Rolf Wouters Advocaat Hofstraat 16 Houthalen tel . 011/52 52 70
Inhoud blog
  • link naar nieuwe site
  • Lancering nieuwe website
  • PROJECT 91 IN THE USA
  • Patrik Gallati naar Fischli Bike
  • Freelance-fotograaf Danny Zelck wordt officiële 'teamfotograaf' van het Granville Factory Team
  • Bike Inn 2014
  • Pascal Hossay naar Hard’n Bikers
  • Esther Süss denkt niet aan stoppen
  • Bart Brentjens komt ten val
  • Stop and Go
  • Velofollies 2014
  • Orange Monkey team
  • Zilver voor Mark Verloo
  • 24 u Finale Ligure
  • Winst voor Yorben Van Tichelt
  • Eva Lechner derde in Rome
  • Fietssportief Cup Landgraaf
  • Jonas Wellens pakt Limburgse titel
  • Todd Wells papa
  • Wereldbeker CX Rome
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgian GP (218)
  • BK (126)
  • BMX (744)
  • Crocodyle Trophy (53)
  • cross country (5668)
  • Downhill (728)
  • EK (141)
  • Eliminator (75)
  • Enduro (74)
  • Evenementen (919)
  • Flanders Cup (192)
  • Freeride (143)
  • Interview (71)
  • Kalender 2014 (248)
  • KIDS (348)
  • LMTB (170)
  • Marathon (1083)
  • meerdaagsen (593)
  • Nederland (54)
  • Olympische Spelen (90)
  • Produkten (201)
  • reglementen (40)
  • Strandraces (134)
  • Te Koop (17)
  • Trial (304)
  • varia (493)
  • veldrijden (379)
  • video (3)
  • Wallonia Cup (1)
  • WK (220)
  • World Cup (533)
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    MTB-LILY
    alles over mountainbiken en BMX
    met Lily en Chantal
    17-09-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Peter Paelinck 2 de in Portugal
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De Douro Bike Race in Portugal zit er op.
    Met het live gezongen volkslied van Portugal op de achtergrond werd zondag  om 8u op de middeleeuwse brug voor de Igreja de Sao Gonçalo voor de laatste keer  de Douro Bike Race in gang gezet.


    Het Belgische Reevax Team  was compleet ; Steven Pauwels was dus ook van de partij , nog niet helemaal 100%, maar met 51 km en "slechts" 1600 hoogtemeters was deze etappe iets vriendelijker om terug te beginnen.
    Een laatste keer door het centrum van Amarante, om dan via een lange, niet-zo-steile asfaltklim Amarante buiten te rijden op zoek naar de Serra de Aboboreira, de berg die zondag op het menu stond. 

    Peter 'Pepe ' Paelinck ' uit Bekkevoort  werd 4de bij de masters, maar behield  wel zijn 2de plaats in het algemeen klassement van de masters.
     
    " De hoofdklim naar de Aboboreira is twaalf kilometers tot de top, afwisselend op een steile gravelweg of via nog meer zanderige singletrails. Binnen de kortste keren zitten we boven de boomgrens, en de begroeiing beperkt zich tot gras en lage struikjes. De voor de Aboboreira-mountain typische dolmen, de karakteristieke, gigantische granieten rotsblokken die 2000 jaar geleden door Obelix himself met de losse hand op mekaar gestapeld zijn, tonen ons de weg.
    De laatste 30 hoogtemeters sturen ze ons via een steile singletrail omhoog over steile rotsblokken tot we effectief op het hoogste punt van de Aboboreira staan. Hoger kunnen we niet meer, enkel nog genieten van het schitterende 360 graden panorama. "zegt Steven ' Kroki Pauwels.

    "Veel tijd om rond te kijken was  er echter niet, want het bordje "Perigo" oftwel "Danger" kondigt meteen het begin van de afdaling aan. Smalle, snelle paadjes worden afgewisseld met brede zandwegen. Het diepe losse zand in de bochten zorgt voor onvoorspelbaar stuurgedrag en dus moet er continu gecorrigeerd worden om niet onderuit te gaan. Koersdirecteur Joao heeft op het einde echter nog een verrassing in petto, want in plaats van het centrum in te draaien, worden we nog eens van Amarante weggestuurd voor een leuke afsluiter in de vorm van een 1 km lange en 20% steile puist. Niet zozeer de klim is leuk, maar vooral de technische afdaling die nog volgt en recht in het historische centrum van Amarante en aan de finish uitkomt.  Ikzelf heb me goed geamuseerd en blij dat ik toch 1 dag kunnen fietsen heb. Daarmee zit deze editie van de Douro Bike Race er op, en gaan we nog een laatste keer lekker eten vooraleer morgenvroeg de terugreis naar Belgie aan te vatten. " besluit Pauwels van het Reevax Team.




     


    Categorie:meerdaagsen
    16-09-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Flanderscup 4 Oostende
    BMX uitslagen

    Bijlagen:
    Daguitslag Flanders Cup 4 Oostende Blok 1 aangepast.pdf (123 KB)   
    Daguitslag Flanders Cup 4 Oostende Blok 2.pdf (116.1 KB)   


    Categorie:BMX
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bundesliga Bad Salzdetfurth
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Wereldkampioene Eliminator Alexandra Engen won de laatste manche van de Bundesligea in het Duitse  Bad Salzdetfurth.
    De Zweedse ging de Noorse Europese kampioene  Gunn Rita Dahle en  de Russin Irina Kalentieva vooraf.
    Bij het ingaan van  de laatste ronde zat de blonde Zweedse nog op de derde stek. Er werd bijgevolg een strijd tussen Dahle en kalentieva verwacht. Toen  Engen echter de Russin voor zich uit zag rijden, kreeg ze vleugels. Ze reed het gat dicht , kwam bij Gunn Rita Dahle en won de finale van de Bundesliga.
    " Alexandra vloog." zei  de Noorse Dahle. " Ik was op ; zij is jong en heeft veel talent. En ik moet toegeven dat ze soms sneller is dan ik." 

    " Dit is een van de mooiste overwinningen uit mijn carriere. Voor het eerst won ik van twee sterke dames. Het is mooi om  het seizoen zo  af te sluiten." lachte Alex Engen.

    Irina Kalentieva aanvaarde de zege van de Zweedse : " Toen ze me voorbij kwam, kon ik niet aanpikken. Ze was te snel ; ik troostte mezelf met de derde plaats,  zo slecht  is dat ook nog niet."  zei de Russin.


    Philipp Bertsch  won de wedstrijd bij de juniores voor  Georg Egger. Onze landgenoot Kevin Panhuyzen eindigde 45 sec later op de derde plaats.  De Nederlander Kjell van den Boogert finishte als 10 de in dit internationale gezelschap.

    Bij de juniores meisjes won  de Duitse Sofia Wiendenroth  voor de Nederlandse Britt van den Boogert.

    Bij de beloften deden enkele jonge Belgen mee .
    De 20 jarige Christian Pfaffle trok er in de vierde van de zes af te leggen ronden vandoor en  klopte de Deen Jonas Pedersen en onze landgenoot Jens Schuermans.  Didier Bats werd mooi vierde , Pieter Geluykens eindigde op 27.
    Jeroen van Eck, de Nederlander die zaterdag het sprintnummer won, werd 15 de  U23  in de XC.

    Bij de heren ging de zege naar de Zwitser Fabian Giger. Na zijn sterke prestatie op het WK in Saalfelden, bevestigde de Rabobanker met de zege. Giger klopte de Spanjaard José Antonio Hermida ( Multivan Merida) en de Zwitserse  Cannondale biker Martin Gujan.
    De Nederlander Henk Jaap Moorlag  legde beslag op de vijfde plaats en onze landgenoot Bjorn Brems finishte als 10de.

    " Ik ben tevreden en het voelt aan als een overwinning." zei de Spaanse Multivan Merida biker. " Het is geen zege zoals ik gehoopt had, maar het is toch  ook niet slecht. Het  seizoen was lang  en het WK in Saalfelden liet een wrange nasmaak na. Dit was echt iets voor Fabian Giger met zijn 52 kg. De lange klim en de  afdaling terug naar de start was echt iets voor de Zwitser. Ik heb op een halve minuut gezeten en ben tot op 8 sec genaderd. Ik heb alles gegeven maar kon Giger niet aan.  " aldus José Antonio Hermida.

    Omdat Emil Lindgren  in Bad Salzdetfurth niet binnen de top 6 eindigde, ging de eindzege naar zijn treamgenoot Fabian Giger.

    " Ik heb er alles voor gedaan om de 6 de plaats te behouden, maar op het einde lukte dat niet meer. Gelukkig blijft de eindzege in ons team." besloot Emil Lindgren,  de Zweedse  Rabobanker.


    U23 :
    1. Pfäffle Christian, D  Rothaus Poison Bikes  1:23.48,1
    2. Pedersen Jonas,  DEN 1:24.10,9
    3. Schuermans Jens, Bel-Maasmechelen   Versluys pro MTB team   1:24.49,0 
    4. Bats Didier, Bel-Begijnendijk   Team Langdorp 1:25.38,6 
    5. De Bruijn Rens, Ned  Feenstrabiketeam   1:25.42,2   

    heren :
    1. Fabian Giger , Zwi 1:33.50,2
    2. José Antonio Hermida , Sp 1:34.10,0
    3. Martin Gujan , Zwi 1:35.46,8
    4. Moritz Milatz , D 1:36.12,6
    5. Henk Jaap Moorlag, Ned  1:36.17,6
    6. Robert Mennen, D
    7. Jochen KaB , D
    8. Martin Fanger, Zwi
    9. Emil Lindgren, Zwe
    10. Bjorn Brems , BEL

    dames:
    1. Engen Alexandra ,  Zwe  GHOST Factory Racing Team   1:34.48,4          
    2. Dahle Flesjaa Gunn-Rita , No  Multivan Merida Biking Team   1:35.00,0        
    3. Kalentyeva Irina  ,  Rus  Topeak-Ergon Racing Team    1:35.20,1      
    4. Osl Elisabeth , D   GHOST Factory Racing Team     1:37.34,7       
    5. Schmidt Silke, D   team notebooksbilliger.de    1:38.40,8         
    6. Langvad Annika , Den Team FujiBikes Rockets 1:40.42,9      
    7. Gradl Anja  , D  Team Bulls   1:41.36,5      
    8. Leumann Katrin ,  Zwi   GHOST Factory Racing 1:41.48,4         
    9. Klein Hanna ,  D  ROTHAUS- POISON/HOCHSCHWARZWAL   1:44.38,2       
    10. Gorycka Paula ,   Pol   4F E-Vive racing Team  1:45.54,5


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Todd Wells marathon kampioen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    In Amerika werd het nationaal  marathon kampioenschap gereden.
    In Wanoga Sno Park in Bend, Oregon won Todd Wells (Specialized Racing) de Stars & Stripes jersey voor Carl Decker  en titelverdediger Adam Craig (Rabobank-Giant).
    Wells en Craig bepaalden aanvankelijk het tempo in deze marathon. Pas in de slotfase kon Wells zijn concurrent afschudden  en gingCarl Deck nog over Adam Craig heen .
    Na 3:36:52  was Wells maar 35 sec sneller dan Decker en  slechts 1 minuut rapper  dan Adam Craig.

    Monique “Pua” Mata (Sho-Air) verlengde haar titel en  koonde zich opnieuw Amerikaans marathon kampioen .
    Bij de vrouwen versloeg ze Giant bikester Kelli Emmett  met meer dan 9 minuten. 
    Sarah “Sari” Anderson  behaalde het brons in Oregon.


    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Salcano MTB Cup in Arnavutkoy
    Klik op de afbeelding om de link te volgen In de finale van de Salcano MTB Cup in Arnavutkoy nabij  het Turkse Istanbul legde onze landgenoot Fabrice Mels beslag op de derde plaats.
    In deze C1 wedstrijd vergaarde de  Oost Vlaming  van het Turkse Salcano team weer een aantal kostbare UCI punten.
    Na zijn zesde plaats op het WK Eliminator in Saalfelden is dit nogmaals een opsteker voor de jonge Belg uit Sinaai.

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Boucles de Hollange
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De 14 de uitgave van de  chrono Boucles de Hollange ging over  65 en 90km met 2000hm .

    De 30 jarige Delphine Brits  heeft  in de provincie Luxemburg op verbluffende wijze de 65 km  bij de dames gewonnen , voor Belgisch marathon kampioene Petra Mermans.
    GT boegbeeld Jeffry Goethals won de korste afstand in 2u48 met 5 minuten voor Moozes biker   Eli Smeyers uit Geel .

    Ken Van de Bulke ( MTB Langdorp)  heeft de lange afstand gewonnen 
    Op de 90 km klopte hij  Maarten Wauters ( Vanomobil)  en  Hans Planckaert ( Smart Cycling)



    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Supercross Baden
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De  31 jarige Fransman Francis Mourey heeft in het Zwitserse Banden de eerste  Supercross van het seizoen gewonnen. In deze tweede editie van dit veldritgebeuren ging hij Trek biker Lukas Fluckiger, zilver op het WK MTB in Saalfelden vooraf.
    De Italiaan Enrico Franzoi werd derde, voor Mathias Fluckiger ( brons op WK in Oostenrijk) .
    Onze landgenoot Sven Nys had zijn dag niet en werd pas 11 de.

    top 5

    1. Francis Mourey 
    2. Lukas Fluckiger
    3. Enrico Franzoi
    4. Mathias Fluckiger
    5. Simon Zahner


    Categorie:veldrijden
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.EKZ-Cup in Fischenthal
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Sarah Koba ( Sargans/SG ) heeft de finale van de EKZ-Cup in  het Zwitserse Fischenthal gewonnen voor Sabrina Baumgartner.
    De 28 jarige Koba ging na 8 manches met de eindzege aan de haal.

    Reto Indergand en  Nicola Rohrbach  leverden bij de heren een spannend duel. In de slotfase trok Retro Indergand het laken naar zich toe, terwijl  Rohrbach de eindzege in de Zwitserse EKZ Cup op zijn palmares schreef.




    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Red bull Elements Annecy
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Voor de tweede editie van de Red Bull Element kwamen 224 altleten naar Annecy . Ieder team bestond uit 4 sporters en  moest het in 4 disciplines tegen elkaar opnemen op een omloop van 50 km.
    Lopen, roeien,  parapente en 25 km  MTB stonden op het programma.
    Als mountainbikers kwamen  met Bart Brentjens, Thomas Dietsch, Marc Colom,  Fanny Bourdon en Sabrina Enaux een aantal bekenden naar Frankrijk afgezakt.


    Het team met Alexis Vuillermoz zegevierde na de vier proeven . Tweede werd  het team met Fabien Canal . Als derde eindigde  het team met Francois Baily Maitre.



    http://www.redbull.fr/cs/Satellite/fr_FR/Video/video-red-bull-elements-2012-021243258264646

    Categorie:varia
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. 10 uGrobbendonk
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Winst voor Guy Peeters in de 10 u van Grobbendonk.
    De biker van Bike4Fun uit Geel legde solo 238 km .

    Bij de teams ging Team Nutrima  Cycling voor 50 ronden en daarmee ook voor de zege.
    Dalkia  1  strandde op nummer 2 met 49  ronden voor MTB P.


    uitslagen : www.chronorace.be

    http://www.youtube.com/watch?v=NQxuIN45H64&feature=share


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.City Mountainbike Challenge Kortrijk
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    In Kortrijk heeft Chris Jongewaard de zesde manche van de City Mountainbike Challenge op zijn naam geschreven.
    De Australiër van het Milka-Superior MTB Team rekende in de grote finale probleemloos af met Robby De Bock (Waasland MTB Team), de Nederlander Dennis Ebert (Merida-Bassa) en de Zwitser Sepp Freiburghaus (Thömus Racing). Jongewaard, eerder ook al succesvol in Antwerpen en Waregem, is tevens de eindwinnaar van de 2012 editie van de CMC.

    Voor deze slotmanche tapte organisator Kristof Bruyneel uit een bijzonder vaatje. Niet alleen vond deze Kortrijkse manche in hartje binnenstad plaats - in het unieke kader van het winkelcentrum 'K. in Kortrijk' - tevens werden alle wedstrijden 's avonds afgewerkt.

    Grote afwezige in Kortrijk was Fabrice Mels. De Belgische XCE-kampioen paste voor deze slotmanche als gevolg van sponsorverplichtingen én verspeelde zo alle kansen op de eindzege. Met Jongewaard en Freiburghaus kwamen bijgevolg nog twee renners in aanmerking voor de overwinning overall.

    Tijdens de kwalificaties zette Jongewaard meteen de toon door de snelste tijd af te klokken. De Australiër won vervolgens makkelijk de eerste reeks terwijl Bram Van Wijmeersch en Freiburghaus zegevierden in reeks twee en drie.

    Via de herkansingen wisten ook Ebert, Kevin Van Hoovels, De Bock, Levi Dupont en Jimmy Eeclo zich te plaatsen voor de halve finales. Daarin stond opnieuw geen maat op Jongewaard en Freiburghaus die zich beiden makkelijk plaatsten voor de grote finale. De Bock en Ebert, eerder nog het slachtoffer van een kettingbreuk, vergezelden hen.

    In die grote finale zette de Australiër zich meteen op kop en gaf die positie in de twee daaropvolgende ronden niet meer uit handen. De Bock strandde op plaats twee, voor Ebert. Freiburghaus, winnaar van de manches in Rotterdam en Gent, eindigde ietwat verrassend als vierde en laatste. Voor het talrijk aanwezige publiek ging Kevin Van Hoovels met de zege aan de haal in de kleine finale.

    Op geen enkel moment kwam de eindzege van Jongewaard in gevaar. "De start is het allerbelangrijkste in dit type van wedstrijden. Lukt die, dan moet het al aardig mislopen om niet als eerste de finish te bereiken. Vandaag liep het allemaal perfect voor mij. In de reeksen kende ik geen problemen en in de finale miste in mijn start niet, wat voldoende was voor de zege. Het feit dat deze wedstrijd 's avonds werd afgewerkt zorgde bovendien voor een speciaal sfeertje. Ik ben dan ook ontzettend blij met mijn overwinning en de eindzege die ik op zak steek".

    Grote finale XCE:
    1. Chris JONGEWAARD (AUs)
    2. Robby DE BOCK (Bel)
    3. Dennis EBERT (Ned)
    4. Sepp FREIBRUGHAUS (Zwi)

    Kleine finale XCE:
    5. Kevin VAN HOOVELS (Bel)
    6. Levi DUPONT (Bel)



    volledige uitslagen : www.chronorace.be


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.TT Superfinal SX Abbortsford

    Caroline Buchanas en Sam Willougbhy  winnen de TT Superfinal tijdens de SX BMX in Abbortsford te Canada.

    Er zijn niet zo heel veel BMX-ers afgezakt naar het verre Canada. Vele olympiërs zijn niet op de afspraak voor de laatste SX van het seizoen.
    Bij de vrouwen zijn er 16 deelneemsters die strijden voor een plaats in de Superfinal.
    De eerste 8 met de snelste tijd gaan naar die finale.De finalistes zijn TT wereldkampioene Caroline Buchanan, Wereldkampioene Junior Women Felicia Stancil, Olympisch bronzen medaille winnares Laura Smulders, Merle Van Benthem, Lauren Reynolds, Abbie Taylor, Kirsten Dellar en Brooke Crain. De Franse Wereldkampioene Elite Women kwam jammerlijk ten val en brak daarbij haar arm. Zij kan dus ook haar 2de plaats niet verdedigen in het SX klassement.
    In de TT Superfinal was de TT Wereldkampioene Caroline Buchanan ( AUS ) de snelste dame met een tijd van 33.667 sec., 2de werd Felicia Stancil ( USA ) met een tijd van 34.073 sec, en derde werd de Nederlandse Laura Smulders met 34,610 sec. Haar langenote Merle Van Benthem met 34. 948 sec, de vijfde plaats was voor Lauren Reynolds ( AUS ) met een tijd van 35.061 sec, Brooke Crain ( USA ) werd 6de met 35.523 sec, de Engelse Abbie Taylor reed een rondje van 35.597 sec en werd daarmee 7de, de 8ste plaats was voor Kirsten Dellar ( AUS ) met een tijd van 36.224 sec.
    Bij de mannen zijn er 49 deelnemers waarvan er 16 naar de TT Superfinal gaan naargelang hun tijden die ze rijden tijdens de Time Trial. De TT Superfinal wordt gewonnen door de Wereldkampioen Elite Men Sam Willoughby  ( AUS ) met een tijd van 30.373 sec, de thuisrijder Tory Nyhaug die enkele maanden geleden na een zware crash zijn milt moest laten verwijderen werd 2de met een tijd van 30.396 sec. De Nederlander Twan Van Gendt, die op de OS in Londen 5de werd, reed een 3de tijd namelijk 30.502 sec. Andere TT Superfinalisten waren de TT Wereldkampioen Connor Fields ( USA ) die ook zijn 20ste verjaardag vierde, zijn langenoot Corben Sharrah, Anthony Dean ( AUS ), Renato Reznede ( BRA ), Connor McCormack ( CAN )Brian Kirkham ( AUS ), Barry Nobels, Mike Day en Lain Van Ogle ( USA ), Yoshitaku Nagasako ( JPN ), Bodi Turner ( AUS ), Mathew Cameron en Nicolas Fox ( NZL ).

    Geschreven door BMX mama Chantal


    Categorie:BMX
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kids Trophy
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Kids Trophy : voorlaatste manche in Lacs de l'Eau d'Heure .

    In  de mooie omgeving  van Cerfontaine was er voor de kids een redelijk technisch parcours met wat afdalingen aangelegd.
    Rune Debremaeker , de Belgische en Vlaams Brabantse kampioene won bij de meisjes U13 voor Laure Michels en Corinna Sokkol .

    http://www.youtube.com/watch?v=hMeZT4yvunE&feature=youtu.be


    Categorie:KIDS
    15-09-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Six4Semmy succes voor Jean Biermans
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    MBC de NoordBikers  organiseerde vandaag de  de '6-uurs benefiet race' te Noordwijk
    Het evenement werd opgezet ten voordele  van: www.stichtingsemmy.nl ; het inschrijvingsgeld gaat volledig naar Stichten Semmy.

    Het gelegenheidsteam Sforz won  deze eerste editie  van Six4Semmy op een omloop van 4,3 km voor Licht Verzet Nijmegen en Team Ventoux. Ze legden  in 6u04 maar liefst 34 ronden af en waren daarmee 7 minuten sneller dan Licht Verzet.

    Centurion biker Jean Biermans won de solo reeks voor Peter van Veen en Olaf van Stam .
    Naast zijn overwinning kon de Hasselaar door zijn deelname nog 800 € bijdragen voor het goede doel.
    Van een nobel initiatief gesproken.

    " Wat een dag! Moe maar intens gelukkig zit ik op de bank na te genieten. Wat kan ik zeggen: parcours,vrijwilligers,sfeer,deelnemers,weer en als belangrijkste het opgehaalde bedrag van 12.500 Euro voor stichting Semmy waren fantastisch. De ouders van Semmy waren ontzettend blij; hier kan weer belangrijk onderzoek in het Vumc worden gedaan zodat hopenlijk snel de kinderen met hersenstamkanker niet meer hoeven te overlijden! Jan heeft ook supergenoten vandaag! Helaas had hij toen ik weer thuis kwam weer een flinke epileptische aanval om je weer even terug op aarde te brengen... De strijd is nog niet gestreden, volgend jaar gaan we er weer voor! Alle deelnemers,sponsors en vrijwilligers bedankt!" aldus Jeroen van der Vossen.

    uitslagen :

    http://www.mylaps.com/results/showrun.jsp?id=2465978


    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bundesliga Bad Salzdetfurth
    De  jonge Nederlander Jeroen van Eck heeft de Eliminator in het Duitse Bad Salzdetfurth gewonnen.
    In het  spectaculaire sprintnummer klopte de MPL Specialized biker zonder specifieke voorbereiding  Marco Schätzing ( Fuji) en Julian Schelb ( Lexware) .  Erik Groen werd vierde, Martin Gluth vijfde.

    Bij de vrouwen was de Zwitserse Katrin Leumann de snelste. Ze klopte dit keer de Zweedse  wereldkampioene Eliminator Alexandra Engen.





    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Douro Bike Race dag 3
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Tweede etappe  in deze Douro Bike Race en net als gisteren staan er 3000 hoogtemeter en 95 kilometer op het menu, maar deze keer aan de oostkant in de Alvao-bergen.
    Vandaag wel een stipte start om acht uur. Het geluid van de kerkklok is amper uitgestorven, of de renners rijden tussen de rommelmarkt door en kronkelen verder door de straatjes van Amarante en de stad uit.
    Van bij het begin van de wedstrijd krijgen ze de zon vol op het hoofd en dit gaat zo de hele dag door.

    Peter Paelinck van team Reevax legt opnieuw beslag op een tweede plaats bij de masters en tevens in de algemene rangschikking. Morgen volgt de laatste, kortere rit. De kans bestaat dat  zijn teamgenoot Steven Pauwels  morgen opnieuw op de fiets zit.
    We hopen dat hij zich morgenvroeg goed voelt.

    " De startklim slingert zich bocht na bocht omhoog en al voor de tiende keer denk ik dat na de volgende bocht de afdaling zal beginnen. Maar niks daarvan. Het is als een luchtspiegeling. Een fata morgana. Geen afdaling na de volgende bocht maar gewoon het vervolg van de aan de gang zijnde klim. Op kilometer 25 en na het beklimmen van drie Everesten – zo voelde het bij mij ten minste – krijgen we de eerste bevoorrading. Letterlijk een leuke verfrissing maar de vreugde is van korte duur want dan gaat het rechts tussen twee huizen de Rua Central in. Allemachtig, wat is dat voor iets. Ze hebben de kasseien gewoon boven op mekaar gestapeld in plaats van plat te leggen. Ja man, ik heb al muren gezien die minder recht staan. Volgens mij kunnen ze die straat beter omdopen naar Rua Vertical. Als bontgekleurde gekko’s plakken de renners boven en onder mij tegen de grijze kasseien en langzaam, heel langzaam, kruipt de sliert naar boven. Na deze marteling verlaten we het verder schilderachtige bergdorpje en sturen even later een smalle singletrail tussen de heidestruikjes in. De trail is van de bovenste plank en het uitzicht naar de vallei kan zonder blozen spectaculair genoemd worden. De ochtendzon werpt een warme oranje gloed op de donkergroene heide en de paarse bloempjes vervolledigen het Portugese kleurenspel.
    In volle zon mogen we de Alvao-berg naar boven en daar komt precies geen eind aan. Bij momenten zijn de secties dusdanig steil en is er zo weinig grip dat je achterwiel binnen de korste keren doorslipt en je willens nillens voet aan grond moet zetten. De hitte begint intussen zijn tol te eisen en met de rotsige ondergrond en het gebrek aan bomen zitten we al uren in de brandende oven. Het voelt aan alsof we op steen gebakken worden.
    Gelukkig komen we stilaan terug in een beboste omgeving terecht en de koelere schaduwplekken doen meer dan deugd. Rechts in het dal vloeit de Rio Olo en wij volgen via een asfaltweg bergop langs de bergflank de kronkels van de rivier. Even later gaat het van het asfalt terug een bosweg in en in ijltempo naar beneden. Hierbij krijgen we zowat alle mogelijke varieteiten van kasseistenen voor de wielen: van kleine vierkante blokjes tot dikke bollen, brede langwerpige naast elkaar gelegde borduurs en ga zo maar door. Het lijkt wel alsof we door de showroom van een Portugese kasseiboer scheuren. Kers op de taart van dit behendigheidsspelletje: een hangbrug met houten latjes.

    We zijn nu in de laatste fase van de etappe en het naar voren schuiven vordert aardig. De rivierdoortocht door de laagstaande Tamega is gewoon zalig: Zodra mijn oververhitte voetjes het water raken, hoor ik een sissend geluid en stijgt er een stoompluimpje op. Hier zou ik nog wel even willen blijven, maar daar is geen tijd voor. Ik kan Amarente bijna ruiken en de verlossende eindstreep is in zicht. Ik ben content dat de loodzware rit erop zit. Wat een rit! besluit Peter 'Pepe' Paelinck uit Bekkevoort.


    Categorie:meerdaagsen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.4 u MTB Rixensart
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De derde editie van de 4 u MTB in  Rixensart werd gewonnen door Nick De Vries en co.
    Samen met broer Ronny De Vries en  ploegmaat Karl Berghmans won de DW biker deze endurance op de vrij zware omloop in Waals Brabant.

    Alexis Matthys heeft  overtuigend gewonnen in de solo reeks. Egon Mutsaerts van Niner Bikepoint werd tweede en Jason Schreurs van het Fuji MTB Masters team werd derde.

    “Mijn allereerste 4u race zit erop! Het was een zware tocht met veel klimmen en enkele technische passages. Om iets over 10 uur werd het startschot gegeven voor de 4u de la Mazerine in Rixensart. Ik was gelijk goed weg en kon meekomen met enkele snelle teams. Als snel kwamen Alexis Matthys en Egon Mutsaerts (Niner Bikepoint) mij voorbij. Ik haakte aan, maar als snel moesten Egon en ik de sterke Alexis laten gaan. Na iets minder dan 3 uur koers maakt ik een fout en Egon had een gat. Ik heb hem helaas niet meer teruggezien. Desondanks ben ik toch tevreden met mijn prestatie.'' aldus Jason Schreurs.

     


    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.TT Superfinale BMX Abbotsford Canada
    Uitslagen :

    heren

    http://www.uci.ch/templates/BUILTIN-NOFRAMES/Template1/layout.asp?MenuId=MTYxNjk&LangId=1


    dames

    http://www.uci.ch/templates/BUILTIN-NOFRAMES/Template1/layout.asp?MenuId=MTYxNjk&LangId=1

    Categorie:BMX
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Steve Smith regeert DH in Noorwegen
    De 23 jarige Canadees Steve Smith was in  de Noorse World Cup  iedereen te snel af.
    Het feit dat Aaron Gwin niet startte in de finale,  deed geen afbreuk aan de mooie prestatie die de Canadees in  Hafjell neerzette. Mick Hannah kon Cameron Cole  niet van de hotseat verdringen, maar GT biker Gee Atherthon  slaagde daar na een bijna perfect race wel in.
    Nick Beer leek met problemen te kampen  ,  maar toen Greg Minaar aan de beurt was, deed hij zijn  nieuwe regenboogkleuren  alle eer aan.
    Noch Josh Bryceland of de Zweed Robin Wallner deden het beter dan de Zuid Afrikaan. Toen de Nieuw Zeelander George Branniger door de rocksectie vloog , was het al snel duidelijk dat hij nog sneller zou zijn dan Greg Minnar.

    In het eerste gedeelte was Steve Smith echter nog gretiger dan al de rest en op het laaste stuk kwam de Canadees nog beter voor de dag. Smith won zijn eerste World Cup ooit.
    Tweede werd George Branniger en wereldkampioen Greg Minnaar strandde op drie , terwijl Gee Atherton  vrede moest nemen met de vierde plaats in Noorwegen.
    Aaron Gwin was op voorhand al zeker van het eindklassement en ging  Greg Minnaar en gee Atherton vooraf. Steve Smith strandde op nummer vier.

    top 20 
    1 Steve Smith (Can) Devinci Global Racing 3:31.764 
    2 George Brannigan (NZl) Devinci Global Racing 3:32.164+  0.4
    3 Greg Minnaar (ZAfr) Santa Cruz Syndicate 3:33.898 +2.134
    4 Gee Atherton (GrBr) GT Factory Racing 3:34.053 +2.289
    5 Nick Beer (Zwi) Devinci Global Racing 3:34.897 +3.133
    6 Cameron Cole (NZl) Lapierre International 3:35.973+ 4.209
    7 Samuel Hill (Aust) Monster Energy-Specialized 3:36.509 +4.745
    8 Josh Bryceland (GrBr) Santa Cruz Syndicate 3:36.565+ 4.801
    9 Markus Pekoll (Aut) MS Mondraker Team 3:36.712+ 4.948
    10 Brendan Fairclough (GrBr) Scott11 3:37.268+ 5.504
    11 Michael Hannah (Aust) Hutchinson United Ride 3:37.406 +5.642
    12 Isak Leivsson (Nor) 3:37.450+ 5.686
    13 Andrew Neethling (ZAfr) Giant Factory Off-Road Team 3:37.554 +5.79
    14 Brook Macdonald (NZl) MS Mondraker Team 3:37.729+ 5.965
    15 Greg Williamson (GrBr) 3:37.796 +6.032
    16 Thibaut Ruffin (Fra) Commencal / Riding Addiction 3:37.822+ 6.058
    17 Robin Wallner (Zwe) Team Are Bikepark By W-Racing 3:37.957+ 6.193
    18 Bernard Kerr (GrBr) 3:38.72+ 6.962
    19 Neko Mulally (USA) Trek World Racing 3:38.753+ 6.989
    20 Bryn Atkinson (Aust) Team Norco International 3:39.063+ 7.299

     

    Categorie:Downhill
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rachel Atherton pakt World Cup DH
    De Britse GT bikester Rachel Atherton pakte niet alleen de zege in Noorwegen, maar ook  het eindklassement in de Word Cup DH 2012.
    In het Noorse Hafjell was ze  sneller  dan Emmeline Ragot en de kerseverse wereldkampioene Mograne Charre.
    Atherton ging in  eindstand de Franse dames  Emmeline Ragot  en  Myriam Nicole vooraf .


    Uitslag  Hafjell :

    1 Rachel Atherton (GrBr) GT Factory Racing 4:01.545 
    2 Emmeline Ragot (Fra) MS Mondraker Team 4:03.828 +2.283
    3 Morgane Charre (Fra) Passion Velo.fr 4:10.398 + 8.853
    4 Casey Brown (Can) PerformX Young Guns 4:12.237+ 10.692
    5 Jacqueline Harmony (USA) Eco-Sphere.com 4:23.816 +22.271
    6 Petra Bernhard (Oostr) Alpine Commencal Austria 4:26.944+ 25.399
    7 Anita Molcik (Oostr) 4:27.438 + 25.893
    8 Anita Ager-Wick (Nor) 4:28.393 26.848
    9 Tahnee Seagrave  (GBr) FMD Racing 4:29.624+ 28.079
    10 Jessica Stone (GBr) Unior Tools Team 4:30.285 + 28.74
    11 Marianne Ruud  (Nor) 4:32.332 + 30.787
    12 Caroline Sax (Fra) Team Lac Blanc 4:32.619 + 31.074
    13 Céline Gros (Fra) Team Morzine - Avoriaz 4:34.479 +32.934
    14 Manon Carpenter (GBr) Madison Saracen Downhill Team 4:36.683 +35.138
    15 Harriet Rucknagel (D) 4:37.999 +36.454

    Categorie:Downhill


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Mijn favorieten
  • MTB foto's

  • Blog als favoriet !

    Archief per jaar
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 1973
  • 1972
  • 1971
  • -0001

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs