alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
11-05-2011
Pieter Geluykens
Al geruime tijd maakt Pieter Geluykens deel uit van de beloftevolle jongeren van het Be-Gold team onder leiding van Filip Meirhaeghe. In de Bundesliga in Munsingen reed hij zich na een spannede finale naar de tweede plaats. In Houffalize had de biker van het Trek KMC team geen al te beste dag. Na de eerste ronde ging zijn licht uit en verloor hij ,vermoedelijk door de warmte, veel tijd en plaatsen. Vorige zondag in Antwerpen nam de 17 jarige junior uit Aarlen een redelijke start en zat aanvankelijk in de buurt van Jens Schuermans.
" Het rondje in Antwerpen was langer gemaakt ten opzichte van vorig jaar, maar nog altijd even smal en snel. Ik voelde al gauw dat dit niet mijn beste dag was. Ik had opnieuw last van de warmte en ik begon weer tijd te verliezen. Toen Jens Schuermans, die plat was gereden terug voorbij kwam, kon ik bij hem aansluiten. Wij namen wat tijd terug op de koplopers en ik voelde mij weer beter. Maar ik maakte een foutje in een klimmetje en moest van de fiets. Ik verloor 15 en Schuermans was weg. Ik bleef op dezelfde plaats hangen en kwam als negende over de meet. Ik voelde de laatste 3 ronde dat mijn ribben aan de linker kant vast zaten en had daardoor last van mijn ademhaling.Ik was ook een vijs van mijn achterrem kwijt en daardoor bolde mijn wiel niet meer." besluit Pieter Geluykens.
Categorie:cross country
Race Face is terug
Race Face , één van Noord-Amerika toonaangevende producenten van hoogwaardige mountainbike componenten, bescherming en kleding, is verheugd aan te kondigen dat de deuren opnieuw openden vanaf 9 mei 2011. Race Face blijft gevestigd in het Canadese Vancouver. Een persbericht bevestigde dat het bedrijf de activiteiten hervatte op maandag 9 mei.
Na 18 jaar werking kreeg Race Face op 12 maart 2011 financiele problemen. Chris Tutton , die bij Race Face begon in 1994 en het bedrijf groot maakte, heeft Race Face opgekocht. In 2008 verliet hij de zaak om verkoopsdirekteur te worden bij Easton Bell. Hij is nog altijd gepassioneerd door Race Face, richt zich op kwaliteit en innovatie, en legt een hoog niveau van professionaliteit aan de dag . Race Face zal goed gedijen onder de controle Chris Tutton , en de toekomst ziet er weer veelbelovend uit voor het Canadees bedrijf. "Ik heb altijd in Race Face geloofd en in de kwaliteit van de producten die er gemaakt werden", zei Tutton. "Wij zullen op een zeer solide basis voortbouwen om aan de behoeften van onze huidige klanten te voldoen." Tutton blijft intussen op post bij Easton Bell Sports
Categorie:cross country
10-05-2011
Belgacom GP Stoumont
PROGRAMMA Stoumont
Zaterdag 14 mei
11.00 uur: Nieuwelingen - Fun A - Fun B - Dames Jeugd (60 min)
Julien Absalon heeft de Racer Bikes Cup in het Zwitserse Solothurn dan toch links laten liggen. De Fransman ging bij wijze van training aan de slag in de Route Verte voor cyclo sportieven in Vittel. De eerste 40 kilometers van de 108 km hield het peloton zich stil, maar op de eerste beklimming trok Absalon ten aanval. Hij werd terug gegrepen, maar ontsnapte uiteindelijk toch met 4 . Op 40 km van het einde waren ze nog met twee , maar Christophe Bétard moest op 25 km van de streep lossen en de Orbea biker eindigde solo in 2u40.
Zaterdag 14 mei maakt de tweevoudige Olympische kampioen samen met wereldkampioen José Antonio Hermida en Sven Nys zijn opwachting in de eerste Belgacom GP in Stoumont.
Vanwege een internationaal schuttersfeest, kan de wedstrijd van 15 mei in La Calamine ( Kelmis ) niet doorgaan en wordt het evenement naar 29 mei verplaatst.
29/5 La Calamine 22/5 Eupen 24/7 Ouren
Categorie:Evenementen
2011 WK Marathon Montebelluna
Op 26 juni is het zover : de 10 editie van de Gunn Rita Marathon ontvangt het WK marathon. Hiermee komt de droom van de Noorse wereldkampioene om ooit het WK marathon te organiseren op haar geliefkoosd parcours, uit. In het Noorden van Italie wordt het WK verreden met start en aankomst in Montebelluna ; de heren leggen 115 km met 2860 hoogtemeters af , de dames gaan voor 98 km met in het totaal 2290 hm. Naast de 2000 amateurs worden er 250 elites verwacht die strijden voor de wereldtitel. Op aanvraag werd het aantal toegelaten amateurs van 1500 naar 2000 opgetrokken; inschrijven kan dus nog steeds. Alle deelnemers die de Classic of de Marathon uitrijden, ontvangen een polshorloge als aandenken aan hun deelname. De horloge wordt vervaardigd in een beperkte oplage , is van topkwalileit en waterdicht . Er zijn vijf kleuren beschikbaar, dwz de regenboogkleuren. De horloges bevatten de inscriptie ' Finisher' of '2011 UCI Mountain Bike Marathon World Championships'. Er zal een speciale editie, zonder inscriptie te koop aangeboden worden voor 30 en de opbrengst daarvan gaat integraal naar het Unicef project in Afrika .
Na het overweldigend succes van het eerste Boot Camp , verwacht Roel Paulissen van 4 tot 10 juli de tweede editie onder leiding van Kris Hertsens in zijn woonplaats Rasun, nabij de Kronplatz. Maximum 20 personen kunnen in de Italiaanse bergen de kneepjes van het vak leren van een gespecialiseerd team met de tweevoudige wereldkampioen als spilfiguur.
4-10 juli 2011
20 personen
Gedurende een week word je begeleid door een topteam dat zowel op vlak van prestaties als van ervaring in het opleiden hun strepen hebben verdiend. Allen zijn gediplomeerd in hun specialiteit. (Lichamelijke Opvoeding, Kinesitherapie, fiets mecanicien, coaching, )
MTBclinics.be verzorgt deze week tot in de puntjes en verliest het fungehalte nooit uit het oog.
In het Tsjechische Bohnice nabij Praag werden afgelopen weekend ronden 5 & 6 van het EK BMX gereden. De Fransman Joris Daudet beheerste de beide reeksen in Praag . Bij de dames namen de Britse wereldkampioene Shanaze Reade en de Francaise Manon Valentino elk één reeks voor hun rekening.
uitslag
ronde 5 dames: 1. Shanaze READE Gr Br 2. Manon VALENTINO Fra 3. Aneta HLADIKOVA Tsj 4. Romana LABOUNKOVA Tsj. 5. Magalie POTTIER Fra
heren: 1. Joris DAUDET Fra 2. Jordy VAN DER HEIJDEN Ned 3. Jelle VAN GORKOM Ned 4. Raymon VAN DER BIEZEN Ned 5. Damien GODET Fra
ronde 6 dames: 1 Manon VALENTINO Fra 2 Magalie POTTIER Fra 3 Eva AILLOUD Fra 4 Aneta HLADIKOVA TSsj 5 Vilma RIMSAITÉ L
heren : 1. Joris DAUDET Fra 2. Edzus TREIMARIS L 3. Thomas HAMON Fra
4. Raymon VAN DER BIEZEN Ned
5. Maik BAIER D
Categorie:BMX
Kattenbergroute 2011
Op woensdag 15 juni richt de kazerne van Gent hun jaarlijkse Kattenbergroute in. Een fietstocht door een stukje Vlaamse Ardennen t.v.v. het goede doel. Voor de 13 de maal wordt deze een cyclo-toeristische omloop gereden en er is keuze tussen 25,50,80 en 110 km.
Inschrijven via kattenbergroute@mil.be en door 6 te storten voor 6 juni 11 op BE31 0011 7931 2155 GEBABEBB met vermelding van uw Naam + afstand die je wenst te fietsen + maat fietstrui)
Vorig jaar kon de organisatie rekenen op 1233 deelnemers.
Haast je dus, want de eerste 750 voorinschrijvingen geven recht op een prachtige wielertrui "kattenberg 2011"
Categorie:Evenementen
TREK KMC
Jarno Weemaes, Kenneth Coomans en Wout Alleman zijn de nieuwelingen die het TREK KMC team week na week in de kijker rijden. In Antwerpen moest dit snelle trio toch Gianni Van Donink, Jochen De Vocht en Bram Cools voor zich dulden en vielen ze alle drie naast het podium.
Kenneth Coomans :
"Vrijdag nog naar de dokter geweest voor een zware hoest en een lopende neus en soms snakken naar adem!!.Benieuwd wat da gaat geven !! En anders maak ik er maar een training van. Een heel kort, maar dit jaar toch al wat mooier parcours. Meer bochten en we mochten enkele afdalingen af. Ik mocht als 4de naar de start (volgorde inschrijving) en stond dus op de 1ste rij. Vorige week was ik heel slecht weg (achteraf eens naar de plaatjes gekeken van mn schoenen en de rechtse stond paraplu dat gene wat papa al maar steeds herhaalde de ganse week !!! ) Deze week was ik wel goed mee (ong. 5de) boven op de brug ging het wat te snel en moest ik een man of 4-5 laten passeren. In de klimmetjes (met zo veel man) kon bijna niemand bovenrijden. Jochen De Vocht ging er al snel vandoor en daarachter volgde Jarno Weemaes en iets verder een verbrokkeld groepje van 5 waar ik in zat. In de 2de ronde zat ik in een dipje maar omdat ze nog steeds niet boven reden op de klimmetjes kon ik telkens die 5-10 meter dichten. In de 3de (van de 6) ronde vond ik men ritme terug en kon ik van Wout en Stijn wegrijden (stijn viel dan nog door onderuit te schuiven in een bocht.) Zo kwam ik alleen te hangen op een 5de plek (Erno Mc Crae en Gianni Van Donink waren ondertussen al weggereden.) even later kwam Bram Cools nog heel sterk opzetten en zou zelf nog 3de worden. Ik reed nu 6de , maar iedereen bleef roepen dat ik 5de hing (blijkbaar had Erno zijn voor derailleur kapot gereden). In de voorlaatste ronde kwam mijn teamgenoot Wout Alleman nog heel kort en heb ik nog een tandje moeten bij steken. Toen kreeg ik te horen dat Jarno er een beetje doorzat . Ze riepen 25sec. naar mij (achteraf moesten dat er 35 zijn, maar ik ben er wel sneller door gaan rijden dus) met nog 1 ronde te gaan was ik wat verder weg gereden van Wout en zat ik nog 15 (en nu klopte het wel) seconden achter op Jarno. Op de dijk zag ik hem rijden, zo een 50 meter voor me. In het bosje nog eens alles gegeven maar ik kwam te laat en werd zo (heel blij) 5de. Zo eindigde de 3 Trek KMC nieuwelingen netjes achter elkaar van 4 naar 6.
Zijn vandaag nog eens naar de dokter gereden ; ik had koorts bij de aankomst van de koers en heb nu een hoest alsof mijn longen eruit gaan komen, morgen vrij gekregen van de dokter . Blijkbaar heb ik nog eens allergie voor de hoest siroop. Nu een weekje uitzieken hopelijk is het voor Stoumont beter ."aldus de jonge biker uit Schaffen.
Wout Alleman :
" Na 2 mindere wedstrijden en al enkele weken een slecht gevoel hebben we contact opgenomen met de sportdokter en zijn advies opgevolgd de afgelopen week. Zaterdag in Antwerpen parcours gaan verkennen en met een slecht gevoel terug gekeerd.. weer geen fut in de benen.. Nog even twijfel of ik wel zou starten maar na overleg besloot ik toch om te starten en te kijken wat deze wedstrijd zal brengen. Het startschot : Ik nam meteen de kopstart met Jochen Devocht ( hoewel ik niet op de juiste versnelling stond ). We konden al meteen enkele meters nemen en bij ingaan van de 2 de ronden hadden we al ruim halve minuut voorsprong op de achtervolgers. Het ging naar mijn gevoel redelijk goed , maar na de 2de ronde moest ik Jochen laten gaan. Hier voelde ik opnieuw dat ik niet dezelfde' poer' in mijn benen had als in Pepingen, anders had ik er kunnen bij blijven. Intussen was Jarno komen aansluiten en probeerden we met 2 terug naar Jochen toe te rijden. Maar spijtig genoeg kreeg ik even later opnieuw een serieuze terugval en moest ik me laten uitzakken tot bij Stijn Caluwe. Gianni Van Donink kwam met een ongeloofelijk versnelling over me heen net op het moment dat het bij mij heel slecht ging. Meer dan een ronde lang voelde ik me slecht en kon ik enkel hopen om bij Stijn Caluwe in het wiel te blijven . Intussen was Jelle Scheurmans komen aansluiten. Helaas maakte hij een foutje waardoor zowel Stijn als ik heel lang bleven stilstaan , we konden niet passeren op de klim en het duurde heel lang( wel een halve minuut ) voor Jelle terug op de fiets kon. Het begon net wat beter te gaan en ik was serieus dichter aan het komen op Kenneth Coomans . De laatste 2 ronden gingen dan weer goed en ik reed weg van Stijn. Bij ingaan van de laatste ronde zag ik Kenneth Coomans rijden ; nog 10 seconden . Helaas , alweer gesukkel op een klim door een voorganger, waardoor ik van de fiets afmoest en weer tijd verloor. Uiteindelijk eindigde ik als 6de in het totaal en derde bij eerste jaars. Het was toch al beter dan de 2 vorige wedstrijden , maar nog steeds niet met een goed gevoel aan het rondrijden. Deze week ga ik op consultatie bij de sportdokter en vermoedelijk zal dit meer soelaas geven. " aldus de 15 jarige Wout .
10-11 jarigen Sander De Vet Felix Kenzo Ibe Braeken Quiten Van Doninck Michiel Crijns Maarten Clauwaert Jonas Wellens Jason De Graeve Matisse Jacquemin Senne Joris
12 jarigen Jens Vertongen Timo Kielich Arne Vrachten Niels Van Ham Robbe Platteeuw Jonas Smet Brain De Graeve Wouter Pijpers Refa Staljanssens Jordi Poel
13jarigen Tom Van Ingelom Tijl Pauwels Jarne Driesen Thor Geluykens Cedric Beck Emile Verhulst Bert Van Asbroeck Tibo Ryckaert Wout Roggeman Rick Van der Sande
14 jarigen Andries Baert Nick Verheyen Arnoud Beeckman Stijn Simons Vincent Van de Perre Joren Alleman Maxime Jacqeumin Jasper Knaeps Liam Helsocht Sander Crijns
Categorie:KIDS
Kristien Nelen kent pechdag
Voor de Belgische kampioene Kristien Nelen werd de UCI wedstrijd C2 in Antwerpen een verhaal van pech die zich bleef opstapelen en resulteerde in een zesde plaats bij de dames. Een wedstrijd om snel te vergeten !
" Het begon al voor de koers. Bij de verkenning gemerkt dat de versnelling ontregeld was, dit laten nakijken en bleek dat de kabels geknikt waren. Te weinig tijd om nieuwe te steken dus hebben ze geprobeerd het zo goed mogelijk op te lossen, waarvoor dank aan de mannen van Scott-Lingier. Door familiale omstandigheden was onze teammanager én mekanieker Jan Goeman afwezig. Een kortere opwarming dan anders maar dat was niet zo erg, het was al warm genoeg .
Ik stond vooraan, maar was slecht weg, ik geraakte niet in mijn pedaal. In de bocht kon ik dan eindelijk gas geven en nog wat inhalen tot ik op de dijk achter Githa zat. Alles verliep goed tot we aan het eerste steile bergske kwamen. De renster voor Githa geraakte er niet op waardoor Githa in de problemen kwam, ik kon nog net op tijd reageren door vroegtijdig van de fiets te springen. Snel liep ik binnendoor en kon voor Githa terug opspringen en afdalen. De rest was al gaan vliegen. Het werd een harde strijd tussen ons tweetjes en we speelden geregeld haasje over. Aan de afdaling onder de brug ging ze in de remmen, ik niet en zo kon ik haar daar passeren. Na een steile afdaling en wat lusjes op het gras aan de andere dijk had ik een gaatje maar in het bosje schoof ik onderuit in een bocht en was ze er terug bij. De volgende ronde bleven we nog samen maar op het einde ervan geraak ik niet meer op mijn groot blad vooraan, ik trap wat ik kan maar het is moeilijk volgen op de lange rechte stukken. Ik beef ervoor gaan want je weet maar nooit op dit parcours...Maar toen na een afdaling mijn ketting vastzat tussen het frame was het over en uit. Het duurde even voor ik weer weg was en ik geloofde er niet meer in, het was onmogelijk om dit nog goed te maken. Ik bolde dan nog maar wat rond zonder overtuiging en toen later ook nog mijn achterwiel loskwam had ik het wel helemaal gehad!
Een 6 de plaats toch nog en wat UCI-puntjes, maar meer niet. Iedereen kan eens pech hebben, Nicolas brak z'n voet bij een onnozele val ,dus kwam ik er nog goed vanaf! Een koers om snel te vergeten en vooruit te kijken naar wat nog komt!" aldus de Goeman Scott dame uit Essen.
Categorie:cross country
Remy Mertz Provinciaal kampioen in Vielsalm
Remy Mertz, tot nu toe succesvol in verschillende internationale MTB wedstrijden, is in Vielsalm Provinciaal kampioen bij de nieuwelingen geworden. De biker van Veranda Willems schreef het wegkampioenschap van Waals-Brabant - Namen - Luxemburg voor 16 jarigen op zijn naam en kaapte de titel weg voor Julien Kaise en Mathieu Destanberg.
Categorie:cross country
Wielerbond Vlaanderen
BELANGRIJKE MEDEDELING :
De MTB training van WBV voorzien voor woensdag 11 mei in Stoumont zal NIET doorgaan.
Categorie:cross country
Stoumont reglementen
Om alle discussies te vermijden ivb met de MTB wedstrijd van zaterdag aanstaande in Stoumont , is het wenselijk om art 6 van de Belgacom GP reglementering nog eens na te slaan.
belangrijk punt :
Artikel 6 Inschrijving
Alle renners dienen zich vooraf in te schrijven via de site van de firma belast met de tijdsregistratie. Voor 2011 is dat Chronorace. De inschrijving voor elke wedstrijd wordt afgesloten op 12u00 drie dagen voorafgaand aan de wedstrijd. Renners die niet tijdig zijn ingeschreven komen niet in aanmerking voor het opmaken van de startvolgorde van de eerste wedstrijd. Alle - ook de vooraf ingeschreven - renners betalen het inschrijvingsgeld ter plaatse: 15 voor de categorie(ën) ingeschreven op de UCI kalender en 10 voor de andere categorieën. (Uitgezonderd UCI ELITE MTB team renners, welke gratis mogen deelnemen aan UCI wedstrijden)
Renners die niet reglementair vooraf ingeschreven hebben betalen 5 euro bijschrijfgeld.
In de 4 de editie van de Raid Des Géants in het Franse Attiches scoorden de Belgen vrij behoorlijk. Tussen alle Franse geweld meerdere Vlamingen in verschillende reeksen. Na een korte, met motoren begeleidde start ,zat het al direct goed voor de Belgen.
Vincent Seynave ('tVelokot), Lode Labeeuw (Lingier), Kurt Vankeirsbilck (Sportivo) en Patrick Goos ( 'tVelokot) zaten meteen mee aan de kop van het 460-koppige peloton (de 2 afstanden samen).
Terwijl onze landgenoot Patrick Goos na een 10-tal kilometer traditioneel wat gas moest terugnemen, konden Lode Labeeuw en Vincent Seynave in een groepje net achter de kopgroep standhouden.
Het parcours liep bijna uitsluitend in het bos en op de droge ondergrond werd er serieus gevlamd. Door de snelheid was het kwestie van heel geconcentreerd te blijven en het stuur niet te verliezen . Op dit bochtige parcours moest Vincent Seynave het na een tijdje stellen zonder achterrem , waardoor hij redelijk wat risico's moest nemen.
Door mee te zijn met de eerste 30 wist Patrick Goos dat een goede plaats bij de masters2 in het bereik lag. Met de Franse Franck Parisis had hij een geduchte tegenstander , maar toen Dominique Deleersnijder (O2bikers) uit de achtergrond kwam opzetten, kon Goos zijn spoor volgen en zo zijn directe concurrent achterlaten.
Het leverde Goos een 24 ste plaats algemeen op en een 2 de stek bij de masters2 (+45). " Mijn 3 de podium op rij in Attiches waar de reeksindeling +45 me als 48-jarige kansen biedt." aldus Patrick Goos van 't Velokot team.
Bij de masters1 (30-45) eindigde Lode Labeeuw sterk 2 de en 4 de algemeen. De 33 jarige Vincent Seynave eindigde op een 7 de plaats en als 4de bij de masters 1. " Gans de koers samen met Lode Labeeuw en 3 Fransen gereden ; een losgekomen remklauw besliste echter dat ik niet kon mee sprinten voor een podiumplek , jammer. " aldus Vincent Seynave.
Categorie:Marathon
KIDS Cerfontaine
In Cerfontaine bij de meren van l'Eau d'Heure kwamen 94 kids opdagen voor een wedstrijd op het trainingsparcours van de Wielerschool van wijlen Marc Soussigne.
Bij de 14 jarigen legde Cedric Luyckx ( MTB Langdorp) uit Bekkevoort beslag op de derde plaats.
Bij de meisjes was Lize Struyf andermaal de beste.
uitslagen:
Benjamins: Laurentz Rex , Louis Decoster , Nathan Massoz
meisjes : Emeline Detilleux , Sokoll Corina
Minimes : Banelis Bjarne , Louis Jamain , Cédric Luyckx 13 jarigen : Rémy Cara , Alexander Bünn, Arthur Baude
meisjes : Lize Struyf ,Eva Maria Palm , Ophélie Hoyaux
Categorie:KIDS
Austria Cup voor Alex Gehbauer
74 deelnemers uit 12 landen gingen voor 8 ronden van start in de C 1 wedstrijd in het Oostenrijkse Stattegg. De 21 jarige Oostenrijkse beloft Alexander Gehbauer won voor de 24 jarige Uwe Hochenwarter en de Oostenrijkse XC kampioen Christoph Soukup. Op de bijzonder technische omloop van 3,18 km en184 hm gingen Uwe Hochenwarter van MTB Team Muskel-Kater Genesis en Alexander Gehbauer ( KTM) meteen aan de haal. Christoph Soukup en wereldkampioen Alban Lakata waren op achtervolgen aangewezen. Op 3 ronden van het einde kon Soukup vooraan aansluiten , maar moest in de laatste afdaling opnieuw passen. Alexander Gehbauer won voor Uwe Hochenwarter en Christoph Soukup. Karl Markt ( Felt) legde beslag op de viijfde plaats, terwijl Alban Lakata ( Topeak Ergon ) vrede moest nemen met de 7 de stek.
Bij de vrouwen ging de zege naar Nina Homovec. De Sloveense haalde het voor haar landgenote Tanja Zakelj en de Noorse Elisabeth Sveum.
heren :
1 Gehbauer Alexander U23 in 01:31:03,96 2 Hochenwarter Uwe 01:31:14,74 3 Soukup Christoph 01:31:20,76 4 Hynek Kristian Tsj 01:31:37,61 5 Markt Karl 01:33:20,72 6 Brzozka Piotr POL U23 01:33:26,39 7 Lakata Alban 01:34:45,82 8 Metzler Hannes 01:35:44,79 9 Leisling Matthias D 01:36:07,69 10 Boudny Pavel Tsj 01:37:12,23
dames : 1 Homovec Nina SLO in 01:28:31,93 6 2 Zakelj Tanja SLO 01:29:16,46 6 3 Sveum Elisabeth NOR 01:29:49,58 6 4 Giacomuzzi Elena ITA 01:19:22,27 5 5 Osl Maria Oostr 01:21:24,37
Categorie:cross country
Chris Jongewaard maakt indruk
Als voorbereiding op de World Cup in Dalby Forest zag Chris Jongewaard de wedstrijd van zondag wel zitten. De Australier kwam dan ook super gemotiveerd aan de start van de Antwerp Cup. Na zijn val in de start was Jongewaard sterk bezig en begon aan een opmerkelijke inhaalrace. In de derde ronde is hij in een bocht door een renner uit het parkoers gereden en toen was voor de Australische kampioen de maat vol. Met schaafwonden aan armen en benen is hij dan ontgoocheld uit de Belgische wedstrijd gestapt. Hij had immers benen voor een zeer goed resultaat en liep hij in Antwerpen jammergenoeg een aantal belangrijke UCI punten mis.