alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
18-01-2012
Schinder(hannes) - MTB - Superbike
De 8 ste editie van de Schinder (hannes) marathon gaat door op 6 mei 2012 en staat bekend als een kleinschalig opzet met een enthousiaste organisatie. Het parcours van de 96 km met 2300 hm is erg veelzijdig en zeker niet eentoning. Vorig jaar kon men rekenen op 935 starters.
Voor de verschillende afstanden ( 96 km, 73, 40 en 20 km ) in de omgeving van het Duitse Hunsruck (A61) kan men nu inschrijven op :
Rose Vaujany Pro team : een nieuwe naam aan het MTB firmament.
De bezieler van het nieuwe gravity team is Joost 'the Boost' Wichman. De bronzen medaillist op het WK Fourcross in Champery vond twee belangrijke sponsors voor het Rose Vaujany team : de Duitse fietsfabrikant Rose uit Bocholt en het Franse dorp Vaujany, nabij de Alpe dHuez, gekend om de Mega Avalanche.
Het team gaat zich voornamlijk toeleggen op Downhill, Fourcross en Enduro en heeft met een Nederlander, een Duitser, een Engelse en een Belg een internationale uitstraling. Op alle grote evenementen als de World Cup DH , IXS Downhill Cup en de Mega Avalanche zullen ze vertegenwoordigd zijn.
De 33 jarige Nederlander Joost Wichman gaat zijn rol als manager combineren met Enduro & Fourcross wedstrijden en krijgt daarbij versterking van de Duitser Petrik Bruekner, een top10 rijders in 4X.
De Engelse Katy Curd is één van de meest getalenteerde mountainbikers ter wereld, die zowel in Fourcross als in DH haar mannetje staat. Ze werd 2 keer Brits kampioene 4X en haalde 5 World Cup podiums.
Last but not least komt onze landgenoot Nico Vink aan boord. De 28 jarige Waaslander ruilt Solid voor het Duitse Rose en hoopt voor zijn nieuwe team de top 20 te kunnen halen. De meervoudige Belgische DH kampioen is erg geliefd om zijn unieke, spectaculaire stijl en weet het publiek altijd op zijn hand te krijgen.
Het Rose Vaujany team zal onderweg zijn met de Rose Beef Cake DH Bike, de Uncle Jimbo Enduro en de Rose 4X Bike.
Categorie:Downhill
Merida: door professionals getest
De profs van het MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM geven gedurende het ontwikkelingsproces van een bike waardevolle feedback. Daarom zitten in elke MERIDA-fiets ook hun ervaringen en de glans van hun successen.
Gunn-Rita Dahle Flesjå, Hannes Genze, José Antonio Hermida, Rudi Van Houts, Jochen Käß, Andreas Kugler en Ralph Näf geen ander eliteteam van profmountainbikers brengt meer ervaring en meer successen mee vanaf de wedstrijdcircuits over de hele wereld dan het MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM. Goud en zilver bij de Olympische Spelen, Wereld-, Europese- en landskampioenschappen, eindzeges in de Worldcup dit team heeft reeds alles al bereikt waar tientallen andere profs elk seizoen hard voor moeten werken. Toch zijn deze topatleten voor MERIDA veel meer dan een voortdurende garantie voor aanhoudende successen. Ze zijn de beste en meest betrouwbare bron voor waardevolle feedback als het om de ontwikkeling van een nieuwe fiets gaat.
Zodra de ingenieurs van de Research & Development afdeling in het Duitse MERIDA-ontwikkelingscentrum hun eerste ontwikkelingsstadium hebben afgerond, staat een uit aluminium opgetrokken prototype van het nieuwe model gereed. Dit is uitgerust met onderdelen uit het lopende seizoen en dus is dit gecamoufleerde testmodel nog ver verwijderd van het definitieve seriemodel. Maar op dit punt in het ontwikkelingsproces gaat het niet om gewicht of uiterlijk. Zonder ook maar een moment te verspillen aan zulke details, gaan de profs van het MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM samen met MERIDA-ontwikkelingschef Jürgen Falke op pad.
De fijngevoelige achterwerken van Van Houts & co. merken direct allerlei kleine evoluties op die vervolgens gedetailleerd in het testprotocol worden vastgelegd. Is de zithoek wellicht te steil of is juist de balhoofdhoek te vlak? Moet de liggende achtervork langer zijn voor meer rechtuit-stabiliteit of moet de bike juist wendbaarder worden? Is de bovenbuislengte correct berekend voor de zitpositie die bij dit inzetbereik hoort? Hoe gevoelig werkt de achtervering en wordt deze niet beïnvloed door de trapbeweging? Dankzij vele honderdduizenden trainings- en wedstrijdkilometers ontsnapt geen detail van het prototype aan het oog van de profs van het MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM tot tevredenheid van de ontwikkelaars en ten gunste van de MERIDA-klanten.
Terug op het MERIDA-hoofdkwartier wordt alle gekwalificeerde input verwerkt en gaat de gewijzigde bike terug naar het testparkoers. Net zo lang tot alle betrokkenen in dit ontwikkelingsstadium het testmodel de hoogste cijfers geven. Dan doen de ingenieurs een stapje terug en komen de designers naar voren. Onder de strenge restricties van een streefgewicht, referentiewaarden voor stijfheid of speciale productietechnieken, wordt het ruwe aluminium prototype omgevormd tot een perfect vormgegeven bike die vervolgens in de Taiwanese MERIDA-productiefaciliteiten gebouwd gaat worden.
De Mellow Johnny's Classic was jarenlang met Lance Armstrong verbonden. Deze MTB wedstrijd ging immers door op de Juan Pelota Ranch, de eigendom van de zevenvoudige Tour winnaar. Sinds Armstrong zijn ranch in Texas verkocht , moest er naar een nieuwe lokatie gezocht worden. Die lokatie werd gevonden naast de Juan Pelota Ranch. Op 3 en 4 maart gaat de eerste manche van de US Pro XCT door op de Flat Creek Crossing Ranch bij de Pedernales Rivier. Met het oog op de eerste World Cup is dit een uitstekend tijdstip voor de Noord Amerikaanse profs om te testen hoe ver het met de conditie gesteld is. Twee weken voor Pietermaritzburg zijn er in deze C1 wedstrijd nog belangrijke UCI punten te rapen.
Naast een nieuwe lokatie komt ook een nieuwe sponsor in beeld : Subaru uit Georgetown. LIVESTRONG blijft wel tijdens de Mellow Johnny's Classic fondsen inzamelen voor de strijd tegen kanker.
Categorie:cross country
Crocodile Trophy 2012 op gang geschoten
Organisator Gerhard Schönbacher geeft gratis deelname tickets weg tijdens de officiële voorstelling Alpentour Trophy en Crocodyle Trophy. Belgian Power organiseert, in samenwerking met Gerhard Schonbacher en Sandman Bikes, de officiële voorstelling in België van de Crocodile Trophy en Alpentour Trophy editie 2012.
Dit event gaat door op vrijdag 27 januari 2012, vanaf 20.00 uur, in het provinciaal recreatiedomein De Schorre in Boom. Het Belgische publiek wordt er warm gemaakt voor de zwaarste mountainbike raid ter wereld. The worlds hardest, longest, hotest and most adventures mtb race in the world, zo omschrijft Gerard Schonbacher, de organisator, zijn wedstrijd op zijn website (www.crocodile-trophy.com) en om deze woorden hard te maken komt hij de editie 2012 zelf toelichten.
De wedstrijd gaat over 930 kilometer, met 13000 hoogtemeters, tussen Cairns en Cooktown, in de Australische outback van de noordoostelijke regio Queensland. De 18de editie van deze monsterrace zal gereden worden van 20 tot 28 oktober 2012 en gaat deels over ongekende paden, korter, technischer en gevarieerder. De ultieme voorbereiding op de Crocodile Trophy is de Alpentour Trophy die dit jaar gereden zal worden van 31 mei tot 3 juni 2012. Zoals elk jaar is het Oostenrijkse Schladming the place to be voor de Alpen Tour Trophy. Dit idyllische Oostenrijks stadje herbergt de vertrek- en aankomstplaats voor deze 4-daagse race (www.mtbfestival.at).
Voor elk van beide wedstrijden wordt een gratis deelname ticket weggegeven. Om in aanmerking te komen voor deze tickets dient men zich voor 20 januari 2012 aan te melden op schoenbacher@croc.at en aanwezig te zijn op de voorstelling op 27 januari.
De deuren van De Schorre in Boom gaan open vanaf 20.00 uur.
Categorie:meerdaagsen
17-01-2012
Jarigen
Gisteren was Rudi Van Houts jarig, de Nederlandse kampioen werd 28. Vandaag is Nico 'Chico ' Berckmans aan de beurt. De voormalige Belgische kampioen uit Balen , die intussen al meer dan 28 jaar koerst, wordt 43.
Langs deze weg wensen we hen beiden een dikke proficiat !
Categorie:cross country
BH SR Suntour Team
Het team van Michel Hutsebaut is op hoogtestage in Franse Peisey Vallandry , een ideale gelegenheid om te skiën en de nieuwe ploeg voor te stellen. Samen met Maxime Marotte en Julie Bresset werden Arno Grosjean, Laura Metzler , Helene Marcouyre , Lorraine Truong en onze landgenoot Ruben Scheire aan de pers voorgesteld.
Ruben Scheire :
" Ik ben nu een week op skistage in Peissey-Vallandry en de persvoorstelling is goed verlopen. De dag zelf werden er eerst veel foto's genomen en dan op de voorstelling zelf ook nog wat groepsfoto's en natuurlijk speeches en interviews voor de Franse pers Maxime Marotte en Julie Bresset zijn hier maar enkele dagen geweest, die moesten nog op stage met de Franse nationale ploeg in Gets. Maxime , de vijfde in de World Cup ranking moest in Parijs ook nog ergens verschijnen voor de pers. De sfeer zit er hier goed in. Elke dag doen we iets anders, in de sneeuw gaan lopen, langlaufen en skien. Voor mij is dit nog allemaal vrij nieuw, dus heb ik een aangepast programma. Voormiddag rust en dan namiddag skiles Het is hier zeer mooi en al het materiaal ziet er perfect in orde uit. In Frankrijk doen dus ze veel meer dan enkel fietsen als voorbereiding op het nieuw seizoen. " aldus de 20 jarige belofte die 12 de werd op het WK U23 in Champery.
Samen met Marotte en Bresset ,'s werelds nummer 1 bij de vrouwen , die bij tekenden tot 2013 , bevindt Ruben Scheire zich in uitstekend MTB gezelschap. De Belg vertrekt samen met Maxime Marotte naar Cyprus waar ze beiden starten in de C1 wedstrijd in Voroklini op 19 februari en dan de meerdaagse Afxentia Macheras Mountains van 24 tot 26 februari meepikken.
Categorie:cross country
Decca kledingsponsor van Milka-Superior MTB Racing Team
De teamoutfit van het Milka Superior MTB Racing Team van Bart Brentjens zal in 2012 geproduceerd worden door Decca. Decca is een belgisch bedrijf dat haar wortels heeft in het hartje van de vlaamse Ardennen, in Zottegem. Al meer dan 40 jaar produceert dit familiebedrijf hoogwaardige en kwalitatieve sport en wielerkledij. Doordat de totale productie in Belgie plaats vindt, is alles snel en op maat leverbaar.
De laatste nieuwigheid van hun hand is de behandelde kledij, waardoor het textiel vuil en vocht afstoot. Hierdoor blijft de kleding nagenoeg schoon, wat een tevreden (want leesbare) sponsor oplevert.
Decca heeft reeds meerdere ervaringen met het sponsoren van profteams.
Decca, Quinton van Loggerenberg :
Wij zijn zeer verheugd om te mogen samen werken met het team van Bart Brentjens. Wij wensen het team bij aanvang alvast veel succes en hopen om samen mooie resultaten te bereiken !
Bart Brentjens :
Na een 3 jaar BioRacer gaan we in 2012 samenwerken met Decca. Ik bedank BioRacer voor de fijne samenwerking. Ik weet dat we met Decca ook fijn gaan samenwerken want de eerste kleding is reeds getest en alle renners zijn zeer tevreden !
Categorie:cross country
Team Wallonie-Bruxelles
Remy Mertz ( Veranda Willems) en Pieter Geluykens ( ex Trek KMC ) worden opgenomen in de nieuwe UCI structuur van de Waalse Federatie. Na deweg vond de Waalse Federatie het tijd om ook eenboost aan de mountainbikers te geven. Het dossier werd ingediend door de FCWB en ondersteund door de minister van sport Andre Antoine . DeFCWBzal in 2012 zijn steun verlenen van tweeteams (A en B) metdebeste renners uit Wallonië. Met de 16 jarige Remy Mertz ( junior) en de 18 jarige Pieter Geluykens ( belofte) , beiden uit Aarlen maken twee Luxemburgse renners deel uit vandeselectie. De A kern wordt aangevuld met de Luikenaar Pascal Hossay ( ex G Skin) .
Alhoewel het team Wallonie-Bruxelles pas tijdens het World Cup weekend in Houffalize officieel zal worden voorgesteld, begint het programma eind februari met een stage op Cyprus.
Categorie:cross country
Nodrugs Concept Team op stage in C3T
Op stage in C3T met het Nodrugs Concept Team
In de zomermaanden werd een overeenkomst gesloten met een nieuwe teampartner: C3T, het Cycling, Test & Trainingcenter Transinne. In het weekend van 14-15 januari was het voltallige team voor de eerste keer te gast in het trainingscentrum dat de vaste uitvalsbasis van het team wordt. Ook in maart en mei volgen er nog weekendstages en begin juli staat een meerdaagse BK-stage op het programma. Ook de jeugdrenners van het partnerteam Versluys MTB Team en Charlotte Coen (I Love Trial Bike For Girls) waren aanwezig op deze winterstage.
We laten één van de renners, nl. Brecht Thaens, aan het woord: Ik was blij omdat het eindelijk vrijdagavond was: school gedaan, geen stress, geen leerkrachten, maar wel een weekendje mountainbike, vrienden en fun. De eerste teamstage in Transinne kon beginnen ! Bij aankomst was ik meteen verrast. Ik had al op fotos gezien dat onze vaste verblijfplaats, het training center C3T in Transinne, er heel mooi uitzag. Maar ik had niet verwacht dat het er zo gezellig was! En we komen hier met het team zelfs nog vijf keer terug dit jaar. Meteen een bed uitgekozen waar ik hoopte goed te kunnen slapen. Dit was buiten een paar snurkers gerekend die me na vijf minuten al van mijn broodnodige slaap (zou achteraf blijken) hielden. Half acht, onze menselijke wekker ging af! Het was tijd voor een ochtendloop met teamcoach Maarten Gybels. Daarna volgde het uitgebreide ontbijt verzorgd door onze persoonlijke keukenprins Rony Vanhove. Hij heeft heel het weekend goed voor ons gezorgd. We zijn zeker niets te kort gekomen op gebied van voeding. Bedankt Rony ! In de voormiddag volgde een groepstraining van 2 uur waarin we de omgeving verkenden. Een zeer mooi gebied met voldoende hoogteverschil zorgde voor een gevarieerde training. Na een lekkere spaghetti vertrokken we met de juniors voor een tweede rit. Dit keer zonder de trainer die een RedCordsessie met de nieuwelingen deed . Dit is wat men noemt een leuke training, maar de laatste kilometers kwamen bij mij krampen opzetten. RedCord: iets waar je hard van afziet maar de winst die je eruit haalt is enorm. Redcord is een ideaal middel voor functionele krachttraining en blessurepreventie. Na het avondeten en wat rust hebben we met alle junioren een halfuur gewerkt met de touwen. Na veel lachen en afzien was het tijd om in ons bedje te kruipen. Tijd voor de laatste dag. Jongens en dame, opstaan. Dit waren de wijze woorden die Maarten ons toe riep. Tot zijn verbazing bleef iedereen doodstil liggen. Een halfuur later begon er pas beweging te komen. Na wat groepsfotos was het tijd voor onze laatste training. De stralende winterzon zorgde voor een optimale sfeer. Na deze 3 uur durende training was het tijd voor een warme douche en de mediaclinic van Stefan Van Ouytsel. Ik kan met zekerheid zeggen dat het een geslaagde stage was. Veel gelachen, goed getraind, veel plezier gemaakt en bijgeleerd. Het is tijd dat het seizoen eraan komt. De winter heeft nu lang genoeg geduurd: tijd om te knallen! " vertelde Brecht Thaens.
OVER C3T in Transine
Het Cycling-Test & Trainingcenter Transinne (kortweg C3T) is gelegen in het authentieke centrum van Transinne (Libin) in de provincie Luxemburg. Het dorpje telt slechts 400 inwoners en wordt omringd door prachtige wouden en rivieren waaronder de Lesse. Overnachten kan zowel in Le Dortoir of in Les Charmes des Etoiles, voor elk wat wils. Urenlang door de bossen mountainbiken is hier geen probleem. Ook voor wielertoerisme is de omgeving uitstekend. Het gebied is gekend voor zijn grote verscheidenheid aan fauna en flora, Hier bevind U zich pas in de échte Ardennen.
Ook interesse in een teamstage? Iedereen is welkom in Transinne en voor reserveringen of een prijsofferte kan je contact opnemen met Yvan. Cycling-, Test- & Trainingscenter Transinne (C3T) GSM: +32 475 682 513 E-mail: yvan.santing@adsl.toledo.be Website: www.c3t.be
Categorie:cross country
WK selectie Koksijde
WK-SELECTIES NATIONALE PLOEGEN CYCLO-CROSS KOKSIJDE - 2012
HEREN ELITE : Bart AERNOUTS Niels ALBERT Tom MEEUSEN Sven NYS Kevin PAUWELS Rob PEETERS Klaas VANTORNOUT RESERVES TE KIEZEN UIT (IN ALFABETISCHE VOLGORDE ): Dieter VANTHOURENHOUT Sven VANTHOURENHOUT
Indien de 7de plaats door het eindklassement van de Wereldbeker niet toegekend kan worden, zal één van de effectieven geschrapt worden op maandag 23/01.
DAMES ELITE: Sanne CANT Hilde QUINTENS Joyce VANDERBEKEN GEEN RESERVES
HEREN U23 : Wietse BOSMANS Vinnie BRAET Laurens SWEECK Michael VANTHOURENHOUT Gianni VERMEERSCH RESERVES TE KIEZEN UIT (IN ALFABETISCHE VOLGORDE) : Jens ADAMS Stef BODEN Tim MERLIER
HEREN JUNIORES : Quinten HERMANS Daan HOEYBERGHS Daan SOETE Wout VAN AERT Yorben VAN TICHELT RESERVES TE KIEZEN UIT (IN ALFABETISCHE VOLGORDE) : Din VAN DEN DRIESSCHE Matthias VAN DE VELDE Berne VANKEIRSBILCK
Categorie:veldrijden
WK 2016 in Australie ?
Glen Jacobs , de godfather van het Australische MTB heeft het idee opgevat om het WK 2016 terug naar Noord Australie te halen. De man heeft zijn staat van dienst reeds lang bewezen en was er bij in Cairns anno 1996. Hij, als één van de organisatoren , en duizenden toeschouwers zagen op het WK in Cairns een jonge Cadel Evans aan het werk en de Zwitser Thomas Frischknecht wereldkampioen worden.
Het WK in Cairns was zo succesvol dat de heer Jacobs een baan als professioneel UCI parcours bouwer aangeboden kreeg. Hij reisde heel de wereld af , legde voornamelijk 4X omlopen aan, en door de jaren heen vroegen renners hem telkens : " Wanneer rijden we nog eens in Cairns? "
De UCI is wel te vinden voor een reünie na 20 jaar, maar het moet natuurlijk ook nog georganiseerd worden. Anna Bligh , de premier van Queensland staat achter het plan , maar de uiteindelijke beslissing moet nationaal genomen worden.
De organisatie van het WK wordt een enorme uitdaging en het zou opnieuw duizenden MTB fans naar Noord Australie brengen , iets wat de regio alleen maar ten goede kan komen.
Sinds het eerste WK in Durango 1990 zijn werd het WK gehost door 14 verschillende landen, waaronder Zweden, Frankrijk, Amerika, Canada, Australie , Zwitserland, Spanje en Italië.
Als parcours bouwer kreeg Glen Jacobs concurrentie van Phil Saxena.
Categorie:cross country
Oli Beckingsale
Na zijn beenbreuk van augustus 2011 blijft Oliver Beckingsale positief omtrent zijn deelname aan de Olympische Spelen. In eigen land hoopt hij er bij te zijn op 12 augustus inHadleigh Farm. Voor de 35 jarige Brit , die in het Tsjechische Nove Mesto zijn been brak, zou Londen zijn vierde Olympiade zijn. Na zijn 9 de plaats op het EK in Slovakije was, trok de val in Tsjechie een dikke streep door zijn rekening. Begin 2012 is Beckingsale hersteld en behoorlijk zelfzeker. In 2011 ruilde hij Giant voor het Endura Racing Team en tekende een 2 jarig contract. Sindsdien maakt hij deel uit van een wegteam, waardoor hij vaak samen met Ian Bibby en Ian Wilkinson onderweg is .
" Mountainbikers zijn meestal eenzaten en ik vind het best plezant bij een wegploeg. " zei de meervoudige Britse kampioen.
Categorie:cross country
Avontuurlijk
MTB Raids 2012
SAHARA BIKE van 1 tot 8 april Rif Bike Challenge van 28 april tot 1 mei KYRZGYZSTAN van 15 tot 29 augustus Carpatos Bike van 18 tot 27 augustus Trans Atlas van 6 tot 13 oktober ( Casablanca ) TROGLODITA BIKE van 7 tot 14 oktober
Open reeks + 1 ste manche van Kids Challenge Dessel
datum : 4 maart 2012
plaats : JOEL SMETS BMX CIRCUIT Sport park Brasel Dessel Brasel 2 2480 Dessel
Online inschrijven KIDS CHALLENGE : Wie wil deelnemen aan de mountainbike kids challange wedstrijd op 4 maart in Dessel moet hiervoor op voorhand online inschrijven via de site van de kids challange http://mtbkidschallenge.be of www.wielerbondvlaanderen.be en dit ten laatste 8 dagen voor de wedstrijd.
PROGRAMMA DESSEL OPEN MTB CHALLENGE : Inschrijving vanaf 8.30 uur 9.30 uur : Start wedstrijd voor Desselaars en bikers aangesloten bij een Desselse club Reeksen 44 en jonger + 45 jaar ( 35 min wedstrijd )
10.30 uur : Start open wedstrijd voor iedereen Reeksen 44 en jonger + 45 jaar ( 45 min wedstrijd )
11.30 uur podium alle reeksen
PROGRAMMA MTB KIDS CHALLANGE : Inschrijving vanaf 10.00 uur 11.00 uur start dikke banden race 7-11 jaar ( 15 min wedstrijd ) 11.30 uur start wedstrijd U 9 = 7-8 jaar ( 15 min wedstrijd ) 12.00 uur start U 11 = 9-10 jaar ( 20 min wedstrijd ) 12.35 uur podium 13.15 uur start dikke banden race 12-18 jaar ( 25 min wedstrijd ) 14.00 uur start U 13 = 11-12 jaar ( 30 min wedstrijd ) 14.45 uur start U 15 = 13-14 jaar ( 40 min wedstrijd ) 15.45 uur podium
CAMPING : - Camping is langs het BMX circuit - Camping is open vanaf vrijdag 2 maart 18.00 uur - U dient de afvalzak te gebruiken die u bij aankomst heeft gekregen. - Er mag geen los afval achtergelaten worden op en rond de camping en parkings. - Er mag NIET op de voetbalterreinen gelopen, gevoetbald of iets dergelijks gedaan worden, kortom, er moet ten alle tijden vanaf gebleven worden. - Respecteer de richtlijnen aangegeven door de organisatie aub. - Gelieve na 22.00 uur geen lawaai meer te maken op en rond de camping - denk aan de rijders en aan de buurtbewoners. - Off-road club BMX 2000 DESSEL en het gemeentebestuur is niet verantwoordelijk voor ongevallen, schade en diefstallen op en rond de camping. PARKING : - Parking is langs het BMX terrein Het is toegelaten in de straten tegenover de sporthal te parkeren, u dient echter wel rekening te houden met de buurtbewoners, elke overtreding zal meteen bestraft worden door de politie. Er mag niet geparkeerd worden op de parking strook tegenover café bergenhof.
Categorie:cross country
16-01-2012
Wereldbeker Hoogerheide
De Sporttechnische Commissie bevestigde de door bondscoach Rudy De Bie geselecteerde renners om deel te nemen aan de achtste en laatste manche van de Wereldbeker Cyclocross, die zal plaatsvinden op zondag 22 januari 2012 in Hoogerheide (Nederland):
Heren Elite Bart AERNOUTS Niels ALBERT Tom MEEUSEN Sven NYS Kevin PAUWELS Rob PEETERS Dieter VANTHOURENHOUT Sven VANTHOURENHOUT Klaas VANTORNOUT
Heren U23 Wietse BOSMANS Vinnie BRAET Tim MERLIER Laurens SWEECK Michael VANTHOURENHOUT Gianni VERMEERSCH
Heren Juniores Quinten HERMANS Daan HOEYBERGHS Daan SOETE Wout VAN AERT Matthias VAN DE VELDE Yorben VAN TICHELT
Dames: Nancy BOBER Sanne CANT Nicolle DE BIELEYTEN Githa MICHIELS Hilde QUINTENS Katrien THIJS Joyce VANDERBEKEN Kim VAN DE STEENE
------------------------------------------------ Volgens de laatste geruchten is de selectie voor het WK veldrijden in Koksijde bij de dames al bekend. Belgisch kampioene Sanne Cant, de Limburgse Hilde Quintens en Joyce Vanderbeken zouden hun selectie beet hebben.
Categorie:veldrijden
Anton Cooper domineert in Dunedin
In Dunedin, Nieuw Zeeland werd de eerste wedstrijd in de cross country reeks gewonnen door Carl Jones. De 24 jarige biker uit Rotorua won het bij de eliten gemakkelijk voor zijn ploegmaat Dirk Peters en de Australier Chris Jongewaard . Paul Van der Ploeg werd vierde. Met het oog op een Olympische selectie werd er om de kostbare UCI punten gestreden.
Tot zover de eliten.
In deze C1 wedstrijd op Signal Hill in Dunedin, bewees Anton Cooper nog maar eens waarom hij het zilver op het WK voor juniores in Champery behaalde en waarom hij een contract kreeg bij het Trek World Racing Team.
De 17 jarige Cooper vertrok als junior achter de elites en raapte in een mum van tijd heel het pak op en ging resoluut naar de leiding . Op de beklimming toonde hij zich oppermachtig . De juniores moesten 5 ronden afleggen en in die tijd had Cooper maar liefst 2 min 30 sec voorsprong op Carl Jones, de leider bij de eliten bij elkaar gefietst. Cooper won over heel de lijn en was meer dan 8 minuten sneller dan de tweede junior.
Al enkele jaren ontpopt Anton Cooper zich als de beste mountainbiker van zijn land, maar een Olympische deelname zit er voor hem, vanwege zijn jonge leeftijd, niet in. De minimun leeftijd is bepaald op 19 jaar en de UCI maakt voor de sterke Nieuw Zeelander geen uitzondering.
Bij de vrouwen was de 31 jarige Karen Hanlen goed voor de zege. Ze ging Rosara Joseph en de Europese kampioene bij de juniores, Jolanda Neff uit Zwitserland vooraf.
heren 1. Carl JONES 1u40'53" 2. Dirk PETERS 1u43'23" 3. Chris JONGEWAARD 1u47'29" 4. Paul VAN DER PLOEG 1u49'27" 5. Brad HUDSON 1u50'57"
In het Turkse Antalya werd de Gazipasa MTB Cup verreden. De 2 de UCI wedstrijd ( C2 ) op de Turkse kalender werd getijsterd door regen en modder. Na zijn zege in de Alanya MTB Cup op 1 januari jl. wist de Oostenrijker Uwe Hochenwarter ( Genesis) ook deGazipasa MTB Cup op zijn naam te schrijven. Onze 22 jarige landgenoot Jonas De Backer viel met zijn vierde plaats naast het podium , maar sprokelde toch weer 12 UCI punten.
Bij de dames won de Sloveense Tanja Zakelj na een bikkelharde strijd voor de Zwitserse Marielle Saner- Guinchard en Lisa Mitterbauer
top 5 heren
1. Uwe HOCHENWARTER ,Oost 1:30:57 2. Kornel OSICKI ,POL 1:33:53 3. Marek GALINSKI ,POL 1:34:24 4. Jonas DE BACKER, BEL 1:35:35 5. Evgeniy PECHENIN , RUS 1:37:21
Brits mountainbiker Liam Killeen heeft de laatste manche van de zesdelige Britse CX serie in Shrewsbury gewonnen.
De 29 jarige Giant biker reed van start tot finish aan de leiding.
Paul Oldham werd voorafgegaan door titelverdediger Jody Crawforth. Oldham had aan een derde plaats genoeg om net als in 2010 de eindzege binnen. Het verschil tussen Oldham en Crawforth bedroeg amper 10 punten.
Bij de plus 40 jarige veteranen werd Jim Bryan geklopt door Darren Atkins. De eindstand na zes manches ging echter naar Jim Bryan (http://www.zepnat.com/) , de vroegere mekanieker van Roel Paulissen bij het Cannondale team.
top 6
1 Liam KILLEEN 1:02:38 2 Jody CRAWFORTH 1:03:18 3 Paul OLDHAM 1:03:20 4 Nicholas CRAIG 1:03:22 5 Daniel BOOTH 1:04:55 6 Grant FERGUSON 1:04:59
+ 40 jarigen
1 Darren Atkins (Team Jewson) 2 Jim Bryan (Zepnat RT) 3 Noel Clough (Wheelbase) 4 Chris Young (Wheelbase