alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
01-10-2012
Julian Taramarcaz in Illnau
De Zwitserse kampioen Julian Taramarcaz heeft in Illnau (Kanton Zürich ) de veldrit C2 gewonnen. De 24 jarige van het BMC team haalde het met 17 sec voorsprong op de Italiaan Enrico Franzoi. Simon Zahner eindigde als derde en ging de gebroeders Lukas en Mathias Fluckiger van Trek World Racing vooraf.
Bij de vrouwen ging de zege naar de Franse Christel Ferrier-Bruneau , ze won voor Marlen Petitgirard en Jasmin Achermann
Categorie:veldrijden
30-09-2012
GimondiBike
Het voltallig TX Active-Bianchi team was van de partij om de 70 ste verjaardag van teamchef Felice Gimondi te vieren. De Italiaanse marathon kampioen Juri Ragnoli ( Scott) won de 39,7 km lange GimondiBike in Iseo met 9 sec op de Franse Bianchi biker Stephane Tempier. De Colombiaan Leonardo Paez spurtte voor de derde plaats en moest onderdoen voor Michele Casagrande. Tony Longo, de winnaar van 2011 werd 7 de en Gerhard Kerschbaumer was met zijn 8 ste plaats de beste bij de beloften.
Categorie:cross country
Maastrichts offroad Pearl Izumi duathlon
Kris De Nef en Patrick Indestege winnen Maastrichts Mooiste Pearl Izumi Off-Road Duathlon voor duo's.
"Vorige week in de outdoortriathlon stelde ik vast dat ik nog serieus werk had aan het lopen.Slim als we zijn, belden we snelle loper Patrick Indestege of hij met mij aan een duathlonneke wilde meedoen.
Samen trokken we naar Maastricht waar Patrick eerst 7 km trailrun mag doen, ik dan 25 mtb en Patrick terug 3km lopen. Er stonden zowat 50 mannen en vrouwen aan de start, maar een goei 6 duo ploegjes. Dus buiten den top 10 zouden we ni vallen.
De start werd gegeven en Patrick, de superloper zit direkt goed mee, en komt als 8ste binnen en 2de duo.We wisselden onze chip en dan kon ik vertrekken op het prachtig parcours. Een ronde reed ik over men toeren en kon ik tot op de eerste plek rijden.
De 2de ronde reed ik samen met een sterke solorijder en op het einde kon ik nog afstand nemen om Patrick als eerste te laten beginnen lopen. Een heel geruststelling zo een sterke loper bij te hebben en Patrick kon knap de eerste plek vasthouden om met de handen in de lucht over de meet te komen.
We wonnen algemeen met veel respect voor de solo atleten Philip Van Hemelen en Kevin Greeven die alles alleen moesten afhaspelen.
Nen dikke merci aan Patrick Indestege, die naast zwemmen en biken ook nog eens super kan LOPEN : 'n topatleet. " aldus Kris De Nef.
Categorie:varia
BK Trial Kluisbergen
Iciar van den Bergh en Charlotte Coen zijn vandaag in Kluisbergen Belgisch kampioen Trial geworden. VDB ( Nodrugs) won het voor Wesley Belaey. Kenny Belaey nam niet deel aan dit BK vanwege zijn blessure opgelopen op het WK in Saalfelden.
" Wat een afsluiter van het seizoen! Vooropgestelde doelen halen is leuk! " besloot de jonge Charlotte Coen uit St Gillis Waas.
In Haltern am See werd de finale van de vijfdelige NRW MTB Cup verreden. Focus biker Markus Schulte-Lünzum domineerde de laatste manche en won in 1:10:08.63 voor de Nederlander Frank Beemer en Sebastian Szraucner. Met 2 zeges en 3 tweede plaatsen won Frank Beemer het algemeen klassement bij de eliten.
Bij de vrouwen was de Nederlandse Giant bikester Monique Zeldenrust met 1:08:40.77 bijna 17 sec sneller dan de Duitse Stefanie Bergisch ; haar landgenote Ingrid Bosscha werd mooi derde.
Het jonge Nederlandse talent Britt van den Boogert van het Cube Nutswerk team pakte de zege bij de dames juniores in 0:53:08.10. Haar broer Kjell van den Boogert eindigde tweede bij de juniores, na de Duitser Ben Zwiehoff. De Nederlander Erjan Ten hove vervolledigde het podium bij de juniores.
Onze landgenoot Gody Jacobs domineerde bij de masters 1. De Limburgse Trust biker ging Sven Pieper met ruime voorsprong vooraf. Tom Geeraerts van MTB Langdorp werd vierde .De eindwinst in de NRW Cup ging naar de Duitser Sven Pieper.
" Nadat ik gisteren 2 de werd in Herdorf en eindoverwinning met leiderstrui vd Rheinland MTB Cup overhandigd kreeg, won ik vandaag in Haltern am See ! Zo kan ik het MTB seizoen 2012 mooi afsluiten !Nu kan ik stilaan uitbollen en aftellen naar vakantie" aldus Gody Jacobs.
Categorie:cross country
GP Olen
De grote Prijs Fortuna Financial Planning werd verreden op de Teunenberg in Olen . Met de derde plaats van Jef Beynens, de vierde van Eli Smeyeres en de zesde plaats voor Gert Cools reed het Moozes team zich prima in de kijker.
uitslag - 40 j
1. Danny Sleeck 2. Vincent Meyvis 3. Jef Beyens 4. Eli Smeyers 5. Tom Vervoort 6. Gert Cools
Categorie:cross country
Guiyang China 2012
enkele sfeerbeelden uit China
Categorie:cross country
Nikki Harris primus in Neerpelt
Neerpelt dames
1 HARRIS Nikki GBR, YOUNG TELENET FIDEA CYCLING TEAM 2 HAVLIKOVA Pavla TSJ ,YOUNG TELENET FIDEA CYCLING TEAM 3 CANT Sanne BEL, TEAM CICLISMO MUNDIAL DEPROF 4 DOMBROSKI Amy USA ,YOUNG TELENET FIDEA CYCLING TEAM 5 VANDERBEKEN Joyce BEL, WIELERTEAM DECOCK-SPORTIVO MOORSELE 6 VAN LOY Ellen BEL, MELBOTECH PRORACE CT 7 VAN DE STEENE Kim BEL, KON. VC ´T MEETJESLAND - KNESSELARE 8 QUINTENS Hilde BEL, MELBOTECH PRORACE CT 9 BOBER Nancy BEL, STYLE & CONCEPT CYCLING TEAM VZW 10 VARDAROS Christine USA, BABOCO
Categorie:cross country
Braine L'Alleud
laatste manche Wallonia Cup
Categorie:Evenementen
Trial Kalender 2013
20.04.2013 21.04.2013 UCI Trials World Cup, round 1 , Heubach D 31.05.2013 02.06.2013 UCI Trials World Cup, round 2,Walbrzych POL 21.06.2013 22.06.2013 UEC Trials EK , Bern ZWI 26.07.2013 28.07.2013 UCI Trials World Cup, round 3 , Pra Loup FRA 03.08.2013 04.08.2013 2013 UCI Trials World Youth Games , Moudon ZWI 16.08.2013 18.08.2013 UCI Trials World Cup, round 4 , Méribel FRA 26.08.2013 01.09.2013 2013 Trials WK , Pietermaritzburg , ZAFR 27.09.2013 29.09.2013 UCI Trials World Cup, round 5, Antwerp BEL
Categorie:Trial
Toetocht Kwalaak Houthalen
Het licht heuvelachtig en bosrijk parcours lokte 750 deelnemers naar Houthalen De weergoden waren de organisatoren van WTC KWALAAK gunstig gezind en opvallend veel dames en kinderen zakten af naar zaal Berkenveld voor deelname aan de toertocht van 22, 32 of 42 km. Blikvanger in Houthalen was Johan' Summie' Van Summeren.
" We hadden toch minder deelnemers dan vorig jaar, maar daar zal het feit dat we van datum veranderd zijn, wel voor iets tussen zitten. Zo vroeg op het seizoen is iedereen nog met andere dingen bezig." luidde het volgens de organisatie.
Vandaag ging de Trans Provence van Sospel naar het eindpunt in Monte-Carlo: 30, 7 km richting de Cote d' Azur. De legendarische Nicolas Vouilloz reed Lapierre in de kijker en was de snelste in de 3 gechronometreerde proeven . Voormalige downhiller Fabien Barel eindigde op de laatste dag als tweede en Jerome Clementz op 3.
De verschillen waren echter zo klein dat Nicolas Lau met zijn vijfde plaats de leiding behield.
Nicolas Vouilloz eindigde na zeven dagen op nummer 2 ; Jerome Clementz vervolledigde het volledige Franse podium. Top 5
1. VOUILLOZ Nicolas Lapierre 00:14:51 2. BAREL Fabien Mondraker 00:15:05 3. CLEMENTZ Jérôme Cannondale/Mavic 00:15:12 4. SIMMONDS Matt ChainReactionCycles/Nukeproof 00:15:15 5. LAU Nicolas Cube Action Team 00:15:17
eindklassement 1. Lau Nicolas, Cube Action Team 02:43:39 2. VOUILLOZ Nicolas, Lapierre 02:44:51 3. CLEMENTZ Jérôme Cannondale/Mavic 02:45:25 4. WEIR Mark WTB/Shimano/Cannondale 02:50:57 5. GOLAY Florian Felt/Crossroad 02:53:50 6. NÄF Ralph Merida 02:55:09 7. CRAIG Adam Radobank/Giant 02:57:35 8. BARNES Joe MTBCut/Orange 02:57:49 9. SIMMONDS Matt ChainReactionCycles/Nukeproof 02:58:31 10. KABUSH Geoff Scott-3Rox 02:58:39
Categorie:Downhill
Pinto en Ferreira winnen Trans Brasil 2012
Het is feest in Chapada Diamantina... de Brasil Ride 2012 zit er op.
Op dag 7 werd in Mucuge de laatste etappe van de Brasil Ride afgewerkt. 47,91 km met 673 hm sloten de avontuurlijke zevendaagse af.
De Portugezen Luís Leao Pinto en Tiago Ferreira voltooiden de bijna 600 km in 23u24:58. De 32 jarige Pino bedankte en loofde zijn 24 jarige partner Tiago Ferreira en ziet in hem een groot talent.
De tweede plaats overall ging naar de Tsjechen Tomas Vokrouhlik en Martin Horak. BMC-Savo eindigde in 23u57:44 en ging de Brazilianen Josemberg "Montoya" Pinho en Gilberto Gois ( 24u06:18) vooraf.
Het Nederlandse duo Bart Brentjens en Hans Becking werd mooi vierde. Na hun derde plaats in de proloog zag het er veelbelovend uit voor de Nederlanders, maar een valpartij in de 2de etappe hypothikeerde het verder verloop van hun avontuur. Na de valpartij van Brentjens en het verbod van de dokter om verder te rijden, is dit een schitterend resultaat voor het Milka Superior team.
Bij de mixed koppels ging het klassement naar Matthew Ferraz en de Duitse Ivonne Kraft . Abraham Azevedo en Paulo Borges domineerden bij de Master (vanaf 40 jaar). Bij de vrouwen was de suprematie van Adriana Nascimento en Daniela Genovesi niet te stuiten ; met zeven op zeven was de eindzege een feit.
Na zeven etappes en bijna 600 kilometer is het nu genieten in Chapada Diamantina . Morgen trekken de atleten uit 19 landen huiswaarts.
De vierde Brasil Ride zal volgend jaar in oktober doorgaan en dan zijn er UCI punten te sprokkelen.
Categorie:meerdaagsen
Rheinland-MTB-Cup 2012
De vierde en laatste manche van de Rheinland-MTB-Cup werd een succes voor de Belgen. In Herdorf won Andy De Rooy ( New Concept Cycling ) zijn reeks en pakte met 3 zeges ook de eindstand bij Fun Masters 1 .
Limburger Gody Jacobs werd vandaag tweede bij de masters 1 en moest slechts 15 sec prijsgeven op de Duitse winnaar Christian Horstmann (00:51:27:69). Tom Geeraerts uit Langdorp werd vijfde. Met 3 zeges in Pracht, Betzdorf en Wetter plus de tweede plaats in Herdorf won Gody Jacobs de eindstand voor de Duitser Sven Pieper en Tom Geeraerts.
Bij de eliten werd Lionel Vujasin vandaag vierde. De Cannondale biker uit Seraing werd derde in de eindstand en moest enkel Mathias Frohn en Gerrit Rosenkranz laten voor gaan.
Categorie:cross country
Offroad duatlon Maastricht
Vandaag stond voor enkel landgenoten de eerste duatlon van het winterseizoen op het programma. In Maastricht ging Philip Van Hemelen uit Oevel met de zege aan de haal, de tweede plaats was voor Kevin Greeven uit Olen.
Van Hemelen : " Na 2 rustige weken, waarin ik mijn loopschoenen terug vanonder het stof haalde, vertrok ik vandaag enigszins met een bang hartje. Om te beginnen kregen we 7km lopen voorgeschoteld. Eerst een lusje van 3km door de plaatselijke steengroeve en daarna 4km trailrun om de Sint-Pietersberg. De boodschap was de achterstand te beperken en dat lukte aardig, ik kon gaan wisselen met 50sec achterstand op het kopduo met onderandere Kevin Greeven. Het MTB parcours was uitgetekend op en rond de Sint-Pietersberg, het was dus lastig en echt wel MTBwaardig en ik vertrok met goede moed voor 2 ronden van om en bij de 13km. Op het einde van de 1ste ronde kwam ik bij het kopduo. Erop en erover dacht ik. Kevin Greeven sprong in mijn wiel en bleef toch enige tijd aanhangen. Bij het ingaan van de 2e ronde kon ik Kevin afschudden en kwam ik aan de leiding. De rest van de ronde kon ik samen rijden met de eerste van de duo wedstrijd. Toen ik terug de wisselzone inging had ik een behoorlijke voorsprong op de 2e maar ik wist me niet zegezeker omdat het lusje van 3 km door de steengroeve nog volgde. Het waren lastige 3km met geregeld is een krampje in de kuiten. Toch kon ik de voorsprong behouden ik kwam ik met een voorsprong van rond de 2min als eerste binnen! Onverhoopt succes dus in de eerste winterduatlon van het seizoen! aldus Van Hemelen.
Categorie:varia
Houffalize 2013 ?
Misschien zit een World Cup in Houffalize in de pijplijn. Nadat het Duitse Willingen van de kalender 2013 verdween , gaat de UCI op zoek naar een vervanger. Sinds het evenementenbureau Delius Klasing Plan B werd overgenomen door Ley Events bleek er voor de World Cup in Willingen geen interesse en geen geld meer te bestaan. Halmstadt werd voorgesteld, maar als dat niet aan de criteria voldoet , komt er opnieuw een plaats vrij in 2013.
Dan zal Houffalize niet nalaten om zich kandidaat te stellen.
Afwachten is de boodschap!
Categorie:cross country
Single Speed World Championships
Het WK Single Speed werd voor het eerst in Zuid Afrika gehouden. Spionkop in Winterton ( Kwa Zulu Natal ) was gaststad voor het Single Speed World Championships of SSWV. Vorig jaar hield de Ier Niall Davis de titel in het gasland. Zopas wist niemand minder dan Specialized biker Burry Stander de titel in Zuid Afrika te houden.
De 28 jarige Spanjaard heeft besloten om zijn sportieve carriere een nieuwe wendig te geven en gaat zich voortaan toeleggen op de triathlon . De triathlon was naast MTB zijn tweede passie en Ruzafa deed dat niet onaardig. In 2008 won hij het WK Xterra en in 2009 werd hij tweede op het EK in Sardinie. In de MTB was hij een goede middelmaat , behaalde vier Spaanse titels en werd met de Spaanse ploeg wereldkampioen in de Team Relay in Livigno (2005 ).
Als Orbea biker stond hij steeds in de schaduw van zijn illustere ploegaat Julien Absalon.
Nu het succesvolle Orbea team ophoudt met bestaan, richt Ruzafa zicht op het Europese XTerra circuit en ook de wereldtitel is een van zijn doelstellingen In de nabije toekomst gaat de kleine Spanjaard zich focussen op de Ironman in Las Vegas en op de prestigieuze Ironman van Hawaii.