA
  • Patrik Gallati naar Fischli Bike
  • Freelance-fotograaf Danny Zelck wordt officiële 'teamfotograaf' van het Granville Factory Team
  • Bike Inn 2014
  • Pascal Hossay naar Hard’n Bikers
  • Esther Süss denkt niet aan stoppen
  • Bart Brentjens komt ten val
  • Stop and Go
  • Velofollies 2014
  • Orange Monkey team
  • Zilver voor Mark Verloo
  • 24 u Finale Ligure
  • Winst voor Yorben Van Tichelt
  • Eva Lechner derde in Rome
  • Fietssportief Cup Landgraaf
  • Jonas Wellens pakt Limburgse titel
  • Todd Wells papa
  • Wereldbeker CX Rome
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgian GP (218)
  • BK (126)
  • BMX (744)
  • Crocodyle Trophy (53)
  • cross country (5668)
  • Downhill (728)
  • EK (141)
  • Eliminator (75)
  • Enduro (74)
  • Evenementen (919)
  • Flanders Cup (192)
  • Freeride (143)
  • Interview (71)
  • Kalender 2014 (248)
  • KIDS (348)
  • LMTB (170)
  • Marathon (1083)
  • meerdaagsen (593)
  • Nederland (54)
  • Olympische Spelen (90)
  • Produkten (201)
  • reglementen (40)
  • Strandraces (134)
  • Te Koop (17)
  • Trial (304)
  • varia (493)
  • veldrijden (379)
  • video (3)
  • Wallonia Cup (1)
  • WK (220)
  • World Cup (533)
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    MTB-LILY
    alles over mountainbiken en BMX
    met Lily en Chantal
    12-10-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Roc Marathon Frejus
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    18 348  deelnemers hebben zich ingeschreven voor één van de 25 wedstrijden van de Roc d'Azur. Op de fietsbeurs vewachten 250 exposanten maar liefst 150.000 bezoekers. Met deze cijfers is  de Roc d'Azur het grootste MTB evenement van Europa.

    Olympische kampioenen Julie Bresset en Jaroslav Kulhavy zijn  in Frankrijk de publiekstrekkers bij uitstek en worden getipt als grootste kanshebbers.
    Kulhavy maakte zijn favorietenrol  vandaag al meteen  waar en won de  Roc Marathon  ( 83 km ) in Frejus . Het succes voor het Specialized team was compleet met de  tweede plaats voor de Zwitser Christoph Sauser. Bij de beklimming van de Col de Bougnon op 16 km van het einde zat Jochen KaB nog  aan de leiding  ,maar de Duitser werd  door Sauser en Kulhavy bijgebeend.
    De Tsjech haalde het nipt voor zijn teamgenoot Sauser ; Multivan Merida biker Jochen KaB vervolledigde het podium aan de Cote'Azur.

    Voor Jaroslav Kulhavy staat zondag eveneens  de Roc XC  op het programma.
    De vraag is of hij  Roel  Paulissen kan evenaren en in deze 29 ste editie een dubbelslag kan thuishalen.
    Onze landgenoot Kevin Van Hoovels werd na zijn 31 ste plaats in de Enduro Roc Canyon, 9 de algemeen in de marathon.
    Die negende plaats leverde de Versluys Pro biker  het podium bij de elite heren op.Beste Nederlander werd  Daniel Paardekooper . Met zijn  62 ste plaats algemeen werd hij  23 ste bij de eliten.

    Met een 33 ste plaats legde Sam Lennertz uit Borgloon beslag op de eerste plaats bij de beloften.

    Limburger John Soenen werd eervol tweede bij de masters 2.  Met een 39 ste plaats overall moest hij enkel de sterke Alexander Moos , die op 7 eindigde in 3u29:27,  voor zich  dulden.

    Pascal De Kort reed zich in de kijker bij de Masters 3.
    De Belg won het in 4 u 07:24  voor Alain Magenot en Patrick Wouters.

    Bij de vrouwen ging de zege  naar de Britse Sally Bigham  (Topeak Ergon ), die het haalde voor  de Franse Helene Marcouyvre. De Deense Rikke Kornvig  vervolledigde het podium.

    Onze landgenote Inne Gantois werd 5 de.


    top 15 algemeen 

    1  KULHAVY Jaroslav Heren 03:23:08   
    2  SAUSER Christoph Master 1 03:23:08   
    3  KAB Jochen Master 1 03:24:07   
    4  LAKATA Alban Master 1 03:25:12   
    5  PAEZ-LEON Hector-Leonardo Master 1 03:26:28   
    6  ROHRBACH Nicola Heren 03:27:29  
    7  MOOS Alexandre Master 2 03:29:27  
    8  BUCHLI Lukas Master 1 03:29:47   
    9  VAN-HOOVELS Kevin Heren 03:31:23   
    10  PIOTR Brzozka Heren 03:31:24   
    11  MENNEN Robert Heren 03:31:26   
    12  DIETSCH Thomas Master 1 03:35:32   
    13  SAHM Stefan Master 1 03:35:32   
    15  ADRIAN Brzozka Heren 03:37:00


    dames
    1. Sally Bigham (GBR), 4u12’07’’
    2. Hélène Marcouyre (FRA), 4u31’18’’
    3. Rikke Kronvig (DEN), 4u36’46’’
    4. Muriel Bouhet (FRA), 4u8’32’’
    5. Inne Gantois (BEL), 4u59’57’’




     


    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Raf De Bakker voor de derde maal naar de Crocodile trophy.
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Raf De Bakker van het Ecomtbteam trekt voor de derde maal down under voor de Crododile Trophy. Beter doen dan vorige keer, 4 ritoverwinningen, een 2de plaats in de master1 categorie en een 11de plek overall, blijft de uitdaging.

    Hoewel Raf dit jaar voor zijn trainingen een beetje moest schipperen wegens verbouwingswerken staat hij toch goed voorbereid aan de start. Vanaf juli schrapte hij de klassieke xc-wedstrijden en focuste volledig op het langerewerk.
    De laatste weken testte hij de conditie in de Zwitserse Iron bike race en het Franse Ornans, door omstandigheden zware en lange wedstrijden, waar hij met een goed gevoel de finish bereikte.
    De Crocodile trophy, de wedstrijd waar Raf zijn passie voor fietsen en mountainbiken begon, blijft een sterke aantrekkingskracht uitoefenen op Raf. Ondanks enkele fantastische avonturen tijdens de Cape Epic in Zuid-Afrika en de Transrockies in Canada blijft de wedstrijd in Australie iets speciaal.
    Daar waar hij in 2008 een fiets kocht met als doel de race te finishen, kon hij in 2010 enkele malen het podium beklimmen naast kleppers als Bart Brentjens en Urs Huber. Wat de editie 2012 brengt weten we eind oktober.

    Raf kijkt vooral uit naar het geweizigde parcours van de Crocodile trophy, enkele wijzigingen zien er veelbelovend uit. Een korte explosieve eerste dag op het xc-parcours in Cairns waar ooit het wereldkampioenschap werd gehouden is een mooie opener. Dan een paar langere ritten met heel wat hoogtemeters en dan via de typische outback-ritten naar de nieuwe finish in Cooktown. De organisator beloofd enkele extra techinische passages om de vroeger relatief lange vlakkere ritten iets selectiever te maken, meer mountainbiken dus.

    Raf hoopt, na het succesvolle seizoen van Frans Claes, het Ecomtbteam nog een laatste keer in the picture te zetten in 2012. Na de oprichting van het Ecomtbteam eind 2011 is het eerste seizoen heel positief verlopen met enkele spraakmakende resulaten op internationaal gebied van kopman Frans Claes, Raf wil nu zijn duit in het zakje doen door op de Crocodile Trophy te bewijzen dat zijn resultaten in 2010 geen toeval waren. Geen gemakkelijke opdracht, maar moeilijk gaat ook.

    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wallonia Cup eindklassement
    Klik op de afbeelding om de link te volgen http://www.wat.tv/video/quelques-images-course-vtt-5af99_2grej_.html

    Braine l' Alleud was de zevende en laatste manche van de Merida Wallonia Cup.

    Na het wegvallen van het slechtste resultaat werd Nick De Vries eindwinnaar in de Funklasse A. Hij ging zijn voornaamste concurrent  Jef Beyens met 10 punten vooraf.
    Kurt Tempst ( Bike Inn) haalde het met ruime voorsprong op Marc Detaille bij de Masters 2. Filip Van Hecke ( Vanomobil ) werd derde.

    Bij de Masters 1 versloeg  de Limburger Peter Douha, Tom Geeraerts en Peter Verstraete. Mark Donne eindigde als vierde in de reeks.

    Jorgen Scheerens domineerde de reeks bij de Juniores en ging Robin Vanden Abeele  ( Lindor Unlimited Cube) vooraf. Loic Maryns eindigde derde in de eindstand.

    Nomadesk bikester Alicia Franck won de Merida Wallonia Cup  bij de Dames Jeugd. de Belgische kampioene ging Clkemence Baude en Annelies Derveaux vooraf.

    Met zijn overwinning in Dinant en Ouren pakte Kenneth Coomans het klassement bij de nieuwelingen. De Trek KMC biker uit Schaffen ging zijn ploegmaat Wout Alleman en Jeremy Pip vooraf. Limburger Robin Wendelen werd voor zijn regelmaat beloond met de vierde plaats.

    Bij de dames bevestigde Steffi Derveaux  eveneens door haar regelmaat.  De dame van het MTB Dream team ging Kristien Nelen en Ilse Vandekinderen vooraf.

    De zege van Jonas De Backer in  de openingsmanche in Dinant zette de Vilvoordenaar op weg naar de eindzege bij de Beloften. Met 3 overwinningen ging hij Quentin Winandy en Bram Van Wijmeersch vooraf.

    Olivier Labie werd winnaar bij de Eliten. De 4Biker reed zich iedere manche naar de top in zijn reeks en klopte  Sander Elen en Micha Van Den Eynde.

    einduitslag

    https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0At-H2OvHKCB3dEp4dVFvWjY1UnZPenFuYUVfb083aGc

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kids Challenge 2012 prijsuitreiking

    Op 20 oktober zal de eindhappening van de Kids Challenge plaatsvinden in Eksel.

    Wielerbond Vlaanderen heeft het genoegen U uit te nodigen op de eindhappening van de KIDS CHALLENGE 2012 nu zaterdag 20 oktober. Omwille van het feestelijk karakter vragen we dat de renners niet in koerskledij maar wel in gewone vrijetijdskledij aanwezig zijn op het avondprogramma.

    Programma 20 oktober

    Koppel – wedstrijd
    volwassenen - kids

    terrein  : Eksel Dennenstraat
    7-8-9-10 jaar : 14h00
    wedstrijdduur
    25-30 minuten
    ronde ± 2km
    11-12-13-14 jaar: 15H00
    wedstrijdduur
    55-65 minuten
    ronde ± 3 km

    Eten tussen 17 u en 19u30

    Gemeenschapscentrum
    De Geer
    Groenstraat 12A
    3941 Eksel

    Volwassenen
    -Schotel 1 : koude schotel met kippenbil,
    rosbief en varkensgebraad                           € 9,00

    -Schotel 2 : koude schotel met kippenbil,
    rosbief, varkensgebraad en gekookte zalm  € 10,00

    -Schotel 4 : koude schotel met enkel
    gekookte zalm                                            € 10,00

    Kids
    -Schotel 3 : koude schotel met kippenboutje € 7,00

    Avondprogramma vanaf 20u00

    Gemeenschapscentrum
    De Geer
    Groenstraat 12A
    3941 Eksel
    Prijsuitreiking
    Kids Challenge 2012
    met aansluitend gezellig samenzijn.

    Inschrijven : infolmtb@gmail.com met vermelding aantal schotels met nummers.
    Vooraf te betalen via Argenta : IBAN BE12 9730 3538 1792 – BIC ARSPBE22

    inschrijven voor 13 oktober


    Categorie:Evenementen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Robby De Bock verlaat het Waasland MTB Team
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Het seizoen van 2012 is gepasseerd, tijd dus om vooruit te kijken.
    Tijd  ook voor de 24 jarige Robby De Bock om wat nieuws aan te kondigen !

    " Na vijf mooie en erg aangename seizoenen bij het Waasland Mountainbike Team zoek ik volgend jaar andere oorden op. Dankzij een professionelere omkadering zal ik me enkel nog op m'n trainingen en wedstrijden moeten concentreren, iets wat zal gaan leiden tot betere resultaten. Hopelijk kan ik op die manier een van m'n dromen verwezenlijken, namelijk professioneel gaan mountainbiken ! Welke ploeg het zal gaan worden wordt binnenkort bekend gemaakt." zegt de biker uit Melsele.

    "Een ander nieuwtje, in 2013 zal ik ook voor het eerst aan een cyclocrosswedstrijd deelnemen ! M'n crossfiets is alvast toegekomen, komende maanden heb ik dus ruim de tijd om te wennen aan de nieuwe positie op en naast de fiets. "


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MPL Specialized 2013
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Na een succesvol seizoen hebben we met het MPL Specialized MTB Team de balans van het seizoen opgemaakt.
    De podiumplekken en goede klasseringen van dit jaar, met als een van de hoogtepunten het NK XC, hebben er voor gezorgd dat we het seizoen met een positief gevoel af kunnen sluiten.

    Uiteraard is het belangrijk om niet alleen stil te staan bij het verleden, maar vooral ook vooruit te kijken. Om deze reden heeft het MPL Specialized MTB Team zijn pijlen dan ook alweer op het seizoen 2013 gericht.

    Sponsoren
    We zijn erg trots om te melden dat hoofdsponsor MPL Alarmcentrale zich voor de komende vier jaar aan het team verbonden heeft. Dit betekent dat we samen met MPL Alarmcentrale vooruit kunnen kijken naar de Olympische Spelen in Rio de Janeiro 2016. Ook Specialized zal ons het komende seizoen blijven ondersteunen.

    Management
    Nadat we dit seizoen vroegtijdig afscheid hebben moeten nemen van onze Teammanager, zijn we op zoek gegaan naar de juiste vervanger. We zijn erg trots om u te melden dat we deze in de persoon van Marcel Kramer hebben gevonden.
    Helaas heeft trainer/coach Han ten Hove aangegeven het team te verlaten. Het runnen van een eigen bedrijf op trainingsgebied en zijn werk voor het team was voor hem niet meer te combineren. ‘Als ik ergens voor ga moet het 100% zijn, anders gaat dat ten koste van de kwaliteit. Gevolg van deze keuze is dat ik meer onafhankelijkheid kan bieden naar de renners toe die ik ondersteun en die transparantie is naar mijn mening een betere situatie voor mijzelf, alle renners en zeker ook voor het MPL Specialized MTB Team, ‘ aldus Han.

    Renners
    Na een succesvol crosscountry seizoen, zullen er voor seizoen 2013 binnen het MPL Specialized MTB Team een aantal veranderingen plaatsvinden.
    We zijn erg trots om u te melden dat we met huidig Nederlands Kampioen nieuwelingen Marlo Koevoet en ex-Nederlands Kampioen beloften Frank Beemer twee uitstekende renners hebben kunnen toevoegen aan ons team.
    Helaas staan hier het vertrek van Laura Turpijn en Nicoletta de Jager tegenover. We wensen hun veel succes in hun verdere carrière.
    Frank Schotman en Jeroen van Eck zullen het team dit jaar blijven vertegenwoordigen.
    De komende periode zal het MPL Specialized MTB Team zich verder gaan voorbereiden op het komende seizoen.

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Enduro Roc Canyon
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Donderdag werd in Frejus de  Enduro Roc Canyon afgewerkt ; 29 km met vertrek op de Col de Valdingarde en aankomst op  Plage de la Gaillarde.
    Aurélien Giordanengo won deze wedstrijd met tijdsopname in 19min 23.
    Remy Absalon, broer van Julien werd tweede in 20 min. Onze 15 jarige landgenoot Martin Maes ( Yeti) , zoon van meervoudige Belgisch DH kampioen Patric Maes, werd mooi derde in 20:09 , voor  Grégory Noce.

    De Zwitser Ralph Naf , die de voorbije maand al wat ervaring opdeed in de Trans Provence legde beslag op de vijfde plaats.

    Versluys Pro biker Kevin Van Hoovels einigde als 31 ste  in 23:38.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.SPINNINGMARATHON
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Wij stellen jullie voor: TEAM WISH

    De Pedaalridsters,  beter gekend als “Ludo’s Ladies” Joke Meynkens, Natascha Leysen en Joke Van Opstal gaan een nieuwe uitdaging aan ten voordele van een goed doel, meerbepaald:
    TOGO JUNGLE CHALLENGE !!!!

    7 dagen adhv GPS coördinaten door Togo en Benin, goed voor 565km

      
    Dit alles doen we niet zomaar , door deze uitdaging te laten sponsoren, willen wij Rob Nicasi, Belgisch kampioen G- biken bij de driewielers in 2010 en  2011,  evenals BK tijdrijden in zijn klasse in 2012, helpen om zijn droom te verwezenlijken. Wij willen deze enthousiaste gedreven kerel een ruggesteuntje geven en hem zo een serieuze stap dichter bij zijn sportieve droom te brengen.

    MAAR… alleen kunnen we dit niet, daarom vragen we jullie jullie sportieve hart te laten spreken !

    HOE? Door een sportieve bijdrage te leveren tijdens een spinningmarathon die door onszelf wordt geven !!!!

    Waar  > Heracles – Boskant 14 – 2260 Westerlo
    Wanneer > dinsdag 6 november om 19 - 20 of  21u
    Reservatie telefonisch >  TEAM WISH  0477/312948
    Let wel: zonder reservatie is de kans groot dat alles volzet is !!

    U bijdrage voor 1 lesuur > 8€   => (per lesuur 30 fietsen beschikbaar)
    +
    Elke deelnemer ontvangt een gratis bowlingsessie Heracles !!!

    Er is mogelijkheid tot douchen 

     
    sportieve groeten,

    Joke Meynkens ,Natascha Leysen , Joke Van Opstal


    Categorie:varia
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Ilias Periklis naar Ful Dynamix
    De kersverse wereldkampioen marathon Ilias Periklis  verlaat team Protek  en heeft een contract met het  Italiaanse Full Dynamix Marostica team getekend.

    De 26 jarige Griekse marathon specialist liet zich eerder dit jaar opmerken door winst in de Roc Laissac , een etappe van 80 km  in de UCI Marathon Serie.
    Op het WK marathon  in Ornans domineerde Periklis, onttroonde Christoph Sauser  en pakte het goud voor de Duitse BMC biker Moritz Milatz en de Tsjech  Kristián Hynek.

    Giovanni Battaglin, de voorzitter van Team Full Dynamix, is opgetogen met de komst van de Griek en vergelijkt hem met Mauro Bettin.
    Het akkoord werd een week voor het WK marathon bereikt en na zijn  terugkeer uit Frankrijk met een handtekening bevestigd .

    Giovanni Battaglin, een voormalig Italiaans wegkampioen en al 30 jaar  succesvol  als  fabrikant van racefietsen , voorspelt de aanwerving van nog meer toppers van het hoogste niveau.
    Hij liet verder  verstaan dat zijn team volgend jaar aan de slag zal gaan in de Cape Epic en in de Transalp.

    Ilias Periklis uit Elefsina is na Miguel Martinez, Marco Bui en Masimo De Bertolis de 4 de  wereldkampioen in dienst van Full Dynamix .





    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.WayPoint Heusden
    http://www.waypointzolder.be/index.htm

    Categorie:Produkten
    11-10-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Bulls biker Urs Huber
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De transfermolen draait op volle toeren.  Overal ter wereld veranderen renners van team en ook de Zwitser Urs Huber ontsnapt niet aan de stoelendans.
    De 27 jarige Urs Huber verlaat Stockli  en gaat aan de slag bij het Duitse Bulls Team. De jonge Zwitser staat bekend  als de smaakmaker van de Crocodile Trophy en zijn om  triomf in de Transalp 2011.
    Al 2 maal won hij de Grand Raid van Verbier naar Grimentz en sinds hij in  2007  bij Stockli aansloot , won hij in het totaal  25 keer.
    Samen met zijn teamgenoot  Konny Looser werd hij vaak bejubeld om zij jong enthousiasme en zijn doorzettingsvermogen.
    Bij de Bulls komt hij in aanmerking om  de plaats van Stefan Sahm, die sinds zijn gezondheidsproblemen nooit meer zijn vroegere niveau wist te behalen,  in te nemen.
    Aan de zijde van Karl Platt  gaat hij de grote meerdaagsen zoals de Cape Epic 2013  rijden en  samen met het duo Tim Böhme & Thomas Dietsch de kleuren van team Bulls in Zuid Afrika  verdedigen.




    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.TX Active Bianchi in Frejus
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Het TX Active-Bianchi team met  Leonardo Paez, Tony Longo, Stephane Tempier en Gerhard Kerschbaumer bevindt zich van 12 tot 14 oktober in Frejus voor de Roc d'Azur.
    Vrijdag om 8 u gaan  de Fransman Stephane Tempier,  de Italiaan Tony Longo en de Colombiaan Leonardo Paez van start in de befaamde Roc Marathon.
    Op de 83 km met 2700 hm  gaf onze landgenoot Roel Paulissen enkele jaren geleden zijn visitekaartje af.

    Zondag om 9 u30  staat  U23 Gerhard Kerschbaumer met een Methanol 29 Full Suspension tussen de wereldtoppers aan de start van de Roc d’Azur (56 km) . 


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nico Berckmans door pech achtervolgd
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Stilaan leek er een einde te komen  aan de pech die Nico Berckmans het afgelopen jaar  achtervolgde.

    Problemen aan het zitvlak hield de biker uit Balen ruime tijd uit competitie.
    Na een  lange  herstelperiode ging  Berckmans, met het oog op de strandraces,  opnieuw aan het trainen en pakte voor de fun de  Zwitserse Cristal Alp en de Open klasse wedstrijd ( 84 km)   in  het Franse Ornans mee.
    Afgelopen weekend verraste hij  tijdens het WK marathon in Frankrijk vriend en vijand met een tweede plaats  in de Open klasse na Paul Remy , wat de moraal en het vertrouwen weer wat  aanscherpte.
    Het feestje duurde echter niet lang ;  Berckmans  had het geluk weer niet aan zijn zijde en hield er een liesbreuk aan over.

    " Ik wist dat er iets scheelde  en heb direct de  sportarts geraadpleegd ." aldus de 43 jarige master 2.
    Zijn  woorden vielen me  zwaar, de operatie zal  zo snel mogelijk moeten gebeuren. Het houdt niet op en dit zal de 5 de ingreep worden dit jaar. Gelukkig  probeert mijn zoon Jens de fakkel over te nemen, en zal hij er alles aan doen om zich te tonen in de strandraces." besluit  de meervoudige Belgische kampioen.
     

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Klassement Kids Challenge
    In bijlage het klassement van de Kids Challenge na de laatste wedstrijd in Hechtel.

    Indien er opmerkingen zijn moeten deze voor zondagmiddag 12u00 kenbaar gemaakt worden aan andre.coppers@wielerbondvlaanderen.be
    Zondag middag zal het filter- en rekenwerk uitgevoerd worden en maandag kan het eindklassement met de 8 beste resultaten voor de renners met minimaal 9 deelnames gepubliceerd worden.

    Bijlagen:
    kidschallenge na proef13 hechtel.pdf (122.1 KB)   


    Categorie:KIDS
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DOSSIER USADA – DHR. JOHAN BRUYNEEL
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De KBWB heeft via de berichtgeving in de media kennis genomen van het rapport van USADA, waarin de naam van de heer Johan Bruyneel, licentiehouder van de KBWB, vernoemd wordt.

    De KBWB heeft, zoals statutair voorzien, de informatie overgemaakt aan bondsprocureur, Mr. Jaak Fransen, voor verder onderzoek.
    Zoals gebruikelijk in dopingdossiers, zal de bondsprocureur ook contact opnemen met de UCI.

    Categorie:varia
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.World Cup in Albstadt ?

    Nadat Willingen zich terugtrok als gastheer voor een World Cup in 2013, komt  het Duitse Albstadt steeds nadrukkelijker op de proppen.
    De Bundesliga in Albstadt lokt al verschillende jaren op rij de internationale toppers en de organisatie, die op de behoorlijk wat ervaring kan bogen ,  heeft zich officieel kandidaat gesteld.
    De eerste kontacten met de UCI zijn  tijdens het WK in Saalfelden gelegd.
    Men wacht echter  nog op de beslissing van de Internationale Wieler Unie, die naar verluidt heel wat interesse toonde.
    Mogelijkerwijze zou de World Cup in Albstadt van 17 tot 19 mei plaats vinden. Op het programma staan dan  zowel de Cross Country als de XCEliminator.
    Als de World Cup in het Chinese Guiyang er komt, zou Albstadt de tweede manche in de reeks 2013 kunnen worden.







    Categorie:World Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Granville neemt de fakkel over

    GRANVILLE NEEMT FAKKEL OVER BIJ HET NODRUGS CONCEPT TEAM

    De Belgische fietsfabrikant GRANVILLE neemt vanaf 2013 de fakkel over van de huidige naampartner NODRUGS.  
    Deze wissel gaat gepaard met een naamsverandering waarbij het team mag rekenen op een volledige ondersteuning van de fietsfabrikant uit Kortenberg.  

    Het Granville 650B Factory Team zal volgend jaar met zeven XCO-renners aan de start komen: Lize Struyf (Dames Jeugd); Emile Verhulst, Seppe Vounckx en Vincent Van de Perre (nieuwelingen); Nick Vanpol, Niels Vanpol en Alexander Loquet (junioren). 

    Het team, van nieuweling tot junior, zal rijden met de nieuwe GRANVILLE FUSE 650B (SixFiftyB) die op BIKEMOTION wordt voorgesteld aan het grote publiek. 

    Vandaar een logische naamkeuze:  GRANVILLE 650B FACTORY TEAM.
    Het Belgische fietsmerk trekt volledig de kaart van dit vernieuwde team.  CEO Johan Huygens geloofde vanaf de eerste dag in dit project: “We steunen het team nu al drie jaar en hebben besloten er een vervolgverhaal aan te breien met de lancering van onze 650B mountainbikes. De branding van het team is in handen van de professionals van NODRUGS, zodat onze fietsen en producten in de kijker worden geplaatst. De mensen achter het team zijn idealisten met een uniek doel voor ogen, mensen die je kan ‘geloven’. Hun professionele aanpak sluit perfect aan bij de visie die onze firma heeft op de begeleiding van jonge atleten”.

    Na maandenlange besprekingen met partners en renners is het huiswerk voor 2013 van teammanager Pascal Loquet volledig af: “het waren drukke maanden, maar we zijn fier op het voorstel dat we samen met onze zestien partners aan de renners hebben kunnen voorleggen.  We begonnen al in februari met het uitschrijven van onze roadmap voor de komende jaren.  Nadien hebben we gesprekken opgestart met tientallen bedrijven, personen en instanties die ook vandaag nog worden verder gezet.  Sommige plannen zullen zelfs pas in 2014 het daglicht zien.  Daar kunnen we nu nog niet veel over kwijt.  We proberen stap voor stap het team uit te bouwen tot het einddoel dat we voor ogen hebben.  Maar ik wil zeker onze partners van het eerste uur (nvdr. Nodrugs, Granville en First Class Nutrition) bedanken voor het vertrouwen dat ze al jarenlang in ons team en de renners stellen.”

    NODRUGS blijft aan boord als teampartner: zij zullen ook de komende jaren instaan voor de kledij en de ‘branding’ van het team.  De naamswijziging zorgt voor heel wat werk voor de designers en webarchitecten van NODRUGS.  Met de komst van een nieuwe naampartner moet de visuele identiteit van het team worden aangepast.  Zo wordt er ook gewerkt aan een nieuwe website die in januari online zal komen na de teamvoorstelling op Velofollies.

    Zaakvoerder Stefan Van Ouytsel van NODRUGS blikt tevreden terug op de voorbije drie jaren:
     “Het team heeft in die periode uitstekend werk geleverd om onze naam bekend te maken. Maar we merken dat slechts een handvol insiders weten dat NODRUGS meer is dan alleen maar een teamnaam. GRANVILLE kwam op het juiste moment met het voorstel om het team in te schakelen om hun FUSE 650B mountainbike te promoten.
    Dankzij deze naamswijziging kunnen we nu duidelijker aangeven dat wij het team voorzien van haar eigenzinnige look. Want dat is waar NODRUGS voor staat: naast originele sportkleding ook branding tegen betaalbare prijzen.”

     

     

     

     


     


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Roc d'Azur Frejus

    29 ste editie van 10 tot 14 oktober


    donderdag  11 okotber

     - 8h30 : Tri Roc
     - 10h : Enduro Roc Canyon
     - 13h : Roc Pro
     - 12h : Roc Challenge
     - 12h : Rando Roc Attitude
     

    Vrijdag 12 oktober

     - 8h : Roc Marathon 83 km (1st start )
     - 8h15 / 8h30 / 8h45 : volgenden
     - 10h15 : Master Roc (1st start) )
     - 11h / 11h45 : volgenden
     - 13h : Mid Roc
     - 14h : Rando Roc Odissey
     - 19h : Roc Ruelles de Fréjus (Stadsplein)
     

    Zaterdag  13 oktober

     - 8h : Roc Tandems
     - 9h : Roc d'Azur Dames et U23 Dames
     - 10h : Rando Roc Powerade (1ste start)
     - 10h30 / 11h / 11h30 : volgenden
     - 13h30 : Rando Roc Rouge Déguisée
     - 14h30 : Kid Roc 2,3 km
     - 15h : Kid Roc 4,2 km
     - 15h30 : Kid Roc 6,5 km
     - 16h : Kid Roc 8 km
     - 19h : Roc Ruelles de Roquebrune-sur-Argens
     

    Zondag  14 oktober

     - 8h : Roc d'Azur Cadets
     - 8h15 : Roc d'Azur Cadettes , Juniors Dames
     - 8h30 : Roc d'Azur Junior Heren
     - 9h30 : Roc d'Azur (1ste start)
     - 9h50 / 10h10 / 10h30 / 10h50 / 11h10 / 11h30 / 11h50 : volgenden
     - 13h30 - 15h30 : Roc' N' Ride (finale)
     - 15h30 - 17h30 : BMX Roc Contest (finales Pro)


    Categorie:Evenementen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kenneth Coomans blikt terug
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Het seizoen 2012 was voor nieuweling  Kenneth Coomans uit Schaffen zijn 5de seizoen bij het Trek KMC team . Op één  na heeft hij in 2012  al zijn doelstellingen kunnen verwezenlijken .

    zijn overzicht van 2012

    " Het  begon met een ongeluk de dag voor Dinant, door domme val zou ik bijna de start van het seizoen missen,  maar met  wat homeopathische pillen van een ” plaatselijke kwakzalver”,  2 kilo verband rond de pols en een dosis adrenaline later won ik (onverwacht) toch de eerste Wallonia Cup .

    Een week later ging het in Pepingen dan weer wat minder, maar kon ik toch 2 de worden. Pepingen moest de basis voor mijn titel verlenging gelegd worden en dit gebeurde  met een 2e plaats na de Nederlander  Milan Vader. Ik  miste  wel een pak punten,  maar bleef ik toch alle Vlamingen voor.
    In de 2 de Wallonia Cup werd een klein foutje zwaar afgestraft, weer zou het een 2 de plaats worden .
    Op een Nederlands avontuur in Nieuwkuijk wou ik revanche nemen op Milan  Vader , maar na een te snel parcours, steken en een totaal gemiste start, strandde ik op een teleurstellende 7de plaats.
    In de eerste Belgacom Cup ging het ook niet zoals gepland, de gebroeders Van Pol en weer diezelfde  Milan  Vader waren te sterk en ik eindigde naast het podium te Stoumont.
    De  tip met de Vlaamse selectie naar Apeldoorn verliep ook niet helemaal perfect .Een goede start en een akkefietje wees mij weer naar een teleurstellende 7de plaats.
    Na lang wachten kwam er dan toch een 2 de overwinning, in Ouren. 
    Malmedy was eerst niet gepland , maar zo een parcours kon ik echt  niet laten schieten. De eerste van  de 2 af te leggen  ronde ging perfect, in de 2 de ronde kwam ik de man met de hamer tegen en werd ik 4de.
    In de 2e Belgacom Cup (Antwerpen) ging het dan  weer te snel en werd ik 3 de .
    Na 2 weken verplichte rust (examens zoals bij ieder van ons  ) werd de 2 de Flanders Cup gereden in Paal.  Op een parcours dat mij enorm goed lag, ging alles perfect en won ik.
    In St-Vith werd het  heel spannend maar een knoop in de ketting (net als het jaar ervoor in Kessel) strooide roet in het eten.
    Maar ondaks die pech  kon ik toch nog 2 de worden.
    De week nadien werd de generale repetitie gereden voor het BK. Het plan was om de kat uit de boom te kijken en vooral niet aan te vallen. Maar toen ik na de start op kop kwam in de wei kon ik als enige blijven rijden en  was ik plots alleen. En door het vele lopen kon ik die eerste plaats vasthouden zonder  al veel te forceren of risico’s te nemen.

    Op het BK zelf liep alles verkeerd ( het verloop is iedereen wel bekend! ) en stond  uiteindelijk DNQ achter mijn naam.
    Na deze zware teleurstelling  had ik nog maar 2 doelen  vastgelegd .  De drie  klassementen winnen en top 5 ( in een dag klassement) op het Europees kampioenschap in Graz.
    Voor de klassementen te winnen moest ik er meteen aan beginnen. Het weekend van Boom en Kessel was enorm belangrijk, in Boom moest ik minimum 2 de worden en in Kessel moest ik winnen. Daar was het gelijkstand tussen 1 en 2 .
    Maar ik had 1 wedstrijd minder gereden daar we op vakantie geweest waren.  In Boom ging alles volgens plan  en won ik, de Belgacom Cup was binnen, yes  nog 2 te gaan.
    In Kessel werd er in block gereden en heb ik meermaals de remmen dicht gepitst, met resultaat en ook deze won ik. Na een “hoogte stage” in Frankrijk met 'den panda  'alias  Kevin Panhuyzen , was het tijd voor het EK.
    De eerste dag werd ik meteen 5 de maar aangezien maar de helft toen aan de start stond (team relay) telde het niet volgens papa. Vooraf had ik met papa ook een weddenschap aangegaan : top 5 betekende 'n HOND!
    Daar zaag ik al 5 jaar over.

    In de combinend werd ik weer 5e, dit keer telde het wel en mijn  doel was bereikt zowel voor mijn weddenschap als voor het mentale dipje  na het BK. Dag 3  ging daar niet zo super , had de hele tijd slome benen . Tuurlijk da ‘k was in slaapgevallen met maar liefst 2 paar recuperatie kousen aan . Lag het daar aan of was lang  klimmen niet mijn sterkste kant maar in de XC XL werd ik dan ook  “pas” 18de. Op de laatste dag was alles op , dacht ik blijkbaar,   maar  in de XCO werd ik verassend 3de  .Ik kwam dan ook meer dan tevreden terug van het EK te Oostenrijk  en nam de “ plastiek plektie  beker “ trots mee naar huis!
    Met nog 2 wedstrijden te gaan moest ik in Langdorp de concurrentie voorblijven omdat ik in Eksel niet had gereden en in Braine l’ Alleud de schade moest proberen te  beperken.
    In Langdorp werd ik 3de in de sprint met Milan Vader en Robin Wendelen en werd ik op 1 dag zowel Vlaams Brabant  kampioen  als ( voor de 2 de keer op rij ) Vlaams Kampioen .
    Spijtig genoeg zal ik volgend jaar niet meer als een kanarie kunnen rond rijden , want ik ga over naar de junioren.

    Een maand later op 7 oktober , de wedstrijd  in Braine l'Alleud werd immers wat uitgesteld, moest ik in de top 3 eindigen en ik zou zo alle 3 de klassementen winnen.
    Weer sloot ik een weddenschap af met papa maar deze keer voor  een heerlijke MC DONALDS. Maar enkel als ik won,  want daar hadden ze thuis geen goed oog in, omdat ik bijna niks meer getraind had. 
    Op een loodzwaar parcours ,door dat het de dag voordien  een hele dag regende,   eindigde het seizoen zoals het begon met een overwinning.
    Zo had ik een zeer geslaagd seizoen met 7 overwinningen, 16 podiums. 
    En toch was het HOOFDDOEL van 2012  niet bereikt ! Allé onze Lex niet meegeteld !

    Ik hoop dat ik al mijn supporters een beetje waar voor hun geld heb kunnen geven !! En bedankt  dat jullie steeds trouw op post waren !
    Op naar het seizoen 2013 , dit zal andere klus worden .
    Eerstejaasr  junior! En ook dat jaar blijf ik trouw aan mijn  team en teamgenoten bij Trek KMC !!   Mijn dank aan  Liliane, trainer Tim  en  fietsen dealer Xaveer !"


    was getekend Kenneth Coomans

     


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Alexander Gehbauer
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Op 31 oktober word tijdens de ' Gala Nacht des Sports ' de Oostenrijkse sportman van het jaar gekozen.
    Naast golfer Bernd Wiesberger  en atlete  Beate Schrott werd mountainbiker Alexander Gehbauer genomineerd als ' opkomende ster  ' van het jaar 2012.
    Zijn 9 de plaats op de Olympische Spelen in Londen ,  zijn 4 de plaats op het WK U23  in Saalfelden  en de zeges in de World Cups van Pietermaritzburg en La Bresse zijn daar niet vreemd aan.

    Vraag is of  de 22 jarige Gehbauer genoeg stemmen achter zijn naam zal krijgen !


    http://insider.orf.at/stories/9037?voted=9038#jump8


    Categorie:cross country


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Mijn favorieten
  • MTB foto's

  • Blog als favoriet !

    Archief per jaar
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 1973
  • 1972
  • 1971
  • -0001

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs