alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
05-03-2012
Milka Superior komt sterk voor de dag in Assen
Na een winter van voorbereidingen en veranderingen stond vandaag de eerste echte Nederlandse mountainbikewedstrijd op het programma. Decor was het terrein van de Baggelhuizerplas in Assen. Het parcours dat er lag was er een dat mountainbikewaardig mag heten. De Elite heren stonden om 12:30 uur aan het vertrek voor hun wedstrijd over 90 minuten.
Het Milka Superior MTB Racing Team was present met de renners Marek Konwa, Jeroen Boelen, Hans Becking en Bart Brentjens. Direct na het startschot wisten Konwa, Boelen en Hans Becking zich los te rijden van het peloton. Bart Berntjens had een mindere start en reed pas rond plek 20 het veld in. Na ruim 1,5 ronde moest Becking zijn snelle start even bekopen. Hij liet zich terug zakken naar de achtervolgende groep. Hierdoor kwamen de Pool Konwa en Jeroen Boelen samen op kop te zitten. Goed samenwerkend bouwde beide renners de voorsprong uit naar een ruime minuut. Na 35 minuten koers voelde Hans Becking uit Wetteren zich voldoende hersteld om de sprong naar zijn twee Milka-Superior teamleden te maken. Geen van de andere achtervolgende renners kon zich meten aan de krachtsdemonstratie van Becking. Hij wist in 2,5 rondes het gat naar de kop te dichten. Zo herenigde het drietal zich en was het alleen nog onduidelijk wie de winst voor zich zou opeisen. Omdat Becking veel kracht had gebruikt tijdens zijn opmars en Konwa een iets mindere sprint kon leveren was het Jeroen Boelen die de winst pakte. Net als vorig jaar mocht hij zich de winnaar van deze openingskoers noemen. Op het podium stonden Marek Konwa(2) en Hans B ecking(3) naast hem. Zo kleurde het gehele podium bij de heren lila. Bart Brentjens wist uiteindelijk op een 12de plaats te eindigen.
Jeroen Boelen Het is geweldig om het nieuwe mountainbike seizoen te starten met een overwinning. Vorig jaar won ik hier ook. Het ging ook erg goed vandaag, ik voelde me sterk. Ik vond het ook mooi om met Hans en Marek het podium lila te kleuren.
De geplande start van Anneke Beerten is uitgesteld, zij is nog niet voldoende hersteld van haar ziekte een week geleden.
Volgend weekend, op 11 maart, zal het Milka Superior MTB Racing Team deelnemen aan de GP Kivada in Berlicum.
Categorie:cross country
04-03-2012
MTB GP d'Inverno MTB Orvieto
In de Italiaanse competitie ging het TX Active Bianchi team met de 4 eerste plaatsen aan de haal. De Fransman Stephane Tempier won de GPd' Inverno in Orvieto U23 Gerhard Kerschbaumer pakte de tweede plaats en klopte Tony Longo en de Colombiaan Leonardo Paez.
De mannen van Felice Gimondi lieten er geen twijfel over bestaan en hebben het seizoen schitterend ingezet.
Team Torpado Surfing Shop had met Daniela Veroneside winnares bij de vrouwen in zijn rangen; Serena Calvetti haalde de zege bij de beloften binnen.
heren:
1. Stephane Tempier TX Active Bianchi 1u 24' 50'' 2. Gerard Kerschbaumer TX Active Bianchi 3. Tony Longo TX Active Bianchi 4. Leonardo Hector Paez TX Active Bianchi 5. Michele Casagrande ADV Corratec
vrouwen :
1. Daniela Veronesi Torpado Surfing Shop Sport Promotion 1u 25' 30'' 2. Claudia Andolina Team Lombardo Bike 3. Serena Chiavaroli Scott RC New Limit
Categorie:cross country
Jim Thijs tweede in seizoensopener
Jim Thijs is er niet in geslaagd zijn zege in de off-road duatlon van Berendrecht van vorig jaar te herhalen. Die eer viel Yeray Luxem, de winnaar van 2010, te beurt.
Luxem kon tijdens de eerste loopproef van 4km een voorsprong van 20seconden uitbouwen op Jim Thijs. De Huldenbergse off-road triatleet had op zijn beurt de betere fietsbenen en kon na drie kwart van het mountainbiken Luxem bijhalen. De twee begonnen samen aan de afsluitende loopproef waarin Luxem opnieuw de betere loper bleek te zijn. Thijs kwam een halve minuut na Luxem over de eindmeet, Sam Valgaeren vervolledigde wat later het podium .
In de eerste plaats ben ik ontgoocheld dat ik niet kon winnen, maar aan de andere kant heb ik een prima wedstrijd afgewerkt. Alleen jammer dat ik op iemand botste die vandaag net dat tikkeltje sneller was in het lopen, aldus Thijs.
Thijs vertrekt binnenkort opnieuw naar Lanzarote om zich verder voor te bereiden op het XTERRA-seizoen dat pas eind mei van start gaat in Sardinië.
Bij de vrouwen zegevierde mountainbikester Kristien Nelen " Ondanks 3 mindere dagen won ik de duathlon in Berendrecht. Ik had wel 30'' achter na lopen en was pas 3de, maar al snel kon ik orde op zaken stellen op een mooi MTB parcours . Na het fietsen had ik 3' voor en denk dat ik met 2' gewonnen heb." aldus de dame van het Houffalize Granville team uit Essen.
Categorie:varia
Milka Superior kleurt podium in Assen
Net als vorig jaar heeft de Nederlander Jeroen Boelen de MTB wedstrijd in Assen gewonnen . De 33 jarige Milka Superior biker uit Drunen ging aan de Baggelhuizerplas de Pool Marek Konwa voor . Met de derde plaats van Hans Becking kleurde het podium in Assen volledig lila.
Bij de juniores ging de zege naar Roy Beukers, hij haalde het voor Jesper Slik en Erjan ten Hove.
Annefleur Kalvenhaar uit Wierden klopte bij de meisjes( juniores) Britt van den Boogert van Cube Nutswerk en Annemarie Worst .
Milan Vader was de beste nieuweling en ging Sjoerd Bax en Rik Jansen vooraf. Marlo Koevoet won het bij de meisjes.
Arielle Boek -Van Meurs was de snelste bij de vrouwen. Ze haalde het van Rozanne Slik en Karen Brouwer. Christaan Last was de beste bij de masters 1 (+30 jarigen) terwijl Jan Weevers , Arne Nuys en Micha De Vries vooraf ging bij de masters 2.
top 10
heren 1. Jeroen Boelen 2. Marek Konwa P 3. Hans Becking 4. Bram Rood 5. Rober De Nijs 6. Rens De Bruijn 7. Frank Beemer 8. Geert van der Horst 9. Rob van der Heijden 10. Liwald Doornbos
Categorie:cross country
Afsluiting Sunshine Cup
Als afsluiter van de tweeënhalve week durende trainings- en wedstrijdperiode op Cyprus stond voor het MPL Specialized MTB Team de wedstrijd in Amathous op het programma. Na de resultaten van de voorgaande weekenden waren de doelen hoog gesteld. Het spreekwoord: Een goed begin is het halve werk is kenmerkend voor de laatste wedstrijd van de Cyprus Sunshine Cup. De startronde bleek in het verleden namelijk cruciaal te zijn voor een goede uitslag. De renners van het MPL Specialized MTB Team wisten dit maar al te goed, het was zaak hard te starten.
Vanaf de heuveltoppen waar het parcours overheen loopt heb je een geweldig uitzicht op de zee, het bergachtige achterland en de badplaats Limassol. Het parcours bestond voornamelijk uit singletracks en telde zon 5,4 kilometer en 198 hoogtemeters. In de week voorafgaand aan de wedstrijd had het voltallige team al getraind op dit uitdagende parcours. Zaterdagavond hadden alle renners het parcours onder de knie, voelde de benen goed en stond het hoofd op aanvallen.
Na de warming-up beten de dames om 10 uur het spits af. Alle drie de dames zaten na de startronde in de kopgroep, het harde starten was goed gelukt! Anne Terpstra dook bij de eerste smalle passage het veld in binnen de top 5. Laura Turpijn en Nicoletta De Jager sloten iets verder in de kopgroep aan. In het verloop van de ronde hadden de dames hun plekje gevonden waar zij verder ten strijde zouden trekken. Terpstra liet haar ambitie al ruim in het begin weten, ze ging voor het podium. Na de volledige eerste ronde reed zij namelijk met een Duitse dame aan de leiding. Laura Turpijn en Nicoletta DJ reden, in het internationale gezelschap ook sterk, zij kwamen door tussen de 12e en 18e plek. Terwijl Anne in de daarop volgende rondes aan het knokken was voor die felbegeerde podiumplaats, reed Nicoletta vrijwel constant op dezelfde plek rond. Laura ondervond helaas wat mechanische problemen waardoor zij een paar plaatsen in de wedstrijd verloor. Tot de laatste ronde streed Anne Terpstra ver voorin mee, maar helaas hadden een drietal wereldtoppers haar nog weten bij te halen. De laatste afdaling ging Anne op een twintigtal meter van de nummer vijf in, uiteindelijk strandde zij op enkele meters van de oud wereldkampioene Irina Kalentieva als zesde. Laura Turpijn werd uiteindelijk 14e en Nicoletta De Jager volbracht de wedstrijd op een 17e plek. Alle drie de dames hebben een goed resultaat neergezet waar zij op voort kunnen borduren in de rest van het seizoen.
Rien Terpstra en Frank Schotman mochten s middags laten zien wat zij waard waren. Een tweetal jaar geleden heeft Schotman in Amathous een dijk van een wedstrijd gereden en hij wilde dat dit jaar graag evenaren. Hij voelde zich goed en ging er helemaal voor. Helaas moesten beiden heren de kopgroep laten gaan en vooral Frank was hierin wat teleurgesteld. Ondanks dat hij het belang van de startronde wist, gaf hij de moed niet op. Rien Terpstra had zijn doelen wat anders gesteld, hij ging veel leren in zijn derde wedstrijd bij de grote mannen. Beide heren kwamen na de eerste volledige ronde door tussen de 30e en 40e plaats. Frank beleefde zijn wedstrijd anders dan Rien, maar beiden reden goed. In de tweede ronde, net voor de verzorgingspost, liep er een toeschouwer zodanig in de weg dat Rien bovenop de man botste. Hij reed verder, pakte een bidon aan en dook een afdaling in. Tijdens de afdaling merkte hij, doordat het remmen iets minder ging, dat zijn voorrem tijdens de botsing gesneuveld was. Met alleen een werkende achterrem reed hij de wedstrijd verder. Frank en Rien reden hun rondjes, beiden met hun eigen gedachten en belevingen. Schotman heeft nog een aantal heren weten op te rapen in de loop van de wedstrijd en rolde als 30e over de finish. Rien , broer van Anne terpstra miste door het ontbreken van zijn voorrem met regelmaat de goede lijn in afdalingen, waardoor hij uit de bocht vloog en even te voet moest. Dit kostte hem in de loop van de wedstrijd een aantal posities, maar hij bleef doorrijden tot de finish. Uiteindelijk werd hij 42e, maar hij werd door het team vooral bestempeld als Bikkel van de Dag.
Ondanks dat Jeroen Van Eck niet heeft deel genomen aan de wedstrijd, lijkt het met de knieblessure de goede kant uit te gaan. Hij heeft al een aantal trainingen kunnen afwerken, zonder pijnlijke gevolgen.
Voor Laura Turpijn en Anne Terpstra staat, als volgende grote wedstrijd, een deelname aan de eerste World Cup in Zuid Afrika op het programma. Frank Schotman , Nicoletta De Jager , Jeroen Van Eck en Rien terpstra zullen een ander traject afwerken in hun voorbereidingen richting de Europese grote wedstrijden.
Categorie:cross country
Kids Challenge Dessel
Deze middag vertrokken de Kids in Dessel voor de 1ste wedstrijd van het seizoen. Meer den 150 deelnemers stonden aan de start van de eerste manche van de Kids Challenge 2012.
" Eerst nog wat supporteren voor Vincent Berden, Sander Kielich en de andere. Na een paar rondjes gereden te hebben met Kenneth Coomans(mijn trainer) voelde me redelijk goed. Maar ik wist nog niet goed rond de hoeveelste plaats ik zou eindigen, omdat ik niet wist hoe de vorm zat bij de rest . We stonden aan de start met méér dan 55 deelnemers. Ik mocht door mijn startnummer 15 op de 3de rij plaats nemen omdat ze afwisselde met de 11 en 12 jarige . Dus vertrok ik rond de 30ste plaats. In het aanloopstrook richting bos werd ik gehinderd en ging ik als 25ste het bos in. Na de zandstrook , die me goed lag, hing ik rond de 10de plaats. Het was een moeilijk parcours om voorbij te steken maar ik kon toch nog een paar jongens voorbij rijden . Het kwam uiteindelijk nog tot een spannende spurt voor de 6de plaats die ik nipt verloor van Jitse Van Thillo. Tevreden met mijn 7de plaats in mijn 1ste wedstrijd als aspirant. Bedankt aan de super vele supporters die ik had. Ook aan Wim en Johan in de technische zone !! Volgende week start ik in Dinant !" zei een tevreden Jonas Wellens.
1 Coremans Dante Cycling Team 99 VZW Schriek 10 2 Clynen Rhune Hageland cycling team 10 3 De Lie Arnaud Windose granville 10 4 Kielich Sander Trek KMC moutainbike team VZW 10 5 Malevez Clément Blancs Gilets 10 6 Wienen Flore Hageland cycling team 10 7 Bruyninckx Nick OFF ROAD CLUB BMX 2000 DESSEL VZW 10 8 Delbaere Ibe Onder ons Parike 10 9 Verherstraeten Stian OFF ROAD CLUB BMX 2000 DESSEL VZW 10 10 Berghmans Sid Team DW BIKES 9 11 Blommen Brent Hageland cycling team 9 12 Berden Vincent Trek KMC mountainbiketeam VZW 10 13 Willems Gilles Hageland cycling team 10 14 Bartels Kjentill BMX Zolder 10 15 Pauwels Pieter Oost-Vlaamse Afdeling 9 16 Porters Zeno Windose granville 10 17 Huez Xavier Blancs Gilets 10 18 Daems Wout OFF ROAD CLUB BMX 2000 DESSEL VZW 10 19 Avondts Mathis Kon. WAC Hoboken 9 20 De Bock Rune Jonge Rakkers Vollezele 10
11-12 jarigen
1 De Vet Sander Kon WAC team hoboken 12 2 Jacquemin Matisse The Dirt Knights 12 3 Janssens Dries Off road club BMX 2000 Dessel 12 4 Van Aert Senne DCM-GB vorselaar Cycling team 12 5 Crijns Michiel Sport en steun Leopoldsburg 12 6 Van Thillo Jitse Waasland MTB Team 12 7 Wellens Jonas Kriekel Cycling Team Tessenderlo 12 8 Malezsewski Lukas La Bicycletta 11 9 De Graeve Jason Vanomobiel MTB cycling team 12 10 Braeken Ibe Team Barracuda 12 11 Felix Kenzo La Bicycletta 12 12 Gilson Mathis Blancs Gilets 12 13 Polfiet Nico Vanomobiel MTB cycling team 12 14 Verhulst Ewout Waasland MTB Team 12 15 Meulemans Lennert DCM-GB vorselaar Cycling team 11 16 Ysenbaardt Stefan Kon. Edegem bicycle club-BMX RT 12 17 Van Doninck Quinten Antwerpse afdeling 12 18 Pauwels Laus La Bicycletta 11 19 Bleux Kobe Sport en steun Leopoldsburg 12 20 Sprangers Loyd Oost-Vlaamse Afdeling 12
13- 14 jarigen
1 Van Ingelgom Tom La Bicycletta 14 2 Verhulst Emile Waasland mountainbike team 14 3 Pauwels Tijl Kon. WAC Hoboken 14 4 Kielich Timo Trek KMC moutainbike team VZW 13 5 Geluykens Thor Antwerpse afdeling 14 6 Vertongen Jens VA-cycling team Zele 13 7 Vrachten Arne Kon. Balen BC VZW 13 8 Vounckx Sepper Waasland MTB team 14 9 3Cara Rémi Windose Granville Team 14 10 Van Asbroeck Bert Lotto Olympia Tienen 14 11 Platteeuw Robbe VA-cycling team Zele 13 12 Jaspers Jappe Young cycling team VZW 14 13 Dielemans Stan Trek KMC moutainbike team VZW 14 14 Baude Arthur Team verandas Willems 14 15 Van der Sande Rick Vlaams-Brabantse Afdeling 14 16 Van Ham Niels MTB team Langdorp VZW 13 17 Blommen Dennis Hageland cycling team 14 18 Remy Simon Super Bikers 14 19 Beck Cedric Kon. WAC Hoboken 14 20 De Graeve Brian Vanomobiel MTB cycling team 13
meisjes
11-12 jarigen
1 Siemons Sara RS-Bikes Racing team Pulderbos 12 2 Zwaenepoel Tessa Steeds vooraan Kontich 11 3 Debremaeker Rune Los Pedalos cycling team 12 4 Van Loy Tess Antwerpse afdeling 11 5 Van Nuffelen Aurélie La Bicycletta 11 6 Van Bellen Nicolien Kon. WAC Hoboken 11
13-14 jarigen
1 Beeckman Sara Kon. WAC Hoboken 13 2 Van Thillo Lotte Waasland MTB team 14
Categorie:KIDS
Kids Challenge 1 in Dessel
enkele beelden van Dessel
Categorie:KIDS
Amathous finale Sunshine Cup 2012
In de afsluiter van de Sunhine Cup op Cyprus in Amathous ontbraken heel wat grote namen en ook de Belgische selectie kwam niet meer aan de start. De Zweed Emil Lindgren nam de aanloopronde voor zijn rekening. Onze landgenoot Ruben Scheire( BH Suntour ) werd al in de start het slachtoffer van een valpartij. De Rabobanker werd op 10 sec gevolgd door zijn Nederlandse ploegmaat Henk Jaap Moorlag en Felt biker Thomas Litscher . Of Litscher volledig hersteld was na zijn valpartij van vorig week in de Afxentia race bleek een groot vraagteken. Lindgren bouwde zijn voorsprong op Henk Jaap Moorlag al snel uit tot 25 sec., terwijl Jan Skarnitzl naar de derde plaats oprukte. De Tsjech toonde zich sterk en ging over de jonge Moorlag, die vorig jaar de finale in Amathous won. De Zwitser Fabian Giger kwam uit de achtergrond sterk opzetten en nestelde zich op 3. Lindgren, Skarnitzl ,Fabien Giger en Henk Jaap Moorlag voerden de rest van het deelnemersveld aan.. De Zweed legde er de pees op en wist zijn voorsprong op Skarnitzl op te voeren tot 20 sec. Een sterke Fabian Giger reed naar Skarnitzl toe en maakte jacht op zijn teamgnoot Emil Lindgren. Die inspanningen leverde de Zwitser de tweede plaats op in Limassol. Emil Lindgren reed van start tot finish aan de leiding. De dagzege ging verdiend naar de Zweed , Fabian Giger werd tweede voor Jan Skarnitzl. Maxime Marotte ( BH Suntour ) en de Nederlander Henk Jaap Moorlag ( Rabo Bank Giant) leverden strijd om de vierde en vijfde plaats.
Fabian Giger wasde regelmatigste over heel de lijn en werd eindwinnaar voor Emil Lindgren en jan Skarnitzl top 10
1. Emil Lindgren 2. Fabian Giger 3. Jan Skarnitzl 4. Maxime Marotte 5. Henk Jaap Moorlag 6. Jiri Novak 7. Thomas Litscher 8. Alexey Medvedev 9. Jochen KaB 10. Ivan Alvarez Gutierrez 15. Ruben Scheire
eindstand
1. FABIAN GIGER 2. EMIL LINDGREN 3. JAN SKARNITZL 4. JAROSLAV KULHAVY 5. THOMAS LITSCHER 6. JIRI NOVAK 7. MANUEL FUMIC 9. ALBAN LAKATA 10.WOLFRAM KURSCHAT 11.MAXIME MAROTTE 12.MAGNUS DARVELL 13. HENK JAAP MOORLAG
Categorie:meerdaagsen
Sunshine Cup Cyprus Amathous
Rond de archeologische site van het oude Amathous werd de laatste wedstrijd van de Sunshine Cup gereden. De omloop in Limasso was 5,5 km lang met 192 hm per ronde. Bij de dames haalde de Deense Annika Langvad opnieuw de zege, voor de Duitse Felt bikester Adelheit Morath en de Tsjechische Tereza Hurikova.
top 5 dames 1. Annika Langvad De 2. Adelheid Morath D 3. Tereza Hurikova Tsj 4. Blaza Klemencic Sl 5. Irina Kalentieva R 6. Anne Terpstra Ned 7. Sabine Spitz D
Categorie:meerdaagsen
Geen polsbreuk voor Alexandra Engen
Het eerste optreden van de Zweedse Alexandra Engen in Cyprus verliep niet zoals verwacht. In de eerste manche van de Sunshine Cup in Voroklini kwam ze ten val en onmiddellijk werd gedacht aan een polsbreuk. Aanvankelijk luidde het verdict : 4 weken rust. Het zag er naar uit dat de 24 jarige Ghost bikester meteen de World Cup in Pietermaritzburg kon vergeten. Bij haar terugkeer naar Zweden stelde men echter een totaal andere diagnose ; het Stockholms ziekenhuis sloot een breuk uit.
De voormalige wereldkampioene U23 krijgt weer uitzicht op deelname aan de World Cup in Zuid Afrika, maar blijft voorzichtig.
Categorie:cross country
Sam Hill aan zet
De finale van de Australische DH reeks in het Awaba Mountain Bike Park werd gewonnen door voormalig wereldkampioen Sam Hill.( Monster Energy/ Specialized) . Daar waar Troy Brosnan de kwalificatie won , vond Sam Hill op het juiste ogenblik nog wat extra snelheid en deed Brosnan de baard af.
Voor het eerst dit jaar klopte Hill zijn jonge teamgenoot Troy Brosnan met 2 sec. De 19 jarige Brosnan ( foto) werd eindwinnaar in de Australische DH serie 2012.
Een mooi vooruitzicht, met het oog op de eerste DH World Cup binnen 2 weken in Pietermaritzburg.
top 5
1. Sam Hill 3:57.32 2. Troy Brosnan 3:59.32 3. Mitchell Delfs 4:02.55 4. Graeme Mudd 4:02.66 5. Rhys Willemse 4:03.97
Categorie:Downhill
Mellow Johnnyâs Classic voor Max Plaxton
In Amerika opende het seizoen met de Mellow Johnnys Classic in Texas. De Mellow Johnnys Classic was de eerste manche van de US ProXCT, een reeks van 5 UCI wedstrijden waar meer dan 150 bikers op af kwamen. De Canadese Specialized biker Max Plaxton en Lea Davison kwamen als titelverdedigers aan de start. Voor de derde keer op rij won Max Plaxton de Mellow Johnny's Classic , zijn landgenoot Geoff Kabush (Scott-3RoxRacing) pakte de tweed eplaats en Todd Wells werd derde.
Bij de vrouwen ging de Canadese wereldkampioene Catharine Pendrel ( Luna Pro ) met de zege en het max. aantal UCI punten aan de haal. Judy Freeman werd tweede en de derde plaats in de Amerikaanse ProXCT opener was voor Pua Mata. Veldrijdster Katie Compton werd 4 de .
1 Catherine Pendrel Luna Pro Team 1:12:56 2 Judy Freeman Crankbrothers Race Club 1:13:40 3 Monique Mata Sho-Air/Specialized 1:14:12 4 Katie Compton Giant RaboBank Team 1:14:23 5 Georgia Gould Luna Pro Team 1:14:38 6 Lea Davison Specialized Racing 1:15:17 7 Heather Irmiger Subaru/Trek 1:16:10 8 Emily Batty Subaru-Trek 1:16:30 9 Chloe Woodruff Crankbrothers Race Club 11 1:17:25 10 Amanda Sin Scott-3 Rox Racing 1:19:55
Categorie:cross country
Tracy Moseley TMO
De Britse Tracy Moseley gooide vorig jaar het stuur volledig om, richtte haar eigen TMO team op en gooide het over een totaal andere boeg.
Haar plannen zijn niet meer gericht op de World Cup DH, maar de bijna 33 jarige Trek bikester gaat zich op andere disciplines toeleggen. Drie Sprint Eliminators , de Megavalanche, enkele Enduro's en slechts twee World Cups Downhill staan op haar programma. nl Fort William en Val dIsère.
Om deel te kunnen nemen aan de World Cup Eliminator in Houffalize, Nove Mesto en La Bresse heeft ze, zoals iedereen 20 UCI punten nodig. Vorig jaar in Dalby Forest wist ze 19 punten te vergaren, maar voor de eerste wedstrijd in Houffalize kwam ze nog net 1 puntje te kort.
Op zoek naar 1 UCI punt trok de 16 voudige World Cup winnares naar de Afxentia Race in Cyprus, want een plaats in de top 40 zou haar dat ene felbegeerde puntje opleveren. Samen met haar landgenoten Liam Killeen en Oli Beckinsale en de Britse Wielerbond proefde ze van het cross country sfeertje .
In de tijdrit werd ze 33 ste; de rit in lijn van 40 km sloot ze af in 2u 20 min op plaats 40. In de cross county werd ze 30 ste en dat betekende de 34 ste plaats overall in de Hors Categorie wedstrijd.
Niet één maar 7 UCI punten pakte ze na een zeer zwaar , maar vooral leerrijk weekend mee naar huis.
Categorie:cross country
CYCLE-PASSION ASSE
Opendeurweekend Cycle-passion
Zaterdag 24 maart van 10u tot 17u Zondag 25 maart van 10u tot 17u
Loop eens langs om elektrische fietsen te testen.
Voor communie of lentefeest: bij aankoop van een fiets krijgt u een ABUS RAYDO kabelslot twv 34.95 kado!
Uitzonderlijke stockverkoop modellen 2011: -20% en -30%
Iedereen welkom om alle nieuwigheden te ontdekken met een lekker glaasje Cava
Edingsesteenweg 71, 1730 Asse
Categorie:Evenementen
TX Active Bianchi
De officiële voorstelling van het TX Active Bianchi team vond op 1 maart in Bergamo plaats. Op de presentatie, een Pro Tour team waardig , werden de nieuwe shirts en de renners gepresenteerd. De doelstellingen van het team werden uit de doeken gedaan en de sponsors werden uitgebreid bedankt voor hun steun .
Het Italiaanse team van Felice Gimondi bestaat in 2012 naast een jeugdteam , uit vier renners. De Italiaan Tony Longo , de Colombiaan Leonardo Paez en de Fransman Stephane Tempier bij de eliten en Europees kampioen Gerhard Kersbaumer verdedigt de volledig nieuwe kleuren bij de beloften.
De vaandeldragers van het Biachi team treden aan met de Methanol SL2 en de Methanol 29SL
Categorie:cross country
03-03-2012
BMX Cycling UCI Asian Championships 2012
De Nederlander Raymon van der Biezen is in Hong Kong Aziatisch BMX kampioen geworden. Na een polsblessure klopte hij in het Hong Kong Jockey Club International BMX Park de Duitser Luis Brethauer. Het succes van Nederlands bondscoach Bas de Bever was compleet met de derde plaats van Jelle van Gorkom.
Categorie:BMX
Troy Brosnan blijft verbazen
De kwalificaties in de vierde ronde van de Australische DH reeks zijn achter de rug.
Op een vrij modderige omloop in het Awaba Mountain Bike Park in Onley State Forest zette de jonge Specialized biker Troy Brosnan weer de beste tijd neer . De 19 jarige wereldkampioen bij de juniores zette begin dit jaar de stap naar de elites en klopte andermaal zijn illustere teamgenoot Sam Hill.
kwalificatie :
1. Troy Brosnan 4:09.77 2. Sam Hill 4:10.23 3. Graeme Mudd 4:14.28 4. Rhys Willemse 4:23.62 5. Rick Boyer 4:24.25
Categorie:Downhill
Karkloof XC
In KwaZulu Natal ( Zuid Afrika ) werd de C2 wedstrijd Karkloof - Howick gereden. Philip Buys ( Contego) won de wedstrijd voor James Reid ( Nedbank 360 life) en de Fransman Cedric Ravanel van GT Skoda. De Brit David Fletcher ( Orange Monkey ) maakte de top 5 rond.
Cecile Ravanel Rode ( GT Skoda) won het bij de dames, voor haar Noorse teamgenote Lene Byberg en de Zuid Afrikaanse Yolande Speedy.
Categorie:cross country
Columbia Grape Escape
De 3 de en laatste etappe van de Columbia Grape Escape ging over 66km en 2000 hm; enkel de laatste 5 km waren plat, voor de rest was het een behoorlijk zware wedstrijd.
De Zwitser Ralph Naf nam de Zuid Arikaanse driedaagse voor zijn rekening door 2 van de 3 etappes te winnen. Bij de solo bikers won de Multivan Merida het van Jacques Rossouw en Shan Wilson; dit is meteen ook de eindstand.
Bij de teams waren Christoph Sauser en Burry Stander onklopbaar en zegevierden in Boschendal. Het Duitse Bulls team met Stefan Sahm en Karl Platt werd tweede en Bulls 2 met Thomas Dietsch en Tim Bohme werd mooi derde.
De Zuid Afrikanen Kevin Evans en David George van het Nedbank Team 360Life moesten in de laatste etappe opgeven , vanwege ziekte van David George.
Categorie:meerdaagsen
City Mountainbike Challenge 2012
De organisatie achter de City Mountainbike Challenge zat de voorbije winter niet stil. Tal van contacten met kandidaat-steden werden gelegd, wat resulteerde in alweer drie nieuwe namen op de kalender: naast anciens als Waregem, Gent en Antwerpen siert dit seizoen ook Kortrijk de CMC-kalender. Bovendien spreidt de City Mountainbike Challenge haar vleugels uit. Met Roosendaal en Rotterdam vinden er twee manches in Nederland plaats.
De City Mountainbike Challenge heeft voor het wedstrijdseizoen 2012 een UCI-status ontvangen van de Internationale Wielerunie. Alle zes de manches van de CMC staan op de officiële UCI-kalender dit jaar. Eén en ander heeft het gevolg dat de elitereeks voortaan zal worden verreden volgens het principe van de Eliminator (XCE) wedstrijden, met een kleine en een grote finale als apotheose. Alle andere reeksen (nieuwelingen, juniores, dames, masters 1 en 2 en fun) zullen over 10 ronden worden afgewerkt.
Organisatieteam breidt uit
Voor het seizoen 2012 heeft Kristof Bruyneel een aantal extra mensen aangetrokken om het project van de CMC verder op de kaart te zetten. Koen Monu, bekend als organisator van een aantal grote veldritten waaronder de WB-manches in Hofstade en Zolder, zal zijn expertise ter beschikking stellen. Als persverantwoordelijke is dan weer Kenneth Droeshoudt, hoofdredacteur en stichter van Mountainbike.be, aangetrokken.
CMC kalender 2012
27/5 Antwerpen Grote Markt 15/7 Rotterdam Kathedraal Plein (o.v.) 29/7 Roosendaal Oude Markt 19/8 Waregem Grote Markt 2/9 Gent St Pietersplein of Vrijdagmarkt 15/9 Kortrijk Veemarkt
Inschrijvingen geopend
De inschrijvingen voor editie 2012 zijn geopend sinds 1 maart. Opgelet! Het aantal beschikbare plaatsen is beperkt. Snel wezen luidt dus de boodschap. Schrijf hier in.