Rolf Wouters Advocaat Hofstraat 16 Houthalen tel . 011/52 52 70
Inhoud blog
  • link naar nieuwe site
  • Lancering nieuwe website
  • PROJECT 91 IN THE USA
  • Patrik Gallati naar Fischli Bike
  • Freelance-fotograaf Danny Zelck wordt officiële 'teamfotograaf' van het Granville Factory Team
  • Bike Inn 2014
  • Pascal Hossay naar Hard’n Bikers
  • Esther Süss denkt niet aan stoppen
  • Bart Brentjens komt ten val
  • Stop and Go
  • Velofollies 2014
  • Orange Monkey team
  • Zilver voor Mark Verloo
  • 24 u Finale Ligure
  • Winst voor Yorben Van Tichelt
  • Eva Lechner derde in Rome
  • Fietssportief Cup Landgraaf
  • Jonas Wellens pakt Limburgse titel
  • Todd Wells papa
  • Wereldbeker CX Rome
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgian GP (218)
  • BK (126)
  • BMX (744)
  • Crocodyle Trophy (53)
  • cross country (5668)
  • Downhill (728)
  • EK (141)
  • Eliminator (75)
  • Enduro (74)
  • Evenementen (919)
  • Flanders Cup (192)
  • Freeride (143)
  • Interview (71)
  • Kalender 2014 (248)
  • KIDS (348)
  • LMTB (170)
  • Marathon (1083)
  • meerdaagsen (593)
  • Nederland (54)
  • Olympische Spelen (90)
  • Produkten (201)
  • reglementen (40)
  • Strandraces (134)
  • Te Koop (17)
  • Trial (304)
  • varia (493)
  • veldrijden (379)
  • video (3)
  • Wallonia Cup (1)
  • WK (220)
  • World Cup (533)
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    MTB-LILY
    alles over mountainbiken en BMX
    met Lily en Chantal
    11-12-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ritchey Mountainbike Challenge 2012

    Ritchey Mountainbike Challenge 2012

    24.03.2012 Gran Canaria (SP)
    20.05.2012 Fränkische Schweiz (D)
    03.06.2012 Tegernseer-Tal (D)
    23.06.2012 Pfronten (D)
    30.06.2012 Kirchberg (Oostr)
    08.07.2012 Oberammergau (D)
    14.07.2012 Salzkammergut (Oostr)
    09.09.2012 Inzell ( D)
    29.09.2012 Oberstdorf (D)


    Categorie:Kalender 2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Exergy US Gran Prix Cyclo cross
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Katerina Nash en  Jeremy Powers  hebben zaterdag in Oregon de eerste dag van de  Exergy US Gran Prix  Cyclo cross gewonnen.

    De Tsjechische Luna Pro bikester  Katerina Nash blijft de Amerikaanse Energy GP domineren en versterkte met de zege in Bend Oregon haar leidersplaats.  Aangezien Katie Comptom dit weekend  in Belgie aan de slag ging,  is Nash  zeker van de eindzege. Nash had aan de meet 20 sec.voorsprong op Meredith Miller en Teal Stetson-Lea. De Franse Julie Krasniak  eindigde  op vier,  voor de Amerikaanse Sue Buther.


    In een spannende nek aan nek race tegen Cannondale biker Tim Johnson won Jeremy Powers  de zevende en voorlaatste manche van de  Energy USGP reeks. Powers viel in de laatste ronde aan en  hoe Johnson ook aandrong  ,hij  kon de Cannondale biker  niet van antwoord dienen. Door de afwezigheid van Ryan Trebon, is Powers zeker van de eindwinst in de serie.
    Danny Summerhill vervolledigde het podium in Oregon.
    Onze 36 jarige  landgenoot Ben Berden was goed voor de vijfde plaats en ging als snelste en meest explosieve renner met de Avid Shorty Ultimate Holeshot prijs aan de haal .
    De Canadees Geoff Kabusch werd zesde.

    Vandaag wordt in Oregon  de 8 ste en laatste manche van de Amerikaanse cyclo cross serie afgewerkt.

    dames

    1 Katerina Nash (Tsj)
    2 Meredith Miller (USA)
    3 Teal Stetson-Lee (USA)
    4 Julie Krasniak (USA)
    5 Sue Butler (USA)
     
    heren

    1 Jeremy Powers (USA)
    2 Tim Johnson (USA)
    3 Danny Summerhill (USA)
    4 Jamey Driscoll (USA)
    5 Ben Berden (Bel) Ops Ale-Stoemper
    6 Geoff Kabush (Can)
    7 Chris Sheppard (Can)
    8 Chris Jones (USA)
    9 Zach McDonald (USA)
    10 Troy Wells (USA)


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Barbara Benko
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Barbara Benko verblijft momenteel voor enkele maanden in Amerika en geniet er van het milde klimaat in Zuid Californie. Samen  met de 23 jarige Hongaarse sprinter Krisztian Lovassy werkt ze er enkele cyclo crossen af.
    Benko  studeert in Budapest voor dokter en liet die studies  enkele semesters in  de steek om zich voor te bereiden op het Olympisch jaar om Hongarije zo mogelijk aan een ticket voor Londen te helpen.
    Ze  is nog niet helemaal zeker van deelname aan de Olympische Spelen. Momenteel staat Hongarije op de 18 plaats en dat levert 1 plaats op.
    Bij de vrouwen komen slechts 18 landen in aanmerking voor één of meerdere startplaatsen.
    Maar de eindafrekening komt er pas op 22 mei 2012. Dus zal  Barbara Benko uit haar pijp moeten komen om die plaats te behouden.

    ' Ik zou graag naar Londen gaan, voor de eer.  Het WK in Oostenrijk is echter belangrijker voor mij. Ik hoop er op een podiumplaats. Mijn grootste betrachting is echter om dokter te worden." zegt Benko." Met mountainbiken is er immers niet veel te verdienen, maar het is wel een uitlaatklep voor mij.  "

    De nu  21 jarige Hongaarse reed van 2008 tot 2010 voor het Duitse Rothaus-Cube team,  wat haar zilveren medailles opleverde in het Europees en Wereldkampioenschap  voor juniores. Van begin 2011 stapte ze over naar het Focus  M.I.G. Bike Team ;  een belangrijrijke sprong voorwaarts in haar carriere.




    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kerstwens van Britt van den Boogert
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De 17 jarige Nederlandse van het Cube-Nutswerk team heeft haar sporen bij de juniores ruimschoots verdiend. Door ondermeer haar dominantie in de Belgacom GP  kwam ze in het  nationale team van bondscoach Tim Heemskerk.
    In Slovalijke, Tsjechie , Italie en zelfs op het WK in Champery droeg ze met tots het 'Oranje ' shirt ' en  reed ze rond de 10 de plaats;  geen wonder dat Houffalize , Champery,  Offenburg  en  het Italiaanse Val di Sole (It) tot de favoriete omlopen van Britt van den Boogert behoren.


    n°11

    "Ik moest er even goed voor nadenken .Ik wens iedereen een goede gezondheid, bergen geluk, een hoop gezelligheid, alle mogelijke liefde en veel plezier.
    O ja, ook nog fijne feestdagen!"
    aldus Britt VDB.

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sea Otter Classic 2012
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Van 19 tot 22 april 2012  is Monterey  in Californie opnieuw het mekka voor de mountainbikers. Zoals elk jaar sinds 1990  staan er cross country, downhill, dual slalom en wegwedstrijden op het  programma. Nieuw volgend jaar is de cyclo cross wedstrijd, die in april wordt gehouden om aan winterse toestanden te ontsnappen.
    De Sea Otter Classic mag dan wel aan bekendheid ingeboet hebben ;  een aantal jaren geleden speelden  Europeanen als Thomas Frischknecht, Bart Brentjens, Roel Paulissen, Christoph Sauser en Filip Meirhaeghe er de grote trom. Overigens was Thomas Frischknecht niet de eerste Europeaan die de Sea Otter won ?

    http://www.seaotterclassic.com/

    Categorie:Evenementen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Club La Santa Lanzarote
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Europees kampioene Gunn Rita Dahle verblijft met haar gezinnetje al enkele weken op de Canarische eilanden. Bij wijze van voorbereiding traint ze in ideale omstandigheden, terwijl haar ouders afwisselend op zoontje Bjornar passsen.
    Verwacht wordt dat de  38 jarige Noorse eind januari 2012 in Lanzarote de benen zal testen samen met de Deense Annika Langvad en de Britse Sally Bigham.
    Verschillende internationale toppers  uit Spanje, Duitsland en Noorwegen worden verwacht voor de vierdaagse MTB wedstrijd in Club La Santa op Lanzarote . Het  vulkanisch eiland  is immers een paradijs voor mountainbikers en Club La Santa staat al jaar en dag bekend als uitvalsbasis voor de sportieve vakantieganger.
    Bij de heren  hoopt men op de deelname van Julien Absalon, Karl Platt en onze landgenoot  Kevin Van Hoovels.

    Van 28 tot 31 januari staan 195 km op het programma.

    - Etappe 1: XCO 30 km
    - Etappe 2: marathon  60 km
    - Etappe 3: tijdrit 25 km
    - Etappe 4: marathon 80 km



    Categorie:cross country
    10-12-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BMX Indoor Helmond
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Dezer dagen werd de laatste hand gelegd aan de eerste Nederlandse indoor BMX baan. Het  Redline Bmx Dreamteam werkte hard aan de bouw  van de indoor baan in Helmond ( Noord Brabant) .
    Vorige week werd de Bensink startheuvel en het starthek geplaatst, zodat het traject eerdaags in gebruik kan genomen worden en  er  deze winter volop kan getraind worden.

    Categorie:BMX
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Manuel Prado zegt de competitie vaarwel
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Sho-Air/Specialized  biker Manuel Prado heeft aangekondigd dat hij  zal terugtreden uit de professionele wielersport en zich in de toekomst gaat focussen op anderde dingen zoals studeren en zijn familie.
    De Costaricaan begon  op zijn 12 de  met BMX , werd gesponsord door een plaatselijke GT verdeler en werd in  1997, 98 en 99  kampioen van zijn land. Om voor zichzelf en zijn gezin een beter bestaan op de bouwen, trok hij naar Amerika en stortte zich op freestyle BMX.
    In 2002 won hij de prestisieuze Matt Hoffman C.F.B serie en was meteen een vedette.

    Pas in 2004 maakte de vroegere landbouwer kennis met de MTB sport en met La Ruta de los Conquistadores ; zo leerde hij  Sho-Air's  teambaas Scott Tedro  kennen. 3 jaar reed hij als semi prof en in 2007 verwierf  de  prof status.
    'Manny ' Prado werkte hard om zijn droom waar te maken  en won La Ruta de los Conquistadores in 2009. Dat jaar werd hij tevens  kampioen in Costa Rica en eindigde hij 3 overall in de Leadville 100 juist na Lance Armstrong . Met zijn doorzettingsvermogen  verwierf hij  bekendheid zowel in de cross country als in de marathon discipline.

    " Ik hou nog van de sport en de competitie geest zal wel nooit verdwijnen, Ik zal hier en daar nog aan de start komen, maar louter voor het plezier. Het zal dus niet meer om te winnen zijn , maar om te genieten ." zei de 30 jarige Prado, die er 18 jaar topsport heeft op zitten.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MPL Specialized breidt uit
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Na de komst van Laura Turpijn, Nicoletta de Jager en Jeroen van Eck  stelt het Nederlandse het MPL Specialized MTB Team  met trots twee nieuwe talenten voor.
    Maarten Muselaers en Lars Veenstra, beiden uit de DH,   worden in 2012 aan het team  toegevoegd.

      " Deze twee downhillers zijn geen onbekenden van het MPL Specialized MTB Team.  Sinds twee jaar worden ze al ondersteund door onze eigen sponsoren Stappenbelt  Apeldoorn en Specialized, maar deze sponsoring zal door de toevoeging aan het  team naar een hoger plan worden getild.  "

    Maarten Muselaers en Lars Veenstra  , de uit Apeldoorn afkomstige downhillers zijn al jaren actief in deze discipline en rijden voornamelijk wedstrijden op Europees niveau, te weten de IXS German en de European Cup. Ook zijn ze regelmatig in Nederland te vinden tijdens de wedstrijden van de Mini Downhill Cup. De ambitie voor beide renners ligt bij de World Cups, die ze beiden komend seizoen graag zouden willen bereiken. 

    Voor het MPL Specialized MTB Team betekent de toevoeging van deze twee downhillers dat het team er naast de Cross Country een nieuwe discipline bijkrijgt. Wij verwachten dat de renners van beide disciplines erg veel van elkaar kunnen leren op het gebied van techniek, training en voeding en het team met deze insteek alleen maar sterker kan worden. 


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.UCI Kalender 2012

    http://www.uci.ch/templates/BUILTIN-NOFRAMES/Template3/layout.asp?MenuId=MTUyMzA&LangId=1#


    Categorie:Kalender 2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lene Byberg zonder team
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Specialized heeft zijn contract met  Burry Stander, Todd Wells , Christoph Sauser en Jaroslav Kulhavy verlengd.  Christoph Sauser wist zich afgelopen seizoen  in de Cape Epic te onderscheiden en pakte  de regenboogtrui in de marathon, terwijl Todd Wells in Amerika kampioen werd in de cross country, shorttrack en  de cyclo cross. Met zijn titel als Europees en Wereldkampioen maakte de Tsjech Kulhavy  het succes van het Specialized  team compleet. 
    Met deze resultaten won het  team de UCI ranking 2011.

    De jonge Amerikaanse juniores kampioen  Howard Grotts komt in 2012  het Specialized team versterken, maar er wordt geen woord meer gerept over Lene Byberg.
    De 29 jarige Noorse maakt geen deel meer uit van het succesvolle team en is nog steeds op zoek naar een nieuwe ploeg.
    Byberg bezeerde 3 dagen voor het WK in Champery haar knie en werd na een kwakkeljaar bedankt voor bewezen diensten.

    Toch hoopt de frele Noorse nog ooit eens wereldkampioene te worden en focust ze zich  samen met Gunn Rita Dahle op de Olympische Spelen in Londen.

    Ze mikt op een Olympische medaille voor Noorwegen , al is het vinden van een nieuw team voorlopig haar eerste en grootste zorg.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sponser Food Nederland sponsort Jean Biermans
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Nog meer goed nieuws uit Hasseltse hoek ;  na Centurion gaat ook Sponser Food Nederland met Jean Biermans in zee.

     " Ik wordt al enkele jaren voorzien van Sponser, voor mij de beste sportvoeding die er is.
    Het Sponsor gamma is ook zeer groot , wat voor mij erg  belangrijk is. De voeding is Ph neutraal en  ligt dus ook niet zwaar op de maag !
    Ik wil Sponser Sport Food Benelux en Rudi Liekens  heel erg bedanken voor de steun van de afgelopen jaren!!
    Door  Sponser Food Nederland  zal ik volgend seizoen weer altijd de juiste voeding bij hebben. Het is immers een Zwitsers produkt , waar ik zeer tevreden over ben. " aldus de 37 jarige wereldkampioen 24 u ( duo's)  MTB van 2010.

    Sponser Sportvoeding uit Zwitserland levert hoogwaardige sportdrank en sportvoeding.

    Sponser heeft 4 productgroepen:

    1. Energy ("Blauwe lijn")
    2. Power ("Rode lijn")
    3. Pro-Line ("Zwarte lijn")
    4. Fit & Well ("Gele lijn")

    In het totaal heeft Sponser  meer dan 150 producten in het gamma.

    meer info op : http://www.bbsports.nl/


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De kerstwensen van Bjorn Rondelez
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Bjorn Rondelez stuurt ons zijn kerstwensen.

    n° 10

    " Wat ik wens voor Kerstmis. Eigenlijk niet veel. Dit jaar was een hectisch  jaar, eentje  van veel wanorde. Sinds april zit ik in  het stof en de puin door verbouwingen. Vorige maand  ben ik getrouwd en ietsje eerder dan voorzien  papa geworden van Léon. Dus wat ik vraag aan de Kerstman is om  tegen Kerstmis in ons huis te kunnen trekken . Om eens wat  rust te hebben  om te kunnen genieten van vrouw en zoon. Met  de nodige rust komt de rest vanzelf.
    En voor de rest van de bevolking wens ik zalige feestdagen en hopelijk een tof 2012. " aldus de 35 jarige Oostendenaar.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Marrick MTB Challenge
    MTBLadies trekken hun stoute schoenen aan!

    Terwijl een aantal MTB Ladies hun zinnen gezet hebben op eerste editie van de Belgische Mountainbike Challenge ( BeMC)  in mei 2012,  stomen enkele dames zich klaar voor de 3de editie van de  Marrick MTB Challenge in Zuid Afrika.
    Deelnemers uit verschillende landen rijden van 17 tot 19 februari 2012 door het prachtige landschap van de Zuid-Afrikaanse provincie Noord-Kaap tijdens deze driedaagse etappewedstrijd met de mountainbike.
     
    De Marrick MTB Challenge streeft naar een hoogstaand evenement, waar renners en sponsors één zijn en zich als een familie voelen,  maar mikken ook op de buitenlanders die ter voorbereiding van de Cape Epic in Zuid Afrika vertoeven.
    Ze bieden een persoonlijke service, comfortabele accommodatie en heerlijk eten voor en na de race en dit op locaties waar alle rijders samen kunnen zijn en met elkaar kunnen socialiseren.
    Dit is een evenement... neen, een ervaring voor en door mountainbikers.
     
    De deelnemers zullen geconfronteerd worden met verschillende wildsoorten, waaronder giraffen, zebra’s, gemsbokken, springbokken, wildebeesten en waterbokken voordat ze de Marrick Safari finish halen. De in totaal 202 km lange route is leuk en uitdagend en gaat van start met een nachtrit van 35 km.

    " Wat wij hopen voor de MTB Ladies is dat ze in de eerste plaats genieten van deze tocht en van Zuid-Afrika. Ten tweede hopen dat het evenement  aanslaat en dat er in de toekomst nog dames deze uitdaging aangaan en er  plezier aan beleven !" zeggen de Belgische  iniatiefneemsters.

    17-19/02/2012  
    dag 1: 35 km - Nachtrace op Marrick Game Farm
    dag 2: 83 km - Circulaire route op drie verschillende Game Farms
    dag 3: 75 km - Route op Marrick Game Farm

     
     




    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Velofollies grootste wielerbeurs van België
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Wie zich wil vergapen aan de nieuwste snufjes op de fietsmarkt, moet er tijdens Velofollies in Kortrijk gewoon bij zijn! Na de grote internationale beurzen in Friedrichshafen, Milaan en Utrecht vormt Velofollies van 20 tot 22 januari 2012  immers dé gelegenheid voor het Belgische publiek om de nieuwste fietstrends en -collecties voor 2012 te ontdekken.

    Velofollies heeft zich na 5 edities duidelijk bewezen als grootste fietsbeurs in België, met net geen 30.000 bezoekers, 200 exposanten en dubbel zoveel merken. Alle toonaangevende merken en fabrikanten uit de fietsbranche presenteren er u hun nieuwste producten zodat u zich perfect kan voorbereiden voor een nieuwe lente en een nieuw fietsseizoen.

    Naast de vaste waarden die in 2011 exposant waren en zo goed als allemaal hun deelname voor 2012 automatisch bevestigden, mag u op Velofollies dit jaar een aantal extra kleppers verwachten. Zo heeft Veltec, met o.a. de fietsmerken Cervélo en Willier, beslist Velofollies als uitvalsbasis te nemen voor de Belgische markt. Zij zijn lang niet de enige nieuwkomer op Velofollies, zo zal ook Campagnolo er voor de 1ste maal bij zijn met hun nieuw elektronisch schakelsysteem voor, een echte primeur voor België! En daarnaast zijn ook het Duitse ZEG met Bulls, en Feryn met hun Prorace en Assos assortiment nieuwkomers dit jaar. En de organisatie belooft nog een aantal kleppers van formaat! Zopas raakte trouwens bekend dat ook het Amerikaanse TREK voor de 1ste maal aanwezig zal zijn, naast alle overige topmerken natuurlijk

    Renners & ex-renners van de partij

    Aan renners en ex-renners geen gebrek. De wielerwereld staat opnieuw paraat op Velofollies voor meet & greets of praatsessies. Zo bevestigde de Lotto-Belisol ploeg alvast aanwezig te zijn met haar sterkhouders en is Sven Nys present op de Sven Nys Cycling stand op vrijdag rond 16u00 om handtekeningen te plaatsen.
    Tevens worden MTB teams als   No Drugs Concept, Versluys Evenza, 't Velokot en The Dirt Knights aan pers en publiek voorgesteld.

    Verder komen ook Mark Uytterhoeven en Herman Vanspringel langs bij Karl Vannieuwkerke, op de stand van Uitgeverij Kannibaal. Sven Vanthourenhout zal er signeren en ook Michel Wuyts en Paul Herygers zijn op regelmatige tijdstippen aanwezig. Ten slotte komt Jeroen de Preter, journalist bij De Morgen die de volledige Tour heeft gereden, zijn boek signeren en zijn de fotografen Stephan Vanfleteren en Jelle Vermeersch van de partij.

    Tijdens de praatcafés blikt Dirk Nachtergaele dan weer terug op zijn 33 jaar als topsoigneur in het peloton. Freddy Maertens praat er honderduit over zijn nieuw boek ter gelegenheid van zijn 60ste verjaardag en ook pedaalridders Johan Museeuw en Ludo Dierckxsen worden op zaterdag en zondag bij gastheer Rik Vanwalleghem op de rooster gelegd.

    En meer

    Verder is Velofollies dit jaar het decor voor de Europese Kampioenschappen BMX en wordt er een gooi gedaan naar het wereldrecord 24u indoor cycling, een recordpoging die start op vrijdag 20/01 om 14u00 en eindigt op zaterdag 21/01 om 14u00. U kan er op Velofollies getuige van zijn!

    http://www.velofollies.be/nl/praktische-informatie_13.aspx

    Categorie:cross country
    09-12-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cycling For Live 2011
    Zondag 11 december  zal  er weer de hele dag gefietst  worden ten voordele van Music For Life tijdens Cycling For Life in het Vlaams Wielercentrum Eddy Merckx (Gentse Blaarmeersen)!

    Al wie eens wil proeven van de piste heeft hier en uitgelezen kans, voor een schamele 10 € (dat was het toch de voorgaande jaren) kan je tussen 8 u en 20 u  1 uurtje fietsen op de piste, de opbrengst gaat volledig naar Music For Life.
     Ook Vlaams minister-president Kris Peeters zal  komen fietsen van 11 tot 12 uur.

    Pistefietsen zijn ter plaatse beschikbaar.

    http://www.belgiancycling.be/LinkClick.aspx?link=CYCLING+FOR+LIFE+2011.pdf&tabid=36&mid=368


    Categorie:Evenementen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jean Biermans trotse bezitter van nieuwe website
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Trots stelt  voormalig wereldkampioen 24 u MTB  duo's Jean Biermans zijn nieuwe website voor.

    " Nadat ik  vele jaren geleden  zelf een website had gemaakt  met hulp van Danny Sijen , was het tijd dat ik een mooie site kreeg via een echte host. 
    Die  kwam er in  2009 en daar heb ik veel plezier van gehad .
    Danny kreeg het drukker met zijn werk, maar vooral thuis met 2 kids en er bleef weig tijd over om te knutselen aan mijn website .
    Dus samen hebben we besloten om te zoeken naar  iemand die  bereid was om iets totaal nieuws te bouwen voor mij!

    Lang heb ik niet moeten zoeken. Glenn Bobbaers woont immers  bij mij een paar straten verder. Samen met Glenn werd  besproken hoe ik het graag zou zien, maar ik  liet hem de vrije hand om creatief te zijn.
    En het  resultaat  mag gezien worden!! Ik ben er super HAPPY mee  en bedank de webdesigner voor de vele uren die hij er aan gewerkt heeft.
    Tevens wil ik Danny bedanken , voor de vele uren die hij mij geholpen heeft met de "oude" website .
    De nieuwe website bevat niet al de  inhoud van de oude.. ik wil hier mee iets afsluiten en een nieuwe start maken. Mijn voorlopig  progamma voor 2012 staat er alvast op.
    Er zal  ook wel nog wat oude info terug komen.. zoals foto's ,GPS file's en filmpjes." aldus Jean Biermans uit Hasselt.

    http://www.jeanbiermans.com/


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Marco Aurelio Fontana 2 de in Fae di Oderzo
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De Italiaan Enrico Franzoi heeft in Fae di Oderzo  de 10 de editie van de Cyclo cross del Ponte  (C2)  gewonnen. In de sprint won Franzoi het  voor eigen publiek  van  Cannondale biker Marco Aurelio Fontana.
     
    De Pool Mariusz Gil vervolledigde het podium, terwijl de jonge Bianchi biker Cristian Cominelli in de spurt beslag legde op plaats vier.
     
    Bij de vrouwen haalde de Zwitserse kampioene Jasmin Achermann het voor Eva Lechner.

    top 5

    1 Enrico Franzoi (Ita) Selle Italia Guerciotti 0:57:41
    2 Marco Aurelio Fontana (Ita) Cannondale Factory Racing
    3 Mariusz Gil (Pol) Baboco - Revor Cycling Team
    4 Cristian Cominelli (Ita) TX Active Bianchi
    5 Elia Silvestri (Ita) Selle Italia Guerciotti

    Categorie:veldrijden
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Anton Cooper moet Londen laten schieten
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Anton Cooper krijgt geen toelating om aan de Olympsiche Spelen van 2012  deel te nemen. De jonge Nieuw Zeelander die in Nove Mesto en Van di Sole  de World Cup voor juniores won , is te jong.
    Nochtans diende de  Nieuw Zeelandse MTB commissie  ,  via het Nieuw Zeelands Olympisch Comité , een verzoek bij  de UCI in.
    Volgens de reglementen moeten deelnemers aan de wielerwedstrijden 19 jaar zijn
    Op 12 augustus, de dag van het MTB event in Londen  zal hij nog steeds 17 jaar zijn, aangezien hij pas op 18 augustus zijn 18 de verjaardag viert.
    Maar de 17 jarige Anton Cooper is  de beste Nieuw Zeelandse cross country biker,  ook al is hij nog junior.

    Chris Mildon van de Nieuwe Zeelandse Wielerbond diende het verzoek in omdat de jonge Cooper in aanmerking komt voor het ene ticket dat de natie te beurt viel en hoopte op enige flexibiliteit. Jammergenoeg is Cooper te jong voor deelname en de UCI deed geen toegeving.
    " Het was het proberen waard en als hij niet in Londen van start kan gaan, dan is hij er zeker bij in Rio de Janeiro 2016."

    Zelf had Anton Cooper,  de  zilveren medaillist op het WK voor juniores in Champery ,  niet op een positief antwoord van de UCI gerekend.

    " Als  ik enkele maanden eerder geboren was, dan zou ik er in Londen bij geweest zijn. Maar het was zeker het proberen waard ." lachte Cooper. " Nu kan ik me op andere grote wedstrijden focussen. Het WK , de Commonwealth Games en de volgende Olympische Spelen in Rio.
    Als ik mocht deelnemen, zou het een zwaar jaar worden  zijn. Het WK in Oostenrijk komt immers 1 maand na de Spelen in Londen en pieken voor de beide wedstrijden zou wel moeilijk geweest zijn."

    Cooper's vader, Paul, vindt de min. leeftijd van 19 jaar raar,  aangezien er in andere sporten zoals zwemmen en turnen, al vanaf 14 jaar  mag deelgenomen worden.

    Verder denken insiders dat de leeftijdsgrens  waarschijnlijk een paar jaar geleden  werd  vastgelegd ,  toen  cross-country wedstrijden veel langer waren en ongeveer 2 uur duurden .
    " Nu rijden ze nog amper 90 minuten en dat maakt een heel verschil ! " was de commentaar.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kerstwens van Laura Turpijn
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Dit jaar kwamen er voor de 33 jarige bikerster uit Nijmegen zowel op privévlak als in haar sportieve loopbaan grote veranderingen.
    Aan de 8 jaar lange relatie met Bas Peters kwam een einde, plus ze veranderde van team en komt in 2012 uit  voor het MPL Specialized team , de ploeg van Han ten Hove en Gert Stappenbelt.
    De Nederlandse kampioene werd in november  door de Club van Vijf voor de derde keer op rij uitgeroepen tot mountainbiker van het jaar en kijkt hoopvol uit naar volgend seizoen.
     
    n° 9

    " Een geweldig sportief/ succesvol jaar met mijn nieuwe team , betere uitslagen in de Wereld Bekers,  dus een sterker lichaam. Ik hoop natuurlijk dat mijn zus tussen nu en kerst een heel gezond meisje op de wereld mag zetten. Toch aardig wat te wensen vind  ik zelf!"


    Categorie:cross country


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Mijn favorieten
  • MTB foto's

  • Blog als favoriet !

    Archief per jaar
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 1973
  • 1972
  • 1971
  • -0001

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs