Rolf Wouters Advocaat Hofstraat 16 Houthalen tel . 011/52 52 70
Inhoud blog
  • link naar nieuwe site
  • Lancering nieuwe website
  • PROJECT 91 IN THE USA
  • Patrik Gallati naar Fischli Bike
  • Freelance-fotograaf Danny Zelck wordt officiële 'teamfotograaf' van het Granville Factory Team
  • Bike Inn 2014
  • Pascal Hossay naar Hard’n Bikers
  • Esther Süss denkt niet aan stoppen
  • Bart Brentjens komt ten val
  • Stop and Go
  • Velofollies 2014
  • Orange Monkey team
  • Zilver voor Mark Verloo
  • 24 u Finale Ligure
  • Winst voor Yorben Van Tichelt
  • Eva Lechner derde in Rome
  • Fietssportief Cup Landgraaf
  • Jonas Wellens pakt Limburgse titel
  • Todd Wells papa
  • Wereldbeker CX Rome
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgian GP (218)
  • BK (126)
  • BMX (744)
  • Crocodyle Trophy (53)
  • cross country (5668)
  • Downhill (728)
  • EK (141)
  • Eliminator (75)
  • Enduro (74)
  • Evenementen (919)
  • Flanders Cup (192)
  • Freeride (143)
  • Interview (71)
  • Kalender 2014 (248)
  • KIDS (348)
  • LMTB (170)
  • Marathon (1083)
  • meerdaagsen (593)
  • Nederland (54)
  • Olympische Spelen (90)
  • Produkten (201)
  • reglementen (40)
  • Strandraces (134)
  • Te Koop (17)
  • Trial (304)
  • varia (493)
  • veldrijden (379)
  • video (3)
  • Wallonia Cup (1)
  • WK (220)
  • World Cup (533)
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    MTB-LILY
    alles over mountainbiken en BMX
    met Lily en Chantal
    14-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jean Biermans slaapt in een High Altitude tent
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Dit jaar komen er op 24 u wereldkampioen ( duo's)  Jean Biermans heel wat nieuwigheden af.
    Nadat de 36 jarige Nomadesk biker  in contact kwam met C Bear,   ambassadeur  werd van  de Nederlandse Bart's Twenty race,   viel  er ook een uitnodiging voor het WK 24 u  solo en voor de SKS Kellerwald Bike Marathon in de bus.

    Heel recent komt ook  b-Cat  in het succesverhaal voor.

    Naast de kopman van Rabobank Pro cycling team  Robert Gesink , die het uithangbord van  b-Cat is, slaapt sinds kort ook  Jean Biermans op grote hoogte.

    " Enkele weken geleden ging op bezoek bij Ivo Klein Bluemink van b-Cat in  het Nederlandse Tiel.
    Het eerste gesprek verliep vlotjes ; bij  een Cappuccino gaf Ivo mij uitleg over het bedrijf , dat veel meer doet dan Altitude tenten verkopen of verhuren.
    Bij nader inzicht  is dat maar een kleine tak van het bedrijf.
    Brandpreventie,voedsel en museumstukken luchtdicht afsluiten zijn zaken waarmee het bedrijf  groot geworden is." zegt de Nederlander die momenteel in Hasselt woonachtig is.

    " Terug naar de High Altitude tent :  met mijn tent kan ik tot 3000m liggen , het  kan hoger,  maar dat is niet nodig in mijn geval. De generator ASG 10, staat bij mij op de kamer, maar de slang is lang genoeg zodat ik ze eventueel in een andere kamer kan zetten. Met de O2 meter in de tent kan ik precies zien hoeveel zuurstof er aanwezig is.
    De saturatiemeter geeft aan hoeveel zuurstof in mijn bloed zit.
    De saturatiemeter, ook wel oximeter of pulse-oximeter genoemd is een medisch hulpmiddel in de vorm van een clip om via de vinger de hoeveelheid zuurstof in het bloed te meten ; een belangrijke graadmeter voor sporters, longpatiënten etc. "aldus Biermans, die dit jaar getraind wordt  door Rob van der Werf.

    Wat is zuurstofsaturatie?

    In het bloed zitten rode bloedcellen die zorgen voor het transport van zuurstof naar de weefsels.
    In deze rode bloedcellen zit Hemoglobine (Hb) dat zich aan zuurstof bindt in de longen en dit in de weefsels weer loslaat.
    Arteriële zuurstofsaturatie, ofwel saturatie, is de graadmeter voor de hoeveelheid zuurstof die aan het hemoglobine in de rode bloedcellen gebonden is.

    Deze saturatie wordt uitgedrukt in een percentage, dat bij gezonde mensen boven de 95% ligt.
    Voor aanmaak van bloedlichaampjes moet je rond de 90/92% liggen dus +/- 3000m of te wel 15.1%O2

    Wat is het doel van het slapen op hoogte
    Sleep High,  Train Low !

    Hoogtetrainingseffecten zijn:

    verhoogde zuurstofopname
    verhoogde doorbloeding skeletspieren
    verkorte herstelduur
    minder melkzuurproductie
    vermindering van spiervermoeidheid

    info : http://www.hoogtetraining.nl/Werking_en_Effect.html

    " De eerste dagen moet je opbouwen! Ik ben van 1750m naar 2500m gegaan en lig nu op 3000m hoogte.
    Na wat hectische dagen was ik wel iets vermoeid ; mede door een lichte verkoudheid was het even wennen.
    Ook de korte nachten , als je met die fiets van Hasselt naar Nederland  gaat werken, moet je  iedere dag vroeg uit de veren , spelen een rol.
    Maar ik voelde me ondanks alles wel lekker op de fiets, de benen draaiden soepel en leken minder snel te verzuren!
    Geloof me , ik heb ze wel  degelijk  getest , ik ken mijn lichaam tamelijk goed na zoveel jaren op de fiets en weet  bijgevolg hoe het reageert.
    Natuurlijk moet het echte effect nog komen,  binnen enkele dagen weten we meer.  Nadat ik de Kellerwald bike marathon gereden heb , kan ik de eerste conclusies trekken.
    Ik verwacht niet dat ik ineens "superman" word !  Mijn zwaar gehavend  linker been zal er niet sterker van worden, helaas. Maar dit is zeker een kans om mijn  niveau op te tillen ."

    Tussen de gebruikers staan grote namen als  Robert Gesink, Theo Bos , Stef Clement & Kenny van Hummel .
    Recent werd dus wereldkampioen  Jean Biermans aan het lijstje toegevoegd.

    Voor inlichtingen kan je  Biermans altijd vrijblijvend  contacteren.

    mail : biermans.jean@gmail.com

     


     


    Categorie:cross country
    13-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bundesliga Munsingen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Volgend weekend staat de 25 st editie van de voorjaarklassieker in Munsingen op het programma. Voor deze jubileum uitgave hebben er zich bijna 1400 deelnemers uit 18  verschillende landen gemeld. Jammer genoeg heeft een Russische delegatie  uit St Petersburg geen visum kunnen vastkrijgen.
    Heel wat internationale vedetten met daaronder wereldkampioen José Antonio Hermida en Ralph Naf van Multivan Merida , Marco Aurelio Fontana, Manuel Fumic en Martin Gujan ( Cannondale ),  Emil Lindgren en zijn Nederlandse  teamgenoot Henk Jaap Moorlag  maken hun opwachting in de eerste manche van de Bundesliga..
    De Zwitser Ralph Naf komt als  drievoudig winnaar en titelverdediger aan de start. Naf weet precies hoe hij de 5 km lange koers moet indelen en waar het verschil zal worden gemaakt. José Antonio  Hermida heeft er nog nooit gewonnen ; een paar keer werd hij door pech genekt en enkele keren was hij er heel dicht bij.
    De lokale held Manuel Fumic houdt van zo'n snelle omloop en zou  Munsingen graag eens winnen.
    Jochen KäB zou graag op het elan van de Cape Epic verder gaan en zijn uitstekende vorm doortrekken.
    Het Duitse Felt-Ötztal-X-Bionic Team  komt met de Oostenrijker Karl Markt  en Thomas  Litscher aan de start en mikt op eremetaal.

    Vele ogen zijn gericht op de Zweed Emil Lingdren en zijn  21 jarige ploegmaat Henk Jaap Moorlag. In Cyprus toonde Moorlag zich al de snelste en  de vraag is  hoe de Rabobank -Giant  biker de vroege overstap naar de elites zal verteren. 

    Bij de dames zijn de deelnemers aan elkaar gewaagd , al heeft Sabine Spitz  op de Alb al 3 keer gewonnen. Vorig jaar was de Oostenrijkse Lisi Osl de sterkste na een mooie strijd met de Sloveense Blaza Klemencic ; Elisabeth Brandau  werd toen  derde.  Zo kort bij de eerste World Cup in Zuid Afrika zijn de dames  allemaal in vorm en is het moeilijk in te schatten wie het laken naar zich toe zal trekken.
    Naast de Europese kampioene Kartin Leumann heeft ook haar Zwitserse landgenote Nathalie Schneitter (Colnago Arreghini Südtirol)zich aangemeld.
    De 27 jarige Deense Annika Langvad (Easton Rockets) kende  een mooie seizoensstart in Cyprus en  zou wel eens verrassend voor de dag kunnen komen.
    De Duitse Anja Gradl van het  Ghost Racing-Team  en  Alexandra Engen ,de wereldkampioene bij de beloften,  worden samen met de Tsjechische Tereza Hurikova getip als mogelijke podiumkandidates. De Nieuw Zeelandse  Rosara Joseph van het  Rabobank-Giant team heeft de Oceanische tiel op zak en wil zich in Europa ook bewijzen.

    Bij de jongeren is het uitkijken naar de Belgische delegatie en ook de beste Belgische juniores komen in Munsingen aan de start .


    Programma

    zaterdag  16 april
    9.30  u. voorjaarsmarathon
    Schwörer-Haus Kids-Cup
    9.40 u U9
    10.00 u U11
    12.45 u U13
    13.30 u U15
    AOK Grand Prix
    14.15 u  U17 
    15.00 u  Centurion Sprint Dames/Heren kwalificatie
    ca.16.15 u Centurion Sprint Dames/Heren finale


    zondag 17 april
    09.00 u  U19 junioren
    10.30 u  U23 herenAlb-Gold Classix
    12.15 u  dames elite/juniores dames U19
    14.00 u   heren elite









    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Warm Up 2011
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Château de Berne in Lorgues was afgelopen weekend het toneel van de Warm Up 2011, de eerste manche van de  vierdelige All Mountain Series ( enduro) .
    De  30 jarige Fransman Fabien Barel (Mondraker ) toonde zich 2 weken voor de World Cup DH in Pietermaritzburg  supersterk en klopte , net als vorig jaar zijn teamgenoot Aurélien Giordanengo. 
    Commencal biker en enduro specialist  Rémy Absalon vervolledigde het podium .

    Bij de vrouwen  liet  Anne- Caroline Chausson met haar nieuwe Ibis zich opmerken . Met een 33 ste plaats algemeen ging ze Sabrina Jonnier (Maxxis Rocky Mountain) en Anna Israel vooraf.



    Categorie:Downhill
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.iXS Dirt Masters Festival
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De voorbereidingen  voor het iXS Dirt Masters Festival draaien op volle toeren en de eerste inschrijvingen zijn al binnen.
    Van 2 tot  5 juni 2011 verwelkomt Bikepark Winterberg Europa's grootste freeride evenement met als hoogtepunten de iXS German Downhill Cup,  de Scott 4X Challenge en de ' Silver ' SKS Slopestyle contest : een onderdeel van de  Freeride Mountain Bike World Tour 2011.
    De kwalificaties  van de Slopstyle contest hebben zaterdag  4 juni vanaf 16 u plaats.  De finalisten strijden vanaf 20 u voor een dikke prijzenpot en een  wildcard voor de Red Bull District Ride in Nürnberg .

    voor meer info  en inschrijvingen :

    http://www.ixsdownhillcup.com/

    Categorie:Downhill
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Copa Caja Rural 2011
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    In de 4 de manche van de achtdelige Caja Rural MTB Cup 2011 zaten de weersomstandigheden niet mee.  
    In Tudela  in de Spaanse provincie Navarra, domineerde Orbea biker Iñaki Lejarreta bij zeer koud en somber weer .Op dit zeer technisch parcours was de strijd om de tweede plaats veel  spannender en legden Patxi Cia (MSC) en  Raul Serrano (Conor-Saltoki) beslag op plaatsen 2 en 3.

    Na tegenvallende 12 de plaats van Julien Absalon  in de Racer Bikes Cup in Lugano scoorde het Orbea team  afgelopen weekend  met de zege van  Iñaki Lejarreta in Tudela  en met die van  Ruben Ruzafa in Buda.


    Categorie:cross country
    12-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Shimano in actie

    Shimano Europe  zal deze maand   150.000  € schenken aan het Nederlandse Rode Kruis om slachtoffers van de aardbeving  in  het Noordoosten van Japan te helpen .
    Bovendien werden alle werknemers van het bedrijf gevraagd om een ​​vrijwillige bijdrage te leveren.
    De financiële steun komt bovenop de 850.000 €  die het Japanse moederbedrijf  reeds toegewezen  heeft aan het Japanse Rode Kruis, en  naast het leveren van winterkleding ter waarde van  240.000 €. 
    Marc van Rooij, voorzitter van Shimano Europe, zei:  "We willen ons medeleven en onze steun te betuigen aan de duizenden mensen die getroffen zijn door de tragedie, en hopen op een snel en volledig  herstel."


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gody Jacobs 3 de in Honselersdijk

    Naast het succes van Irjan Luttenberg, Michiel van der Heijden , Anne Terpstra en Thijs Zuurbier bij de juniores, wist Gody Jacobs zich als één van de weinige Belgen te onderscheiden in  het Nederlandse Honselersdijk.

    Maar liefst  74 deelnemers stonden aan de start bij de masters 1  en de Belgische kampioen  moest bij de laatsten vertrekken . Na de eerste bocht draaide Jacobs ongeveer rond de 30 à 35 plaats  , maar het was veel  draaien en keren , waardoor het moeilijk was om voorbij te steken . Het ging onmiddellijk zeer snel en de Limburgse Trust biker zat na 1 ronde rond de 17 de plaats .
     
    " Het was afzien en in de laatste ronde zette ik alles op alles en naderde  tot op een 9 tal seconden , maar toen zat  stik dood , en bolde als 3 de over de meet . Moest ik  van voren hebben  kunnen vertrekken,  had er zeker meer in gezeten , maar ik was toch zeer tevreden over de wedstrijd." aldus de Trust biker.

    Bij de masters 2 ging de zege naar Edwin Raats , die Rob Barel en Arne Nuijs achter zich liet. Onze landgenoot  Ronny Geerts viel met zijn vierde plaats net naast het podium .

    masters 1
    1. John v.d. Wouw
    2. Ewart van der Putten
    3. Gody Jacobs
    4. Luc van Eck
    5. Patrick de Laat

    masters 2
    1. Edwin Raats
    2. Rob Barel
    3. Arne Nuijs
    4. Ronny Geerts
    5. Frans Groenendijk




    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.CRAFT BIKE TRANS GERMANY powered by NISSAN 2011
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    50 dagen voor de start van de 5 de Trans Germany is de  route volledig uitgestippeld. De marathon van 1 tot en met 4 juli onderging  heel wat veranderingen ten opzichte van de voorgaande jaren.
    De route van het Duitse Sonthofen  via Pfronten (D),  het Oostenrijkse Lermoos en Garmisch-Partenkirchen (D) naar Maurach/Achensee (Oostenr )belooft zeer zwaar te worden.
    De 1200 deelnemers krijgen een gevarieerd parcours van 324 km met 8463 hoogtemeters  voorgeschoteld dat leidt door de bergen en niet om de bergen heen. De mooiste landschappen , met 3 meren nl. de Walchensee , de Sylvenstein-Speichersee  en tot slot de Achensee ,komen op de route van de Trans Germany  voor.

    De Zwitserse winnaar van de Cape Epic 2011  Christoph Sauser zal zijn titel in 2011 verdedigen en wordt als topfavoriet bestempeld.

    http://www.bike-transgermany.de/


    Categorie:Evenementen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jim Thijs 6e in Las Vegas
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Jim Thijs is knap 6e geworden op de XTERRA manche in Las Vegas. Thijs bereidt in de Verenigde staten zijn Europees XTERRA seizoen voor.
     
    Voor Thijs is zijn 6e plaats een opsteker van formaat: “Het was misschien niet de beste race uit mijn carrière, maar dat was ook de bedoeling niet. De zaken waaraan ik de voorbije winter gewerkt heb verliepen perfect. Een opsteker om te weten dat ik op de goede weg ben.”
     
    Thijs kwam als 7e uit het water, samen met Wereldkampioen Conrad Stoltz. Thijs: “Na de wissel reden de leiders niet ver voor ons uit maar in tegenstelling tot Stoltz besloot ik om de kloof niet in één ruk te dichten. Gedurende de mountainbikeproef werd het broeiheet en ik besloot om niet te forceren. Ik kon enkele plaatsen opschuiven maar verloor ook 2 posities toen eerst Middaugh en later Lebrun me passeerden.”
     
    Uiteindelijk begon Jim Thijs als 8e te lopen en kon diep in de finale nog 2 tegenstanders inhalen. Thijs: “Uiteindelijk bleek de kloof met winnaar Middaugh kleiner dan verwacht dus dat schept hoop voor de toekomst."

    Categorie:varia
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Central Haibike Pro Team
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Het Duitse Central Haibike Pro Team heeft de seizoensstart niet gemist.  Het vrouwenteam  rond Sabine Spitz , dat dit jaar van Ghost naar Haibike stapte , is klaar voor het internationale werk.
    In de Racer Bikes Cup in Lugano reed de Tsjechische Tereza Hurikova zich na een slechte start naar de tweede plaats. Ze ging haar teamgenote Sabine Spitz voorbij , die gevallen was en pakte  uiteindelijk ook de Francaise Cecile Ravanel.

    Op deze zeer technische omloop  zette ze in de laatste ronde de beste tijd neer en naderde tot op 11 sec van de Oostenrijkse winnares Lisi Osl.
    "Dit had ik echt  niet verwacht. Ik was afgelopen week nog verkouden en kon niet ten volle trainen.  Dit is het beste wat ik sinds lange tijd gepresteerd heb. " zei de Tsjechische.

    Na het cyclocross seizoen komt ook  Olympisch kampioene Sabine Spitz stilaan terug op haar nieveau.  Haar zesde plaats in Schaan wist ze  in Lugano  te verbeteren .Na een val in de tweede ronde verloor ze de aansluiting met de kopgroep , maar wist zich  terug te herpakken om als vierde te eindigden.

    Het Central Haibike Pro Team  haalde met Kathrin Stirnemann de zege bij de beloften binnen. De 21 jarige Zwitserse legde beslag op de 8 ste plaats algemeen en was daar uiterst tevreden mee.

    Ook Elisabeth Brandau reed  het Central Haibike Pro team  naar het hoogste schavotje.  Ze won de eerste manche van de Schwarzwald-Täler Cup  in Hausach op overtuigende wijze. Brandau  had maar liefst vier minuten voorsprong op Almut Grieb, die als tweede finishte.
    " Dit was eigenlijk maar als training beschouwd omdat ik vrij vermoeid  was na de stage op Mallorca. Maar ik ben tevreden met mijn eerste zege van het seizoen ." aldus Brandau.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Topcompetitie #2 - Aarschot - 17 april 2011
    BMX Topcompetitie 17  april Aarschot


    Wegomleiding: Wegens werkzaamheden in Aarschot, volg je best de omleiding uitgelegd op onze site


    http://www.bmxbekaf.be/





    Categorie:BMX
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tinker Juarez wint Vision Quest
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vorig week stak Tinker Juarez  ' The Warrior's Society' in  Santa Ana Mountains  een hart onder de riem met zijn deelname aan hun evenement. De club zet zich in voor het behoud van de fietspaden in het Cleveland National Forest en houdt de oude traditie van de Indianen in ere.
    Ben Bostrom en Dout Andrews waren de snelle starters, met Tinker Juarez in de achtervolging. Als snel nam de 50 jarige Cannondale biker de leiding over en fietste zich  1 minuut voorsprong bij elkaar.
    Na de val van Bonstrom kwam  de Costaricaan Manuel Prado sterk opzetten en naderde tot op 40 sec van Tinker Juarez,  die lek reed en veel tijd verloor. 
    Manny Prado wist een voorsprong van 5 minuten uit te bouwen op Juarez, maar reed op zijn beurt lek en zag de overwinning in rook opgaan.
    Zo  won Tinker Juarez de marathon  in 5u 10 min voor Dana Weber en Many Prado.

    top 5

    1. Tinker Juarez (Cannondale Factory Racing) 5.10.42
    2. Dana Weber (Trek) 5.13.32
    3. Manny Prado (Sho-Air) 5.18.50
    4. Doug Andrews 5.24.56
    5. Nate Whitman 5.37.52


    foto : photoreflect

    Categorie:Marathon
    11-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nissan European DH Cup
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Alvorens af te reizen naar Zuid Afrika, ging een aantal internationale downhillers van start in het Spaanse Maçanet de Cabrenys nabij de Franse grens.
    Deze wedstrijd  was de tweede manche in de Spaanse DH serie en de eerste manche van de Nissan European DH Cup .

    De Spanjaard Bernat Guardia (Massi ) won  in  2:26  en verwees met 1/10 van een seconde Antonio Ferreiro  naar de tweede plaats.
    De 33 jarige  Fransman Cedric Garcia  (CG Racing Brigade) werd derde op zijn nieuwe Santa Cruz Carbon.

    De Francaise Floriane Pugin ( Scott 11 ) zette 2:49.346  op het scorebord en was daarmee  6.942 sec sneller dan haar teamgenote Emilie Siegenthaler.
    Op 21,95 sec eindigde de Spaanse Vicky Hernandez voor Fanny Lombard.

     


    Categorie:Downhill
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ruben Ruzafa primus in Buda
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Ruben Ruzafa won net als vorig jaar de marathon in Buda ( Malaga) .
    In deze  70 km lange wedstrijd met 2450 hoogtemeters  kreeg thuisrijder Ruben Ruzafa  stevige concurrentie van Marc Traiter.
    Na  ongeveer 3 uur wedstrijd werd er gespurt  voor de zege.
    Orbea biker  Ruzafa deed er 2:55:29  over , zijn rivaal finishte in 2u55 en 36 sec. Alejandro Diaz werd derde in een tijd van 3:03: 07.

    Bij de vrouwen deed ook Anna Villar haar zege van vorig jaar  over.  Ze won in 3:41:18 en had een comfortbele voorsprong op Rocío Gamonal en  Natalia Benítez.


    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nissan Belgian Downhill Cup

    Nissan Belgian Downhill Cup

    16 - 17 april : Hoei

    28 - 29 mei : Namen

    10 - 11 juli : La Roche

    9 - 10 september : Bouillon

    1 - 2 ockober : Malmedy


    Categorie:Downhill
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mr Price Karkloof ( Zuid Afrika )
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Op het driedaagse MTB event  in Karkloof ( KwaZulu-Natal)  schitterden  achtereenvolgens  Greg Minnaar, Burry Stander en Max Knox voor een massaal opgekomen publiek
    Zaterdag won Greg Minnaar  zoals verwacht de Mr Price Downhill .
    Burry Stander klopte Philip  Buys  in de shortrack race met  18 sec. Rourke Croeser finishte  als derde en sleepte zo de zege bij de beloften in de wacht.
    In de cross country wedstrijd kwam Burry Stander opnieuw sterk voor de dag. Philip Buys en Paul Graig  waren de vroege leiders, maar Burry Stander liet hen niet lang begaan. Toen ook Kevin Evans aansloot was het zo goed als zeker dat het tussen Stander en Evans zou gaan.
    Eens te meer toonde de Specialized biker zijn sterkte en won voor Kevin Evans , Philip Buys en Brandon Steward.

    Als afsluiter van het MTB festival won Max Knox zondag overtuigend de  60 km Mr Price Karkloof marathon  voor David George en Ben Swanepoel.


    marathon

    1 Max Knox    02:50:42 1  
    2 David George   02:55:01   
    3 Ben Swanepoel    02:56:20   
    4 Brandon Stewart   03:00:58   
    5 Rourke Croeser   03:00:58   
    6 Carl Calverley   03:03:09   
    7 James Reid    03:07:41   
    8 Renay Groustra    03:09:20   
    9 Andrew Hill   03:10:00   
    10 Travis Walker    03:12:21 


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Thijs Zuurbier aan zet in Honselersdijk
    Op een snel parcours in het zonovergoten Honselersdijk vertrokken de juniores 3 minuten later dan de elites en beloften.
    Al snel onstond er een kopgroep met daarin Thijs Zuurbier, Robbert de Nijs, Jeroen van Eck, waarbij later ook Rien Terpstra, Bob Wubben en Bob van de Marel konden aansluiten. 
    In de 2e ronde reed Thijs Zuurbier weg bij zijn achtervolgers. In de groep daarachter kwam de samenwerking moeizaam op gang, waardoor Thijs  Zuurbier een voorsprong kon opbouwen van maximaal 40 seconden. Drie ronden voor het einde reed van Eck  weg bij de groep op jacht naar de koploper. Daardoor viel de achtervolgende groep uit elkaar en kwam iedereen alleen te rijden. Jeroen van Eck wist het gat tot op 20 seconden dicht te rijden, waarop Thijs een tandje bij moest schakelen. De laatste ronde besloot van Eck zijn 2e plaats te consolideren en reed zijn wedstrijd solo uit. Achter hem was inmiddels weer een groepje gevormd met daarin Robbert  de Nijs en 2 renners van Westland wil Vooruit. In een lange sprint wist Robbert de Nijs zijn 3e plaats veilig te stellen.

    " De wedstrijd in Honselersdijk stond niet echt op de planning.   Alleen als het droog weer was , zou ik de wedstrijd gaan rijden.  In ieder geval een mooie weerstandstraining, voordat we volgend weekend afreizen naar de eerste Bundesligawedstrijd in Munsingen in Duitsland. Ook een mooie gelegenheid om de Giant 29-er eens uit te proberen" zei Jeroen van Eckna afloop.

    top 3

    1. Thijs Zuurbier
    2. Jeroen van Eck
    3. Robert de Nijs






    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Winst voor Jens Berckmans op de weg
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De mountainbikers hebben zich op Limburgse bodem in de kijker gereden .
    In Schulen  was Jens Berckmans  uit Balen de snelste van 48 nieuwelingen en in Zutendaal finishte Didier Bats ( MTB Langdorp) op de 5 de plaats van de 120 juniores.
    Dries Heylen , Sam Lennertz  en Jo Pirotte  reden zich  in Kortesem respectievelijk naar de 11 de ,12 de en 14 de plaats van de 197 elites zonder contract. 

    Categorie:varia
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pro GRT PORT ANGELES
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De eerste manche van de  Pro GRT  in Dry Hill, Port Angeles begon  droog, maar eindigde met regen.
    De 19 jarige Danny Hart kwam als beste uit de kwalificaties , ging  dus als laatste van start en zette de scherpste tijd meer. Met  Danny Hart, Ducan Riffle en Andrew Neethling  op het podium was het succes voor het Giant Team compleet.
    Topfavoriet en titelverdediger Bryn Atkinson ( Transision)  raakte  in de finale een boom , verloor veel snelheid en eindigde pas als vierde in zijn reeks.

    Bij de dames was Jill Kintner de snelste,  al gaf de voormalige fourcrosser na afloop toe dat de tegenstand vrij licht uitviel.


    heren

    1. Danny Hart
    2. Duncan Riffle
    3. Andrew Neethling
    4. Bryn Atkinson
    5. Eliot Jackson
    6. Jared Graves
    7. Mitch Ropelato
    8. Dean Tennant
    9. Lars Sternberg
    10. Curtis Keene

    dames

    1. Jill Kintner
    2. Miranda Miller
    3. Jaime Rees
    4. Katherine Short
    5. Darian Harvey


    Categorie:Downhill
    10-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gee Atherthon in Moelfre
    Klik op de afbeelding om de link te volgen In het Britse Moelfre( Noord Wales ) werd de 2 de manche van de Halo Britisch DH serie gereden.
    Commencal biker Gee Atherthon won voor de legendarische  Santa Cruz biker Steve Peat en Bredan Fairclough.
    Opvallend was de  9 de tijd van Dan Atherthon, die zijn heroptreden maakte na zijn zware val en nekbreuk van vorig jaar.

    Bij de dames was Emmiline Ragot de snelste afdaler voor Fionn Griffiths en Jess Stone.

    heren :
    1. Gee Atherton 2:23.154
    2. Steve Peat 2:23.664
    3. Brendan Fairclough 2:25.692
    4. Matti Lehikoinen 2:26.006
    5. Joe Smith 2:26.431
    6. Marc Beaumont 2:27.053
    7. Josh Bryceland 2:27.768
    8. Adam Brayton 2:28.161
    9. Dan Atherton 2:28.343
    9. Ben Cathro 2:28.343
    10. Jack Reading 2:28.74

    Categorie:Downhill


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Mijn favorieten
  • MTB foto's

  • Blog als favoriet !

    Archief per jaar
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 1973
  • 1972
  • 1971
  • -0001

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs