alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
27-03-2011
Jens Schuermans trekt laken naar zich toe
Bij de juniores nam Didier Bats van MTB Langdorp een kopgroep van 7 man op sleeptouw. oa. Jens Van Rompay, Jens Schuermans, Maxim Boulangier en Matthias Cloostermans waren de leiders in de aanloopronde. In de 1ste grote ronde wisten Bats, Schuermans en Boulangier zich lichtjes af te scheiden. Jens Schuermans ( Merida Combee) vond het na 2 rondens welletjes , versnelde en reed solo op de zege af. Didier Bats hield nog 7 ronden stand op de tweede plaats en werd achterna gezeten door een trio met Van Rompay, Boulangier en Cloostermans. De zege bij de juniores ging souverein naar de Limburger Jens Schuermans, Didier Bats bolde 1 minuut later als tweede over de meet , terwijl Jens Van Rompay zich in extremisch naar de derde podiumplaats reed. Maxim Boulangier voelde zich ronde na ronde slechter worden, kreeg op de koop toe kettingproblemen en moest vrede nemen met de vierde plaats.
reacties :
Jens Schuermans : " Het was in het begin moeilijk om een gat te slaan. Toen ik eens weg was, kon ik stelselmatig mijn voorsprong uitbouwen en de wedstrijd controleren. "
Didier Bats : " Het ging niet zoals ik wou . Jens was sterker ; ik heb geprobeerd om hem te volgen maar er was niets tegen te beginnen. Het was wel een zwaar parcours.
Bij de dames werd Petra Mermans , de winnares van Dinant en Thieusies al heel vroeg na de start buiten spel gezet en kon zodoende haar kansen in de eerste Flanders Cup niet verdedigen. Toen Joyce Vanderbeken moest uitwijken voor een paaltje, hinderde ze ondermeer Mermans, die haar voet bleseerde en zodoende de strijd diende te staken. Joyce Vanderbeken, de Finse Carina Kirssi en Elise Marchal opende sterk en bleven heel de wedstrijd vooraan. Even moest Vanderbeken het gezelschap dulden van de Finse Goeman Scott bikester , maar op dit pittig parcours, kwam VDB op haar 29 " iets beter uit de verf. Elise Marchal werd nog even bedreigd door de Limburgse Hilde Quintens, doch de 47 jarige dame van het Van Goethem team moest de 19 jarige Waalse laten rijden en eindigde als vierde.
Hilde Quintens : " Ik ben heel content. Het ging wel redelijk goed vandaag. Na die training gisteren van 100 km op de weg , viel het nog mee. "
Carina Kirssi : "Net als iedereen was ik gekomen om te winnen, dus ik ben niet echt tevreden. Dit was ook mijn parcours niet. Ik ben nog maar 2 weken in Belgie om te trainen, in Finland heb ik alleen kunnen trainen op de latten vanwege de strenge winter. Ik voelde het trouwens in mijn benen. Ik ga naar de Coupe de France in St Raphael. Daarna komt Dalby Forst aan de beurt. Ik hou meer van klimmen, dit was mijn ding niet."
Drieendertig nieuwelingen trokken de Pepingse weiden in voor één aanloop en 5 ronden. Jarno Weemaes ( Trek KMC) en Erno McCrae toonden zich van meet af de sterksten. In de tweede ronde nestelde Wout Alleman zich in de derde positie ; later achtervolgend door een viertal met oa Jochen De Vocht, Bram Cools en Jens Berckmans. Dat groepje viel in de laatste rondes nog helemaal door elkaar en zo kregen we bij de nieuwelingen nog een vrij verrassende uitslag. Bram Cools kreeg problemen met de ketting en Jens Berckmans kwam de man met de hamer tegen.
Ook voor eerstejaars Kenneth Coomans liep het niet van een leien dakje. De jonge Trek biker geeft tekst en uileg
" Eens aangekomen zag ik dat er toch genoeg klimmetjes in het parcour zaten.Mijn humeur ging pijlsnel de hoogte in.Ze hadden me vertelt dat het een plat parkoerke ging zijn maar wat ik zag bevestigde het tegendeel. 11u 45 de Fun A klasse ging van start enwij met enige tijd ertussen .Ik mocht als 4de ( !!) naar de start gaan, en stond op de eerste rij. Ik was samen met Jarno Weemaes heel goed weg en gingen zij aan zij naar boven. De start verliep heel rustig tot de eerste bocht waar ik met men achterderailleur op een kantje reed en die naar boven kwam waardoor er spanning op de ketting kwam en ze er van voor afging. Heb toen veel stof en weinig ketting gezien na ong.30-40 seconden kon ik als ong. 30ste terug vertrekken. Ik moest dus een uurtje gaan inhalen en het tempo lag hoog. Na 2 ronde was ik de top 15 binnen gekomen. Nog 3 ronde te gaan en men eten kwam terug omhoog (beetje te laat gegeten door de rij aan de inschrijving) met nog 1 ronde te gaan hing ik 12 op een 10-tal seconden van Jochen De Vocht. Op het einde van de laatste ronde kon ik hem nog inhalen maar in de sprint was hij te snel voor me en moest ik me tevreden stellen met een 12de plaats (wat ik totaal niet ben) Een koers om snel te vergeten .
Nu 3 weken geen koers en dan Mons een parcour dat me normaal moet liggen (als ik tenminste van pech gespaard blijf) "
Bij de dames jeugd ging de hoofdrol naar Annelies Derveaux ze haalde het voor Maja de Backer.
reacties : Erno McCrae " Ik ben tevreden met de uitslag ; dit had ik zeker niet verwacht op dit parcours. In het begin heb ik een slippertje gemaakt. Ik moest van de fiets en toen was Jarno weg.
Annelies Derveaux : " Ik voelde me niet zo goed vandaag, had al last van mijn maag voor de start. Het was wel een pittige omloop. "
Maja De Backer : " Het was wel niet zo technisch als ik gewoon ben. Ik weet nog niet of ik heel de Flanders Cup ga rijden , ik zal wel in de Wallonia Cup aan de start staan. Het is de tweede keer da tik tweede ben, dus ben ik tevreden." zei de Waalse van team Blancs Gilets.
In tegenstelling tot de voorgaande jaren was de zon wel van de partij voor de eerste manche van de Flanders Cup in Pepingen . In de funklasse A trokken Kriekel bikers Robin Porters en Roel Cristael er rond den noon al vrij snel vandoor. Erik Peeters, Eli Smeyers , Tom De Groote en Gert Cools maakte deel uit van het achtervolgend vijftal. In de tweede ronde nam Roel Cristael alleen het heft in handen en zakte Robin Porters terug naar het groepje achtervolgers. Uiteindelijk schoot er daarvan nog een trio over waarvan Robin Porters zich aan de meet de sterkste toonde en Eli Smeyers naar de derde plaats verwees. Erik Peeters viel met zijn vierde plaats net naast het podium in Pepingen.
Eli Smeyers :
" Het werd een leuke weicross, waar goed weer toch noodzakelijk is. En gelukkig vandaag een stralend zonnetje om de cup af te schieten. Maar daar ik geen klassement had van vorig jaar zou ik achteraan moeten starten, gelukkig hebben de mensen van de Bond me een plaats iets dichter in het pak toegewezen. Nu nog bewijzen dat ik die verdiende...
De start verloopt over een korte asfaltklim om daarna de kiezel op te gaan. Ik kan goed opschuiven en eens opweg zit ik rond plaats vijf a tien. Maar dan pakt mij voorligger me mee in het lint en er zit niets anders op dan even te manouvreren rond dat lint. Hierdoor geraak ik vele plaatsen kwijt.
Ik zie dan ook dan Robin Porters en Roel Christael niet blijven wachten en ze gaan er dan al vandoor. Stelselmatig schuif ik toch in het gezelschap van Erik Peeters naar voor. En wanneer ook Gert Cools aansluit rijden we een strak tempo. Vanuit de kop laat Porters zich dan afzakken en is Roel Cristael al vertrokken voor zijn zegetocht.
Een groepje van zes zal dus vechten om de tweede plaats, net voor de weide neem ik terug zoals de meeste rondes de kop. Ik kan het tempo hoog leggen zodat het groepje langer word. Maar in het tweede weigedeelte komt Robin toch gezwind erover en ik kan me nog net in het wiel haken. Achter me zit zijn ploegmaat Erik Peeters en die mag ik zeker niet laten passeren. Net voor het stukje asfalt kan Robin enkele meters nemen en zo kom ik binnen op drie.
Een goed resultaat en met de goede startpositie in volgende wedstrijden zal het zeker alweer een spannende strijd worden samen met het Kriekelblok" was de commentaar van Eli Smeyers uit Geel.
Danny Soers haalde het in de Funklasse B voor Bram Saeys en Dominiek Ranson.
Fun A
1. CRISTAEL Roel 53:26 2. PORTERS Robin 53:43 3. SMEYERS Eli 53:44 4. PEETERS Erik 53:45 5. DE VRIES Nick 54:03 6. COOLS Gert 54:04 7. VOS Davy 54:16 8. DE WAEL Karel 54:26 9. DE GROOTE Tom 54:41 10. LEPPENS Piet 54:47 11. BECKERS Jo 54:48 12. VAN WOENSEL Alain 55:11 13. PAUWELS Ben 55:18 14. JANSSENS Sven 55:21 15. VOLDERS Margino 53 5
Fun B
1. SOERS Danny 44:32 2. SAEYS Bram 45:30 3. RANSON Dominiek 45:31 4. LUYPAERT Bart 45:31 5. GOUDESEUNE Bart 46:13 6. BORGERS Jeroen 46:21 7. DEPICKERE Bart 47:55 8. PROVOST Bart 49:02 9. DE WOLF Steven 49:16 10. VAN HOUVEN Kris 49:30 11. ROSSIGNOL Jean-Luc 49:35
1200 deelnemers uit 54 landen stonden in Tokai aan de start van de 8 ste editie van de Cape Epic. De eerste dag werd een succes voor het Songo- Specilalized team van Burry Stander en zijn Zwitserse ploegmaat Christpoh Sauser. Het Songo- Specilalized team zette in de proloog van 27 km de snelste tijd neer , met 1:02:40,7 klopten ze het Multivan Merida team met Hannes Genze en Jochen Käss. De Duitse titelverdediger Karl Platt en Stefan Sahm wisten met (1:04.36) beslag te leggen op de derde plaats. Kevin Evans en David George (1:04.51) werden vierde, terwijl José Hermida en Ralph Näf in 1:04.53 al vijfde over de streep bolden.
Milka Trek 1 , met de Nederlanders Jeroen Boelen en Bart Brentjens, finishte als 10 de op 5 min 13 sec van de winnaars. Milka trek 2 , met Jukka Vastaranta en Jelmer Pietersma, werden 13de in 1:08.18,4.
Bart Brentjens : " Het was een goede start voor onze beide teams. Ik voelde me redelijk goed en weet zeker dat we een goed prestatie zullen neezetten. Er was veel volk , vooral aan de aankomstlijn. Dit is zeker één van de tofste wedstrijden ter wereld."
Onze landgenoten Nicolas Vermeulen en Kevin Van Hoovels , niet de sterkste tijdrijders, gingen als 13 laatste team van start en deden het vrij goed met een 11de plaats. Op deze technische omloop met veel single tracks voelde Vermeulen zich goed in zijn sas en nam Van Hoovels mee op sleeptouw.
Ook Michiel Van Aelbroeck en Alexis Matthijs waren tevreden met hun 48 plaats overall. : " De duos startten om de 25 en na nog geen 300m haalden we al een eerste duo in. Uiteindelijk zouden we meer dan 50 duos passeren, gelukkig verliep dit zonder grote problemen! De eerste kilometers waren snel, ik nam Alexis op sleeptouw en we konden er een prima ritme op na houden. Snel, zonder echt tot het uiterste te gaan en zonder risicos in de afdaling. Alexis nam de slotafdaling voor zijn rekening en ook deze verliep quasi foutloos. We legden de 27km af in 1u18 en kregen officieus te horen dat dit goed zou zijn voor een 48e tijd, super! aldus Michiel VA, de biker van het Waasland MTB team.
Eva Lechner en Nathalie Schneitter (Team Colnago Arreghini Südtirol) wonnen bij de vrouwen in 1:20.20 voor de Britse Sally Bigham & Karien Van Jaarsveld (team USN) in a time of 1:26.38. Het Australische team van Naomi Hansen en Jodie Willett eindigde als derde in 1:26.57.
Carsten Bresser en Udo Bolts wonnen in 1:12.32, de proloog bij de masters. Thomas Frischknecht (Scott-Swisspower)en zijn teamgenoot Urs Gerig deden er 1:17.31 over.
Morgen volgt de eerste etappe rond Saronsberg Wine Estate, 89 km met 2050 m hm.
top 10 1 36ONE-Songo-Specialized 1:02.40,7 Christoph Sauser - Burry Stander 2 Multivan Merida Biking 1:04.22,9 Hannes Genze - Jochen Kaess 3 Bulls 1:04.35,6 Stefan Sahm- Karl Platt 4 360LIFE 1:04.50,5 Kevin Evans - David George 5 Multivan Merida Biking 3 1:04.53,0 Jose Hermida - Ralph Naef 6 Stockli pro1:05.01,8 Urs Huber - Konny Looser 7 Bulls 2 1:05.24,3 Tim Boehme - Thomas Dietsch 8 Garmin adidas 2 1:05.37,1 Philip Buys - Marc Bassingthwaigthe 9 BMC Mountainbike Racing 1:07.15,6 Alexandre Moos - Balthasar Weber 10 Milka-Trek 1:07.53,4 Bart Brentjens - Jeroen Boelen 11. Versluys-Evenza 1:07.54,9 Nicolas Vermeulen Belgium -Kevin Van Hoovels 48 Michiel Van Aelbroeck- Alexis matthijs 56 Ken Van den Bulke - Tjeerd Govaerts 60 Wim Tollenaere - Franky Taelman 81 Kevin De Baets - David Osaer 85 Jimmy Grade-Raf De Bakker
Categorie:cross country
Mike Mulkens wint chrono Ganshoven
Principia biker Mike Mulkens heeft in het Brusselse Ganshoren de 60km chrono gewonnen.
Na een 10 tal kilometers ging Mulkens aan de haal en koos samen met Ruben Verhees het hazenpad . De samenwerking verliep vlotjes en de beide Limburgers bouwden een mooie voorsprong op. " Het was een mooie route en de weergoden zaten ook mee vandaag.
Pluim voor organisatie van Ganshoren, want het was goed bepijld." aldus de man uit Achel.
Uitslag:
1. Mike Mulkens in 2u02
2. Ruben Verhees .... zelfde tijd
3. Bram Huysentruyt 2u14
4. Bart Coenen 2u17
5. Frank Symons 2u17
bron : pm MM
Categorie:cross country
Racer Bikes Cup voor Nino Schurter
De eerste manche van de Racer Bikes Cup in Schaan ging naar Nino Schurter,die zijn ploegmaat Florian Vogel in de spurt naar de tweede plaats verwees. In de derde van de 9 af te leggen rondes trok Florian Vogel ten aanval en enkel Nino Schurter kon deze tempoversnelling volgen. De ploegmaten reden samen naar de meet, gevolgd door de Duitse kampioen Moritz Milatz.
In de laatste afdaling zat Schurter aan de kop en hoe Vogel ook probeerde , er was geen doorkomen meer aan. " Ik ben wel tevreden met de tweede plaats. Ik had ook niet de beste benen vandaag. " zei Vogel na afloop .
Onze Waalse landgenoot en G Skin Delforche biker Pascal Hossay legde beslag op de 23 ste plaats van de 85 deelnemers.
Na 8 rondes was de Oostenrijkse Lisi Osl de snelste bij de vrouwen voor de Russin Irina Kalentiva. De Duitse Anja Gradl vervolledigde het podium in Schaan .
top 10 heren
1. SCHURTER Nino Scott-Swisspower MTB Racing 1:33:29,3 2. VOGEL Florian Scott-Swisspower MTB Racing 1:33:36,4 +0:07,1 80 3. MILATZ Moritz (D) BMC Mountainbike Racing Team 1:34:31,8 +1:02,5 70 4. FONTANA Marco Aurelio (ITA) Cannondale Factory Racing 1:35:09,7 +1:40,4 65 5. FUMIC Manuel (D) Cannondale Factory Racing 1:35:54,1 +2:24,8 62 6. GUJAN Martin Cannondale Factory Racing 1:36:31,8 +3:02,5 60 7. STIRNEMANN Matthias Thömus Racing Team 1:36:38,4 +3:09,1 59 8. FREIBURGHAUS Sepp Thömus Racing Team 1:36:44,6 +3:15,3 58 9. RAVANEL Cédric (FRA) GT Skoda Chamonix 1:36:51,3 +3:22,0 57 10. LITSCHER Thomas Felt Öztal X-Bionic 1:37:14,4 +3:45,1 56
top 10 dames
1. OSL Elisabeth (Oostr) Ghost Factory Racing Team 1:39:10,8 2. KALENTIEVA Irina (RUS) Topeak Ergon Racing Team 1:39:31,0 +0:20,2 80 3. GRADL Anja (D) Ghost Factory Racing Team 1:40:03,1 +0:52,3 70 4. KOBA Sarah Giant Swiss SR-Suntour 1:40:33,8 +1:23,0 65 5. BRANDAU Elisabeth (D) Central Haibike ProTeam 1:40:56,9 +1:46,1 62 6. SPITZ Sabine (D) Central Haibike ProTeam 1:41:54,0 +2:43,2 60 7. LEUMANN Katrin Ghost Factory Racing Team 1:42:50,6 +3:39,8 59 8. BOURDON Fanny (FRA) GT/Skoda/Chamonix 1:43:40,0 +4:29,2 58 9. SANER-GUINCHARD Marielle BikePark.ch/Scott 1:44:21,0 +5:10,2 57 10. ENGEN Alexandra (ZWE) Rothaus Poison-Hochschwarzwald 1:44:23,9 +5:13,1 56
Categorie:cross country
Andrea Tiberi out
De Italiaanse Torpado biker Andrea Tiberi heeft tijdens een training een beentje in zijn hand gebroken. In een technische afdaling verloor hij de controle over het stuur en kwam met zijn hand op een uitstekende rots terrecht. De prognose is minstens 3 weken inactiviteit. De wedstrijd in Nalles kan hij helemaal vergeten en voor de World Cup in Zuid Afrika zal het kantje boordje worden. Dit voorval is een streep door de rekening van H Pallhuber , de Italiaanse coach , die met het oog op de Olympsiche Spelen in de top 5 van het UCI landenklassement hoopt te eindigen De 25 jarige Andrea Tiberi maakt deel uit van die Italiaanse nationale ploeg en zal in het beste geval pas in mei terug aan de slag kunnen gaan.
Categorie:cross country
Tom Meeusen blikt tevreden terug
De ritten zijn gereden, het Senegal avontuur van Tom Meeusen en co zit erop . De fietsen werden gisteren, netjes gedemonteerd en ingepakt in onze lichtbruine dozen. 30 stuks, netjes op een rij, vol van onze hoogsteigen fietservaring en dito belevenissen. Vandaag komen de deelnemers aan de 400 km lange toch door Senegal thuis en vertelt ieder van ons z'n eigen verhaal.
Tom Meeusen de peter van het project is onder de indruk van de afgelopen 10 dagen en kijkt al uit naar een volgende editie.
" Met heimwee denken we straks terug aan alle kinderen die we op onze tocht mochten ontmoeten. Hun hagelwitte tanden die telkens weer te voorschijn komen bij hun aanstekelijke lach en hun onaflatende drang om "les Toubabs" de hand te reiken. Toeteren is een nationale sport in Dakar. Wie het eerst met z'n lichten flasht of claxonneert, heeft hier voorrang in het verkeer. Een wegennet waar je amper een weg kan terugvinden tussen de vervaarlijk diepe kuilen. Rood stof, een loodzware hitte in het binnenland, talloze "zandbakken", prachtige vergezichten, schrijnende armoede, bergen vuilnis, levensvreugde en talloze andere indrukken hebben Senegal, Dakar en het Bonjour Afrique schooltje op ons nagelaten. We hebben allemaal wel iets geleerd uit dit avontuur Onze laatste uren op Senegalese grond tikken langzaam weg. Straks staat een Boeing 767 van Air Italy voor ons klaar, bestemming Brussels Airport. Velen van ons zullen wat blij zijn om echtgenotes, kinderen, familie en vrienden terug te kunnen ontmoeten. Want let's face it; het thuisfront is datgene wat telt voor ieder van ons. Ondertussen zijn de meest actieven onder ons nog richting Dakar getrokken. Voor een bezoek aan het idyllische eiland Ngor, op amper een kilometer uit de kust. Of op weg naar het slaveneiland, om daar wellicht geconfronteerd te worden met één van de donkerste bladzijdes uit onze humane geschiedenis. Het eiland bulk uit van kleuren en is een absolute must om te bezoeken. Ook het geplande bezoekje aan Endopol, waar straatkinderen speelgoed maken uit enkel en alleen vuilnis, zal wellicht z'n sporen nalaten. Thuisblijvers genieten van zon, strand, zee, rust en "Flags", een best te pruimen Senegalees biertje. De Zandtrappers hebben doelbewust hun status ingeruild. Zij zijn niet langer de laatsten in het fietspeleton, maar hebben een onoverbrugbare voorsprong genomen in het zonnekloppen. Ze hebben het verdiend! Geen Vélo Afrique-outfitjes meer. Wel flashy bikini's en dito zonnebrillen. Het zwembad ligt er uitdagend bij, maar we laten het voor wat het is Eén zaak staat als een paal boven water; de werking van Bonjour Afrique wijkt af van andere NGO's of ondersteuningsmechanismen. Een "long term commitment", gedragen door een specifieke en doordachte visie zijn hier de kernwoorden tot bescheiden succes(jes). We geloven erin en met ons de hele gemeenschap van Medina Gounass. Ergens deze week mochten we de volgende quote noteren: "Misschien is het een druppel op een hete plaat, maar je zult zelf maar onder die druppel staan". Deze wetenschap en het hartverwarmende beeld van het tweede schooltje in volle aanbouw, is de laatste gedachte die we met jullie willen delen. Dit is geen druppel, INTEGENDEEL ! Au revoir Senegal, à la prochaine! "
Categorie:cross country
Pendrel en Plaxton winnen Fontana
De tweede manche van de Amerikaanse Pro XCT tour werd gewonnen door de Canadees Max Plaxton. In Southridge Park, Fontana ging de Specialized biker Jeremiah Bishop en Sam Schultz vooraf.
De Canadese Catharine Pendrel won het met 1 min 15 op haar teamgenote Georgia Gould . Lea Davidson werd derde bij de vrouwen en Emily Batty ( Sabaru-Trek ) moest dit keer vrede nemen met de vierde plaats
heren :
1 Max Plaxton (Can) Specialized 1:48:32 2 Jeremiah Bishop (USA) Cannondale Factory Team op 1:32 3 Sam Schultz (USA) Subaru-Trek 2:00 4 Todd Wells (USA) Specialized 2:17 5 Jeremy Horgan-Kobelski (USA) Subaru-Trek 2:25 6 Geoff Kabush (Can) Team Maxxis-Rocky Mount 5:32 7 Sid Taberlay (Aus) Kenda H2o Overdrive 5:43 8 Derek Zandstra (Can) 3Rox Racing 6:00 9 Rotem Ishay (Isr) Team Jamis 6:23 10 Adam Craig (USA) Giant MTB Team 7:15
dames :
1 Catherine Pendrel (Can) Luna Pro Team 1:43:21 2 Georgia Gould (USA) Luna Pro Team op 1:15 3 Lea Davison (USA) Specialized 2:41 4 Emily Batty (Can) Subaru-Trek 4:15 5 Marie-Helene Premont (Can) Team Maxxis-Rocky Mountain 5:59 6 Heather Irmiger (USA) Subaru-Trek 6:52 7 Chloe Forsman (USA) BMC MTB Development Team 8:06 8 Amanda Sin (Can) 3Rox Racing 9:03 9 Judy Freeman (USA) Kenda-Felt 10:22 10 Amanda Carey (USA) Kenda/Felt 10:45
Categorie:cross country
26-03-2011
Racer Bikes Cup voor Remy Mertz
Er valt meteen goed nieuws te melden uit het vorstendom Lichtenstein. In de Racer Bikes Cup in Schaan heeft onze landgenoot Remy Mertz de wedstrijd voor nieuwelingen ( geboren in 1995 en 1996 ) gewonnen. Met een internationaal deelnemersveld van 66 man legde de Waalse biker van Veranda Willems de 4 rondes af in 45 min en 49 sec. Na de zege in Dinant en Thieusies is deze overwinning een bevestiging van zijn goede vorm in het nog prille seizoen. Remy Mertz bewees hiermee dat zijn selectie voor het Team Wallonie meer dan gerechtvaardigd is.
Eerstejaars nieuweling Scott Seykens ( Blancs Gilets) eindigde als tweede Belg op de 18 de plaats.
Bij de meisjes was de 20 ste stek voor Sophie Daniels en Clemence Baude finishte als 24 ste
top 5 nieuwelingen 1. Remi MERTZ (BEL) Team Wallonie 45:49,3 2. Raphael KOCH Leimbach Merida Rookies Team 46:18,4 +0:29,1 80 3. Manuel FASNACHT Gretzenbach Fischer Junior MTB Team 46:19,2 +0:29,9 70 4. Nicolas FISCHER Solothurn Tropical Solothurn4 46:37,8 +0:48,5 65 5. Simon VITZTHUM Rheineck Signer Felt / RV Altenrhein 47:13,6 +1:24,3 62
Categorie:cross country
Multivan Merida wint Cape Outback
De Cape Outback is een voorsmaakje op de legendarische Cape Epic . De vierdaagse van Still Bay naar Beloftebos aan de Zuid Afrikaanse West kust tracht voorzichtig uit de schaduw te treden van het grootste MTB evenement dat zondag 27 maart start. Van 18 tot 21 maart kregen de 33 duo's 393 km en 6440 hm voorgeschoteld.
In de eerste etappe van 103 km met 1900 hm toonde Multivan Merida 2 met Andreas Kugler en gastrenner Markus Kaufmann zich het sterkst en klopte hun teamgenoten Hannes Genze en Jochen Kass ( Multivan Merida 1) . In de tweede etappe over 90 km en 1550 hm werden de rollen omgekeerd en ging Multivan Merida 1 met de zege en de 35 punten aan de haal. De 2 laatste etappes werden gedomineerd door dezelfde teams en zowel de dagzeges als het eindklassement waren voor de Zwitser Andreas Kugler en Markus Kaufmann. Kass en Genze legden beslag op de tweede plaats met amper 2 puntjes verschil. De Cape Outback was voor Multivan Merida een ideale test om het ploegenspel op punt te stellen. Zondag gaan de 4 MM renners immers samen met Ralph Naf en José Antonio Hermida van start in de 8 ste editie van de Cape Epic.
Categorie:cross country
G Skin Delforche internationaal
Het G Skin Delforche team heeft het seizoen uitstekend ingezet. Met de tweede plaats van Pascal Hossay in Dinant en de zege in Thieusies reed het team van Simon Gueuning zich twee weken op rij in de kijker. In het Zwitserse Schaan gaan Pascal Hossay, Dany Lacroix en Brice Scholtès zondag aan de slag in de eerste Racer Bikes Cup , een UCI wedstrijd en één van de moeilijkste uit de reeks. De selectieve omloop van 3,9 km met 150 hm lokt ieder jaar veel en schoon volk en het niveau ligt bijzonder hoog. Met Nino Schurter, Florian Vogel, Moritz Milatz, Marco Aurelio Fontana, Martin Gujan en Manuel Fumic zullen de plaatsjes aan de top hard bevochten worden.
Voor Pascal Hossay wordt het na het Belgische succes een eerste internationale test. Voor Brice Scholtès en Dany Lacroix is het een unieke kans om ervaring op te doen op een behoorlijk zware omloop.
Simon Gueuning (team manager) : " Een pronostiek maken is moeilijk. Eerst hadden we een wedstrijd in Nottingham( Engeland) gepland waar we meer kans hadden om UCI punten te sprokkelen. Maar de uitnodiging van de Waals-Brusselse Bond konden we niet naast ons neerleggen, al zal het moeilijk zijn om daar in de top 15 te rijden. In 2010 was Roel Paulissen de enige Belg die daarin slaagde. Voor Pascal Hossay is dat nu misschien wat te hoog gegrepen. Het is nog vroeg op het seizoen. Pascal is een renner die aan kracht wint naarmate het seizoen vordert. Hij was al goed in Dinant en in Thieusies haalde hij het van Tim Wijnants, maar de concurrentie in Lichtenstein is toch nog iets anders. "
De FCWB selecteerde voor Schaan naast de G Skin Delforche bikers nog Clémence Baude, Sophie Daniels, Geoffrey Hoyaux, Laurent Evrard , Remy Mertz , Nicolas Daniels , Scott Seykens en Boris Cara,
bron : pm
Categorie:cross country
Kids Trophy O2 bikers Flobecq
Naast de Kids Trophy O2Bikers is er in Flobecq ook een wedstrijd voor de nieuwelingen .
De Kids Trophy van 2 april 2011, die aanvankelijk geprogrammeerd stond in Kluisbergen , zal verreden worden in Flobecq, meer bepaald in het bos van La Houppe. Dit word een zeer aantrekkelijk en technisch parcours : met heel wat fun elementen , leuke jumps , kuipbochten; kortom alles wat een echte MTBbiker graag onder de wielen krijgt.
Thomas Dietsch en Tim Böhme zijn niet het favoriete Bulls team in de Cape Epic, aangezien Stefan Sahm en Karl Platt, de winnaars van de laatste 3 edities als titelverdedigers van start gaan. Wat Thomas Dietsch in Zuid Afrika mag verwachten, blijft voorlopig nog een raadsel. Vorig jaar brak hij immers zijn arm tijdens het Frans marathonkampioenschap in Ornans. In oktober werd de Fransman geopereerd en volgde er een reeks van vier fysio sessie per week. Daarnaast is hij op 1 november van vorig jaar vader geworden van een dochter Camille, wat ziujn leven drastische veranderde. Vanaf het ogenblik dat hij terug mocht fietsen, vertrok hij voor 2 weken met de Bulls op stage naar de Canarische eilanden. Daarna spendeerde hij met zijn gezinnetje nog een trainingsweekje in het gezelschap van de familie Absalon.
In de Sunshine Cup in Cyprus behaalde hij een bevredigende 8 ste plaats. Thomas Dietsch komt heel gemotiveeerd aan de start en hoopt het goed te doen tegen kleppers als Burry Stander en Christoph Sauser, José Antonio Hermida en Ralph Naf , Nicolas Vermeulen en Kevin Van Hoovels en zijn teamgenoten Stefan Sahm en Karl Platt. Toch is deze wedstrijd fysiek hard en zwaar en zo onvoorspelbaar. Vorig jaar heeft Dietsch de eerste etappe opgeofferd en Sahm en Platt verder geholpen met een wiel en zo zijn eigen kansen gehypothikeerd. Al 3 jaar rijdt Dietsch voor het Duitse Bulls team en eind dit jaar loopt zijn contract ten einde. Maar over zijn gesprekken met de teamleiding lost hij voorlopig geen vin. " Eerst zien wat het dit jaar gaat worden." aldus de 36 jarige Elzasser.
De dag voor Paris-Roubaix : proeven van les pavés du P-R
Zaterdag 9 april 2011
Vanaf 8u30 tot 11u30 starten: aanmelden verplicht Templeuve Frankrijk stationsplein café De La Gare aankomst: stationsplein Templeuve => voor alle ritten Met mountainbikes of degelijke fietsen op een deel van het parcours van de wielerwereldbeker wedstrijd Parijs-Roubaix rijden
Er zijn drie mogelijkheden tot deelname: 1 => recreatieve gezinstocht (10 kasseistroken) 75 km (hiervoor is geen helm verplicht) 2 => sportief (15 of 17 kasseistroken) 108 km 3 => sportief (19 kasseistroken) 138 km Het is mogelijk bij alle afstanden te stoppen in Templeuve en zodus de laatste lus niet te fietsen, dan heb je 31 km minder. Iedereen kan nog kiezen na de tweede bevoorrading. Je kan het ook op voorhand beslissen volgens je conditie van de dag
We rijden op een deel eigen bewegwijzerd parcours (bordjes in het wit) en dan de pijltjes van de echte Paris-Roubaix volgen op het einde terug 11 km op eigen parcours omdat we niet tot Roubaix rijden met A.T.F. fietsen, koersfietsen, degelijke trekkingfietsen en andere fietsen. Zorg dat je fiets tip top in orde is. Fietshelm dragen is verplicht.
Een ware belevenis => Deelname 1 en 2 = 6,50 , 3 is 7,50 per persoon, te storten op Bic rekening Paris-Roubaix BE69 6528 0278 1378 Recordbank HBKABE22 met vermelding van naam en keuze (1 is recreatief 64 km, 2 is sportief 96 of 108 km, 3 is sportief en 138 km & 3 bevoorradingen) In de prijs is verzekering en twee bevoorradingen inbegrepen. Inschrijven door storting vóór 3 april is noodzakelijk voor de sportieve tocht. info Jan Delabie 0486/522454 of 057/486780 (weekend en na 18u30) jan-delabie@skynet.be Het kan nog via mail vooral voor recreatieve tocht tot 7 april.
Wegbeschrijving: Te bereiken via E403 Doornik tot autostrade, knooppunt richting Lille nemen, rechts houden en onmiddellijk afrit 35 nemen, N7 tot juist over Baisieux-Sin, hier aan de lichten links af, D90 richting Cysoing tot juist voor Genech rechtsaf Templeuve D90
José Antonio Hermida kan weer opgelucht ademhalen . Enkele dagen na de crash in Casa de Campo (Madrid), waar hij vijfde eindigde, lijkt het met zijn pols terug in orde te zijn . Na zijn val in de voorlaatste ronde schoof de wedstrijd naar de achtergrond en ging alle aandacht uit naar zijn geblesseerde pols. Nochtans hing de Spaanse wereldkampioen aan de leiding op het ogenblik van zijn val.
Twee dagen na het vooral bleek de pijn in zijn pols veroorzaakt door het feit dat hij zijn val wou breken en de slag wou opvangen met zijn hand.
" Het valt allemaal nogal mee. Zondagnacht heb ik goed kunnen slapen en maandag kon ik al weer fietsen. Ik besefte dat er niets gebroken was. Naarmate de dagen vorderden , ging het steeds beter. Het was lange tijd geleden dat ik nog zal hard viel, en ik was even bang dat mijn seizoen nu al voorbij kon zijn. Maar ik zit terug op schema en vertrek zondag samen met Ralph Naf in de Cape Epic."
Categorie:cross country
Cedric Graria 33
Goed nieuws voor de CG fans. Ter gelegenheid van zijn 33 ste verjaardag kreeg Cedric Gracia een speciaal hoekje op de site van zijn sponsor Probikeshop. De Fransman die in Andorra leeft , was opgetogen met de aandacht rond zijn 33 ste verjaardag op 23 maart. " Jesus stierf toen hij die leeftijd had. Ik hoop niet aan het kruis te eindigen zoals hij. " zei de flamboyante downhiller. "Ik word wel ouder, maar altijd beter ; zoals de wijn. Misschien laat ik nu wel een outfit met 'CG Jesus ' op de rug maken! " grapte de ' The Sergant '
Zondag 27 maart start het Versluys-Evenza team voor de 2de maal op rij in de Cape Epic. Een eerste hoofdoel van het seizoen waar het team voor een topprestatie gaat.
De renners Nicolas Vermeulen en Kevin Van Hoovels verblijven al een week in de regio van Kaapstad, meer bepaald in het rustige, aangename stadje Stellenbosch waar ze zich samen met hun trainer Michel Wynsberghe de laatste voorbereidingen treffen op deze wedstrijd. Kwestie van nog wat te trainen en vooral het lichaam laten acclimatiseren aan de Zuid-Afrikaanse normen.
Vrijdag reizen mechanicien Gerry en teammanager Niek Lingier achter om de renners bij te staan gedurende de wedstrijd.
Vorig jaar kon het duo Vermeulen-Van Hoovels zich al enkele malen in de picture rijden met enkele mooie top 10 plaatsen als resultaat. Maar halfweg de week kreeg Van Hoovels af te rekenen met maagproblemen waardoor ze in het klassement van een mooie 5de plaatsen terugvielen naar een 16de. Dit jaar werd niets aan het toeval overgelaten en opteerde het team om niet te verblijven op de site van het gebeuren, om zo mogelijke besmettingen te ontlopen. Bed and Breakfasts zullen voornamelijk de verblijfplaatsen worden gedurende de race. De Cape Epic moet voor het Versluys-Evenza team een eerste hoogte punt worden in het seizoen, de afgelopen maanden stonden vooral in functie van deze wedstrijd, trainingen werden afgestemd op deze wedstrijd. Kevin en Nicolas hebben er alles aan gedaan om hier top te zijn, 2 weken terug bewezen ze, met hun plaatsen 1 en 2 in Knokke waar ze strandspecialist Berckmans op liefst 3 minuten reden klaar te zijn om een mooi resultaat neer te zetten de komende week. Al moet er natuurlijk altijd rekening gehouden worden met de factor pech. Maar zonder dit laatste is het doel top 5 te eindigen in het eindklassement en proberen om een etappe op het podium te staan
Met vier overwinningen in de strandraces bij de junioren, en mooie plaatsen in de scratch is Didier Bats de winter goed doorgekomen. Enkel aan de race in Knokke heeft hij niet deelgenomen omdat hij pas de zaterdag terug kwam van Spanje, waar er een week stage met het Be Gold team opzat. Aangezien de Wallonia Cup in Dinant samenviel met Knokke , moet hij ook passen voor de Waalse seizoensopener . Vorige week opteerde Didier Bats voor een wegwedstrijd in Cras Avernas ; dit om nog wat snelheid te trainen. " Na een ontsnapping vier rondes voor het einde, werd ik drie kilometer voor de meet ingelopen door het peloton." aldus Bats. Voor de jonge biker van het MTB Langdorp team staat nu de start van het MTB seizoen voor de deur en gaat hij van start in de 1 ste Flanders Cup in Pepingen.
Daarna volgen er waarschijnlijk twee weekends met koersen op de weg en een stage in Duitsland met aansluitend de eerste Budesliga in Munsingen. Dan volgt de ene MTBwedstrijd na de andere. De bedoeling van de tweede jaars junior is om sterk te presteren in de wereldbekers, BK,EK, en WK. Verder wil de biker uit Betekom het goed te doen in de Belgische koersen en staat de wedstrijd in zijn eigen Langdorp met rood aangestipt. Ook is hij blij dat er begin mei, ondanks het wegvallen van de wereldbeker in Houffalize, toch weer een grote koers doorgaat op dit mooie parcours in de Ardennen. Grootste verandering bij het MTB Langdorp team is de overstap van Cl!mb naar Scott. Ooit , in een ondertussen al wat verder verleden , begon Didier Bats te biken bij het Scott team uit Kortenberg, toen nog onder begeleiding van André Coppers, die hem de knepen van het mountainbiken bijbracht. Toen daar beslist werd om enkel op de weg door te gaan met beloften en elites, kwam hij na één jaar Daikin bij Langdorp terecht. Net zoals vorig seizoen zal Kevin van Hoovels ook dit jaar weer zorgen voor de trainingschema's. " Hopelijk volgt er een tof en succesvol seizoen met veel bike fun. " oppert de 18 jarige MTB Langdorp biker " BTW : nu zaterdag om halftien gaat bij Cycle Passion in Kampenhout de fotoshoot van ons team door."