alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
05-10-2012
WK Marathon Ornans , Frankrijk
Zondag 7 oktober staat in het Franse Ornans het wereldkampioenschap marathon op het programma.
Voor Versluys kopman Kevin Van Hoovels meteen de laatste grote afspraak van het seizoen, een ideaal moment om de Brabander aan de tand te voelen .
Met de Trans Zollernalb, waar je twee zesde plaatsen en winst in de slotetappe behaalde, kende je een geslaagde generale repetitie? Klopt. De conditie is op dit moment goed te noemen, rekening houdende met het gegeven dat het toch een lang seizoen betreft. Echt top ben ik echter niet, maar normaal gezien moet ik wel in staat zijn een goed resultaat neer te zetten.
Wanneer zal je tevreden naar huis keren? Ha, dat is een goede vraag. Ik stel vast dat ik een vrij hoog startnummer heb (110, red.). De start en het eerste stuk, een smal fietspad, lenen zich niet echt tot inhalen. Ik verwacht bijgevolg dat het een inhaalrace zal worden voor mij. We zullen met andere woorden wel zien waar we uitkomen. Ben je ondertussen wijzer geworden wat het parcours betreft? Ja, ik heb dit gisteren verkend. Het lag er op zijn zachts uitgedrukt pittig bij. Veel slijk ook met een aantal stukken die onberijdbaar zijn. Ook de afdalingen liggen er glad bij, zodat het zeer technisch is. Op dit moment (vrijdagmiddag, nvdr.) schijnt de zon. Ik hoop dat die de komende dagen van de partij blijft, zodat het parcours toch nog enigszins kan opdrogen. In het andere geval vrees ik dat er veel gelopen zal dienen te worden.
Dit WK is de laatste grote afspraak van het seizoen? Geen probleem om je mentaal nog eens op te laden? Niet echt neen. Het is nu ook niet zo dat mijn seizoen staat of valt met deze wedstrijd. Het WK marathon is zeker niet dé belangrijkste wedstrijd van het seizoen. Zet ik een goed resultaat neer dan is dit natuurlijk mooi meegenomen. Valt het tegen dan kan ik daar heus wel mee leven.
Ondertussen zal je ook in 2013 de Belgische marathontrui in het bezit hebben? Inderdaad, maar echt leuk vind ik het niet dat dit op dergelijke manier gebeurd (er vindt dit seizoen geen BK marathon plaats, waardoor alle Belgisch kampioenen een jaar langer in de driekleur mogen rondrijden ). Ik had veel liever mijn titel verdedigd en me op die manier opnieuw tot kampioen op de lange afstand gekroond. Anderzijds kan ik me volgend seizoen opnieuw tonen in een aantal MX-wedstrijden, aangezien de wereldbekerwedstrijden XCO toch later op het seizoen vallen.
zo 7-10-2012 Baarlo Koeberg zo 21-10-2012 Horst Dijherheideweg 4 zo 28-10-2012 Liessel Loon / Liesselseweg zo 4-11-2012 Weert Diesterbaan zo 11-11-2012 Schweiberg Schweibergerweg zo 18-11-2012 Brunssum Heidestraat 2 zo 25-11-2012 Beegden Bosstraat zo 2-12-2012 Beesel Walsberg za 8-12-2012 Windraak Windraak zo 9-12-2012 Meijel Simonshoekse bossen zo 16-12-2012 Nederweert-eind Banendijk/Houtsberg zo 23-12-2012 Blerick Blerickse Bergenweg za 5-1-2013 Landgraaf Hofstraat 5 zo 20-1-2013 Reuver De Bosdaellaan
Programma :
10:30 tot 10:45 Jeugd 2 10:31 tot 10:46 Jeugd 1 10:50 tot 11:30 Jongens en Dames Cyclocross 10:51 tot 11:31 Jongens en Dames MTB 10:52 tot 11:17 Jeugd 3 12:00 tot 12:50 Heren Cyclocross 12:02 tot 12:42 Masters Cyclocross 13:20 tot 14:20 Heren MTB 13:22 tot 14:02 Masters MTB
Onze landgenoot Mike Mulkens is klaar voor zijn vierde deelname aan de Crocodile Trophy. Vanzelfsprekend wilt de 33 jarige Lommelaar het beter doen dan de vijfde plaats van vorig jaar. In de edities van 2009 en 2010 werd hij 2 keer derde. Hij ondervond toen bikkelharde concurrentie van de Zwitser Urs Huber en de Nederlander Bart Brentjens. In 2011 kwam er aflossing van de wacht en pakte de Nederlandse Milka Superior biker Jeroen Boelen de eindwinst.
Met zijn Ridley 29″ Ignite gaat Mulkens de Australische Outback opnieuw onveilig maken en op zijn minst trachten een ritzege binnen te halen.
Van 20 tot 28 oktober krijgen de deelnemers 1000 km met 10.000 hm voor de wielen geschoven. Mulkens reed deze zomer verschillende wedstrijden op de weg om snelheid op te doen en is nu volop bezig met de specifieke voorbereiding op het Australisch avondtuur. Hij trok ondermeer naar de Ardennen om zijn klimcapaciteiten aan te scherpen.
" De Crocodyle Trophy is het mooiste wat ik ooit gereden heb. Het is telkens een uitdaging en de omgeving is er prachtig. Voor mij is het een verslaving geworden. Ik leerde de Croc kennen via enkele mannen, die hem al gereden hadden. Ik sprak met hen over de prachtische kant zoals het vervoer , mijn bagage , de lange afstanden , de hitte enzo , maar ook over de technische kant, zoals de bandekeuze. Ik was meteen verkocht en wist dat het iets voor mij zou zijn." zegt de Limburger.
" Mijn grootste uitdaging is om een etappe te winnen, maar uit ervaring weet ik dat dat moeilijk is. Je krijgt er niets cadeau, ze laten niemand zomaar rijden. Ik ben goed in vorm en kom goed voorbereid aan de start , maar iedereen die aan deze mythische meerdaagse deelneemt, is in de vorm van zijn leven. De sfeer is uniek, en de Croc kan met geen andere wedstrijd vergeleken worden." aldus Mulkens.
" Mijn grote favoriet is nog altijd Bart Brentjens. De mannen van Milka Superior komen trouwens altijd sterk voor de dag. Brentjens heeft dingen bereikt, waarvan anderen enkel maar kunnen dromen. De Zwitser Urs Huber is er dit jaar niet bij, denk ik. Maar er komen steeds nieuwe namen bij en ik weet niet wat we er in de negen dagen mogen van verwachten. " besluit Mike.
Op voordracht van bondscoach Peter Pieters selecteerde de Sporttechnische Commissie volgende renners om deel te nemen aan de eerste manche van de Wereldbeker Piste, die zal plaatsvinden van donderdag 11 oktober tot zaterdag 13 oktober 2012 in Cali (Colombia):
HEREN:
Dominique CORNU Jasper DE BUYST Kenny DE KETELE Jonas RICKAERT Otto VERGAERDE
PROGRAMMA :
HEREN :
11.10.2012 Ploegenachtervolging 11-12.10.2012 Omnium 13.10.2012 Puntenkoers
Joyce Vanderbeken tekent 2 keer voor de vijfde plaats
Zowel zaterdag in Neerpelt , waar de Britse Nikki Harris won, als zondag in Kalmthout waar Sanne Cant zegevierde, kon Joyce Vanderbeken beslag leggen op de 5de plaats.
" Uiteraard ben ik daar heel tevreden mee! Telkens had ik een goeie start en kon ik mijn positie min of meer vasthouden. Eigenlijk zijn de beide koersen wat hetzelfde verlopen en is er ook niet echt iets fout gegaan of zo. Een klein minpuntje misschien was de lage rugpijn die telkens opkwam in de looppassages. Ik ben ervan overtuigd dat dat me in Neerpelt een plekje gekost heeft! Maar ik was wel blij met 2 keer een vijfde plaats! Nu zondag rijd ik in Ruddervoorde, een koers waar ik zeer goede herinneringen aan heb. (Belgisch kampioenschap 2009) Start om 13u, allen daar heen! " aldus de dame uit Zwevegem.
Categorie:veldrijden
Bart Brentjens Challenge 2012
De 8 ste Bart Brentjens Challenge zal plaatsvinden op zondag 14 oktober. Ook in 2012 zal de Bart Brentjens Challenge tevens het decor vormen van het Nederlands Kampioenschap Mountainbike Marathon, met start en finish wederom in Eijsden. Dus ook dit jaar kunnen de toppers weer de strijd aan gaan om de Nederlandse titel.De kampioenschappen worden verreden in de categorieën; Heren elite, Dames, Masters 30+, Masters 40+ en Amateur Funklasse. Met een Nederlandse wedstrijdlicentie van de KNWU kun je dus deelnemen aan het NK Mountainbike Marathon.
Dat betekent echter niet dat buitenlandse wedstrijdrijders niet welkom zijn. De wedstrijd-versie van de Bart Brentjens Challenge blijft gewoon toegankelijk voor deelnemers met een wedstrijdlicentie, ongeacht nationaliteit.
Behalve de wedstrijd kun je ook deelnemen aan de toertocht. Bij de toertocht kun je kiezen uit drie verschillende afstanden; 55, 75, 105 km. De toertochtdeelnemers van de 105 km starten direct na de wedstrijd en rijden hetzelfde parcours als de wedstrijdrijders. Voor alle tochten geldt dat het parcours door het Zuid-Limburgse heuvelland lopen en door delen van de Belgische Voerstreek
Vorig jaar was de Bart Brentjens Challenge met zo'n 2500 deelnemers een van de grootste mountainbike marathons van de Benelux!
Ook voor Lukas Fluckiger komt er aan het seizoen 2012 langzamerhand een einde. Voor de Trek World Racing biker was het een jaar met veel emoties, een jaar met ups en downs.
Vorig winter had hij met het oog op de Olympiche Spelen hard gewerkt, doch dat leverde in het voorjaar weinig op. De 28 jarige Zwitser kon zich niet kwalificeren voor Londen en zag de tickets naar Nino Schurter, Ralph Naf en Florian Vogel gaan.
Lang bleef hij echter niet bij de pakken zitten ; hij leerde uit zijn fouten en stelde andere doelen voorop. Alles werd nu op het WK in Saalfelden afgestemd. In de tweede helft van dit seizoen lukte alles veel beter , de druk was er af en hij reed terug in de wereldtop.
En met de resultaten groeide ook het vertrouwen. In Saalfelden zat alles mee. Fluckiger kende en goede start en raakte er , naarmate de wedstrijd vorderde, van overtuigd dat dit zijn dag kon worden . Het zelfvertrouwen groeide en hij voelde zich ook metaal bijzonder sterk. " Na zoveel training en een goede voorbereiding kreeg ik weer vertrouwen , alles zat weer prima in mijn kopke."
De oudste van de gebroeders Fluckiger werd vice Wereldkampioen na Nino Schurter en voor zijn broer Mathias.
Na enkele hectische dagen stortte hij zich op het veldrijden en vloog naar Amerika , waar hij ondanks jetlag de USGP Cyclocross won.
Vorig weekend in Illnau merkte hij voor het eerst dat de baterijen leeg waren en laste een rustperiode van 2 weken in. Als afsluiter rijdt hij in Frankrijk de Roc d' Azur en pikt nog enkele warme dagen mee, alvorens zich in november weer klaar te stomen voor het nieuwe seizoen.
Categorie:cross country
SSWC Tattoo voor Burry Stander
Specialized Racing biker Burry Stander kroonde zich vorige week in in KawZulu Natal, Zuid Afrika tot Singlespeed Wereldkampioen en hield er de befaamde SSWC tattoo aan over.
Specialized zou voor hem voor dit evenement een Specialized Carve opsturen, maar die bleef te lang onderweg , zodoende moest Stander zelf naar een oplossing zoeken. Omdat die speciale fiets niet op tijd in Zuid Afrika was , liet Stander daags voor het WK één van zijn Specialized S-Works Stumpjumpers ombouwen tot singlespeed exemplaar.
Twee ronden; eentje van 11 en een van 29 km stonden in Winterton op het programma en de zon was overvloedig van de partij . In de eerste ronde bleef een groep van 5 samen, daarna trok Burry Stander er alleen vandoor. Doch hij bleef niet van pech gespaard ; op 5 km van het einde reed hij in een kot, met een lekke band tot gevolg. Zijn Amerikaanse achtervolger kwam op 500 m van de meet bij hem . Het kwam tot een spurt, doch Stander kon zich handhaven en reed naar de wereldtitel en naar de legendarische tattoo.
" Ik heb hem op mijn bovenarm laten zetten. Dit is echt mijn eerste tattoo en ik ben er blij mee." zei de Zuid Afrikaan trots
Categorie:cross country
Dirt Knights PRO-team 2013
De Dirt Knights uit het Kempische Booischot is voor het MTB-seizoen 2103 op zoek naar 1 of 2 Pro Team renners. Het team zoekt teamplayers uit de categorie Nieuwelingen of Juniores liefst uit de provincie Vlaams-Brabant of Antwerpen.
Als Pro team renner biedt het team je een goede team spirit, begeleiding door een coach met aandacht voor je sportieve ambities en kunnen, diverse technische stages en informatieve clinics, een volledige ondersteuning op wedstrijden, mecanicien,...
Ook Japan is onder de indruk van onze landgenoot Kenny Belaey
Categorie:Trial
Mountainbikenetwerk
Limburg is een sportieve provincie met een natuur die zich uitermate leent voor heerlijke mountainbiketochten. Na de ontwikkeling van het Mountainbikenetwerk Midden-Limburg (136 km), het Mountainbikenetwerk Euregio (382 km) en het Mountainbikenetwerk West-Limburg (100 km) werd recent het Mountainbikenetwerk Noord-Limburg voltooid.
Dit netwerk behelst bijna 270 km bewegwijzerde routes en is gelegen in Lommel, Hechtel-Eksel, Peer, Bocholt, Overpelt, Neerpelt en Hamont-Achel. Vanuit drie gemeenten is dit netwerk ook gelinkt aan meerdere Nederlandse routes in Noord-Limburg en Noord-Brabant. Hiermee is een uniek concept in drie provincies gerealiseerd.
Het Mountainbikenetwerk Noord-Limburg wordt op zondag 7 oktober 2012 officieel geopend. Elke MTB-liefhebber is dan ook uitgenodigd om aanwezig te zijn. De start wordt gegeven om 9 uur aan de arena De Soeverein in Lommel.
Categorie:Evenementen
03-10-2012
ARMSTUKKEN
GEZOCHT
Armovertrekken kunnen dienen als bescherming voor verzorging in de gehandicaptensector.
Er zijn verzorgers, die met agressieve gehandicapten werken, op zoek naar armstukken (overjaars of gebruikt) ,om hun armen te beschermen tegen krabben en bijten.
Je kan een bijdrage leveren en er die verzorgenden heel blij mee maken.
Uiteindelijk verrichten de verzorgers uitzonderlijk werk door met die mensen te werken en er voor te zorgen.
Kan je armstukken missen, neem dan gewoon contakt op met
Op zondag 11 november 2012 organiseert Werner Hilven de One and a half men mountainbike day.
Dit is een dag die in het teken staat van het mountainbiken samen met zoon of dochter.
Rond 9h30 wordt u ontvangen aan het Orshof met een drankje. Hierna volgt een fietstechniek training op uitdagende single trails. s Middags wordt de innerlijke mens versterkt met spaghetti en 2 consumpties in het Orshof.
Na de middag rijden we nog een toerrit van +-25km waarbij het begeleiden van het kind centraal staat. Rond 16h sluiten we af aan het Orshof met een stuk taart of pannenkoek en een drankje.
Kosten zijn 96 voor 1 volwassene en 1 kind samen.
1. Brems Bjorn 2. Luyten Jeff 3. Sander Elen 4 .Rondelez Bjorn 5. Windmolders Roan 6. Smeyers Eli 7. De Kort Tom 8. Verstraete Peter 9. Vaes Jeff 10. Scheire Ruben
Veteranen:
1. Langer Thorsten 2. Vermoote Geert 3. Ardeel Hans 4. Driesen Ronny 5. Bogaerts Jos (Ned) 6. Geerts Jan 7. Croonenborgs Benny 8. Steensels Luc 9. Parthoens Pierre 10. De Droog Marco
Categorie:cross country
ATB tocht De Hel van Zuid Limburg
Zondag 7 oktober 2012 wordt voor de 24ste keer de ATB tocht de Hel van Zuid Limburg verreden. Deze tocht wordt georganiseerd door toerwielerclub TWC Bergop van Puth ( nabij de Nederlands-Belgische grens ).
Na inschrijving op het sportcomplex te Puth kunnen 3 afstanden (30, 40 of 50 km) worden gereden. De tocht doet onder anderen het Danikerbos, Stammenderbos en Spaubekerbos aan. Hier zijn een aantal mooie beklimmingen en afdalingen opgenomen in het parcours. Verder worden de deelnemers door typisch Zuid Limburgse holle wegen geleid. Mooie vergezichten maken de tocht compleet. Onderweg zijn 2 controleposten waar iedereen zijn dorst kan lessen (thee en sportdrank) en de innerlijke mens versterken (bananen en wafels). Bij de start/finish is er douche gelegenheid voor zowel de fietser als de fiets. Verder is hier ook gelegenheid tot het nuttigen van een hapje en een drankje.
Mede dankzij de gemeente Schinnen, DSM, Rabobank en een aantal begunstigers, welke een subsidie/sponsering beschikbaar hebben gesteld, is het mogelijk om deze ATB tocht te organiseren.
Gratis deelname voor jongeren in de leeftijd van 10 t/m 16 jaar uit de gemeente Schinnen onder begeleiding van een oudere.
Deze tocht is onderdeel van ATB circuit Limburg.
Start/finishplaats: Sportcomplex in 't veldj, Sittarderweg 10, 6155 LV Puth