alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
24-07-2012
Val d'Isere Champions Corner
De Belgische verzamelaar Danny Van Den Bossche zal tijdens de World Cup in Val dIsère zijn collectie regenboogtruien tentoonstellen in de TeamArea van het Specialized XCO Factory team van Benno Willeit.
" Reeds op de WB in Houffalize had Benno mij gevraagd of ik interesse had om mijn collectie regenboogtruien van de cross country tentoon te stellen in Val dIsère. " zegt Van Den Bossche.
Volgend weekend zullen 30 truien worden tentoongesteld worden .
In vergelijking met vorig jaar in Val di Sole toen de tentoonstelling MTB Wall of Fame noemde , werd nu gekozen voor Champions Corner. Dit dekt meer de lading indien er eens een nationale kampioenstrui zou tussen hangen.
Er is immers kans dat de Specialized Nationale Kampioenstruien ook tentoongesteld worden, maar dit wordt nog besproken met Teammanager Benno .
" Graag zou ik de regenboortrui van Paola Pezzo , de wereldkampioene van 1993 en 1997 opnieuw in mijn bezit krijgen. Ik heb hem ooit gehad maar op een tentoonstelling in Sankt Wendel is hij gestolen. Vandaar ! Misschien zie ik haar in Val d' Isere. Ook de trui van John Tomac en Ned Overend staan nog op mijn verlanglijstje. " zegt de verzamelaar.
Categorie:cross country
Trans Andes Challenge
Patagonie verwelkomt de renners van 21 tot 26 januari 2013. De nu al legendarische Trans Andes Challenge is intussen aan zijn vijfde editie toe. In 2009 begonnen met 38 deelnemers, verwacht men voor deze jubileum uitgave ongeveer 350 starters. Zes etappes van 60 tot 100 km staan op het menu; men kan de meerdaagse individueel of als duo afwerken .
In bijlage de deelnemerslijsten van ronde 1 en 2 van de UEC BMX Summer Games in Lille op 28 en 29 juli.
Indien men toch nog wil deelnemen en niet ingeschreven is, dan kan men ter plaatse nog inschrijven zonder boete op het inschrijvingsgeld. Dit geldt ook voor ronde 3 en 4 tijdens de UEC BMX Summer Games te Zolder op 4 en 5 augustus.
Een mooie mengeling van EK Trial kampioenen in nationaliteiten.
Afgelopen weekend werd er in Duitsland gestreden voor de titel van Europees kampioen in het Bike-Trial. Kenny Belaey was na zijn val tijdens de WB in zijn thuisbasis Aalter nog niet genoeg hersteld om deel te nemen, maar ging wel mee om te supporteren voor zijn broer Wesley, Iciar Van Den Bergh en de andere Belgen.
De titel bij de juniors in de categorie 20inch was voor de Duitser Raphael Pils, in de categorie 26inch ging de titel naar de Zwitser David Bonson. Bij de Elite Women was de Europese titel, en gouden medaille voor de Slovaakse Tatiana Janickova, onze Belgische Perrine Devahive werd 7de. In de categorie Elite Men 20 inch ging de titel van Europees kampioen naar de Spaanse Abel Mustieles en bij de 26inch was het goud voor de Fransman Gilles Coustieller , Hannes Herrmann pakte het zilver en Guillaume Dunand het brons. Iciar Van Den Bergh werd met 39 strafpunten mooi 4de op het EK. Wesley Belaey scoorde 53 punten en werd 8 ste .
Geschreven door BMX-mama Chantal
Categorie:Trial
Brons voor Anne Terpstra
Op zondag 22 juli werd het Nederlands Kampioenschap mountainbike verreden in het Overijsselse Steenwijk. Uiteraard waren Anne en Rien Terpstra van de partij om zich te meten met de beste renners van het land.
Anne reed s morgens naar een bronzen medaille toe. Weliswaar een podiumplaats, maar niet helemaal waar ze op gehoopt had. Ik zou zo graag eens met die rood-wit-blauwe trui naar huis gaan. De Nederlandse rondes liggen me alleen minder goed dan buitenlandse mountainbikeparcoursen en daarnaast had ik ook nog een slechte dag. Gelukkig heb me toch nog terug kunnen knokken naar een derde plaats, want ook die leek er even niet meer in te zitten. Ik wil iedereen bedanken voor de aanmoedigingen, zeker toen ik het zwaar had hebben ze mij geholpen.
s Middags was het aan Rien Terpstra om zich staande te houden in het beloftenpeloton. Hij had zich voorgenomen om een constante race te rijden, aangezien het parcours in Steenwijk technisch niet heel uitdagend, maar wel heel zwaar is. Zo gezegd zo gedaan: na de eerste ronde kwam hij door op een 14de plaats in een veld dat al ver uit elkaar lag. De tweede ronde kon hij nog twee renners inhalen, om vervolgens de rest van de wedstrijd alleen uit te rijden. Dit resulteerde in een 12e plaats, voor Rien een mooie opsteker na een paar zware weken. " Terugkijkend op dit weekend hebben we een mooi Nederlands Kampioenschap beleefd. De organisatie in Steenwijk verdient niets dan lof, de entourage van het evenement was super. Daarnaast was de sfeer in het Merida Bassa biking team weer geweldig, ondanks wisselend een lach en een traan. Bedankt voor de support!"
Zaterdag 28 juli rijdt Anne de laatste wereldbekerwedstrijd van 2012 in het Franse Val dIsere. Hierna volgt een rustperiode voor zowel Anne als Rien.
Categorie:cross country
Sudety Bike Challenge
Ann De Tre (Smart Cycling team) behaalde de 2de plaats Solo woman op de Sudety Bike Challenge in Polen. Vandaag stond er een proloog van 8,2 km op het programma. De proloog ging van start in Kudowa Zdroj. Ann De Tre had hiervoor 41'43" nodig op een technisch parcours met 470 hm. Met Cecilie Overbye uit Denemarken gaat Ann morgen de strijd aan om de 1ste plaats. Ook Sabine Bombaert klokte een scherpe tijd en werd 4de.
Jan Gettemans finishte 6 ste overall en werd ondanks 2 lekke banden met een tijd van 00:32:53.8 mooi 2 de bij de masters. De 49 jarige ex wegrenner uit Lennik heeft de volgende vijf dagen enkel de Tsjechische winnaar Tomas Čada in het oog te houden.
Bij de elite solo werd Ward Mertens 15 de, Nils Dermondt 16 de en Simon De Lannoy (Smart Cycling) 19de.
Categorie:meerdaagsen
Gevonden voorwerpen
Op het BK in Beringen werd een Polar horloge gevonden . Het gaat om een Polar rx800cx die in de douches werd achtergelaten.
Kan de rechtmatige eigenaar zich melden aub ?
Categorie:cross country
Villa Vanthilt.
Kevin Van Hoovels ( zilver op BK in Beringen ) is vanavond te gast in Villa Vanthilt.
Iedereen afstemmen op Eén dus om 21u35!
Categorie:BK
Alicia Franck
De tricolore trui van Alicia Franck bij de dames jeugd kwam niet echt als een verrassing.
De 17 jarige bikester uit Lochristi , vorig jaar in Halle al goed voor het brons , kwam de laatste weken steeds sterker voor de dag.
Via de Waasland MTB school en het Nodrugs Concept team belandde ze dit jaar bij team Nomadesk Narvilflex , waar ze zich onder de deskundige ' WINGS ' van Kris Hertsens en Henderieckx ontplooide tot de nieuwe Belgische kampioene bij de dames jeugd. "Het BK was een wedstrijd waar ik al sinds deze winter goed wou presteren. Zondag was het eindelijk zover.
Ikwist dat de lange startklim het enige deel van het parcours was dat me niet zou liggen. Dus ik besloot bij de start de kat een beetje uit de boom te kijken en ik liet Eva Maria Palm de kop nemen.
Even later kwam Clémence Baude overnemen, en reden we met ons drieën weg van de rest van het pak. Voor de laatste bocht stokte het tempo van Clémence, nam ik over en versnelde ik om de anderen niet te laten terugkomen.
Het was nog niet de bedoeling om al na de startklim weg te rijden, maar toen ik merkte dat zowel Eva Maria als Clémence een gat lieten, besloot ik toch om mijn kans te nemen.
Ik reed steeds mijneigen tempo om me op zo'n zwaar parcours met veel steile klimmen zeker niet te forceren, in de technische stukken kon ik me echt uitleven maar zorgde toch dat ik foutloos reed. Dankzij de grondige parcoursverkenning met MTBclinics.be kon ik de drop vlot nemen, en won ik heel wat tijd ten opzichte van mijn concurrentes die ervoor kozen om langs de 'chicken way' naar beneden te rijden.
Zo kon ik elke ronde mijn voorsprong verder uitbouwen enwon ik mijn eerste Belgische titel. Ik wil mijn ploeg, teamNomadesk-Narviflex en mijn ouders bedanken voor de support en GT voor de fantastische fiets, want zonder was het me niet gelukt om te winnen!" aldus een trotse Alicia Franck.
Naar aanleiding van de vele reacties op de verschillende social netwerksites en het internet, aangaande de afloop van het Belgisch kampioenschap mountainbike van afgelopen zondag 22 juli in Beringen, wil het Versluys Pro MTB Team graag het volgende kwijt.
"De ontgoocheling van kopman Kevin Van Hoovels na diens aankomst op het BK was volledig te wijten aan de mechanische pech waarmee hij te kampen had in de laatste ronde. In tegenstelling tot wat beweerd wordt betreft het geen persoonlijke aanval richting winnaar Kevin Pauwels. Hem valt immers niets te verwijten. Pauwels zat in een twee tegen één situatie die hij op tactisch vlak perfect naar zijn hand heeft gezet.
In de laatste twee ronden viel Van Hoovels zijn ketting er telkens af, net op het moment dat hij aan het demarreren was. In de alles beslissende eindsprint schoot hij vervolgens uit zijn pedaal en zag zo een tweede Belgische titel bij de elites aan zich voorbijgaan.
Kevin Van Hoovels heeft respect voor alle sporters én dus ook voor zijn collega-veldrijders. Geen enkele sportman verliest echter graag een belangrijke wedstrijd. Zijn reactie net na de finish is die van een ontgoochelde sportman net na een nederlaag. Deze dient in het juiste perspectief geplaatst te worden. Zowel het management van het Versluys Pro MTB Team als Kevin Van Hoovels zelf willen via deze weg Kevin Pauwels dan ook feliciteren met zijn tweede opeenvolgende nationale titel.
Tot slot nemen we van alle verwensingen richting de veldrijders en uitspraken door derden in het filmpje dat momenteel op het internet circuleert uitdrukkelijk afstand".
Categorie:BK
NK Steenwijk
MPL Specialized MTB Team rijdt 4 top 10 plaatsen bij elkaar tijdens NK in Steenwijk
Alle 4 de renners hadden in de aanloop naar het NK in Steenwijk gekozen voor hun eigen voorbereiding. Laura Turpijn had gekozen voor een meerdaagse etappewedstrijd op de weg in Tjechië en Nicoletta De Jager had twee weken alleen hard getraind. Jeroen van Eck en Frank Schotman hadden gekozen voor een wedstrijd in Geraardsbergen.
Hoe dan ook: de renners waren klaar voor de wedstrijd van het jaar in Steenwijk.
Op de Woldberg, gelegen in Steenwijk, was een prachtig parcours van 5 km uitgetekend met een aantal beklimmingen en veel singletracks. Het parcours lag er uitstekend bij, was droog, maar door de vele wisselingen van beklimmingen en veel draai en keerwerk enorm zwaar. Elite dames Met 21 dames aan de start werd het startschot gegeven voor een wedstrijd van 90 minuten. Op de startklim werd er meteen goed doorgetrokken door Laura Turpijn, die als eerste de singletrack inging en deze positie ook eigenlijk niet meer heeft afgegeven gedurende de wedstrijd. Na de 2e ronde werd Laura op korte afstand nog gevolgd door Anne Terpstra en Rosanne Slik. Ondertussen was Nicoletta de Jager opgestoomd van een 6e plaats naar een 4e plaats en reed in de 3e ronde zelfs naar een 3e plaats toe, gevolgd door Anne Terpstra. Deze inspanning heeft ze later in de wedstrijd moeten bekopen, toen Anne toch weer langszij kon komen en Nicoletta daardoor van een podiumplaats heeft afgehouden. Nicoletta viel dan ook net naast het podium, maar kon met een hele mooie 4e plaats terug kijken op een geweldige wedstrijd. Op Laura stond deze wedstrijd geen maat. Zij wist haar voorsprong uit te breiden op haar Specialized S-works 29er hardtail tot maar liefst 1 minuut en 45 seconden. Van haar laatste ronde naar de uitzinnige finishstraat kon zij dan ook intens genieten en zo haar 5e titel Cross Country in de wacht slepen. Met Laura mochten Rosanne Slik (2e ) en Anne Terpstra (3e) op het podium
Ook bij de elite heren stond een wedstrijd op het programma van 90 minuten, waarbij 26 elite rijders de strijd aangingen om de fel begeerde NK-titel. Vanaf het begin van de wedstrijd nam Frank Schotman het initiatief en was hij betrokken bij de eerste kopgroep van zon 10 personen. Ronde na ronde probeerden er mensen weg te rijden, maar dat was op dit parcours bijna onmogelijk. Frank kon prima stand houden en had na 5 rondes dan ook zicht op een podiumplaats. In de laatste 3 rondes van de wedstrijd was Hans Becking bij de groep weggereden en lag alleen aan de leiding met een voorsprong van 45 seconden. Frank Schotman, Bas Peters en Niels Wubben kregen dit gat niet meer dicht gereden en konden de overige podiumplaatsen verdelen. Op de laatste klim trok Frank nog een keer alle registers open en ging als eerste de laatste single track in naar de finish. Een tactische zet die hij met zijn coaches had doorgesproken. Hierdoor kwam hij als eerste de finishstraat inrijden en kon hij op zijn Specialized Epic S-works 29er afsprinten naar een mooie 2e plaats. Frank kon zijn felicitaties in ontvangst nemen op het podium met Hans Becking (1e) en Bas Peters (3e).
Categorie:cross country
Kevin Van Hoovels verliest BK door pech, Jeff Luyten pakt de titel bij de beloftenâ
Op het Belgisch kampioenschap in Beringen lagen vreugde en verdriet dicht bij elkaar voor het Versluys team. Kevin Van Hoovels reeds gans de wedstrijd op kop maar schoot in de allesbeslissende sprint om de titel helaas uit zijn pedaal. Weg was de driekleur die voor het tweede opeenvolgende jaar naar veldrijder Kevin Pauwels ging. Sebastien Carabin, die gans de wedstrijd samen met Van Hoovels en Pauwels tot de kopgroep behoorde, eindigde op een handvol seconden als derde. Het Versluys Pro MTB team pakte 3 medailles in Beringen en toch liet het BK een wrange smaak na.
Bij de beloften kroonde Jeff Luyten zich na een zuivere start-finishzege tot Belgisch kampioen. Jens Schuermans, aan zijn wederoptreden toe, eindigde na een inhaalrace op de vierde plaats.
Bij de juniores was Mathieu Dehaeze goed voor rang vijf. In volle sprint schoot Kevin Van Hoovels uit zijn pedaal. "Vooral de manier waarop is heel spijtig. Samen met Seba maakte ik de koers. Ik heb bewust veel kopwerk gedaan, omdat het parcours vrij technisch is en je dan beter vooraan kan zitten. Pech eiste jammer genoeg een hoofdrol op in deze wedstrijd. De laatste twee ronde wou ik demarreren en telkens valt mijn ketting er af. Ik wist dat ik op kop moest zitten voor de sprint en dit was ook het geval. Ik voelde dat ik van Pauwels weg reed en dan schiet ik uit mijn pedaal en was het om zeep. Ik was heel gefrustreerd, niet op Pauwels maar wel omwille van die pech. Ik was vooral kwaad op mezelf en de pech die ik meemaakte. Schiet ik niet uit mijn pedaal dan win ik simpel. Gans de wedstrijd zat Pauwels in tweede positie. Ergens begrijp ik dat wel, want wij zaten met twee teamgenoten vooraan. Veel voordeel hebben we er als team echter niet kunnen uit halen want Pauwels was wel slim genoeg om telkens tussen ons in te zitten. Van het 'gat te laten vallen' was dan ook nooit sprake. Zowel Seba als ik reden om de beurt op kop, maar Kevin gaf geen krimp. Hij was zeker sterk maar niet de sterkste in de wedstrijd. Op dit moment ben ik natuurlijk teleurgesteld. Die teleurstelling is redelijk groot. De conditie is echter goed en moet normaal gezien nog iets verbeteren de komende weken. Ik was vandaag nog niet honderd procent maar dit was ook nog niet de bedoeling. Tegen Londen zal ik wel in topvorm zijn", vatte de kopman een bewogen wedstrijd samen.
In wat zijn eerste wedstrijd bij de elites was legde Seba Carabin beslag op het brons. "Ik ben hiermee zeer tevreden. De vorm is momenteel super en ik kwam bijgevolg goed voor de dag. Ik wist op het goede moment de sprong naar de kopgroep te maken en toen Meeusen daar uit weg viel waren de vooruitzichten schitterend. We hebben er alles aan gedaan om Pauwels er af te rijden, maar die gaf geen krimp. Samen met Kevin namen we het kopwerk voor onze rekening. Jammer genoeg heeft Kevin het niet kunnen afmaken. Zelf zat ik tegen het einde aan tegen mijn limiet en diende ik beiden te laten rijden. Op slechts een handvol seconden pakte ik het brons", vertelde Carabin.
Jeff Luyten mocht na een erge knappe wedstrijd, waarin hij al vroeg het hazenpad koos, op het hoogste schavot plaats nemen bij de beloften. Het is inmiddels zijn derde Belgische titel in zijn nog jonge carrière.
Categorie:BK
Blaza Klemencic 7 de Sloveense titel
Blaza Klemencic won haar 7 de Sloveense titel in haar carriere. In Javornik Bike Park werkte de bikester van het FELT ÖTZTAL X-BIONIC Team de 7 ronden af in 1:08:44 en was daarmee maar liefst 6 minuten sneller dan Tanja Zakelj.
" Ik was naar hier gekomen om te winnen. Het zilver was voor mij een ontgoocheling geweest. Ik ben opgelucht dat alles goed verlopen is en dat ik de kampioenentrui terug veroverd heb." aldus de 32 jarige Sloveense , die met in vijfde plaats in de World Cups van Houffalize en Nove Mesto tot dusver kan terugblikken op een geslaagd seizoen.
Categorie:cross country
Aaron Gwin USA DH Kampioenschap
Trek World Racing's biker Aaron Gwin is de nieuwe Amerikaanse DH kampioen. Na 4 World Cup zeges bevestigde Gwin in Beech Mountain en ging met 3.16 zijn teamgenoot Neko Mulally vooraf. Yeti biker Eliot Jackson haalde het brons, terwijl titelverdediger Logan Binggeli met zijn vierde plaats naast de medailles greep.
Bij de dames pakte Jacqueline Harmony goud voor Melissa Buhl en Jaime Rees.
DH USA
heren : 1 Aaron GWIN 2 Neko MULALLY 3 Eliot JACKSON 4 Logan BINGGELI 5 Kevin LITTLEFIELD
In verschillende landen werd afgelopen weekend het nationaal kampioenschap gehouden.
Rusland: Anton Gogoleva en Irina Kalentieva (goud)
Spanje : heren 1 Sergio MANTECON GUTIERREZ (goud) 2 Carlos COLOMA NICOLAS (zilver) 3 Inaki LEJARRETA ERRASTI (brons)
dames 1 Anna VILLAR ARGENTE 2 Lucia VAZQUEZ CRESPO 3 Sandra SANTANYES MURILLO
Oostenrijk heren : 1 Alexander GEHBAUER 2 Hannes METZLER 3 Karl MARKT
dames : 1 Lisa MITTERBAUER 2 Christina KOLLMANN 3 Elisabeth UNTERBUCHSCHACHNER
Engeland heren : 1 Liam KILLEEN 2 David FLETCHER 3 Oliver BECKINGSALE
dames : 1 Nikki HARRIS 2 Lee CRAIGIE 3 Melanie ALEXANDER
Categorie:cross country
Brons voor Didier Bats
Niet enkel in het kamp van kersvers kampioen Jeff Luyten zagen we blije gezichten, ook bij Didier Bats kon het geluk niet . Door het wegvallen van Jonsas De Backer vanwege problemen met de knie, kwam de jonge biker van het MTB Langdorp team eerder onverwacht in een favorietenrol te zitten. Als eerstejaars beloften wist Bats in Beringen te bevestigen en kaapte het brons weg op het BK.
" Ik wist dat ik na het wegvallen van Jonas een van de outsiders was voor een medaille. Na de snelle start van Fabrice Mels volgde ik in het wiel van Ruben Scheire op korte afstand van het eerste groepje. Ruben ging er dan vandoor, maar ik kon Bart De Vocht en Fabrice mels voorbij gaan. Ik wist dat er aan de twee eersten niets te doen was, dus probeerde ik een tempo te zoeken dat ik de hele wedstrijd goed kon volhouden. Dat lukte, en dus kwam ik gelukkig als derde over de meet. Na een periode van examens en opbouwen is het altijd leuk om beloond te worden met een bronzen medaille. De conditie is in stijgende lijn, dus ik kijk nu al uit naar de wereldbeker in Val d'Isère!" vertelde de 19 jarige Didier Bats uit Betekom.
Dat de laatste World Cup volgend weekend in Val d' Isere belangrijk wordt , staat als een paal boven water. Immers daar hebben de Belgen een laatste kans om zich te kwalificeren voor het WK in Saalfelden Oostenrijk.
Categorie:BK
Jeff Luyten U23 kampioen
De 19 jarige Jeff Luyten mocht in Beringen op het hoogste schavotje plaats nemen . Op het BK U23 werd hij geflankeerd door Ruben Scheire en Didier Bats. Voor de Versluys Pro biker uit Westerlo is dit na 2 titels op rij bij de juniores ( Malmedy) zijn derde Belgische titel .
De tijden liegen er niet om ; Kevin Pauwels won het goud bij de eliten in 1u2925 , Luyten deed 1u2928 over 7 ronden . Al slalommend tussen de laatste eliten en beloften baande hij zich op de mijnterril van Beringen een weg naar een schitterende zege.
Het was het ideale scenario. Ik wist al vroeg in de wedstrijd aan de haal te gaan en kon als het ware zonder stress mijn wedstrijd verder afwerken. Ik kon goed mijn tempo blijven houden, iets wat me sowieso al goed ligt. Ik heb de perfecte wedstrijd gereden. Af en toe werd ik wat gehinderd door de gedubbelden, maar dat gold ongetwijfeld ook voor Ruben. Op een gegeven moment voelde ik Ruben komen en ik heb dan bewust wat ingehouden. Boven zat hij even in mijn wiel, maar in de volgende afdaling had ik al opnieuw het gat geslagen. Die voorsprong heb ik tot aan de finish weten vast te houden. verduidelijkt de Versluys Pro biker op de teamsite .
Categorie:BK
Zonhovenaars in Transalp bestolen
De laatste 2 dagen van de Transalp vonden we Stefan Achten en Stefan Vaes nier meer in de uitslag terug . Met een 11 de plaats in de zesde etappe van Livigno naar Ponte di Legno doken de Limburgers de top 10 bij de masters binnen. De concurrentie bij de masters 1 was nochtans niet van de poes, maar het lot was de mannen van het Bike Claessens Team niet gunstig gezind.
" U vindt ons niet meer terug in de uitslagen van de 2 laatste dagen, omdat onze fietsen gestolen waren in Ponte di Legno. De dieven hadden het materiaalhok van het hotel waar wij onze fietsen moesten opbergen opengebroken en in totaal 12 fietsen die gesloten waren meegenomen. Spijtig voor ons want we waren net goed op dreef om onze doelstelling , eindigen in de top 10 bij de master te verwezenlijken." aldus de bestolen bikers.