alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
10-08-2011
Bloso MTB route Lubbeek
Op zaterdag 27/08/2011 opent in Lubbeek een vaste Bloso-MTB-route, die feestelijk wordt ingereden met een heuse toertocht.
De startplaats is de parking van SMS Lubbeek, Gellenberg 16, 3210 Lubbeek. Om 9u15 houden wordt het welkomstwoord gehouden en om 9u30 wordt het lintje officieel doorgeknipt. Vanaf 9u30 mag er gestart worden. De laatste start is voorzien om 12u. Inschrijven gebeurt aan de inschrijfbalie van de dag van de sportclub aan het basketterrein en kan vanaf 9u.
Er is keuze tussen 12km (kids), 24km, 36km of 47km. Douches en afspuitstand is voorzien. Er is geen bevoorrading onderweg maar deelname is wel gratis. Iedereen die zich inschrijft is bovendien verzekerd en krijgt een noodnummer mee.
De 1 ste 100 deelnemers ontvangen een leuk fietsgadget.
Categorie:cross country
Harry Hendriks Head Coach Mountainbike in Turkije
Met ingang van augustus 2011 is de 42 jarige Harry Hendriks actief als Head Coach Mountainbike van de nationale selectie in Turkije.
Een groot avontuur met als belangrijke opdrachten het bereiken van startplaatsen op de Olympische spelen in London 2012 en het ontwikkelen/begeleiden van talenten in de mountainbikesport in Turkije.
Tijdens het Coach Development Program van deUCI heb ik veel samengewerkt met een Turkse collega, Hasan Ozer, die me veel verteld heeft over het wielrennen in Turkije vertelt de Nederlander. Toen de aanvraag kwam, heb ik eerst heel goed moeten nadenken, het is toch een groot avontuur en een enorme uitdaging. Maar na overleg met diverse mensen, waaronder ook de renners van het Rocky Roads Orbea team, zijn we tot de conclusie gekomen dat ik deze kans met beide handen moet aangrijpen.
Als gediplomeerd UCI Coach zal Harry Hendriks proberen zijn kennis en ervaring over te brengen op de mountainbikers in Turkije. Verder zal er op allerlei gebied binnen het wielrennen in Turkije behoefte zijn aan ondersteuning. Gezien zijn ervaring als vrijwilliger bij de KNWU moet hij daarbij zeker zijn steentje aan kunnen bijdragen.
Het maken van keuzes is altijd lastig, het moeten stoppen met het actief begeleiden de Rockies, Jonas DeBacker , Fabrice Mels en Olof Jonsson , is niet de gemakkelijkste geweest. Ik zal hun nog blijven steunen met raad en daad, fysiek aanwezig zijn op wedstrijden zal er niet altijd meer in zitten Hendriks kijkt terug op een prima samenwerking met Rocky Roads, waarbij de renners prachtige resultaten hebben behaald.
Categorie:cross country
Belgische selectie World Cup Tsjechie
De Sporttechnische Commissie bevestigde de door de bondscoaches Filip Meirhaeghe en Rudy De Bie geselecteerde renners om deel te nemen aan de Wereldbeker MTB in Nove Mesto Na Morave (Tsjechië), die zal plaatsvinden van zaterdag 13 augustus tot zondag 14 augustus 2011:
Heren Juniores
Didier BATS Boris CARA Pieter GELUYKENS Kevin PANHUYZEN Nicolas SCHEIRE Jens SCHUERMANS
Heren U23
Sébastien CARABIN Jeff LUYTEN Ruben SCHEIRE
Heren Elite
Sven NYS Kevin VAN HOOVELS
Categorie:World Cup
Maarten Wauters 3de in Kessel
De Limburger Maarten Wauters ( team Vanomobil) maakte dit jaar de overstap van de funklasse naar de elites, geen gemakkelijke opdracht . Afgelopen zondag toonde hij zich nog eens van zijn beste kant en zette in Kessel een mooi resultaat meer .Wauters haalde het podium bij de elites na Jimmy Tielens en Robby De Bock.
Maarten Wauters :
"Op en rond het fort van Kessel wordt ieder jaar een Flanderscup georganiseerd waar ik steeds graag rij. Dit parcours met zijn opeenvolgende korte klimmetjes en snelle stukken ligt me wel. Aanvankelijk was het wel te hopen dat m'n materiaal het zou uithouden omdat ik hiermee sukkelde in de vorige wedstrijd in Kessel. Met de conditie zat het wel goed, in Eksel ging het al behoorlijk en ik had de hele week een goed gevoel.
Ik mocht op de eerste rij starten en was onmiddellijk goed weg in het zog van de toppers. Wanneer Gaudy schakelproblemen heeft in het fort tijdens de eerste ronde, ontstaat er een kloof tussen de kop van de wedstrijd en de rest. Hierdoor kom ik alleen te zitten, maar na een ronde halen Elen, Mels en Doornbos me in.
In de derde ronde trekken Mels en Doornbos de gas goed open in het fort, Elen laat een gaatje en zo missen hij en ik net de aansluiting en rijden we vervolgens een ronde samen rond.
In de vierde ronde moet Elen lossen in het fort en zit ik terug alleen. Dit kan ik zo behouden tot aan de finish. In de voorlaatste ronde kan in Doornbos nog inhalen en achterlaten, om zo als vijfde scratch en derde elite over de meet te bollen.
Een super resultaat voor mij, een eerste echte elite-podium ooit, al was ik wel gediend door de omstandigheden en zat alles mee. Superbenen, goede start, pech van een aantal toppers, een parcours dat me goed ligt, ... Een mens moet dikwijls proberen en soms een dosis geluk hebben, en dit was voor mij deze keer het geval."
Categorie:Flanders Cup
Reevax op weg naar Breck Epic in Colorado
Vandaag vertrekt het ganse Belgische Reevax team naar de belangrijkste afspraak van het jaar : de Breck Epic in het hart van de Rocky Mountains in Colorado, USA !
240 mijl en 40000 voet hoogteverschil moeten er rondom het Victoriaanse mijnwerkersstadje Breckenridge in 6 dagen overbrugd worden. Omgeven door talrijke 14ers toppen van meer dan 14000 voet ligt Breckenridge niet ver van de Continental Divide - de hoogste bergrug van de Rocky Mountains, waardoor het startpunt van de etappes al op 3000m hoogte ligt. Vandaar gaat het alleen nog hoger, en zullen de spieren en ademhaling door het gebrek aan zuurstof ongetwijfeld zwaar op de proef gesteld worden. Daartegenover staan de machtige panoramas en het uitdagende parkoers dat bijna uitsluitend uit schitterende singletrails bestaat. Sommigen spreken zelfs van the ultimate singletrack experience !
Wij wensen het Reevax team alvast veel succes en bikeplezier!
Categorie:meerdaagsen
MTB Dessel
Donderdag 18 augustus vanaf 18 u heeft in Dessel een MTB wedstrijd plaats. Organisatoren van dit evenement zijn de Sportraad en de MTB Club Free Bikers van Witgoor.
Aan het BMX 2000 parcours in Sportpark de Brasel zijn die avond 2 reeksen voorzien : één voor inwoners van Dessel, of aangesloten bij een Desselse Club, die starten om 18:30u en nadien voor de "open klasse" die start om 20:00u en waar iedereen aan kan deelnemen . Beide wedstrijden worden onderverdeeld in 2 categoriën nl -45 jaar en +45 jaar
Categorie:Evenementen
Brandon Semenuk winnaar FMB World Tour
Niet enkel Aaron Gwinn heeft de World Cup al binnen ; ook Brandon Semenuk is eerder dan verwacht de FMB kampioen 2011. Met zijn huidige voorsprong is de 20 jarige Canadees uit Whistler niet meer te kloppen .
Na de zege in de Bearclaw Invitational hoeft de TREK biker niemand meer te vrezen en is de gouden CamelBak Better Bottle trofee voor hem. De trofee zal uitgereikt worden op de Red Bull District Ride op 10 september.
Als hij het Red Bull District Event in het Duitse Nuremberg wint , is hij de enige biker die 5 eerste plaatsen in de FMB Tour verwezenlijkte. Voor de plaatsen 2 tot 10 in het klassement is alles nog speelbaar; en aangzien het in Duitsland om een' Diamond event' gaat, zijn er nog heel wat punten te verdelen. Cameron Zink, de winnaar van vorig jaar staat momenteel op de tweede plaats , en wil die wat graag behouden. De Brit Sam Pilgrim staat op 3 en wil graag hogerop. Op de Red Bull District Ride is alles nog mogelijk en de toprijders zullen het beste van zichzelf geven . Met Brandon Semenuk is dan wel de winnaar bekend; wie hem zal flankeren op het podium, blijft nog een open vraag.
Categorie:Freeride
09-08-2011
Transandes Challenge Chili
Nog 166 scheiden ons van de vierde editie van de Transandes Challenge in Chili. Op 23 januari 2012 gaat de Transandes Challenge voor het eerste van start in Panguipulli. Het kleine dorpje biedt meer faciliteiten en in makkelijker bereikbaar voor de deelnemers. De finish is zoals gewoonlijk zes dagen later in Pucon voorzien. Chris Carmichael de coach van Lance Armstrong , vormt samen met de 3 voudige wereldkampionen Rebecca Rush een team. Rush keetr dus terug naaar de TAC na haar succesvol optreden in 2010; Samen met Carmichael gaan nog een 20 tal leden, die deel uit maken van zijn beroemd trainingsprogramma, van start.
Wie inschrijft voor 10 augustus krijgt 10% korting.
1 ste etappe ; Huilo-Huilo / Huilo-Huilo, 64,5 km 2 de etappe : Menetué Thermal Complex- Coñaripe Thermal Complex, 107 km 3 de etappe : Coñaripe Thermal Complex Coñaripe Thermal Complex , 57,5 km 4 de etappe : Coñaripe Thermal Complex Huilo Huilo Reserve, 72 km 5 de etappe : Menetue Thermal Complex QuimeyCo Thermal Complex, 68,5 km 6 de etappe : Huilo Huilo Reserve Nonthué Campsite, 73 km
Onze landgenoot Sven Nys heeft op het EK in Dohnany de 33ste plaats gereden en finishte op 9'37" van de Tsjechische winnaar Jaroslav Kulhavy.De Fransman Julien Absalon eindigde als tweede voor Florian Vogel, die na een middelmatig voorseizoen terug bij de top kwam aansluiten.
Met het parcours was er niet mis en zowel Van Hoovels als Nys vonden in Slovakije een omloop op maat; De Belgen konden in de eerste meters opschuiven. Nys kwam van de 53 positie naar de twintigste plaats. Kevin Van Hoovels had met met startnummer 23 iets makkelijker en draaide ongeveer gelijk met Nys richting lange klim. In de eerste ronden leek er geen vuiltje aan de lucht voor de man uit Baal. Hij deed wat van hem verwacht werd en schoof gestatig op , richting Olympisch ticket. Om zich te plaatsen voor de Spelen in Londen 2012 moest immers een top 12 gerealiseerd worden. Het zag er lange tijd naar uit de Nys in zijn missie zou slagen, aangezien hij strijd leverde voor een plaats bij de 10 besten. Doch de verschroeiende hitte kende geen genade. Tegen de flanken van de berg was de hitte soms ondragelijk en in de lange beklimming was het haast ondoenbaar. In de voorlaatste ronde kwam Nys de man met de hamer tegen en verloor hij zienderogen terrein. " Het licht ging uit!" zei Nys bij zijn aankomst , terwijl hij even tijd nodig had om op adem te komen en zweette als een rund !
Kevin Van Hoovels, die het in de eerste ronde wat moelijker had, kwam er halfkoers terug door en reed zich naar de 21 ste plaats. " Ik heb zo geen last van de warmte !" was de commentaar van de Versluys Evenza biker, die steeds meer voeling met de top krijgt.
Ironisch genoeg begon het zondagavond na het EK in Dohnany te regenen. De vraag of Sven Nys in normale omstandigheden de Olympische kwalificatie norm zou gehaald hebben, blijft onbeantwoord ; al krijgt hij volgende zondag in Nove Mesto een nieuwe kans. Alle testen en laboratoria-onderzoeken ten spijt is er nog geen oploosing voor het abnormale vochtverlies van Belgische veldrijder.
" Dit is een gemiste kans , maar ik ga het niet opgeven. Ik heb nog kans in Tsjechie en op het WK . Ik heb 5,5 liter zweet verloren en dat is teveel om op krachten te blijven , maar eerst moet ik recupereren ." aldus de biker van Landbouwkrediet.
voor de start
bij de aankomst
Categorie:EK
Eurobike Friedrichshafen
Vanaf woensdag 31 augustus tot zaterdag 3 september is Eurobike aan zijn 20 ste jaargang toe.1100 merken uit 42 landen tonen de hipste trends op fietsgebied in het Duitse Friedrichshafen. Wat in 1991 zeer bescheiden begon , is uitgeroeid tot een van de grootste fietsbeursen ter wereld.Grote merken als Ciro Sport SL, REDVIL, GORE, iXS Sports Division Intercycle AG, Pearl Izumi, Scott , Shimano , Vaude en X-Bionic stellen hun nieuwste produkten aan de vakmensen voor. Dit jaar wordt bijzonder veel aan dacht geschonken aan de e-bikes. Zo stelt het Duitse automerk Daimler zijn nieuwste model voor.
Op Europbike 2011 worden 40.000 toeschouwers uit 100 verschillende landen plus 1700 journalisten uit 35 landen verwacht.
Het grote publiek kan de nieuwste fietsen en de mooieste onderdelen keuren op zaterdag 3 september. http://www.eurobike-show.de/
Categorie:Evenementen
Kenny Belaey beheerst World Cup in Polen
In het Poolse Walzbrych heeft wereldkampioen Kenny Belaey gisteren zijn tweede wereldbekeroverwinning van het seizoen op zijn naam geschreven. Belaey won s middags de halve finale, s avonds deed hij die prestatie nog eens keurig over voor de Fransen Vincent Hermance en Giacomo Coustellier. Ook in de tussenstand van de UCI Wereldbeker Trial deed onze landgenoot een uitstekende zaak, hij springt van de derde naar de tweede plaats. Zijn achterstand op leider Hermance bedraagt nu 30 punten. Het pittoreske stadje Walzbrych, in het zuid-westen van Polen en niet ver van de Tsjechische en de Duitse grens, trok alle registers open voor de organisatie van de vierde World Cup van het seizoen. De rijders kregen een uitdagende mix van natuurlijke rotszones en zones met kunstmatige obstakels voorgeschoteld. Bovendien bracht de Poolse TV de wedstrijd live op TV. Hiermee maakten de Polen, die niet aan hun proefstuk toe waren (EK Mountainbike in 2004 en EK Trial in 2007), een knappe entree op de wereldbekerkalender.
De beste trialrijders ter wereld hadden het ondanks de voorbeeldige organisatie niet onder de markt in Walzbrych! Niet alleen de regen, maar ook het programma met de halve finale en finale op dezelfde dag zorgden voor een even fysieke als technische confrontatie. In de halve finale wist de 28-jarige Belaey nipt Hermance en Coustellier af te houden. Hoewel de jonge Belg Iciar Van Den Bergh zich knap als vierde wist te kwalificeren was het duidelijk dat het voor de overwinning tussen Kenny Belaey en zijn Franse rivalen zou gaan. Hermance had het psychologische voordeel van de Europese titel vier jaar geleden in Polen, daarenboven is Supermance ook de man in vorm zoals hij vorige week bewees met winst in Antwerpen. In de finale stond Belaey na de eerste ronde echter op kop met respectievelijk 4 punten voorsprong op Hermance en 6 punten voorsprong op Coustellier. Kenny controleerde de wedstrijd ook in de tweede ronde. Daarin liet hij 12 strafpunten optekenen en zo won Belaey met twee punten voor op Hermance, Coustellier volgde op 8 punten. Over twee weken vindt de finale van de Wereldbeker plaats in het Franse ski-oord Praloup.
Kenny Belaey: Je kan niet geloven hoe blij ik met deze overwinning ben! De voorbije week was heel druk geweest met het afronden van de organisatie van de World Cup Trialbike in Antwerpen, bovendien had ik ook mijn rug bezeerd. Mijn eerste ronde in de halve finale in Polen was dan ook waardeloos, zoveel pijn had ik aan mijn rug. Tussendoor heb ik dan een snelle behandeling gekregen van een chiropractor die me weer in de haak heeft getrokken. Ik voelde me nadien veel energieker. Ondanks mijn fysieke ongemak kon ik toch doorzetten in de finale. Door de afwisseling van natuurlijke en artificiële zones was het bovendien ook een heel mooie, old school trial. Jammer van het weer, maar toch een heel grote pluim voor de stad Walzbrych en de lokale club voor een zeer geslaagde wedstrijd.
UITSLAG World Cup Walbrzych : 1. Kenny Belaey (BEL) 22, 2. Vincent Hermance (FRA) 24, 3. Giacomo Coustellier (FRA) 30, 4. Aurelien Fontenoy (FRA) 47, 5. Iciar Van Den Bergh (BEL) 48, 6. Hannes Hermann (DUI) 53, 7. Aurelien Fontenoy (FRA) 55, 8. Nicolas Vuillermot (FRA) 56
TUSSENSTAND UCI WORLD CUP NA 4 RONDEN : 1. Vincent Hermance (FRA) 465 ptn, 2. Kenny Belaey (BEL) 435, 3. Giacomo Coustellier (FRA) 410, 4. Aurelien Fontenoy (FRA) 365, 5. Hannes Hermann (DUI) 360, 6. Guillaume Dunand (FRA) 350, 7. Gilles Coustellier (FRA) 345, 8. Nicolas Vuillermot (FRA) 315, 9. Iciar Van Den Bergh (BEL) 299, 10. Kevin Aglae (FRA) 272, 11. David Bonzon (ZWI) 269, 12. Andrei Burton (GBR) 264, 13. Pierre-Charles Thomas (BEL) 249, 14. Yann Dunant (FRA) 245, 15. Joan Figueras Vinas 237, 16. Vlastislav Cihacek (TSJ) 216, 17. James Hyland (GBR) 214, 18. David Kerr (GBR) 202, 19. Robin Fix (GBR) 197, 20. Elie Boucher (FRA) 175
Categorie:Trial
Alban Lakta wint Ischgl Ironbike-Marathon
Twee weken na de overwinning in de Transalp was Urs Huber gebrand op de zege in de Ischgl Ironbike-Marathon. De Zwitser kwam zeer gemotiveerd aan de start, daar het een van de weinige wedstrijden was, die de Stockli biker nog niet op zijn palmares had staan. De start werd gegeven in Ischgl en verliep richting Galtur , een dorpje dat in 1999 haast helemaal van de kaart werd geveegd door een sneeuwlawine, die 31 mensenlevens eiste. Van Galtur ging het terug naar Ischgl . Na 30 km was de groep nog samen. Bij de eerste grote beklimming onstond een trio met Lukas Buchli , Urs Huber en Alban Lakata. Buchli kreeg met pech af te rekenen, stond tevoet met een kapot achterwiel en viel terug naar de vierde plaats. De Oostenrijker Ablan Lakata won de 76 km en 3820 hm voor Urs Huber en de Duitse Bulls biker Karl Platt.
Smart Cycling zat eveneens aan het feest in Oostenrijk. Met Hans Planckaert op de 3de plaats bij de masters scoorde het Belgisch team hoog in Ischgl.
Hier zijn verhaal:
" Een kleine maand geleden, bij het bekijken van de wedstrijdkalender, zocht ik nog naar enkele wedstrijden,die eind juli-begin augustus plaats zouden vinden.
30 juli, de Montafon-marathon(Schruns),145 km lang,met 4400 hm, en dan op 6 augustus, de Ironbike,76 km lang met 3800 hm. Na de (vele)pech die ik kende in de Montafon-marathon,(lekke band, miserie met bommetjes ,krom tandwiel 32, koude handen door regen),richtte ik mijn pijlen nu op de Ironbike, en hoopte op wat meer geluk. Mede door al die tegenslag, miste ik zo een zekere podiumplaats in Schruns, en klokte ik daar de 4de tijd af, in de mastercategorie.
Van maandag verbleef ik al in Ischgl, en verkende de mooie streek aldaar. Bij de Ironbike, kon je kiezen uit 3 afstanden: 27 km,48 km en de 'uitdaging',80 km,tevens UCI-wedstrijd. Ik koos uiteraard om de langste afstand te biken.
De vrijdag, de 5de augustus, waren er tevens city-racen gepland, waar de profs onder elkaar zich van hun beste zijde lieten zien. Tijdens de happening, begonnen de hemelsluizen plots open te vallen in Ischgl. Het bleef tot een stuk in de avond water gieten. Gelukkig was het de zaterdagmorgen ,beter weer. Het zonnetje had er terug zin in.
Om 8.30 u, het startschot, en de 'battle' kon beginnen. Ik bevond mij in de 2de startbox. Voor mij, bevonden zich immers de elite heren/dames met UCI-notering.
Iedereen moest eerst de kleinste afstand (27 km)afleggen. Ik kon me nog redelijk vooraan handhaven, rond positie 40. Geleidelijk aan klommen we tot een hoogte van ong. 1850 m.,eerst op asfalt, dan op schotter.
Na de afdaling,volgde er nog een korte klim,op een mooi bospadje. Eenmaal boven, kregen we een mooi singletrack-padje, waarna we dan geleidelijk afdaalden richting Ischgl terug. Ondertussen had ik aansluiting gevonden bij een 3-tal bikers, later groeide ons groepje aan tot een 8-tal.
In Ischgl, konden de bikers,dan ofwel richting finish,ofwel een van de 2 andere afstanden nemen. Nu begon pas het eigenlijke werk. We moesten klimmen tot een hoogte van zo'n 2850 m., naar de Greitspitz toe. Ik voelde me nog goed op die klim,en nu en dan kon ik nog enkele bikers remonteren. Eerst begon de klim op asfalt, en dan vanaf Idalp, schotter. Uiteindelijk na zo'n 13-14 km klimmen, bereikten we de top. Het laatste eindje, op weg naar de Greitspitz, was heel steil, en mijn kleinste verzet, was een welgekomen deugd op dat moment. Juist voor de top, kreeg ik dat verzet niet meer rond, en moest ik mijn Rotwild, een duwtje op het zadel geven, om boven te geraken. Zo steil... Het zicht was adembenemend, en tevens wat 'benauwelijk'. Op zo'n hoogte kom je trouwens niet elke dag terecht. Maar, geen tijd, om melancholisch te worden. Ik moest verder.
Eenmaal boven, volgde er dan een mooie,lange technische rotsachtige-passage, die wat op en neer ging. We bikten boven op de kam van de berg,en dit op slechts een padje van bijwijlen, 60 cm breed. Ja man,toch wel een beetje bibber, op dat moment,met de ravijnen aan weerszijden ervan. Het ging nu al wat meer in dalende lijn.
Hier verloor ik wat tijd, en plaatsen. Eenmaal dat overwonnen, ging het dan in dalende lijn, richting Laret, en van daaruit begon dan de laatste klim van de dag,richting Palinkopf, ook een kanjer die lag op zo'n 2800 m. hoogte. Na een leuk bospadje, begon dan de eigenlijke lange schotterklim(zo'n 11 km lang).
Het zonnetje deed daarbij nog haar uiterste best, en de temperatuur klom ook al flink boven de 25 graden uit.
Ik begon het wat moeilijker te krijgen, op die heel steile stukken schotter, mijn kleinste verzet, 22x36, draaide bij deze op volle toeren.
Bijna boven,werd het zo steil, dat we onze bike terug een duwtje moesten geven. Eenmaal boven,volgde wat later een brede schotterbaan naar beneden toe.
Wel kregen we nog een klein uphill-singletrack-stukje voorgeschoteld. En nu eindelijk de 'grote' plateau, vlammen naar beneden.
Halfweg de afdaling,dan nog enkele kortere stukjes bergop. Ik perste nog mijn laatste energie-stootjes uit. Eenmaal dat overwonnen, was het dan in vliegende vaart richting Ischgl. Nog een 'tunnel' doorsteek, en dan richting finish.
Net binnen de 5 u (4.59 u), arriveerde ik aan de aankomstlijn.
Ik wist me als 3de master te klasseren. Yes, missie geslaagd. Met 1ste master:Mauro Bettin, en 2de master: Heinz Zorweg, mocht ik me trakteren op een mooi podium. De Ironbike, Ischgl, mocht terugblikken op een puike organisatie, met heel wat Europese marathonkleppers, op hun deelnemersveld.
Een mooie aanrader voor iedereen, die graag in de Alpen, fietst. Ik kon met een overgelukkig gevoel huiswaarts keren. Binnen een 10-tal dagen, staat er dan alweer een nieuwe uitdaging voor de boeg : de Transschwarzwald. " aldus de Smart Cycling biker biker uit Ieper.
uitslag :
1 LAKATA Alban Oost TOPEAK ERGO RACING TEAM 4:00:33.1 2 HUBER Urs Zwi TEAM STÖCKLI 4:02:55.1+ 2:22.0 3 PLATT Karl D Team Bulls 4:04:06.3 ++3:33.2 4 BUCHLI Lukas Zwi BIXS-iXS PRO TEAM 4:04:55.7+ 4:22.6 5 FELDERER Mike ITA Team Full Dynamix 4:09:35.5 + 9:02.4 6 MENNEN Robert D Topeak Ergon - Racing Team 4:13:17.4 + 12:44.3 7 DE BERTOLIS Massimo ITA 4:15:03.7+ 14:30.6 8 LEISLING Matthias D Muskelkater Genesis Team 4:20:54.2 + 20:21.1 9 SCHNEIDAWIND Christian D Team TEXPA-Simplon
Categorie:Marathon
08-08-2011
Flanders Cup Kessel
De vierde Flanders Cup in Kessel werd een succes voor Annelies Derveaux ; de Belgische kampioene haalde het bij de dames jeugd voor Shapira Omer en Tamara Maraite .
In de funklasse A trok Micha Van den Eynde het laken naar zich toe en verwees de nieuwe Limburgse kampioen Robin Porters en Eli Smeyers naar de tweede en derde plaats; Roel Cristael viel met zijn vierde plaats naast het podium in de fun A.
Benny Vangenechten was de snelste in de Funklasse B.De Bike Inn biker ging Pieter Gysel en John Bullens vooraf. Benny Houben was goed voor de vierde stek, terwijl Kurt Corbeels op vijf eindigde in Kessel.
Bij de juniores ging de zege zoals in Eksel naar de Nederlander Jeroen van Eck. De Giant biker haalde het voor Jorgen Scheerens van MTB Langdorp en Mathias Cloostermans. Goemann Scott biker Jens Van Rompay finishte als vierde.
Kurt Tempst toonde zich andermaal de beste bij de masters 2 ; Zoals in het verleden wist hij Fuji biker Ronny Geerts uit Turnhout achter zich te laten. Voor Bart Feyaerts was de derde podiumplaats op het Fort van Kessel weggelegd.
Net als in Eksel trok Belgisch kampioene Joyce Vanderbeken aan het langste eind. De dame van het Cycling team Vermeer haalde het bij de vrouwen van Githa Michiels en Petra Mermans. De Nederlandse Nicoletta De Jager kwam als vierde over de finish. Voor Joyce Vanderbeken was het 25 zege in de Flanders Cup en haar 6 de in Kessel.
Bij de masters 1 nam Peter Douha de kopstart, maar de Limburger van team Vanomobil kreeg te kampen met een geblokkeerde rug en eindigde pas als zesde. De zege ging naar Geoffry Maes die het haalde voor de Limburgers Kristof Houben ( Univega) en Gody Jacobs.
De zege bij de elites en beloften ging naar Jonas De Backer van Rocky Roads, die het zeer nipt haalde voor Jimmy Tielens . De biker uit Vilvoorde ging bij de beloften zijn teamgenoot Fabrice Mels vooraf. De derde plaats bij de beloften was voor de Limburger Sander Elen van het Trek KMC team.
Jimmy Tielens uit Paal was de beste in de elite reeks. De DW Biker haalde het in zijn reeks voor Maarten Wauters en Robby de Bock van het MTB Waasland team.
algemeen : 1. Jonas De Backer 2. Jimmy Tielens 3. Robby De Bock 4. Fabrice Mels 5. Maarten Wauters 6. Liwald Doornbos 7. Sander Elen 8. Patrick Gaudy 9. Ben Kindermans 10. Mark Van der Heijden
masters 1 1. Geoffry Maes 2. Kristof Houben 3. Gody Jacobs 4 .Mark Donné 5. Peter Verstraete 6. Peter Douha 7. Win Feyaerts 8. Davy Urkens 9. Ronny De Vries 10. David Hayen
Categorie:Flanders Cup
Iciar Van den Bergh zet opmars verder
De afgelopen 2 weken stond Nodrugs atleet Iciar Van Den Bergh aan de start van de Wereldbekers Trial in Antwerpen en Walbrzyck in Polen. Na pech in de eerste 2 manches was het uitkijken in Antwerpen of Iciar, na een finale op het Europees kampioenschap, voor de eerste keer kon doorstoten tot de finale in de Worldcup.
Tijdens de kwalificaties op vrijdag nam Iciar alvast een schitterende start en legde een foutloos parkoers af. Met 0 strafpunten op 2 rondes won Iciar overtuigende de kwalificaties. Zaterdag werden dan de halve finales gereden, waar naast de 10 piloten geselecteerd in de kwalificaties samen met de top 10 uit de UCI ranking het tegen elkaar opnamen voor een plaats in de finales op zondag. Met slechts 6 strafpunten op 2 rondes wist Iciar zich te plaatsen voor zijn 1ste Worldcup finale.
Zondag was het dan zover, de 1ste Worldcup finale voor het thuispubliek, toch altijd wel iets speciaals. Na een spannende finale legde Iciar beslag op de 7de plaats, 1 strafpuntje verwijderd van de 6de plaats. Een klein beetje teleurgesteld omdat er misschien meer inzat kan Iciar toch geslaagd terugblikken op de campagne in Antwerpen.
Reactie van Iciar VDB na Antwerpen: na het missen van de 1ste 2 finales in de Worldcup kwam ik extra gemotiveerd aan de start. In Val dIsère miste ik de halve finales door materiaalpech. In de eerste rond brak ik een velg en reed ik ook nog eens lek. Hierdoor miste ik een plaats in de halve finales. Eigenlijk een beetje mijn eigen schuld want de band was zo goed als versleten en ook de velg had zijn beste tijd gehad. Maar we hebben daar onze lessen uit getrokken en stonden in Antwerpen aan de start met een fiets die op en top in orde was. Met de 7de plaats ben ik wel tevreden. Mijn wedstrijd was niet super goed, maar zeker niet slecht. Ik ben misschien iets te hevig van start gegaan en heb dat moeten bekopen in de 2de ronde. Aangezien ik zowel de kwalificaties als de halve finales moet rijden, kwam ik niet zo fris aan de start het is wel best zwaar de 3 wedstrijden na elkaar.
Afgelopen weekend stond de 3 de manche van de Worldcup op het programma in Walbrzyck, Polen. Een formule iets anders dan in Antwerpen waar het event over 3 dagen loopt. In Polen werden de wedstrijden over 2 dagen afgewerkt, met op zaterdag de selecties en op zondag de halve finales en de finales. Aan Iciar om dit weekend te bewijzen dat de finale in Antwerpen geen toevalstreffer was.
Op zaterdag won Iciar, net als in Antwerpen de kwalificaties met 13 strafpunten op 2 rondes. Guillaume Dunant haalde evenveel strafpunten als Iciar maar omdat Iciar meer zones foutloos gereden had won hij de kwalificaties. Zaterdagochtend stonden dan de halve finales op het programma.
Tijdens de halve finales eindigde Iciar op een 4de plaats, slechts 2 strafpunten verwijderd van de 3de plaats en bevestigde Iciar dus zijn goede vorm met een 2de finaleplaats in evenveel weken tijd. Enkele uren na de halve finales werden dan de finales gereden waar Iciar op een 5de plaats eindigde, slecht 1 strafpuntje verwijderd van de 4de plaats. Weer een mooie prestatie dus van de man uit Tremelo.
Door deze prestaties stijgt Iciar ook naar de 13de plaats op de UCI ranking. Aan het begin van het seizoen stond Iciar nog op de 25ste plaats. Iciar is dus nog maar 3 plaatsen verwijderd van de top 10, dus hopelijk kan Iciar zijn stijgende lijn aanhouden want de top 10 van de UCI ranking moet geen kwalificaties rijden en is rechtstreeks geplaatst voor de halve finales.
Op 20 augustus gaat de laatste manche van de Worldcup door in Pra Loup Frankrijk, gevolgd door het Wereldkampioenschap begin september in Champèry Zwitserland. Hopelijk kan Iciar tijdens deze 2 wedstrijden zijn goede vorm bevestigen met een nieuwe finaleplaats.
Categorie:Trial
Pascal Hossay wint Transmaurienne
In de derde etappe van de Transmaurienne , een marthon van Le Corbier naar La Toussuire over 55 km moest Pascal Hossay in Nicolas Bouchet zijn meerdere erkennen. De Fransen Nicolas Bouchet en Thibaut Bellanger beheersten samen met onze landgenoten Nicolas Vermeulen en Pascal Hossay deze etappe van bij het begin. Na 3u35:33 kwam Nicolas Bouchet als winnaar over de meet, 17 sec voor Pascal Hosay van het G Skin Delforche team . Versluys Evenza biker Nicolas Vermeulen legde beslag op de derde plaats voor Thibaut Bellanger. De Waalse biker bleef ondanks de tweede plaats aan de leiding van het algemeen klassement.
Op de laatste dag kregen de beide tenoren af te rekenen met pech. Zowel Hossay , als de Fransman Bouchet kregen stukken en het was de Fransman die ook de vierde en laatste etappe won.
Voor de eindstand werdPascal Hossay echter nooit bedreigd ; hij had voorsprong genoeg over om de eindszege in deze vijfdaagse in de wacht te slepen.
Pascal Hossay : " Dit is een droom voor mij. Het is de mooiste overwinning uit mijn carriere. Voor mij begon de Transmaurienne als een avontuur. Het was zelfs niet voorzien in mijn programma, daar ik gehoopt had op een selectie voor het EK in Slovakije. Alles is op het laaste moment geregeld en ik ben heel blij met het resultaat." aldus de Waalse biker.
Categorie:meerdaagsen
Ladies 3u Kessel 6/8/2011
In Kessel beloofde het zaterdag een prachtige dag te worden en dat werd dan ook bevestigd. De zon en de eerste mtb ladies kwamen tevoorschijn. Maar liefst 10 dames teams stonden aan de start! Velen wisten ze niet wat ze zagen en het werd een prettig weerzien. Om 17u ging het startschot voor de Ladies 3u. Na een spannende race tussen de koplopers van het Kriekel ladys team en MTBabes, strandden de Babes met Eva Bouwen, Katrien Geuens en Inge Asselman op een mooie 2de plaats . Het brons ging naar mtbladies team Womanized met Angie Vreys, Hanne Geudens en Natascha Leysen. Ook de andere MTBladies reden zich in de kijker met een mooie 4-5 en 6de plaats voor Chriske De Winter, Inge Beyers, Anne Mikse,Ellen Swinnen,Stefanie Leféfre, Carla Codeau, Tinneke September,Vicky Van loy, Frouke Vermeulen.
"Hopelijk zet deze trend zich verder en zullen er zich meer en meer dames aanmelden.
Het gaat er niet om hoe snel je rijd , maar het meedoen is bij ons het belangrijkste,als je dan binnen enkele jaren merkt welke vorderingen er gemaakt zijn,dan loont zich dat nu in onze inzet. Er staan voor de mtbladies nog fijne evenementen op stapel, hierover later meer.
Graag willen we de ganse organisatie, en al onze supporters bedanken! Met special thanks to mtbladies Marleen Wyns,Petra Goossens,Lieke Cloosterling, Iris Coppens, Lizzy Verbist...voor hun support!
Nog een woordje dank aan alle andere deelnemende teams voor hun sportiviteit tijdens de wedstrijd. " aldus Natascha Leysen.
Categorie:cross country
Johannes Pallhuber zegeviert in Vecia Ferovia
De Italiaanse Silmax Cannondale biker Johann ( Hannes ) Pallhuber heeft voor de vierde maal de Vecia Ferovia dela Val de Fiemme gewonnen! Na 1u24:51 klopte de businesspartner van Roel Paulissen uit Zuid Tirool Samuele Poro en Botero in de sprint. Veldrijders Cristian Cominelli en Enrico Franzoi legden beslag op de 7de en 8 ste plaats.
top 10
1 Pallhuber Johann Silmax Cannondale Racing Team 01:24:51:47; 2 Porro Samuele Bicimania Lissone Mtb 01:24:55:52; 3 Botero Salazar Jhon Jario Trek - Stihl - Torrevilla Mtb Asd 01:24:57:22; 4 Rendon Rios Eddi Andres Trek - Stihl - Torrevilla Mtb Asd 01:24:58:21; 5 Casagrande Francesco A.S.D Cicli Taddei 01:24:58:48; 6 Spadi Manuele Focus Factory Racing Mtb Team 01:25:07:26; 7 Cominelli Cristian Tx Active Bianchi 01:25:13:60; 8 Franzoi Enrico Bkcp- Powerplus 01:25:21:81; 9 Mensi Daniele Scott R.T.A.S.D. 01:25:31:18; 10 Rabensteiner Fabian A.S.V. St.Lorenzen Rad 01:25:32:22
Categorie:cross country
Andry De Rooy wint 8 u solo Mullerthal Biking days
Gisteren heeft Andy De Rooy de eerste editie van de 8 u solo in Echternach gewonnen. De biker uit Herentals kon van bij de start wegrijden in het gezelschap van enkele ploegen. Toen de Belg op de eerste beklimming doortrok, beleven ze met vier over ; De Rooy was daarvan de enige solo rijder. Toen hij in de 2 de ronde nogmaals ten aanval trok, bleef er nog slechts 1 team over. Vier uur bleven ze samen en halfkoers besliste onze landgenoot om ze te laten rijden en de laatste helft van de 8 uur solo voor zijn rekening te nemen. Na 8u , 222 km en 2980 hoogtemeters won Andy De Rooy de wedstrijd voor zijn Duitse collega's Wolfgang Fuxes en Christian Blang .
"Ik was daarmee ook nog 6de algemeen tussen de ploegen , hiermee heb ik mijn 10 overwinning van het seizoen beet en een 2de kampioenstrui van Luxemburg." aldus de biker van team Veloverkes.
Op zaterdag 13 augustus om 16.00u stipt organiseert MTB Team Peltercrossers de 6e editie van de '4u MTB Endurance Overpelt' Het parcours is hertekent, de tent is besteld, het goede weer zal vanzelf wel komen, kortom MTB Team Peltercrossers is klaar voor een spetterende 6de editie! Inschrijven kan nog tot 12 augustus maar aangezien we vorig jaar met 63 ploegen bijna aan ons plafond zaten hebben we een limiet van 75 ploegen gesteld en om hier nog bij te kunnen zijn moet je snel zijn. De randanimatie voor kinderen zal weer voorzien zijn en een lekkere frisse leffe voor de supporter zal ook niet ontbreken. Vanaf dit jaar, voor de waaghalzen onder ons kan je de 4u MTB Endurance Overpelt ook Solo rijden. Dus ben je nog op zoek naar een echte uitdaging, dé teambuilding activiteit in jouw club, team of bedrijf. Stel dan nu nog je team samen van 3 personen, enkel mannen, enkel vrouwen of gemengd.