Zaterdag stonden 300 bikers aan de start van de Open Marathon in Gran Canaria. In Maspalomas hadden de deelnemers de keuze uit 85, 65 en 38 kilometers.
Bij de elites werd James Ouchterlony winnaar op de langste afstrand in 3:43:43 voor Daniel Gathof en Martin Horak.
Bij de dames ging de zege op de 85 km naar de Duitse Katrin Schwing. De Trek bikester haalde het voor Steffi Hadraschek-Jochem en onze landgenote Isabel Van de Voorde .
Categorie:Marathon
Jared Graves kent pech
In het vrij recent nog door watersnood getroffen Toowoomba in de buurt van Queensland werden de laatste manches van de Australische 4X Cup verreden. De organisatoren hadden er alles aan gedaan om de door de overstroming veroorzaakte schade , te herstellen . Zaterdag domineerde de voormalige wereldkampioen Jared Graves de reeks bij de elites en ging Matthew Willoughby vooraf. Om de derde plaats werd gestreden door Richard Levinson & Graeme Mudd. Toen de beide kemphanen in elkaar haakten, was het Mudd die zich het snelst wist te herstellen en beslag legde op de derde plaats.
Bij de vrouwen vochten Cherie Simpson en Jolene Knight een spannend duel uit , met Simpson als winnaar ; de derde plaats ging naar Jayne Rutter. Op zondag dienden 25 elite renners zich aan voor de vierde en laatste manche. De besten van zaterdag , bleken ook zondag goed uit de verf te komen. Yeti biker Jared Graves reed in de finale lek op het moment dat hij de leiding in handen had. Graeme Mudd kon van de situatie profiteren en pakte de zege, voor Richard Levinson en Sam Willoughby. De eindstand in de Australische four cross reeks ging voor het tweede jaar op rij naar R. Levinson, Mudd werd tweede in het klassement voor Ryan Hunt.
Cherie Simpson won de vierde manche en tevens ook de eindstand bij de dames. Jolene Knight legde beslag op de tweede plaats en ging Jayne Rutter in de eindstand vooraf.
Categorie:Downhill
29-03-2011
Steun Alpe d' HuZes!!!
ZET JE IN VOOR EEN GELUKKIG LEVEN MET KANKER
DOE MEE aan de wieler-clinic van tweevoudig Touretappe-winnaar Léon van Bon!
Johannes Sickmüller uit Hamburg en Axel Bult uit Enschede, rijden onder de naam 'Stevens-Vredestein 'de zware etappewedstrijd in Zuid-Afrika, zeg maar de Tour de France voor mountainbikers. De nieuwe Nederlandse UCI-ploeg, Feenstra-Stevens is momenteel actief in Zuid Afrika . Qua exposure, deelname aantallen en kijkdichtheid is de Cape Epic het grootste mountainbike-evenement ter wereld. De televisie in Zuid-Afrika brengt iedere dag live verslag van de wedstrijd. Speciaal voor de ABSA Cape Epic heeft het Feenstra-Stevens Biking Team een aparte outfit samengesteld om zodoende beter bestand te zijn tegen de extreme hitte. Tevens biedt de Cape Epic kleding ruimte voor de sponsoren die Axel Bult vanuit zijn werkgever Vredestein en enkele privé sponsoren meeneemt. De equipe Sickmüller Bult is op deze manier gestart onder de naam; Stevens-Vredestein. Beide heren hebben al eerder deelgenomen aan de Epic. Sickmüller behaalde in 2006 nog een 6e plaats algemeen geworden en behaalde samen met zijn partner destijds 2 etappe overwinningen. Axel Bult werd vorig jaar 14e samen met de Nederlander Niels Boon in de Epic. Maar kon in deze hoedanigheid niet zijn ware kracht tot uiting brengen. Samen met Johannes hoopt hij een mooi eindresultaat te behalen. Beide heren zijn realistisch en weten dat de concurrentie het hun moeilijk zal maken.
Topfavorieten als het Duitse Bulls duo Karl Plat en Peter Sahn, zullen wij niet bijhouden, die mannen zijn in topvorm.zegt de Duitser . "Deze renners leggen de focus volledig op dit evenement. Wij rijden het hele jaar door, ik op de crossfiets gecombineerd met mountainbiken voor mijn team; Feenstra-Stevens en Axel rijdt hoofdzakelijk mountainbike en mountainbikemarathons. "
Tot nu toe liggen de renners op koers. De tijdrit van zondag ging redelijk, hierin werden ze 20e. De etappe van maandag, die wordt omschreven als de meest technische etappe werd afgesloten met een 15e plaats. In de laatste 35 kilometer wist en Johannes en Axel nog zon 5 groepjes in te halen en zodoende op te schuiven in het klassement. Veel tijd is er niet verloren, dus het is afwachten hoe het de volgende dagen zal verlopen.
Het Duits Nederlands duo met startnummer 19 was vandaag goed voor de 26 ste plaats en komt na 3 degen wedstrijd op de 20 ste stek, met iets minder dan 5 minuten achterstand op Team Bulls 2 met Thomas Dietsch en Tim Bohme die na hun 37 ste plaats van vandaag, nu op 19 genoteerd staan.
Axel Bult Johannes Sickmüller
Categorie:cross country
Cape Epic dag 3
In de 2 de etappe van de Cape Epic met vertrek in Tulbagh over 104 km kregen de renners meteen de zwaarste beklimming van de dag voorgeschoteld. Het was het Mulivan Merida tean van José Antonio Hermida & Ralph Naf dat in de eerste kilometers het tempo aangaf, voor Stockli , Songo en Bulls 1 met de Duitsers Stefan Sahm en Karl Platt. Bij de eerste bevoorrading , na 20 km zaten Christoph Sauser en Burry Stander op kop samen met de gebroeders Matthias en Lukas Fluckiger. Onze landgenoten Nicolas Vermeulen en Kevin Van Hoovels zaten van in het begin goed mee en lieten een sterke indruk na door als derde de eerste bevoorading te bereiken. Milka- Trek met Jeroen Boelen en Bart Brentjens lieten na 20 km de negende tijd afdrukken. Alle favorieten zaten in de zware beklimming op één lijn , behalve de Zwitser Ralph Naf, die alweer met pech kampte en vanwege een gebroken spaak achterop geraakte. Het Specialized team van Sauser & Stander had de zware beklimming als beste verteerd en bleven de forsing voeren. Half koers zaten nog 9 team nog min of meer in elkaars gezelschap en had Milka -Trek 2 met Pietersma en Vastaranta 3 minuten achterstand. Bij de derde bevoorrading na zowat 85 km zaten team Songo, Trek met de gebroeders Fluckiger en Multivan Merida met Genze en KaB vooraan en kwamen er lichte afscheidingen Door de pech van Ralph Naf zakte het Multivan Merida 1 team steeds verder weg om uiteindelijk als 17 de over de meet te bollen. Hun teamgenoten Hannez Genze en Jochen Kab brachten het er beter vanaf en finishten binnen de minuut na de overwinnaars. Versluys Evenza bevestigde na de zesde plaats van gisteren en wisten zich vooraan te handhaven. De Belgische kampioenen Vermeulen en Van Hoovels finishten op nummer 5 op 8 minuten van het winnende Songo duo . Met deze overwinning oogst het Songo team van Sauser en Stander zijn derde zege op rij en blijft het met zes minuten voorsprong stevig in het geel. Een ideale promotie voor het Songo project, waar Christoph Sauser al vele jaren zijn schouders onder zet. De Waaslanders Michiel Van Aelbroeck en Alexis Matthijs bolden als 29 ste over de meet in 5:29.03,0 ; Connection 3 met Jimmy Grade en Raf De Bakker werden 54 ste in de reeks van de heren.
Udo Bölts en Carsten Bresser waren ook op de derde dag de sterkste bij de masters en haalde het voor Zuid Afrikamen Robert Sim en Doug Brown. Het Scott Swisspower team van Thomas Frischknecht legde beslag op de vierde plaats , terwijl onze landgenoten Wim Tollenaere en Franky Taelman met een tijd van 5:45.43,2 op nummer 8 eindigden.
De Zwitserse combinatie met Esther Süss en Bärti Bucher was opnieuw de winnaar bij de mixed koppels. Bij de dames ging de zege opnieuw naar het Colnago duo met Eva Lechner en Nathalie Schneitter ; Sally Bigham en Karien van Jaarsveld eindigde andermaal als 2 de team.
top 10
1. 36ONE-SONGO-SPECIALIZED 4:32.43,4 Christoph Sauser Burry Stander 2. Multivan Merida Biking 4:33.30,6 Hannes Genze -Jochen KaB 3. Trek World Racing 4:34.07,2 Lukas Flückiger -Mathias Flückiger 4. Bulls 4:34.23,6 Karl Platt -Stefan Sahm 5. Versluys-Evenza 4:40.18,0 Nicolas Vermeulen -Kevin Van Hoovels 6. Milka-Trek 4:41.53, Bart Brentjens -Jeroen Boelen 7. Multivan Merida Biking 4:41.54,1 Andreas Kugler - Markus Kaufmann 8. Milka-Trek 2 4:43.08,6 Jelmer Pietersma - Jukka Vastaranta - 9. Stöckli pro 4:43.11,8 Urs Huber -Konny Looser 10. Garmin / adidas MTN 4:49.35,4 Mannie Heymans- Adrien Niyonshuti
4 de Wallonia Cup in CUESMES ( Mons ) , op de terril van HERIBUS, op 23 en 24 april
Zaterdag 23 april
- Kid's Trophy O2 bikers deze wedstrijd staat open voor alle kinderen van 7 tot 14 jaar - 13u00 : Poussins (2004-2003) 15 min - 13u30 : Pupilles (2002-2001) 20 min - 14u15 : Benjamins (2000-1999) 35 min - 15u00 : Minimes (1998-1997) 45 min - 16u15 : PRIJSUITRIJKING
Zondag 24 april
vanaf 7u30 tot 10 u30toertochten (19-37-49-63-84km)
Succes en pech voor het ChainReaction/Nukeproof DH team in de eerste manche van de Irish National Points DH Cup in Rostrevor. De Fin Matt Lehikoinen won de DH op zijn Nukeproof Scalp voor Daniel Wolfe en zijn teamgenoot Joe Smith ( CR) . De beide renners van Chain Reaction zijn duidelijk klaar voor het World Cup seizoen.
Team Manager Nigel Page had in Noord Ierland niet alleen goed nieuws te melden. Zaterdag ging Lewis Buchanan tegen de vlakte en ontwrichtte zijn schouder. Zondag kwam Matt Simmonds op de rotsen zwaar ten val en bezeerde zijn knie. Simmonds reed de wedstrijd nog uit, maar leed zoveel pijn dat hij naar een ziekenhuis werd overgebracht. Na onderzoek bleek dat zijn knieschijf gebroken was en dat was opnieuw een enorme teleurstelling voor het Britse team. "Buchanan en Simmonds hadden een goede voorbereiding achter de rug en waren klaar voor de eerste World Cup in het Zuid Afrikaanse Pietermaritzburg .Nu lijkt het erop dat ze wellicht beiden de eerste manche moeten missen. De tijd zal het moeten uitwijzen, maar ze zullen zo snel mogelijk terug op de fiets zitten en sterker terugkomen dan ooit." zegt Nigel Page.
Categorie:Downhill
MTB Dream team scoort met Annelies Derveaux
De eerste overwinning voor het Intrasys MTB Dream team is een feit. Nadat zaterdag Niels Derveaux met zijn Granville Fuse SL in de sprint maar enkele meters te kort kwam voor winst bij de 14-jarige aspiranten, was het grote zus Annelies ( dames jeugd ) die in Pepingen voor de eerste overwinning zorgde.
Bij de grote jongens deden Bert Luca en Bram Van Wijmeersch van zich spreken. Bram was in de laatste ronde, of was het nu de voorlaatste ronde , bijna terug in het zog van Sander Elen, de eerste belofte. Een schitterende 2e plaats was meer dan verdient.
Annelies Derveaux : " Mijn eerste overwinning van het seizoen zit er op. Ik kwam aan de start in Pepingen en wist niet zo goed hoe goed de benen waren. Maar tijdens de start voelde ik me redelijk goed. Het was een pittig toertje met de kleine klimmetjes erin maar ik bleef het beste van mezelf geven. We waren maar met 2 meisjes dus wilde ik meegaan met de jongens wat me aardig gelukt is. In de laatste ronde heb ik nog enkele spurtjes getrokken tot aan de eindmeet om als eerste te eindigen. Ik was heel tevreden. Op naar de volgende wedstrijd en bedankt aan de vele supporters! "
Bram Van Wijmeersch : " Pepingen, de eerste Flanders Cup van het jaar. Voor de start had ik veel stress omdat deze wedstrijd zo dicht bij mijn thuis is en er veel volk komt kijken. Na de start was het moeilijk om een gepast tempo te vinden en een groepje te vinden om bij aan te sluiten. Ik vond een goed tempo en zag de eerste belofte een eindje voor mij uit rijden. Ik probeerde aan te sluiten en de laatste ronde leek het ook te lukken tot ik hoorde dat we nog een ronde moesten rijden. Ik heb wat gas terug moeten nemen omdat ik anders in de laatste ronde ging stilvallen en misschien mijn 2de plaats nog zou moeten afgeven. Ik ben zeer tevreden met mijn 2de plaats bij de beloften en hoop dat het elke week beter gaat. Op naar Mons nu, volgende maand pas ".
dames jeugd
beloften
Categorie:cross country
Dramatisch ongeluk in Italie
Marco Borra, de 39-jarige Italiaanse mountainbiker, die verloor zondag het leven in een DH wedstrijd . Op de omloop in Agnona, Borgosesia werd een DH georganiseerd door de plaatselijke Rosas bikers. De renner van team Black Arrows maakte na een sprong een verkeerde landing en brak zijn nek. Het was de eerste keer dat de onfortuinlijke Borra aan een DHwedstrijd deelnam, aangezien hij normaal de voorkeur aan enduro's gaf. De loodgieter uit het Italiaanse Aosta laat een vrouw en 2 kinderen achter.
Categorie:Downhill
Gunn Rita Marathon bijna uitverkocht
De nevenwedstrijden tijdens het WK marathon in Montello zijn bijna uitverkocht. Voor de Classic van 52,3 km en de Marathon (78 km) voor amateurs in het weekend van 26 juni, hebben zich al 1200 deelnemers gemeld. Er resten dus nog 400 plaatsen, aangezien het deelnemersveld in de Gunn Rita Marathon beperkt is tot 1600 ( 800 voor elke wedstrijd ) . Renners uit 15 landen hebben zich gemeld , waaronder enkelen uit Australie. Het grote succes is ongetwijfeld te danken aan de Mundialito( een teamklassement met behoorlijk wat pijzengeld ) .
Wie inschrijft voor 31 maart kijgt een heuse korting.
De top van de MTB scene was vertegenwoordigd in het Zwitserse Schaan. Met Nino Schurter, Florian Vogel , Marco Aurelio Fontana en Manuel Fumic waren de beste Europese mountainbikers aan de start van de eerste manche van de Racer Bikes Cup. Alle ogen waren op de jonge Thomas Litscher van het Duitse FELT ÖTZTAL X-BIONIC World Cup Team gericht. De vice wereldkampioen bij de beloften stelde niet teleur. Hij wist beslag te leggen op de 10 de plaats en was daarmee 2 de bij de beloften na Matthias Stirnemann. De zege en het maximun aantal UCI punten gingen naar Nino Schurter. Litscher is samen met Henk Jaap Moorlag de enige belofte die bij de elites zal starten in de World Cup.
" Schaan was pas de tweede wedstrijd van mijn seizoen. In Cyprus had ik al meteen tegenslag. Ik ben dus tevreden met de uitslag. In de laatste 2 ronden kwam ik nog wat tekort, maar het was alvast een goede test. "zei de sterke Zwitser.
Categorie:cross country
Wout Alleman bevestigt
De 15 jarige Wout Alleman weet zijn schitterende presaties van vorig jaar ook bij de nieuwelingen door te trekken. In Pepingen eindigde hij samen met zijn teamgenoot Jarno Weemaes op het podium van de eerste Flanders Cup.
" Ik was nog nooit in Pepingen aan de start gekomen en wist dus niet wat ik van het parcour kon verwachten. Het beviel me wel (veel korte klimmetjes en toch nog redelijk snel parcour ..tenminste als het droog zou blijven? ).
Zondag nog eens op verkenning voor de koers van start zou gaan bandenkeuze was ok, nu nog enkel gaan inschrijven en hopen op een goede startplaats ..?
Ik mocht op de 2de rij starten en stond achter ploegmaat Jarno Weemaes . De start verliep rustig en ik was goed mee .. zo goed dat ik eigenlijk op kop het veld indook. De hele aanloopronde trok ik de kop (ik zette daar ook de snelste tijd achter mijn naam )en ook nog een groot deel van de eerste ronde . In de 2de ronde nam Jarno de koppositie en ik bleef mooi aansluiten op een 2de plaats gevolgd door Erno Mccrae. In de 3de ronde moest ik even Erno voor laten gaan, maar nog steeds gingen we met dezelfde kopgroep vooraan. Ik moest even lossen en Erno en Jarno namen een 50 tal meter .. even dacht ik dat ik ze gelost had maar ik kon toch mooi terug aansluiten om terug met 3 het veld in te duiken. Helaas dokte mijn ketting er plots af en moest ik op een klimmetje te voet lopen en zo al lopen proberen de ketting erop te leggen. Toen de ketting er terug oplag wou ik mijn fiets opspringen maar dat lukte net niet omdat een renner van de Fun A net op dat moment over mij kwam wippen dan kon ik niet anders of ook het volgend klimmetje al lopen te nemen en pas erna op de fiets te springen. Hiermee zag ik mijn 2de plaats aan mijn neus voorbij gaan .. Intussen had Jarno al een mooie voorsprong bijeengesprokkeld en trok hij met een ruime voorsprong de kop. Nog even probeerde ik op de weg het gat op Erno wat dichter te krijgen, maar al vlug zag ik dat dit onbegonnen werk was. Ik moet toegeven dat zij toch nog wat sterker zijn, maar vind wel dat ik aardig mijn mannetje heb gestaan tussen de 2de jaarsnieuwelingen! Ik hoefde nu nog enkel mijn 3de plaats veilig te stellen en zonder veel moeite is me dit aardig gelukt. Voor mij was het een mooie koers en uiteraard héél blij met mijnverdiendepodiumplaats. Ik had nooit gedacht om podium te rijden in mijn eerste jaar nieuwelingen ! " aldus de Trek KMC biker.
Categorie:cross country
Cape Epic dag 2
Na de proloog van zondag stond de eerste etappe Saronsberg - Saronsberg over 89km op het menu. Het Songo team van Burry Stander en Christoph Sauser deed zijn gele leiderstrui alle eer aan en zat constant mee vooraan. Na 30 km zaten nog 7 teams samen . Bulls 1 & 2, Songo, Multivan Merida 1 & 2 , Stöckli en 360life . Het Zuid Afrikaanse 360 life team met Kevin Evans en David George zette gisteren in de progloog de vierde tijd neer en het zag er ook vanmorgen goed uit de de plaatselijke favorieten. In de eerste wedstrijdheft kwam de 32 jarige Kevin Evans echter ten val en brak daarbij zijn sleutelbeen. Ongeveer half koers zaten nog 5 teams vooraan met daarbij wereldkampioen José Antonio Hermida en zijn Zwitserse ploegmaat Ralph Naf. 'Crocodile man ' Urs Huber toonde zich samen met zijn ploegmaat Konny Looser vrij sterk en toen Sauser met Stander ten aanval trok, wist Stockli het gat gemakkelijk te dichten. Maar het Songo team trok opnieuw alle registers open en reed 30 sec weg van Stockli, Bulls 2 met Tim Bohme en Thomas Dietsch en Multivan Merida. Al gauw werd de vraag gesteld waarom Bulls 2 niet wachtte op hun teamgenoten Stefan Sahm en Karl Platt ! Net als in de proloog winnen Christoph Sauser en Burry Stander de eerste etappe van de Absa Cape Epic Us Huber en Konny Looser finisht op twee voor de Bulls Thomas Dietsch en Tim Bohme. Hermida en Naf moesten vrede nemen met de vijfde plaats : " Ik kreeg technische problemen in de eindfase en moest van ketting verwisselen. Hopelijk gaat het morgen beter. " was de commentaar van de Zwitser Naf. Het Nederlandse Milka-Trek duo Brentjens en Boelen moesten vandaag de nodige tegenslagen verwerken. Bart Brentjens reed na 18 kilometer lek, waarbij het ventiel vast bleef zitten in de velg. Het tweetal liep een achterstand op van ongeveer 10 minuten. Na deze eerste lekke band volgende nog twee andere en tot overmaat van ramp sloeg een steen een tand om van het grote kettingblad van Brentjens, waardoor opnieuw gestopt moest worden. Uiteindelijk wisten Brentjens en Boelen als 18e te eindigen. Milka 2 met Jelmer Pietersma en de Fin Jukka Vastaranta finishte als 10 de. Onze landgenoten Kevin Van Hoovels en Nicolas Vermeulen leverden vandaag een schitterende prestatie . Na 22km kwamen Nicolas en Kevin pas door als 14de team, voor Kevin die het vandaag terug zwaar had , was het proberen aan te klampen bij zijn teamgenoot Nicolas die vandaag een uitstekende vorm etalleerde en Kevin weer mee nam op sleeptouw. Naarmate de wedstrijd vorderde kwam Kevin beter in het ritme maar het bleef afzien voor hem. Aan bevoorrading 2 na 44km konden ze al heel wat plaatsen goed maken en kwamen ze aansluiten bij het BMC team met alexander Moors en het DMC team van Brandon Stewart. Onder het het impuls van Vermeulen moesten deze 2 teams al snel lossen en even later passeerden ze het Merida team van Hermida en Naef die aan de kant stonden met een lekke band. Even kwamen ze dan samen te zitten met de Zwitserse Fluckiger broers, maar deze kregen ook af te rekenen met een leeg lopende band , zodat ze solo binnen reden op een 6de plaats. Met een voorlopig 6de plaats in het tussenklassement is het team uiteraard heel tevereden, zeker wanneer het team nog niet op volle kracht draait. In dit uiterst sterk deelnemersveld scheiden zich momenteel een 5 tal teams zich af van de rest. Na hun 11 de plaats in de proloog ziet het er veelbelovend uit voor het Versluys Evenza team. De Waaslanders Michiel Van Aelbroeck en Alexis Matthijs waren goed voor de 31 ste plaats terwijl Raf De Bakker en Jimmy Grade van team Connection 3 op 55 eindigden.
Bij de dames domineerden Eva Lechner en Nathalie Schneitter opnieuw de wedstrijd voor de Britse Sally Bigham- van Jaarsveld . Van de 20 vrouwenteams eindigden onze landgenotes Katja Cauwenbergh en Sara Mertens in 6:01:54 op een mooie 11 de plaats . Anka Martin en Tracy Moseley finishte als 15 de.
In de reeks van de masters waren Carsten Bresser en Udo Bolts andermaal de sterksten. De lengendarische Thomas Frischknecht bolde samen met Urs Gerig na 4:44.52,2 als vierde duo over de meet. Wim Tollenaere en Franky Taelman (team de Fietser Ridley ) deden er iets meer dan 5 u over en bolden net als gisten als 9 de over de meet in hun reeks.
top 10 1. SONGO-SPECIALIZED in 3:52.13,9 Christoph Sauser -Burry Stander South Africa 2. Stöckli pro 3:53.5,5 Urs Huber Konny Looser 3. Bulls 2 3:54.25,1 Thomas Dietsch - Tim Boehme 4. Bulls 1 3:56.02,4 Karl Platt - Stefan Sahm 5. Multivan Merida Biking 3:56.02,8 Hannes Genze Jochen Kaess 6. Versluys-Evenza 4:01.40,3 Nicolas Vermeulen -Kevin Van Hoovels 7. Multivan Merida Biking 4:02.49,7 Andreas Kugler -Markus Kaufmann 8. WILDWOLF-TREK 4:05.46,7 Sergio Mantecon Gutierrez - Carlos Coloma Nicolas 9. Trek World Racing 4:05.47,8 Lukas Flückiger -Mathias Flückiger 10. Milka-Trek 2 Men 4:05.48,6 Jelmer Pietersma - Jukka Vastaranta
In het Italiaanse Montichiari reed het team TX Active Bianchi zich in de kijker met de zege van Tony Longo. De nieuwste aanwinst van het Italiaanse team zegevierde in de eerste manche van de MTB GP. Aan de kathedraal van Montichiari werd de wedstrijd langzaam opgang getrokken. Er vormde zich al snel een kopgroep van 7 man met Tony Longo en Gerhard Kerschbaumer van TX Active Bianchi , Michele en Martin Casagrande, Martino Fruet, Johannes Schweiggl en Diego Rosa.
Tony Longo trok na 4 ronden ten aanval en ging op zoek naar de zege. Michele Casagrande en Martino Fruet moesten passen en ook voor Giant biker Diego Rosa ging het licht uit . Hij werd naar de vierde plaats verwezen, wat hem de uiteindelijk toch zege bij de beloften opleverde. Gerhard Kerschbaumer moeste vrede nemen met de 8 ste plaats algemeen en vervolledigde het podium bij de beloften.
top 10 heren
1 LONGO TONY TX ACTIVE BIANCHI EL1 in 01:35:30 2 CASAGRANDE MICHELE ELETTROVENETA-CORRATEC EL1 in 01:35:54 +24 3 FRUET MARTINO CARRARO TEAM - TRENTINO EL3 in 01:36:20 +50 4 ROSA DIEGO GIANT ITALIA TEAM UN 1 in 01:36:41 +1:11 5 BETTELLI PIERLUIGI SCOTT R.T.A.S.D. EL 4 in 01:37:095 +1:39 6 SCHWEIGGL JOHANNES SILMAX CANNONDALE RACING TEAM EL 5 in 01:37:21 +1:51 7 PETTINA' NICHOLAS ELETTROVENETA-CORRATEC UN 2 in 01:37:30 +2:00 8 KERSCHBAUMER GERHARD TX ACTIVE BIANCHI UN 3 in 01:37:36 +2:06 9 RAGNOLI JURI SCOTT R.T.A.S.D. EL 6 in 01:37:37 +2:07 10 TABACCHI MIRKO CARRARO TEAM - TRENTINO UN 4 in 01:37:57 +2:27
podium beloften
Categorie:cross country
Julien Abslaon wint La Taradel
In ' La Taradel', een regionale koers op de mooie omloop ( 8 km ) rond het domein van Château de Berne in het Franse Var ging Julien Absalon van start. In de gietende regen won de tweevoudige Olympische kampioen de wedstrijd voor de jonge belofte Julien Trarieux . Het was Trarieux die bij het begin de touwtjes in handen nam en het duurde welgeteld één ronde alvorens Absalon zelf het initiatief nam en de concurrentie achter liet. Absalon vond het goede rythme en beschouwde het als een test voor aanstaande weekend. Voor de eerste manche van de Coupe de France in St Raphael wordt de Fransman immers als topfavoriet getipt. " Het was een mooi parcours, maar het was lang geleden dat ik nog in die helse omstandigheden gereden heb en zoveel modder gezien heb ." zei de Orbea biker na afloop.
foto : SebastienBoue.com/Orbéa
Categorie:cross country
Rune Debremaeker primus in Dikke Banden Race Pepingen
Rune Debremaeker heeft de Dikke Banden Race (8-11 jaar) in Pepingen gewonnen. Met deze zege was ze de beste van de meer dan 25 deelnemers zonder vergunning en troefde ze de jongens af. Ze moest het in haar reeks opnemen tegen 27 jongens en 1 meisje. En, dat ze haar mannetje kon staan heeft ze bewezen! Vanaf het begin van de wedstrijd reed ze vooraan en in de laatste ronde ging ze resoluut naar de kop, nam een tiental meter en stond deze niet meer af. Met lichte voorsprong won ze dan ook de wedstrijd en was superblij. Rune De Bock legde beslag op de tweede plaats, voor Mats Vandenmeulenbroucke en Arno Parys.
Categorie:KIDS
Kids Challenge Pepingen
Met meer dan 160 deelnemertjes waren de organisatoren van Pepingen en de Vlaamse Wielerbond erg tevreden. De tweede manche van de Kids Challenge was opnieuw een succes voor Cedric Luyckx ; dit keer won hij nipt van Niels Derveaux . Quentin Deby wist Andries Baert en Ward Joris in de laatste ronde te verschalken en vervolledigde het podium bij de 14 jarigen.
uitslag aspiranten 14 jaar 1. Cedric Luyckx 2. Niels Derveaux 3. Quetin Deby 4 .Ward Joris 5. Andries Baert 6. Nick Verheyen 7. Jasper Knaeps 8. Maxime Jacquemin 9. Stijn Simons 10. Vincent Van de Perre
aspiranten 13 jaar 1. Tom Van Ingelgom 2. Jarne Driesen 3. Alex Colman 4. Tijl Pauwels 5. Thor Geluykens 6. Emil Verhulst 7. Lize Struyf 8. Stan Dieleman 9. Remi Cara 10. Dennis Blommen
aspiranten 12 jaar 1. Timo Kielich 2. Jonas Smet 3. Robbe Platteeuw 4. Wouter Pijpers 5. Brian De Graeve 6. Owen Valcke 7. Axel De Lie 8. Niels Van Ham 9. Jordi Poel 10. Refa Staljanssens
bron pm. JB
Categorie:KIDS
MPL Specialized MTB Team top in Wageningen
De Bergrace Wageningen, de eerste uit een serie van vier, was door het MPL Specialized MTB Team uitgekozen om zich aan het publiek te presenteren. Voor het eerst reed het voltallige team in het nieuwe tenue en de meeste renners reden voor het eerst een wedstrijd op hun nieuwe Specialized fiets. Alle renners waren aanwezig, maar maakten hun opwachting in verschillende klasses. Frank Schotman koos voor de wedstrijd over 150 minuten, terwijl de overige teamleden kozen voor de wedstrijd over 105 minuten.
Voor Frank Schotman begon de eerste dag van de zomertijd extra vroeg. Al om half 10 stond de start van zijn wedstrijd gepland. Frank moest redelijk achteraan starten, maar kon al vrij snel in de wedstrijd opschuiven. Bij de tweede doorkomst had hij zich al bij de kopgroep van 6-8 renners gevoegd. Deze groep werd naar mate de tijd verstreek steeds kleiner, tot er een kopgroep ontstond van 3 renners, bestaande uit Mathijs Wagenaar, Ramses Bekkenk en Frank Schotman. In de laatste rondes besloot Ramses weg te rijden en kon Frank helaas net niet aanpikken. Dit resulteerde in een achtervolging die anderhalve ronde duurde. Frank reed erg sterk en kon zijn tweede plaats hierdoor veiligstellen. Uiteraard was hij hier mee tevreden: Ramses was op de stukken valsplat op zijn 29 fiets gewoon net iets sterker dan ik was. Dat is jammer, maar meer dan deze tweede plek zat er vandaag niet in. Een gemiddelde van 29,7km/u over 150min is gewoon verschrikkelijk hard. Ik ben tevreden! aldus Frank.
De overige renners maakten zich op voor de wedstrijd over 105 minuten, waar eveneens een groot en sterk startveld aande start stond. Al snel in de wedstrijd ontstond er een kopgroep waar het MPL Specialized MTB Team zeer goed vertegenwoordigd was. In deze groep bevonden zich namelijk Irjan Luttenberg, Robin Roelofs, Jeff Luyten en ook junior Rien Terpstra. Niet ver achter deze groep reed Ruben Scheire sterk naar voren en ook Anne Terpstra zat niet ver weg. Irjan Luttenbergbepaalde het tempo bij de koplopers en zag ook teammaat Ruben aansluiten. Helaas voor Robin reed hij lek en moest hij een gat laten vallen. Ook Rien Terpstra moest het tempo iets laten zakken en kwam vlak achter de kopgroep te rijden. De kopgroep werd steeds verder uitgedund, onder andere door pech van Ruben Scheire , waardoor Irjan en Jeff als enige in de kopgroep overbleven. Op een ronde achterstand sloot ook Ruben later weer aan bij deze groep. De finale van de wedstrijd kwam in zicht, en Irjan plaatste samen met Ruben een tempoversnelling. Deze versnelling was door geen van de andere renners te volgen, waardoor Irjan naar een fantastische 1e plek toe kon rijden! Ook Jeff leverde een prachtig resultaat door 3e te worden. Rien & Robin reden hun wedstrijd gecontroleerd uit, en mochten na amper twee dagen thuis na hun trainingskamp tevreden terugkijken op de wedstrijd. Anne Terpstra eindigde op de 105 min voor Daphny van den Brand (veelvuldig NK cyclocross) als eerste dame De hele wedstrijd, maar vooral het laatste rondje waren verschrikkelijk zwaar. Ik ben blij dat ik ondanks mijn valpartij als eerste dame over de finish ben gekomen!, aldus een blije Anne. Ruben Scheire werd helaas niet geklasseerd door zijn ronde achterstand.
Ook de begeleiding toont zich bij monde van teammanager Gert Stappenbelt tevreden: In beide klasses domineren we de wedstrijd. Het zegt natuurlijk genoeg dat we drie officiële podiumplekken pakken, maar het is vooral goed om naar de prestaties van alle renners te kijken. Iedereen was vandaag goed en liet zien mee te kunnen. Niet alleen in het wedstrijdverloop, maar ook met demarrages. Dit geeft veel vertrouwen voor de komende wedstrijden. Uiteraard ben ik erg trots op mijn renners!
uitslag 150 min
1 Ramses Bekkenk 02:21:28.54 2 Frank Schotman 02:22:33.62 3 Mathijs Wagenaar 02:22:52.56 4 Onno Reijnhout 02:27:01.91 5 Johan Wagenaar 02:27:15.50 6 Paul Timmer 02:27:18.25 7 Wil Baselmans 02:27:18.60 8 Pim van der Marel 02:27:19.39 9 Tim Ottens 02:28:05.12 10 John van de Wouw 02:28:11.08
uitslag 105 min
1 Irjan Luttenberg 01:47:35.12 2 Mark van der Heijden 8 01:48:08.56 3 Jeff Luyten 01:48:09.47 4 Bas Theys 01:48:11.25 5 Rob van der Heijden 01:48:46.82 6 Marc Oosterhof 01:50:35.74 7 Jonas de Backer 01:50:36.20 8 Frank Molenaar 01:50:36.45 9 Ninko Doornbos 01:50:39.21 10 Christian van Wamelen 01:50:43.19
uitslag 75 min dames
1 Mirre Stallen 01:14:59.84 2Annefleur Kalvenhaar 01:17:22.12 3 Karen Brouwer 01:17:29.69 4 Kim Vrielink 01:18:19.40 5 Manon van de Sande 01:18:20.77 6 Lisa Schrooder 01:18:23.06 7 Manon van Hees 01:18:30.55 8 Hielke Elferink 01:06:02.43 9 Laura van Regenmortel 01:06:37.79 10 Marlo Koevoet 01:06:39.01
Categorie:cross country
Pepingen
De foto's van Pepingen staat erop Klik hier rechts op de site bij MIJN FAVORIETEN op MTB FOTO'S 2011 Pepingen Fl C ( helemaal onderaan )