Rolf Wouters Advocaat Hofstraat 16 Houthalen tel . 011/52 52 70
Inhoud blog
  • link naar nieuwe site
  • Lancering nieuwe website
  • PROJECT 91 IN THE USA
  • Patrik Gallati naar Fischli Bike
  • Freelance-fotograaf Danny Zelck wordt officiële 'teamfotograaf' van het Granville Factory Team
  • Bike Inn 2014
  • Pascal Hossay naar Hard’n Bikers
  • Esther Süss denkt niet aan stoppen
  • Bart Brentjens komt ten val
  • Stop and Go
  • Velofollies 2014
  • Orange Monkey team
  • Zilver voor Mark Verloo
  • 24 u Finale Ligure
  • Winst voor Yorben Van Tichelt
  • Eva Lechner derde in Rome
  • Fietssportief Cup Landgraaf
  • Jonas Wellens pakt Limburgse titel
  • Todd Wells papa
  • Wereldbeker CX Rome
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgian GP (218)
  • BK (126)
  • BMX (744)
  • Crocodyle Trophy (53)
  • cross country (5668)
  • Downhill (728)
  • EK (141)
  • Eliminator (75)
  • Enduro (74)
  • Evenementen (919)
  • Flanders Cup (192)
  • Freeride (143)
  • Interview (71)
  • Kalender 2014 (248)
  • KIDS (348)
  • LMTB (170)
  • Marathon (1083)
  • meerdaagsen (593)
  • Nederland (54)
  • Olympische Spelen (90)
  • Produkten (201)
  • reglementen (40)
  • Strandraces (134)
  • Te Koop (17)
  • Trial (304)
  • varia (493)
  • veldrijden (379)
  • video (3)
  • Wallonia Cup (1)
  • WK (220)
  • World Cup (533)
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    MTB-LILY
    alles over mountainbiken en BMX
    met Lily en Chantal
    10-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuwelingen Nieuwkuijk
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Op de valreep besloot de familie Alleman  om naar Nieuwkuijk te  rijden.  In de loop van de week werd ingeschreven  en de toestemming om in buitenland te rijden was OK.
    Wout Alleman  had wel een zware trainingsweek met WBV  achter de rug  en dus meer dan 300 km in de benen .
     
    " Al bij al vielen de benen nog goed mee.  Het parcours stond me ook nog aan , al zou het een heel snelle wedstrijd worden ! We stonden zeker met 50 nieuwelingen aan de start.
    Gezien m'n resultaten op Belgische bodem werd mij de eerste startrij beloofd , maar het werd uiteindelijk toch tweede. Maar  1ste of 2de rij maakt niet zoveel uit. Goed en snel starten was de boodschap en dat lukte me vrij goed. Al ging het tempo bij de eersten bijzonder snel .
    Milan  Vader en Sjoerd  Bax hadden dan ook al vrij vlug 20 seconden voorsprong op achtervolgend groepje van 2 man . Ik zat met Kenneth Coomans  in het groepje van 6-7 en 8 . Als we eerlijk moeten zijn waren de top 5 plaatsen al gaan vliegen , want ze hadden immers een mooie voorsprong  uitgebouwd van in de eerste ronde. Die Nederlanders kunnen er wat van op die snelle parcours .
    We bleven goed bij elkaar tot ik in de 2de ronde tegen een boom ging en mijn heup serieus bezeerde. Ik moest daar toch wel een kleine ronde van bekomen en was helemaal uit mijn ritme ! Intussen reed ik op een 9de plaats. Maar éénmaal terug in het ritme ging het goed en reed ik zo naar Eric Boer en Kenneth terug.  Ik ging erover en Eric bleef in mijn wiel hangen . Kenneth Coomans was gelost . Bij het ingaan van de laatste ronde bleef ik voluit gaan en net voor de finish moest Eric Boer dan toch lossen. Zo reed ik tevreden als 7 de over de meet. " aldus de Trek KMC biker.


    foto's Nieuwkuyk :

    http://erikvandenboogert.smugmug.com/Cycling/International-Competitions/20120409-Nieuwkuijk/22360321_RVjGD6#!i=1786880613&

    top 10 nieuwelingen

    1 Milan Vader 
    2 Sjoerd Bax 
    3 Perry van den Bos 
    4 Roel van der Stegen
    5 Marvin Bovendorp 
    6 Puck de Gier 
    7 Wout Alleman  B
    8 Erik Boer
    9 Kenneth Coomans B
    10 Dennis van de Kruisweg

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Todd Wells wint Pan American
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Op het  Pan American Continental Mountain Bike kampioenschap  in Puebla, Mexico ging Todd Wells met het goud aan de haal.
    De Amerikaanse  Specialized biker won in 1:32:15 en ging bij de eliten  de Argentijn Catriel Andres Soto met 1min 29 vooraf.
    De derde plaats was voor  Rubens Valeriano uit Brazilie.

    Met de zege van  Russell Finsterwald (Subaru-Trek) pakte Amerika nog een gouden medaille bij de beloften.

    Ook  Jacqueline Harmony pakte goud voor Amerika en won de downhill  voor Lorena Dromundo (Mexico) en  Diana Maggraff (Ecuador)
     
    Trek  World Racing biker Neko Mulally won het zilver in de DH . De Colombiaan Marcelo Gutirrez was het snelste en kreeg het goud, het brons ging naar de Ecuadoriaan Mario Jarrin.



     


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kim Saenen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Afgelopen winter was Kim Saenen  een beetje op de sukkel . Rugproblemen en  gekneusde ribben zorgden voor een behoorlijke trainingsachterstand . De voorbije weken  werkte ze  al wat chrono’s af,  maar steeds met een duidelijke trainingsopdracht. Toch leverde dat Nomadesk Narviflex bikester uit Diest  de beste tijd bij de dames op in Spa, Andenne en Olne.
    Dat de conditie bijna terug op peil is, bewees Saenen met een vijfde plaats in de Roc Laissagais, wat haar meteen een ticket voor het WK marathon opleverde.

    " In tegenstelling tot de teamies die de HOT reden , stond ik zondag aan de start van de Roc Laissagais in Frankrijk. De meer dan deftige conditie die ik gehoopt had hier al te hebben, is er dus nog niet. Ik ging dus naar Laissac met weinig ambitie behalve te genieten en me te amuseren. Deze wedstrijd in Laissac hoort bij die nieuwe UCI marathon series. Aan de start stonden dan ook heel wat verschillende nationaliteiten. Vrijdag samen met Peter Ven al een eerste keer een stukje verkend. En het parcour zag er echt wel goed uit.
    Droog, wel wat stenen, lastige klimmen en leuke singletracks en afdalingen. Zaterdag regende het echter de hele dag en sommige stukken van het parcour lagen er ineens veel lastiger bij.
    1 klim was totaal ondoenbaar door de ondergrond en zelfs al stappend naar boven waren je banden dubbel zo dik door de modder (eerder een soort klei). Tijdens de koers zelf bleek het eigenlijk toch nog vrij goed te gaan. Enkel een losgekomen drinkbushouder dreigde nog even roet in t eten te gooien. Ik had nog zicht op een 4de plaats maar toen ze me zag komen kon ze toch nog versnellen en dat ging nu net niet meer bij mij. Dus een 5de plaats maar dat was al veel meer dan ik op voorhand verwacht had. Ik wil nog even mijn vriend Patrick bedanken voor de pefecte bevoorradingen en natuurlijk ook Peter Ven en Kristien  Nelen voor het gezelschap"


    Categorie:Marathon
    09-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Houffa sprokkels
    - Naast Kevin Panhuyzen, geselecteerd door de KBWB , komen ook Boris Cara en Mathieu Dehaeze aan de start bij de juniores. De 2 laatsten verdedigen aanstaande zondag vanaf 9 uur  de kleuren  van hun eigen team.
    - Tom Meeusen  moest passen voor de Paasbike in  Nieuwkuijk vanwege een verkoudheid, maar hoopt er in Houffalize te staan en  punten  te scoren.

    - Sven Nys  geniet enkele dagen voor de 2 de World Cup in Houffalize van de Spaanse zon.

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Paasbike Nieuwkuijk

    De Limburgse Trek KMC biker Kevin Panhuyzen heeft in het Nederlandse Nieuwkuijk de tweede manche  van de Dyna-Sys MTB Topcompetitie voor juniores gewonnen.
    Ronny Geerts werd vijfde bij de masters 2.
    Clemence Baude eindigde  14 de van de 22 deelnemers bij de dames jeugd.
     
    Bij de dames won Anne Terpstra  voor Annefleur Kalvenhaar en Rozanne Slik ; onze landgenote Joyce Vanderbeke werd 8 ste.

    De regen bleef niet uit; ook in het Nederlandse Nieuwkuijk kregen de deelnemers goed hun deel.
    Bij de eliten en beloften nam Henk Jaap Moorlag als snel het commando en wist in de eerste ronde zelfs wat uit te lopen. Voor de rest beleef het pak in het begin goed bij elkaar op de vrij gladde omloop.
    Voormalig wereldkampioen Michiel Van de Heijden liet zijn teamgenoot niet begaan en wist  al vrij snel aansluiting te vinden bij Moorlag .
    Hans Becking van  het Milka Superior team leidde de achtervolging op 20 seconden van de 2 leiders.

    Na 3 ronden nam Van der Heijden de kop en kwam Hans Becking sterk opzetten. Hij wipte over Moorlag en ging naar de 2 de plaats. Intussen gaf Nederlands kampioen Rudi van Houdts,  pas hersteld van een schouderblessure, die als 11 de  reed,  op .  
    Onze landgenoot Tim Wijnants verdedigde zijn 15 de plaats, met de jonge belofte Didier Bats van MTB Langdorp  op 16 . Davy Huygens ( Vanomobil ) zat in 20 ste stelling,  terwijl  de Limburgse  DW Biker Jimmy Tielens enkele plaatsen wist goed te maken en op 24 reed.
    Bart De Vocht (Goeman Scott )  reed op 10 toen hij na een sterke wedstrijd met pech af te rekenen kreeg en met een gebroken ketting aan de kant stond .
    Met nog 2 ronden te gaan bleef Hans Becking op 30 sec van een ijzersterke Van der Heijden, terwijl Frank Beemer en Henk Jaap Moorlag streden voor plaatsen 3 en vier.

    Michiel Van der Heijden ging als koploper de laatste ronde in, gevolgd door Hans Becking op 1 min , Henk Jaap Moorlag 3 de,  Frank Beemer  4 en Irjan Luttenburg  op 5 .
    Tim Wijnants en Didier Bats en Davy Huygens streden voor een plaats in de top 15 , terwijl Jimmy Tielens opgerukt was naar  17 .

    Rabobanker Michiel Van der Heijden kwam nooit in de problemen en won de Paasbike in Nieuwkuijk voor Hans Becking en Henk Jaap Moorlag .
    Na een mooi veldritseizoen toont Van der Heijden klaar te zijn voor de World Cup van aanstaande zaterdag in Houffalize.


    top 10 heren
    1 Michiel van der Heijden 
    2 Hans Becking 
    3 Henk Jaap Moorlag 
    4 Rourke Croeser 
    5 Irjan Luttenberg 
    6 Frank Beemer 
    7 Kenta Gallagher 
    8 David Fletcher
    9 Frank Schotman 
    10 Bas Peters

    top10 dames
    1 Anne Terpstra 
    2 Annefleur Kalvenhaar 
    3 Rozanne Slik 
    4 Karen Brouwer 
    5 Laura Turpijn 
    6 Annie Last
    7 Monique Zeldenrust 
    8 Joyce Vanderbeken  (B)
    9 Reza Hormes 
    10 Nicoletta de Jager


    bron : Bric


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.HOT Houffalize voor Joris Massaer

    Joris Massaer (Los Pedalos) heeft de laatste etappe  van de HOT  in Houffalize gewonnen en daarmee voor het  tweede jaar op rij  het eindklassement.
    De regen teisterde dag 3  in Houffalize en de 78 km  richting La Roche draaide uit op een ware veldslag.
    Joris Massaer kreeg is de eerste wedstrijdhelft het gezelschap van de jonge Versluys biker Jens Schuermans. Halfkoers echter trok Massaer er alleen op uit en ging op zoek naar de tweede zege van deze driedaagse. In de laatste kilometers kwam Nicolas Vermeulen sterk opzetten , maar de Nomadesk Narviflex biker kwam aan de meet 2 seconden tekort.
    Joris Massaer uit Pepingen won het eindklassement voor Nicolas Vermeulen en Micha van den Eynde.
    Bij de Masters ging de eindstand naar Kris Henderieckx, terwijl Jeffry Goethals de  blauwe leiderstrui  in de Fun klasse veroverde.
    Het feest voor het team Nomadesk Narviflex  werd  helemaal compleet toen Kris Hertsens met de tombola een auto won.

    Danièle Troesch trok het eindklassement bij de dames naar zich toe, terwijl Petra Mermans Vanomobil naar de 2 de podiumplaats reed.
    Isabel Van de Voorde ( Cameleon Bike ) vervolledigde het podium  bij de dames.

    " ‎2de geworden in het eindklassement van de HOT. Super organisatie, mooie etappes, zon, sneeuw, veel regen, maar vooral genoten van het biken! Iedereen bedankt voor de vele aanmoedigen, nu weet ik weer waarom ik op de MTB  zit." besluit  Petra Mermans uit Retie.

    volledige uitslagen : www.chronorace.be
     





    Categorie:meerdaagsen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gebroeders De Rooy halen podium
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Na 2 maand worstelen met klierkoorts mocht Lennard De Rooy dit weekend terug competitie rijden.
    Op de 23 km moest hij  bij de eliten de duimen leggen voor Fabio en Carlo Porco .

    " Ik trok hiervoor naar Grand-Halleux. Dit omdat de meesten in Nederland en Houffalize zaten en zo dus het niveau ook niet al te hoog zou zijn. In Grand-Halleux kon  ik dus op een goede manier terug  starten en me niet te snel zou forceren.
    In de start was ik goed weg, maar iets later voelde ik al meteen dat de conditie zeer ver weg was. De interval en aanvallen kon ik niet aan en dus moest ik de schade beperken. Pas na een 10tal kilometer kwam ik in een goed ritme. Ik kon zo nog zeer veel terrein goedmaken. Uiteindelijk eindigde ik als 4de algemeen en 2de Elite. Dit had ik zeker niet verwacht.
    Hoewel ik dit resultaat behaald heb blijf ik wel realistisch en weet ik dat er nog een lange weg te gaan is om terug wat op niveau te kunnen komen, ook door het niveau van de wedstrijd weet ik dat dit zeker nog geen super prestatie is. Hopelijk kan ik vanaf nu terug een goede opbouw maken en toch nog iets maken van het seizoen. " aldus de jongste De Rooy.

     Broer Andy De Rooy werd 6 de algemeen en 2 de bij de masters 1  in La petit Hallonienne .
    " Vandaag een 2 de plaats gehaald in Grand-Halleux .
    Vanaf de start trokken mijn broer Lennard  en Jef van Hoof stevig door en vormde een kopgroep van een man of 10.
    Ik zat direct op een paar meter in groep 2,  maar maakte na 2 km  de aansluiting en ging door .
    Na een goede 10km reed ik een afdaling verkeerd en moest ik terug en verloor zo toch een 10 tal minuten.
    Gelukkig kon ik   ondank een losgkomen stuur, nog eens stevig gas gegeven  en legde beslag op de 3de plaats in een doorregende editie . Ik ben maar matig tevreden, omdat het niveau ook niet zo hoog lag." aldus de biker van het New Concept Biking  team .




    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Grand-Halleux, La Hallonienne
    Terwijl Fons Moors en Claudia Claesen de Limburgse eer in Grand-Halleux  hoog hielden op de 23 km, ging Olivier Bruwiere met de zege op de 46 km aan de haal . Bij de Juniores zegevierde Indy Pauwels voor Pol Flesch en Jason Schreurs.

    Marc Detaille was de beste bij de Masters 2  voor  Marc Vanacker en Kurt Vankeirsbilck . Bij de Masters 1 won  Niels Boon voor Sven Janssens en Johan Slechten.

    overall

    1.   BRUWIERE Olivier  MTB TEAM LANGDO  2:04:31
    2.   HUPPERETZ Simon CORRATEC-REUTER  2:04:54
    3.   BRUWIERE Nicolas  MTB TEAM LANGDO  2:05:16
    4.   DETAILLE Marc L ARDENNES MOUNTA  2:06:10
    5.   HOSSAY Pascal TDEMA SPORT  2:06:10
    6.   BOON Niels BEEBIKERS  2:08:37
    7.   MOLLERS Samuel  ENTENTE CYCLIST  2:09:33
    8.  VANHOOF Jef  FUJI MTB MASTER 2:12:42
    9.   VAN KERCKHOVEN Niels  K.W.C. HEIST   2:12:56 
    10.  JANSSENS Steven SWOOTH MOUNTAIN  2:12:56


    volledige uitslag .www.chronorace.be

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Paasbike Nieuwkuijk nieuwelingen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Kenneth Coomans trok na de zware trainingsweek in Vielsalm  richting Nieuwkuijk om de benen bij de nieuwelingen te testen op een zeer snel parcours.

    " Bij de start mocht ik vooraan starten en was ik meteen als 2 de   weg in het wiel van favoriet Milan Vader, ik hoopte op een duel zoals in Pepingen maar dan met een andere uitkomst. Maar dit duel kwam er niet, ik schoot uit mijn pedaal tot 2x toe en met de slag viel mijn ketting eraf. Ik kwam ongeveer  als 20-25ste op het asfalt en  kon er nog enkele inhalen op het gras.
    Toen we de dijk afreden was het even aanschuiven , maar ik kon er nog ergens tussendoor rijden en er  zo nog wat  inhalen. Na de startronde kwam ikl als 11 de door,  dus de benen waren goed gerecupereerd.

    In de eerste volledige ronde kon ik naar het groepje voor de 8e plaats rijden. Daar bleef ik hangen tot we het bosje ingingen. Ik ging op kop rijden en probeerde meteen het gat naar het volgende groepje te dichten dat voor de 6e plaats reed en het lukte nog ook. Ik kon er in mijn eentje naartoe rijden en het groepje voor de 4de plaats was ook niet meer  zo ver af. Ik probeerde het weer in het bosje maar na 50 meter kreeg ik een steek en alles ging fout. Ik kon geen kracht meer zetten en ik moest het groepje terug laten rijden. Even hing ik op men eentje op een 8ste plaats maar er kwam een groepje van 2 terug en ik zat nog steeds met die steek. Gelukkig konden ze niet meteen wegrijden omdat we in de singletracks zaten. Ik begon men ritme terug te vinden naar het einde toe en de steken werden steeds minder. Bij het ingaan van de laatste ronde hing ik 10de op 10-15 seconden van nr. 8, maar  ik bleef in het wiel zitten omdat de steken nog niet helemaal weg waren. Net voor het bosje ging het terug beter en heb ik een alles of niets poging gedaan;  4km vol geven. Ik kwam aan het wiel van het groepje maar kon er niet meer over zo werd ik 9 de in Nieuwkuijk . " aldus de Trek KMC biker uit Schaffen.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Willow Koerber stopt
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Willow  Rockwell Koerber  kondigde vandaag haar afscheid van de  competitiesport aan .
    Vorig jaar  in Pietermaritzburg sloeg het feit dat ze zwanger was in als een bom. Ze had pas de overstap van het Subaru Trek team naar het prestigieuze Trek World Racing Team gemaakt en  de deelname aan de Olympische Spelen in Londen
    was haar grote streefdoel.
    Nu ze sinds eind 2011 moeder is van haar eerste kindje Raven Starr Rockwell  heeft ze besloten zich volledig aan haar gezinnetje te wijden.
    Nochtans begon ze het seizoen 2012 in Pietermaritzburg, maar met een ontgoochelende 54 plaats verloor ze alle hoop op een Olympisch ticket.
    Haar carriere leverde haar 2 bronzen WK  medailles in Canberra en Mont St Anne  op en 2011 sloot ze af met de 2 de plaats in de UCI ranking.

    " We zijn  bedroefd dat Willow onze kleuren niet meer zal verdedigen, maar staan achter haar beslissing. We zijn dankbaar voor elke dag dat ze in ons team was. Ze heeft zo'n goed karakter, altijd positief . Niet enkel wij zullen haar missen, maar het is een groot  verlies voor de MTB sport
    in het algemeen." zegt Martin Whiteley,de eigenaar van het Trek World Racing team.

    " I am a woman now.  Having a child changes everything.  I am no longer the warrioress who would cut off a breast so the bow and arrow would fit her like a man.  I am now an earth mother goddess.  And I want to immerse myself in the magic of that.  I want to BE a woman. I want to BE a mother. I want to BE a wife.  These things I choose with pride and from a space of love."

    Willow Koerber stopt onmiddellijk en  zal dus niet meer aan de start komen van de tweede World Cup in Houffalize .
    Trek World Racing zal haar dit seizoen ook niet meer vervangen.  Haar echtgenoot Myles Rockwell blijft wel aan boord als raadgever voor de  Trek downhillers.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ROC LAISSAGAIS, UCI MARATHON SERIES
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Kristien Nelen  wou eens een andere uitdaging aangaan, waarom geen deelname aan een UCI marathon ?
    Met het oog op  een mogelijke kwalificatie (top 20) voor het WK,  trok de dame uit Essen naar Frankrijk . Tegelijkertijd was dit voor de bikester van het Houffalize Granville team een prima voorbereiding op de wereldbeker in Houffalize.
      
    " Mijn vaste begeleider  kon niet, gelukkig kon ik op het laatste moment nog mee met marathonspecialiste Kim Saenen en haar man en biker Peter Ven. Zaterdag regende het de hele dag, toch moesten we het eerste gedeelte van de start en het laatste stuk van de aankomst verkennen. De hele omloop verkennen is onmogelijk maar dat maakt zo'n wedstrijden ook zo plezant en uitdagend: volle bak afdalen zonder dat je weet wat er gaat komen! Toen we na 10km op een lange klim kwamen had ik er al spijt van. De ondergrond van deze berg bestond namelijk uit klei! Het was niet te doen en we konden niet anders dan de hele tijd onze fiets dragen. Dat beloofde voor morgen, ik vreesde vooral voor het materiaal en de remblokken. Anderzijds zorgde de regen ervoor dat de technische rotsafdalingen nog moeilijker werden en dat was een kolfje naar mijn hand!
     
    Zondag was het gelukkig droog,  maar koud. Omdat ik maar 1 drinkbushouder heb,  ging ik met een camelback rijden, al zou Patrick zorgen dat hij aan de bevoorradingen stond.
    Ik had een goede start, het was een heel stuk windop en bleef lekker in de wielen van de wereldtoppers. Net voor de eerste offroad klim was het sprinten voor een goede plek, ik had goede benen maar besloot op eigen tempo te blijven rijden. Alles ging goed tot we aan die vettige klei-klim kwamen en te voet stonden. Ik werd langs alle kanten voorbijgegaan en even zakte de moed in m'n modderschoenen. Ik probeerde me op te peppen met de gedachte dat er een technisch lange afdaling volgde waar ik veel goed kon maken. Het viel me op dat het technische niveau van de anderen niet zo hoog lag en daar kon ik als cross-country rijdster van profiteren. Echter volgde nog een klim die door de modder te voet genomen moest worden. Het jojo-effect was een feit.
    Ik wou van de camelback drinken want ik was gestart zonder bidon, maar plots viel de dop van het slangetje eraf en begon alles eruit te lopen! Alles liep over m'n benen en dat werd ijskoud. Gelukkig kwamen we al vrij snel aan de 1ste bevoorrading, waar ik een bidon kon aannemen. En dan maar hopen dat Patrick alle posten vond zodat ik telkens met 1 bus toe kwam.
    Uiteindelijk kwam ik met een Zwitserse te zitten, bergop kon ik vlot mee en was dat een mooi tempo, bergaf ging ze ook best goed maar ik kon sneller. Het had geen zin om van haar proberen weg te rijden, het was nog zo lang. Met 2 is leuker om je aan op te trekken en we hadden een goede verstandhouding, er kon zelfs een babbeltje af.
     
    Ik wist dat ik het op het einde moeilijk zou krijgen. Ik had hier helemaal niet voor getraind, de laatste "lange" training was er eentje van amper 3.5u en dat was al even geleden. Het laatste uur begon ik er door te zitten, het waren niet direct de benen maar de energie die de schuldige was, ik begon sterretjes te zien. Bergop moest ik nu toch harken om bij te blijven en als ik erin slaagde om als eerste af te dalen had ik wel een gaatje maar ze kreeg het steeds weer dicht. Het ging erom spannen, nog 10km. Na de laatste wreed steile klim had zij een gat maar er volgde nog een snelle afdaling waarin ik me plat gooide en bijtrapte. Dan zou er een lang vlak stuk komen, ik had al gezien dat mijn concurrente altijd klein trapte en zette dus de grote molen op en legde me weer plat op m'n stuur knal windop. Ik was precies aan het tijdrijden en ik kwam steeds dichter! Ik had er geen idee van hoe ver het nog was, voorlopig kwam er mij nog niks bekend voor. Huizen! En net op tijd was ik er terug bij geraakt!
    Dan herkende ik plots de spoorweg en het kerkhof, nu was het echt niet ver meer ik moest op kop zitten! Er begonnen krampen op te komen maar ik zag dat ook zij naar haar been greep en het moeilijk had. Nog een paar bochten...OEPS bijna knalde ik nog op een betonblok achter een bocht! Dan was het oppassen voor de steentjes in de bochten, wat gingen we gruwelijk hard. Toen we in de buurt van de startzone kwamen viel mijn frank dat we niet hier finishten maar wat verderop, doemme ik moet het nog wat langer zien uit te houden! Wat lang afzien al niet doet met een mens, nadenken kan een beetje moeilijker worden . Nog 100 meter, nog 50 meter, ik durfde niet omkijken, gewoon blijven knallen! En YES ik was er!
    Een 6de plaats en een ticket voor het WK, wie had dat gedacht? Top 10 leek me al zeer mooi. Kim Saenen was 5 de en mocht nog mee op het podium met een Russische, een Noorse, Portugese en een Deense.
    Ik hoop nu goed te kunnen recupereren van dit avontuur en klaar te zijn voor de wereldbeker zondag in Houffalize, al zal dit van een ander kaliber zijn. Bij het sprinten (of met de krampen?) heb ik blijkbaar toch iets verrokken, want ik zit nu met pijn in de hamstring, hopelijk is dit dan weg.
     
    Graag wil ik nog Patrick van Team Nomadesk bedanken voor de perfecte bevoorradingen en het kuisen van de fiets. Ook Peter Ven waarmee ik naar huis kon terugkeren wil ik langs deze weg bedanken." aldus Kristien Nelen.
     
     
     
     

     


    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.World Cup Houffalize
    13-14-15 april 2012




    Categorie:World Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgische juniores selectie Houffalize
    Voor de World Cup in Houffalize werden volgende juniores geselecteerd :

    Kevin Panhuyzen, Nicolas Scheire, Remy Mertz, Mathias Cloostermans, Jorgen Scheerens, Jasper Maes

    B team
    Alexander Loquet, Jochen De Vocht, Geoffry Hoyaux, Jeremy Dubois

    Categorie:World Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BMX Creazzo ronde 10

    Ronde 10 van het Europees Kampioenschap BMX   werd zondag  verreden in het Italiaanse Creazzo.
    Creazzo ontving voor het tweede jaar op rij  de beste Europese renners.


    UITSLAGEN

    ELITE MEN

    1. VEIDE Rihards (LET)
    2. TREIMANIS Edzus (LET)
    3. VAN DER HEIJDEN Jordy (NED) 
    4. PIZARRO Ernesto Gabriel (ARG)
    5. VAN DE WETERING Glen (NED)
    6. HARMSEN Joris (NED)
    7. PERRIER Julian (FRA)
    8. DE VECCHI Manuel (ITA)

    ELITE WOMEN

    1. LABOUNKOVA Romana (TSJ)
    2. AILLOUD Eva (FRA)
    3. RIMSAITE Vilma (LIT)
    4. HLADIKOVA Aneta (TSJ)
    5. DIAZ Mariana (ARG) 
    6. SPRENGERS Dana (NED)
    7. MEYRAN Camille (FRA)
    8. DIAZ Maria Gabriela (ARG)

     


    Categorie:BMX
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Roel Paulissen stage
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Van  14 tot 22 april 2012 zet het bike hotel  Traminerhof in Zuid Tirool zijn deuren open voor een stage met Roel Paulissen.
    Voor het tweede jaar op rij deelt de wereldkampioen marathon 2008 en 2009  in Tramin am Kalterer See zijn ervaringen uit zijn 15 jarige MTB carriere.

    http://www.traminerhof.it/deutsch/roel-paulissen-wochen.html


    Categorie:Evenementen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bad Salzdetfurth 2013
    Nadat St. Märgen zich terugtrok als organisator van het Duits XC kampioenschap 2013 moest de Duitse Wielerbond op zoek naar een niewe gastheer. Bad Salzdetfurth (Niedersachsen) is tot op heden de enige kandidaat om het Duits kampioenschap in 2013 in te richten . De bevestiging hieromtrent wordt eerdaags verwacht.
    Bad Salzdetfurth  kan bogen op heel wat ervaring met het organiseren van de Bundesliga en andere  kampioenschappen en ontvangt op 15 en  16 september 2012  de  finale van de vijfdelige Duitse  Bundesliga serie.




    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Olympisch vuur
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De Olympische vlam  verlaat op 10 mei  de tempel in het Griekse Hera en begint aan zijn tocht doorheen Griekenland. Via Kreta,  Piraeus, Thessalonica, Xanthi en  Larissa wordt het vuur naar het Stadium in Athene gedragen  , waar het op 17 mei zal overgedragen worden aan  de Engelse delegatie.
    Op vrijdag 18 mei komt de toorts in Engeland aan. Daarna volgt een tocht van 70 dagen doorheen heel het land.
    Het  Olympisch  vuur doet de Schotse Highlands  aan op zaterdag 7 juni en wordt verwelkomt in Fort William  , waar  de 2 de DH World Cup plaatsvindt.
    8000 toortsdragers zijn aangeduid om de vlam op zijn tocht doorheen 1000 Engelse steden en dorpen  te begeleiden.
    Op 21 juli komt het vuur aan in Londen , waar op 27 juli de openingsceremonie wordt gehouden.




    Categorie:Olympische Spelen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Barbara Benko weer aan zet
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De Hongaren Andreas Patri en Barbara Benko hebben de  3 de edite van de  Maros Bike XCO Cup 2012  in Roemenie gewonnen.

    Renners uit  verschillende omringende  landen  zoals Polen, Oostenrijk, Griekenland, Italie, Duitsland  en Slovakije  stonden zaterdag in Faget Forest, Cluj-Napoca aan de start van deze C1 wedstrijd .
    Andreas Patri  legde 6 ronden van 4,5 km met 185 hm in 1 u 33:06 en  pakte de 60 UCI punten. De Hongaar versloeg de Polen Marek Galinski en Adrian Btozka.

    De 22 jarige Barbara Benko ( Focus MIG) won het bij de vrouwen in 1:39:19.

    Categorie:cross country
    08-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nissan Downhill Cup Malmedy
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Voor het derde jaar op rij ontving Ferme Libert de Nissan Downhill Cup.
    Met 324 deelnemers kende de eerste manche een recordopkomst.
    De 15 jarige Martin Maes won de  eerste manche van de Belgische DH serie in Malmedy voor Nicolas Mathieu en Nico Vink, die de vorige editie  won.
    Als zoon van de legendarische Patrick Maes, valt de appel  hier weer  niet ver van de boom.

    Met zijn derde plaats was  Nico Vink de beste elite voor Johnny Magis en Kristof Lenssens.


    1. Martin Maes 
    2. Nicolas Mathieu 
    3. Nico Vink
    4. Johnny Magis
    5. Kristof Lenssens
    6. Dave Goris
    7. Gilles Bertrand


    Categorie:Downhill
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. laatste nieuws

    laatste nieuws :

    -Onze jonge landgenoot Nathan Massoz  heeft  in het Nederlandse Nieuwkuijk de Paasbike bij de 11 en 12 jarigen gewonnen.
    Jonas Wellens ( Kriekel Cycling team ) , zoon van ex mountainbiker  Patrik Wellens werd mooi derde.

    - De Pool Marek Konwa (Milka Superior )  heeft de Salcano Mtb Cup in het Turkse Göreme gewonnen.
    Hij klopte de Deen Tustesen en de Rus Pechenin.

    - Bij de nieuwelingen in Nieuwkuijk werd de Nederlander Milan Vader de winnaar.
    Wout Alleman ( Trek KMC) en zijn teamgenoot Kenneth Coomans werden respectievelijk 7 de en 9 de.

    -Nicolas Vermeulen heeft de eerste etappe van de HOT in Houffalize gewonnen. In de sprint versloeg de Nomadesk Narviflex biker Joris Massaer die gisteren de proloog op zijn naam schreef.
    Bij de masters won Wouter Cleppe voor Kris Henderieckx  en Robby Meul.

    Sam Malfliet moest  op dag 2  zijn leiderstrui afstaan aan  GT boegbeeld Jeffry Goethals .

    Danièle Troesch blijft de leider bij de dames.

    HOT Houffalize - Bastogne - Houffalize

    1. VERMEULEN Nicolas 3:10:17
    2. MASSAER Joris 3:10:18
    3. HOSSAY Pascal 3:13:49
    4. VAN DEN EYNDE Micha 3:13:52
    5. CLEPPE Wouter 3:13:53  M

    volledige uitslagen : www.chronorace.be


    Categorie:cross country


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Mijn favorieten
  • MTB foto's

  • Blog als favoriet !

    Archief per jaar
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 1973
  • 1972
  • 1971
  • -0001

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs