alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
16-04-2012
TOPCOMPETITIE BMX #2 â KEERBERGEN
Op zondag 22 april organiseert het BMX Dennenteam de tweede manche van de Topcompetitie BMX 2012. Deze wedstrijd vindt plaats op het « Sven Nys-circuit » aan de sporthal, gelegen aan de Putsebaan 103 te Keerbergen.
Het programma ziet eruit als volgt:
Zaterdag 21/04: 14u00-16u00 Vrije trainingen
Zondag 22/04: 8u30-9u30 Inschrijving Blok 1 (Girls t.e.m. 11 jaar, Boys t.e.m. 10 jaar en Cruisers) 9u00-9u45 Training Blok 1 10u00 Competitie Blok 1 (manches en finales) 12u30-13u30 Inschrijving Blok 2 13u00-13u45 Training Blok 2 14u00 Competitie Blok 2 (manches en finales)
Er is een mogelijkheid om ter plaatse te kamperen vanaf zaterdag 21 april om 10u00. De kostprijs is 15 EUR (incl. elektriciteit). Reservatie vooraf is verplicht. Inkom: 2,50 EUR / 2,00 EUR (begeleiders & leden KBWB/WBV/FCWB). Voor meer info over de Topcompetitie BMX (reglement, klassementen, ): www.belgiancycling.be.
Categorie:BMX
Nations Cup U23 â Toscana-Terra di ciclismo
De Sporttechnische Commissie bevestigde de door bondscoach Jean-Pierre Dubois geselecteerde renners om deel te nemen aan de Nations Cup U23 Toscana-Terra di ciclismo, die zal plaatsvinden van dinsdag 17 april tot zaterdag 21 april 2012 in Italië:
Steve BEKAERT Sean DE BIE Floris SMEYERS Thomas SPRENGERS Loïc VLIEGEN Tim WELLENS
Categorie:varia
Versluys Pro MTB team
Net zoals iedere andere MTB-liefhebber keek ook het team uit naar de wereldbekermanche die voor eigen volk in Houffalize werd afgewerkt. Het werd echter een weekend om snel te vergeten. Maagproblemen voor Jeff Luyten en en een door krampen geteisterde Jens Schuermans deden onze beide beloften vroegtijdig uit de wedstrijd stappen. Op zondag ging het Kevin Van Hoovels en Seba Carabin niet veel beter af.
Het duo is nog steeds niet hersteld en uitgeziekt van een zware Cape Epic en eindigde ver in de achtergrond. Junior Mathieu Dehaeze was de enige van het team die zijn wedstrijd wel normaal kon afwerken. Van de bijna 140 juniores die van start gingen bereikte hij als 47ste de finish.
Voor eigen volk leverde deze tweede wereldbekermanche van het seizoen niet het verhoopte resultaat op. Bij aanvang van de wedstrijd zag het er nochtans goed uit. Bij de beloften mocht Jeff Luyten vanop de eerste rij van start gaan en in de startronde kon Jens Schuermans , vanop positie 66, goed opschuiven om als 19de een eerste maal langs de finish te passeren. Ondertussen kampte Luyten met maagproblemen en stapte hij niet veel later uit de wedstrijd. Een luid aangemoedigdeSchuermans schoof tot op tot rang veertien, maar daarna hij af te rekenen met krampen. Ook hij gaf er bij de voorlaatste passage aan de finish de brui aan.
Zondag waren alle ogen gericht op Van Hoovels en Carabin . Na de startronde kwam Kevin VH als 56ste door. Ronde na ronde verloor onze kopman terrein en van rang 83 en 99 ging het naar positie 102. In de slotfase wist hij nog enkele plaatsen goed te maken en bereikte als 96ste de finish. Ver onder de vooropgestelde top-30 notering. Eenzelfde verhaal wat Seba Carabin betreft. Ook hij reed een wedstrijd om snel te vergeten en kwam na de startronde als 86ste voorbij de finish gereden. Seba zakte vervolgens verder weg en bezette de rest van de wedstrijd positie 111
Categorie:World Cup
Parcoursverkenning in Stoumont
Na het topweekend in Houffalize staan alle ogen gericht op de eerste manche van de Belgacom Belgian MTB GP in STOUMONT.
Op zaterdag 21 april organiseert het Nodrugs Concept Team i.s.m. MTBclinics.be een uitgebreide parcoursverkenning met Belgisch kampioen Kris Hertsens. Stoumont is één van mijn lievelingsomlopen in België en wie op voorhand de technische zones kan instuderen heeft zeker een stap voor op zijn concurrenten. Het is belangrijk om de juiste lijnen te kiezen en alternatieve sporen te kennen die tijdens een wedstrijd van pas kunnen komen vertelt Kris die vorig jaar de wedstrijd bij de masters domineerde.
Als opleidingsteam vinden wij deze clinics heel leerzaam voor onze jonge bikers. Stoumont is reeds de derde clinic dit jaar en we horen alleen maar enthousiaste reacties van onze renners en gastrenners. Kris heeft al meer dan 25 jaar ervaring ! Het is fantastisch dat hij zijn kennis en ervaring wil delen met de jonge generatie bikers! zei teammanager Pascal Loquet in Houffalize.
Nieuwelingen, junioren en beloften die interesse hebben om aan deze clinic deel te nemen kunnen een mail sturen naar info@b2tf.be voor een gedetailleerd dagprogramma. Er zijn nog een paar plaatsen vrij. Snel zijn is de boodschap.
Praktisch: we verzamelen om 9u45 aan Camping Chalet Center in Stoumont, vlak aan het parcours. Einde is voorzien omstreeks 16u30.
Categorie:Interview
Smart Cycling zegeviert in La Trace d'Hez
Bram Saeys heeft in 3:06.18 de 75 km van Tangissart gewonnen. De biker van het Smart Cycling team eindigde met ruime voorsprong voor Sander Lesage en Julien Delaet. Bij de beloften ging de zege naar Philip Van Hemelen voor Romain Gihoul en Pieter Broeckx.
Winst bij de dames voor Kim Saenen ( 3:42:09) in La Trace d'Hez ; 2de plaats voor Sabine Bombaert en 3de plaats voor Ann De Tré . " Zondagmorgend om 6u richting Tangissart vertrokken. Vanaf 7u konden we inschrijven en om 8u starten, dachten we. Gezien de inschrijvingen wat vertraging opliepen werd pas om 8u15 het startschot gegeven. Bij de start hadden we juist Kim Saenen gezien, voor de rest niet echt bekende dames. Het zou vooral een test worden voor Ann, was ze al genoeg gerecupereerd na haar ziekte? Bij het begin was al duidelijk dat ze terug hoge hartslagen kon verdragen, oef. We konden een vrij goed tempo aanhouden met af en toe een tussensprint om terug aan te pikken wanneer we verzeild geraakten achter tragere rijders. Het kostte mij vrij veel moeite om het wiel van Ann te houden en ja toen ik terug kwam aansluiten was ik eventjes boos, ik had den indruk dat ik steeds achter de feiten aan het rijden was + mijn ketting dat er al een paar keer was afgevlogen. Het was balen. Na ongeveer 2u30 kwam Kim Saenen ons plots op een klim voorbij. Tja, ze was verkeerd gereden. Ik dan maar vlug aangepikt, ik had nog nooit die kans gehad. Ben toch een paar keer gestorven in haar wiel, maar het lukte om een uur bij haar te blijven. De laatste 7km heb ik haar moeten laten gaan, het beste was eraf. Na 3u43 reed ik over de finish, Ann een paar minuten later. Ann was supergelukkig dat alles weer goed ging. Op naar Kellerwald volgende week waar we toch een kleine 6u zullen kunnen genieten van onze fiets!" aldus Sabine Bombaert.
1.Julien Absalon : "Ik ben erg blij om hier in Houffalize voor zo 'n publiek te winnen. Er waren zoveel Fransen die voor mij supporterden en dat doet wel iets. Ik denk dat ik ook veel Belgische fans heb. Ik wist dat ik in de beklimming van Nino weg moest geraken, want ik de sprint had ik geen enkele kans tegen hem. In de afdalingen is hij veel sneller dan ik. Ik hoop ook in La Bresse voor eigen volk goed te presteren. Maar mijn hoofddoel zis om de Olympische Spelen voor de derde keer te winnen , maar ik besef da thet heel moeilijk zal worden omda tiedereen daar goed voorbereid aan de start komt. Morgen vertrek ik naar Londen om de Olympische omloop voor de laatste keer te verkennen."
2. Nino Schurter : "Ik voelde me heel goed, maar vond hier een Absalon die te sterk was voor mij. Ik kon tot het einde aanklampen, maar hij had in de laatste ronde nog wat over. Het was geweldig om hier te rijden ; het is een mooie omloop , heel zwaar en geweldig voor de toeschouwers."
3. Marco Aurelio Fontana: "Eindelijk begint het weer te gaan. Het voelde me goed, al kon ik niet aansluiten bij de 2 koplopers. Ze waren echt te sterk. Hier op het podium te staan doet echt deugd. Nu denk ik aan de volgende World Cup in Tsjechie en natuurlijk aan de Olympische Spelen.."
4. Burry Stander: "In het begin lag het tempo echt heel hoog. Ik heb mijn tempo aangehouden en kwam nog even terug op Fontana. naar boven op sommige plaatsen in Fontana . Pas in de laatste ronde kon ik aanvallen en de vierde plaats veilig stellen. Na een zware cape Epic ben ik zeer gelukkig met deze afloop." aldus de Specialized biker.
5. Manuel Fumic: "De anderen gingen heel snel, maar ik ben erg blij met de vorm en zeer gelukkig hier in de "mother of World Cups races" op het podium te mogen staan. Houffalize was een succes voor het Cannondale team ." aldus de Duitser
Categorie:World Cup
Milka Superior
Milka Superior stuurde deze foto de wereld in. Eva Lechner en Annie Last tijdens de Eliminator op vrijdag.
Categorie:World Cup
15-04-2012
Open reeks Houffalize
de foto's staan hier rechts
Categorie:cross country
Dames Houffalize
reacties :
Irina Kalentieva : " Voor mij moet de conditie zo vroeg op het seizoen niet optimaal zijn; we zijn immers in het Olympisch jaar, dus heb ik nog wat tijd. Naar mijn gevoel heb ik goed gereden, dit was echt iets voor mij. Ik hou van dit soort omlopen en de koude kon mij weinig deren. ik kan er vrij goed tegen en dit integenstelling tot mijn landgenote die, verkleumd waren ; je zou het niet verwachten van een Russin. Gelukkig kan ik er goed tegen , al zou je dat op het eerste zicht niet zeggen. Vorig jaar ben ik verhuisd en in de buurt van Koblenz gaan wonen en daar is het ook niet altijd zonnig. Ik ben tevreden met de zesde plaats en hopelijk sta ik in Tsjechie op het podium, want ik wil zo snel mogleijk bij de eerste vijf geraken." zei de voormalige wereldkampioene.
Githa Michiels : " Na een goede periode voorafgaand aan de wereldbeker in Houffalize , hoopte ik vandaag om iets mooi's te laten zien voor eigen volk. De week was goed verlopen en ook de verkenning verliep vlot. Door mijn 64 ste start positie wist ik dat ik in het eerste deel van de wedstrijd hinder zo ondervinden van de vele deelneemsters die hier aanwezig waren. In de start stond ik dan ook onmiddellijk stil op de startklim en moest al lopend verder , toen ik weer op de fiets kon was er het gebruikelijk duwen en trekken zodat ik enkele plaatsjes terug viel .Eens ik dan goed vrije baan had kon ik beginnen aan mijn wedstrijd , in de eerste volledige ronde kreeg ik last van aan verkrampte rechter onderarm , ik probeerde deze wat te ontlasten en te stretchen wat op deze loodzware omloop niet gemakkelijk was. Ronde per ronde werd de kramp in mijn arm erger , zodat ik nog amper kon schakelen of remmen , verder opschuiven was niet gemakkelijk.Toch wou ik deze wedstrijd helemaal uitrijden , ik had hier weken voor gewerkt en naartoe geleefd. Uiteindelijk werd ik 58 ste en ben ik wel teleurgesteld , er had meer ingezeten zonder de krampen in mijn arm. We gaan nu opzoek naar de reden van deze krampen en ik hoop volgende week in het Duitse Munsingen weer verder te kunnen gaan op de manier waarop in dit seizoen gestart ben.
Kristien Nelen : " Ik had er een goed oog in, het zat de afgelopen weken al goed en ook de moraal was super. Alleen werd dit wat getemperd door mijn slechte startnummer (80 op een 95-tal rensters) in combinatie met de nieuwe startloop. Tweehonderd meter op een vlakke baan om dan een supersteile bosweg op te draaien, zoiets is vragen om problemen! Doordat ik dit jaar nog geen (buitenlandse) UCI wedstrijden heb kunnen rijden wegens te hoge kosten en werkverplichtingen was ik ver afgezakt in de ranking, en hierop baseert men de startvolgorde. Ik had een matige start vanop de allerlaatste rij doordat de bikester voor mij problemen had met het pedaal en ik niet direct kon passeren, dan ben ik aan de buitenkant gaan rijden maar knalde ik bijna in de hekkens vlak voor de klim. Nog geen 50 meter verder stonden we al stil en werd het lopen en wriemelen van jewelste. Het was echt een heel eind, het leek wel of ik midden in een cyclocrosswedstrijd was beland! Eenmaal boven opspringen met stevig verzuurde kuiten doet geen deugd en dan direct een goed ritme proberen te vinden....lang leve de duatlons die ik in de winter deed! Ik begon de rondjes af te malen en rensters in te halen, als in een trance echt gek, ik reed precies op automatische piloot. Onderweg was het genieten van de technische afdalingen en de vele aanmoedigingen, wat een sfeer! De laatste ronde ging mijn ketting er nog af toen ik na de afdaling aan de brandweer vooraan schakelde. Afstappen, opleggen en terug vertrekken...het deed pijn aan de beentjes en ik was het goede ritme kwijt. Op het einde kwam ik ik er precies terug door en toen ik aankwam had ik zelfs het gevoel nog een rondje te kunnen! Ik werd 71e. Het is niet zo dat ik niet voluit ben gegaan, ik ben dit seizoen later beginnen trainen (door die bacterie in mijn darmen) en heb langer aan mijn basis gewerkt. Ik heb nog niet veel intervals gedaan, vandaar. Het heeft ook niets te maken met mijn WK marathon-ambitie in Ornans, dat is pas in oktober daar train ik nu nog niet voor. Ik ben dus zeer tevreden over mijn gevoel, het bevestigt dat ik terug op de goede weg ben. Alleen jammer dat dit niet in verhouding staat tot het resultaat, al was deze wedstrijd geen doel voor mij." aldus de dame van het Waalse Houffalize Granville team .
Mijn Favorieten MTB Foto's 2012 World CupHouffalize 2
Categorie:World Cup
Julien Absalon regeert in Houffalize
De aanloop + 6 ronden stonden voor de eliten op het programma.
Fumic, Schurter en Absalon waren het snelst weg in de wedstrijd van de elites. Kevin Van Hoovels en Sven Nys draaiden na de moeilijke startklim ongeveer als 50 ste het parcours op. Schurter, Kulhavy, Absalon, Fontana, Ralph Naf , Thomas Litscher en Burry Stander zaten vroeg in de wedstrijd in de top 10. Nys passeerde rond de 43 ste plaats. Absalon nam in de aanloopronde de kop voor Schurter, Kulhavy en Fontana. Het duo Burry Stander en Manuel Fumic waren toen al op achtervolgen aangewezen. Sven Nys schoof langzaam maar zeker op naar 41 en Kevin Van Hoovels zakte naar 69. De Zwitser Ralph Naf verdween vooraan uit de wedstrijd. Na de eerste ronde had het duo Absalon /Schurter 16sec op de Italiaan Marco Aurelio Fontana die praktisch heel de wedstrijd solo reed . Het leidersduo loste elkaar geen vin ,maar Absalon voelde zich duidelijk in zijn sas op deze omloop . Fontana bleef alleen en Manuel Fumic en Burry Stander gingen de strijd om een podiumplaats aan. Jaroslav Kulhavy en Florian Vogel streden samen met de Fransmannen Stephane Tempier en JC Peraud voor een plaatsje in de top 10. De Nederlander Rudi Van Houts wist even zijn kopman José Antonio Hermida af te houden en reed in 15 stelling met Hermida achter hem .
U23 wereldkampioen Thomas Lichtser moest zich zijn snelle start bekopen en kon het hoge tempo vooraan niet volgen. Hij viel naar rang 22 terug, waar hij het gezelschap van de Nederlander Henk Jaap Moorlag kreeg.
Nys reeds zich intussen naar de 39 ste stek. Marco Aurelio Fontana drong half koers nog even aan, en Stander en Fumic moesten wat meer tijd prijsgeven op de koplopers. Absalon toonde zich heer en meester en wist Nino Schurter van zijn tweede zege te houden. Wereldkampioen Jaroslav Kulhavy maakte in de laatste ronde een foutje in de afdaling en moest dat met enkele plaatsen bekopen. Voor een enthousiaste menigte won Absalon voor Nino Schurter en cannondale biker Marco Aurelio Fontana. Sven Nys werd aangezien zijn slechte startpositie ,mooi 33 ste; Robby De Bock eindigde als tweede Belg op de 62 ste plaats.
reacties : Jaroslav Kulhavy : " Ik ben op het laatst nog gevallen en verschillende plaatsen verloren. Maar ik ben tevreden over de conditie. Dit is vroeg op het seizoen voor mij. Ik moet er pas in de zomer staan." zei de wereldkampioen.
José Antonio Hermida : " In de eerste helft ging het niet. Achteraf ging het me veel beter en heb ik veel plaatsen kunnen goedmaken. De snelheid moet zeker nog komen, maar het gaat prima. Ik vond het een mooie omloop en voor mij kan het alleen maar beter worden."
Sven Nys : " Ik ben tevreden! Telkens kon ik opschuiven en een beetje versnellen . Ik weet niet hoever ik nu sta, maar hoop op een plaats in de top 60 ; dat is een enorme vooruitgang en van groot belang in de volgende World Cup. Hopelijk heb ik in mei superbenen , want anders zal het moeilijk worden. Ik ben zeer tevreden over mijn techniek, met enkel 2 rondjes verkenning moest ik vandaag nergens onderdoen. De mountainbikersfans hebben lang geroepen om mij in Houffalize aan het werk te zien en vandaag hebben ze me naar voren geschreeuwd." zei de biker van Landbouwkrediet.
top 20
1 Julien Absalon (Fra) Orbea Racing Team 1:30:22 2 Nino Schurter (Zwi) Scott - Swisspower MTB Racing Team at 0:38 3 Marco Aurelio Fontana (Ita) Cannondale Factory Racing 1:03 4 Burry Stander (ZAfr) Specialized Racing 1:20 5 Manuel Fumic (D) Cannondale Factory Racing 1:34 6 Florian Vogel (Zwi) Scott - Swisspower MTB Racing Team 2:17 7 Stéphane Tempier (Fra) TX Active Bianchi 2:23 8 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R la Mondiale 2:34 9 José Antonio Hermida Ramos (Sp) Multivan Merida Biking Team 2:38 10 Fabian Giger (Zwi) Rabobank Giant Offroad Team 2:47 11 Geoff Kabush (Can) Scott-3Roxracing 3:05 12 Jaroslav Kulhavy (Tsj) Specialized Racing 3:15 13 Lukas Flückiger (Zwi) Trek World Racing 3:32 14 Maxime Marotte (Fra) BH - SR Suntour - Peisey Vallandry 3:58 15 Rudi Van Houts (Ned) Multivan Merida Biking Team 4:04 16 Karl Markt (Oost) Felt Oetztal X - Bionic Team 4:10 17 Martin Gujan (Zwi) Cannondale Factory Racing 4:20 18 Moritz Milatz (GD) BMC Mountainbike Racing Team 4:26 19 Christoph Sauser (Zwe) Specialized Racing 4:28 20 Emil Lindgren (Zwe) Rabobank Giant Offroad Team 4:34
28 Henk Jaap Moorlag 33 Sven Nys 62 Robby De Bock 95 Kevin Van Hoovels 96 Tim Wijnants 111 Seba Carabin
Categorie:World Cup
Houffalize dag 1 en 2
De foto's van dag 1 en 2 staan erop
klik hier rechts bij Mijn Favoierten op MTB Foto's
helemaal onderaan
alvast een voorsmaakje
Categorie:World Cup
World Cup 2 Houffaize
Beelden van zondag 15 april 2012
Categorie:World Cup
Pendrel wint Houffalize
De zon liet het helemaal afweten de koude wind was goed voelbaar in Houffalize. Het goede nieuws kwam van de fam Gijbels; Nodrugs coach Maarten zou vader geworden zijn van een eerste dochter; geheel onverwacht ,want zaterdag vertelde zijn vrouwtje nog dat de geboorte voorzien was voor 30 april. Van een verrassing gesproken.
Bij de dames gingen ze met 88 van start. De aanvangsfase werd gehypothikeerd door de smalle strook na de asfalt. Een twintigtal dames kon op de fiets blijven, de rest stond tevoet. Pauline Ferrand Prevot, Katerina Nash , Emily Batty, Pendrel, Sabine Spitz , Blaza Klemencic en Gunn Rita Dahle gingen snel van start . De Franse Julie Bresset en de Canadese Catherine Pendrel deden als wereldkampioenes wat er van hen vertwacht werd en namen bij aanvang het heft in handen. Pendrel liet de Francaise weinig spel en zat op vinkenslag. Op deze pittige omloop van amper 5,3 km konden de 2 leider uitlopen en waren Blaza Klemencic en Gunn Rita Dahle de eerste achtervolgers. In de eerste ronde reed de Noorse Merida bikester lek en was zodoende opnieuw op achtervolgen aangewezen. De Poolse Maja Wloszczowska rukte op naar de derde plaats en probeerde aansluiting te vinden bij de 2 leiders, wat haar uiteindelijk niet lukte. In de tweede ronde nam de Canadese werelkampioene de leiding in handen en moest Julie Bresset enkele meters prijsgeven. Pendrel wist haar voorsprong uit te bouwen en nam halfkoers een optie op de zege in Houffalize. Pendrel domineerde de tweede wedstrijdhelft , terwijl Ferrand Prevot, Maja Wloszczowska en Blaza Klemencic streden voor een podiumplaats. Intussen was de Anne Terpstra lek gereden en verdween ook Katerine Nash uit de voorste gelederen. Met veel bravour won Pendrel de tweede wereldbeker voor de Francaise Julie Bresset en de Poolse Maja Wloszczowska. Onze landgenote Githa Michiels eindigde als 58 ste en Kristien Nelen op 71.
reacties :
Gunn Rita Dahle : " Zonder het lek rijden had er misschien een podiumplaats ingezeten vandaag. Na 1,5 ronde ben ik plat gereden en verschillende plaatsen teruggevallen. Ik moest vechten voor iedere plaats en won uiteindelijk de spurt voor de 7 de plaats. Ik ben blij dzat de vorm er terug is . Dit is het beste land om te mountainbiken ; ik heb hier veel fans en dat doet deugd." zei de Noorse Multivan Merida bikester.
Adelheid Morath : " Ik heb gevochten voor iedere plaats. Na de 27 ste plaats in Zuid Afrika is de 8 ste plaats zeker een opsteker. In het klassement doe ik gouden zaken en Londen is nu niet meer weg te denken. De wedstrijd werd in de beklimmingen beslist en die waren vandaag extreem steil. ik voelde met fit. Ik ben bijzonder tevreden." zei een geemotioneerde Felt bikester.
Eva Lechner : " Ik heb een goede wedstrijd gereden en heb er een goed gevoel bij , maar ik de laatste ronde heb ik mijn zadel verloren en was het moeilijk. Ik vind deze omloop super en goed om mijn techniek wat bij te schaven " zei de Italiaanse na alfoop.
Integenstelling tot de voorgaande jaren bleef de zon weg voormiddag uit Houffalize en was het behoorlijk fris in het Ardens dorpje. Rond de 140 juniores stonden aan de start van de tweede World Cup van het seizoen, onderwie een tiental Belgen. Alle ogen waren gericht op de plaatselijke Boris Cara van team Houffalize Granville en op de Limburger Kevin Panhuyzen van het Trek KMC team. De 2 Belgen vertrokken vanop de eerste rij en waren allebei vrij goed weg. De juniores gingen voor de aanloop plus 3 grote ronden. Andri Frischknecht die als 32 ste vertrok, ontbond in de aanloopronde al zijn duisvels en rukte meteen op naar de top5. De Amerikaan Kegan Svenson, wereldkampioen Victor Korzetzky en de Noor Fredrik Liand voerden aanvankelijk het grote veld aan. Boris Cara en Kevin Panhuyzen wisten zich in de 6 de en 7 de stelling te positioneren en konden die posities handhaven. Voor Panhuyzen was een slippertje in de eerste ronde bepalend voor de rest van de wedstrijd. Zijn rug sputterde tegen , maar dat belette de Limburger niet om onverbeten verder te knokken en zich in het internationale gezelschap te handhaven. We speurden Nicolas Scheire op de 52 plaats, Jarno Weemaes en Erno Mc Crae rond de 60 . Jasper Maes kwam in de eerste rond ten val en liep een aanzienlijke achterstand op. In de tweede ronde plaatste Andri Frischknecht een aanval. Ook de Fransman Romain Seigle kwam sterk opzetten en ging in de voorlaatste ronde over Koretzky, Svenson en Frishknecht. Seigle bouwde een behoorlijke voorsprong uit en bleef buiten schot. In de eindfase kon Andri Frischknecht de Amerikaan Svenson nog verschalken en legde zo beslag op de tweede plaats. De Amerikaan werd naar de derde plaats verwezen, terwijl Victor Koretzky vrede moest nemen met de vijfde stek. Ondanks de rugpijn zette Panhuyzen een uitstekende prestatie neer en eindigde als zesde,terwijl de Waal Boris Cara als 8 ste finishte.
reacties :
Kevin Panhuyzen : " Het ging goed; als ik niet gevallen was in de eerste ronde had er meer ingezeten.Na die val blokkeerde mijn rug . Als ik die laat behandelen komt het weer wel goed. Ik hoop in Tsjechie op het podium te staan." zei de Limburger bij zijn aankomst.
Boris Cara: " Het is prima en ik ben tevreden. De anderen waren heel sterk in de beklimmingen. Het was dikwijls geniet zo voor eigen publiek, dit was heel speciaal. Of ik de wereldbekers overzee ga rijden staat nog niet vast. Maar met de 8 ste plaats ben ik content."
Victor Koretzky : " Het was niet echt mijn ding vandaag; het was meer een kwestie van tacktiek. Het is wel een mooie omloop , maar moeilijk. Mijn wedstrijden moeten nog komen. Ik kom uit het veldritseizoen en ik ben nog niet in topvorm. Dat komt later voor mij." aldus de Franse wereldkampioen.
top 10 1 Romain Seigle (Fra) Definitive Spectra.Tec Asptt 1:05:07 2 Andri Frischknecht Zwi) Scott - Swisspower MTB Racing Team at 0:40 3 Keegan Swenson (USA) Team USA 0:45 4 Titouan Carod (Fra) Scott Les Saisies 0:49 5 Victor Koretzky ((Fra) Bikepark.ch Scott 0:51 6 Kevin Panhuyzen (Bel) Belgium 1:22 7 Enea Vetsch (Zwi) Bskgraf Rollmat-Koba MTB Team 1:59 8 Boris Cara (Bel) Houffalize-Granville Team 2:15 9 Michael Mayer (oostr) Austria 2:39 10 Dominic Zumstein (Zwi) Scott - Swisspower MTB Racing Team 2:42
1 Tomas SLAVIK Tsj 2 Lukas MECHURA Tsj 3 Joey VAN VEGHEL NED 4 Aiko GÖHLER D 5 Joost WICHMAN NED 6 Michael MECHURA Tsj 7 Kamil TATARKOVIC Tsj 8 Jakub RIHA Tsj 9 Felix BECKEMAN Zwe 10 Nico VINK BEL
dames
1 Anneke BEERTEN NED 2 Céline GROS FRA 3 Katy CURD GrBR 4 Lucia OETJEN ZWI 5 Emily HORRIDGE GrBR 6 Suzanne LACEY Gr Br 7 Anna BÖRSCHIG D 8 Tereza VOTAVOVA Tsj 9 Jessica GREAVES Gr Br 10 Lea SCHLEIFENBAUM D
Categorie:World Cup
Open Houffalize
Zowel voor als na de start van de open reeks in Houffalize verliep het chaotisch. Als snel werd duidelijk dat 2 Fransen bij de eliten de leiding namen voor de Nederlandse Giant biker Robbert De Nijs. Bij de Masters 2 gingen Geoffry Maes en Kris Hertsens in de eerste ronde gelijk op. Pas in de laatste zware beklimming in het Centrum van Houffalize kon Maes het verschil maken en Herstens afschudden. Kurt Tempst ging ondanks een lekke band voor de derde plaats in de reeks +40 jarigen. In de reeks van de masters 1 domineerde de Spanjaard Egeda Macdonaldo . Tom Geeraerts werd tweede enBelgisch kampioen Kris Henderieckx die met stukken af te rekenen kreeg, moest noodgedwongen vrede nemen met de derde plaats. Bij de nieuwelingen was de situatie tot na de meet nog onduidelijk. Milan Vader meende de wedstrijd gewonnen te hebben, maar niemand kon dat in eerste instantie bevestigen. De Nederlander had het bij het rechte eind en won voor zijn landgenoten Marvin Bovendorp en Wiebe Scholten. Bij de juniores domineerde de Nederlanders eveneens met de zege van Pim Van de Swaluw en de tweede plaats van Bob van de Marel , Nicolas Klee vervolledige het podum bij de juniores.
reacties :
Kris Hertsens : " Op de lange klim kon ik Maes niet volgen. Daar reed hij meter per meter weg .In de slotafse kon ik in de afdalingen het gat niet meer dicht rijden." aldus de Nomadesk Narviflix biker.
Robbert De Nijs : " Het was een mooie wedstrijd. Ik heb mijn eigen tempo aangehouden en dat bleek de juiste keuze. Ik was sterk in de afdalingen en ben tevreden met die derde plaats." zei de Giant biker na afloop.
volledige uitslagen :www.chronorace.be
Categorie:cross country
Houffalize start
Prachtige foto van Danny Zelck ( start elites )
Categorie:World Cup
14-04-2012
Zege voor Ondrej Cink U223
De Tsjech Ondrej Cink heeft de World Cup voor beloften gewonnen in Houffalize. De aanloop + 4 pittige rondjes stonden de beloften te wachten. Ruben Scheire en Jeff Luyten mochten op de eerste rij vertrekken. Het was de Italiaan Gerhard Kerschbaumer, de Duitser Markus Schulte en de Nederlander Michiel Van der Heijden die het snelst weg waren. Ruben Scheire toonde zich voor eigen volk van zijn beste kant en reed in de aanloopronde op de tweede plaats. In die eerste ronde zat Jeff Luyten op 10 toen hij kettingproblemen kreeg en in de beklimming tevoet stond. Na 2 ronden kreeg Bianchi biker Gerhard Kerschbaumer het gezelschap van de Tsjech Ondrej Cink. Scheire en Van der Heyden streden voor een plaats in de top 5. Onze landgenoot Jens Schuermans , die vanaf de 66 van start ging, schoof gestatig op naar de 15 de plaats.Vooraan wisselden de posities geregeld , doch Cink ging voluit en gaf de leidersplaats niet meer uit handen. Markus Schulte Luenzum zakte stilaan weg en ook Ruben Scheire moest enkele plaatsjes prijsgeven. Versluys biker Jens Schuermans werd op 13 geteld, Didier Bats op 25 en Jonas De Backer op 26. In de derde ronde had Cink al 56 seconden op het duo Kerschbaumer en Alexander Gehbauer. Daarna volgde het duo Van der Heijden en Julian Schelb. Jens Schuermans kwam ten val en verloor daarbij een lens, waardoor de wedstrijd voortzetten haast onmogelijk werd.Na een prachtige remonte kwam er dus mede door krampen vroegtijdig een einde aan zijn wedstrijd in Houffalize. Intussen reden Jonas De Backer ( Vanomobil) en Didier Bats ( MTB Langdorp )zich in elkaars gezelschap naar de top 20. Met veel overmacht won Ondrej Cink van het Merida Bike Team. De Oostenrijker Alexander Gehbauer wist zijn tweede plaats veilig te stellen en de Duitser Julian Schelb vervolledigde het podium . De voormalige wereldkampioen Gerhard Kerschbaumer moest vrede nemen met de vierde plaats, terwijl Ruben Scheire (BH Suntour) de Nederlander Michiel Van der Heijden in de slotfase naar de zesde plaats verwees. Jonas De Backer finishte op 17 met in zijn kielzog Didier Bats op 18.
reactie :
Ruben Scheire : " Ik ben heel tevreden met de vijfde plaats. Aangenmoedigd door het enthousiaste publiek kreeg ik in de eerste ronden vleugels. Ik moest wat gas terugnemen Na een lastige derde ronde ging het opnieuw beter. Ik kwam terug op Michiel Van der Heijden en heb zo mijn doel kunnen bewerkstelligen. Top 5 was het doel, ik was de beste Belg en ben dus zeker tevreden."
Didier Bats : " Het ging redelijk goed vandaag; Ik heb altijd kunnen opschuiven . Ik heb goed met Jonas De Backer samengereden, maar hij was sterker in de beklimmingen. Een spurt zat er niet meer in . 18 dat had ik zeker niet verwacht in mijn eerste World Cup bij de beloften. " zei de MTB Langdorp biker bij zijn aankomst.
top20
1 Ondrej Cink (Tsj) Merida Biking Team 1:19:33 2 Alexander Gehbauer (oost) KTM + 0:21 3 Julian Schelb (D) Lexware-Racing-Team 0:27 4 Gerhard Kerschbaumer (Ita) TX Active Bianchi 0:45 5 Ruben Scheire (Bel) BH - SR Suntour - Peisey Vallandry 1:29 6 Michiel van der Heijden (Ned) Rabobank Giant Offroad Team 1:46 7 Nicholas Pettina (Ita) Gruppo Sportivo 2:25 8 Markus Schulte-Luenzum (D) Focus MIG Team 2:46 9 Christian Pfäffle (D) Team Rothaus Poison Bikes/Hochschwartzwald/MTB Teck 2:47 10 Jordan Sarrou (Fra) Lapierre International 2:47 11 Marvin Gruget (Fra) 3:08 12 Hugo Drechou (Fra) Team Newcycling 3:13 13 Matthias Stirnemann (Zwi) Thoemus Racing Team 3:14 14 Olof Jonsson (Zwe) 3:25 15 Rourke Croeser (ZAFR) Orange Monkey-Cannondale 3:37 16 Marek Rauchfuss (Tsje) S&H Superior MTB Team 3:38 17 Jonas de Backer (Bel) 4:03 18 Didier Bats (Bel) 4:03 19 Pablo Rodriguez Guede (Sp) 4:17 20 Grant Ferguson (GBr) 4:22