alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
06-09-2012
Finale plaats voor Kenny Belaey
Onze landgenoot Iciar Van den Bergh heeft zich niet kunnen plaatsen voor de finale van het WK trial in Saalfelden . Op een zeer selectief Oostenrijks parcours toonde Aaltenaar Kenny Belaey zich vrij sterk en dwong naast Gilles Coustellier een plaats in de finale van vrijdag avond af.
Categorie:WK
Vijfde medaille op Paralyumpics is binnen
Woensdag 5 september zal uiteraard vooral de geschiedenis ingaan als de dag waarop Marieke Vervoort haar twee medaille veroverde, een gouden plak waarmee ze de de teller van België op (de verhoopte) 5 medailles heeft gebracht. Ondanks blessureleed wist het team tafeltennis, met een mooie invalbeurt van Ben Despineux, zich te plaatsen voor de kwartfinales. Pieter Cilissen opende de individuele competitie in het boccia met duidelijke winst en zit bij de laatste 16.
Ook slecht nieuws vandaag. Tennisser Joachim Gérard moest na zijn schitterende parcours de duimen leggen in de kwartfinales. Hetzelfde lot onderging het nationale team goalbal. Het nationale team rugby, op haar beurt, verloor op de openingsspeeldag en Wim Decleir greep in de tijdrit H4 net naast een medaille. De andere renners deden niet mee voor de prijzen.
Vandaag komt wereldkampioen Kris Bosmans in actie: verovert de regenboogtrui ook een medaille op de Spelen?
Op de Paralympische Spelen van London 2012 behaalde Marieke Vervoort haar tweede medaille, de 5e voor ons land. Na haar zilveren plak op de 200m, vorige zaterdag, pakte de 33-jarige Diestse deze avond de gouden medaille op de 100m, en dat in een nieuw Paralympisch record van 19.69.
Vervoort startte in haar finale met de 3e beste jaarprestatie, haar Europees record van 20.40. Ze klopt wereldrecordhoudster Michelle Stilwell, die eerder goud pakte op de 200m, voor Vervoort.
Categorie:Olympische Spelen
04-09-2012
Nomadesk Narviflex
La Bastognarde is een Chrono over 101km waar Kris Hertsens en Robby Meul aan de start stonden. Als snel vormden ze een trio met Pieter Broeckx, mede-Waaslander en trainingsgenoot. Kris Hertsens was na een deugddoende vakantie heel wat beter in form dan gedacht, maar had wat problemen met de fiets en moest daardoor het gat steeds opnieuw toerijden. Na 70km lukte dat niet meer en hij liet Robby Meul rijden.
Robby ging toen verder de strijd aan met Pieter Broeckx. Het was spannend tot op de streep, maar Robby moest in extremis de duimen leggen voor Pieter Broeckx. Robby werd toch knap 2e en ondanks technische problemen werd Kris Hertsens 3 de. 2 teamies op 1 podium: cool!
Nomadesk trad met drie bikers aan op de klassieker in Langdorp, tellend voor de Flanders Cup. Alicia Franck stond als eerste aan de start bij de Dames-Jeugd. In de startronde vormden de nederlandse meisjes Didi De Vries en Marlo Koevoet en Belgisch kampioene Alicia Franck het kopgroepje, maar wat later konden Alicia en Marlo Koevoet wegrijden. In de tweede ronde kwam de jonge dame uit Lochristi op kop, en nam afstand door gewoon sneller te fietsen in de technische stukken.. Ze gaf deze positie niet meer af en won zo voor Marlo Koevoet en Didi De Vries. Even later deed Kim Saenen mee bij de Elite-Dames, met als hoofdoel om aan haar explosiviteit te werken. Ze had een erg goed gevoel, en dat liet het resultaat ook blijken: Kim werd 3de na Laura Turpijn en Githa Michiels.
Ook Kris Henderieckx was van de partij in Langdorp. Als allerlaatste Master 1 werd hij naar de startrij geroepen, maar dat belette hem niet om als 3de door te komen na de startronde! Na een constante wedstrijd won Kris Henderieckx de sprint om de 3de plaats van Mark Donné en haalde zo het 5de podium van de dag voor ons team.
Nicolas Vermeulen en Kris Hertsens nemen deel aan de 24h van Assen. Kim Saenen en co starten in de Grand Raid Godefroy te Bouillon.
Categorie:cross country
Christoph Sauser pakt Zwitserse marathon titel
Bij regen en koude heeft Christoph Sauser zondag in Moutier zijn tweede Zwitserse marathon titel behaald. De marathon ging over 90 km met 3300 hm en de regen van de voorbije dagen maakte de omloop lastig en zwaar. Bij het ingaan van de laatste ronde zaten Stoll , Rohrbach, Huber, Moos, Buchli en Sauser nog samen.
Pas in de laatste beklimming van de Mont du Moutier kon Specialized biker Sauser zijn voornaamste concurrenten Lukas Buchli en titleverdediger Urs Huber helemaal afschudden . Het goud was na 4 u 20 voor Christoph Sauser, het zilver was voor Lukas Buchli en Urs Huber moest met 2 min achterstand vrede nemen met het brons.
Bij de vrouwen ging de titel naar Esther Süss . Voor de Wheeler bikester wa shet haar vierde marathon trui. Ze verwees Nadia Walker naar zilver en Sofia Pezzatti naar het brons.
dames (90 km): 1. Esther Süss (Küttigen) 5:19:38. 2. Nadia Walker (Altdorf UR) 28:28. 3. Sofia Pezzatti (Biasca) 42:43. 4. Andrea Kuster (Davos Dorf) 51:14. 5. Alexandra Clement (Hinterfrost) 57:11.
Categorie:Marathon
Kevin Van Hoovels âMet vertrouwen naar het WKâ
Zaterdag 8 september staat in het Oostenrijkse Saalfelden het wereldkampioenschap cross-country op het programma. Na de Olympische Spelen van Londen is de strijd om de regenboogtrui de belangrijkste wedstrijd van het seizoen. Bij de elites is Kevin Van Hoovels de enige Belgische vertegenwoordiger. De kopman van het Versluys Pro MTB Team komt zowel op zaterdag (XCO) als op zondag (XCE) in actie. Van Hoovels, op dit eigenste moment op weg naar Oostenrijk, tankte de voorbije weken alvast het nodige vertrouwen. Mijn overwinningen in het Nederlandse Zoetermeer en afgelopen zondag in Langdorp zijn uiteraard goed voor de moraal. Ook over mijn conditie heb ik momenteel niet te klagen.
Wat verwacht de Betekomnaar van Saalfelden? Top-20 is mijn eerste doel. Als alles meezit (zoals vorig jaar het geval was in Champéry toen hij als 15de finishte en zich zo kwalificeerde voor de Spelen, nvdr.) behoort een betere klassering tot de mogelijkheden. Hoe dan ook is de druk voor dit WK iets minder. Londen was voor mij persoonlijk het hoofddoel van het jaar, naar dit wereldkampioenschap leef ik iets meer ontspannen toe.
In 2011 ging diezelfde Van Hoovels nog met de overwinning aan de haal in Saalfelden in wat toen als de testwedstrijd gold voor dit WK. Uiteraard is dit een aangenaam gegeven en opnieuw goed voor het vertrouwen. Ik weet dat ik in Leogang een parcours aantreft dat me ligt, eentje waar ik mijn mannetje kan op staan. Vraag is of de Brabander een vervolg kan breien aan zijn sterk WK van vorig jaar. Tja, dit is pas mijn tweede WK als eliterenner. Vorig jaar zat alles mee en werkte ik een zeer sterke wedstrijd af. In feite ben ik niet echt een kampioenschapsrenner, maar aangezien de goede vorm van de Spelen in Londen er nog steeds is acht ik me zeker in staat opnieuw een goed resultaat neer te zetten. Op de slotdag maakt Van Hoovels eveneens zijn opwachting in wat het eerste WK XCE (eliminator) ooit is. Voor mijn is de cross-countrywedstrijd echter het belangrijkste. De eliminator vindt daags na de XCO plaats, waardoor het afwachten zal worden hoe de benen aanvoelen. Vraag is ook wat voor een parcours we onder de wielen geschoven krijgen. We zien met andere woorden wel waar we uitkomen.
Categorie:WK
TOPCOMPETITIE BMX #6 â GENT
TOPCOMPETITIE BMX #6 GENT
Op zondag 9 september organiseert Top Gear BMX de zesde manche van de Topcompetitie BMX 2012. Deze wedstrijd vindt plaats op de BMX-piste aan de Blaarmeersen (Zuiderlaan 14) te Gent.
Het programma ziet eruit als volgt:
Zaterdag 08/09: 14u00-16u00 Vrije trainingen
Zondag 09/09: 8u15-9u15 Inschrijvingen Blok 1 (Girls t.e.m. 11 jaar, Boys t.e.m. 10 jaar en Cruisers) 9u00-9u45 Training Blok 1 10u00 Competitie Blok 1 (manches en finales) 12u30-13u30 Inschrijvingen Blok 2 13u00-13u45 Training Blok 2 14u00 Competitie Blok 2 (manches en finales)
Er is een mogelijkheid om ter plaatse te kamperen vanaf vrijdag 7 september om 18u00. De kostprijs is 10 EUR (geen elektriciteit).
Categorie:BMX
WK MTB & Trial â Saalfelden
De Sporttechnische Commissie bevestigde de door Ronny Belaey geselecteerde renners om deel te nemen aan de Wereldkampioenschappen Trial, die zullen plaatsvinden van dinsdag 4 september tot vrijdag 7 september 2012 in Saalfelden (Oostenrijk):
Heren Elite 26 inch :
Kenny BELAEY Iciar VAN DEN BERGH
Dames: Perrine DEVAHIVE
De volledige selectie voor de Wereldkampioenschappen MTB in Saalfelden (06-09/09) ziet eruit als volgt:
Heren Juniores : Boris CARA Mathieu DEHAEZE Kevin PANHUYZEN
Heren U23: Didier BATS Jonas DE BACKER Bart DE VOCHT Jeff LUYTEN Ruben SCHEIRE Jens SCHUERMANS
Het Belgisch Pair Boccia behaalde zonet brons op de Paralympische Spelen in London. In het dubbel gemengd BC3 won het nipt van Zuid-Korea met 4-3.
Kirsten De Laender, Pieter Cilissen en Pieter Verlinden (reserve) verloor gisteren in de halve finale van Griekenland met duidelijke 7-0 cijfers en moest vandaag strijden om het brons tegen Zuid-Korea. De beide teams maakten er een zeer spannende wedstrijd van.
Vlak voor het ingaan van de laatste ronde stond België 3-2 achter. In de finaleronde zorgde de laatste worp van De Laender ervoor dat België met twee ballen dichter lagen bij de jack (de witte bal waarnaar moet gespeeld worden) lag. Op de valreep won hierdoor België met 4-3 van Zuid-Korea.
Met het brons in boccia heeft België vandaag zijn tweede medaille van de dag beet. Eerder vandaag won amazone Michèle George opnieuw goud, ditmaal in de freestyle Graad IV.
De medailleteller staat hiermee nu op vier voor België.
Categorie:Olympische Spelen
Kris Meys wint in Grez Doiceau
Dit weekend werd in Gréz Doiceau Kris Meys van het Opwijkse Team De Fietser Belgisch kampioen wielrennnen op de weg bij de 'architecten en ingenieurs'.
Er stonden 61 renners aan de start en reeds in het begin van de elf ronden ging Kris met drie andere renners aan de haal. Ze werden niet meer terug gegrepen door het peleton. Het kwam tot een eindsprint met twee waarbij Kris aan het langste eind trok.
heren
1. Kris Meys, 2. Raphaël Cornélis 3. Jan Vandierendonck
4. Phiippe Kessels 5.Gino Hermans 6. Nico Decoster, 7. Karl Van Wymeersch 8. Koen Gaudaen 9. Gert Van der Vloet 10. Dieter Biront
De 31 jarige mountainbiker won zondag in Lille zijn eerste en meteen ook laatste wedstrijd. Hij laat de competitiesport even rusten en gaat zich toeleggen op de BMX carriere van zijn 2 zoontjes.
" Die moeten volgend jaar 3 keer in de week gaan trainen, dan blijft er voor mij niet te veel tijd meer over om te gaan trainen en als ge niet in orde bent, heb je er geen plezier mee aanr. Ik ga nog wat marathons rijden, maar dan just for fun. Het is maar voorlopig , wie weet ben ik in 2014 al terug . Met de overwinning in Lille ben ik erg tevreden , de tegenstand was wel niet zo groot als ik gewoon ben, maar toch een mooie afsluiter." aldus Urkens.
Categorie:cross country
Thomas Dietsch marathon kampioen
Afgelopen zondag pakte de Fransman Thomas Dietsch zijn vijfde nationale marathon trui. De 38 jarige Bulls biker ging na 93 km met 2200 hm Greg Pascal en Michael Szkolnick vooraf
Bij de vrouwen klopte Fanny Bourdon ( GT Skoda) de titelverdedigster Hélène Marcouyre.
Zowel Dietsch als Bourdon zullen binnen 3 weken aan de start staan van La Forestière . Hun voornaamste doelstelling is echter het WK marathon op 7 oktober in het Franse Ornans.
heren 1. Thomas Dietsch 2. Greg Pascal 3. Mickael Szkolnick
Op 8/09 om 18u zendt EXQI sport een reportage uit over de meerdaagse mtb rittenwedstrijd EBMC. In deze reportage is de Belgische marathon kampioen Hans Planckaert (Smart Cycling team) aan het woord.
Categorie:cross country
FUJI-MEDISTA-MTB-TEAM
Het Limburgse FUJI-MEDISTA-MTB-TEAM zoekt voor volgend seizoen enkele jeugd leden (jongens en of meisjes) vanaf 7 jaar die liefst al wat ervaring hebben met MTB competitie . Hiermee worden daadwerkelijk kids beoogd die de Belgische en of Nederlandse competitie willen afwerken . Serieuze sponsoring wordt als tegenwaarde van een getoond palmares en kalender 2013 aangeboden , gaande van complete bikes tot frames , geveerde vorken , sportdrank , smeermiddelen ,kledingspakketten enz ..... Gepaste begeleiding is ter beschikking !
Categorie:KIDS
Tweede goud voor Michèle George !
Michèle George veroverde zonet opnieuw een gouden medaille in de Freestyle Graad IV en brengt de teller van het Belgian Paralympic Team op 3.
De 36-jarige George, afkomstig uit Amougies, verovert zo haar tweede gouden plak op deze Spelen. Eergisteren nog veroverde ze goud in de Individual Test. Daardoor was George, die in 2010 vice-wereldkampioene werd in deze discipline, des te meer tot de topfavorieten gerekend.
Met een glansprestatie op het paard FBW Rainman (score: 82,100%) eindigde ze voor de Britse favoriete Sophie Wells (81,150%). Ulricke Dekeyzer werd 9e met 69,550%, Ciska Vermeulen eindigt werdeom in de top-5met een score van 75.000%.
Categorie:Olympische Spelen
OMC - MTB club ( Opoeteren)
OMC vzw start vanaf dit seizoen naast de OMC-mtb school ook met een eigen MTB-club. Deze club starten we op om de begeleiding van de kinderen te kunnen verbeteren. Alle kinderen, zowel recreatief als competitief, kunnen bij ons aansluiten. Alle leden worden voorzien van een wielertrui met korte mouwen en een korte wielerbroek. Dit kunnen we aanbieden door deinspanningen van sponsors die we binnenkort bekent gaan maken. De kinderen die lid willen worden van OMC mtb club dienen zeker op 23/09/2012 aanwezig te zijn op de OMC inschrijvingsdag , dit omdat er een pas-sessie is voorzien op deze dag. Trui met lange mouwen en lange broek kan dan ook besteld worden, dit dan tegen betaling. Al de materialen die deze dag besteld worden zullen geleverd worden tegen het einde van de maand oktober, zodat deze kledij in de winterlessen al gedragen kan worden. Degenen die later bestellen dienen rekening te houden met een langere wachttijd.
Inschrijvingsdag zondag 23/09/2012 Zondag 23 september 2012 richten we onze jaarlijkse inschrijvingsdag in. Alle jongens en meisjes tussen 7 en 14 jaar zijn van harte welkom om met het mountainbiken kennis te maken. Ook diegenen die reeds vertrouwd zijn met OMC worden zeker verwacht. Als je je MTB en helm meebrengt, is het mogelijk om al eens deel te nemen aan een korte initiatieles met één van onze begeleiders.
Bevalt het je, dan kan je je ineens inschrijven voor de komende reeks winterlessen.
Locatie en tijdstip inschrijvingsdag De inschrijvingsdag zal plaatsvinden op Speelplein De Leu, in de Kabienstraat (indraaien tss. huisnummer 65 en 67) in Opoeteren. Je kan ons vrij een bezoekje brengen tussen 10h en 15h.
Meebrengen Fiets die technisch in orde is! Zeker niet vergeten: Helm!!!
Data winterlessen 21 en 28 oktober 2012 4, 18 en 25 november 2012 2, 9, 16, 23 en 30 december 2012 6, 13, 20 en 27 januari 2013 3 februari 2013
De lessen beginnen om 9h30 en zijn omstreeks 11h30 voorbij