alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
14-10-2011
MPL Specialized MTB Team versterkt zich met drie toprenners
Al eerder kwam het bericht tot u dat het MPL Specialized MTB Team komende weekend zijn laatste officiële wedstrijd van het seizoen rijdt; het AMK. " Nog voor deze laatste wedstrijd willen wij u graag op de hoogte stellen van de komst van drie nieuwe toprenners naar het MPL Specialized MTB Team.
Met trots presenteren wij u:
- Laura Turpijn: o.a. Huidig Nederlands Kampioen XC Elite dames en vice- Nederlands Kampioen Marathon.
- Nicoletta de Jager: o.a. 3e plaats NK Marathon.
- Jeroen van Eck: o.a. 3e NK XC Junioren.
Met Laura Turpijn en Nicoletta de Jager heeft het MPL Specialized MTB Team het komende seizoen samen met Anne Terpstra de gewenste top bij de Elite Dames van Nederland binnen, die zowel op nationaal als internationaal niveau om de prijzen mee kunnen doen.
Ook Jeroen van Eck heeft dit jaar bij de Junioren laten zien samen met huidig teamlid Rien Terpstra mee te kunnen doen om de ereplekken, zowel nationaal als internationaal. Beide renners zullen volgend jaar de overstap gaan maken naar de Belofte heren. "aldus Koos de Boer marketingmanager van het Nederlandse MPL Specialized team.
Categorie:cross country
Open MTB Marathon Gran Canaria:
Het marathon seizoen op het vulkanisch eiland Gran Canaria opent op 24 maart 2012. De Open MTB marathon tijdens het Bike festival op Gran Canaria staat bekend als een van de mooiste evenementen in Europa. Men heeft de keuze uit 85 kilometers met 2.500 hoogtemeters , 65 km of 38 km . In de 8 ste editie er worden max 800 bikers toegelaten.
Is het toeval, of bracht het lot Christoph Sauser en Max Knox samen? Het was geen geheim dat de Zwitserse Specialized biker een partner zocht om de Cape Pioneer van 17 tot 22 oktober in Little Karoo (Zuid Afrika ) te rijden. Nadat Sylvio Bundi afhaakte om familiale redenen , moest Sauser op zoek naar een nieuwe partner.
Ook de Zuid Afrikaanse topper Max Knox zat om een ploegmaat verveeld , nadat de zwarte biker Adrien Niyonshuti (MTN-Qhubeka) met Jacques Janse van Rensburg in zee ging.
Met de komst van Ghost biker Max Knox heeft de 35 jarige Sauser zijn ambites wat bijgeschaafd. Aan de zijde van de Zuid Afrikaanse topper zou de Zwitser wel eens kans kunnen maken op de eindwinst en dan zou hij geschiedenis schrijven , door twee Zuid Afrikaanse meerdaagsen in hetzelfde jaar te winnen . In het begin van 2011 won Sauser immers de Cape Epic aan de zijde van zijn teamgenoot Burry Stander.
" Ook al was het een lang en zwaar seizoen, de vorm is er nog altijd. Als Max er voor gaat, dan ben ik de juiste man op de juiste plaats. Ik kom graag naar hier, gedurende die zes dagen wordt iedereen hier als familie en de party's achteraf zijn geweldig!" zei Christoph Sauser.
Categorie:meerdaagsen
BMX EK ronde 3 & 4 in Klatovy
Het hield afgelopen zaterdag niet op met regenen en de derde ronde van het EK BMX in het Tsjechische Klatovy werd in samenspraak met de renners afgelast. Omdat de wedstrijd van zaterdag niet doorging , moesten er zondag 2 wedstrijden afgewerkt worden . Het was 's morgens vrij koud , maar het regende tenminste niet meer. De baan was nog steeds erg zacht en glad, maar al stukken beter als de dag ervoor. De Let Edzus Treimanis won de derde ronde voor de Nederlander Raymon Van der Biezen.
Vilma Rimsaite won het bij de elite women ; onze landgenote Tori Van de Perre werd 8 ste .
Nauwelijks uitgerust , gingen de renners opnieuw aan de slag voor de vierde ronde. De baan was inmiddels wel een beetje opgedroogd, maar nog steeds erg zwaar om op te fietsen. Van der Biezen was de snelste starter en wist het in de finale te halen voor Treimanis. Met deze overwinning fietste de Nederlander nog aardig wat UCI punten bij elkaar , tellende voor de Olympische landen ranking.
De 24 jarige Let Edzus Treimanis van het Formula Team voert momenteel de leiding in de EK ranking.
Rondes 5 en 6 worden op 22 en 23 november in het Zwitserse Geneve verreden.
ronde 3 1. EdzusTREIMANIS Let 2. Raymon VAN DER BIEZEN Ned 3. Benjamin JANSSENS Fr 4. TomsMANKUS Let 5. Kristers LEJINS Let 6. Darryn GOODWIN Austr 7. Lilian GOUX Fr 8. Stepan TUMPACH Tsjec
ronde 4 1. Raymon VAN DER BIEZEN Ned 2. Edzus TREIMANIS Let 3. Rihards VEIDE Let 4. Darryn GOODWIN Austr 5. Lilian GOUX Fr 6. Lorin MARTINEZ Fr 7. Twan VAN GENDT Ned 8. Ivo VAN DER PUTTEN Ned
Categorie:BMX
13-10-2011
UCI MTB Marathon Serie 2012
De UCI maakte de marathon kalender 2012 bekend. De reeks doet volgend jaar 3 kontinenten en 8 landen aan. Tijdens de 11 delige serie kunnen elites zich kwalificieren voor het WK marathon, dat op 7 oktober 2012 in het Franse Ornans zal gereden worden. Gestart wordt op 25 februari met de Sabie Classic in Mpumalanga, Zuid Afrika. De reeks is open voor amateurs en profs.
UCI Marathon Serie 2012: 25 febr : Sabie Classic, Z Afrika 8 april : Roc Laissagais, Frankrijk 10 juni : Elsabike Trophy, Zwitserland 17 juni: Endurance Atenas, Costa Rica 7-8 juli : Südtirol Dolomiti Superbike, Italie 29 juli : MTB Ucka Marathon Lovran, Kroatie 19 augustus : Grazer Bike-Marathon Stattegg, Oostenrijk 26 augustus : MTB Jurmala Marathon, Letland 8 september : Val di Fassa Bike, Italie 9 september : O-Tour Bike Obwalden, Zwitersland 22 september : La Forestière, Frankrijk
Categorie:Marathon
Trans Schwarzwald 2012
De Trans Schwarzwald 2012 omvat 5 etappes : Donaueschingen ,Grafenhausen , Schonach , Bad Rippoldsau - Schapbach , Sasbachwalden en Pforzheim .
Van 15 tot 19 augustus 2012 kan men single of als team deelnemen.
Afgelopen weekend stond voor Marc Van Acker en Filip Van Hecke het BK mountainbike Marathon in Eijsden op het programma. Vanomobil rekende ook een klein beetje op Petra Mermans, die volgend jaar het team vervoegd.
Gelet op de watersnood van de afgelopen dagen was het moeilijk in te schatten hoe het parcours er bij zou liggen. De zeer veranderlijke weersomstandigheden, het héél gevarieerd parcours , wind en nattigeheid plus de afstand hebben er voor gezorgd dat het loodzware maar mooie wedstrijd werd.
" Eijsden zou de eerste grote test worden voor mijn nieuwe 29" fiets." zei Marc Van Acker van Vanomobil.
" Eénmaal in de startboxen was het afwachten op het startsignaal . Er stonden 105 km met een kleine 1700 hm op het programma in het zo mooie Nederlands Limburg en de Belgische Voerstreek. Ik stond helemaal achteraan in de box en na het startsignaal was het noodzaak om op te schuiven en dit ging verrassend vlot. De eerste kilometers gingen héél vlot en dit aan een hels tempo en dit tot op het moment dat de eerste sompige weide met dito koeienvlaaien ons voor de wielen werden geschoven. Daar werden de eerste groepjes gevormd en ik had er een goed gevoel in want het ging verbazend goed. Mijn nieuwe fiets is echt super en na een aantal kleine aanpassingen zit ik er super op. Lang leve de grote wielen !!!
Bij de eerste echte afdaling ging het echter fout. We stonden bijna stil door wat haperingen van de voorliggers en door een wortel of steen was ik plotsklaps al mijn zo belangrijke lucht kwijt uit het voorwiel , met als resultaat dat ik plots aan de kant diende te gaan staan om de naar beneden donderde meute te laten passeren. Ik ben dan wat later toch nog naar beneden kunnen lopen en daar heb ik dan maar een binnenband gestoken.
Door dit voorval was ik het tempo wat kwijt en was het vooral zaaks om de rit uit te rijden want de afwisseling van de vlotberijdbare tussenstukken en de aaneenschakeling van korte en iets langere klimmetjes was moordend voor de beentjes.
Bij het het bordje van de laatste twintig kilometer begon ik toch mijn klopke te krijgen en stond ik geregeld geparkeerd bij de daaropvolgende klimmekes. De achillespeesontsteking van na Langdorp had ook nog wat roet in het eten gegooid met betrekking tot de voorbereiding. Gelukkig kwam ik geregeld enkele supporters tegen, wat natuurlijk een opsteker was voor de moraal.
Na 4:43:59 ben ik over de meet gekomen op een 14de plaats (+40) . Kort nadien hoorde ik dat Petra Mermans in aantocht was en zij kwam als eerste Belgische dame over de meet met een tijd van 4:38:15. Super en een dikke proficiat ! " aldus Van Acker.
Filip Van Hecke reed een dijk van een wedstrijd en is na 4:26:27 op een zesde plaats in de Fun A geëindigd.
" Van op de laatste rij nam ik een rustige start. De eerste km's waren op de weg en ik kon moeiteloos opschuiven naar de eerste rijen. Op de eerste kleine klim in de weide spatte alles uiteen. Ik besloot de kop te volgen doch na een 30' reed ik toch op eigen tempo verder, het ging iets te hard en de koers was nog lang!
Na 70 km begon ik echter last te krijgen van krampen, waarschijnlijk iets te fel gestart én te weinig gegeten en gedronken in de aanvangsfase. Even extra bijtanken en op km 90, nog zo een 15 te gaan, viel ik er weer door. De kas leeg gereden kwam ik als 6 de°fun A over de streep! Hier was ik tevreden over want ik had vooraf top tien voorop gesteld. Nu genieten van enkele weken rust en volgend jaar zit ik bij de oude knarren van+ 40 jaar." aldus de biker uit Stekene.
Categorie:Marathon
CRAFT BIKE TRANSALP 2012 powered by NISSAN
De Transalp start op 14 juli 2012 en komt op 21 juli aan het Gardameer aan. De organisatie komt met een nieuw vertrekpunt op de proppen. In Oberammergau zal de start gegeven worden van de 15 de uitgave van het achtdaagse evenement. Via Imst en Ischgl trekt de carvaan naar Zwitsersland om via Livigno en Ponte die Legno in Madonna di Campiglio af te te zakken naar Italie waarde aankomst van de 8 ste en laatste etappe voorzien is aan het Gardameer.
De firma Craft wordt op 1 januari 2012 de officiele sponsor van het Duitse Bulls Team. Door deze samenerwerking zullen Karl Platt, Stefan Sahm, Tim Böhme en de Fransman Thomas Dietsch de volgende 3 jaar met Craft kleding en accessoires onderweg zijn. Ook het jongeren team met Martin Gluth, Simon Stiebjahn, Marcus Nicolai en Christopher Görgen zal gekleed worden door Craft. Het Bulls team is vooral actief op de lange afstand en bijzonder succesvol in meerdaagsen als de Cape Epic, Transalp en de Trans Germany .
Categorie:cross country
Sheep trick in Australie
Met hun deelname aan de Crocodile Tropy 2011 zijn Lieven Straetmans en Doris Ermens niet aan hun proefstuk toe. Het echtpaar uit Roosdaal trekt sinds de jaren '90 per fiets de wereld rond. Landen als Thailand, Bolivie, Vietnam, Mongolie en de Filipijnen hebben geen geheimen meer voor de doorwinterde fietsers.
In 2010 waagden de bikers van het Sheep Trick team zich per tandem aan de Zuid Afrikaanse Cape Epic en reden tot hun eigen verbazing uit. Tevens gingen ze met hun tandem van start in de legendarische Leadville 100 en legden de 160 km in 11 u42 af .
Dit jaar stond het duo Straetmans-Ermens met hun Fandango 29" aan de start van de grootste Belgische marathons en volgende week nemen ze deel aan de Crocodile Trophy in Australie.
Op zondag 1 oktober vertrok het Belgische duo naar Australie. Vier vluchten brachten hen Down Under. Na Brussel-Frankfurt, Frankfurt-Singapore, Singapore-Darwin, Darwin-Cairns, alles samen ongeveer 22 vliegen, bereikten ze het land van de kangoeroes.
Categorie:Crocodyle Trophy
Thijs Zuurbier naar Feenstra
De Noord-Hollandse Mountainbiker Thijs Zuurbier uit Junianadorp zal net als onze landgenoot Jens Schuermans het Merida Combee team verlaten. Merida Combee gaat zich in de toekomst immers meer toeleggen op het downhill gebeuren.
De huidig Nederlands Kampioen bij de Junioren kiest in 2012 voor de mountainbikeploeg van Feenstra. Voor de jonge talentvolle junior waren alle deuren open om in zijn eerste jaar bij de elite- beloftecategorie een stap te zetten richting een professionele ploeg.
Na een intensive onderhandelingsperiode heeft Thijs uiteindelijk voor de nieuwe koers en professionaliseringsslag van Feenstra Stevens gekozen. Een mountainbiketeam van hoofdsponsor Feenstra Verwarming en Stevens Bikes uit Hamburg, Duitsland. Vanuit Feenstra met een prominente hoofdvestiging in Heerhugowaard is men zeer content met de komst van het jonge talent. Samen met Geert van der Horst is hij de 2e kampioen (U23 Marathon) binnen de gelederen. Er wordt niet uitgesloten dat er op korte termijn meer renners uit Noord Holland aan het team voor 2012 zullen worden toegevoegd.
Thijs zal in Egmond Pier Egmond zijn opwachting maken door voor het eerst in competitieverband voor zijn nieuwe sponsor uit te komen. Naast dit nationale mountainbike-evenement werkt Thijs een programma af van 4 wereldbekerwedstrijden, de Nederlandse topcompetitie en de nationale en internationale kampioenschappen.
Vanwege belangen van de Duitse fietsenfabrikant Stevens Bikes zal Zuurbier ook 4 wedstrijden uit de Bundesliga in zijn jaarplanning opnemen.
Categorie:cross country
12-10-2011
Belgisch Beker Trial in Malmedy
Afgelopen zondag vond de 8ste manche van de Belgische beker Trial plaats in Malmedy.
De organisatie had de wedstrijd wel enorm moeilijk gemaakt, en vooral bij de jeugd misschien wel iets te moeilijk. Er werden dan ook heel wat zones afgewerkt met het maximum aantal strafpunten door zowat alle piloten.
Bij de Promesse was de overwinning voor Tim Coulée. Als Tim aan de start staat eindigd hij meestel ook op het hoogste schavotje. Een 2de plaats was er voor Luka Mattart en Daan Van Daele legde beslag op de 3de plaats met maar 1 strafpunt verschil. Bij de poussins een overwinning voor Julien Carlier. Entoine Mattart legde beslag op de 2de plaats gevolgd door TomLecloirec. Het verschil tussen Tom en Entoine was heel klein met slechts 1strafpuntje verschil. Aurore Defraitteur won de wedstrijd bij de Benjamins voor Maurin Gavage en Romain lassance. Bij de miniemen was er een overwinning voor Romain Léonard met Bil Maréchal, die zijn eerste wedstrijd bij de miniemen reed, voor Charlotte Coen.
Bij de meisjes haalde Aurore Defraiteur (Benjamin) de overwinning voor Maurine Sintzen (Poussin) en Charlotte Coen (Miniem).
In de namiddag was het dan de beurt aan de Cadetten, Juniors en Elites.
Bij de cadetten wederom een overwinning voor Dieter Pletincx, met Dubois Damon op een 2de plaats en Bastien Grommerch als 3de. Bij de Juniors een overwinning voor Clément Dejace voor Gauthier Ferro en Maxime Senden. Bij de elites tenslotten een overwinning voor Iciar Van den Berg voor Nicolas Massart en thuisrijder Pierre-Charles Thomas. Iciar neemt in het algemeen klassement ook terug de leiding over van Nicolas Massart.
Categorie:Trial
Reglementen 2012
Belangrijke reglementswijzigingen in verband met MTB-TRIAL bij WBV vanaf 2012.
Trial:
Kan beoefend worden vanaf de kalenderverjaardag van 5 jaar.
MTB:
Kan beoefend worden vanaf het jaar waarin de jongen/het meisje 7 jaar wordt. Voor 2012 is dit geboortejaar 2005!!!!
Bevoorrading in de technische zone is toegelaten mits toelating van de voorzitter van het college der commissarissen!
Uitslagen (ook van de allerjongsten) mogen opgemaakt en gepubliceerd worden.
Geen organisaties het 2° en 3° weekend van juni (examens)
Wedstrijden voor nieuwelingen: duurtijd 60'
"Vooral de instap leeftijd van 7 jaar is belangrijk. Voor samenwerking met FCWB of organisatie van een internationale wedstrijd was dit noodzakelijk." aldus André Coppers.
Categorie:reglementen
DH1 TV
De website voor de nieuwe DH serie is een feit. Freecaster komt volgend jaar op de proppen met de DH1 Downhill Mountain Bike Pro World Tour dwz. 6 DH evenementen, los van de UCI World Cups.
Het nieuwe fietsboek "Het Vrouwelijk Verzet" is verschenen. Het boek werd geschreven door Saartje Vandendriessche en Kristien Laeveren. Het meer dan tweehonderd tellende werk van en voor fietsende vrouwen wil een duidelijke, praktische leidraad zijn voor dames met een fietspassie.
Voor de technische kant gingen Kristien en Saartje ten rade bij fietsenhandel De Fietser in Opwijk. Wim en Isabelle runnen de winkel vanuit hun eigen ervaring, ze fietsten de wereld rond en zijn bekenden in het mountainbike- en racegebeuren.
Ze leerden de twee schrijfsters de kneepjes van het vak in de rubriek 'Levenslang op de fiets'. Banden opleggen, de fiets onderhouden, een fiets kopen, de juiste fietspositie, gezonde fietsvoeding enz. worden zo duidelijk voor iedere vrouw. Kortom alles wat een fietsende dame moet weten, wordt in het boek uitgelegd.
Het nieuwe boek is verkrijgbaar in de boekhandel en bij De Fietser - Karenveldstraat - Opwijk. De kostprijs is 22.50 Euro.
" Met enige fierheid kan ik de komst van Jens Schuermans naar het Versluys-Evenza team melden." kondigt Niek Lingier aan.
" Jens die heel wat internationale aanbiedingen opzak had kiest toch voor ons team; de sfeer, begeleiding en een goed gestructureerd Belgisch team waren doorslaggevende factoren in zijn beslissing. Er wordt geen enkele druk opgelegd, in de schaduw van onze 2 elite renners Van Hoovels en Carabin kan Jens op zijn eigen tempo verder werken aan de weg naar de top, waarin wij als team hem voor 100% zullen ondersteunen.
Op voorzet van hoofdsponsor Bart Versluys werd met Jens enkele malen rond tafel gezeten de afgelopen weken , vanaf het eerste gesprek konden beide partijen het goed met elkaar vinden en al snel kwamen we tot een overeenkomst. We kunnen Jens zijn wedstrijd planning perfect integreren in het team programma 2012, de Belgische Belgacom cup, wereldbekers en kampioenschappen zijn de focus wedstrijden voor volgend seizoen. Uiteraard is Jens een nieuwe pion in onze ploeg, daarom vroeg ik ook aan Leo Combee, Jens zijn vorige ploegmanager waar ik enkele malen contact mee heb gehad in de transfer om waar nodig ons ervaring en raad mee te geven. Het is ten slotte Leo die Jens heeft ontdekt en hem mee begeleid heeft naar een van de beste juniors ter wereld.
Met Jens Schuermans bij de beloften, Kevin Van Hoovels en Sebastien Carabin bij de elites zullen we als Belgisch team internationaal ons kunnen manifesteren, iets wat we reeds dit jaar al deden."
Categorie:cross country
Maja Włoszczowska
De vice Europese en Wereldkampioene 2011 blijft voor verrassingen zorgen. Maja Włoszczowska won afgelopen weekend immers de Roc d' Azur voor vrouwen voor Nathalie Schneitter en Aleksandra Dawidowicz . Voor de Poolse aanvoerder van het CCC Polkowice team was dit al de tweede zege op rij in het Franse Frejus.
Ondanks het feit dat er in de Roc geen UCI punten te rapen vielen, zag ze deze wedstrijd als voorbereiding op het testevent in het Oostenrijkse Saalfelden. Volgende zondag wordt immers een wedstrijd gereden op de omloop, die volgend jaar dienst doet voor het WK . Stilaan nadert ook voor de 27 jarige Poolse en haar team het einde van het seizoen. Volgende zondag 16 oktober gaan ze aan de slag in Saalfelden en op 22 oktober sluiten ze af in de JBG 2 MTB Race in Polen .
Categorie:cross country
Mooi seizoenseinde voor Klein-Brabant MTB Racing Team.
Het Mountainbike Seizoen zit er op voor 2011. In de laatste wedstrijden zette de Klein-Brabanders nog enkele mooie resultaten neer. Op 10 september zette Tim Wouters, Johan Peeters en Guy Croket aan in de Vulkan Bike te Daun ( Duitsland). Deze wedstrijd ging over 85km en deed het mooie eifel gebergte aan. Hier behaalde Tim Wouters een schitterende 17
de plaats algemeen wat hem een 7de plaats bij de masters 1 opleverde. Johan Peeters eindigde hier 22ste algemeen en op een 10de masters 1 plaats. Dit allemaal op een deelnemersveld van 313 finishers.
Datzelfde weekend waren er nog twee andere bikers van het team actief in deGrand-Raid Godefroi te Bouillon. Ben Pauwels uit Lippelo en Jaïr Welkenhuysen. Ben Pauwels stuntte door daags voor de Marathon de proloog te winnen ! De dag nadien zette hij aan in de 70km wedstrijd en behaalde de 6de plaats algemeen. Jaïr startte in de monster afstand van 160km en behaalde hier de 8ste plaats in een tijd van 8u en 11min. De wedstrijd verliep ook in bijzonder slechte weersomstandigheden.
Het weekend van 18 september volgde voor Ben nog de laatste wedstrijd van de Flanders Cup te Beringen . Hier had hij nog zicht op een mooie algemene eindklassering en ging dan ook voluit voor een sterke uitslag. Ben reed hier één van zijn betere wedstrijden van het seizoen en finishte op een prachtige 6
de plaats wat hem meteen een 7de plaats in het algemeen klassement van de Amateurs A opleverde.
Nadien volgde de regionale wedstrijd te Thieusies waar Johan, Jaïr en Ben hun benen nog eens testte voor het BK Marathon dat op 9oktober zou doorgaan te Eijsden. In de eerste helft van deze wedstrijd domineerden de Klein-Brabanders mee de koers, tot het noodlot toesloeg voor eerst Ben en even later Jaïr die moesten voet aan de grond zetten met een lekke band. Johan kon zich daarentegen volop mengen in de strijd voor het podium, kon zijn tempo aanhouden en eindigde op de derde plaats.
Als laatste wedstrijd voor het team volgde het BK Marathon (105km) te Eijsden. Hier kwamen Johan Peeters, Jaïr Welkenhuysen en Danny Flies aan de start. Jaïr en Johan reden hier in respectievelijk 6
de en 9de stelling (master1) na ongeveer 45km wedstrijd. Toen Jaïr een renner zeer hard voor hem zag neergaan en zag dat het ernstig was, besloot hij evenwel direct om te stoppen en hem de eerste hulp te bieden. Even later kwam ook Johan daar aan en is meteen teruggekeerd om hulp te gaan halen voor Peter Ven . Zo eindigde de wedstrijd voor de twee Klein- Brabanders op een plaats in de achterhoede, maar wel met het positieve gevoel van een collega biker te hebben geholpen. !
"Je zou achteraf maar te horen krijgen dat het niet goed afgelopen zou zijn, en je hebt je collega biker gewoon voorbij gereden, dat liet ons geweten niet toe !"aldus Peeters uit Bornem.
Een geslaagd seizoenseinde dus voor het Team dat in 2012 zal terugkeren met een nieuwe hoofdsponsor en een volledig nieuwe outfit .
Verder fungeert Klein-Brabant MTB Racing Team op 5 November als gastheer voor de uitreiking van De Mountainbiker van het jaar 2011 in Cultuurcentrum Ter Dilft te Bornem.
Categorie:cross country
Toertocht Houthalen
Zondag 16 oktober organiseert wielerclub WTC Kwalaak hun jaarlijkse moutenbiketoertocht. Vertrek aan zaal Berkenveld aan de chiroterreinen van Meulenberg, Houthalen.
Draaien en keren in de bossen van Meulenberg, Kwalaak , Tenhaagdoornheide ( rond het golfterrein), daarna richting Hengelhoef om zo langs Kelchterhoef en de bossen achter het Europark terug te keren.
3 afstanden: 22-32-42 km startuur: 08h30 tot 10h30
bevoorrading aan "Hoeve Jan" met soep, sportdrank, wafels!
Bospaden, losse zand, modderstrookjes en nagenoeg geen asfalt....
Veel singletracks, af en toe een lange dreef en hier en daar een molshoopje, worden in Houthalen onder uw wielen geschoven.
Op het tropisch eiland Langkawi in Maleisië vertrekken volgende week 1000 bikers voor een geweldig avontuur. De 2 de edite van de etappewedstrijd maakt deel uit van de internationale UCI kalender en lokt derhalve heel wat schoon volk. Voor de zes dagen tussen 18 en 23 oktober schreven zich 33 dames , waaronder de Zwitserse Colnago meisjes Nathalie Schneitter en Vivienne Meyer in. Verder zijn de Zuid Afrikaanse Yolande Speedy en de Australische Katherine O'Shea van de bekendste vrouwelijke deelnemers.
Van de 158 heren strijden de Italianen Marzio Deho , Johnny Cattaneo ( Full Dymamix ), de Duitse Bulls biker Karl Platt en zijn ploegmaat Thomas Dietsch en de Canadees Corry Wallace om de vrij aantrekkelijke prijzenpot.
Zelfs de Japanner Kohei Yamamoto maakt deel uit van de internationale deelnemerslijst met daarop bikers uit : Australië, Maleisië, Indonesië, Macao,Thailand, Vietnam, Singapore, de Filipijnen, Brunei, Oost-Timor, Japan, Gr-Brittannië, Duitsland, Italië, Frankrijk, Ierland, Zwitserland, USA , Canada, Z-Afrika en Iran.
programma
18/10 Kuah Town XCM 62 km 19/10 Kampung Tok Senik Resort XCO 20/10 Telaga Harbour Park XCO 21/10 Kuah Town XCP 42,7 km 22/10 Kuah Town XCC 23/10 44 km