Rolf Wouters Advocaat Hofstraat 16 Houthalen tel . 011/52 52 70
Inhoud blog
  • link naar nieuwe site
  • Lancering nieuwe website
  • PROJECT 91 IN THE USA
  • Patrik Gallati naar Fischli Bike
  • Freelance-fotograaf Danny Zelck wordt officiële 'teamfotograaf' van het Granville Factory Team
  • Bike Inn 2014
  • Pascal Hossay naar Hard’n Bikers
  • Esther Süss denkt niet aan stoppen
  • Bart Brentjens komt ten val
  • Stop and Go
  • Velofollies 2014
  • Orange Monkey team
  • Zilver voor Mark Verloo
  • 24 u Finale Ligure
  • Winst voor Yorben Van Tichelt
  • Eva Lechner derde in Rome
  • Fietssportief Cup Landgraaf
  • Jonas Wellens pakt Limburgse titel
  • Todd Wells papa
  • Wereldbeker CX Rome
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgian GP (218)
  • BK (126)
  • BMX (744)
  • Crocodyle Trophy (53)
  • cross country (5668)
  • Downhill (728)
  • EK (141)
  • Eliminator (75)
  • Enduro (74)
  • Evenementen (919)
  • Flanders Cup (192)
  • Freeride (143)
  • Interview (71)
  • Kalender 2014 (248)
  • KIDS (348)
  • LMTB (170)
  • Marathon (1083)
  • meerdaagsen (593)
  • Nederland (54)
  • Olympische Spelen (90)
  • Produkten (201)
  • reglementen (40)
  • Strandraces (134)
  • Te Koop (17)
  • Trial (304)
  • varia (493)
  • veldrijden (379)
  • video (3)
  • Wallonia Cup (1)
  • WK (220)
  • World Cup (533)
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    MTB-LILY
    alles over mountainbiken en BMX
    met Lily en Chantal
    20-06-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Alexey Medvedev

    Alexey Medvedev heeft in Moskou de CSKA Velomarket Cup gewonnen .
    In deze C1 wedstrijd  nam de Europese marathon kampioen  het op tegen de beste van zijn landgenoten. De Russische kopman van het Elettroveneta-Corratec team gaat op het elan van de Alpentour en het EK in Kleinzell verder, wat belooft voor het WK marathon  aanstaande zondag in Montebelluna, Italie.

    Van de Olympsiche Spelen in 2012 heeft de 28 jarige Rus  inmiddels zijn hoofddoel gemaakt.
     


    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Enduro de l'Amblève
    In Remouchamps werd zondag om 9 u de start van de Enduro de l' Ambleve  gegeven. De eerste Enduro sinds lang  , over  35 km met tijdsopname  was met  circa 100 deelnemers een waar succes.
    Nico Casteels werd de winnaar voor Wouter Mertens en David Galle, de ex mountainbiker en vader van nieuweling Tom Galle . Met zijn derde plaats was Galle de snelste master voor  Bruno Evrard en John Claeys.

    Opvallend was de aanwezigheid van een aantal bekende en minder bekende mountainbikers als Kris Hertsens, Kris Henderiekx, Werner Hilven en Maarten Gijbels.

    top 10

    1. Nico Casteels
    2. Wouter Mertern
    3. David Galle
    4. Bruno Evrard
    5. Joris Langgartner
    6. John Claeys
    7. Jonathan Wesel
    8. Bruno Moulaert
    9. Kris Hertsens
    10. Lionel Van Eldom

    Categorie:Downhill
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.iXS European Downhill Cup Leogang
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    In het kader van het Out of Bounds Festivals werd de  iXS European Downhill Cup  in Leogang  afgewerkt.
    Aanhoudende regen trok een diep spoor in het 2,3 km lange traject en  het waren voornamelijk de jonge overzeeërs die  zich het best thuis voelden in de modder

    De Nieuw Zeelander Brook MacDonald  zette in de kwalificatie de snelste tijd neer, en aasde evenals de Duitser Marcus Klausmann , de Sloveen Nejc Rutar , de  Brit Brendan Fairclough en Troy Brosnan op een podiumplaats.

    De beste tijd in de finale kwam van de jonge Australische juniores wereldkampioen  Troy Brosnan die het in  4:09 haalde  voor   de Nieuw Zeelander Brook MacDonald , wiens landgenoot  George Brannigan  als derde finishte.
    Het het klassement staat  MacDonald  aan de leiding voor  de Australiers Joshua Button en Markus Pekoll .

    Onze landgenoot en Solid biker Nico Vink eindigde als 31 ste.

    Emilie Siegenthaler was de snelste dame in Leogang en blijft met deze zege aan de leiding van de iXS European Downhill Cup.




    Categorie:Downhill
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MTBabes Day

    2 jaar geleden begon het allemaal voor de MTBabes.
    Sindsdien hebben ze van het vrouwen MTBiken promoten hun missie gemaakt

    En dit willen de dames vieren met een MTBabes Dag voor Ladies-Only
    Een vrouwenmountainbike evenement met een roze tint

    Dit zal doorgaan op 31 juli 2011 in de prachtige omgeving van het Drielandenpunt Vaals (NL)

    Er zal een promo MTBclinic worden gegeven onder professionele begeleiding van

    “So you think you can bike ?”

    http://mikeysbikeadventures.com

    daarin zullen allerlei facetten van het mountainbiken de revue passeren.

    Zo leert men wat over: ‘bochtentechniek, klimtechniek, afdalen, schakelen’, enz,enz.

    Iedere Lady met een MTBike kan deelnemen op haar eigen niveau

     Wil jij er ook bij zijn schrijf dan snel in want plaatsen zijn beperkt

    Kijk voor meer info en inschrijvingsformulier op de MTBabes website

     http://www.mtbabescyclingteam.com/






    Categorie:Evenementen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jos Antonio Hermida wint wegkoers
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    José Antonio Hermida testte zijn vorm in de Tres Nacions,  een  wegwedstrijd  met start en finish in  zijn woonplaats Puigcerdà..
    De wereldkampioen won na 140 km en 2.000 hm  aan een gemiddelde snelheid van 36 km / u.

     " Het niveau was erg hoog. Er komt ieder jaar veel volk op af  en een aantal toppers die in staat zijn om te winnen.  Over twee weken trekken we naar Mont Sainte Anne, waar ik  vorig jaar de regenboogtrui won . Ik wil fit aan de start komen en  rijden om te winnen. Het is een klassieker , echt MTB,  en ik heb er goede herinneringen aan."aldus de  Spaanse Multivan Merida biker.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Black Forest Ultra Bike-Marathon in Kirchzarten
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De Zwitser Thomas Stoll heeft in  het Duitse Kirchzarten de uitgeregende  Black Forest Ultra Bike-Marathon  gewonnen . In  4:34: 16 won de Zwitser de 117 km  voor de Italiaan Mike Felderer  (Full Dynamix) en Matthias Bettinger .
    Heiko Gutmann en titelverdedigster Milena Landtwing  zegevierden op de 89 km , terwijl  de Duitser Tim Böhme ( Bulls) de 78 km voor zijn rekening nam en Markus Kaufmann daar tweede werd ( algemeen) en  meteen ook eerste master.
    Op de  52,4  km domineerde de Zweedse wereldkampioene  U 23 Alexandra Engen ( foto) ,  en won Fabian Strecker het bij de heren.
    Op de korste afstand van  43 km kwamen de  Julian Schelb en  Hanna Klein  als eersten over de meet.

    Van de 5174 ingeschrevenen kwamen er ' slechts 4779 opdagen ;  het slechte weer  maakte de 14 de editie tot een ware veldslag.  

    Onze Belgische Kim Saenen gaf er de brui aan . Door pech en koude  gaf de dame van Nomadesk na 67 km op.
    "  We hadden  al een paar serieuze buien over ons gehad en ze bleven maar komen. Ook de wind was ruimschoots aanwezig. Ik kreeg het na een tijdje zo ontzettend koud dat ik zat te rillen op mn fiets en bijna niet meer kon schakelen door mijn ijskoude handen.
    Een heel speciale ervaring , maar wat ik ook onthoud is dat de conditie momenteel echt wel snor zit. Ik had hier zeker een 2de plaats behaald!" aldus Belgisch kampioene Kim Saenen.


    Categorie:Marathon
    19-06-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Winst voor Jeroen van Eck in Duitsland
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Na de World Cup in Offenburg had de Nederlandse junior Jeroen van Eck  een rustweek in de planning opgenomen. Daarna is hij begonnen met de opbouw naar de 2de seizoenshelft, met als belangrijke doelen het NK en de beide wereldbekerwedstrijden in Tjechië en Italië.
    Na 2 weken zware training werd op het laatst besloten om een wedstrijdprikkel in te bouwen om volgend weekend weer fris aan de start te staan tijdens de thuiswedstrijd in Groesbeek. In Duitsland stond de SKS wedstrijd in Haltern am See op het programma. Een goede keuze ! In de bossen was een prachtig parcours opgenomen van 4,4 kilometer met 119 hoogtemeters per rondje, verdeeld over 2 lange klimmen waarvan 1 klim een stijgingspercentage had van 22 %.
    Giant biker Jeroen van Eck stond samen met zij  landgenoot  Rien Terpstra aan de start voor 5 rondes. In de 1ste ronde namen zij brutaal de leiding en namen met de  leider van het klassement (Ben Zwiehoff) een voorsprong op de rest van het veld. In de 2de en 3de ronde liep de voorsprong verder op, zodat zij onderling gingen uitmaken wie de podiumplaatsen ging verdelen.


    Van Eck plaatste in de 4de ronde op de steile klim een demarrage en nam de leiding over om hem vervolgens niet meer af te geven. Rien  Terpstra plaatste zijn aanval heel slim in de bevoorradingspost. Toen de Duitser een nieuwe bidon aannam gaf de MPL Specialized  biker extra gas om vervolgens als 2de over de finish te bollen.
    Beiden Nederlanders hadden  na afloop een voldaan gevoel.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Maja Włoszczowska Pools kampioene
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) en Marek Galinski (JBG2 Professional MTB Team) werden opnieuw kampioen van Polen.
    Bij de beloften zegevierden Paula Gorycka (CCC Polkowice) en Marek Konwa (Milka Trek MTB Racing Team) 

    Wereldkampioene  Włoszczowska domineerde de wedstrijd samen met Magdalena Sadłecka . Anna Szafraniec reed op de derde plaats toen ze pech kreeg en een paar minuten verloor. Op dat moment gingen Aleksandra Dawidowicz en Paula Gorycka  haar voorbij. 
    Szafraniec herpakte snel , begon aan een geweldige remonte en ree zich naar het zilver.
    Maja Włoszczowska haalde het Pools  goud voor een sterke Anna Szafraniec , het brons ging naar Magdalena Sadłecka.

    Toen de medailles werd uitgereikt, stopte het met regenen , maar voor de start van de  heren  was de omloop herschapen in een modderpoel.
    Bij de elites zegevierde Marek Galinski  , Marek Konwa zette met zijn nieuwe  titel  het  Nederlandse Milka Trek team  van Bart Brentjens andermaal in de kijker.



    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wout Alleman ontgoochelt in Boom
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Het zat Wout Alleman  dit weekend niet mee. De 15 jarige Trek KMC biker  kwam niet fit aan de start in Boom en dat samen met het slechte weer,  liet zijn sporen na.
    Gianni Van Doonink won de wedstrijd bij de nieuwelingen voor Mathieu De Haeze en Bram Cools.  Wout Alleman moest vrede nemen met een teleurstellende 20 ste plaats.

    " Vrijdagavond , net voor we naar Boom vertrokken heb ik blijkbaar nog een verkeerde beweging gemaakt , waardoor plots hevige pijn in mijn nek ( verschot in mijn nek ) – ik kon mij nog nauwelijks draaien.
    Daar aangekomen wou ik de omloop nog gaan verkennen , maar nog geen 5 minuten later stond ik terug aan de caravan : teveel pijn . Ik kon nauwelijks trappen ! We kregen een warmwaterkruik en met Voltaren -gel probeer ik me te behelpen , in de hoop dat het zaterdag beter zou gaan met mijn nek.
    Helaas.. bij het opstaan ( ook nauwelijks geslapen van de pijn) was er nog niet veel beterschap. Toch nog eens proberen het parcour te verkennen. Het lukte wel , maar ik wist als ik zou starten dat het niet goed zou gaan. Pas na 10 u beslist om aan te start te gaan , na nog maar eens een pijnstiller te hebben genomen.
    Ik startte naar omstandigheden redelijk goed en kwam als ongeveer 9de door de materiaalpost.  Ik voelde wel dat ik mij niet goed kon zetten op mijn fiets en voluit gaan ging ook niet , maar al bij al ging het toch nog redelijk en bleef ik goed stand houden .
    De supporters riepen me al toe : “ niets forceren “.. ze zagen dat ik niet al te best en wat gewrongen op mijn fiets zat !De hele wedstrijd reed ik op ongeveer een 10de plaats. Maar de eerste regenbui halverwege de wedstrijd begon al wat roet in het eten te gooien en in het bos kwamen mijn achterliggers steeds dichterbij . Ik schoof voortdurend weg.. , maar op de lange rechte stukken kon ik dan weer afstand nemen van ploegmaat Kenneth  Coomans. Ik kwam dichterbij op Alexander Locquet , tot de hemelsluizen nu fors opengingen en het voor mij helemaal een glijbaan werd.  In een mum van tijd was het parcours één glijbaan ! Ik had niets van grip meer ( reed immers met banden waar weinig profiel opstond ). Boven aan de afdaling zag ik dat rijden bijna onmogelijk was ,dus besliste ik om de afdaling naar beneden te lopen.. helaas de verkeerde beslissing zo bleek, want ik lag al vlug tegen de vlakte , fiets weg ( die verderop werd opgevangen door een “Trek toeschouwer”  ) ik geraakte ook niet meer rechtop .. de nek deed ook weer goed pijn en de moraal was helemaal weg.
    Ik ben daar zeker enkele minuten en wel 10 plaatsen kwijtgespeeld . Terug verder .. maar dan was het kalf al verdronken en laatste ronde heb ik nog gewoon op een rustig tempo uitgereden. Heel ontgoocheld op een 20ste plaats binnengekomen en dit terwijl ik de hele tijd op een 10de plaats reed en nog poer had om mijn voorligger ook in te halen.. helaas  : dit was een wedstrijd voor mij om vlug te vergeten en terug op naar de volgende 
    Morgen heb ik een afspraak bij de osteopaat en hopelijk brengt dit vlug beterschap." aldus de West Vlaming.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cedric Garcia
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Vandaag trokken de downhillers naar La Bresse, voor de  Nissan European DH cup.  Voor de deelnemers was het een ideale gelegenheid om de omloop van La Bresse te testen met het oog op  de World Cup DH  in augustus.
    Na Spanje, Namen was La Bresse de derde manche van de vierdelige serie , die eind juli  in Oz-en-Oisans eindigd

    Santa Cruz biker Cédric Gracia en zijn teamgenoot Marcelo Guttierez  pakten  de 2 eerste plaatsen  in ; Ruaridh Cunningham zette de derde tijd neer.


    Garcia domineerde zowel in de kwalificatie als tijdens de finale en was heel gelukkig met het resultaat van zijn Colombiaanse ploegmaat.

    " Ik voelde me goed vandaag , ook al maakte ik een grote fout in het begin van de wedstrijd. Ondanks die slipper , geraakte ik nog in een goed rythme en kwam het goed . Ook Marcelo was in goede doen en hij  laat al geregeld mooie resultaten optekenen.  Ik ben in ieder geval klaar voor Mont St Anne." aldus 'Sergant' Garcia.


    top 5
    1- Cédric Gracia 2:04:50
    2- Marcelo Guttierez 2:05:39
    3- Ruaridh Cunningham 2:07:30
    4- Oliver Burton
    5- Ben Reid


    Categorie:Downhill
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ken Van den Bulke wint La Gauloise
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De chrono van 75 km  met 2000 hm in Lustin verliep moeizaam vanwege het  bar slechte weer. Ken Van den Bulke ( MTB Langdorp ) won  de chrono met grote overmacht . In een tijd van 3:37:11 klopte hij Gunter en Sam Willems.
    Dirk Rossignol was met zijn 14 de plaats algemeen de beste master en won zijn reeks voor Philippe Deheegjer  en Johan Buelens .

    MTB Langdorp reed zich met Katja Cauwenbergh , die  bij de dames een tijd van 04:59:03  liet optekenen , opnieuw in de kijker.

    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bergrace Off the Road Holland MTB Cup
    Klik op de afbeelding om de link te volgen In een tijd van 2u21 heeft Thijs Al de  MTB wedstrijd in het Nederlandse Oosterbeek gewonnen . De veldrijder haalde het voor Onno Reijnhout en Johan Wagenaar.
    Patrick van Leeuwen was de snelste op de middelange afstand  voor Rens de Bruijn.
    Mirre Stallen  ( Cube Nutswerken ) was de sterkste dame  in de derde manche van de Holland MTB Cup serie voor Karen Brouwer en Reza Hormes-Ravenstijn.

       
     

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Brandon Semenuk

    De winnaar van de 26TRIX fueled by Monster Energy in het Bikepark van  Leogang werd  de Canadees Brandon Semenuk . 
    De kwalificatie voor het 'Gold '  FMB evenement vond vrijdag plaats. Alle Dirt Superstars gingen tijdens het Out of Bounds Festival in Oostenrijk op zoek naar de punten voor het eindklassement in de serie. De  slechte weersvoorspellingen trokken echter een streep door de rekening van de organisatoren.  Er werd  in de eerste plaats gedacht aan de veiligheid van de renners en het publiek.
    De finale werd  vanwege de regenval afgeblazen en de uitslag van de kwalificatie was derhalve  bepalend.

    uitslag

    Brandon Semenuk (CAN)
    Andreu Lacondeguy (SP)
    Sam Pilgrim (GBR)
    Mehdi Gani (FRA)
    Martin Söderström (ZWE)
    Lance McDermott (GBR)
    Yannick Granieri (FRA)
    Niki Leitner (Oostr)
    Amir Kabbani (D)
    Linus Sjöholm (ZWE)
    Cameron McCaul (USA)
    Sam Reynolds (GBR)
    Cameron Zink (USA)
    Florian Berghammer (D)
    Mitch Chubey (CAN)
    Louis Reboul (FRA)




    Categorie:Freeride
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Emil Lindgren primus in Noorwegen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Emil Lindgren heeft in Noorwegen de Svelvik Grand Prix gewonnen. De  Zweedse Rabobank Giant biker was in Drammen 37 sec sneller dan  de Noor Ola Kjøren; Håkon Austad haalde met zijn derde plaats nog 15 UCI punten binnen.

    Elisabeth Sveum  ( foto) van het Merida Smart Safety team won het bij de dames voor Heidi Rosasen Sandstø .

    350 deelnemers stonden aan de start van de 2 de manche van de Noorse serie.




    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kids Challenge en Flanders Cup PAAL
    Merida Flanders Cup op 26 juni in  PAAL

    De organisatoren melden dat de inschrijvingen  geopend zijn .

    " Het heeft lang geduurd maar eindelijk kan men via Chronorace inschrijven op de wedstrijd in Paal, maar blijkbaar maar tot morgen." aldus de Klitsberg bikers.

    http://www.chronorace.be/web2/inscriptions/choixformulaire.aspx?eventId=5939939770404


    voor meer info betreft de omloop :


    http://www.youtube.com/user/byrolflor?email=share_video_user


    http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&msa=0&msid=205667397585647041402.0004a3060796e9f28a679&ll=
    51.040139,5.161922&spn=0.00456,0.011748&t=h&z=17

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Marathon seizoen
    Het  nieuwe marathon seizoen begint na het WK 2011  op 26 juni in Montello en loopt tot twee weken voor het WK in Ornans op 7 oktober 2012.

    Nog tot 29  juli 2011 kan men zich kandidaat stellen voor de organisatie van een marathon evenement .

    voorlopige marathon kalender  2011-2012

    - 3 juli 2011: KitzAlpbike Festival Kirchberg ( Oostenrijk)
    - 20 augustus 2011: Grand Raid - Verbier-Nendaz-Hérémence-Evolène-Grimentz (Zwitserland)
    - 18 september  2011 : Adamello Bike Ponte Di Legno (Italie)
    - 2 oktober2011 ; Extrême Sur Loue - Ornans (Frankrijk)




    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pietermaritzburg WK 2013
    Dat Zuid Afrika wat betreft MTB in de lift zit,  leidt geen twijfel !
    Het groeiend  succes van de Absa  Cape Epic is daar een mooi voorbeeld van.
    Pietermaritzburg heeft intussen ook al een behoorlijke reputatie opgebouwd.  Het WK BMX  2010 en de World Cup  MTB  in 2009 en 2011 hebben de woonplaats van Greg Minnaar op de kaart gezet. Ook volgend jaar in 2012 wordt de eerste World Cup van het seizoen op Afrikaanse bodem verreden.
    Met downhiller Greg Minaar en de Specialized bikers Burry Stander en Christoph Sauser  heeft Zuid Afrika enkele uitstekende ambassadeurs voor de MTB sport . De Zwitser Christoph Sauser heeft  zijn liefde voor Zuid Afrika  nooit onder stoelen of banken gestoken en heeft er zijn tweede thuisland van gemaakt.
    Na enkele geslaagde MTB evenementen heeft  de UCI het WK 2013 aan Pietermaritzburg toegekend . Daarmee is het de eerste keer dat een Afrikaans land de Wereldkampioenschappen zal ontvangen.

    In de strijd om de Wereldkampioenschappen MTB en Trial naar Zuid Afrika te halen moesten ze het opnemen tegen  Villa La Angostura in Argentinie. 
    Op de UCI meeting in Maastricht werd verder bekend gemaakt dat het WK BMX  in 2014 UCI  naar Rotterdam  gaat.

    Het WK in 2012 wordt in Oostenrijk gereden, verspreid over 2 weekends en 2 lokaties



    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Test of Metal Canada
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Catharine Pendrel en Kris Sneddon hebben  in Canada de 16 de editie van de Test of Metal gewonnen.  
    De overvloedige regenval had van het 67 km lange traject in  Squamish, British Columbia  een glibberige bedoening gemaakt.
    Catharine Pendrel ,  toonde zich met  2:45:45 de snelste voor de plaatselijke Brandi Heisterman en  Jean-Ann Berkenpass.
    De 30 jarige Canadese , die in Offenburg tweede werd na Jullie Bresset, nam van in het begin de leiding en  zette voor  het derde jaar  op rij  deze wedstrijd naar haar hand.

    Specialized biker Max Plaxton  voerde de leiding bij de heren tot hij met pech uitviel en de zege aan  Kris Sneddon moest laten.

    heren :

    1 Kris Sneddon (Kona)
    2 Chris Sheppard (Rocky Mountain)
    3 Neal Kindree

    dames :

    1 Catharine Pendrel (Luna Pro)
    2 Brandi Heisterman
    3 Jean-Ann Berkenpass


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Funklasse A in Boom
    Boom was de derde in reeks van vijf, en sinds héél lang stond er regen in het bericht. Gelukkig konden de meeste reeksen  nog droog opwarmen en viel er af en toe een stevig bui.. Het parcours op het domein de Schorre was best in orde. En het mag gezegd worden, Golazo doet het ook goed!

    Robin Porters voegde er na de zege in het Avondcriterium in Mol nog maar een overwinnig bij. De biker van het Kriekel team klopte Nick De Vries heel nipt ; Eli Smeyers uit Geel legde beslag op de derde podiumplaats in de funklasse A.  Over het podium was geen twijfel mogelijk, maar over de vierde plaats bestond er na afloop enige twijfel. Steven Janssens  werd niet alleen door Eli Smeyers  voorbij gereden, ook Steve Dewitte wist de biker van MTB Langdorp in  de laatste ronde nog te pakken. In de uitslag stond Janssens nog als vierde vermeld, iets wat nadien door de mensen van de Bond werd rechtgezet.

    Eli Smeyers :


    " De wedstrijd zelf dan, de start verliep goed maar in de kleine afdaling in het bos ligt Robin tegen de grond. Ik kan niet door en mijn ketting ligt er dan ook nog eens af. Er passeren me twee renners en moet aansluiten op plaats vijf. Maar ik maak snel wat schoonheidsfoutjes achtereen. Zodat Nick en Robin vliegen zijn. En ikzelf had niet de kracht op dit snel dicht te rijden. Ik bleef wat hangen op plaats 4 totdat de regen met bakken uit de hemel viel.

    Al vlug werd het glibberen en schaatsen en zo schuif ik letterlijk tot bij Steven Janssens . Hij blijft even bij me, maar in de technische stroken kon ik hem afschudden.

    Zo ga ik met genoeg voorsprong, en te veel achterstond de laatste ronde in. Geen foutjes maken en als derde binnenrijden.

    Verslagen beginnen wat op elkaar te lijken hé, maar we doen ons best voor dat hoogste schavotje." aldus Eli Smeyers .






    Categorie:Belgian GP
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jef Dams wint Funklasse B in Boom
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Gisteren  was het dan eindelijk  zover : Jef Dams uit Geel trad terug in competitie  na een lange door blessure uitgestelde opbouwfase. 
    Dat de  heren parcoursbouwers  in Boom een prachige omloop  gebouwd  hadden, waar echt alles inzat , daar waren de bikers het over eens.
    Heel technisch en mooi om te rijden , tenminste als het droog is.

    De 28 jarige biker van team Bike Inn bracht het er met brio vanaf.
    Boom werd voor Dams een opsteker na zoveel blessureleed.
     
    " Voor mij is het vooral de bedoeling om te kijken hoe het met me gesteld is en terug een beetje wedstijdritme op te doen voor de triatlons die er binnen enkele weken zien aan te komen.
    's   Morgens had ik al twee rondjes verkend en direct na de aanloopstrook kregen we twee zeer nijdige klimmetjes te verwerken, waarna we voor lange tijd het bos in zouden duiken op een smalle single track. Hier goed mee vooraan ziten zou cruciaal zijn voor het verdere verloop van de wedstrijd.

    De start:  ik sta traditiegetrouw achteraan aangezien ik bij de fun B start, ik vind het namelijk niet de moeite om een licentie te kopen voor die paar wedstrijden die ik doe. Ze zouden beter één sportlicentie maken voor alle sporten zodat ik met mijn triatlonlicentie ook in andere disciplines kan starten. Terwijl we staan te wachten begint het nog ferm te regenen en waait het echt enorm hard.  Vol spanning staan we klaar tot enkele seconde voor het startschot een hele reeks nadarhekken op de aanloopstrook omwaait. De organisatie twijfelt even maar ziet onze verkleumde gezichten en laat ons toch starten. Iedereen schiet als een pijl uit een boog weg  en ik zit rond de 15de positie. Op de eerste klim remonteer ik er al een paar en op de direct daarna volgende klim kan ik naar de 8ste positie geraken. Net boven van die  pittige klim zie ik iedereen naar zijn tweede adem snakken , maar ik weet dat dit punt cruciaal is en besluit om nog even door te zetten en men tweede adem ietsje later te zoeken. Zo kan ik nog net als derde de lange single track indraaien. Hier maken we direct een gaatje met ons drie. Het duurt niet lang eer ik op de tweede plaats geraak en we de derde ook nog achterlaten. Zij aan zij rijden we samen en proberen we de voor ons gestarte reeksen in te halen. Geen senicure op dit smalle parkoer met zijn echt leuke klimmetjes en technische afdalingen die elkaar in sneltempo opvolgen. Tot de derde ronde, het begint te regenen en het parkoer word echt onberijdbaar. Precies Disney on Ice. Ik besluit redelijk wat stukken te lopen en dit gaat een pak sneller dan diegenen die fietsen. De goede keuze dus.
    Maar aan het einde van de derde ronde moeten we de steilste afdaling van de dag nog doen. Ik hing net in tweede positie en besluit wat afstand te houden om te zien of mijn collega hier zonder kleerscheuren afgeraakt. Niet dus en ik zie hem met hoge snelheid het decor ingaan. Fuck man dat was echt een zware valpartij. Ik besluit het zekere voor het onzekere te nemen en zet mezelf op mijn krent met men fiets in de lucht en schuif met een rotvaart naar beneden. De talrijk opgekomen fotografen beneden aan de afdalig amuseren zich rot en schieten kiekjes dat het een lieve lust is. Ik hou even halt bij mijn medebiker die zo hard gevallen is maar hij heeft gelukkig  niets. Enkel de shifter is afgebroken waardoor hij noodgedwongen de wedstrijd moet staken. Zo kom ik alleen op een veilige voorsprong en besluit ik om minder risico te gaan nemen en de laatste ronde met wat reserve te rijden. Zeer tevreden van het gevoel in de benen finish ik zo al eerste.

    Een mooie opsteker na een lange blessurewinter. Volgende week start ik nog in de raid des hautes fagnes en vanaf dan word het triatlonseizoen officieel van start geschoten in Calais." aldus de winnaar in de funklasse B.


    Categorie:Belgian GP


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Mijn favorieten
  • MTB foto's

  • Blog als favoriet !

    Archief per jaar
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 1973
  • 1972
  • 1971
  • -0001

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs