De eerste rit van de Zillertal ging van Fügen naar Zell am Ziller over 72 km met 3.145hm. Traditiegetrouw werd er in 3 verschillende categorien gestart : King/ Queen , Prince/ Princess en Conqueror/ Conqueress. De weergoden waren het evenement niet gunstig gezind en vlak na de start begon het te regenen. Europees marathon kampioen en topfavoriet Kristian Hynek ( Tsj) haalde het met 5min 16 voorsprong op Markus Kaufmann. Achter hem pakten Rupert Palmberger Platz en Matthias Bettinger de derde en vierde plaats.
Jean Biermans sloot dag 1 af met een 36 ste plaats.
" In de eerste klim ging het me niet zo goed af. Toen het dan ook nog begin te regenen, werd het vrij koud. Gelukkig stond Els er met een regenvest, wat bananen en mijn Sponser sportvoeding. In het laatste stuk ging het me beter en vond ik het juiste ritme. De afdaling was vrij gevaarlijk met al die auto's op het natte asfalt en dat met al die korte bochten. Ik deed het kalm aan en spurtte voor de 36 ste plaats." aldus Centurion biker Jean Biermans uit Hasselt. 36 ste van de 150 deelnemers in de reeks King of the Mountain ! Zoals bekend onderneemt Biermans deze Oostenrijkse driedaagse ten voordele van het goede doel , en steunt hiermee Stichting Semmy.
King of the Mountain 1. Kristian Hynek (Team Ceská Sporitelna Specialized) 3:08:32 2. Markus Kaufmann (Team Centurion-VAUDE) 3:13:48 3. Rupert Palmberger (Team Centurion-VAUDE) 3:15:34 4. Matthias Bettinger (Team Centurion-VAUDE) 3:21:50 5. Christian Kreuchler (Team Texpa-Simplon) 3:24:33 6. Gijs Dohmen (Swalmen) 3:28:21 7. Robert Novotný (Sweep Cycling Team) 3:28:23 8. Thijs van Amerongen (Team AA drink Leontien.nl) 3:29:07 9. Stefan Sulser (Team Metz Davos) 3:29:34 10. Niels Boon (Team Beebikes) 3:29:43
Na winst in Antwerpen is Sven Nys zaterdag in St Vith de favoriet bij uitstek.Het parcours in Sankt Vith is mooi en pittig met steile beklimmingen in een bos afgewisseld met enkele gevaarlijke afdalingen. Door de afwezigheid van Nys in Stoumont staat Kevin Van Hoovels momenteel aan de leiding van het algemeen klassement, gevolgd door Jimmy Tielens en Sebastien Carabin.
Ook komt Kevin Van Hoovels als titelverdeiger aan de start van deze derde Belgacom GP. Vorig jaar werd Nys in Sankt Vith immers in extremisch geklopt door de biker van het Versluys team. Toen draaide de wedstrijd uit op een spurt tussen Kevin Van Hoovels en Nys. Van Hoovels haalde het toen met enkele centimeters verschil. Pauwels, in het begin opgehouden door pech, kon na een sterke remonte terugkeren naar de derde plaats. Dit jaar zal Nys dus in de Oostkantons een gemotiveerde Kevin Pauwels tegenover zich krijgen. De beide veldrijders stonden in mei al enkele keren tegenover elkaar tijdens de wereldbekermanches in het Tsjechische Nove Mesto en het Franse La Bresse. Pauwels moest toen van heel ver achteraan vertrekken en was nog niet in de goede conditie om al een vuist te maken. Nys daarentegen kende wat pech, maar haalde op het Europese kampioenschap begin juni zn ticket voor de Spelen.
Voor deze wedstrijd in Sankt Vith vliegt Nys vandaag vrijdag even heen en weer vanuit Mallorca.
Belangrijkste tegenstanders van Nys, Pauwels en Van Hoovels worden Sebastien Carabin, Ruben Scheire, Robby De Bock en Jeff Luyten. Ook nogal wat andere veldrijders maken de switch naar de bike : Bart Wellens, vicewereldkampioen Rob Peeters en Sven Vanthourenhout testen de conditie op dit veeleisende parcours.
Programma
Zaterdag 7 juli 7.00 - 15.00 uur: Internationale Dreiländerfahrt (wielertoeristentocht) 8.30 - 11.30 uur: Kids Trophy O2 Bikers 12.30 uur: Nieuwelingen - Fun A - Fun B - Dames Jeugd - Dames Fun A & Dames Masters (60 min) 14.15 uur: Juniores - Masters 1 - Masters 2 - Dames Elite (80 min) 16.30 uur: Heren Elite en Beloften (105 min)
Categorie:Belgian GP
Sabine Spitz op zoek naar goud
Aanstaande zondag gaat Sabine Spitz ( Haibike) bij de elite dames op zoek naar haar 11 de Duitse titel. Als titelverdedigster rust er een zware taak op haar schouders. In haar geboortestreek Bad Säckingen is de druk voor de nu 40 jarige Spitz groot . Het is trouwens de eerste keer dat Bad Säckingen een grote wedstrijd inricht.
Na 12 jaar aan de top is ze blij met een wedstrijd voor eigen volk , maar ze aanziet het Duits kampioenschap in de eerst eplaats als een test voor de Olympische Spelen in Londen op 11 augustus, waar ze haar titel als Olympisch kampioene te verdedigen heeft.
Toch vreest ze zondag voor concurrentie en noemt daarbij Adelheid Morath als één van haar voornaamste tegenstanders.
" Op een kampioenschap is alles mogelijk . In 2007 pakte Hanka Kupfernagel onverwachts het goud. De tegenstand is natuurlijk bijzonder gemotiveerd." zegt Spitz.
Onlangs op het WK in Moskou pakte Sabine Spitz nog het brons achter Gunn Rita Dahle en Esther Süss. Een technisch mankement hield haar in de Russische modder van het zilver en daarmee bewees het 40 jarige icoon van het Duitse MTB dat ze nog lang niet afgschreven is.
MTB Team Langdorp stelt op 1 en 2 september de bekende Bosberg weer volledig in het teken van de MTB. Op zaterdagvoormiddag kunnen de kids zich uitleven tijdens de Kids challenge. Namiddag kunnen de mama en papa zich bewijzen in de Sixxxx Race 4uren race. Op zondag staat er de 5e manche van de Merida Flandercup op het programma.
De inschrijvingen voor de sixxxx race zijn geopend!
De planning van het ganse weekend ziet er als volgt uit:
Za. 1 September Kids Challenge Inschrijvingen 1u tot 15min. voor de start 09u30: zonder vergunning 2004-2005 (7+8 jaar) 10u00: zonder vergunning 2001-2002-2003 (9, 10+11 jaar) 10u30: KIDS CHALLENGE U9-7 wedstrijd voor vergunninghouders °2004 & 2005 (7+8 jaar) 11u20: Huldiging 11u15: zonder vergunning geboortejaren 2000-1994 (12-18 jaar) 12u00: KIDS CHALLENGE U11 wedstrijd voor vergunninghouders °2002 & 2003 (9+10 jaar) 12u50: Huldiging 12u45: KIDS CHALLENGE U13 wedstrijd voor vergunninghouders °2000 & 2001 (11+12 jaar) 13u30: KIDS CHALLENGE U15 wedstrijd voor vergunninghouders °1999 & 1998 (13+14 jaar) 14u30: Huldiging
Zo. 2 September Flanderscup Langdorp 09u30: Fun B (Dames & Heren) 11u00: Fun A (Dames & Heren), Dames masters + jeugd en Jongens nieuwelingen 13u00: Heren: Junioren, Masters 2. Dames: Elites en beloften 15u00: Heren: Beloften, elites en masters 1
Tom Van Brempt van het Smart Cycling Team haalde na 2 maanden inactiviteit de 2e plaats in de Raid des Hautes Fagnes in Malmedy.
" Door mijn zona avontuur van eind april/begin mei, was ik 2 maand zonder competitie. Zodoende had ik een paar schoon koerskes niet kunnen rijden zoals Waimes en Theux. Nadien rustig mogen starten met duurtrainingen en weinig VO2max training. Dus het was een beetje afwachten en onduidelijk hoe mijn conditie zou zijn, voor toch wel een zwaar parkour als Malmedy. Ik stond met enige twijfel en zonder verwachting aan de start van de kleinste afstand, de 65km.
Als Van Hoovels, Carabin en Luyten aan de start staan, dan weet je dat het hard zal gaan! En dat ging het ook, de eerste klim snakte ik al serieus naar adem. Daar voelde ik al dat de conditie niet top was. Eigen tempo naar boven gereden en de eerste 15/20km me in een groepje van 3 man genesteld en niet te veel krachten verspeeld. We reden toen rond plaats 40. Het ging voortdurend op en neer met net iets te steile klimmen om mijn lichaam van 85kg naar boven te werken maar uit ervaring weet ik dat het na een uur normaal gezien - beter moet gaan.
Gaande weg voelde ik me ook beter worden, de klimmen gingen steeds beter en op de verbindingsstukken kon ik er een stevig tempo op na houden. Ik was ondertussen alleen verder gereden, mijn 2 kompanen hadden hun werk gedaan ;-) Maar dat was toch een beetje overmoedig, want op 15km van de aankomst kreeg ik krampen aan de hamstrings van mijn rechterbeen, snel nog een Wcup gelleke genomen en veel gedronken. Het begon nu ook stevig te regenen, waardoor het parkour op sommige plaatsen gevaarlijk glad werd. Opletten en geen te grote risico's nemen was de boodschap. Op de laatste klim kon ik nog wat moegestreden bikers inhalen, wat me een 30e plaats algemeen opleverde en de 2e plaats bij de Ma2! Leuk om na een lastige periode, direct in de prijzen te mogen vallen. We bedanken uiteraard trainer Stef, die ons steeds de juiste tips en trainingen voorschoteld."
Categorie:Marathon
Summer bike 4u race
Afgelopen zaterdag werd op een technisch en veeleisend parkoers in de Schorre in Boom de vierde editie van de Summer bike 4u race gereden.
Waasland MTB Team, die met maar liefst 6 ploegen aan de start stonden, haalden het met 7 minuten voorsprong op de Lilse bikers.
uitslag :
1. Waasland MTB Team 1 2. Lilse Bikers 3. Team 360 4. De Schorreschuppers 5. Waasland MTB team 2 6. Moozes Factory Team 7. Lilse bikers 2 8. Waalsland MTB team 3 9. Just 4Fun 10. Lewi
Categorie:Marathon
05-07-2012
Vanomobil
Team Vanomobil in de kijker
Petra Mermans nam in Paal de kopstart, maar na de 2de beklimming nam Githa Michiels het commando over. Petra kon zich netjes op de 2de plaats handhaven en kon de 2de ronde een minuut afstand nemen van Kim Saenen, die duidelijk haar snelle start moest bekopen. Bij aanvang van de 3de ronde in de afdaling met de 3 kombochtjes ging in de laatste bocht de achterband van Petra haar velg waardoor ze viel. Danny Derveaux zei nog dat ze geluk had dat hij er niet volledig af was gegaan maar Petra voelde bij het rijden dat de band toch wel flink plat stond en bij het nemen van de volgende bochten ontsnapte er telkens nog meer lucht uit haar band. Petra stopte even om te voelen hoe erg het gesteld was met de achterband, waardoor Kim Saenen haar kon passeren. De achterband stond te plat om er mee verder te rijden en daarom besloot ze om geen risicos te nemen en heeft ze de afstand tot de technische zone al lopend overbrugd om zo te vermijden dat de band er helemaal af zou gaan of dat ze haar velg in de vernieling zou rijden. Tijdens het lopen passeerde ook Kristien Nelen haar, die zo vriendelijk was om de mensen van de technische zone op de hoogte te brengen van de platte achterband. In de technische zone werd de achterband van Petra terug opgepompt en kon ze aan een inhaalrace beginnen. Bij het vertrek uit de technische zone had ze een achterstand van 40 sec. op de 3de dame. Petra reed nog zeer sterk na de technische interventie en dichte het gaatje van 40 sec. op 1 ronde tijd. De laatste ronde kon ze nog verder uitlopen en kwam ze als nog als 3de over de meet. De 2de plaats had er zeker ingezeten zonder de pech, maar dit hoort er nu eenmaal bij, ik ben vooral tevreden dat ik nog zo heb gevochten om terug naar het podium te rijden, dat gevoel en die drive heb ik dit jaar nog niet gevoeld.
Bij de Masters 1 komt Peter Douha goed uit de startblokken en kan als 1ste de bocht nemen en kan deze positie de 1ste ronde blijven houden. De 2de ronde beslist Gody Jacobs om de snelheid nog wat op te drijven en nu gaat het iets te vlug voor Peter en hij moet dan ook een gaatje laten op Gody en Gerrit Delfosse. Gerrit moet Gody ook laten rijden en na twee ronden vind Peter terug aansluiting bij Gerrit. Hij rijdt er zelfs terug van weg en zit nu in 2de positie. Alles ziet ernaar uit dat de 2de plaats voor Peter is ware het niet dat op 2 ronden van het einde de rug blokkeerde. Tempo minderen dus en Gerrit komt alsnog voorbij en Peter wordt uiteindelijk mooi 3de.
Jonas De Backer had na het Europees kampioenschap wat nood aan rust en daardoor was de wedstrijd in Paal toch wel een klein vraagteken. Het was de eerste keer sinds Moskou dat hij voluit zou koersen. De start ging vlot en op het einde van de 1ste ronde plaatste hij een 1ste versnelling. Hij reed even solo maar al snel kwamen Jimmy Tielens en Patrick Gaudy terug. Ze bleven met 3 voorop tot Jimmy in de voorlaatste ronde er alleen vandoor ging. Jonas liet Gaudy het werk opknappen en al snel had Jimmy 20sec. Bij het ingaan van de laatste ronde plaatste Jonas een versnelling om zijn 2de plaats veilig te stellen maar kwam tot zijn verbazing weer heel dicht bij Jimmy. Op een dikke km van het einde kreeg hij echter pas aansluiting en in de sprint kon hij er niet meer overkomen en eindigde 2de . Jonas was heel erg tevreden met het wedstrijdverloop.
Zaterdag kon de jonge Yentl Seynave een goede zaak doen in het klassement van de MTB Kids Challenge en was hierdoor super gemotiveerd. Hij nam meteen een goede start en kon als 1ste het bos induiken en in deze positie beginnen aan de lange klim. Hij had een goede dag, ronde per ronde kon hij zijn voorsprong wat vergroten. Hij hield het vol en kwam als eerste over de finish met een 25 sec. voorsprong! Dit was zijn 2de overwinning van het jaar bij de kids U9 jaar.
Categorie:cross country
Olympische tickets
Nog 2.000 à 3.000 Belgische tickets voor Olympische Spelen
Wie nog graag een ticket wil kopen voor de Olympische Spelen in Londen, die op vrijdag 27 juli van start gaan, maakt nog kans. Volgens De Tijd opent Suseia, de exclusieve verdeler voor België, maandag of dinsdag opent opnieuw zijn e-shop om enkele duizenden tickets te koop te stellen.
De organisator, die momenteel alle enveloppen klaarmaakt voor uitreiking aan de klanten, spreekt van 2.000 à 3.000 resttickets. Dat er nog zoveel tickets beschikbaar zijn drie weken voor de aftrap van de Spelen, is uitzonderlijk. Het gaat om 8,5 % van de 35.000 tickets die België had toebedeeld gekregen. 'Vooral annuleringen of niet-betallingen van grote pakketten van bedrijven liggen aan de basis van dit hoge aantal', licht Jean-Sebastien Gosuin toe.
Wie bot vangt bij Suseia, kan nog altijd proberen op de officiële site van het Londens Organiserend Comité www.london2012.com. Daar worden regelmatig ook resttickets van minder populaire sporten verkocht.
Een fiets, een motor, een bos : een passie , een uitdaging.
Motocrosser AntoineMeo ( KTM) en mountainbiker MarcoAurelioFontana ( Cannondale) delen de passie voor offroad sporten en brengen allebei respect op voor de plaats voor ze hun geliefde sport beoefenen.
Githa Michiels blijft bevestigen. Ondanks een mindere startpositie twijfelde de Antwerpse kampioene niet en drukte in Paal haar stempel op de 2 de wedstrijd tellende voor de Flandes Cup.
" Na een weekend zonder mountainbike en een stage in de week voorafgaande aan de wedstrijd in Paal stond ik zondag niet echt fit aan de start , ik moest van op de 2de rij starten dus begon ik als voorlaatste aan de wedstrijd. Als snel kon ik beginnen voorbijsteken en reed ik op kop , enkele klimmetjes later had ik een gaatje dat ik verder kon uitbouwen en zo mijn kon ik verder op mijn eigen tempo rijden. Het rondje op en rond de klitsberg is iets dat me wel ligt , in het verleden ging ik er regelmatig trainen. Ik kan best tevreden zijn met mijn eerste plek , het was een tijdje geleden dat ik nog eens als eerste over de eindmeet kon rijden en dat doet altijd goed ! Maandag was ik toe aan een wegrit in Watervliet , ik voelde de inspanning van Paal en de zware trainingskilometers in de week , maar kon vlot meedraaien , de laatste 2 kilometers kon ik vluchten uit het peleton en kon hen afhouden tot op de finish zodat ik toch een mooie 4de plaats kon verzilveren , de eerste 3 dames waren te ver weg om hen nog bij te halen. Ik kan tevreden terugblikken op de voorbije week en kijk alvast uit naar de volgende wedstrijden." aldus de Trek KMC bikester.
Oproep Petitie ondertekenen aub! In Duitsland willen ze alle bossen bike vrij maken, dwz : verboden voor bikers!
" Als Sportler seit Ihr es gewohnt aktiv zu sein. Jetzt müsst Ihr einmal auf ganz anderem Terrain aktiv werden um unseren Sport auch in Zukunft ausüben zu können! Es geht dabei längst nicht nur um Wegsperrungen in Hessen, wenn das Schule macht, geht es um Sperrungen in ganz Deutschland. Unterschreibt die Onlinepetion, verteilt diese Mail weiter und fordert alle die Ihr kennt auf die Petition zu unterschreiben. Das ganz dauert keine 15 Sekunden, kann aber für die kommenden Jahre von Entscheidung sein."
De 15 de Craft Bike Transalp staat voor de deur. Op 14 juli vertrekken de deelnemers voor 8 etappes vanuit Duitsland naar de Italiaanse Alpen. Voor het eerst sinds 1998 wordt het startschot gegeven in het Duitse Oberammergau.Vandaar gaat het via Imst, Ischgl en Nauders naar Zwitserland. Nadat Scuol wordt aangedaan, rijden ze via Livigno, Ponte di Legno, Madonna di Campiglio naar Riva del Garda met de aankomst aan de boorden het Gardameer. In 8 dagen hebben ze er dan 600 km en 20.000 hm opzitten.
De 15 de editie beloofd spannend te worden. De Zwitserse titielverdedigers Urs Huber en Konny Looser krijgen aan Alban Lakata en Robert Mennen van Topeak Ergon Racing en aan Karl Platt en Stefan Sahm zware klanten.
Karl Platt , op trainingskamp in het Italiaanse Livingo met zijn teamgenoten van het Duitse Bulls Team , heeft zijn zinnen gezet op een 8 ste zege. " Ondanks het feit dat ik hem al 7 keer won, blijft dit mijn hoofddoel." zegt de Duitser." Ik weet dat het niet gemakkelijk zal worden, omdat er zich steeds meer nieuwe en sterke teams aanmelden. "
Naast de titelverdedigers van het Zwitserse Stöckli Pro Team , dient er zeker rekening gehouden te worden met het Topeak Ergon Racing Team. " Wij gaan voor een plaats in de top 3 van het klassement." zegt Oostenrijks kampioen Alban Lakata. " De afgelopen weken heb ik aan verschillende wedstrijden deel genomen en deed er nog enkele zware en lange trainingen bovenop." aldus Lakata, die vorige week de KitzAlpBike won en zal deelnemen aan de Dolomiti Superbik , alvorens naar Oberammergau af te zakken.
Categorie:meerdaagsen
Flanders Cup Paal
De Klitsbergbikers willen langs deze weg alle renners groot en klein en hun vele supporters bedanken voor hun aanwezigheid op de wedstrijd in Paal .
" We hebben vele positieve reakties mogen ontvangen over ons hele evenement.
Misschien dat we er nog een jaartje bij doen. We willen vooral al onze vrienden en familie bedanken omdat ze het ganse weekend opgeofferd hebben om zich ten dienste te stellen van de vele bikers die naar Paal gekomen zijn . Ook een speciaal dankwoordje voor Frank,Tom en Kris van de Bevercrossers , want zonder hun steun zou het niet gelukt zijn. " aldus de organisatoren.
ps gevonden in Paal : een rode kindermountainbikebril met gele glazen merk BBB, een kapje voor op een lens van een fototoestel, en een kindertrainingsvest merk Adidas kleur zwart met groen.