alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
28-08-2012
Maarten Gybels opent Fitclass-centrum te Aarschot
Het uitbaten van het Fitclass-centrum is een droom die uitkomt voor mij. " zegt Maarten Gijbels. " FitClass is een netwerk van beweegadviescentra waar men leert bewegen & sporten met plezier. Door middel van een professionele begeleiding en een vastomlijnde methode kan men bij FitClass op een verantwoorde manier aan de conditie werken, waardoor men opnieuw & meer plezier beleeft aan sporten en bewegen. FitClass telt momenteel 22 FitClass centra die door professionals (leerkrachten LO, kinesisten, ...) worden uitgebaat. Dit alles past perfect binnen visie als coach.
Het concept van FitClass is eenvoudig. FitClass investeert in de toestellen en stelt deze ter beschikking van de school. Tijdens de schooluren is het de leraar LO die de leerlingen begeleidt. De leerkrachten LO worden gratis opgeleid om de FitClass optimaal te integreren in het programma lichamelijke opvoeding. Na de schooluren is FitClass tegen betaling toegankelijk voor iedereen. aldus Maarten Gybels.
Het FitClass-centrum in Aarschot houdt meteen een opendeurweekend, op zaterdag 8 en zondag 9 september 2012, uitgerekend het weekend dat de stad 800 jaar Aarschot viert!
World Firefighter Cycling Championship 2012 Ostrava - Tjechië
Met een totaal van 12 medailles kijken onze Belgische brandweermannen en -vrouw terug op een meer dan geslaagd WK-weekend in Tsjechie!
Sabine Bombaert (Smart Cycling Team) slaagde er opnieuw in haar wereldtitel MTB te verlengen.Daarnaast behaalde ze zowel in de tijdrit als in de wegrit het zilver.
Karel De Wael (Cameleonbike) werd niet alleen voor de 2de maal Wereldkampioen MTB, maar ook, na een beklijvende man-tegen-man sprint, Wereldkampioen op de weg (Cat 18j - 30j).
Mark Vanhomwegen (Los Pedalos Team) kon het zilver pakken in de MTB. Zonder pech reed hij zonder twijfel naar goud, dat bewees hij in de wegrit waar hij knap 3de werd in de categorie V1 (41j - 50j). De Antwerpenaar, Dries Echelpoels werd wereldkampioen op de weg en 2de in de tijdrit.
Luc Vanwesenbeeck stond maar liefst 3 keer op het podium in de categorie M2 (61+). Hij werd 2de in de MTB, na de meervoudig Britse wereldkampioen, Paul Daly ; 2de in de tijdrit en 3de op de weg. Zeer knappe prestatie omdat de meesten uit zijn categorie niet aan alle 3 de wedstrijden deelnamen.
Categorie:cross country
Benny Houben naar Team DW Bikes
Team DW Bikes breidt uit. Na Robin Wendelen uit Bochtolt komt ook Benny Houben team van Patrick Deckers versterken De biker uit Helchteren, die pas op het BK in Beringen de overstap maakte van Fun B naar de masters en al direct het podium behaalde, verdedigt vanaf volgend jaar de kleuren van het Overpeltse team.
De derde plaats in Beringen en het behalen van de Limburgse trui in Eksel waren overtuigend genoeg om Houben, die tot nu toe voor eigen rekening reed, binnen te halen.
" We hebben Benny dan ook aangesproken voor in ons team te komen rijden . Ik ken Benny dan ook al van in onze kinderjaren daar we ook samen aan motocross deden. Met trots kunnen we dan ook melden dat Benny in 2013 de kleuren van DW Bikes zal gaan verdedigen ." aldus teambaas Deckers.
Categorie:cross country
Nomadesk Narviflex
Ook het afgelopen weekend was voor Team Nomadesk meer dan succesvol!
Kim, Nicolas, Robby, Jeffry en Kris startten samen in la Transsambrienne in het Henegouwse Anderlues. Al snel ontstond er een sneltrein met Robby Meul als locomotief. Kris Henderieckx moest al snel afhaken wegens pech en in de lastige finale moest ook Nicolas Vermeulen passen. Robby Meul won de 85 km overtuigend, zijn eerste overwinning op de MTB, terwijl Nicolas Vermeulen een minuutje later tweede werd. Kim Saenen won bij de dames, terwijl Jeffry Goethals tweede werd op de 65 km.
Belgisch kampioene Alicia Franck stond in het Nederlandse Zoetermeer voor haar laatste internationale confrontatie. Ze keerde naar huis met een prachtige tweede plaats en klopte enkele tegenstandsters, waar ze enkele maanden geleden nog achter finishte. Echt knap van haar!
Volgend weekend starten enkele teamleden in de Flanders Cup in Langdorp, terwijl Robby Meul gaat proberen om de Bastognarde te winnen.
Categorie:cross country
LOTTO-BEKER VAN BELGIE NIEUWELINGEN â ADINKERKE
Donderdag 30 augustus a.s. vindt de zesde wegwedstrijd van de Lotto-Beker van België voor Nieuwelingen plaats te ADINKERKE, een tijdrit over een afstand van 16,8 km. De organisatie is in handen van de Adinkerkse Veloclub. De eerste start wordt gegeven om 15u00 in de Veldstraat. De aankomst is voorzien ter hoogte van Café t Veld in de Moeresteenweg.
De top 10 in het algemene clubklassement na het BK Mountainbike te Beringen (22/07) ziet eruit als volgt:
1 KON. BALEN B.C. V.Z.W. 226 pt 2 C.T.- DJ.MATIC-KORTRIJK 214 3 WIELERCLUB "ONDER ONS - PARIKE" VZW 171 4 ISOREX CYCLING TEAM 161 5 TEAM VERANDA WILLEMS CC CHEVIGNY 128 6 DCM-GB VORSELAAR CYCLING TEAM VZW 126 7 IMMO DEJAEGHER - LOTTO CT MENEN VZW 124 8 TIELTSE RENNERSCLUB 123 9 W.A.C. TEAM HOBOKEN (KON.) V.Z.W. 102 10 CYCLING TEAM AVIA FUJI WESTHOEK 102
De volgende wegwedstrijd in deze competitie vindt plaats op 02/09 te Sint-Lievens-Houtem.
LOTTO-TOPCOMPETITIE NIEUWELINGEN ADINKERKE
De tussenstand in het algemene individuele klassement na Denderwindeke (26/08), ziet eruit als volgt:
1 VAN DER BEKEN Arno ISOREX CYCLING TEAM 85 punten 2 WOUTERS Enzo C.T. DJ MATIC KORTRIJK 78 3 ARIMONT Charlie KON. BALEN B.C. V.Z.W. 77 4 DEMOLDER Thomas DCM-GB VORSELAAR CYCLING TEAM 70 5 CRASS Stef KON. BALEN B.C. V.Z.W. 60 6 WILLEMS Thimo YOUNG CYCLING TEAM VZW 52 7 BOONS Laurens KON. BALEN B.C. V.Z.W. 50 8 MENTEN Milan UCS CRABBE PERFORMANCE VOO 46 9 WARLOP Jordi C.T. DJ MATIC KORTRIJK 44 10 DE DECKER Alfdan WIELERCLUB STEEDS VOORAAN V.Z.W. 42
Het jongerenklassement wordt aangevoerd door Jonas CASTRIQUE (Immo Dejaegher Lotto CT Menen vzw) met 29 punten. Thomas DEMOLDER (DCM GB Vorselaar Cycling Team vzw) leidt het bergklassement met 41 punten en Emiel PLANCKAERT (C.T. DJ Matic Kortrijk) het knelpuntenklassement met 37 punten.
De volgende wegwedstrijd van de Lotto-Topcompetitie voor Nieuwelingen vindt plaats te Herbeumont op 1 september.
Categorie:varia
LOTTO-BEKER VAN BELGIÃ JUNIOREN â ADINKERKE
Donderdag 30 augustus a.s. vindt de achtste wegwedstrijd van de Lotto-Beker van België voor Junioren 2012 plaats te Adinkerke, een tijdrit over een afstand van 19,1 km. De organisatie is in handen van de Adinkerkse Veloclub. De eerste start wordt gegeven om 15u00 in de Veldstraat. De aankomst is voorzien ter hoogte van Café t Veld in de Moeresteenweg.
Het actuele ploegenklassement van de Lotto-Beker van België voor Junioren 2012 ziet eruit als volgt:
Een gesprekje met BMX-er Arnaud Dubois over zijn Olympisch avontuur. Afgelopen zondag waren we in Soumagne voor de 5de Topcompetitie van het seizoen. Arnaud is al sinds jaren lid van deze Waalse club en was dus ook present op zijn thuisparcour. Arnaud werd ook gehuldigd door zijn club en hij deelde met plezier handtekeningen uit aan de Belgische BMX fans. Dus voor Chantal een mooie gelegenheid om eens een babbeltje te doen met deze sympathieke jongeman die heel goed Vlaams spreekt.
Arnaud, hoe is je gevoel na Londen? Ben je tevreden van je prestatie? Ik ben heel tevreden over mijn prestatie maar niet zo over het resultaat. Ik had heel graag de halve finale gehaald. Ik heb enkele foutjes gemaakt en dat is nefast op een wedstrijd van wereldniveau. Bij elk foutje moet je nog meer van jezelf vergen om bij de eerste 4 te eindigen en als je dan tegen de beste rijdt, is dat niet altijd mogelijk. In mijn kwartfinale zaten de nummer 1, 2, 3 en 5 van de Olympische Spelen. Het was een ervaring om nooit te vergeten. Alles op de OS was gewoon fantastisch om te beleven. Zowel naast als op het BMX parcour. Gewoon de hele omkadering. Heb je nu ook zin gekregen in de OS van Rio in 2016? Zeker weten. Ik zal dan 30 jaar zijn, maar dat mag zeker geen nadeel zijn. Ik heb echt zin om de komende 4 jaar keihard te werken om de selectie normen te halen. Hopelijk komt er ook in Belgie vlug een SX parcours zodat we ook op een hoger niveau kunnen trainen en niet steeds naar het buitenland moeten.
Voor de 2de maal OS kampioen Maris Strombergs? Had je het verwacht? Ja, toch wel. Maris is iemand die weet hoe hij zijn krachten moet benutten en gebruiken. Hij weet heel goed waar hij mee bezig is. Het leek er in het begin van wedstrijd misschien op dat hij problemen had, maar dat was allemaal goed berekend. Op de moment dat hij er moest staan in de wedstrijd, was hij er. Hij is de beste van het moment.
Heeft Belgie bij zijn BMX jeugd meisjes of jongens die Internationaal potten zouden kunnen breken? Ja, zeker wel. Zonder namen te noemen zijn er enkele waar we in de toekomst nog veel van gaan horen. Ik zeg het nogmaals, hopelijk krijgen we in Belgie ook vlug een SX parcours waar ook de jeugd kan op trainen en dat zal hun talenten alleen maar ten goede komen.
Arnaud, heel hartelijk bedankt voor je tijd en nog heel veel succes in alles wat je onderneemt. De Belgische BMX staat achter je.
Chantal
Categorie:BMX
Vernieuwde routes Bart Brentjens Challenge 2012
De Bart Brentjens Challenge is constant op zoek naar nieuwe en uitdagende routes , zo ook in 2012. In 2012 komt de marathon maar een zeer beperkt deel op Belgisch grondgebied. Omdat er verkiezingen in België plaatsvinden op 14 oktober is het niet mogelijk om door Voeren te rijden. Dit betekent echter niet dat het parcours daarmee haar karakter en zwaarte verliest, ook in 2012 zal iedereen een zwaar en selectief parcours voorgeschoteld krijgen. Zo is er voor de wedstrijdrijders een parcours van 105 kilometer uitgezet, terwijl men bij de toertocht kan kiezen tussen 55, 75 of 105 km.
In de 8e editie van de Bart Brentjens Challenge komt de verrassing bij de dames van de Britse Annie Last (vijfde UCI world ranking) . Ze zal in Eijsden deelnemen samen met haar teamgenoten van Milka Superior nl : Bart Brentjens, Hans Becking, Jeroen Boelen , Marek Konwa en Tim Wynants, als hij tegen dan hersteld is van zijn voetblessure.
Categorie:Marathon
Flanders Cup Langdorp
Zaterdag 1 September Kids Challenge Inschrijvingen 1u tot 15min. voor de start 09u30: zonder vergunning 2004-2005 (7+8 jaar) 10u00: zonder vergunning 2001-2002-2003 (9, 10+11 jaar) 10u30: KIDS CHALLENGE U9-7 wedstrijd voor vergunninghouders °2004 & 2005 (7+8 jaar) 11u20: Huldiging 11u15: zonder vergunning geboortejaren 2000-1994 (12-18 jaar) 12u00: KIDS CHALLENGE U11 wedstrijd voor vergunninghouders °2002 & 2003 (9+10 jaar) 12u50: Huldiging 12u45: KIDS CHALLENGE U13 wedstrijd voor vergunninghouders °2000 & 2001 (11+12 jaar) 13u30: KIDS CHALLENGE U15 wedstrijd voor vergunninghouders °1999 & 1998 (13+14 jaar) 14u30: Huldiging
Sixxxx Race 4u race 13u00-14u30: Inschrijvingen 15u00-19u00: Sixxxx Race 4u 19u30-19u50: Podium Inschrijvingen Sixxxxrace TEAMS Inschrijvingen Sixxxxrace SOLO
Zondag 2 September Flanders Cup Langdorp 09u30: Fun B (Dames & Heren) 11u00: Fun A (Dames & Heren), Dames masters + jeugd en Jongens nieuwelingen 13u00: Heren: Junioren, Masters 2. Dames: Elites en beloften 15u00: Heren: Beloften, elites en masters 1
Categorie:Flanders Cup
Merida Bassa team
Afgelopen weekend hebben Anne en Rien Terpstra uit het Nederlandse Apeldoorn hun eerste race na een korte rustperiode en een paar zware trainingsweken gereden. In Zoetermeer stond een internationale wedstrijd op het programma. De race werd verreden op een zwaar parcours rondom SnowWorld, dat door de vele regen was omgetoverd tot een ware modderpoel. De reinigingsproducten van sponsor Bovelo zouden goed van pas komen!
Om kwart voor één was het de tijd voor de elite dames om de blubber te trotseren. Anne Terpstra ( Merida Bassa Team ) had een prima start en kwam op een tweede plaats terecht. Doordat ze in de techzone moest stoppen om haar fiets te laten repareren werd ze door twee andere dames ingehaald. Het duurde even voordat Anne het goede gevoel weer te pakken had, maar uiteindelijk kon ze haar tempo weer oppikken. Ze finishte net naast het podium op plek vier. Ik heb een aantal zware trainingen achter de rug en was vandaag dus niet helemaal uitgerust. Toch heb ik lekker kunnen rijden en voelde ik me sterk, ondanks dat dit in de uitslag niet is terug te zien aldus Anne.
Na de dames was het de beurt aan de elite mannen en beloften. Het parcours was bijna helemaal opgedroogd. Het eerste deel van de wedstrijd was niet Riens sterkste punt. De jonge Terpstra zat niet echt in een lekker ritme en kon maar weinig plaatsen goedmaken. In de tweede helft van de wedstrijd vond hij zijn goede benen terug en kon hij een paar snelle rondetijden rijden. Helaas lag het veld al zo ver uit elkaar dat hij maar weinig renners meer in kon halen. Hij finishte op plek 27. Door het goede gevoel in de tweede helft van de race was ook Rien tevreden over zijn prestatie. Volgende week staat Rien aan de start van de bergrace in Lunteren. Anne Terpstra zal daar alleen als toeschouwer aanwezig zijn. Zij bereidt zich voor op het WK mountainbike, dat een week later in het Oostenrijkse Saalfelden plaats zal vinden.
Categorie:cross country
27-08-2012
Karl Markt winnaar in Kouty
De vijfde en laatste manche van de Tsjechische MTB Cup werd gewonnen door Karl Markt . De Oostenrijkse Felt Otztal X -Bionic biker bevestigde in het Tsjeschisch Koutech nad Desnou zijn Olympische vorm en won souverein voor Jiri Friedl en Jirik Novak. De eindzege in de Tsjechische competitie ging, ondanks zijn zesde plaats in Koutech , naar Jan karnitzl . Jiří Novák legde beslag op de tweede plaats, Milan Spesny werd derde in de eindstand.
De Slovaakse Ghost bikester Janka Stevkova won de laatste manche bij de vrouwen. Jitka Skarnitzlova won het Tsjechische eindklassement
top 6
1. Karl Markt (Oostr, Felt Ötztal X-Bionic) 1:16:14 2. Jiří Friedl ( Tsj ,Rubena Auto Menčík Specialized) +0:05 3. Jiří Novák (Remerx Merida Kolín) +0:21 4. Michal Lami (SVK, Jump Sport Koice) +0:34 5. Milan Spěný (S&H Superior) +0:53 6. Jan karnitzl (Rubena Auto Menčík Specialized)
Categorie:cross country
Muttenz/Basel BMC Racing Cup
U 23 Wereldkampioen Thomas Litscher heeft in de finale van de BMC Racing Cup beslag weten te leggen op de derde plaats. Een mooi resultaat voor de Zwitserse Felt-Otztal X Bionic biker, na een lange periode van problemen aan het zitvlak.
Al in de tweede ronde ging er in Muttenz/Basel een vijftal met Schurter, Fontana, Vogel en Litscher vandoor. Met Nino Schurter en Marco Aurelio Fontana zateren meteen 2 medaillisten van Londen mee in de ontsnapping. De eerste aanval kwam er van Florian Vogel en onder impuls van Thomas Litscher en Lukas Flückiger werd het gat dicht gereden. De beslissing viel pas in de laatste ronde, toen Litscher in de laatste afdaling ten val kwam en Schurter en Flückiger enkele meters voorsprong namen. Thomas Litscher kreeg het gat niet meer dicht, maar in de strijd om de derde plaats verwees de Felt biker de Italiaanse Cannondale biker Fontana naar de vierde plaats. " Het is geweldig om nog eens op een podium te staan. Het geeft natuurlijk ook een goed gevoel om de bronzen medaillewinnaar van Londen te verslaan. De val kort voor het einde was er te veel aan, maar ik moest het risico nemen. Als het op de sprint afging, was ik nog niet geklopt, ik had hen het leven zuur kunnen maken." zei Litscher dolgelukkig.
Categorie:cross country
Wallonia Cup 2012
6 en 7 oktober de laatste manche van de Wallonia Cup in BRAINE L 'ALLEUD
Categorie:Evenementen
Reglementswijziging Kids Challenge
De Sporttakcommissie MTB van WBV in vergadering op 21 augustus heeft volgend reglementswijziging goedgekeurd betreffende de MTB KIDS CHALLENGE 2012.
De wijziging was nodig na het annuleren van een aantal wedstrijden.
De gewijzigde tekst in rode kleur.
Art.5 Eindklassement KIDS CHALLENGE Na de laatste wedstrijd wordt het eindklassement opgemaakt.
Om in aanmerking te komen voor het eindklassement mag de renner aan maximaal 3 wedstrijden NIET hebben deelgenomen.
Bij gelijke punten is het klassement van de laatste wedstrijd bepalend voor de volgorde. Er zijn bijgevolg 5 schrapresultaten. Indien er wedstrijden zouden worden toegevoegd of afgelast blijven er steeds 5 schrapresultaten.
Categorie:KIDS
Oliver Beckingsale wint Britse Competitie
Oli Beckingsale (Endura MTB Racing) en Lee Craigie (Lapierre UK) hebben zaterdag de wedstrijd in het Britse Essex gewonnen. In Langdon Hills Country Park verzekerden zich zowel Beckingsale als Craigie van de eindzege in de Britse competitie.
Oli Beckingsale trok er van in het begin samen met Dave Fletcher (Orange monkey/Canondale), Dan Fleeman (Cycle-shack/forme Coaching), Steve James (Hargroves/Specialized), Gareth Montgomerie (GT Racing) en Dan Blackwell op uit. Het vijftal werkte goed samen en kreeg een 15 sec op de achtervolgers. Steve James viel vooraan weg met pech.
In 1:37:12 won Beckingsale de laatste manche van de British serie, pakte zijn derde zege op rij en meteen ook de eindoverwinning in de reeks. Gareth Montgomerie eindigde als tweede voor Dan Fleeman .
Bij de vrouwen won Lee Craigie de wedstrijd en de XC serie 2012 .
top 5 heren
1. Oli Beckingsale 2. Gareth Montgomerie 3. Dan Fleeman 4. Dave Fletcher 5. Paul Oldham
Categorie:cross country
Zoetermeer
podia
Categorie:cross country
NAAMSVERANDERING FUJI MTB MASTERS TEAM PER 2013
Het sportieve MTB jaar is al weer een stuk op weg en de leiding van het team is dan ook al stevig bezig geweest op de sponsor- en de transfermarkt. Er zullen meerdere teamleden het team gaan verlaten en er zullen ook enkelen hun nieuwe sollicitatie moeten gaan waarmaken. Het komt er op neer dat we in 2013 een team gaan hebben van RIJDERS en een team van LEDEN, maar ook de KIDs worden niet vergeten. We gaan meer focussen op aanwezigheid en hopen met een paar toprijders en sters mooie dingen te kunnen laten zien.
Voor het nieuwe seizoen hebben we dus tal van wijzigingen in petto die we later met de teamleden gaan bespreken. Voor 2013 hebben we een sponsor bereid gevonden om zijn naam aan het team te verbinden . Daar onze naam reeds vele jaren oud is en langzaam niet meer de lading dekt gaan we deze per 2013 aanpassen.
Vanaf 2013 zal daarom de naam Fuji MTB Masters Team gaan verdwijnen en vervangen worden door FUJI-MEDISTA MTB TEAM. De firma Medista is geen onbekende voor het team en de eigenaar is nog steeds zo bevlogen van het team dat hij bereid is gevonden om via ons de naamsbekendheid van zijn Firma te vergroten.
Inmiddels blijkt ook dat de meeste sponsoren weer met ons doorgaan in het nieuwe seizoen, waarvoor wij zeer erkentelijk zijn. Ook hebben we inmiddels nog enige nieuwe sponsoren kunnen aantrekken waarover ook binnenkort meer nieuws volgt .
Categorie:cross country
Tim Wijnants out
In de modder van het Nederlandse Zoetermeer kwam de Limburger Tim Wijnants tijdens de elite wedstrijd ten val en brak daarbij een botje in de voet en liep gerokken ligamenten op. Voor de pas 25 jaar geworden biker van het Nederlandse Milka Superior team komt er dus vroegtijdig een einde aan het seizoen.
De C2 wedstrijd rond Snowworld werd gewonnen door onze landgenoot Kevin Van Hoovels voor Sebastien Carabin. Hans Becking uit Wetteren, de ploegmaat van Tim Wijnants werd mooi derde.
Categorie:cross country
Bundesliga Saalhausen
Met Emil Lindgren en Alexandra Engen kreeg de derde manche van de Bundesliga maar liefst twee Zweedse overwinnaars. In Saalhausen won Emil Lindgren het bij de heren voor de Zwitser Ralph Näf en de Nederlander Michiel van der Heijden.
Emil Lindgren ( Rabobank-Giant ) zat op kop met de Duitse belofte Julian Schelb (Lexware Racing) en met Multivan Merida biker Ralph Näf , die af en toe een gaatje moest laten . Op een regenachtige dag was Ralph Naf snel in de afdalingen en kon daar telkens opnieuw de aansluiting maken. Op twee ronden van het einde reed Julian Schelb achter lek en zette Naf zich aan de leiding. Helaas reed de Zwitser in de laatste ronde, op dezelfde plaats als Julian Schelb lek en kon Emil Lindgren het laken naar zich toe trekken. Voor de Zweed was het zijn eerste Bundesliga overwinning.
Ik reed een constante wedstrijd, zonder problemen. Ralph Naf was sterk in de afdalingen , maar ook toe hij aan de kop hing, ben ik blijven gaan. Ik heb het dus gehaald en daar ben ik blij om. Saalhausen ligt me dus wel" zei Lindgren.
Ralph Näf was vanzelfsprekend erg ontgoocheld. Wanneer kan ik nu eindelijk nog eens winnen ? vroeg de Zwitser zich af. Alles zat goed, tot die lekke band. Ik weet niet hoe dat is kunnen gebeuren, zo op het laatste van de wedstrijd."
U23 World Cup overall winnaar Michiel van der Heijden van het Nederlandse Rabobank-Giant Team kwam als derde over de streep.
Topfavoriet Manuel Fumic (Cannondale Factory Racing) kwam in de eerste ronde ten val en in de derde ronde, toen hij in het wiel zat van Jochen Käß , moest hij van wiel wisselen . De Duitse kampioen reed in de laatste ronde nog eens lek . " Natuurlijk ben ik niet tevreden, maar de vorm is er en dat doe veel." zei Fumic na afloop.
Alexandra Engen zegevierde bij de dames voor de Duitse Anja Gradl en de Deense Anika Langvad. De Zweedse zette haar zesde plaats op de Olympische Spelen meteen in de verf en nam in de eerste ronde al de leiding. Engen liep steeds verder uit op Annika Langvad (Fujibikes Rockets) en Elisabeth Brandau (notebooksbilliger.de). De Duitse Brandau viel echter vooraan weg met een lekke band en aangezien dieven de nacht voordien de team truck leeg gehaald hadden, beschikte ze niet over een reservewiel. Anja Gradl kende een uitstekende dag en reed van plaats vijf naar 2. De Duitse Bulls bikester maakte zelfs even jacht op de Zweedse koploper. In de vierde van de zes af te leggen rondes, naderde ze tot op 35 sec van Engen. Na 3 slippertjes kon Engen zich herpakken en de zege in Saalhausen naar zich toe trekken; Anja Gradl werd tweede.
Alexandra was duidelijk veel sterker dan ik , gaf Anja Gradl grif toe.
Ik kon mijn eigen wedstrijd rijden en het ging heel goed. Ik heb mijn conditie van de Olympische Spelen nog. Al moest ik me op het laatst toch nog reppen.
Annika Langvad was best blij met haar derde plaats. De Deense wereldkampioene marathon miste de OS in Londen omwille van gebroken ribben. Dit was mijn eerste wedstrijd en ik ben heel, heel heel blij. Dit was geen topprestatie, maar alles verliep naar wens. Ik had niet verwacht dat het zo goed zou gaan." zei Langvad tevreden.
Op 1 en 2 september wordt de vierde manche van de Bundesliga in Albstadt gereden , de laatste test voor het WK.