alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
18-03-2012
Michiel Van Aelbroeck wint Thuin
Sart-Tilman viel dit jaar samen met Thuin, een chrono die normaal later op het jaar doorgaat. Sart-Tilman heeft met zijn groepsstart een hoog koers gehalte, maar het parcours is er snel en er is nauwelijks singletrack. 203 bikers haalden de finish van deze eerste manche van de O2 Bikers Marathon Challenge, nog veel meer bikers gingen van start op één van de toertocht afstanden. Ook Michiel Van Aelbroeck koos dit jar dus voor Thuin. Les 7 Péchés Capitaux is een chrono met vrije start op erg uitdagend parcours. De hellingen zijn minder lang dan in het Luikse, maar de deelnemers kregen heel veel singletrack en bos voor de wielen geschoven! De organisatoren halen meer dan het maximum uit deze toffe streek. 72 kilometer vol pittige afdalingen en klimmetjes! De Waaslander won de chrono voor Robby Meul ( Nomadesk) en David Osaer.
Michiel Van Aelbroeck :
" Ik was iets te laat ter plaatse, maar de start bleek tot 10u30 mogelijk dus geen probleem. Alexis en ikzelf gingen als laatsten van start en na enkele meters doken we al een heerlijk speelbosje in vol leuke afdalingen, gladde wortels en stenen. Ik dacht aanvankelijk dat de naam van de tocht verwees naar 7 visvijvers ofzo waar we later op de rit zouden passeren Alexis wist me echter te vertellen dat ze de 7 zwaarste hellingen benoemd hebben, elk met één van de 7 hoofdzonden. Aan de voet zagen we dus telkens een grappige poster in verband met de betreffende hoofdzonde, alsook een zeer ernstige fiche die de harde cijfers van de komende klim weergeeft. De uitpijling van de tocht was trouwens perfect, onmogelijk om verkeerd te rijden, knap werk! Ook de moeilijke afdalingen stonden stuk voor stuk aangegeven met een bordje descente dangereuse. In de steilste afdalingen stonden er zelfs 2 mensen van de organisatie om naar beneden gerolde bikers terug op de fiets te helpen. Ik was niet echt fris vandaag, maakte wat stuurfoutjes en zelfs een serieuze buiklanding Ik kon verder en enkele hoofdzonden later bereikte ik de finish na 72km, 1400hm en 3u13. Bleek dat ik een dikke halve minuut onder de tijd van Robby Meul gedoken was en dus de snelste tijd gereden had! "
Ook voor de vrouwen stonden in Thieusies 4 ronden op het programma. Na een periode van ziekte moest Kristien Nelen haar geliefkoosde parcours van Dinant aan zich voorbij laten gaan. Maar in de tweede manche van de Merida Wallonia Cup toonde de bikester van het UCI Houffalize-Granville team zich strijdvaardiger dan ooit. In haar eerste wedstrijd van dit jaar ging ze Petra Mermans en Ilse Vandekinderen vooraf.
" Pas donderdag had ik een goed gevoel op de fiets, ik was dan ook zonder verwachtingen naar Thieusies afgezakt. Ik had een matige start in 3e positie en het duurde even voor ik genoeg plaats had om Pauline Delhaye voorbij te gaan. Ik moest naar dat wiel van Petra. Plots draaide zij rechtsaf een single-track in, oeps, dit had ik precies gemist in mijn verkenning! Het was maar een kort stukje eer we terug op bekend terrein kwamen. Ik besloot af te wachten om te zien hoe sterk Petra Mermans was. Toen we aan de steilste afdaling kwamen werd die versperd door Masters die er te voet af probeerden te gaan. Ik sprong direct van de fiets en begon ook te lopen terwijl Petra op de fiets bleef. Zo kon ik haar voorbij lopen en ik fietste verder zonder omkijken. Nadien kwam ik op een gladde single-track, ik begon heen en weer te slingeren en had amper controle. Pardoef schoot ik eraf het gras in en probeerde zo snel mogelijk terug op het spoor te geraken, daarbij hoorde ik een geluid achter mij maar ik heb nooit omgekeken.
Na één ronde bleek ik dan een mooie voorsprong te hebben. Ik ben blijven doorgaan maar de laatste ronde reed er niemand meer voor mij van de andere categorieën en dan is het moeilijk om je tempo hoog te houden. Het spijtige was dat we na 4 rondes al moesten stoppen, ik had nog maar 1.15u gereden. Anderzijds was dit misschien toch niet zo erg omdat ik er wat door begon te zitten, voor Petra daarentegen was het minder goed omdat zij net leek terug te komen. Achteraf bleek ook dat zij het was, die achter me ten val kwam toen ik uit dat spoor schoof. Het had dus een zeer spannende wedstrijd kunnen zijn!
Ik ben blij met deze overwinning, die had ik echt nodig want mijn moraal was al diep gezakt. Zowel Petra Mermans als ik hebben hun deel pech en miserie gehad, het was leuk om samen de strijd aan te gaan. Het is wel duidelijk dat er nog veel werk aan de winkel is." zei de dame uit Essen.
top 5 1. NELEN Kristen 01:13:24 2. MERMANS Petra 01:14:11 3. VANDEKINDEREN Ilse 01:16:54 4. VAN MALDEGHEM Nele 01:17:06 5. DELHAYE Pauline 01:17:58
Categorie:cross country
MPL Specialized
Vorige week mochten drie renners van het Nederlandse MPL Specialized MTB Team de hoogste trede van het podium beklimmen in zowel Nederland als Israël. Ook deze week werd er door een aantal renners weer gestreden voor het podium. Anne Terpstra en Laura Turpijn vlogen naar Pietermaritzburg, Zuid-Afrika voor de eerste Wereldbeker van het seizoen en Nicoletta de Jager vervolgde haar tour in Israël en nam wederom deel aan twee wedstrijden. De overige renners bleven in Nederland en pakten hun trainingen verder op.
Met haar eerste en tweede plaats vorige week in Israël, waren de verwachten hoog gespannen bij Nicoletta de Jager en ging ze wederom voor de hoogste trede van het podium. Op vrijdag stond de eerste van de twee races op het programma. Waar Nicoletta vorige week nog last had van de warmte, lagen er vrijdag hagelstenen op de weg en was het parcours veranderd in een modderpoel. (In de bijlage vindt u ook een foto van haar fiets na de wedstrijd). De omstandigheden waren daardoor behoorlijk zwaar geworden. Ik ben niet helemaal tevreden met mijn 4e plaats, maar heb alles eruit gehaald. Gelukkig heb ik het slechte weer overleefd!, aldus Nicoletta. Zaterdag stond de tweede wedstrijd van het weekend op het programma, ditmaal in Misgav. Het weer was weer helemaal omgeslagen en met een temperatuur van 20 graden kon er gestart worden op een parcours dat door Nicoletta bestempeld werd als het beste MTB parcours van haar periode in Israël. Een tevreden Nicoletta verteld: Vandaag als 2e gefinished! Het was een zware race, maar wel op het beste mountainbikeparcours van mijn periode hier! Al met al kijkt Nicoletta dan ook terug op twee goede trainingsweken, waarbij ze de van te voren bedachte trainingsarbeid, inclusief specifieke blokkentrainingen, goed heeft kunnen uitvoeren.
Voor Laura Turpijn en Anne Terpstra stond in Zuid-Afrika de eerste echte wedstrijd van het seizoen op het programma: de Wereldbeker in Pietermaritzburg. Het parcours was ten opzichte van vorig jaar op een aantal plekken veranderd. De parcoursbouwers hadden een aantal spectaculaire rockgardens toegevoegd aan het snelle parcours, wat daardoor op sommige plaatsen behoorlijk technisch werd. In het warme Zuid-Afrika werd er van start af aan direct hard gekoerst. Vooraan gingen wereldtoppers als Annie Last en de Canadese wereldkampioene Pendrel direct vol gas uit de startblokken en moesten de overige rensters alle zeilen bijzetten om mee te komen, om vervolgens het tempo ook niet meer te laten zakken. Onze Anne kon het goede gevoel uit Cyprus en Berlicum helaas niet meenemen naar Pietermaritzburg : Ik kon maar niet in mijn ritme komen, het liep niet. Alleen technisch ging het goed, aldus een teleurgestelde Anne Terpstra. Haar wedstrijd eindigde op een 37e plaats bij de Elite dames. Ook Laura kon met haar 43e plaats niet terugkijken op een gelukkige start van het wereldbekerseizoen: Ik had tijdens de wedstrijd maag- en darmproblemen, waardoor ik erg geremd werd. Ik was wel erg tevreden over mijn Epic (Specialized EpicS-works 29, red.) in de afdalingen. Ik had er meer van verwacht. Beide rensters zijn nu weer onderweg naar Nederland en zullen uiteraard aanwezig zijn tijdens de teampresentatie van komende woensdag!
De overige renners van het MPL Specialized MTB team volgend allemaal hun eigen trainingen. Frank Schotman liet zaterdag via twitter weten: "Een weekend zonder koers is een weekend vol training. Dagje kracht, morgen biken! en ook Rien Terpstra was op zijn Epic gesprongen dit weekend: Tijd om te gaan trainen deze vroege zaterdagmorgen, daaag!.
Categorie:cross country
Wout Alleman wint Thieusies
In Thieusies stond de tweede Merida Wallonia Cup op het programma . In de voormiddag stonden 4 ronden op het menu. Wout Alleman is de winnaar geworden bij de nieuwelingen . Daar waar hij vorige week in Dinant vrede moest nemen met de derde plaats, mocht de 16 jarige West Vlaming in de tweede manche van de Merida Wallonia Cup het hoogste schavotje op. De biker van het Trek KMC team klopte zijn ploegmaat Kenneth Coomans, de winnaar van de eerste manche in Dinant. De Waalse biker Jeremy Pip werd derde . Limburger Robin Wendelen viel met zijn vierde plaats naast het podium bij de nieuwelingen ; Niels Van Pol uit Paal werd vijfde
De funklasse A werd net als in Dinant beheerst door Moozes biker Jef Beyens. In vier ronden klopte hij Benny Vangenechten( Bike Inn) en Bram Saeys ( Smart Cycling ) . Roel Cristael ( Kriel Cycling ) reed al na 100m lek en moest vroegtijdig de wedstrijd verlaten.
Kobe Verstraeten deed zijn stunt van Dinant nog eens over en won ook de tweede Merida Wallonia Cup. Dit keer klopt hij Frans Kristof en Philippe Houdart in de funklasse B.
De Nederlandse Britt Van Den Boogert ( Cube Nutswerk) domineerde andermaal de wedstrijd bij de dames jeugd. Net als vorig week klopte ze Alicia Franck ( Nomadesk) . Belgisch kampioene Annelies Derveaux, vorige week nog vierde, vervolledigde het meisjes podium in Thieusies.
Ook bij de juniores opnieuw winst voor het Trek KMC team. Kevin Panhuyzen uit Peer ging net als vorige week met de zege aan de haal.
Bij de vrouwen verkoos Githa Michiels een wedstrijd op de weg en trok Kristien Nelen van Houffalize-Granville het laken naar zich toe. Petra Mermans uit Retie werd net als in Dinant tweede. " Na de gezondheidsproblemen winst in mijn eerste koers. Dat is goed voor de moraal , het was ook nodig na verschillende maanden van onzekerheid. Nu verder blijven werken ." zei de winnares uit Essen.
fun A 1. BEYENS Jef 00:55:54 2. VAN GENECHTEN Benny 00:56:58 3. SAEYS Bram 00:57:50 4. DE VRIES Nick 00:58:11 5. JANSSENS Sven 00:58:22
fun B 1. VERSTRAETEN Kobe 00:59:32 2. KRISTOF Frans 01:01:40 3. HOUDART Philippe 01:02:02 4. VERVOORT Kurt 01:02:45 5. FERNANDEZ Clement 01:03:44
Floriane Pugin en Sabrina Jonnier misten de eerste World Cup van het seizoen door een valpartij en ook Rachel Atherton was in Pietermaritzburg niet van de partij. De Australische Tracy Hannah vierde na 4 jaar afwezigheid haar comeback in het World Cup circuit met een klinkende overwinning in het Cascades MTB Park van KwaZulu Natal. Ze ging de Britse belofte Manon Carpenter , Emmeline Ragot en de Amerikaanse Jill Kintner vooraf .
Bij de heren ging de Zuid Afrikaan Greg Minnaar met de overwinning aan de haal. In zijn achtertuin won de Santa Cruz biker niet geheel onverwacht voor de Amerikaan Aaron Gwin en Michael Hannah. Minnaar won eerder al de kwalificaties en gaf topfavoriet Aaron Gwin voor eigen volk geen schijn van kans. GT biker Gee Atherton moest op deze vrij spectaculaire omloop vrede nemen met de vierde tijd. Opmerkelijk was de 6 de plaats van de Australier Jared Graves ; de legendarische fourcrosser van het Yeti team maakte dit jaar met succes de overstap naar de DH discipline. Wereldkampioen Danny Hart kreeg met pech af te rekenen en moest met de 41 ste plaats tevreden zijn.
top 10 heren 1 Greg Minnaar (ZAfr) Santa Cruz Syndicate 3:57.980 2 Aaron Gwin (USA) Trek World Racing 3:58.612 + 0.632 3 Michael Hannah (Aust) Hutchinson United Ride 3:58.974 + 0.994 4 Gee Atherton (GBr) GT Factory Racing 3:59.283 + 1.303 5 Steve Smith (Can) Devinci Global Racing 4:02.364 + 4.384 6 Jared Graves (Aust) Yeti Fox Shox Factory Race Team 4:02.416 + 4.436 7 Andrew Neethling (Zafr) Giant Factory Off-Road Team 4:02.780 +4.800 8 Troy Brosnan (Aust) Monster Energy-Specialized 4:02.997+ 5.017 9 Julien Camellini (Fra) Team Camellini 4:03.584 + 5.604 10 Cédric Gracia (Fra) CG Racing Brigade 4:03.654 + 5.674
top 10 dames 1 Tracey Hannah (Aust) Hutchinson United Ride 4:33.806 2 Manon Carpenter* (GBr) Madison Saracen Downhill Team 4:34.755+ 0.949 3 Emmeline Ragot (Fra) MS Mondraker Team 4:36.616 +2.810 4 Jill Kintner (USA) Team Norco International 4:42.298 +8.492 5 Miriam Ruchti (ZWI) Sc-Intense 4:44.702 +10.896 6 Emilie Siegenthaler (ZWI) Scott11 4:45.208 11.402 7 Anita Molcik (Oostr) 4:45.929 +12.123 8 Luana Maria de Souza Oliveira *(Bra) 4:48.191+ 14.385 9 Petra Bernhard (Oostr) Alpine Commencal Austria 4:48.918+15.112 10 Myriam Nicole (Fra) Commencal / Riding Addiction 4:51.081+ 17.275
Categorie:World Cup
Jonas Wellens over Thieusies
Bij de bejamins ( 11 en 12 jarigen ) in Thieusies gaf Louis Decoster andermaal een demonstratie. Hij klopte Nathan Massoz , de winnaaar van Dinant. Dries Janssens werd derde en Jonas Wellens uit Tessenderlo eindigde als vijfde. Jonas Wellens :
" Ik wist niet goed wat ik moest denken over de wedstrijd , het ging niet echt schitterend tijdens de verkenning. Na de minuut stilte werd de start gegeven. We moesten de hele strook kasseien naar boven. Ik kwam als 2de boven . Ik moest de rol van voor lossen en kwam na de 1ste ronde door als 6de, op enkele meters van de eerste 5. Ik probeerde terug aansluiting te zoeken met de koplopers . Maar het is daar in Thieusies een pittig parcours dus was het dosseren geblazen ! Op een einde van een afdaling moesten we terug omhoog op de kasseien. Ik zag Sander De Vet stilstaan . Ik ging rechtstaan maar schoof onderuit, eventjes dus tegen de grond. Toen kwam Jitse Van Thillo terug aansluiten en we gingen met 3 de laatste ronde in . Het was ondertussen al aan het regenen. Van de koplopers moest Mathis Gilson de rol lossen en die pikten we dus op . Ik deed een Herijgerske bij hem !
Juist voor de aankomst lag er een lange rechte strook langs een rivier ; hierna was het nog 1 bocht en lichtjes omhoog tot de aankomst. Hier schakelde ik 1 plateau groter en ze moesten er af. Als vijfde kwam ik over de meet. Ik ben tevreden over mijn wedstrijd , zeker van mijn start !" zei de jonge biker van het Kriekel Cycling team uit Tessenderlo.
Categorie:KIDS
Kids Trophy Thieusies
156 Kids waren in Thieusies van de partij .De regen bleef gelukkig zo goed als achterwegen ; de vele boshellingen maakten het parcours voor de kids al zwaar genoeg. In vier reeksen werd zaterdag de tweede manche van de Kids Trophy afgewerkt rondom de abdij van Saint Denis. Ter nagedachtenis van de slachtoffers van het busongeval in Zwitserland werd er voor elke vertrek één minuut stilte in acht genomen.
Bij de jongsten , de poussins werd Tim Rex de winnaar voor Geraud Heine , de winnaar in Dinant en Gatien Mahieux . Bij de meisjes won Coline Hauteclair voor Elisabeth Ullens de Scooten.
Dante Coremans was de beste bij de pupilles . Hij klopte Konstantin Rex en Arnaud Delie. Eléonore Mathy haalde het bij de meisjes voor Delya Seykens .
In de reeks van de benjamins ging de zege naar Louis Decoster . Nathan Massoz eindigde dit keer op twee en Dries Janssens werd derde. Bij de meisjes 11-12 jarigen kregen we hetzelfde podium als in Dinant . Ook in Thieusies waren de podiumplaatsen voor Sarah Siemons (1) Rune Debremaeker (2) en Corina Sookoll (3).
Tom Van Ingelgom zegevierde bij de miniemes (13-14 jarigen) , de tweede plaats ging naar Emile Verhulst en Rémi Cara moest dit keer vrede nemen met de derde stek. Tot slot haalde Lyse Struyf het bij de meisjes voor Sara Beeckmans en Lotte Van Thillo.
juniores : Anton Cooper bevestigde zijn status als beste Nieuw Zeelandse mountainbiker met de zege in Pietermaritzburg . Op een vrij modderige omloop in het Cascades MTB Park trok hij er in de eerste van de vier af te leggen ronden op uit. De omloop was vanwege de aanhoudende regen wat ingekort. Snel wist hij zijn voorsprong op de regerende wereldkampioen Victor Koretzky uit te bouwen.
De 17 jarige biker van het Trek World Racing team maakte geen enkele fout en kwam 4,5 min voor de Fransman Koretzky binnen. De onbekende Kiwi kwam in 2011 uit het niets en won meteen 2 World Cups en werd tweede op het WK in Champery.
" Ik had een goede start en ging op kop de single track in. Ik kon mijn voorsprong iedere ronde uitbouwen en op het einde had ik nog over. Het parcours lag er na de regenval beter bij dan ik dacht, enkel in het bos en in sommige bochten was het oppassen geblazen. We mochten niet alles rijden, maar dat stoorde me niet. Ik ben heel tevreden en ben blij deel uit te maken van het Trek World Racing team. Ik kijk al uit naar de volgende World Cups en natuurlijk naar het WK. " zei Cooper na afloop.
De Fransman Koretzky bevestigde dat Cooper de beste was. " Cooper was heel sterk, maar ik ben nog niet top. Ik heb veel aan veldrijden gedaan deze winter en heb daarna nog een maand rust ingebouwd. Dit is pas mijn eerste wedstrijd dit jaar en de vorm is er nog niet. De omloop was nat en glad , dus moeilijk bereidbaar .' zei de wereldkampioen bij de juniores 2011.
Onze landgenoot Boris Cara van het Houffalize Granville team werd eervol vijfde.
top 10
1 COOPER Anton NZL TREK WORLD RACING 1:09:48 2 KORETZKY Victor FRA BIKEPARK.CH SCOTT +4:29 3 SESSLER Nicolas BRA +5:54 4 FASNACHT Manuel Zwi +6:50 5 CARA Boris BEL HOUFFALIZE-GRANVILLE TEAM +6:59 6 VETSCH Enea Zwi BSKGRAF ROLLMAT-KOBA MTB TEAM +7:49 7 LILAND Fredrik Fang NOR MERIDA NTG +8:00 8 IVERSEN Edvard Vea NOR MERIDA NTG +9:06 9 BELTON Patrick ZAfr +9:52 10 BELL Connor USA+10:42
Categorie:World Cup
Verjaardagen
Vandaag feliciteren we
Sofie De Wulf 36 Ann De Tré 36 Kris Hertsens 43 Guy Forez 38
Categorie:cross country
Sirius Bikes
De 20 jarige Thomas Weschta uit het Duitse Herzogenaurach is de nieuwste aanwinst van het Sirius X Ice Team . Bij ons is hij vooral bekend als lange afstandsspecialist. Twee jaar na elkaar werd de jonge Duitser wereldkampioen MTB 24 u voor duo's. In 2010 behaalde hij die felbegeerde titel samen Jean Biermans. Weschta is als mountainbiker actief sinds 2007 en leeft voor zijn sport . Naast sponsors als Maloja, Lupine, Uvex, Tune en Sponser Sportfood kreeg de talentrijke belofte deze week de steun van Unabux . Unabux zal hem een heel jaar van boxershorts voorzien en het is uitkijken naar de eerste foto shoot.
In het Zuid-Afrikaanse Pietermaritzburg stond voor de Belgen van het Versluys Pro MTB team de openingsmanche van de wereldbeker XCO op het programma. Jeff Luyten legde bij de beloften beslag op een knappe achtste plaats, terwijl Jens Schuermans in zijn eerste wedstrijd bij de U23 op plaats 42 eindigde.In de namiddag was het dan de beurt aan Kevin Van Hoovels en Sebastien Carabin . Van hoovels bereikte de finsish als 38ste, Carabin werd als 58ste afgevlagd.
In de beloftenwedstrijd, die al om 9 uur plaatselijke tijd van start ging, verschenen Jeff Luyten en Jens Schuermans aan de start. Luyten , die op rang twaalf mocht postvatten, reed een prima wedstrijd. Hij dook na een ietwat aarzelende start de top-10 binnen en eindigde finaal als 8ste, dit na Ruben Scheire die de eerste Belg was in de uitslag. Voor Jens Schuermans was de opdracht niet zo makkelijk. Wegens geen UCI-punten diende hij vanop de laatste rij de wedstrijd aan te vatten. Op het parcours was inhalen geen sinecure. De Limburger werd dan ook op basis van de 80% regel uit de wedstrijd genomen en finaal als 42ste geklasseerd.
Om 14 uur was het vervolgens de beurt aan Van Hoovels en Carabin . Kevin VH werd het slachtoffer van een valpartij en legde alzo beslag op plaats 38. Ik ging goed van start, maar daarna volgde jammer genoeg een terugval tijdens de eerste twee ronden. Vervolgens kwam ik zwaar ten val ,maar kon de wedstrijd wel verder zetten. Ik zat echter helemaal niet meer in mijn ritme. De laatste twee ronden knokte ik me vanuit 50ste positie nog terug naar rang 38. Ik houd een goed gevoel over aan deze wedstrijd, alleen spijtig van die valpartij natuurlijk. Anders was top-30 zeker mogelijk geweest.
Seba Carabin kwam als 58ste over de meet gereden. De beide eliterenners van het Versluys Pro team wisten met andere woorden in de top-60 post te vatten, wat een goede startpositie oplevert voor de volgende WB-wedstrijden.
Categorie:World Cup
Ekaterina Anoshina beste belofte in Pietermaritzburg
Ekaterina Anoshina won met brio haar eerste World Cup U23 in Pietermaritzburg. De Russin ging de Oekriense Yana Belomoyna en de Oostenrijkse Lisa Mitterbauer vooraf.
Een handvol Zuid Afrikaanse meisjes namen de start bij de dames juniores. Hayley Smith won haar wedstrijd voor Nicole Erasmus en Savannah Vosloo .
top 10 U23 dames 1 Ekaterina Anoshina (Rus) Team Protek 1:10:29 2 Yana Belomoyna (Oekr) Bi&Esse - Infotre Protek+ 1:15 3 Lisa Mitterbauer (Oostr) Bikepark.Ch Scott 1:59 4 Barbara Benko (Hon) Focus Mig Team 4:51 5 Kajsa Snihs (Zwe) 5:55 6 Rebecca Henderson (Austr) 6:07 7 Vivienne Meyer (Zwi) Colnago Sudtirol 6:12 8 Julie Berteaux (Fra) GT Skoda Chamonix 6:34 9 Michelle Hediger (Zwi) Fischer - Bmc 6:46 10 Mona Eiberweiser (D) Ghost Factory Racing Team 8:34
Categorie:World Cup
Rudi Van Houts haalt top 20
Multivan Merida is weer goed op dreef. Met de 7 de plaats van José Antonio Hermida, de 10 de van Ralph Naf en de 20 ste plaats van Rudi Van Houts mag het Duitse team best tevreden zijn over de resultaten in Pietermaritzburg.
Het is de Nederlander gelukt om tijdens de eerste wereldbeker al vormbehoud te tonen. Na een niet al te goede start kwam Rudi al snel als 21e door. De ronde daarna kon hij enkele plaatsen goed maken en zo tot een 15e plaats geraken. Daarna kwamen er renners uit de achterhoede die Van Houts voor moest laten. De Nederlandse kampioen hervond zichzelf en ging de laatste ronde als 15e in. Helaas kreeg hij het in deze ronde zwaar te verduren en moest hij nog 5 man voor laten gaan. Hij kwam als 20 ste over de meet. Een plaats bij de eerste 16 was genoeg om vormbehoud te tonen. Aangezien er 6 Zwitsers en 4 Spanjaarden voorde biker uit Luyksgestel geëindigd zijn, en er van een land maar maximaal 3 naar de Olympische Spelen mogen, wordt Rudi op een "opgeschoonde lijst" 16 de, en dat volstaat !
José Antonio Hermida werd 7 de in Zuid Afrika. De kopman van de ploeg vertrok met hoge verwachtingen. In 2009 won hij deze wedstrijd , maar vandaag draaide het anders uit voor de Spanjaard. In de eerste ronde zat Hermida nog bij de koplopers, maar dan gingen 3 renners aan de haal en sloegen een gat van 8 seconden. Hermida deed alles om de schade te beperken, wat hem veel kostbare energie kostte.
"Vandaag maakte ik enkele stomme fouten. Ik verspilde teveel energie op de verkeerde momenten. Ik kende enkele moeilijke periodes en dat kostte me verschillende plaatsen. Toch had ik ook goede momenten , maar ik voelde toch dat het de eerste echte wedstrijd was en het ontbrak me aan punch op deze explosieve omloop. Ik hoopte op regen, want dat zou mijn kansen vergroot hebben. Ik ben niet gelukkig, maar een zevende plaats is ook weer geen ramp. Ik heb in iedere geval weer wat bijgeleerd. " zei de Spaanse kampioen. Hoopvol kijkt de voormalige wereldkampioen uit naar de World Cup in Houffalize, waar hij al eens won en waar hij zich naar eigen zeggen thuis voelt.
Ralph Naf sloot de top 10 af. De Zwitser vertrok vanuit 51 positie en werkte zich meteen naar voren . De 32 jarige Naf is erg tevreden met zijn comeback. De aanhoudende rugklachten , die hem vorig jaar parten speelden zijn blijkbaar van de baan en niets weerhoudt hem om jacht te maken op een Olympisch ticket.
Categorie:World Cup
FELT ÃTZTAL X-BIONIC Worldcup Team
Het Duitse FELT ÖTZTAL X-BIONIC Worldcup Team scoorde matig in de eerste World Cup in Pietermaritzburg. De goede rondetijden van Thomas Litscher en Karl Markt werden niet echt beloond. Litscher, de Zwitserse wereldkampioen bij de U23 van 2011 einigde 19 de en de Oostenrijker Karl Markt 28 ste. Beiden maakten nochtans een sterke indruk. Litscher begon sterk en kon tot in de derde ronde het wiel van Julien Absalon houden. Daarna zakte de jonge Zwitser weg met problemen en viel fel terug . Op het einde remonteerde hij sterk en eindigde verdienstelijk op 19 . Paul Van Der Ploeg was dan weer wel tevreden over zijn prestatie. De lange Australier reed in zijn eerste World Cup bij de eliten een 52 ste plaats en scoorde nog enkele UCI punten. Hoofddoel voor sprintspecialist Paul VDP blijft echter de eliminator.
Blaza Klemencic had uitzicht op een podiumplaats bij de vrouwen, toen ze in de derde ronde enkele meters na de technische zone pech kreeg en 10 minuten verloor. " Ik ben erg ontgoocheld . Alles liep perfect tot een technisch defect roet in het eten gooide. Normaal gezien kan zoiest binnen enkele seconden opgelost worden, maar het gebeurde vlak na de technische zone en mijn wedstrijd was over en out." zei de Sloveense mistroostig.
Adelheit Morath finishte op rang 27 . Na problemen in de start viel ze terug tot plaats 59 . De bikester uit het Duitse Freiburg begon aan een geweldige remonte en kwam nog als 27 ste over de meet. " Het was een ongelijke strijd en ik kan hiermee niet tevreden zijn. Mijn tijden waren redelijk goed, maar als je helemaal vanachter moet komen, helpt dat niet veel. Spijtig dat mijn inspanningen niet werden beloond, want eigenlijk ging het wel goed. " vertelde Adelheit Morath bij haar aankomst. In de strijd om een Olympisch ticket eindigde Morath op enkele seconden van Elisabeth Brandau , haar voornaamste concurrente. Monrath, die de norm al gehaald heeft, blijft dus op koers voor de tweede Duitse startplaats .
Categorie:World Cup
Nino Schurter wint World Cup 1
In een zwoel Pietermaritzburg( KwaZulu Natal) vertrokken de elite heren voor 6 ronden . Topfavoriet Nino Schurter gaf meteen het tempo aan en enkel wereldkampioen Kulhavy kon hem volgen. Schurter ging aanvankelijk Kulhavy , Hermida, Fontana,Vogel, Burry Stander en Absalon vooraf. Onze landgenoot Kevin Van Hoovels wist zich in de top 20 te nestelen.
De Zuid Afrikaan en plaatselijke vedette Burry Stander kon Nino Schuter bijbenen en ging resoluut naar de leiding. Het duo had enkele meters op de Tsjechische Speicialized biker Kulhavy en de Spanjaard Hermida van Multivan Merida. Er kam een hergroepering en Nino Schuter nam opnieuw de leiding over. Florian Vogel viel vooraan weg door pech en gaf op en ook Kulhavy leek iets voorgehad te hebben. Burry Stander , Manuel Fumic en Nino Schuter trokken ten aanval en Jaroslav Kulhavy moest een gat laten en verloor nog enkele plaatsen. Intussen wist Jose Antonio Hermida zich op vier te handhaven en gaf Hermida zich nog niet gewonnen. Kulhavy en de Italiaan Marco Aurelio Fontana vormden een duo en kregen Julien Absalon op de hielen. Maxime Marotte en Lukas Fluckiger reden op 8 en 9 en de Zwitser Fabian Giger maakte in gezelschap van Stephane Tempier de top 10 rond. Hermida bleef hangen op 19 sec , Absalon rukte op naar de vijfde plaats en had 27 sec achterstand. Fontana en Kulhavy hadden halfkoers al 42 sec achterstand.
Schurter bleek net als vorig jaar op de zege uit en toonde met flair zijn technische vaardigheden. In de vierde ronde viel Manuel Fumic wat achteruit ; de Cannondale biker moest Schurter en Stander laten gaan. Absalon beperkte zijn achterstand tot 33sec en Hermida had 42 aan zijn been. De Nederlander Rudi Van Houts hield rond de top 20 stand, maar onze landgenoot Kevin Van Hoovels viel achteruit.
Het duo Schurter -Stander loste elkaar geen vin. Fumic bleef hangen op drie en Absalon maakte jacht op die derde plaats. Luid aangemoedigd door zijn eigen fans probeerde Burry Stander zich te tonen en nam regelmatig de kop. Hij had het thuispubliek duidelijk op handen. Schurter, Stander, Fumic, Absalon, Hermida, Kulhavy, Lukas Fluckiger,Tempier, Fontana en Giger gingen in die volgorde de laatste ronde in. De gaten verder groter; en even zag het er naar uit dat er regen op komst was. Fabian Giger kwam ten val en viel een paar plaatsen terug.
Nino Schurter ( Scott Swisspower) trok tegen het einde pas goed ten aanval en gaf Burry Stander het nakijken. Julien Absalon kon Manuel Fumic niet meer vangen en bleef de vierde plaats verdedigen. Solo en vrij zelfzeker trok de Zwitserse Scott biker naar de aankomstlijn en herhaalde zijn stunt van vorig jaar. In de laatste ronde begon het dan toch te regenen, maar dat had weinig of geen invloed meer op het parcours of op de uitslag. Nino Schurter won in 1u30:38 met 11 sec voor Burry Stander, Manuel Fumic en Julien Absalon. Jaroslav Kulhavy won de spurt om de vijfde plaats van Lukas Fluckiger.
Sven Nys mikte op de top 60 , maar na een lekke band in de derde ronde moest hij vrede nemen met de 83ste plaats, op ruim een kwartier van Nino Schurter . Voor een Olympisch ticket moet Nys 1 keer top 12 of twee keer top 16 halen in een World Cup . Ook via een plaats bij de eerste 12 op het EK in Moskou zou hij zich nog kunnen kwalificeren.
" Ik hou echt van de technische stukken.Ik heb aangevallen in de rock garden . Het was vandaag echt iets voor mij. Hier hou ik een goed gevoel aan over." vertelde Nino Schurter na afloop.
" Het was heel zwaar vandaag. Het tempo lag heel hoog. Nino was een stuk sneller in de rock garden. Gelukkig gaf het publiek me vleugels. Ik ben blij dat ik op het podium sta , dat is goed voor het zelfvertrouwen." aldus de Zuid Afrikaan Burry Stander.
top 20 1 Nino Schurter (Zwi) Scott - Swisspower MTB Racing Team 1:30:38 2 Burry Stander (ZAfr) Specialized Racing at 0:11 3 Manuel Fumic (D) Cannondale Factory Racing 0:59 4 Julien Absalon (Fra) Orbea Racing Team 1:41 5 Jaroslav Kulhavy (Tsj) Specialized Racing 2:21 6 Lukas Flückiger (Zwi) Trek World Racing 2:28 7 José Hermida (Sp) Multivan Merida Biking Team 2:51 8 Stéphane Tempier (Fra) TX Active Bianchi 3:01 9 Marco Aurelio Fontana (Ita) Cannondale Factory Racing 3:22 10 Ralph Naef (Zwi) Multivan Merida Biking Team 3:44 11 Moritz Milatz (D) BMC Mountainbike Racing Team 3:59 12 Fabian Giger (Zwi) Rabobank Giant Offroad Team 4:19 13 Maxime Marotte (Fra) BH - SR Suntour - Peisey Vallandry 4:22 14 Carlos Coloma Nicolas (Sp) Wildwolf - Trek Pro Racing 4:40 15 Christoph Sauser (Zwi) Specialized Racing 4:48 16 Ivan Alvarez Gutierrez (Sp) Elettroveneta - Corratec 4:51 17 Inaki Lejarreta Errasti (Sp) Orbea Racing Team 4:54 18 Mathias Flückiger (Zwi) Trek World Racing 5:01 19 Thomas Litscher (Zwi) Felt Oetztal X - Bionic Team 5:08 20 Rudi Van Houts (Ned) Multivan Merida Biking Team 5:22
38 Kevin Van Hoovels B (Versluys Pro) 58 Sebastien Carabin B( Versluys Pro) 83 Sven Nys B ( Landbouwkrediet)
Categorie:World Cup
Maja Wloszczowska wint Pietermaritzburg
De vrouwen vertrokken ongeveer half elf onze tijd voor 5 ronden.
Catherine Pendrel, Eva Lechner , Annie Last, Julie Bresset, Karen Hanlen , Lisi Osl en de Canadese Emily Batty namen bij het begin het heft in handen. De groep dunde uit en vice wereldkampioene Maja Wloszczowska ( CCC ) vond snel vooraan aansluiting. Zo onstond in de derde ronde een trio met de Poolse Wloszczowska, Pendrel en een verrassende Emily Batty. De kleine Canadese hield perfect stand op haar Trek 29". De Franse Julie Bresset was na 1 uur wedstrijd de eerste achtervolger op 10 sec. met in haar wiel de Tsjechische Luna Pro bikester Katerina Nash. Annie Last ( Milka Brentjens ) had de aansluiting wat verloren en reed voor de Zwitserse Esther Suss en Sabine Spitz uit. De Nieuw Zeelandse dames Karen Hanlen en Rosara Joseph maakte de top 10 rond. Bij 30° C en een vleugje wind hielden de 3 leiders het vooraan goed uit en het zag ernaar uit dat de 2 Canadese dames met de Poolse naar de meet gingen. De Poolse Wloszczowska probeerde in de voorlaaste ronde weg te geraken en koos de moeilijkste weg. Daardoor nam ze enkele meters op Pendrel en Batty. Toch ging het trio samen de laatste ronde in en het minste foutje zou onmiddellijk afgestraft worden. Wloszczowska geraakte niet weg en Batty beet zich vast. Het was Emily Batty van Subaru Trek die in de slotfase haar wil even opdrong en de leiding nam. Wereldkampioene Pendrel leek het moeilijk te hebben en moest wat lossen. De Poolse maakte in de rock garden weer het verschil en nam opnieuw de leiding over. Deze laatste move bleek de juiste te zijn en met 4 sec voorsprong won Wloszczowska voor Emily Batty en Catherine Pendrel. De Zwitserse Esther Suss werd vierde voor de Tsjechische Katerina Nash.
"Ik ben verrast, ik had gegokt op een top 5. Na de verandering van trainer wist ik niet wat te verwachten. Het was één groot vraagteken. Ik voelde me goed en ik ben echt blij." zei de Poolse winnares.
" Ik had een goede voorbereiding met alle mogelijke steun van het Canadese team. Ik heb het verloren in de rock garden. Ik wist dat Maja daar sneller was dan ik. Maar ik ben erg tevreden met plaats 2 ." aldus Emily batty bij aankomst.
top 15
1 Maja Wloszczowska (Pol) CCC Polkowice 1:34:01 2 Emily Batty (Can) Subaru - Trek + 0:04 3 Catharine Pendrel (Can) Luna Pro Team 0:23 4 Esther Süss (Zwi) Wheeler - Ixs Team 1:03 5 Julie Bresset (Fra) BH - SR Suntour - Peisey Vallandry 1:17 6 Katerina Nash (Tsj) Luna Pro Team 1:24 7 Sabine Spitz (D) Sabine Spitz Haibike Team 2:02 8 Karen Hanlen (NZl) 2:17 9 Annie Last (GBr) Milka Brentjens MTB Racing Team 2:35 10 Irina Kalentieva (Rus) Topeak Ergon Racing Team 2:42 11 Rosara Joseph (NZl) Rabobank Giant Offroad Team 3:05 12 Elisabeth Osl (Oostr) Ghost Factory Racing Team 3:32 13 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Rabobank Giant Offroad Team 3:36 14 Lea Davison (USA) Specialized Racing 3:59 15 Heather Irmiger (USA) Subaru - Trek 4:21
Categorie:World Cup
Alex Gehbauer wint World Cup Pietermaritzburg U23
Vrij vroeg onze tijd gingen 52 beloften voor 5 ronden van start voor de eerste World Cup van het seizoen. In Pietermaritzburg kregen ze een vrij technisch , zoniet het zwaarste parcours uit de reeks voorgeschoteld. De Duitser Makrus Schulte ( Focus MIG) voerde het commando en kreeg de Italiaan Gerhard Kerschbuamer, de Oostenrijker Gehbauer en de Nederlander Michiel van der Heijden in zijn kielzog. De Belgen deden het bij aanvang verre van slecht . Ruben Scheire bevond zich in 7 de stelling en Jeff Lyten zat in 9 de positie. Jens Schuermans zat omwille van zijn slechte startpositie helemaal achteraan in het pak. Op deze pittige omloop in het Cascades MTB Park wist Versluys biker Jeff Luyten een plaatsje op te schuiven en moest Michiel Van der Heyden een plaatsje prijsgeven. De Italiaan Kerschbaumer nam vooraan de leiding over en het kwam tot een spannende strijd tusssen de Bianchi biker , Alexander Gehbauer en de Duitser Schulte-Luenzum. In de laatste ronde kon de Oostenrijker zich van zijn medevluchter ontdoen en na 1u21:52 won Gehbauer met 6 sec voorsprong de eerste World Cup voor beloften. De Oostenrijker , die vorig jaar in Dalby Forest schitterde , maar in de aanloop van het EK uitgleed in de badkamer en zijn voet zodanig bezeerde, dat een operatie volgde en zijn seizoen 2011 over was. Voormalig wereldkampioen Gerhard Kerschbaumer werd tweede voor Markus Schulte-Luenzum , de Zuid Afrikaan James Reid en de Tsjech Ondrej Cink. Rabobanker Michiel Van der Heijden legde beslag op de zesde plaats en eindigde voor Ruben Scheire en Jeff Luyten, die respectievelijk op plaats zeven en acht finishten. Jens Schuermans had zijn dagje niet en werd met de 80% vroegtijdig uit de wedstrijd genomen en ook zijn voormalige teamgenoot Thijs Zuurbier reed de wedstrijd niet uit.
U23 1. Alexander Gehbauer Oostr 1:21:52 2. Gerhard Kerschbaumer It 1.21:58 + 6 sec 3. Markus Schulte D +38 sec 4. James Reid Z Afr +1:13 5. Ondrej Cink Tsj + 1:43 6. Michiel Van der Heijden Ned + 1:47 7. Ruben Scheire B +2:10 8. Jeff Luyten B + 2:25 9. Daniel Braidot It+3:09 10.Zsolt Juharz Hong +4:05
Categorie:cross country
16-03-2012
Jaroslav Kulhavy topfavoriet
Wereldkampioen Jaroslav Kulhavy keurde de omloop in Pietermaritzburg en zag dat het goed was. De omloop in het Cascades MTB park is lichtjes gewijzigd ten opzichte van vorig jaar. Met 2 beklimmingen blijft het een vrij snel parcours. De Specialized biker komt met dezelfde fiets als vorig jaar aan de start , enkel de gripshift en de vork zijn nieuw. "Ik hoop op hetzelfde elan als vorig jaar te kunnen beginnen , maar ik heb schrik van Burry Stander. Hij kent de omloop als zijn broekzak en is hier heel sterk." zegt de Tsjech.
De rock garden is één van de hoogtepunten van het Zuid Afrikaans traject. " Ik weet dat er verschillende collega's last hebben, maar voor mij levert dat geen enkel probleem op. " aldus Kulhavy.
" Voor mij is de World Cup niet zo belangrijk als in 2011. Ik zet alles op de Olympische Spelen. De World Cup in Nové Město draagt mijn voorkeur weg. Mijn zege voor 60.000 enthousiaste fans was heel mooi. Ik hoop dat het dit jaar ook zo gaat verlopen." voegt de Specialized biker er aan toe.
Als teken van rouw en steun aan de getroffen families van de busramp in Zwitserland starten de rijders van het Belgische Versluys Pro MTB team morgen in Pietermaritzburg met een zwarte rouwband.
De Britse Rachel Atheton zal niet starten in het Zuid Afrikaanse Pietermaritzburg. De downhiller van het GT Factory Racing team mist de eerste manche van de World Cup omdat het herstel van haar schouderblessure voorrang krijgt. De 24 jarige voormalige wereldkampioene focust zich op de tweede World Cup DH Val di Sole.
Categorie:World Cup
DH Kwalificaties Pietermaritzburg
Met de DH kwalificaties is de eerste manche van de World Cup in Pietermaritzburg op gang getrokken. De Zuid Afrikaan Greg Minnaar ( Santa Cruz ) zette in zijn eigen achtertuin de beste tijd neer op deze zeer technische omloop in het Cascades MTB park. Met een zucht klopte hij de Amerikaan Aaron Gwin en de Canadees Steve Smith.
De Britse GT rijder Gee Atherhon klokte de vierde tijd af en eindigde voor de juniores wereldkampioen Troy Brosnan. Cedric Gracia, die het snelst naar beneden kwam tijdens de trainingen, werd zesde ; regerend wereldkampioen Danny Hart finishte als 12 de.
Bij de vrouwen gaf de Australische Tracy Hannah iedereen het nakijken. De dame van het nieuwe Hutchinson team domineerde en versloeg de Francaises Emmeline Ragot , Floriane Pugin , Sabrina Jonnier met ruim verschil. De Amerikaanse Jill Kintner van het Norco Team verraste met de vijfde tijd.