Rolf Wouters Advocaat Hofstraat 16 Houthalen tel . 011/52 52 70
Inhoud blog
  • link naar nieuwe site
  • Lancering nieuwe website
  • PROJECT 91 IN THE USA
  • Patrik Gallati naar Fischli Bike
  • Freelance-fotograaf Danny Zelck wordt officiële 'teamfotograaf' van het Granville Factory Team
  • Bike Inn 2014
  • Pascal Hossay naar Hard’n Bikers
  • Esther Süss denkt niet aan stoppen
  • Bart Brentjens komt ten val
  • Stop and Go
  • Velofollies 2014
  • Orange Monkey team
  • Zilver voor Mark Verloo
  • 24 u Finale Ligure
  • Winst voor Yorben Van Tichelt
  • Eva Lechner derde in Rome
  • Fietssportief Cup Landgraaf
  • Jonas Wellens pakt Limburgse titel
  • Todd Wells papa
  • Wereldbeker CX Rome
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgian GP (218)
  • BK (126)
  • BMX (744)
  • Crocodyle Trophy (53)
  • cross country (5668)
  • Downhill (728)
  • EK (141)
  • Eliminator (75)
  • Enduro (74)
  • Evenementen (919)
  • Flanders Cup (192)
  • Freeride (143)
  • Interview (71)
  • Kalender 2014 (248)
  • KIDS (348)
  • LMTB (170)
  • Marathon (1083)
  • meerdaagsen (593)
  • Nederland (54)
  • Olympische Spelen (90)
  • Produkten (201)
  • reglementen (40)
  • Strandraces (134)
  • Te Koop (17)
  • Trial (304)
  • varia (493)
  • veldrijden (379)
  • video (3)
  • Wallonia Cup (1)
  • WK (220)
  • World Cup (533)
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    MTB-LILY
    alles over mountainbiken en BMX
    met Lily en Chantal
    26-07-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nissan Trailseeker in Teak Pleace
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De 2 de manche van de Nissan Trailseeker in Teak Pleace  over 70 km werd gewonnen door Max Knox.
    In Rietfontein , Zuid Afrika ging de Ghost biker Adrien Niyonshuti van MTN  met 20 sec vooraf.
    Het evenement  in Johannesburg lokte ruim 2000 bikers.

    1  03:04:15 Max Knox 
    2  03:04:17 Adrien Niyonshuti
    3  03:04:21 Jacques Janse Van Rensburg
    4  03:04:29 Neil Macdonald
    5  03:04:32 Waylon Woolcock 

    Categorie:Marathon
    25-07-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sudety Challenge Polen dag 2
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vandaag werd de 1 ste etappe  in de Sudety Challenge afgewerkt . Na de proloog van gisteren werd  het opnieuw een succes voor het Nederlandse Milka Trek team.
    De etappe Kudowa Zdrój - Kraliky  over 104km/2900m werd gewonnen door een ontkedende Jelmer Pietersma, die samen met Bart Brentjens naar de overwinning reed in deze eerste etappe.
    Onze landgenoot Tim Wijnants , de winnaar van de proloog eindige 18 de algemeen , dwz. 9 de  bij de solo heren . Een wespensteek speelde de jonge Milka Trek biker  uit Houthalen-Helchteren  parten.

    Sven Janssens  finishte op 10 , Sander Lesage op 14 en Simon De Lannoy op 17.
    Bruno D'Hoker van Cameleonbike kreeg DNF achter zijn naam.

    Kim Saenen reed Team Nomadesk  opnieuw in de kijker en voert de leiding bij de dames.  Haar teamgenoten Kris Henderieckx en Robby Meul moesten vandaag 2 Tsjechische team laten voorgaan en legden beslag op de derde plaats.

    Bij de masters 2 (  samen ouder dan 100 jaar   ) deden Pacal Vandenrijt en Guido Vanschoonbeek van zich spreken . Het Limburgs duo  van het Bike team uit Herk de Stad won het  in 05:44:26 .

     uitslag 1 etappe  algemeen

    1 1 SOLO Man 1 Jelmer Pietersma (1982) NLD Milka Trek MTB Racing Team  04:33:15  
    2 1 SOLO Masters 1 Bart Brentjens (1968) NLD Milka Trek MTB Racing Team  04:33:15  
    3 1 Man 2artin Horák (1977) CZE BMC-SAVO racing  04:41:39  op   00:08:24
    4 2 Man TomᚠVokrouhlík (1981) CZE BMC-SAVO racing  04:41:42  op 00:08:27
    5 2 SOLO Man  Sebastian Szraucner (1987) GER Team Berg   04:50:35 op  00:17:20
    6 3 Man Michal Kaněra (1986) CZE RUBENA BIRELL SPECIALIZED  04:57:31 op   00:24:16
    7 4 Man  Ondřej Zelený (1982) CZE RUBENA BIRELL SPECIALIZED  04:57:31 op    00:24:16
    8 5 Man  Robby Meul (1977) BEL teamNomadesk-Narviflex  04:58:13  op  00:24:58
    9 6 Man  Henderieckx Kris (1977) BEL teamNomadesk-Narviflex  04:58:15  op  00:25:00

    Categorie:meerdaagsen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kulhavy opent de omloop in Nove Mesto



    De Tsjech Jaroslav Kulhavy heeft de omloop van de World Cup in Nove Mesto na Morave officieel geopend.
    12 minuten deed de Tsjech over de  4 km lange omloop  met stenen ,  rotsen en brugjes. De tweede zondag van augustus is beslissend voor 's werelds nummer 1 ; dan wordt uitgemaakt of hij de allereerste Tsjech is die de World Cup overall  zal winnen.

    " De omloop is veranderd tenopzichte van vorig jaar.  Er is meer gravel, zand en stenen aangebracht . Als het zou regenen levert het geen problemen op en blijft de omloop bereidbaar.  " zegt de Specialized biker. " De omloop is nog niet volledig ingereden. Eens als er sporen zijn, wordt het nog sneller. Ik vind hem nu al goed en het wordt nog beter". voegt hij er aantoe.

    De UCI  beslist pas 3 dagen op voorhand hoeveel ronden er zullen afgelegd worden.  " We verwachten 7 of 8 ronden." zegt Lukas Vlach, één van de parcoursbouwers. " We nemen  de opmerkingen van Jaroslav wel  in overweging, maar we bouwen geen omloop enkel voor hem. "

    Kulhavy reed ongeveer een uur door de bossen ;  nam de technische passages met stijl en elegantie en klom soepel. De moeilijkste stukken deed hij tevoet en nam alles goed in zich op.

    " Dit is echt iets voor hem." zei  zijn coach Viktor Zapletal , die eveneens het parcours verkende.

    De hamvraag is:  waar gaat Kulhavy aanvallen ?
    " Daar kan ik nu nog niet op antwoorden. Hoogstwaarschijnlijk  na halfkoers , als de 3 steile beklimmingen voor iedereen zwaar  beginnen door te wegen. " zegt Kulhavy met een kleine camera op zijn helm.

    De omloop is compact , zodat de toeschouwers  zo goed mogelijk  kunnen volgen .

    " In de zware  beklimmingen is er plaats om voorbij te steken,  als je er tenminste de kracht en de energie voor hebt .Maar de afdalingen zijn eerder smal  en er is weinig plaats om te manouvreren . In de start- en de aankomstzone op weg naar het bos is het breed  genoeg om  voorbij te gaan. Ik zou het met Offenburg of Champery vergelijken.  Zeker niet zo extreem als in Canada, en maar goed ook, want velen hadden daar problemen, vooral de vrouwen."

    Momenteel traint Kulhavy in zijn woonplaats Usti nad Orlici, ongeveer 65 km van de omloop in Nove Mesto. Volgend weekend  neemt hij deel aan de Olympische  testwedstrijd in Londen en daarna aan het EK in Slovakije en het WK in Champery.

    " Dit alles is in voorbereiding op deze World Cup.  Na Nove Mesto rest enkel nog Val di Sole en ik wil graag hier beslissen wie de eindwinnaar wordt. Ik moet de wedstrijd niet winnen, maar ik wil wel de trofee. Als ik Schurter hier kan kloppen moet het eindklassement binnen zijn.  "

    Kulhavy komt een week voor de wedstrijd  nog trainen in Nove Mesto . " Op woensdag of donderdag zal de omloop gereed zijn  en dan kom ik verkennen.  De dag voor de wedstrijd zal ik hem nog eens rijden en dat moet volstaan.  Ik zal mezelf  vooral mentaal moeten voorbereiden op de beklimmingen ." 

    Jan Svorada junior, kent de omloop als zijn broekzak. Hij is de zoon van de organisator ,  ooit de  winnaar van 3 etappes in de Ronde van Frankrijk. 

    "Het circuit is een World Cup waardig met een moeilijk profiel en verschillende technische stukken. Het is ook heel speels, en ik  geloof  dat zowel de renners als de   toeschouwers van  de wedstrijd zullen genieten ", zegt Jan Svorada.
     "Het belangrijkste voordeel is dat  men zelfs in geval van regen  kan blijven rijden,  niemand zal moeten lopen. Al moet de eerste World Cup nog afgewerkt worden ,  toch hebben we de tweede al in het verschiet . Volgend jaar in mei , dus voor de Olympische Spelen zijn we opnieuw gastheer. Het is dus belangrijk dat alles goed gaat. "




    Categorie:World Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sam Schultz wint USA Pro XCT in Missoula
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Samuel Schultz won de 6 de  en laatste manche  van de  USA Pro XCT in Missoula ( Montana ) voor Jeremy Horgan en de Canadese kampioen Max Plaxton (Team Specialized).

    Van bij de start gingen Schultz, Horgan-Kobelski en  Plaxton aan de haal . Het trio bleef samen tot de voorlaatste ronde. In de vierde van de vijf af te leggen rondes ging Plaxton er vandoor, maar thuisrijder Sam Schultz was beter in de afdalingen en counterde de ontsnapping.
    Geholpen door zijn ploegmaat Jeremy Horgan Kobelski  van het Subaru Trek team , bereikte  de 25 jarige Schultz als winnaar de eindmeet. Max Plaxton moest vrede nemen met de derde plaats.
    Adam Craig (Rabobank-Giant)  wist beslag te leggen op de vierde stek .
    Bij de dames ging de zege naar  Lea Davison ( Specialized ) voor Heater Irmiger en Katerina Nash ( Luna Pro ) .

    De eindzege in de  Amerikaanse reeks ging naar Max Plaxton .  De Specialized biker haalde het voor zijn teamgenoot Todd Wells en Sam Schultz.
    Bij de dames was er eindwinst voor Lea Davison, voor Georgia Gould en Emily Batty.

    top 5

    1 Sam Schultz (USA) Subaru-Trek 1:18:49  
    2 Jeremy Horgan-Kobelski (USA) Subaru-Trek 0:01:03  
    3 Max Plaxton (Can) Specialized USA Factory Racing 0:02:34  
    4 Adam Craig (USA) Rabobank Giant 0:03:27  
    5 Carl Decker (USA) Giant 0:04:16

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sven Nijs naar Londen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Naar verluidt zou  Sven Nys al enige Belg  deelnemen aan de testwedstrijd  op de Olympische omloop in Londen op 31 juli.
    Nochtans staan 3 Belgen op de startlijst vermeld.
    Sebastien Carabin bevindt zich momenteel als voorbereiding op het EK in Frankrijk en Tom Meeusen gaf al eerder te kennen dat hij  na de pech in Dalby Forest , een Olympische selectie niet ziet zitten en in functie van het veldrijden een programma op de weg afwerkt.

    Voor een  groot aantal toppers, met uitzondering van Nino Schurter en Florian Vogel ,  is Londen een laatste test voor het EK in Slovakije.

    Categorie:EK
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lessinia Bike

    De Italiaan Michele Casagrande  heeft met zijn overwinning in de  Lessinia Bike bewezen zijn selectie voor het EK meer dan waard te zijn.
    Op de 43 km met 1400 hm klopte hij Yader Zoli en Tony Longo.
    In  Sega di Ala ( Noord Italie ) namen Tony Longo en Yader Zoli meteen de leiding. Het duo bleef samen tot op 500 m van het einde waar Michele Casagrande de leiding overnam en met 9 sec voorsprong de wedstrijd won .
    Bianchi biker Cristian Cominelli viel met zijn vierde plaats naast het podium.

    1) CASAGRANDE MICHELE (ELETTROVENETA CORRATEC) 01:54:52.80
    2) ZOLI YADER (GS TORPADO SURFING ) 01:55:01.80
    3) LONGO TONY (TX ACTIVE BIANCHI) 01:55:04.30
    4) COMINELLI CRISTIAN (TX ACTIVE BIANCHI) 01:59:27.30


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Go Big or Go Home
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Go Big or Go Home  werd gewonnen door de 19 jarige Pool Szymon Godziek.
    Op het ' Silver ' event in Munchen , een onderdeel van de Freeride Mountain Bike World Tour , werd onze landgenoot Thomas Genon tweede. De 17 jarige Luikenaar  kwam met zijn dubbele Tailwhip, Truck to X-Up en een 360er  dicht in de buurt van de overwinning.

    Met een  360er Drop, een Backflip Barspin, een Double Tailwhip en een Tailwhip to Barspin op het einde,  slokte de Pool  Szymon Godziek het grootste gedeelte van de 10.000 € prijzenpot op.

     
    top 5
    1. Szymon Godziek (POL)
    2. Thomas Genon (BEL)
    3. Bienvenido Alba (SP)
    4. Peter Henke (D)
    5. Jan Netrval (TSJE)

    Categorie:Freeride
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ouren
    De foto's van Ouren staan er op.

    Klik hier rechts bij MIJN FAVORIETEN
    Mijn MTB foto's

    onderaan het lijstje vind je 2011 Wallonia Cup Ouren

    alvast een voorsmaakje  !












    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Christoph Sauser wint Swiss Bike Masters 2011
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Christoph Sauser heeft in het Zwittserse Prattigau  voor de tweede maal de  Swiss Bike Masters gewonnen.
    Van in het begin van de wedstrijd trokken Lukas Buchli en Christoph Sauser  er van door en namen enkele minuten voorsprong.
    Van samenwerking  tussen de beide kemphanen  was er weinig sprake . In barre omstandigheden, met koude en sneeuw,  kwam het  tot een bikkelharde strijd, die in het voordeel van de wereldkampioen marathon uitviel.
    Op  35 km van het einde trok Specialized biker  Sauser stevig door en nam  3min 30 op Buchli . Doch  deze laatste gaf niet op en naderde op het einde nog tot op 1 min 45 van de winnaar.
    Thomas Stoll  finichte op 11 minuten van Sauser op nummer 3.

    Urs Huber, ( winnaar van de Transalp samen met Konny Looser ) gaf op. " Het begon al vrij vroeg in de wedstrijd te sneeuwen en ik was blijkbaar niet gerecuperreerd van de Transalp. " zei Urs Huber over zijn opgave.

    heren (105 km):

    1. Christoph Sauser  in  5:25:25.
    2. Lukas Buchli  op  1:45.
    3. Thomas Stoll  12:24.
    4. Benjamin Sonntag 25:11.
    5. Friedrich Dähler  26:50.


    Categorie:Marathon
    24-07-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.FCWB kampioenschap Ouren
    alle Waalse kampioenen




    Clemence Baude


    Boris Cara

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Andy de Rooy wint in Duitsland
    Andy De Rooy uit Herentals  heeft vandaag  de eerste plaats gehaald in het Duitse Klotten aan de Moezel nabij Cochem.
    Op het programma  een rit in lijn op de MTB van 49,5 km en 800 hoogtemeters met een gemiddelde van  27 km/u,  met aan de start 4 beloften die werldbekers rijden.
    Broer Lennard De Rooy was knap 6de.

     "We hebben 15 km samen gereden alla Sleck en heb hem dan achtergelaten " aldus Andy De Rooy  . " Wat een koers vandaag in Klotten met renners uit de wereldbeker aan de start .800hm en 27kmh gemiddeld. In de start moest ik gelijk alles geven op een vlak stuk;  na 2 km heb ik tegen 49.5 kmh gemiddeld moeten rijden om te kunnen volgen. Mijn broer Lennard  was goed weg en na 4 km hebben we samen gereden tot 8 km voor de streep en ben dan van hem weggereden , zonder dat ik wist.  Spijtig , maar ja , toch op de finisch afgestormd en met 2 minuten voorsprong over de streep gereden. Dit is mijn 9de overwinning van het  seizoen."




    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Menuires-Val Thorens Mountain Bike
    Klik op de afbeelding om de link te volgen In Frankrijk  stond de « Menuires-Val Thorens Mountain Bike » op het programma. Er was keuze uit 4 afstanden maar enkelen werden ingekort vanwege het slechte weer.
    uiteindelijk werd de  40 km in Val Thorens in 2u03:40 gewonnen door onze landgenoot Sebastien Carabin van het Versluys Evenza team. De nieuwe Belgische kampioen bij de beloften ging  Jonas Buchot en Frederic Frech voorafen was tevens de winnaar bij de beloften..
    Rock Rider  Kris Janssens werd vijfde algemeen en daarmee 2 de bij de  masters 1. Wouter Declercq van het Trust team werde mooi derde; Sven Bertels( Trek KMX) legde beslag op de vijfde plaats.

    Mike Deroo was op voorhand de topfavoriete en de dame van het Trust team maakte die rol waar. De Belgische haalde het in 03:07:45:00 voor de Francaise Muriel Bouchet .


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kids Trophy Ouren
    uitslag laatste manche Kids Trophy

    Poussins 
    Ignace Vanwetswinkel,  Tim Rex , Romain  Savigny
    meisjes :   Edwige  Delie DELIE 

    Pupilles
    Arnaud  Delie, Konstantin Rex  ,Clément  Malevez 
    meisjes :  Laurence  Vuylsteke 

    Benjamins
    Laurenz Rex ,Sébastien  Pip ,  Nathan Massoz. 
    meisjes : Emeline Detillieux

    Minimes
    Louis Jamin   , Pierre  De Fraimont , Quentin Deby  
    meisjes : Eva Maria Palm


    Categorie:KIDS
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tim Wijnants wint proloog in Polen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Onze landgenoot en Limburger Tim Wynants heeft vandaag de tijdrit gewonnen in de Sudety cup. De Milka-Trek rijder bleef  op de 8 km drie seconden voor op de Duitser  Szraucner, terwijl  zijn Nederlandse teamgenoot Jelmer Pietersma derde werd op één  minuut.
    Bart Brentjens werd 8 stein Kudowa Zdrój  .Onze landgenoot  Kris Henderieckx  van tean Nomadesk werd samen met Robby Meul tweede  bij de dou's  na de Tsjechische profs van BMC.
    Kim Saenen uit Diest was de snelste dame in de proloog.

    Morgen volgt de eerste etappe over 96 kilometer. In totaal worden er in Polen  vijf etappes gereden.


    Categorie:meerdaagsen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Red Bull Joyride voor Semenuk
    Van bij de start imponeerde Brandon Semenuk tijdens de Red Bull Joyride. De plaatselijke  FMB  biker ging er in Whistler voluit voor.
    Met een 360er, Tailwhip, Barspin  en een Flip Wip Drop op het einde was hij duidelijk de beste rijder in het Slopestyle contest  en incasseerde 95,4 punten.
    Cam Zink, de winnaar van vorig jaar werd tweede voor  de 15 jarige Anthony Messere.
    Met deze zege  in  dit ' Diamond event 'verstevigd Semenuk zijn leidersplaats in de Free Mountainbike Tour.

    1. Brandon Semenuk
    2. Cam Zink
    3. Anthony Messere
    4. Greg Watts
    5. Geoff Gulevich

    Categorie:Freeride
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wallonia Cup Ouren
    podia


    Fun A


    Fun B


    Dames

    juniores


    masters 1

    masters 2


    Beloften




    podium scratch

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pascal Hossay wint Ouren
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Het bleef gans de dag droog op het drielandenpunt en dat had de weerman niet voorspeld.

    De finale van de Wallonia Cup in Ouren  hield voor de eliten en beloften 7 ronden is.
    Pascal Hossay nam onmiddellijk de maat zodat PJ Kindermans, Bart De Vocht, Simon Hupperetz, Brice Scholtes, Sander Elen en Jan Dams meteen op achtervolgen aangewezen werden.
    Pacal Hossay van G Skin Delforche  liet nooit meer in zijn kaarten kijken en reed onverstoord naar de zege. Bart De Vocht nestelde zich in tweede stelling voor Pieterjan Kindermans en Brice Scholtes. 
    Intussen was ook Damien Bijnens komen opzetten en toonde zich vrij sterk.
    PJ Kindermans kwam in de vierde ronde bij Bart De Vocht  en 2 ronden reed dit beloftenduo samen .  Hupperetz, Elen, Bijnens en Scholtes vormden een vietal dat  streed voor de overige podiumplaats in de 2 categorien.
    In de voorlaatste ronde liet Bart De Vocht van Nodrugs Pieterjan Kindermans opnieuw achter en ging voluit voor de zege bij de beloften .
    De  algemene zege kon Hossay niet meer ontglippen.  Brice Scholtes kon Damien Bijnens , die met kettingproblemen kampte, voorbij steken en werd tweede. Voor Damien Bijnens was de derde plaats bij de elites.
    Bart De Vocht zegevierde bij de beloftes voor Pieterjan Kindermans en de Limburger Sander Elen ( Trek KMC ).

    Bij de masters 1stond geen maat op Peter Douha. De Limburgse  biker van het Vanomobil team  gaf iedereen van in het begin  het nakijken ; ook Mark Donné en Vasco Bruno waren niet tegen zijn overmacht opgewassen.
     
    reacties :

    " Dit was weer een mooie omloop, beter dan het BK in Halle.  Omdat Seba Carabin er niet was, had ik veel kans om te winnen. Ik ben de omloop een paar keer komen verkennen en dat was zeker een voordeel. Dit was een goede voorbereiding op de Transmaurienne , die ik voor de tweede keer ga rijden. " wilde Pascal Hossay na afloop kwijt.

    Damien Bijnens : " Het had beter gekund. In de eerste ronde ben ik al gevallen en ben van de 12 de plaats moeten terugkomen. Ik geraakte voorbij Brice Scholtes, maar toen blokkeerde mijn ketting en hij was weg. Dus werd ik derde bij de elites. "

    Bart De Vocht : " Ik ben niet echt tevreden. Het gevoel kon nog beter. Ik reed mijn eigen tempo en Pieterjan kwam terug. Toen hebik  nog even afgewacht en dan nog eens doorgetrokken en PJ moest passen."

    PJ Kindermans : " Bart was echt te sterk. Ik heb mijn eigen tempo gereden en kwam in zijn wiel. De voorlaatste ronde was hij beter op de beklimming en ik moest lossen. Ik ben wel tevreden met de derde plaats algemeen. Volgende zondag rij ik nog in Eksel en dat ga ik op verlof."

    Peter Douha : " Ik heb in het begin niet echt doorgetrokken, maar zonder dat ik het wist zat ik vooraan. Ik maakte zelfs wat fouten, maar niemand kwam terug.  Ik heb heel de wedstrijd alleen voorop gereden. Het was geen gemakkelijke omloop." aldus de Limburger.

    Mark Donné : " Ik ben  in de vierde ronde overkop gegaan en ben allang blij met de tweede plaats."


    elites en beloften algemeen
    1. Pascal Hossay
    2. Bart De Vocht
    3. Pieterjan Kindermans
    4. Brice Scholtes
    5. Damien Bijnens
    6. Sander Elen
    7. Simon Hupperetz


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jens Schuermans primus in Ouren
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Bij de juniores namen Boris Cara en Jorgen Scheerens een snelle start. De kersverse Belgische kampioen Jens Schuermans  keek even de kat uit de boom en hield de eerste ronde het wiel van de Waal Boris Cara. Al na de eerste ronde nestelde de Nederlander Rien Terpstra zich in derde postitie voor Jorgen Scheerens van team Langdorp en Pieter Geluykens.

    Schuermans wist Cara in de tweede ronde  af te schudden en ging solo op zoek naar  de overwinning. Vooraan waren de kaarten geschud, en even werd het nog spannend toen Marvin Reuter op en over Pieter Geluykens ging. De Trek KMC biker  stak echter een tandje bij en wist Reuter af te houden en zo de vijfde plaats inde wacht te slepen.
    Jens Schuermans toonde zich een waardig kampioen en ging Cara en Terpstra vooraf. Scheerens viel met zijn vierde plaats naast het podium bij de juniores.

    Bij de dames toonde Anne Terpstra van het Nederlandse MPL Specialized team zich de sterkste over heel de lijn. De 20 jarige bikester uit Apeldoorn reed van start tot finish aan de leiding en werd nooit bedreigd.
    Githa Michiels en Petra Mermans van het Trek KMC vochten onderling een duel uit , tot kettingproblemen Mermans definitief naar de derde plaats verwezen. Kristien Nelen kon zich gans de wedstrijd in vierde stelling handhaven  en moest  toezien hoe Michiels en Mermans de overige podiumplaatsen naar zich toe trokken. Over  de dominantie van Anne Terpstra bestond geen twijfel , en dat vertaalde zich in een prachtige overwinning van de Nederlandse studente.

    Kurt Tempst  was bij de master 2  iedereen te snel af .  Ook hij domineerde gans de wedstrijd dwz ;  6 ronden en liep zelfs 6 minuten uit.
    Marc Detaille en Paul Vanlangenaeker streden om de overige podiumplaatsen. De Limburger wist het laken naar zich toe te trekken en werd mooi tweede voor Detaille.
     

    reacties :
    Jens Schuermans : " Ik ben in de tweede ronde onderuit gegaan op het asfalt; dus ik heb gewonnen met een kapotte derailleur. Ik heb er wat schaafwonden aan overgehouden, maar zo erg is het niet. Het was een heel schoon parcours, alleen op  het laatst in de weide  was het wat minder." aldus de Merida Combee biker.

    Boris Cara: "  Jens is  te strerk, ik kom nog wat tekort. Het was een mooie omloop met  veel technische afdalingen."

    Rien Terpstra : " Ik ben erg tevreden. Ik moest achteran starten en had wat ijd nodig om vooraan te geraken. de wedstrijd was vlug beslist. Boris was weg en Jens was veel te sterk.Ik heb altijd op de derde plaats gereden, niemand voor of achter mij." vertelde de MPL Specialized biker na afloop.

    Anne Terpstra : "  Ik ben  zeker tevreden ; Het was een mooie omloop. Op de tweede klim ben ik vertrokken omdat Githa moest afstappen."

    Githa Michiels :" Ik was hier nog nooit geweest. Het was een mooi afwisselend parcours met technische afdalingen. In het begin had ik geen goede benen,  maar eens ik bezig was, viel het  nog mee. Het gaat steeds beter, en ben blij met de tweede plaats. "

    Petra Mermans: "  Chique parcours, hier mogen ze gerust een BK geven. Door kettingproblemen ben ik op de derde plaats geeindigd; dus ik mag niet klagen. " 

    Paul  Vanlangenaeker : " Ik was gekomen om met te amuseren. Dit was mijn parcours zoals Cadel Evans in de Tour ! De rest heeft pech gehad, vermoed ik; maar dit had ik niet verwacht. Ik heb lang strijd geleverd met Marc Detaille en uiteindelijk over hem gegaan. Ik was gekomen voor de omloop, niet voor het klassement." aldus de Limburgse  biker van het Janssen Cycling team uit Genk .

    Kurt Tempst , Bike Inn  : "  Ik heb hier vorig jaar ook gereden, maar wist niet wat ik kon verwachten. Dat ik zo ver zou uitlopen , was  op voorhand  niet te voorspellen.  Natuurlijk ben ik tevreden."

    juniores :
    1. Jens Schuermans
    2. Boris Cara
    3. Rien Terpstra ( Ned )
    4. Jorgen Scheerens
    5. Pieter Geluykens
    6. Marvin Reuter


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Orange boven bij de nieuwelingen in Ouren
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Deze morgen om  5 na 10 gingen de nieuwelingen, de Funklasse  A en B en de dames jeugd in Ouren van start. De weergoden waren de Wallonia Cup nog gunstig gezind en er stond een vleugje wind.

    4 ronden kregen deze reeksen voorgeschoteld op een vrij pittig parcours in een prachtige  omgeving.

    De Nederlanders Erno Mc Crae, Kjell Van den Boogert en Jarno Weemaes waren het beste weg bij de nieuwelingen.

    In de tweede ronde vond Jochen De Vocht aansluiting  bij het leiderstrio. Het nieuwe viertal had een ruime voorsprong op Jeremy Pip uit Malmedy , Tom Galle , Nick Vanpol en Kenneth Coomans.  De Waal Tom Galle ( zoon van voormalig mountainbiker  de David Galle )  kon het tempo niet volgen en viel vooraan weg.
    Jochen De Vocht moest  intussen weer gas terug nemen en het leiderstrio laten gaan.
    Met Van den Boogert, McCrae en Weemaes kleurde het podium in Ouren volledig oragne.De Vocht strandde op nummer vier.

    In de funklasse  A opende Roel Cristael sterk en nam van in het begin de rest op sleeptouw. Samen met Damien Honders beheerste de biker van het Kriekel Cycling team de wedstrijd tot hij in de voorlaatste ronde  een boom raakte en Honders moest laten gaan. Jonas Moeyaert uit Gits volgende in derde stelling en  haalde zijn eerste podium  ooit in de funklasse A.

    Bij de B  was er slecht één podiumkandidaat. Francois Valentin mocht als enige het podium op in zijn reeks.

    Britt Van de Boogert deed wat er van haar verwacht werd bij de dame sjeugd en nam de leiding voor Clemence Baude en Alica Franck. De Nederlandse domineerde op een mooie omloop ,die haar op het lijf geschreven was. De  voorsprong van Britt  VDB liep aanzienlijk op  en Clemence Baude , die op het BK in Halle goed was voor zilver, kon de jonge Nederlandse niet van antwoord dienen. De stellingen bij de dames jeugd  veranderen niet en Britt VDB ging resoluut met de overwinning aan de haal. De tweede plaats was voor Clemence Baude, die Alicia Franck  van Nodrugs vooraf ging.

     reacties :

    Britt Van den Boogert: “ Het ging redelijk gemakkelijk vandaag. Het was best een pittig parcours beter dan het NK in ieder geval. Gelukkig bleef het droog. Ik had meteen een gat en kon dat behouden .”

    Kjell Van den Boogert : “ Toen ik op kop ging rijden , maakte Erno een foutje, dus daar had ik geluk mee. Erno was wel sterk. Ik kreeg het de laatste ronde zwaar; maar heb het gehaald. “ aldus de biker van Cube Nutswereken.

    Erno Mc Crae ( Goeman Scott )  : “  In de eerste klim trok ik door en voelde me goed. Ik maakte een foutje en Kjell ging me voorbij; ik bleef achter een wortel steken. Ik ben dus wel tevreden met de tweede plaats."

    Jarno Weemaes ; “ Het was een mooie omloop, maar ze waren te sterk voor mij.Het wa sin ieder geval beter dan het NK in Noorbeek. Ik ben tevreden met mijn podiumplaats.”zei de TREK KMC biker bij zijn aankomst.

    Jochern De Vocht : “ Ik had deze morgen blijkbaar iets verkeerds geeten en kreeg maagkrampen. Toen ik bij de 3 leiders kwam, trrokken ze door en ik moest er terug af.”

    Roel Cristael. “ In de voorlaatste ronde ben ik gevallen en toen was hij weg; Ik ben op een boom gegaan en heb me pijn gedaan. Even was ik er niet goed van. In de laatste ronde moest ik gewoon op mijn eigen tempo rijden ; ik was niet echt zeker meer. Maar het was al beter dan vorig week, dus ben ik toch tevreden.”

    Jonas Moeyaert : “ Dit is pas het eerste jaar da tik meedoe en mijn allereerste podium. Het parcours was de max . Ik had nog wat technische problemen, maar dat had niet aan de uitslag veranderd. Volgend jaar ga ik voor team  t‘ Velokot rijden.”zei de biker uit Gits.

    Raf De Bakker ( Connections ) “  Met de zesde plaats kan ik vrede nemen. Ik vertrek over 2 weken naar Canada, voor de Trans Rocky’s. Het lijkt me plezant om in mijn eentje aan de andere kant van de wereld te gaan fietsen.”

     

    Uitslag nieuwelingen :

    1. Kjell Van den Boogert
    2. Erno McCrae
    3. Jarno Weemaes
    4. Jochen De Vocht
    5. Jeremy Pip
    6. Vanpol Nick


    Categorie:cross country
    23-07-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Multivan Merida finisht op 5
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De  14 de Transalp was geen succes voor het Multivan Merida team.  Al op de eerste dag werd duidelijk dat Andres Kugler problemen had in de beklimmingen. Maandag wonnen ze de derde etappe , doch  dinsdag was het vet  helemaal van de soep. 
    De Duitser hannes Genze en  zijn Zwitserse ploegmaat Andreas Kugler  kregen 11 minuten aan hun been en  het stond toen al vast dat de eindzege er niet in zat. 
    Toch had Hannes Genze de hoop op een podiumplaats of een ritzege niet opgegeven. Spijtig genoeg kon de Kugler zich niet herpakken en presteerde hij dag na dag onder zijn niveau.
    Ook in de 8 ste en laatste etappe verloren Genze en Kugler de aansluiting  op de leiders en hun achtervolgers.

    Door pech van het Full Dynamix team  kwamen ze gisteren nog op de vierde plaats in de rangschikking. Door de zwakke prestatie van vandaag moesten ze die  weer uit handen geven ; Full Dynamix  met Felderer en Cattaneo eindigde op 4, Multivan Merida strandde op 5.
    Het Zwitsers  Stockli  team won voor de Bulls en Silmax Autopolar Cannondale.

    Hannes Genze was zeer ontgoocheld over het resultaat en meende goed voorbereid aan de Transalp begonnen te zijn.
    Van 17 tot 21 augustus zullen zowel Genze als Kugler  solo aan de start van de Transschwarzwald staan. 
    Veel tijd om te trainen rest er het Multivan Merida team niet ; toch zullen ze er alles aan doen om minstens één zege uit de brand te slepen.




    Categorie:meerdaagsen


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Mijn favorieten
  • MTB foto's

  • Blog als favoriet !

    Archief per jaar
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 1973
  • 1972
  • 1971
  • -0001

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs