Rolf Wouters Advocaat Hofstraat 16 Houthalen tel . 011/52 52 70
Inhoud blog
  • link naar nieuwe site
  • Lancering nieuwe website
  • PROJECT 91 IN THE USA
  • Patrik Gallati naar Fischli Bike
  • Freelance-fotograaf Danny Zelck wordt officiële 'teamfotograaf' van het Granville Factory Team
  • Bike Inn 2014
  • Pascal Hossay naar Hard’n Bikers
  • Esther Süss denkt niet aan stoppen
  • Bart Brentjens komt ten val
  • Stop and Go
  • Velofollies 2014
  • Orange Monkey team
  • Zilver voor Mark Verloo
  • 24 u Finale Ligure
  • Winst voor Yorben Van Tichelt
  • Eva Lechner derde in Rome
  • Fietssportief Cup Landgraaf
  • Jonas Wellens pakt Limburgse titel
  • Todd Wells papa
  • Wereldbeker CX Rome
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgian GP (218)
  • BK (126)
  • BMX (744)
  • Crocodyle Trophy (53)
  • cross country (5668)
  • Downhill (728)
  • EK (141)
  • Eliminator (75)
  • Enduro (74)
  • Evenementen (919)
  • Flanders Cup (192)
  • Freeride (143)
  • Interview (71)
  • Kalender 2014 (248)
  • KIDS (348)
  • LMTB (170)
  • Marathon (1083)
  • meerdaagsen (593)
  • Nederland (54)
  • Olympische Spelen (90)
  • Produkten (201)
  • reglementen (40)
  • Strandraces (134)
  • Te Koop (17)
  • Trial (304)
  • varia (493)
  • veldrijden (379)
  • video (3)
  • Wallonia Cup (1)
  • WK (220)
  • World Cup (533)
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    MTB-LILY
    alles over mountainbiken en BMX
    met Lily en Chantal
    02-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Duchenne Heroes 2011



    Tijdens de 3-daagse fietsbeurs Velofollies in Kortrijk  hebben duizenden mensen kennisgemaakt met de Duchenne Heroes en zijn vrijwilligers. 
    Het werd vooral  een blij weerzien met enkele (ex)deelnemers en vrijwilligers die hun deelname aan de volgende editie bevestigden. 
    Het eerste promomateriaal werd verdeeld en de signeersessies van Filip Meirhaeghe waren een succes en de verkoop van krasloten draaide op volle toeren.
    De organisatioren waren opgetogen met de  cheque  t.w.v. 500€ die ze van de inrichters  van de toertocht te Aartrijke toegestopt kregen.
    Ook werden de banden met GT bicycles nauwer aangehaald. Het bekende Amerikaanse fietsmerk zal promotie maken voor de 2 de  Belgische editie, testfietsen voorzien tijdens de week van 11 tot 17 september,  alsook een tent , een  camionette en een  fietsmechanieker mee op pad sturen. Tijdens het jaar zal  GT verschillende acties ondernemen om Duchenne Heroes te steunen.
    Hun slagzin ' Earn your wings 'past perfect bij het idee van Duchenne Heroes om je ten volle in te zetten als Hero.

    http://www.duchenneheroes.be/


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mountainbikers scoren in Sankt Wendel
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Op het WK veldrijden in het Duitse Sankt Wendel reden de mountainbikers zich in de kijker.

    De Italiaan Marco Aurelio Fontana zette een mooie 7 de plaats neer, en reed  een groot deel van de koers mee vooraan. Ondanks het feit dat de Cannondale biker maar  2 wereldbekers op zijn actief had,  stond hij in St Wendel aardig zijn mannetje.
    Donderdag lag de omloop er nog modderig bij en  Fontana had  er geen goed oog in.
    Maar dan heeft de vrieskoude zijn werk gedaan , wat wel in zijn kaart speelde.
    De eerste WB in Pont-Chateau deed hij mee voor podium , tot hij in de laaste ronde enkele centimeters  te ver de bocht uitkwam en een paaltje raakte.
    Weg top 5 notering, maar gelukkig kwam  de Italiaanse kampioen er zonder kleerscheuren vanaf.
    Hoogerheide lag er zwaarder bij ; in de start kon  hij weinig opschuiven met als gevolg dat hij over z'n toeren ging om toch  richting top 15 te geraken. Na een zware trainingsweek met het oog op Sankt-Wendel was dit geen tegenvaller voor de mountainbiker.

    De Zwitser Marcel Wildhaber  van Scott Swisspower eindigde als 18 de en  de Spaanse wereldkampioen José Antonio Hermida pakte in zijn vierde veldrit  van het seizoen en ondanks een slechte startplaats de 20 ste plaats. Emil Lindgren finishte als Zweeds kampioen op de 26 ste stek.

    Luna bikester Katerina Nash haalde na een spannende strijd  het brons naar Tsjechie en de Duitse Sabine Spitz zette de 10 de plaats neer. Bijna heel de wedstrijd voerde ze strijd met onze landgenote en ex mountainbikester Sanne Cant. De 20 jarige Cant trok aan het langste eind en verwees de Olympische kampioene naar de 10 de plaats bij de vrouwen.
    Spitz  zal voor haar nieuwe Central Haibike Pro team  aan de slag gaan in de derde manche van de Sunshine Cup in Cyprus.



    Categorie:veldrijden
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BMX-Bundesliga wordt internationaal
    De 8  BMX-Bundesliga wedstrijden krijgen  in 2011 een UCI status.
    Met het oog op de Olympische Spelen in Londen 2012  worden Erlangen, Vechta, Ingersheim en Kornwestheim in de UCI categorie 5 opgenomen, zodat  er  voor de elite mannen en juniores kostbare punten te verdienen zijn.
    Met deze opwaardering hoopt de Duitse Wielerbond ( BDR) dat er zich  minstens één  Duitse renners voor de komende Spelen kan kwalificeren.

    BMX-Bundesliga 2011

    09/10 april :  Erlangen
    11/12 juni : Vechta
    16/17 juli : Ingersheim
    24/25 september : Kornwestheim

    02/03 juli
    Duits BMX kampioenschap Cottbus

    Categorie:BMX
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Team Wildlife naar Polen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Het  avontuur lokt tot nu toe een 30 tal Belgen naar de Sudety  MTB Challenge.
    In navolging van  Kris  Henderieckx , Hertsens en Janssens  en van Wouter Cleppe en Robby De Bock  trekken ook Stijn Van Regenmortel en Sander Lesage  van 24 juli tot 29 juli naar Polen.
    De Sudety MTB Challenge  op de Pools- Tsjechische grens is altijd  prima georganiseerd , relatief goedkoop en vrij  technisch. Afgaande op de resultaten van de voorbije jaren, komen de Belgen er goed uit de verf.

    Samen met  bikekameraden Isabelle Van de Voorde en Simon Lannoy hopen ze op een mooie eindrangschikking. 

    " Deze trip wordt mogelijk gemaakt door Cycle Passion Antwerp en Herzog Compression Socks. Met  ons eigen materiaal ttz.  een Scott Spark 2011 en  de Specialized S Works Epic 2011  hopen we de eindmeet te halen en in de eerste plaats veel fun te maken. " zegt de  26 jarige Stijn Van Regenmortel.




    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.La course des Ch'tis in Houdain

    Op 10 april wordt voor de vierde keer  La course des Ch'TIS " georganiseerd.
    Het is een  mountainbikewedstrijd / Chrono die doorgaat in het recreatiedomein Parc D'Olhain, in Houdain , een dorp in het noorden van Frankrijk. De zogenaamde streek van de " Ch'TIS".
    Het betreft een exclusieve organisatie van VTT5962.com. De Franse mountainbike site van "Nord / Pas De Calais".

    Het betreft een wedstrijd over een deskundig uitgestippeld, fysiek uitdagend, en bij momenten technisch mountainbike parcours van 10 km. Dit alles in het heuvelachtig en bosrijk Park van Olhain (Parc d'Olhain).

    Start om 9 u 30


    Leeftijdscategorieën :

    14 jaar en vrouwen; 2 ronden
    14/16 jaar: nieuwelingen 2 ronden
    17/18 jaar: junioren  3 ronden
    19/22 jaar: beloften 6 ronden
    23/29 jaar: elite 6 ronden
    30 / 39 jaar: master 1 4 ronden
    40/49 jaar:  master2  4 ronden
    50/59 jaar: master 3  3 ronden


    http://www.coursedeschtis.com/


    Categorie:Evenementen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Winst voor Gerrit Rosenkranz in Ochtendung
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Op  30 januari 2011 werd de eerste van de vijf manches van de Poisonbike Cup verreden in het Duitse Ochtendung. Voor  het Univega  Pro Cycling team stonden de bikers Gerrit Rosenkranz (Heren), Jens Hoyden (Senioren 1) en Christian Fischer (Senioren 1) aan het vertrek van de "openingswedstrijd" van het seizoen 2011.

    Een eerste test om te kijken hoe de conditie ervoor staat. Voor Rosenkranz was het zijn eerste MTB optreden in Duitsland na zijn zware val in juni 2010, die hem de rest van het seizoen 2010 van de fiets hield. Eerder deze maand was hij al te zien in de Nederlandse XC wedstrijden in Panheel (3e) en Landgraaf (2e) waar hij het podium dus al 2x haalde. In Ochtendung bleek dat het met zijn conditie goed bleek te zitten.

    De eerste ronden reed hij in een 3 man sterke kopgroep, met Max Friedrich en Keke Dömbach. Echter halverweg de wedstrijd bleef Gerrit Rosenkranz over met Friedrich. Uiteindelijk bleken beide aan elkaar gewaagd te zijn, maar wist de Univega biker in de laatste ronde een paar seconden voorsprong te nemen en deze niet meer af te staan. De eerste overwinning van 2011 was binnen en hij neemt tevens de leiding in het klassement van de Poisonbikecup 2011.

    Bij de Senioren 1 bleek het met de conditie van Jens Hoyden en Christian  Fisher ook wel goed te zitten. Met z'ntweetjes zaten ze bijna de gehele wedstrijd in de kopgroep. In de laatste ronde werd de shifting doorgevoerd en werd Jens Hoyden 3de en Christian Fisher 4de.


    programma : Poisonbike 2011

    Adenau 20/2
    Kottenheim  13/3
    Buchel 20/3
    Boos 3/4




     


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fuji MTB Masters Team
    Met trots stelt het Fuji MTB Masters Team de nieuwe teamkledij voor




    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Absa Cape Epic 2011

      

    De organisatie van de 8 ste uitgave van de ABSA Cape Epic riep de pers samen  in  het V&A Waterfront . Met trots stelde ze de 8 etappes voor en kwam met een aantal nieuwe sponsors op de proppen.
    Telkom,  Afrika's grootste communicatie bedrijf , sponsort het evenement. Daardoor wordt de proloog in Tokai ,  plus de laatste etappe met aankomst  in Lourensford  integraal uitgezonden op Supersport.
    Twee dagen met 5 uur MTB op TV is een primeur voor Zuid Afrika. 
    Met al die media aandacht is organisator Kevin Vermaak en zijn team uiterst tevreden. 
    Maar niet enkel de media andacht maakt de Cape Epic groot .
    De 1200  renners die de 707 km en 14550 hoogtemeters voor de wielen geschoven krijgen, zorgen elk jaar opnieuw voor de nodige spanning en sensatie.

    Na 3 jaar afwezigheid keert José Antonio Hermida terug. De wereldkampioen is samen met zijn teamgenoot Ralph Naf  één van de grote favorieten. De Zwitser Naf traint momenteel in Zuid Afrika en verblijft al een maand met  vrouw en  zijn 2 kinderen  in Stellenbosch . De Multivan Merida biker is dus goed voorbereid op de meerdaagse , die van  27 maart tot 3 april  zal plaatsvinden. 

    Ook het Zwitsers Scott Swisspower duo Nino Schurter en Florian Vogel is ook al op Zuid Afrikaanse bodem neergestreken , terwijl ook de Cannondale bikers Martin Gujan en Manuel Fumic  niets onverlet laten en zich in de beste omstandigheden voorbereiden.

    Karl Platt en Stefan Sahm ( Team Bulls ) , de winnaars van vorig jaar,  azen opnieuw op een ereplaats en ook de Specialized bikers Christoph Sauser en Burry Stander  komen voor het podium in aanmerking. 

    De gebroeders Fluckiger behoren eveneens tot de kanshebbers. Mathias en Lukas zijn al aan hun derde editie toe en wonnen één etappe in 2009 , terwijl ze in 2010 met  2 zeges huiswaarts keerden. De Trek bikers hebben intussen heel wat bijgeleerd , vooral wat voeding en materiaal in deze extreme omstandigheden betreft en zullen zich dit jaar niet meer laten verrassen.

    Onze kampioenen Nicolas Vermeulen en Kevin Van Hoovels van het Versluys Evenza team  mikken niet op het podium, maar hopen op een  top 5 plaats ;  iets wat hun vorig jaar door de ziekte van Kevin Van Hoovels niet gelukt is.

    De Zuid Afrikaanse hoop is gevestigd op de plaatselijke bikers van het Team 360Life.  Kevin Evans en David George zijn er volledig klaar voor en de appendix operatie van Evans is helemaal vergeten.

    Kevin Vermaak heeft  met 8 prachtige etappes en een bijzonder sterke bezetting genoeg redenen om optimistisch naar de editie  van 2011 toe te leven.



    Ralph Naf - Kevin Vermaak


    Categorie:cross country
    01-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MTB Bolderberg 12 februari 2011
    Waar:

    Witte Zaal  , Kluisstraat,  Bolderberg (Heusden-Zolder)  

    Timing:
    • Wedstrijddag: zaterdag 12 februari 2011 om 12.00 u.
    • Voorinschrijvingen vóór 7 februari 2011, prijs: € 9,00 .
    • Daginschrijvingen op wedstrijddag zelf vanaf 10.00u tot Uiterlijk 11.15 u.,
      meerprijs van € 3,00 op voorinschrijvingen.
    Afstand:
    • 29km mountainbiken op een zeer gevarieerd bosparcours (stroken losse duinzand, vlotte bospaden en enkele forse kuitenbijters).
    Categorieën:
    • juniors heren (t.e.m. geboortejaar 1990)
    • seniors heren (t.e.m. geboortejaar 1972)
    • veteranen heren (vanaf 1971)
    • dames (alle leeftijden)
    Prijsuitreiking omstreeks 16.00 u.

    http://www.tthz-cycling-team.be/info-mountainbike-wedstrijd

    Categorie:Evenementen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Voorstelling Crocodile Trophy/Alpentour 2011
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Ook dit jaar vormt de toonzaal van Granvillesbikes aan de Leuvensesteenweg 173 te Kortenberg het uitgelezen decor van de officiële voorstelling van de Alpentour Trophy en Crocodile Trophy 2011.

    Snak naar wat extra zuurstof in het adembenemend Alpendecor ... feel the heat, eat the dust of the Outback! Besneeuwde Alpentoppen, ijzingwekkende afdalingen, allesverzengende hitte, spectaculaire rivercrossings ... Gerhard Schonbacher en de zijnen hebben alles in het aanbod!

    Zint Bjorn Brems op revanche? Of brengt Bart Brentjens zijn renners in (Alpen)stelling? Tekent Bart zelf een derde maal present Down Under? Legt Mike Mulkens hem opnieuw het vuur aan de schenen? Doen Lake Tinaroo, Granite Gorge, Koombooloomboo, Gunnawarra Lagoon en Kalpowar anderen dromen van winstkansen?

    Biketravel met Kris Hertsens van MTB Clinic staat Alpentour-isten alvast met raad en daad bij.
    Aussietours brengt dankzij het ideale combiticket (vliegtuig/verblijf/transport) de Crocodile Trophy binnen ieders handbereik.
    Gerhard, bevallige Regina Stanger en de voltallige crew van Belgian Power laten elke sportieve extremist(e) met plezier wegdromen en heten allen dan ook van harte welkom op vrijdag 25 februari 2011. Start om 20u00.


    www.belgianpower.be

    Categorie:Evenementen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MTB Handvatten & Waasland MTB Team
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    MTB handvatten gaat de samenwerking aan met het Waasland Mountainbike team en voorziet renners als Robby De Bock  en Michiel Van Aelbroeck van ESI Grips.

    Goede mountainbike handvatten zijn van groot belang op elke mountainbike. Ze dienen zeer comfortabel te zijn en tegelijkertijd ook stevig zodat een lange levensduur gegarandeerd is. Dit zijn dan ook al meteen de sterkste troeven van de ESI Grips.

    Bij MTB Handvatten worden  handvatten van ESI Grips aangeboden , een bedrijf  gevestigd in Amerika


    De oprichter van ESI (Extreme Steering, Inc.) is Gary Stewart die meer als 27 jaar ervaring heeft in de ruimtevaartsector. Hij ontwikkelde de unieke mountainbike handvatten die voor 100% uit silicone bestaan.

    Terwijl Gary aan het werken was in de ruimtevaart industrie kwam hij in contact met een uniek materiaal. Het materiaal bleef onder alle omstandigheden in perfecte conditie, had een zeer goede grip en absorbeerde zeer goed schokken. Gary wou het absoluut op zijn mountainbike hebben en zo begon hij aan het ontwikkelen van de perfecte mountainbike handvatten.

    De ESI Grips bevatten  geen logo's of andere print die storende kunnen zijn aan de handen. Er word niet aan promotie gedacht maar enkel aan het comfort van de gebruiker.

    De  Chunky en Racer's Edge ESI Grips zijn  nu verkrijgbaar in zeven kleuren : wit , rood, blauw, zwart, groen , oranje en geel .


    http://www.mtbhandvatten.be/


    Categorie:Produkten
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Descida das Escadas de Santos
    Voor de 9 de maal is  Brazilie  gastheer voor de internationale downhill scene.
    De fameuse  urban DH , die grotendeels over de 417 trappen  van Santos verloopt,  zal op 5 en 6 februari plaatsvinden en lokt weer de allergrootsten naar het Zuiden van San Paulo om het record van de Slovaak Filip Polc te verbreken. 
    Met de veranderingen aan het parcours en  de  komst van Zuid Afrikaanse wereldkampioen (2003)  Greg Minnaar , zal  het  voor de 28 jarige Polc echter moeilijk worden om zijn record van 59 sec152  te handhaven.

    De Fransman Cedric Gracia maakt opnieuw zijn opwachting in de  "Descida das Escadas de Santos" en  is derhalve niet aan zijn proefstuk toe. Hij was  één van de eerste Europeanen die  er aan de start stond en won de wedstrijd  in 2003 en 2007 ; ' The Sergant  'effende het pad voor tal van Europeanen.
    Zo heeft de Brit Marc Beaumont , die  vorig jaar de World Cup in Val di Sole won, zich aangemeld om het record van Polc te verpulveren.

    Zelfs Chris Van Dine hoopt dit keer voluit te kunnen gaan en is na zijn pech van vorig jaar op revanche uit. De Cannondale biker  kreeg  toen op weg naar Brazilie problemen met zijn visum en kwam te laat op de afspraak. Van Dine had de omloop niet verkend en kwam  niet in de finale.

    Enkele Zuid Amerikaanse rijders zoals  de Ecuadoriaan Mario Jarrin , de Chileen Sebastian Vasquez en Antonio Leiva,  de 11 voudige kampioen van Chili hopen een snelle tijd neer te zetten en in de top 10 te  eindigen.

    Bij de vrouwen zijn alle ogen gericht op de Francaise Emmeline Ragot . Zal de wereldkampioene van 2009 , de plaatselijke vedette Luana Oliveira  en  de Britse Fionn Griffiths van de zege kunnen houden?







    Categorie:Downhill
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Romain Paulhan bij Planète 2 Roues
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Het misterie rond de 22 jarige Romain Paulhan is opgelost.  De Franse downhill kampioen blijft bij ' Planète 2 Roues':  zijn vorige team.
    Lang was er sprake dat Paulhan het team van de flamboyante Cedric Garcia zou vervoegen. 
    Na maanden van stilte koos hij  uiteindelijk  voor zijn vertrouwde team , waarvan  hij al sinds 2005 deel  uit maakt.

     " Het was nogal ingewikkeld in die zin dat ik mijn eigen  partners , die mij  reeds zo  lang steunen,  wilde behouden. Bij Cedric Garcia en de CG Brigade was dat echter niet mogelijk. Dus ik ga verder met Planète 2 Roues Lozère , Fox, Oakley, en natuurlijk met Giant. "

    Vorig jaar  na het behalen van de Franse titel werd Paulhan  voor het eerst in zijn carriere opgenomen in de Franse Nationale ploeg en was  hij aanwezig op alle grote internationale afspraken . 
    In de World Cup in Val de Sole  werd hij 17 de en op het WK DH in Canada 15 de . 
    Romain Paulhan , die momenteel aanzien wordt als de opvolger van Fabien Barel, sloot 2010 in schoonheid af.



    Categorie:Downhill
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Crocodile Trophy 2011
    Voorstelling van de Crocodile Trophy in Kortenberg  op 25.02.2011




    Categorie:Crocodyle Trophy
    31-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.4 Belgische UCI Trade Teams

    Daar waar ons landje  vorig jaar  6 UCI Trade teams rijk was, wordt het aantal  voor 2011 beperkt tot 4.
    Uit het lijstje verdwenen Team Saeco en Eliza Orbea.
    Slechts 4 Belgische  teams voldoen momenteel  aan de door de UCI-opgelegde licentievoorwaarden. 
    Om voor een aanbevelingsbrief  in aanmerking te komen , moesten de teams aan alle opgelegde UCI voorschriften voldoen.
    De samenstelling  van het  team , het rennersbestand  , de categorieën  en de structuur zijn  de belangrijkste punten om een licentie als Trade Team te verwerven.

    De KBWB stelde een aanbevelingsbrief op voor volgende 4 UCI Trade teams MTB :

    -GOEMAN SCOTT
    -TREK KMC
    -VERSLUYS EVENZA
    -G-SKIN DEFORGE


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.KBWB reglementering
    De nieuwe reglementering die de KBWB oplegt, roept heel wat vragen op.     
    Andre Coppers ,  MTB Coördinateur van de Koninklijke  Belgische  Wielrijdersbond  is de best geplaatste persoon om uitleg te verschaffen  wat betreft die nieuwe reglementering  en aangaande toelating  tot deelname aan buitenlandse wedstrijden, deelname aan organisaties buiten de federaties, deelname aan BK enz. 
    Om disciplinaire sancties te vermijden is het wenselijk om , op de vragen die vaak  in de wandelgangen gesteld worden, een deskundig antwoord te krijgen.


    " Indien er uitleg moet gegeven worden , ben ik steeds bereid om de  vragen te beantwoorden. Vooral de regels omtrent de deelname aan   buitenlandse  wedstrijden , baren mij zorgen. Renners vragen nu  al best de principiele goedkeuring  om aan alle buitenlandse wedstrijden deel te nemen die ze in 2011 willen programmeren.  " zegt André Coppers.

    Procedure toelating deelname aan buitenlandse wedstrijden.
    1. Tijdens deze periode legt de renner zijn programma vast.
    2. Voor de wedstrijden waarvan hij toelating nodig heeft doet hij een aanvraag op het bevoegde niveau (minimaal 6 weken voor de wedstrijd) om aan deze wedstrijden te mogen deelnemen.
    3. De bevoegde commissie zal een principieel antwoord geven: positief of negatief.
    4. Bij positief antwoord en indien de renner effectief aan de wedstrijd gaat deelnemen vraagt hij een geschreven toelating aan de bevoegde commissie (miniumaal 2 weken voor de wedstrijd)

    Categorie:reglementen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Syncros MarathonMan Serie 2011
    Syncros wordt hoofdsponsor van de grootste marathon serie in Europa. De organisatoren hebben met trots deze samenwerking aangekondigd .
    Syncros startte in 1986  als klein bedrijf  in Vancouver (CAN) en staat nu wereldwijd bekend voor zijn lichtgewicht komponenten.
    Met hun Freak´n Light - FL Produkten  willen ze nu de cross country en marathon  markt veroveren.

    Wie zich  voor 15 april voor minstens 3 marathons inschrijft , geniet de voordeelprijs van 109 € en krijgt nog een  T shirt van Eleven Sports cadeau.

    programma 2011

    30.04.2011 Rocky Mountain Bike Marathon, Garda Trentino (ITA)
    12.06.2011 Rocky Mountain Bike
    Marathon, Willingen/Hochsauerland (D)
    18.06.2011 Malevil Cup, Jablonné v Podještědí (Tsj)
    16.07.2011 Salzkammergut Trophy, Bad Goisern (Oostr)
    07.08.2011 Erzgebirgs-Bike
    -Marathon, Seiffen (D)

    http://www.marathonman-europe.com/?params=en/anmeldung



    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.AME verwarmde handvatten
    AME handvatten bestaan als sinds 1975 en zijn bekend bij motorcrossers, BMXers ,  jetskiers enz.
    Om de strenge winters door te komen , komt het Amerikaanse Aeromarine Molding and Engineering (A’ME) weer met iets nieuws op de markt.

    Zijn verwarmde handgrepen ook voor mountainbikers een must in barre omstandigheden ? Maar wat als het echt koud wordt ? Zijn het batterijen verslinders ?

    Het houdt volgens kenners je handen  lekker warm , wat de bloeddoorstroming bevordert, en je kan  met dunnere handschoenen rijden. 


     http://www.amegrips.com/category/catalog/mountainbikeheated





    Categorie:Produkten
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.NODRUGS CONCEPT TEAM en MTBCLINICS.BE
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Zaterdag waren het merendeel van de Nodrugs Concept renners te zien in het Bois des Rêves te Ottignies.  

    Het decor van het BK MTB in 2007 is het gedroomde decor voor een technische wintertraining.    Met de auto is het voor de meesten niet zo ver rijden en het bos biedt alle mogelijkheden om er een leerrijke clinic van te maken. 

    Vanaf dit seizoen werkt het Nodrugs Concept Team samen met MTBclinics.be en MTBcoach.be.   Uiteraard staan de clinics ook open voor de jeugdrenners van ons partnerteam Versluys-Evenza.   Deze clinics zijn één van de pijlers waarop de samenwerking met het Versluys-Evenza Team steunt.  Het was de eerste keer dat beide teams samen aan de slag gingen. 
    Het resultaat van vier uren training kan je zelf bekijken in bijgaand videofilmpje.

    De  coach Maarten Gijbels heeft voor de youngsters in samenspraak en overleg met Kris Hertsens van MTBclinics een voorbereidingsprogramma voor het nieuwe MTB-seizoen opgesteld.   Een eerste clinic was dus gepland in Ottignies.  Deze clinic wordt nog gevolgd door een meerdaags Bootcamp in de regio van La Roche en twee technische dagclinics in Houffalize (o.a. specifieke parcoursverkenning!) en Ovifat.

    “Vorming en begeleiding zijn écht onze twee sleutelwoorden.  Daarom dat we dit seizoen een volgende stap hebben gezet in de voorbereidingsperiode van onze renners.  In het najaar zaten we samen met Kris Hertsens om een samenwerking te bekijken.   We begrepen al vlug dat we beiden dezelfde visie hadden over de ontwikkeling van jonge renners.  De MTBclinics moeten onze jonge renners naar een hoger technisch niveau tillen.  Ze hebben nu de leeftijd om nog bijgestuurd te kunnen worden.  Met de drie clinics en het teamweekend in La Roche zetten we een eerste stap.  Na de evaluatie bekijken we hoe we het volgend jaar nog gaan verder uitwerken” vertelt Pascal Loquet van het Nodrugs Concept Team.

    OOK ANDERE RENNERS ZIJN WELKOM !

    Nieuwelingen en junioren (mét wedstrijdlicentie!) die met deze clinics willen kennismaken kunnen in La Roche (lang weekend vrijdag 4-maandag 7 maart), Houffalize (dagclinic op zaterdag 9 april) en Ovifat (dagclinic op zaterdag 21 mei) aansluiten.  Voor die locaties zijn er nog enkele plaatsen vrij.  Wil je meer info ?  Aarzel niet en stuur dan een mail naar info@b2tf.be.  

    Videofilmpje van de eerste clinic te Ottignies:  http://vimeo.com/19356864


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Brentjens DNA
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    In de wielersport is de mountainbike de fiets waar de meeste ontwikkelingen plaats vinden. De technische ontwikkelingen in het mountainbike staan daarom nooit stil! Ieder jaar worden er kleine verbeteringen aan gebracht, waarbij het gewicht een grote rol speelt. Gewicht is dus vaak een bepalende factor; hoe lichter hoe beter!

    Een ander cruciaal onderdeel van de mountainbike is de band. Factoren als rolweerstand, grip en uiteraard gewicht zijn belangrijke eigenschappen van een band en bepalen mede het winnen of verliezen van een wedstrijd.
    De ontwikkeling van banden heeft Olympisch kampioen Bart Brentjens altijd enorm aangesproken.

    Daarom bracht hij enkele maanden geleden in samenwerking met Maxxis , de Brentjens DNA uit.  Een serie van 3 bandentypes voor verschillend gebruik. 
    Met  de A van allround,  de S van snelheid en de M van modder,  biedt  de Brentjens DNA serie de ideale band voor elk terrein.

    Bart Brentjens geeft  tekst en uitleg :

    "Als ik vroeger naar wedstrijden toe ging, nam ik alle soorten banden mee die ik dacht nodig te kunnen hebben. Snelle banden, modder banden en alles wat daar tussen in valt, tubeless en binnenbanden, alles ging mee. Ik vergelijk de combinatie tussen ‘banden’ en ‘biken’ altijd met de Formule1, alleen hebben mountainbikers nog meer keus, wat het niet altijd even makkelijk maakt! Een goede bandenkeuze kan nogmaals wel het verschil kan maken tussen winst en verlies. In 2009 ben ik samen met MAXXIS begonnen om al mijn eigen ervaringen en ideeën in de ontwikkeling van een serie banden te stoppen. In de afgelopen tijd hebben we daarom hard gewerkt om voor elke weersomstandigheid een band te ontwikkelen waarbij gewicht en grip de speerpunten zijn geweest. Na veel testsessies in, onder andere, Worldcup wedstrijden en de Cape Epic, kan ik met trotst zeggen dat dit de snelste en beste banden zijn, waar ik ooit op heb gereden! " zegt de Nederlander.

    Categorie:Produkten


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Mijn favorieten
  • MTB foto's

  • Blog als favoriet !

    Archief per jaar
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 1973
  • 1972
  • 1971
  • -0001

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs