Rolf Wouters Advocaat Hofstraat 16 Houthalen tel . 011/52 52 70
Inhoud blog
  • link naar nieuwe site
  • Lancering nieuwe website
  • PROJECT 91 IN THE USA
  • Patrik Gallati naar Fischli Bike
  • Freelance-fotograaf Danny Zelck wordt officiële 'teamfotograaf' van het Granville Factory Team
  • Bike Inn 2014
  • Pascal Hossay naar Hard’n Bikers
  • Esther Süss denkt niet aan stoppen
  • Bart Brentjens komt ten val
  • Stop and Go
  • Velofollies 2014
  • Orange Monkey team
  • Zilver voor Mark Verloo
  • 24 u Finale Ligure
  • Winst voor Yorben Van Tichelt
  • Eva Lechner derde in Rome
  • Fietssportief Cup Landgraaf
  • Jonas Wellens pakt Limburgse titel
  • Todd Wells papa
  • Wereldbeker CX Rome
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgian GP (218)
  • BK (126)
  • BMX (744)
  • Crocodyle Trophy (53)
  • cross country (5668)
  • Downhill (728)
  • EK (141)
  • Eliminator (75)
  • Enduro (74)
  • Evenementen (919)
  • Flanders Cup (192)
  • Freeride (143)
  • Interview (71)
  • Kalender 2014 (248)
  • KIDS (348)
  • LMTB (170)
  • Marathon (1083)
  • meerdaagsen (593)
  • Nederland (54)
  • Olympische Spelen (90)
  • Produkten (201)
  • reglementen (40)
  • Strandraces (134)
  • Te Koop (17)
  • Trial (304)
  • varia (493)
  • veldrijden (379)
  • video (3)
  • Wallonia Cup (1)
  • WK (220)
  • World Cup (533)
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    MTB-LILY
    alles over mountainbiken en BMX
    met Lily en Chantal
    02-08-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Klassement Flanders Cup VOOR Eksel
    In bijlage het klassement van de Flanders Cup VOOR de wedstrijd van EKSEL.
    Vermits het klassement NA Eksel nog niet  is opgemaakt  , is het misschien goed om het bijgevoegde klassement eens na te kijken.
    Indien er iets niet zou kloppen moeten de renners dit signaleren bij de inschrijving van de volgende wedstrijd in Kessel .

    Bijlagen:
    Klassement Flanders Cup voor Eksel.pdf (153.8 KB)   


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Flanders Cup - GP Kessel-Fort
    Vrijdag 5 augustus 2011 :

    Kampioenschap van Groot Nijlen (MTB) Kessel-Fort 
    Ook deelnemers uit de aangrenzende gemeenten van Groot-Nijlen krijgen startrecht. Enkel een reglementaire mountainbike wordt toegestaan en iedereen (vanaf 19 jaar) mag deelnemen, conform de wetgeving (WBV).
    De deelnameprijs bedraagt 8 Euro. Inschrijven kan van 17.45u tot 18.30u in de tent.
    18.45u tot 19.45u : +40 jarige en dames
    20u tot 21u:  - 40 jarige
    De prijsuitreiking is in de tent om 21.45u.
     
     Zaterdag 6 augustus 2011:
     Kids Challenge 

    - Niet vergunninghouders    
        
    8-9-10-11 jarigen   start 9u  : 20 min
        
    12-13-14 jarigen + 15 tot 18 jaar   start  9.30u : 35 min 
        
    Huldiging niet vergunninghouders    
        
    - Vergunninghouders    
        
    8-9 jarigen   start   10.30u :20 min
    10-11 jarigen  start  11 u:25 min
    12-13-14 jarigen   start 11.45u  : 35 min 
        
    Huldiging vergunninghouders  12.30u 
     
    Zondag 7 augustus 2011
    FLANDERS CUP KESSEL 2011
    09u30: Heren FUNB en dames FUNB
    11u00: FunA heren, FunA dames, meisjes jeugd en jongens nieuwelingen
    13u00: Heren junioren, heren masters2, gegroepeerde dames reeks (elite, beloften, masters)
    15u00: Eliten + beloften + masters1

    Inschrijvingen
    1° wedstrijd tussen 08u00 en 09u00 / Duur wedstrijd: 60’
    2° wedstrijd tussen 09u30 en 10u30 / Duur wedstrijd: 60’
    3° wedstrijd tussen 11u00 en 12u30 / Duur wedstrijd: 80’
    4° wedstrijd tussen 13u00 en 14u30 / Duur wedstrijd: 100’


    Podia
    1° wedstrijd: 10u45
    2° wedstrijd: 12u30
    3° wedstrijd: 14u40
    4° wedstrijd: 16u50

     
     
    info : http://www.kesselfort.be/

    Categorie:Flanders Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'t Velokot in Polen
    Vincent Seynave en Tom De Groote zijn terug van de Sudety Challenge in Polen.
    het relaas :

    "Heelhuids zijn we terug gekeerd uit de Sudety Challenge.
    Wat een belevenis,wat een parcours,wat een organisatie...gewoon perfect!!
    Deze wedstrijd is er zeker één om opnieuw te doen,dit staat nu al vast.
     
    Ik startte er dus samen met Tom Degroote in de reeks Duo’s mannen. De wedstrijd startte er met een proloog van 7.2km en net iets meer dan 500 hm. Vol moed stonden we om 14.04 aan de start om er een schitterende 6daagse,met oog op een goed klassement te rijden,en vooral zonder breuken!
     
    Maar de eerste pech kregen we al na 2km, bij het opdraaien van de eerste knik haperde de ketting van Tom en stond hij stil...
    Geen paniek, er zijn nog 5 ritten.. Nog geëindigd op een 11de plaats...op zich nog niet zo slecht , de top 10 moest haalbaar worden.
     
    Dag twee was er ene om snel te vergeten...met maar liefst 4 lekke banden en een kettingbreuk,was de moed ver weg.
    Bovendien niet samen aangekomen met als gevolg DSQ.
     
    Onze derde dag ging  dan weer redelijk goed en kwamen terug aan op een 12de plaats. We zagen alles terug zitten, en misschien was die 10 de plaats  wel nog haalbaar..
     
    Maar nieuwe pech en vermoeidheid staken er een stokje voor... we hebben dan maar besloten er het beste van te maken en ons te amuseren.
    Zijn deze 6-daagse marathon  uiteindelijk nog geëindigd op een 11de  plaats op één minuut en 1sec van de top10.
     
    Misschien op zich niet zo slecht, maar hier zat duidelijk véél meer in. Wie weet volgend jaar wel een revanche!
     
    Bij deze wil ik onze vrouwen bedanken voor de perfecte bevoorradingen onderweg  en de support van Team Nomadesk en  het MTB Dreamteam.
    Met de  Belgen onder elkaar was altijd wel een leuk sfeertje." aldus de 33 jarige biker van 't Velokot.





    Categorie:meerdaagsen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.4U MTB Endurance Overpelt

    13 augustus 2011

    "Memorial Davy Coenen"
    De 4U MTB Endurance Overpelt gaat zijn 6de editie in.

    Ook dit jaar zullen we ervoor gaan. Met € 500 euro prijzengeld voorzien voor de eerste 5 teams en naturaprijzen, prachtige tent voor een goei pint achteraf werd er ook weer gedacht aan de kleintjes die meekomen om te supporteren enz...

    4U MTB Endurance Overpelt is een wedstrijd op recreatieve basis die verschillende teams van maximum 3 en minimum 2 renners de mogelijkheid biedt om het tegen elkaar op te nemen in een 4 uur durende endurance over een uitdagend, tegelijk technisch en snel parkoers van ca. 3,5 km. De renners kiezen zelf wanneer en hoe vaak zij elkaar aflossen. Het team met de meeste rondjes na 4 uren is de winnaar. De perfecte situatie om aan teambuilding of gewoon om er een mooie MTB dag van de maken..

    Ook kan er vanaf dit jaar Solo gereden worden, we zijn zeer benieuwd wie deze uitdaging aandurft.

    Het registreren van de rondes van de 4 Uur gebeurt via een elektronisch systeem. Elk team krijgt hiervoor één chip die de renner in koers steeds bij zich moet hebben. Aan de finish moet elke renner langs een chip passeren zodat bij passage van de biker (met chip) de gegevens per team worden bijgehouden in een centrale computer.

    Inschrijvingen Open!!

    http://users.skynet.be/peltercrossers/Estafette.htm


    Categorie:Evenementen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Thomas Achouri 1ste in Mannebach
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Univega biker Thomas Achouri nam afgelopen zondag deel aan de Mannebacher Brauhaus cup marathon. Een marathon over 53 km rond Saarbourg. Na een hectisch begin wist hij uiteindelijk de wedstrijd te winnen!

    Zijn relaas:
    Thomas: "Nadat ik 's nachts om 02:00 uur was teruggekomen van een trainingsweek in het Franse Serre Chevalier (L'Izoard) besloot ik om deel te nemen aan de Mannebacher Brauhaus marathon in de buurt van Saarbourg. Een wedstrijd over ca 53 km. We stonden met 300 man aan het vertrek.

    Vanuit de start moest een klim van 2 km lengte worden beklommen, waar ik meteen aanviel en we met 4 man op kwamen. Na enkele kilomters viel ik opnieuw aan op een klim in een wei en kwam alleen op kop te rijden. Na 15 km was er in een klein plaatsje een probleem met de bepijling en reed ik verkeerd. Ik reed het stuk opnieuw om de juiste weg te vinden en vond de weg waar mijn achtervolgers waren ingereden. Echter nu moest ik in de achtervolging. Ze waren inmiddels al 2 km verder dan mij. Ik lag nu ongeveer in 10e stelling.

    Ik ging alleen in de achtervolging en kwam na 40 km bij de koploper en wist bij hem weg te rijden. Nu gaf ik de leiding niet meer uit handen en wist nog met 4 minuten voorsprong te winnen! Ik had uiteindelijk 57km en 1300 hm (2u24) op de teller staan." aldus de 25 jarige Waal.

    Andy De Rooy uit Herentals miste door omstandigheden een podiumplaats .
    Twee gemiste pijlen deed hem op een vijfde plaats belanden.

    " Wat een rare marathon was dat ;  na de start direct postgevat op de 3de plaat en  na 5 km pijl gemist . Resultaat 5 km omweg gedaan en dan terug op de juiste weg ,als  50ste  weer ingevoegd .Toch de gas weer opengedraaid en terug naar de 4 de plek gereden .
    De laatse 10 km begonnen met 1 minuut achter de kop van de wedstrijd , dus nog harder beginnen rijden .En ja,  ik mis weer een pijl en rij een klim over en een afdaling en kom dan  tot de ontdeking dat ik verkeerd was .
    Dus opnieuw  terug gedraaid en weeral 8 km extra gereden. Op de 10plaats ingevoegd en weer een beetje gas gegeven om als 5 de over de finisch. Koers kan toch zo plezant zijn ! aldus  de 36 jarige Andy De Rooy.

     


    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuwelingen in Eksel
    Met een 45 tal nieuwelingen aan de start , waaronder heel wat cyclocrossers , beloofde het  in Eksel een spannende wedstrijd te worden. Het feit dat er in de Flanders Cup  om de provinciale trui gereden werd , droeg bij tot het succes van deze  Limburgse editie.
    De veranderingen die werden aangebracht , maakte de omloop een stuk  aantrekkelijker, maar tevens een pak zwaarder .
    Jochen De Vocht uit Emblem  haalde het voor Kenneth Commans. Wout Alleman legde beslag op de derde plaats en dat leverde de Trek KMC rijder zijn vierde podium bij de nieuwelingen op.

    Wout Alleman :

    " Toen het startschot werd gegeven was ik meteen goed weg en het tempo lag van bij het begin héél hoog. Het was wringen om telkens vooraan te zitten en sommigen namen wel heel veel risico’s ( daar wou ik bewust niet aan meedoen , want een valpartij is snel gebeurd  ) . Ik probeerde dus vooraan te zitten en stak over op de rechte stukken zodat ik van bij de eerste ronde op een 2de positie zat na Jochen De Vocht ! In de eerste ronde zaten we met een 4 tal renners lichtjes afgescheiden van een tweede groepje waarbij Stijn Caluwe zat . Ik wist wel dat dit zijn omloop was en dat hij dus wel zou proberen om bij ons aan te sluiten . In de 2de ronde gebeurde er niet veel , enkel het tempo stevig aanhouden en er werd goed samengewerkt in ons groepje om de anderen toch niet te laten aansluiten, maar even later kwam Stijn Caluwe erbij . Elias Vanhecke nam heel veel risico's,  maar kon net niet aansluiten bij ons groepje ! Voor de anderen was dichterbij komen bijna niet meer mogelijk.
    In de derde ronde wist ik dat ik iets moest proberen en ik trok stevig door en nam meteen een 50 tal meter op Kenneth Coomans  en Jochen De Vocht , maar helaas reden zij het gat terug dicht. Stijn Caluwe begon dan stevig door te trekken en ik moest eventjes passen ( misschien wat ontgoocheld dat ik niet was weg kunnen rijden ), maar ook op zijn poging om weg te geraken  werd er meteen gereageerd ! In de laatste ronde zat ik toen net achter Stijn Caluwe, die ook zijn poging eventjes moest bekopen . Ik kon er niet meteen over , waardoor Jochen en Kenneth konden wegrijden en ik even vast zat . Van zodra ik Stijn voorbij kon,  ben ik nog eens stevig beginnen doortrekken en zowel Erno  McCrae als Stijn moesten even passen. Ik kwam net een handvol seconden tekort om terug tot bij Kenneth Coomans en Jochen  DV te rijden , maar mijn podiumplaats was binnen ! Tevreden reed ik als 3de over de streep ! Meteen mijn 4de podiumplaats dit jaar, het  kan al niet meer stuk ! " aldus de 15 jarige West Vlaming.







    Categorie:Flanders Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Michiel Van Aelbroeck in Amerika
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Na de BC Bike Race hadden Michiel Van Aelbroeck en zijn vriendin  Alice Pirrard  het geluk een dagje te mogen downhillen in het spoor van de legendarische  Brian Lopes.  De Amerikaan loodste het Blegisch koppel naar de Crankworx in Colorado.

    " Toen we hem vertelden over onze trip door de States zei hij: ‘Hé, waarom komen jullie binnen enkele weken niet naar Crankworx Colorado?’. Dit is de Amerikaanse tegenhanger van het Crankworx bikefestival (vooral DH, slopestyle, freeride…) dat Whistler een week lang op zijn kop zet. Waarom niet eigenlijk? Winter Park (Colorado) heeft één van de grootste bikeparks van de Verenigde Staten en bovendien is er daar op zaterdag ook een point to point cross-country! Na drie dagen genieten van de vele singletracks en liften in het bikepark, zouden we op zaterdag van start gaan in de zware XC wedstrijd. De finish ligt vlakbij de slopestyle piste in het hartje van Winter Park, de start ligt echter midden in het bos. We plaatsten de auto aan de finish en reden 15 km tot de start, ideale opwarming. Ik schreef me in in de pro categorie en aan de start zag ik enkele bikers terug uit de BC Bike Race. De start werd gegeven op 2500m hoogte en dit was meteen het laagste punt van het parcours. De eerste 8 kilometers gingen bergop en de helling werd steiler naarmate we dichter bij de top kwamen. Ik wist nog van vorige week dat op dergelijke hoogte forceren niet echt veel zin had en reed gewoon het hoogste tempo dat mijn ademhaling toeliet. Ik kwam net buiten de top 25 boven. De afdalingen waren sneller dan in Steamboat Springs vorige week en er waren heel wat meer wortels en stenen. Ik haalde het maximum uit mijn Cube fully en kon al snel enkele mannen met lichte hardtails inhalen. Iedereen rijdt hier ook met erg lichte banden met weinig profiel. Het regent hier zelden en als het regent worden de wedstrijden afgelast om de trails zeker niet te beschadigen… Grappig!
    Het middenstuk was continu op en af over singletracks, iedereen reed voluit, inhalen was moeilijk en de tijdsverschillen waren nog niet te groot. Vervolgens kwam er een laatste lange klim van 400 hoogtemeters. Mijn benen hadden nog niet te veel afgezien en ik kon nog steeds hetzelfde tempo ontwikkelen als op de eerste klim. Zo haalde ik enkele bikers terug in en boven doken we de laatste 10km lange singletrack in: vooral bergaf maar met enkele venijnige knikjes in de laatste twee kilometers. Ik had nog wat over en kon nog vijf bikers remonteren om zo heel tevreden als 13e te finishen. Veertig kilometer en 1050 hoogtemeters in net iets meer dan 2 uur.
    Crankworx zorgt voor heel wat prijzengeld en lokt zo een erg mooi deelnemersveld naar hun wedstrijden: de overwinningen gingen naar  Jeremy Horgan Kobelski en  zijn echtgenote Heather Irmiger, bikers van het Subaru-Trek team die actief zijn in het WB circuit. Eerder deze week zagen we Brian de Dual Slalom en Air DH op zijn naam schrijven, maar de grote publiekstrekkers van Crankworx zijn de Slopestyle en de Intergalactic Pond Crossing.
    Die laatste is niet de meest serieuze wedstrijd, ook al is er heel veel geld mee gemoeid. Het is misschien wel de enige wedstrijd waar de cross-country racers, de downhillers, de slopestyle riders, alsook de kids uit de stad of een verdwaalde beer, elk met hun eigen fiets, even veel kans maken op de grote prijzenpot.

    Hieronder een link naar YouTube om je een idee te geven! Heel wat fietsen zonken naar de bodem, droog blijven is de boodschap!" aldus de Gentenaar van het mTB Waasland MTB Team.

    http://www.youtube.com/watch?v=Oj44JeFS0Qg&NR=1

    Categorie:cross country
    01-08-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Opwijks Team "De Fietser-Trek" wint 4 uur race Lokeren
    Het zijn Lokerese feesten!!
    Niet alleen muzikaal een zomers hoogtepunt maar ook op sportief vlak worden er allerlei activiteiten georganiseerd.
     
    Zondagnamiddag stond onder initiatief van Kristof van Mobibikes de tweede vier uur mountainbike-race op het programma. Hij had met zijn medewerkers een tof parcourtje uitgetekend in het stadspark. Singletrack, viermaal heuvel op en af, twee smalle bruggetjes en enkele meters over een steiger met zicht op het Lokerse kermisplein.
     
    In totaal waren vijfenveertig ploegen ingeschreven.
    Van bij de start nam het Vanomobil team de leiding, in hun spoor volgden een viertal teams waaronder Jolan, Cyber en Team De Fietser-Trek. Na enkele ronden werd het een spannende strijd tussen Vanomobil met ondermeer Huygens en De Bruyne en de jongens van De Fietser. Ze wisselden enkele malen van positie. De rest van het deelnemersveld volgde op meer dan een minuut. 
    Omstreeks het laatste uur brak stilaan de veer bij Vanomobil, dit nadat Kris Meys van De Fietser tweemaal een snelste ronde van +- 8 min 30 sec uit zijn lijf perste.
    Nu was het aan Franky Taelman, Dirk De Tender en Wim Tollenaere om de voorsprong te bestendigen. Even steeg de spanning als de voorderailleur van bij hun vijfde man, Yves Moens, scheef kwam te staan. Hij moest op het middenblad een flink deel van de laatste ronde afleggen. Ondertussen was er een strijd om de verdere podiumplaatsen. Vanomobil werd nog voorbijgestoken door het Jolan en Cyberteam. In de laatste meters ging de tweede plaats naar Luc Baert van Jolan twee seconden voor de Cyberboys.
     
    Nog een extra complimentje voor de organisatie, zij hadden rondom de enige "heuvels" in de buurt een prachtig parcourtje uitgetekend. De wisselzone verliep perfect, nadien werd er afgesloten met een lekkere bbq voor alle deelnemers.
     
    top5
    1. Team De Fietser - Trek
    2. Jolan MTB Team
    3. Cyber12 A team
    4. De Kruidenkouter-Vanomobil
    5. MTB Team Heiende





    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Luna Pro scoort in Londen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Het Luna ¨Pro team  ging  zondag  op de Olympische omloop in Londen met de  hoogste scores aan de haal.
    Catharine Pendrel en Georgia Gould  waren op de  testwedstrijd  in Hadleigh Farm iedereen te snel af en wisten zelfs de sterke Francaise Jullie Bresset acher zich te houden. 
    Al in de eerste ronde onstond er onder impuls van Jullie Bresset een kopgroep van drie met Pendrel en Gould. Half koers trok Pendrel ten aanval en ging met 11 sec voorsprong de 4 de en laatste ronde in.
    De Italiaanse Eva Lechner , haar teamgenote Nathalie Schneitter en de Oostenrijkse Lisi Osl  zaten  gans de wedstrijd in de achtervolging, maar wisten hun achterstand nooit op te halen.

    De Canadese Pendrel  won  de 28,5 km bij de dames en ging  haar Amerikaanse teamgenote Georgia Gould met 56 sec vooraf.
    Beide Orbea bikesters zijn  niet voor niets  de regerende kampioenes in hun land.

    Sinds Peking 2008 droomt de  nummer 1 van de wereld van het Olympisch podium in 2012 . In China werd de  inmiddels 30 jarige Pendrel  al  vierde.
    Momenteel is Jullie Bresset haar voornaamse concurrente, vooral in de World Cups waar de jonge Franse  de scepter zwaait.

    Integenstelling tot hun Europese collega's , die  volgend weekend in  Slovakije het EK betwisten , reizen de Luna Pro dames  van Londen  naar  de World Cups in  Nove  Mesto Na Morava in Tsjechie en Val di Sole in Italie  , om zich daarna  volledig  te concertreren op het WK in Champery.



    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Joyce Vanderbeken toont driekleur
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Gisteren reed de nieuwe Belgische kampioen bij de dames  de Flanders Cup wedstrijd van Hechtel-Eksel. Voor het eerst toonde Joyce Vanderbeken Belgische driekleur .

    " Het parkoer was weinig selectief. Steeds maar draaien en keren in het bos en slechts een miniem hoogteverschil. Ik verwachtte dan ook dat we met een groepje van een 4-tal dames een aantal ronden zouden samen blijven, maar Petra Mermans startte furieus en enkel ik kon mijn wagonnetje aanpikken. Anne Terpstra kwam ook nog even aansluiten, maar moest nog in de eerste ronde gas terug nemen. Gedurende de ganse wedstrijd bleef Petra datzelfde hoge tempo aanhouden en vroeg me nooit om even over te nemen. Ik voelde me prima in haar wiel! Alleen was er even paniek toen ik door een " master” die ons inhaalde bijna van mijn fiets gereden werd en daarbij mijn ketting diende op te leggen. Op die manier kon Petra even van mij wegrijden en moest ik een kloof van zo’n 100 meter dichten. Gelukkig hield ik het hoofd koel en even later zat ik al terug in het wiel.

    In de laatste ronde wist ik waar ik haar voorbij zou gaan en ik slaagde ook in mijn opzet al bood Petra eerst nog danig weerwerk. Het was nu nog maar een klein stukje tot de aankomst en ik sprintte van de ene bocht naar de andere en kon zo mijn 24ste Flanders cup zege behalen en tevens mijn eerste overwinning in mijn Belgische shirt. Petra werd meer dan verdienstelijk tweede, de Nederlandse Anne Terpstra werd nog knap derde." aldus de 26 jarige dame uit Zwevegem.

     


     


    Categorie:Flanders Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Montafon Marathon Oostenrijk
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De  Montafon marathon over 145 km met 4400 hoogtemeters  werd gewonnen door Lukas Buchli. De Zwitser  klopte in een tijd van 6u13 minuten, de Finse Milka Trek biker Jukka Vastaranta ( 6u 20:06 ). Matthias Leisling werd derde.

    Onze landgenoot Hans Planckaert  van Smart Cycling werd 19 algemeen ,wat de biker uit Ieper de 4de  plaats in de reeks van de masters 1 opleverde.

    Jukka Vastaranta lijkt in vorm voor het komende EK Mountainbike in Slovakije . De Fin werd eveneens  tweede in de Cross City Sprint  van de Montafon marathon, achter Daniel Federspiel ( Silmax) .  

    De Duitse  Birgit Söllner was  de beste dame  op de extreme afstand.
    De middellange afstand  nl. 65 km werd  gewonnen door Nicola Rohrbach .



    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.podia Kids Challenge Eksel
    diverse KIDS podia






















    Categorie:KIDS
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.2011 UEC European Youth Mountainbike Championships Graz/Stattegg
    Het eerste Europees kampioenschap voor mountainbikers onder de 17 jaar is een feit
    Van 16 tot 19 augustus wordt het Oostenrijkse Graz/Stattegg het toneel van het  eerste ' UEC European Youth Mountainbike Championships '
    88 teams van 3 renners, waaronder één meisjes , uit 19 verschillende landen hebben zich ingeschreven voor deze confronatie.

    Belgie zendt 4 teams naar Oosterrijk. 
    Wielerbond Vlaanderen maakt zijn opwachting in de klasse U15 en U17 jaar en ook Team Wallonie vertrekt  met 2 teams richting Graz .
    De definitieve selectie wordt eerdaags bekend gemaakt.

    Van de 4 verschilllende  XC proeven wordt het  klassement  opgemaakt en de winnaar overall krijgt de Europese titel.

    Programma 2011

    > 16 augustus: Cross Country Team Relay
    > 17 augustus: Mountainbike Combined
    > 18 augustus: Cross Country X-Large
    > 19 augustus: Cross Country Olympic 


    http://www.bike09.at/home-pid496





    Categorie:cross country
    31-07-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto's Eksel
    Alle foto's van Eksel, staan erop !

    klik hiernaast rechts op MIJN FAVOTIETEN
    MTB Foto's

    2011 Flanders Cup Eksel

    met oa het Limburgs kampioenschap

















    Categorie:Flanders Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De Vocht voor Coomans in Eksel
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De Merida Flanders Cup in het Limburgse Eksel leverde een gevarieerd en vrij technisch parcours op. In haast iedere reeks kwam hett ot een spannende ontknoping en ook de nieuwelingen leverden het nodige spektakel.
    Jochen De Vocht uit Emblem toonde zich sterk over heel de lijn. Het kwam tot een spurt en Kenneth Coomans moest in de Nodrugs biker zijn meerdere erkennen.

    Kenneth Coomans :

    "Een heel snel parcour , niet meteen mijn goesting, maar dat hoort er ook bij natuurlijk.
    Ik was als 5 de weg en kon al snel de 4de plaats innemen. Erno McCrae moest een meter laten op Jochen De Vocht en Wout Alleman,  dus schoof ik snel naar de 3e positie. Na de 1 ste  van de 4 ronden kwam Erno terug.
    In de 2e ronde gebeurde niet echt veel we deden elk ons werk maar toch kwamen 4 renners (3 cyclecrosser) aansluiten. Erno McCrae ging op kop rijden en legde er een mooi maar strak tempo op.
    Ik hing bijna steeds in 2 de positie om het jojo effect te vermijden (heb mijn lessen daarvan al gehad…) Pas in het begin van de laatste ronde kregen we een cyclecrosser te zien, Stijn Caluwé nam over van Erno en ik kon terug mee schuiven in 2 de  stelling.
    Stijn ging meteen doortrekken tot een honderdtal meter voor de klimmetjes toen kwam Jochen naar de kop. Ik zag meteen het gevaar en kon Caluwe net voor de bocht passeren. Op de klimmetjes kon ik het wiel houden van Jochen DV,  maar de rest moest lossen. Toen we 5 meter hadden zij ik meteen ‘komaan doorgaan man’.
    De 5 meter werden er 10, 20, 30 aan de bevoorrading vroeg Jochen om over te nemen . Dat deed ik en trok meteen even door omdat ik er toch nog niet gerust in was. Met nog ongeveer 1 km te gaan , nam hij terug over. En trok stevig door na elke bocht, bij momenten moest ik serieus harken om de paar meters telkens terug te komen. Pas een 200 meter voor de finish was ik gerust gesteld toen ik zag dat de groep achter ons niet meer korter kwam. Maar aan de andere kant wist ik ook dat Jochen kloppen in een sprint moeilijk zou zijn. Ik begon in het wiel aan de laatste strook, maar hij sprintte cm per cm verder weg. Zo werd ik (heel content) 2 de  . Achteraf gezien had ik in de laatste bocht(en) wat moeten proberen , maar dat is dan voor volgende week .' aldus de Trek KMC biker uit Schaffen.


    Categorie:Flanders Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hermance wint, Belaey derde in eigen land
    Een ruim opgekomen publiek was vandaag  getuige van een uiterst spannende finale in de UCI Trials World Cup. De Fransman Vincent Hermance won in de 26”, de koningenklasse,  voor zijn landgenoot Gilles Coustellier en wereldkampioen Kenny Belaey. In de 20 inch klasse won de Spanjaard Benito Ros, voor Abel Mustieles en de Nederlander Rick Koekoek.


    Belaey had gisteren niet alleen de halve finale op zijn naam geschreven, de regerende wereldkampioen ging aan ’t Steen ook uitstekend van start.  Na drie zones ging hij foutloos aan de leiding. In de vierde zone liet ‘The Magician’ een eerste fout optekenen. Na een technisch mankement (lekke band en daaropvolgend een probleem met zijn velg, na het herstellen van zijn band) moest de 28-jarige Belg ook in de zesde sectie twee punten toestaan. Belaey begeesterde de enthousiaste toeschouwers weliswaar met een virtuoze, tweede ronde maar hij moest toch zijn meerdere herkennen in Vincent Hermance en Gilles Coustellier. Ook beide Franse trialtoppers hielden de nul op het bord!
    Hermance en Coustellier stonden na een thriller in recordtempo bijgevolg gelijk met elk één strafpunt uit de eerste ronde. Uiteindelijk pakte Hermance de zege door zijn betere kwalificatie op zaterdag! Daarin was de wereldkampioen van 2007 tweede geëindigd, Coustellier werd in de halve finale vijfde. Iciar Van Den Bergh, de tweede Belg in de finale, werd 7de.

In de tussenstand van de Wereldbeker neemt ‘Supermance’ de leiding over van Coustellier, Belaey is nu derde op 45 punten van leider Hermance.
    Volgende week zijn de beste trialbikers ter wereld aan de slag in Polen. Op 21 augustus staat de UCI World Cup finale op het programma in het Franse Pra-Loup.

Reactie Kenny Belaey: “Natuurlijk ben ik een beetje teleurgesteld. Vorig jaar ben ik zelf in de fout gegaan, nu was het mijn band! Ik heb nog niet veel materiaalpech gehad in mijn carrière, maar dit kan altijd gebeuren in een mechanische sport.  Toch ben ik heel tevreden over  het gevoel en mijn manier van rijden.  Alleen al het feit dat ik nog mee kan terwijl het niveau blijft stijgen, is heel positief. Ook de organisatie van de World Cup was een groot succes.”

Reactie Iciar Van Den Bergh: “Ik was heel blij dat ik eindelijk de finale had gehaald, en dat ook nog eens voor eigen publiek! Op vrijdag had ik ook al de kwartfinale gewonnen en ik voelde me sterk dit weekend! Natuurlijk wilde ik mezelf bewijzen in de finale. Achteraf bekeken vloog ik er misschien té gretig in. Ik had wellicht beter wat langer gewacht tussen sommige zones terwijl ook de vermoeidheid van de voorbije twee dagen een rol begon te spelen. Maar het bilan van de World Cup in Antwerpen is alvast positief, dit smaakt zeker naar meer!”

    Tussenstand UCI World CUP na 3 ronden

    1. Vincent Hermance (FRA) 355 ptn

    2. Gilles Cousteller (FRA)345 ptn

    3. Kenny Belaey (BEL) 310 ptn

    4. Giacomo Coustellier (FRA) 305 ptn

    5. Aurelien Fontenoy (FRA) 280 ptn

    6. Hannes Hermann (DUI) 270 ptn

    7. Guillaume Dunand (FRA) 250 ptn

    8. Nicolas Vuillermot (FRA) 235 ptn

    9. Kevin Aglae (FRA) 207 ptn

    10. Iciar Van Den Bergh (BEL) 204 ptn

    14. Pierre-Charles Thomas (BEL) 197 ptn





    foto's Switn

    Categorie:Trial
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.podia Eksel
    3 de Flanders Cup Eksel


    fun B


    nieuwelingen


    dames fun


    Fun A


    dames jeugd


    masters 2


    dames


    juniores


    masters 2


    beloften


    elites

    Categorie:Flanders Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Olympisch testevent Londen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Hadleigh Farm, op 45 minuten van Londen werd beschouwd als de ultieme test voor de vijfde Olympiade in 2012.
    Julien Absalon  nam van in het begin de testwedstrijd in handen  en  haalde het voor de Zwitser Christoph Sauser en de Oostenrijker Karl Markt. Sven Nys reed de wedstrijd  in Essex niet uit. Onze enige landgenoot in Londen  reed 2 keer , ver van de materiaalpost  lek en gaf er de brui aan.

    De Canadese Catharine Pendrel  ( Luna Pro)  ging haar Amerikaanse teamgenote Georgia Gould  vooraf. De Franse Jullie Bresset eindigde als derde.

    heren :

    1 Julien Absalon (Fra) 1:31:48
    2 Christoph Sauser (Zwi) op 1:20
    3 Karl Markt (Oost) 1:46
    4 Jeremiah Bishop (USA) 2:19
    5 Jaroslav Kulhavy (Tsj) 2:33
    6 Kohei Yamamoto (Jpn) 3:27
    7 Maxime Marotte (Fra) 4:38
    8 Magnus Darvell (Zwe) 4:58
    9 Uwe Hochenwarter (Oost) 5:14
    10 Rubens Valeriano (Bra) 5:46
    11 Alexander Gehbauer (Oost) 6:15
    12 Hector Leonardo Paez Leon (Col) 6:19
    13 Gerhard Kershbaumer (Ita) 6:41
    14 Erik Groen (Ned) 6:47
    15 Tony Longo (Ita) 6:52

    DNF Sven Nys ( Bel)

    dames :

    1 Catharine Pendrel (Can)  1:32:04
    2 Georgia Gould (USA) op 0:56
    3 Julie Bresset (Fra) 1:32
    4 Elisabeth Osl (Oost) 3:40
    5 Eva Lechner (Ita) 3:51
    6 Nathalie Schneitter (Zwi) 4:00
    7 Alexandra Engen (Zwe) 4:29
    8 Sabine Spitz (D) 5:00
    9 Shi Quinglan (Chi) 5:32
    10 Esther Süss (Zwi) 6:24
    11 Katrin Leumann (Zwi) 6:57
    12 Annika Langvad (Den) 7:32
    13 Rosara Joseph (NZl) 9:23
    14 Amanda Sin (Can) 10:05
    15 Pauline Ferrand Prevot (Fra) 11:21

    DNF Lene Byberg ( No)
    DNF Sabrina Enaux ( Fr)

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bart Aernouts beste elite in Eksel
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De elites en masters 1 werden  om 15 u voor 7 ronden het Eksels bos ingestuurd.
    De Nederlander Liwald Doornbos nam in de eerste ronde het commando  voor Bart De Vocht, Kevin Van Hoovels, Bart Aernouts, Jonas De Backer, Sander Elen,  Ruben Scheire en Ben Berden.

    In de tweede ronde viel de groep uiteen en bleven 4 leiders over.
    Kevin Van Hoovels voerde de leiding voor Bart Aernouts, Jonas De Backer en Bart De Vocht. Cube biker  Hans Becking volgde in 4 de stelling, Pascal Hossay, Ben Berden, Ruben Scheire en Sander Elen  zaten in de tweede groep.
    Jimmy Tielens geraakte achterop door een losgekomen wiel.
    In de derde ronde waaide Bart De Vocht uit de kopgroep van vier. De Nodrugs biker reed nu  solo tussen de koplopers en het achtervolgend vijftal in.
    Hans Becking maakte de sprong naar De Vocht en dit duo reed voor het viertal Hossay, Berden, Elen en Scheire uit.
    De 3 leiders werden voorlopig niet bedreigd ; maar Hans Becking wist  Bart De Vocht  af te  schudden.
    Intussen kwam Jimmy Tielens uit de achtergrond sterk opzetten en bevond zich op amper 12 sec van het viertal Berden, Elen , Scheire en Hossay.
    Op één ronde van het einde viel Kevin Van Hoovels  ( Versluys Evenza ) vooraan uit door een val.
    Veldrijder Bart Aernouts kwam met Jonas De Backer  ( belofte ) op kop te zitten. Hans Becking begon op nummer  3 aan de laatste ronde voor Ben Berden, Bart De Vocht, Pascal Hossay, Ruben Scheire , Sander Elen en Jimmy Tielens.
    Rabobank Giant biker Bart Aernouts won de Flanders Cup in Eksel voor Jonas De Backer en  Hans Becking.

    Met de tweede plaats verzekerde De Backer ( Rocky Roads) zich van de zege bij de beloften voor Bart De Vocht en Ruben Scheire.
    De Limburgse trui ging bij de eliten naar Ben Berden , die het haalde voor  Jimmy Tielens en Maarten Wouters.
    Trek KMC biker Sander Elen kwam in aanmerking voor de provinciale titel bij de beloften, maar met  slechts 2 kandidaten  moest hij zich vrede nemen  met een medaille

    Bij de masters 1 ging Gody Jacobs snel van start, maar na de eerste ronde zette de kersverse kampioen Geoffry Maes de puntjes op de i.
    Gody Jacobs, Ronny De Vries, Peter Douha en Gerrit Delfosse waren de eerste achtervolgers. Ronny De Vries toonde zich bijzonder sterk en ging  in de tweede ronde over Gody Jacobs.
    Aan de heerschappij van  Maes viel helemaal niet te tornen en Peter Douha , Ronny De Vries, Gody Jacobs en Gerrit Delfosse streden voor de overige podiumplaatsen.
    Ongeveer halfkoers moest Gody Jacobs zijn voornaamste  concurrenten Peter Douha en Ronny De Vries lossen en kwam in het gezeslchap van Gerrit Delfosse op de vijfde plaats  te zitten.
    Delfosse van Pervelo vond in de voorlaatste ronde een tweede adem  en reed naar Peter Douha; terwijl Ronny De Vries wat gas moest terugnemen.
    Delfosse  begon aan een prachtige remonte ;   ging op en over Peter Douha en legde beslag op de tweede plaats bij de masters .
    Peter Douha finishte als derde maar werd hiermee wel Limburgs kampioen in zijn reeks.

    reacties :
    Baert Aernouts : " Dit had ik stiekem gehoopt, maar niet verwacht.Op deze omloop heb ik wel meer kans;Kevin Van Hoovels was wel heel sterk op de recht stukken. In de laatste ronde heb ik nog geprobeerd om weg te geraken, maar dat lukte niet; We zijn al vroeg in de bochtjes beginnen spurten en ik was de sterkste. Ik rij nog de Transschwarzwald en nog enkele koersen op de weg, alvorens terug het veld in de duiken."

    Jonas De Backer : " Ik heb dan blijkbaar toch nog goede benen. Dit had ik niet verwacht. Ik heb met de koplopers samengereden en in de spurt verloren dus ben ik niet helemaal tevreden.Ik moest wel vanop de 4 de rij vertrekken en in de eerste bocht ging het al mis. Samen met Bart Aernouts heb ik kunnen opschuiven en daarnamee rondgedraaid. Toen Kevin wegviel, ben ik met Aernouts gaan  samenwerken,maar zo'n crosser is toch leper dan een mountainbiker."

    Geoffry Maes : "  Ik heb veel en zwaar getraind deze week. Dinsdag heb ik nog 243 km gemaakt. Dit had ik niet verwacht, maar draaien en keren is wel mijn ding.

    Gerrit Delfosse : " Door kettingproblemen heb ik de aansluiting gemist. Ik heb Jacobs, De Vries en Douha nog gepakt en ben erg tevreden met de tweede plaats."

    top 10 elites en beloften
    1. Bart Aernouts
    2. Jonas De Backer
    3. Hans Becking
    4. Ben Berden
    5. Bart De Vocht
    6. Pascal Hossay
    7. Ruben Scheire
    8. Sander Elen
    9. Jimmy Tielens
    10 Liwald Doornbos

    top 10 Masters 1

    1. Geoffry Maes
    2. Gerrit Delfosse
    3. Peter Douha
    4. Ronny De Vries
    5. Gody Jacobs
    6. Mark Donné
    7. Peter Verstraete
    8. Davy Urkens
    9. Davy Thienpont
    10.Silvio Claes


     

    Categorie:Flanders Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kenny Belaey eindigde derde in Antwerpen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    In de derde manche van de Wereldbeker trial in Antwerpen heeft onze landgenoot  Kenny Belaey  de  hoge verwachtingen niet kunnen inlossen
    De zege ging naar de Fransman Vincent Hermance,  die het haalde voor Gilles Coustellier  en Belaey.  
    Ook vorig jaar moest  wereldkampioen Belaey die twee Fransen voor zich dulden. In Antwerpen had de trialist uit Aalter te kampen met technische problemen ; hij reed 2 keer lek.
    Integenstelling tot de Fransen Hermance en Coutselier, die allebei 1 strafpunt scoorden, moest onze landgenoot 3 strafpunten incasseren.
    Iciar van Den Bergh strandde op de 7 de plaats in zijn allereerste finale ooit.
    Niet slecht voor de 22 jarige Nodrugs biker uit Tremelo.

    Ook de Waalse  Perrine Devahive legde beslag op de 7 de plaats bij de dames 26 ". De Zwitserse Karin Moor  kaapte  in de Scheldestad de zege  bij de dames weg.

    De volgende manche wordt volgende week  in  het Poolse Walbrych gehouden.


    finale  26 ":
    1 HERMANCE Vincent FRA  1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
    2 COUSTELLIER Gilles FRA  0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
    3 BELAEY Kenny BEL  0 0 0 1 0 2 0 0 0 0 0 0 3
    4 FONTENOY Aurelien FRA  5 2 1 5 1 2 0 0 0 0 0 1 17
    5 COUSTELLIER Giacomo FRA 3 1 0 0 5 3 1 0 0 0 5 0 18
    6 HERRMANN Hannes D  2 0 5 3 5 2 5 0 5 0 5 3 35
    7 VAN DEN BERGH Iciar BEL  0 1 5 3 5 5 5 0 5 4 3 0 36
    8 VUILLERMOT Nicolas FRA  5 0 5 5 5 5 5 0 5 5 5 5 50

    finale 20 ":
    1 ROS CHARRAL Benito Jose SP  0 0 0 5 1 2 0 0 0 0 4 1 13
    2 MUSTIELES GARCIA Abel SP  1 1 1 5 5 5 0 2 1 5 1 5 32
    3 KOEKOEK Rick NED  0 4 2 5 5 5 0 3 2 5 4 3 38
    4 AREITIO AGIRRE Ion SP  4 0 4 5 4 5 3 1 4 5 5 5 45
    5 BRAUN Loris ZWI 3 5 5 5 5 5 1 2 3 5 4 5 48
    6 COURTES Theau FRA  5 5 5 5 2 5 1 4 3 5 5 4 49 1x1
    7 MROHS Matthias D 5 3 5 5 2 5 5 2 5 5 2 5 49 0x1
    8 MERGER Marius FRA  5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 3 5 58


    Categorie:Trial


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Mijn favorieten
  • MTB foto's

  • Blog als favoriet !

    Archief per jaar
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 1973
  • 1972
  • 1971
  • -0001

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs