Rolf Wouters Advocaat Hofstraat 16 Houthalen tel . 011/52 52 70
Inhoud blog
  • link naar nieuwe site
  • Lancering nieuwe website
  • PROJECT 91 IN THE USA
  • Patrik Gallati naar Fischli Bike
  • Freelance-fotograaf Danny Zelck wordt officiële 'teamfotograaf' van het Granville Factory Team
  • Bike Inn 2014
  • Pascal Hossay naar Hard’n Bikers
  • Esther Süss denkt niet aan stoppen
  • Bart Brentjens komt ten val
  • Stop and Go
  • Velofollies 2014
  • Orange Monkey team
  • Zilver voor Mark Verloo
  • 24 u Finale Ligure
  • Winst voor Yorben Van Tichelt
  • Eva Lechner derde in Rome
  • Fietssportief Cup Landgraaf
  • Jonas Wellens pakt Limburgse titel
  • Todd Wells papa
  • Wereldbeker CX Rome
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgian GP (218)
  • BK (126)
  • BMX (744)
  • Crocodyle Trophy (53)
  • cross country (5668)
  • Downhill (728)
  • EK (141)
  • Eliminator (75)
  • Enduro (74)
  • Evenementen (919)
  • Flanders Cup (192)
  • Freeride (143)
  • Interview (71)
  • Kalender 2014 (248)
  • KIDS (348)
  • LMTB (170)
  • Marathon (1083)
  • meerdaagsen (593)
  • Nederland (54)
  • Olympische Spelen (90)
  • Produkten (201)
  • reglementen (40)
  • Strandraces (134)
  • Te Koop (17)
  • Trial (304)
  • varia (493)
  • veldrijden (379)
  • video (3)
  • Wallonia Cup (1)
  • WK (220)
  • World Cup (533)
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    MTB-LILY
    alles over mountainbiken en BMX
    met Lily en Chantal
    15-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jan Skarnitzl wint tweede manche van ' Cesky Pohar XCO'

    Net als de eerste manche van de Tsjechische reeks, heeft Jan Skarnitzl  (Ruben Birello Specialized) de tweede wedstrijd  nabij Karlovy Vary gewonnen. Milan Spesny en  Matous Ulman  mochten mee het podium op ; Jiri Novak werd vierde

    Bij de vrouwen  won  Pavla Havliková met bijna 6 minuten voorpsrong op Sulcova Pavlina (Merida Biking Team), de Duitse Daniela Storch
    vervolledigde het podium bij de dames.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Michiel Van Aelbroeck zegeviert in Stoumont

    Het was al meer dan een jaar geleden dat de Waaslander nog eens van start ging in een cross-country wedstrijd.
    Het parcours in Stoumont is uitzonderlijk mooi en dus maakte Belgisch marathon kampioen ( Fun A)  Michiel van Aelbroeck graag een uitzondering! Jurgen Van Den Driessche tekende in zijn achtertuin een prachtige omloop uit: niet alleen loodzwaar (met 260 hoogtemeters per ronde van 6km), maar ook heel technisch.

    " Vorige week kon ik mijn nieuwe Cube AMS Super HPC SL fully een eerste keer testen. Net op tijd, want een ideale bike voor dit parcours vol wortels en stenen. Ik startte op de tweede rij en zat meteen rond de vijfde positie. De startklim was een dikke kilometer lang en op een paar honderd meter van de top plaatste Roel Cristael een snedige demarrage. Ik ging er achter aan en we sprintten om wie het eerst de afdaling zou ingaan. Na de lange startklim waren de inhaalmogelijkheden beperkt want we doken meteen een steile afdaling in, vooraan zitten was belangrijk op dit punt. Het sprintje op de top verloor ik, maar na enkele meters afdalen nam ik de leiding over. De nieuwelingen waren drie minuten voor ons gestart en we reden de laatsten hier al voorbij. Ik ging vol naar beneden en had meteen een mooie voorsprong. In de volgende kilometers liep ik verder uit, maar dan kwam er een singletrack waarin heel wat nieuwelingen te voet gingen. File dus en al snel zaten de achtervolgers terug in mijn spoor. Op de top van de volgende helling zat er nog één biker in mijn spoor, Karel De Wael. Roel Cristael volgde op een halve minuut. Het zag er naar uit dat we de finale met twee gingen rijden tot Roel in de laatste ronde plots uit het niets terug kwam net voor de top van de langste helling. Hij viel meteen aan, maar ik nestelde me in zijn spoor. Vervolgens viel Karel aan en ik schoof mee, Roel moest definitief passen. Karel DW bleef prikjes uitdelen maar we gingen samen de laatste afdaling in. We draaiden samen de laatste rechte lijn op en ik won de sprint! De wedstrijd duurde een groot uur, een uur puur biken, echt genieten! 
    " besloot Michiel Van Aelbroeck.






    Categorie:cross country
    14-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.foto's Stoumont
    na een  druk dagje staan de foto's van Stoumont er op
    Klik hier rechts bij MIJN FAVORIETEN
    op MTB Foto's

    2011Stoumont

    een  voorsmaakje






    Categorie:Belgian GP
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.uitslagen Stoumont
     uitslag elites/beloften

    1. Julien Absalon
    2. Sven Nys
    3. Rudi Van Houts
    4. Ruben Scheire *
    5. Kevin Van Hoovels
    6. Tom Meeusen
    7. Pascal Hossay
    8. Sebastien Carabin *
    9. Jeff Luyten*
    10. Joris Massaer
    11. Jimmy Tielens
    12. Robby De Bock
    13. Sven Vanthourenhout
    14. Bart De Vocht
    15. Jorgen Flion
    16. Tim Wijnants

    volledigde uitslagen op www.chronorace.be


    Categorie:Belgian GP
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Julien Absalon geeft iedereen het nakijken in Stoumont
    Niemand minder dan  Julien Absalon heeft de openingsmanche van de Belgacom Belgian MTB Grand Prix  in Stoumont gewonnen. De tweevoudige Olympische kampioen haalde het met vijf minuten voorsprong op onze landgenoot Sven Nys.
    Een halve minuut later werd de Nederlander Rudi Van Houts derde in Stoumont .

    Na een snelle start vormden Absalon en wereldkampioen Hermida  vooraan een duo . 
    Toen de eerste ronde voorbij was,  keek Sven Nys al tegen een behoorlijke achterstand aan.
    Tom Meeusen, Rudi Van Houts en KevinVan Hoovels  vormden een achtervolgend trio. MPL Specialized biker Ruben Scheire, zijn ploegmaat Jeff Luyten , Pascal Hossay en Sebastien Carabien maakten de top10 na de openingsronde rond.
    Bart De Vocht ( Nodrugs ) en  de Limburgse Milka Trek biker Tim Wijnants zochten aansluiting bij die top 10.
    In de tweede ronde  nam Julien Absalon de maat en Hermida moest passen. De gaten werden steeds groter en tegen de Franse Orbea biker was op deze omloop niets te beginnen . Chris Jongewaard  streed voor een top10 notering, maar kende net als in Antwerpen pech en reed twee keer lek.
    In de vierde ronde kwam José Antonio Hermida  ten val en verliet met een bezeerde knie de wedstrijd. De Multivan Merida biker had  zondag immers de Bundesliga in Saalhausen op zijn programma staan.
    Sven Nys kwam in tweede stelling voorbij en de Nederlander Rudi Van Houts verhuisde naar de derde stek. De jonge belofte Ruben Scheire reed een sterke wedstrijd en  kreeg in de eindfase vleugels . Scheire raapte achtereenvolgens Tom Meeusen en Kevin Van Hoovel op, om op de vierde plaats en als eerste belofte te finishen. De zege was voor een oppermachtige Absalon, die Sven Nys op vijf minuten reed. Rudi Van Houts vervolledigde het podium bij de elites.

    Bij de beloften ging de 19 jarige Gentenaar  Ruben Scheire , de Waalse biker Sebastien Carabin ( Versluys- Evenza) en Jeff Luyten ( MPL Specialized )  vooraf.  Voor Luyten ,had er mogelijk meer ingezeten,  maar in de  laatste ronde staken krampen de kop op en moet de biker uit Westerlo  Seba Carabin laten gaan en zich tevreden stellen met een derde plaats.

    Ruben Scheire : " Ik ben natuurlijk tevreden ;  4 de na Rudi Van Houts ! Ik was goed weg in de start. In de 2 de en 3 de ronde ging het ietsje minder. Op het einde viel iedereen stil en daar kon ik van profiteren. Ik heb lange tijd mijn eigen tempo gereden en op het laatst kon ik 2 tanden bijsteken. In de laatste ronde kon ik nog veel goed maken. Dit was mijn beste wedstrijd ooit. Ik zou al tevreden geweest zijn met een top 10. De vorm was beter dan in Houffalize, daar had ik toch wat problemen. Voor Dalby Forest droom ik van een plaats in de top 5. We zullen afwachten."

    Rudi Van Houts : " Mijn start was iets minder. Ik maakt een paar foutjes boven in het bos, dat stuk lag me niet. De technische stukken maakten het erg zwaar vandaag. Ik ben klaar voor Dalby Forest en hoop daar of in Offenburg in de top 12 te rijden voor een Olympische kwalificatie. Ik heb er vertrouwen in. Tot eergisteren heb ik zwaar getraind, en dat voelde ik in de start. In zo'n start moet je fris zijn, en ik zat net iets te ver  naar achter. Ik had Nys in het vizier, maar Absabon en Hermida waren bijzonder sterk." aldus de Nederlander.

    Sven Nys :" Ik heb een tempo gezocht, waarmee de anderen niet konden terugkomen. Absalon was sterk. Op zo'n parcours zal het voor mij altijd moeilijk zijn. Dit evenement was een succes. Veel volk en ambiance , dat is wat de MTB nodig heeft om een stapje hoger te zetten."
     
    Afspraak  op 2 juni voor de tweede manche in Averbode .



    Julien en Tom Absalon








    Seba Carabin --- Ruben Scheire -----Jeff Luyten

    Categorie:Belgian GP
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pauline Ferrand Prevot zoals verwacht
    In gezelschap van haar trainer Gérard Brocks en van Olympisch kampioen Julien Absalon zakte Pauline Ferrand Prevot  naar Stoumont af.
    De Francaise heeft haar favorietenrol  andermaal waargemaakt.
    Pauline Ferrand Prevot nam een super snelle start en  ging onze landgenote Elise Marchal en Belgisch kampioene Krisiten Nelen met ruime voorsprong vooraf.
    Tegen de 19 jarige Lapierre bikester was geen kruid gewassen en Elise Marchal ( Trek KMC)  keek al snel tegen een ruime achterstand op.
    Kristien Nelen van team Goeman Scott wist na 4 ronden  haar derde plaats te behouden en ging Steffi Derveaux vooraf.

    " Dit was een super parcours. Het was technisch en zwaar, dus echt mijn ding. Ik kom graag naar Belgie. Ik was in de winter al dikwijls hier voor het veldrijden en ook in de Waalse Pijl  deed ik mee. Het is maar 2,5 u rijden van waar ik woon, vandaar dat ik hier graag kom."zei de meervoudige wereldkampioene.




    Categorie:Belgian GP
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Houben en Hertsens schitteren
    -Bij de masters 1 zette Gody Jacobs zich meteen in de trappers en draaide als eerste de 2 km lange beklimming op.
    In de eerste van de vier ronden zette Kristof Houben zich op kop met Geoffry Maes en Gerrit Delfosse in de achtervolging.
    Kris Henderieckx, Telly Parys, Mark Donné en Filip Thijs  zaten op vinkenslag.  
    De Limburgse Trust Team biker Gody Jacobs moest met rugklachten  gas terugnemen en gaf er  al snel de brui aan .
    In de tweede ronde ging Kris Hendrieckx  van team Nomadesk Gerrit Delfosse voorbij en  nestelde zich in derde stelling ,om die niet meer uit handen te geven. 
    Net als in Houffalize bouwde de Limburgse Univega biker Kristof Houben een mooie voosprong uit op Geoffry Maes van MTB Rudi Bikes.
    De Waaslander haalde de zege voor Maes en Henderieckx.
    De vierde plaats bij de masters 1 ging naar Gerrit Delfosse, de Pervelo biker eindigde voor Telly Parys , Mark Donné en Filip Thijs.

    reacties :
    "Het was erg zwaar.  Maes is wel erg technisch. Ik moest altijd alles geven om de voorsprong te behouden.Geoffry wordt met de  week beter." wilde Houben na afloop kwijt.

    Geoffry Maes : "  Ik ben tevreden. Kristof was sterker vandaag. In Houffalize had hij nog 4 minuten voor, het gat was nu veel kleiner. Het gaat dus in steigende lijn. Dat belooft voor het BK in Halle. Er zijn nu wel 4 kandidaten en dat neemt de druk wat weg." 

    -Bij de masters 2 stond geen maat op Kris Hertsens. Samen met parcoursbouwer Jurgen Van den Driesche had hij de omloop uitgezet en dat  was duidelijk merkbaar.
    De Limburger John Soenen had geen antwoord op de overmacht van de  Waaslandse Nomadesk biker en kon nooit echt de aansluiting vinden .
    Ronny Geerts ( Fuji )  was vanwege  kettingproblemen nooit in staat een vuist te maken , moest de overmacht van Hertsens ondergaan en vrede nemen met de derde plaats.

    " Na Houffalize had ik een slecht gevoel. Een bezoek aan de dokter bracht niks abnormaals aan het licht. Ik heb de laatste tijd hard moeten werken en nu blijkt de vorm toch nog redelijkg goed te zijn. Ik ben tevreden met mijn tweede plaats. "aldus John Soenen van het Janssen Cycling team.








    Categorie:Belgian GP
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jens Schuermans wint Stoumont
    Bij de juniores nam Didier Bats van MTB Langdorp  de eerste ronde voor zijn rekening. Hij ging in de beginfase Jens Schuermans, Kevin Panhuyzen en Jens Van Rompay vooraf.
    Even nam  Kevin Panhuyzen de touwtjes in handen en zag het er naar uit dat de Trek KMC biker kon weggeraken, maar dat liet  Jens Schuermans niet gebeuren.
    De Merida Combee biker  nam het commando  van zijn gauwgenoot over en reed na 2 ronden samen van Didier Bats aan de leiding.
    Kevin Panhuyzen moest dan enkele meters prijsgeven op het  sterke leidersduo. Daarna viel een grote leegte en streden Jens Vanderkinderen en Pieter Geluykens voor de top5 plaatsen.
    Nicolas Scheire die aan een mooie wedstrijd bezig was, kreeg te maken met pech en moest de materiaalpost in.

    Didier Bats gaf zich vooraan  niet  zomaar gewonnen, en bleef aandringen . Hij strandde op enkele meters van de Maasmechelaar Jens Schuermans. De derde podiumplaats  bij de juniores ging naar Kevin Panhuyzen.

    " Het was een schoon toerke. In de derde ronde heb ik aangevallen en zag ik dat Didier moest passen. Daarna reed ik op behoud. Toen Dider in de laatste ronde nog bij kwam , heb ik nog eens doorgetrokken." zei Jens Schuermans bij zijn aankomst.

    uitslagen volgen asap.




    Categorie:Belgian GP
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgacom Grand Prix Stoumont

    -Ongeveer 45  nieuwelingen  keken rijkhalsend uit naar de start van de eerste Belgacom GP in Stoumont.  Eén aanloop + 3 ronden met onmiddellijk een 2 km lange beklimming  in een prachtige omgeving  kregen de jonge deelnemers voor de wielen geschoven. Eén ronde van 6 km  nam circa 20 minuten in beslag .
    Het werd  na de eerste ronde meteen duidelijk dat Jarno Weemaes, Mathieu Dehaeze , Bram Cools, Kjell Van den Boogert  de wedstrijd zouden kleuren ; al deed Nick Vanpol vele wenkbouwen fronsen.  
    Jarno Weemaes kwam in de tweede ronde ten val en moest uiteindelijk vrede nemen met plaats 4.
    Na de val van Weemaes zag Dehaeze  zijn kans en gaf er een lap op . Hij zette zich voor de rest van de wedstrijd aan de leiding. De 15 jarige biker van het  Lingier Versluys team  bouwde een behoorlijke voorsprong uit op Bram Cools van team Goeman Scott en Nodrugs biker Nick Vanpol .
    Vanpol uit Paal  vond  in Stoumont een omloop naar zijn hand. De Limburger zette een  prachtige prestatie  neer en  reed  zich van de 8ste  naar de 3 de plaats ; voor de eerstejaars nieuweling een uitstekend resultaat.
    De Nederlandse Trek KMC biker Jarno Weemaes viel met zijn vierde plaats letterlijk  naast het podium en zijn landgenoot Kjell Van den Boogert  was uiterst tevreden met de vijfde stek.

    Nick Vanpol :  "Dat was echt mijn ding. Dit parcours was mooier dan Houffalize. Ik had goede benen vandaag. Op voorhand hoopte ik op een top10 plaats, maar een podiumplaats had ik niet durven dromen. Nu ga ik proberen om regelmatig een top 5 te rijden in de Belgacom GP. Het BK in Halle ligt me niet zo, voor mij is dat te plat. "

    Mathieu Dehaeze : " Na Houffalize is dit mijn tweede zege. Toen Jarno in de tweede ronde viel, kon ik hem nog juist ontwijken. In de derde en laatste ronde heb ik alles gegeven . Ik ben heel blij met deze overwinning. Het was ook een chique parcours. " zei de winnaar na afloop.

    -Bij de dames jeugd stond er geen maat op  de Nederlandse Britt Van den Boogert ( Cube-Nutswerken)  De Waalse Clemence Baude wit de tweede plaats te bemachtigen voor Annelies Derveaux van het MTB Dream team.
    "Dit was een echt MTB parcours. Leuk dat we met de nieuwelingen mochten meestarten. Vooral inde beklimming was dat zeer belangrijk.' aldus de Nederlandse winnares.

    -In de funklasse A namen Roel Christael, Nick De Vries en Gert Cools bij de start het heft in handen.
    Van de 65 deelnemers toonde Michiel Van Aelbroeck zich  in de eerste ronde samen met  Karel De Wael  van zijn sterkste kant. Roel Christael hield de 2  leiders in het vizier en kwam zelfs  terug bij de koplopers . Tom De Groote nestelde zich in vierde stelling voor Jurgen Van Vlasselaer.
    Tussen Van Aelbroeck en De Wael werd er gespurt voor de zege. De Waaslander haalde het nipt voor  De Wael. Roel Christael( KriekeleCycling)  moest bij de versnelling van Karel De Wael passen en bolde als derde over de meet. Tom De Groote van team  't Velokot  kende in  de laatste ronde problemen met de ketting en moest zijn 4 de plaat opgeven, om uiteindelijk als 11de over de meet te bollen.

    " In de afdaling kon ik het verschil maken. Als er meer wedstrijden als deze waren, zou ik meer cross country rijden ipv marathons. Super:  voor mij is dit echt biken. " zei Michiel Van Aelbroeck na zijn zege.

    Karel de Wael  van het  Bikesport-Racing team : " In de laatste lange klim heb ik geprobeerd om weg te rijden, maar heb ik niet kunnen houden. Michiel was echt sterk en ik ben tevreden met die tweede plaats."
     
    Roel Christael: " Ik was er in de laatste ronde terug  bij, maar toen Karel DW  aanzette, moest ik passen "

    Eli Smeyers : " Het nieuw parkoers  was al enkele weken aangekondigd als super technisch . Ons Waalsland MTB team stond er voor de eerste keer volledig uitgerust met tent, WCup, wielen, drank, echt super om hier om te kunnen rekenen. Dus nu al een dankwoordje voor de verzorgers van dienst!
    De koers dan ;  best pittig dus, maar op het einde zou blijken dat die startklim de startronde was en dan drie toeren. De startklim ging me helemaal niet af en ik zag ze voor me kleiner en kleiner worden. Bovenaan zat ik op een verre dertigste plaats,niet goed dus.
    Maar eens we echt beginnen te biken ,kon ik stelselmatig opschuiven. Ronde per ronde raapte ik ze op en vooral in de steile afdaling kan ik in één klap een heel gat dichtrijden. Waarom bestaat zo een koers nooit uit alleen van zo'n dingen? Ik geniet met volle teugen van het singletrack parkoers en maak me klaar voor een dik uur koersen. Tot ze in de bevoorrading net voor de streep "FINISH" roepen!

    De gas dus open en volle bak naar de streep, met een 5e plaats als resultaat. Maar iedereen in ons groepje dacht dat we nog een toer moesten rijden. En vermits er geen bel geweest was, wisten we natuurlijk van niets. Al een geluk dat ik me vooraan het groepje gezet had..

    Michiel  VAB won trouwens de wedstrijd! Een mooi resultaat dus voor het team dat sterk vertegenwoordigd was. De volgende weken staan er enkele marathontoertochten op het programma om terug in Averbode te starten voor de volgende wedstrijd. " aldus Eli Smeyers uit Geel.

    -De 30 jarige Nick Geiregat uit Herzele won in de funklasse B voor Danny Flies en Jeroen Borgers.

    "  Het was erg technisch ; één van de mooiste  omlopen die ik al gereden heb. Het is lastiger dan Houffalize ! In de afdalingen kon ik het verschil maken. Gelukkig is het droog gebleven,  al was er toch  wel veel stof." wist De Wijngaardvriend Geiregat te vertellen.

    -Marlies Beckers was de beste dame in de funklasse B




    podium nieuwelingen


    fun A

    fun B

    dames jeugd


    Categorie:Belgian GP
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Brian Lopes in Dalby Forest

    Met 25 World Cups op zijn actief zette Brian Lopes in 2008  een punt achter zijn succesvolle 4X carriere.

    De inmiddels 40 jarige Amerikaan is aan een nieuwe uitdaging toe.
    Volgende week maakt hij  in  Dalby Forest zijn comeback. Niet in de traditionele cross country wedstrijd , maar in de nieuwe XC Eliminator.
    Net als wereldkampioene DH Tracy Moseley ( Trek)  wil hij zich testen in de nieuwe UCI discilpline. 
    De short track vertoont veel gelijkenis met de four cross. Er komt een kwalificatie met 32 renners, wat garant staat voor show en spectakel.
    De twee besten uit elke reeks gaan  na 3 minuten strijd verder naar de finale met 4.
    Het is de bedoeling van Lopes om in Dalby Forest en in Offenburg deel te nemen.

    " Ik kijk er naar uit. Het is zoiets als four cross, maar dan wat langer. Ik heb heel wat ervaring, maar 3 minuten voluit gaan is toch moeilijker dan verwacht. Vooral omdat er een paar sterke  XC kleppers in zitten. Ik hoop dat de omlopen me wat zullen liggen en dat ik een bijhoorlijk kan neerzetten." aldus Ibis biker Brian Lopes.




    Categorie:cross country
    13-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Stoumont 14/5/2011
    De vedetten zijn neergestreken in Stoumont en wereldkampioen José Antonio Hermida is onder de indruk van de Belgische  omloop.
    " Deze omloop is een World Cup waardig." zegt de Spanjaard. " Morgen wordt er gestreden op het scherp van de snee."
    Hermida gaat voor een dubbelslag en neemt zaterdagde Belgacom Grand Prix in Stoumont en zondag de Bundesliga in Saalhausen voor zijn rekening.











    photographe : christel dislaire

    Categorie:Belgian GP
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pauline Ferrand Prevot in Stoumont
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Met Pauline Ferrand Prevot zullen ze in Stoumont wel degelijk rekening moeten houden. 
    Als voorbereiding op Dalby Forest komt de Franse  meervoudige wereldkampioene zaterdag  naar de Belgische Ardennen voor de  eerste manche van de Belgacom GP.
    Vorige week ging de Lapierre dame met haar 1 m 65 en 50 kg  aan de slag in  de Racer Bikes Cup het Zwitserse Solothurn en werd er 8 ste algemeen en eerste belofte.
    In de eerste Coupe de France in St Raphael legde ze begin vorige maand beslag op de 5 de plaats en dat leverde haar de derde plaats bij de beloften op.
    Intussen behaalde ze de zevende plaats in de 'Waalse Pijl' .
    In Frankrijk ondervindt de veelzijdige 19 jarige atlete  in het mountainbiken veel concurrentie van de sterke Julie Bresset.
    Wie zal haar in Stoumont van de overwinning houden ?  Is de Belgische kampioene Kristien Nelen opgewassen tegen dit aanstormend talent ?

    Haar grote droom ' het winnen van  goud op de Olympische Spelen'  heeft ze nog steeds niet opgeborgen. ' Ik heb nog kans in Londen 2012 en in Rio de Janeiro 2016. ' laat ze zich ontvallen.




    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Contour hands-free video camera

    Contour is bekend om zijn draadloze en handsfree videocamera , die  bvb eenvoudig aan het hoofd van een filmer of aan de helm van een fietser te bevestigen is , om op die manier high definition videobeelden te schieten .
    De Contour is bedoeld voor extreme sporters; en ook coureurs maken gebruik er gretig gebruik van.

    http://contour.com/






    Categorie:Produkten
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgacom GP Stoumont
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Morgen zaterdag 14 mei verzamelt de MTB scene  op Stoumont voor de eerste manche van de Belgacom GP . Deze C2 wedstrijd trekt naast de Belgische toppers ook enkele grote kanonnen aan.
    Met  Olympisch kampioen Julien Absalon en  wereldkampioen José Antonio Hermida  is morgen de absolute top present .
    Aan de oevers van de Lienne heeft ex mountainbiker Jurgen Van Den Driessche een pittig parcours van circa 6 km en 250 hm/ronde uitgetekend , waar oa.  Kevin Van Hoovels, Bjorn Brems, Tim Wijnants en Jimmy Tielens het opnemen tegen  Sven Nys , Bart Wellens, Tom Meeusen, Bart Aernouts , Rob Peeters en Sven Vanthourenhout .
    Nicolas Vermeulen moet na een val in Antwerpen ,waar hij een gebroken enkel opliep,  moeten afzien van deelname aan de eerste van de vijf grote Belgische confrontaties.
    Voor de meeste veldrijders is het hun eerste MTB wedstrijd van het seizoen, met uitzondering van Bart Aernouts , die vorige zondag in Antwerpen aan de slag ging.
    Van Nederlandse zijde is het uitkijken naar Rudi Van Houts en Bas Peters, die in Antwerpen met zijn vierde plaats net naast het podium viel.
    De Australier Chris Jongewaard is  na Antwerpen zeker op revanche uit. De Australische kampioen kwam vorige week in de Antwerp Cup onmiddellijk na de start  ten val  en zette een prachtige remonte neer. Toen hij na die zware inspanning door een collega renner van het parcours  werd gereden , gaf hij er de brui aan.
    Bij de beloften zijn alle ogen gericht op Sebastien Carabin, Jeff Luyten, Bart De Vocht en Ruben Scheire . De  jonge MPL Specialized biker draaide in  Antwerpen lange tijd mee vooraan en leverde  met zijn tweede plaats meteen zijn visitiekaartje af.

    Voor het eindklassement  in de Begacom MTB Grand Prix  tellen de vier beste uislagen ,en de laatste manche in Geraardbergen levert extra punten op.

    Programma zaterdag:

    11.00 uur: Nieuwelingen - Fun A - Fun B - Dames Jeugd (60 min)
    13.00 uur: Juniores - Masters 1 - Masters 2 - Dames Elite (90 min)
    15.00 uur: Heren Elite en Beloften (105 min)


    Belgacom GP

    14/05: Stoumont (C2)
    2/06: Averbode (C1)
    18/06: Boom (C2)
    2/07: St-Vith (C2)
    9/07: Geraardsbergen (C1)

    Categorie:Belgian GP
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.12 Britten voor Dalby Forest
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De Britse Wielerbond maakte de selectie van 12 renners voor Dalby Forest bekend . Op 21 en 22 mei zullen de Briten in elke reeks vertegenwoordigd zijn.
    Liam Killeen ( Giant ) zal  als Brits kampioen aantreden bij de heren.
    Annie Last  zet op 20 jarige leeftijd de stap naar de elite dames en schuwt de confrontatie niet,  terwijl  wereldkampioene DH Tracy Moseley ( Trek) als gastrijder haar opwachting  maakt bij de dames .

    MTB coach Phil Dixon : "  Iedereen is blij voor eigen publiek te mogen rijden. We hebben in elke reeks minstens één vertegenwoordiger. Met het oog op Londen 2012  hopen we op een goede start in eigen land. Met Tracy Moseley hebben we een wereldkampioene aan boord. Voor haar  wordt het een uitdaging en een goede voorbereiding op de rest van het seizoen."

    geselecteerden :

    heren : Liam Killeen 
    dames : Annie Last - Tracy Moseley
    U23 heren : David Fletcher - Kenta Gallagher - Steven James
    U23 dames : Lily Mathews 
    Junior heren: Grant Ferguson - Matthew Sumpton - Ben Summer 
    Junior dames : Katy Winton - Bethany Crumpton


    Categorie:cross country
    12-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Valdarda Bike
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Na  Massa Marittima , Sirmione en Nalles vat Ivan Alvarez Gutierrez  (Giant Italia )  als leider de vierde manche van de Italiaanse competitie aan.
    Zondag wordt er in  de 19 de editie van de Valdarda Bike gestreden tussen de beste Italianen en een aantal  sterke internationale toppers. 

    Cannondale biker Marco Aurelio Fontana is de favoriet bij uitstek en voert de Italiaanse squadra met  Tony Longo,  Martino Fruet, Tony Lamastra, Yader Zoli, Andrea Tiberi, Umberto Corti en Michele Casagrande aan.

    De Italiaanse kampioen en zijn landgenoten  nemen  het op tegen de Zwitsers Ralph Näf en Martin Gujan , Cedric Ravanel en Stephane Tempier (Fra), de Rus Alexey Medvedev  en de jonge Portugees Ricardo Marinhero.
    Zal  Marco Aurelio Fontana de Spanjaard Ivan Alvarez Gutierrez  van de overwinning kunnen houden en de leiding overnemen? 
    7 ronden van 5 km krijgen de heren  voor de wielen geschoven in Lugagnano.

    De dames mogen voor 4 ronden het veld in.
    De Noorse Merida bikester en 8 voudige wereldkampioene Gunn Rita Dahle zal het kwaad krijgen tegen een sterke  Tanja Zakelj. De 22 jarige Sloveense leidt de Italiaanse reeks na 3 manches.
    Wat  de Italiaanse dames  Eva Lechner en Evelyn Staffler en de Franse Cecile Ravanel  ( GT -Skoda) zullen  inbrengen, weten we aanstaande  zondag.

    Veel wordt verwacht van Gerhard Kerschbaumer (TX Active-Bianchi ) , die bij de beloften de Italiaanse competitie  aanvoert .

    De Duitsers Moritz Milatz  ( BMC) en Manuel Fumic ( Cannondale )  zullen hun respectievelijke  derde en vierde plaats in het klassement  niet verdedigen en gaan aan de slag in de Bundesliga in Saalhausen.
    Fontana  past voor de Bundesliga  in Saalhausen en zal  bijgevolg zijn leidersplaats  na Munsingen  moeten afstaan.  
    Aangezien beide evenementen op dezelfde datum vallen verkiest Fontana  de wedstrijd in Luganano  boven de Bundesliga in Duitsland.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Robby De Bock op jacht naar UCI punten
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Nadat hij het wedstrijdseizoen redelijk succesvol aftrapte in Israël en Engeland kon Robby De Bock,  na de traditionele examenperiode  aan de universiteit van Delft  , de wedstrijden hervatten.
    Ditmaal  ging de Waaslander dichter bij huis aan de slag . Op 25 april startte hij  in het Nederlandse Nieuwkuijk.

    " Sponsor Edco is in de buurt gevestigd en de grote jongens zaten nog op de wereldbeker in Zuid-Afrika, dus ik was gemotiveerd om een mooie uitslag te rijden. Echter, doordat ik verkende tijdens de dameswedstrijd werd ik als straf achteraan het herendeelnemersveld geplaatst. In een verschroeiende start schoof ik meteen naar de toptien, maar moest hier toch even van bekomen. Uiteindelijk verloor ik in de eerste paar ronden de aansluiting vooraan en streed met vier anderen om plaats zeven.

    Deze plek kon ik ook verzilveren in de sprint en mocht zo dus 6 extra uci-punten achter m’n naam schrijven. Er zat meer in, jammer genoeg deed m’n (noodgedwongen) snelle start me iets te snel de das om. " vertelde de biker van het Waasland MTB team.

    Op 1 mei stond de Hors Category wedstrijd van Houffalize op de agenda met aan de start een halve wereldbekerbezetting
    Daar  vertrok De Bock  met top25 ambitie.
    " Die start op de Cote St-Roch ging me net als voorgaande jaren niet zo goed af en als 40ste  dook ik de afdaling in. In ronde twee begon ik mooi op te schuiven en haalde achtereenvolgens de sterke Nederlanders Boelen, Pietersma en Wubben in. Ik temporiseerde om m’n enthousiasme niet de bovenhand te laten nemen, toch kende ik al voor halfkoers felle krampen in m’n bovenbenen, wellicht een gevolg van een te abrupt gewijzigde fietspositie. Ontgoochelend ging ik aan de 80% zone uit de race en eindigde rond plaats 42, de UCI uitslag waarin ik 32ste genoteerde stond,  klopt dus niet.

    In Antwerpen zou de ambitieuse Waaslander een nieuwe kans krijgen om te tonen wat hij waard was. Een deugddoende stage met Ruben Scheire  gaf hem nog extra vertrouwen.
    "Meteen na het startsignaal schoof ik naar de kop om deze kort voor de eerste singletrack af te geven aan Tielens. Singletracks zijn er meer dan genoeg in Antwerpen, vooraan zitten (en blijven) was dus de boodschap. Dit lukte aardig, maar met Nieuwkuijk in het achterhoord liet ik me af en toe passeren om energie te sparen. Ditmaal geen enkel probleem meer met de fietspositie of spieren in het algemeen, nu kwamen echter felle zijsteken opsteken waardoor ik fel gas moest terugnemen. Ik zakte van positie vijf naar negen en eindigde ook op plek negen, opnieuw goed voor twee schamele  UCI puntjes en opnieuw had hier veel meer kunnen inzitten.

    Naast drie wedstrijden, waar het om allerlei redenen niet liep zoals hij het verwachtte, zijn toch  er ook  enkele lichtpunten.
     " Zo bevestigde Roozze, basics voor een actief lichaam, de samenwerking voor 2011 waardoor ik met hun CEP-recupsokken, Vangard-onderkleding en Sportique-cremes mee het beste uit mezelf probeer te halen. Naast massagebeurten die me door sponsor TU Delft worden aangeboden zal ik voortaan ook mezelf masseren met The Stick, hoe hoger het niveau hoe meer rust en recuperatie immers van belang zijn. Tot slot wordt ook de samenwerking met Edco intenser, zij bieden me zelfs de mogelijkheid om m’n masterstage bij hen af te werken, alwaar ik een nieuw fietsaandrijfconcept zal kunnen gaan uitwerken, wordt ongetwijfeld vervolgd! " aldus de 23 jarige biker uit Melsele.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Worldclass Mountainbike Marathon Challenge in Offenburg
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Aanstaande zondag staan in het  centrum van Offenburg maar liefst 2200 bikers aan de start van de Worldclass Mountainbike Marathon Challenge 2011.
    Voor de 7 de editie van dit evenement heeft de Zwitserse  marathon wereldkampioene  Esther Süß zich aangemeld. 
    Bij de heren is het ondermeer  uitkijken naar de Zwitserse  Stockli teamgenoten  Urs Huber en  Konny Looser en de Nederlanders  Ramses Bekkenk, Axel Bult en Bram Rood .
    Met   de lange Fransman Thomas Dietsch , en het Duitse duo Stefan Sahm en Karlt Platt zijn de Bulls  goed vertegenwoordigd en hopen minstens op één ereplaats.

    Om 8 uur vertrekt de Worldclass Mountainbike Marathon Challenge voor 84 km en om  9 uur gaat de 63 km van start.
    Om 9 u30  beginnen de deelnemers aan de 48 km en het laatste startschot voor de 32 km wordt om 10u10 gegeven.
    Maar liefst 25000 toeschouwers worden in de Offenburgse binnenstad en  in de omgeving van Rammerweier  verwacht.

    Zoals gebruikelijk zal Scheiderbauer Sports in afwacgting van de aankomst  voor het nodige entertainment zorgen.
     

    »



    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Chris Tutton redder van Race Face
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Wie is de nieuwe man achter Race Face.

    De  inmiddels 37 jarige Chris Tutton  kwam in 1994 bij Race Face en werkte tot in 2008 als verkoopsdirecteur voor het Canadese bedrijf in fietsonderdelen . Daarna ging hij als directeur  aan de slag bij Easton Bell Sports.
    Hij was het in het verleden  niet altijd eens met de werking en het management van het Race Face. 
    Net voor het faillissement wou het bedrijf  kopen, maar de put was te groot.
    RF werd  begin dit jaar door de bank overgenomen en onlangs openbaar verkocht. Van de 11 gegadigden, was Chris Tutton de hoogste bieder.
    Aangezien Tutton heel de inventaris , van machines tot testmateriaal heeft opgekocht, blijft voorlopig alles bij het oude , en de kwaliteit gegarandeerd.

    " Ik ben maar een gewone jongen. Mijn eerste fiets was een Rocky Mountain Hammer uit 1989. Mijn vader komt uit Whistler , vandaar dat ik met fietsen en skien ben opgegroeid.  Ik woon in North Shore en heb momenteel een  Kona One20, een  BMC SLC01 Pro Machine en een Ducati 1100 Monster thuis staan. Ik ben nog altijd gepassioneerd door fietsen  Maar ik had nooit gedacht dat ik naar Race Face zou terugkeren. "
    Tutton , die single is, blijft  voorlopig parttime in dienst van Easton.
    De toekomst voor het Race Face  uit Vancouver ziet er  met Tutton aan het roer, weer rooskleurig uit.



    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sabine Spitz in Duitse serie
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De  Olympische MTB kampioene is zondagnamiddag in een Duitse TV serie  op ARD  te zien.
    Sabine Spitz kreeg een gastrol in " Die Fallers-Eine Schwarzwaldfamilie.“ 

    De  opnames,  waarin ze zichzelf  speelt , werden gedraaid rond het Fallerhof  nabij Furtwangen in het Zwarte Woud. De actie scenes werden in een bos in Baden-Baden opgenomen. 

    Het zal  dus niet bij een eenmalig optreden blijven.  De 39 jarige Central Haibikester naakt twee keer haar opwachting in de reeks  nl. op 15 mei en op 2 oktober in de afleveringen 695 en 703.

    " Het is een gans andere wereld , maar  vooral bijzonder veeleisend." liet  de 12 voudige Duitse kampioene zich na de opnames ontvallen.


    Categorie:cross country


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Mijn favorieten
  • MTB foto's

  • Blog als favoriet !

    Archief per jaar
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 1973
  • 1972
  • 1971
  • -0001

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs