Inhoud blog
  • Verontschuldig mij dat ik mij nogal verschoot van uw reactie!
  • Levenscurriculum van Michel Backaert.
  • Gelijkheid der kansen bestaat niet!
  • Ik kreeg in 1956 een Lambretta van vader, om zijn verzekeringen te gaan ontvangen.
  • Michel Backaert - Jeugd en Legerdienst.
  • De efficiente strategie van de Islam?
  • Vlaamse Kerstliederen worden in de Vlaamse media niet meer uitgezonden? Reden?
  • Dingen, die ik wil verdringen.
  • Dat is de realiteit van leven. Oud worden!
  • Volledig afschaffen dubbele nationaliteit.
  • De feesten van de Moros y Cristianos in Spanje is feesten met een lijk in huis.
  • Glasraam Michel Backaert
  • Een persoonlijke ervaring van mensendiscriminatie!
  • Een niet te vergeten persoonlijke herinnering in Elsenborn.
  • Graf van Generaal Patton.
  • De overbevolking van onze wereld. Alarm!!!
  • Op 15.11.2006 komen NUBELT (Belg. groothandel en export) en NUFEG (Belg. groothandel en Import) weer samen in Fresh Trade Belgium
  • Het probleem van België ? Eigen jeugdervaring sinds 1937 met conclusie.
  • Onze maatschappij werd volledig misvormd. Wij zijn fout en verantwoordelijk!
  • Holland is geen land, zeg dus nooit Holland wanneer u Nederland bedoelt.
  • Mijn grootvader Pikke Bijnens vertelde over de oorspronkelijke betekenis van het woord "OK" en beknopte Spaanse vertaling!
  • Dirk, zoon van Michel (Mike) in Equador.
  • Toen was het heerlijk om te leven.
  • Achterklap is als gift, negeer beiden.
  • Laat je niet meeslepen door computer en internet.
  • Elkerlyck en de verten!
  • Elkerlick en zijn ego.
  • Hoe prachtig en machtig de natuur ! Vroeger huis van El Cid.
  • Liesje.
  • Were di! ( Van de hak op de tak)
  • Recht op recht, of recht op onrecht ?
  • Mens, durf te leven!
  • Dat denk ik ervan.
  • Stilte en tranen om Liesje,
  • Moederke.
  • Ook op taalgebied speelt Elkerlyck best op eigen veld. Propageer daarom steeds je eigen taal
  • Druk de drukte uit je hart.
  • Laat toch elk dier in zijn natuur !!!!
  • Blijf steeds jezelf !
  • Het zijn en het spelen met het begrip tijd.
  • Mijn vrouwke steeds nabij. Overleden op 05.10.1988
  • Mens, leer te leven!
  • Ervaringsmededeling.
  • Elkerlyck en de sport van heden.
  • Is Elkerlyck dom?
  • Levenselixir.
  • Navelstreng doorknippen.
  • Privacy of eenzaamheid.
  • Innerlijke rust van Elkerlyck.
  • Dulden wij dat onze jeugd verder wordt misleid?
  • Beter voorkomen dan genezen.
  • Brief aan mijn witte merel.
  • Het misbruiken van het woord democratie.
  • Aan mijn levensgezelin.
  • Misbruik de dieren niet !
  • Geen cultureel protectionisme en zelf geen culturele identiteit meer.
  • Hoe lang gaat die vaas nog te water ? Is de splitsing van België een noodzakelijk kwaad?
  • Geen raad baat voor de man van de straat..
  • Wat beïnvloedt mij?
  • De zielskannibaal.
    Over mijzelf
    Ik ben Backaert Michel en bijnamen Mich en Mike
    Ik ben een man en woon in (España) en mijn beroep is Voormalig Exporteur groente en fruit. Voormalig Adviseur Belgische Dienst Buitenlandse Handel..
    Ik ben geboren op 20/11/1937 en ben nu dus 87 jaar jong.
    Mijn hobby's zijn: Judo- Ju jitsu. Goede wijn genieten..
    Mijn levenscurriculum vindt u in de inhoud van het blog. In 1937 wereldbevolking 2 miljard en nu al 7 miljard.
    Archief per dag
  • 27-01-2019
  • 24-01-2019
  • 27-02-2018
  • 15-02-2018
  • 13-02-2018
  • 30-12-2017
  • 26-12-2017
  • 21-03-2016
  • 30-07-2015
  • 14-01-2014
  • 02-12-2013
  • 20-11-2013
  • 14-11-2013
  • 16-05-2011
  • 12-05-2011
  • 11-05-2011
  • 10-05-2011
  • 09-05-2011
  • 08-05-2011
  • 01-10-2009
  • 06-08-2008
  • 05-08-2008
  • 31-07-2008
  • 30-07-2008
  • 29-07-2008
  • 28-07-2008
  • 27-07-2008
  • 26-07-2008
  • 25-07-2008
  • 23-07-2008
  • 22-07-2008
  • 21-07-2008
  • 20-07-2008
  • 19-07-2008
  • 18-07-2008
  • 17-07-2008
  • 16-07-2008
  • 15-07-2008
  • 14-07-2008
  • 13-07-2008
  • 12-07-2008
  • 11-07-2008
  • 10-07-2008
  • 09-07-2008
  • 08-07-2008
  • 07-07-2008
  • 06-07-2008
  • 05-07-2008
  • 04-07-2008
  • 03-07-2008
  • 02-07-2008
  • 01-07-2008
  • 29-06-2008
  • 28-06-2008
  • 27-06-2008
  • 27-09-2005
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Zoeken in blog

    E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.

    forum

    Druk op onderstaande knop om te reageren in mijn forum

    Blog als favoriet !
    Michel1937
    Eigen teksten van Michel Backaert
    Als overtuigde rechtlijnige Vlaming met Christelijke en Groot-Nederlandse gedachten en een sterk rechtvaardigheidsgevoel, schreef Michel (Mike) Backaert na veertig jaar lid van de Orde van den Prince en Lions international, volgende levensflitsen als diepzinnige, beredeneerde, gevoelsmatige, filosofische en soms zelfs rijmende teksten. Zij houden waarschijnlijk niet de enige, de volle en zeker niet de totale waarheid in, maar zij zijn alvast eerlijk en onbaatzuchtig neergeschreven als een spontaan gevolg van ernstige bedenkingen na de ervaring van een intensief, gevuld en gevarieerd leven met veel symbolische vlieguren bij dag en bij nacht. Zoek uw gewenste tekst tussen zeventig anderen en klik deze aan in de inhoud links, vanaf links boven. Rol zo nodig een of twee verder volgens de volgorde in de lijst van de inhoud. Succes!
    16-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Op 15.11.2006 komen NUBELT (Belg. groothandel en export) en NUFEG (Belg. groothandel en Import) weer samen in Fresh Trade Belgium
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Michel Backaert had als zaakvoerder van Bruksela pvba (import en export groenten en fruit) ervaren dat de belangen van de exporteurs en deze van de importeurs in groenten en fruit dikwijls zeer tegenstrijdig waren.

    Daarom nam Backaert M. het initiatief om een beroepsorganisatie op te richten, die vooral de belangen van de exporteurs in groenten en fruit zou verdedigen. Deze afzonderlijke federatie met name NUBELT (Nationale Unie van Belgische Exporteurs in Land- en Tuinbouwproducten) zou optreden als nieuwe en volwaardige gesprekspartner met de in België overlegorganen als het Ministerie van Landbouw, Ministerie van Buitenlandse Handel, Ministerie van Middenstand, Nationale Dienst voor Afzet van Land en Tuinbouwproducten, VCTV(Boerenbondveilingen) en FCTV (Gekend als niet Boerenbondveilingen), Belgische Dienst voor Buitenlandse Handel, Douanen en Accijnzen en eveneens alle officiële instanties in het Buitenland, alsook vaktijdschriften als Fruchthandel van Dr. Rolf M.Wolfverlag in Düsseldorf (Duitsland) enz. enz.

    Wij weten dat het niet de import, maar wel de export, is welke onze handelsbalans verbetert.

    Zo werd op zaterdag 10 januari 1976 gedurende de stichtingsvergadering in het Cultureel Centrum in Strombeek-Bever te 15 uur Nubelt, de Nationale Unie van Belgische Exporteurs in Land en Tuinbouwproducten, opgericht en het dagelijks bestuur geïnstalleerd, met als voorzitter Backaert Michel.

    De eerste beheerraad luidde als volgt:

    Secretaris: Van den Nest Willy ( Met dank aan deze actieve

    Beheerders:     Backaert Michel (Mike) Fa. Bruksela pvba - Hoeilaart
    Ghijs Julien - St.  Truiden
    De Duytsche Freddy - Moorslede
    De Schouwer Jan Brussel - Haren
    Van Stallen Jos - Hoeilaart
    Veracx Mark - Roeselare
    Pans Paul - St. Margriet Houtem
    Fisette - Fa. Fibe Trade - Antwerpen
    Raskin Guy - Raskinfru Alken
    De Gheest A. - Landegem
    De Brouwer G - Hoeilaart
    Verbinnen Roger Herent - Wijgmaal
    Schepers Marcel - Kampenhout
    Boussier J. - Kuttekoven
    De Pondt Ch. & zoon- Brugge 5 
    Gebroeders Vanderhaeghe - Gistel

    In 1976 waren er al 62 betalende leden, allemaal Belgische export-firmas in groenten en fruit, verspreid over heel het land.

    Nubelt heeft in het verleden veel successen behaald. 

    Uiterst belangrijk was het bereikte akkoord met de tuinbouwveilingen VCTV welke de aardbeienexporteurs hadden genegeerd en dat onder andere ook de Fruitveiling van Haspengouw te St. Truiden rechtstreeks in het buitenland was beginnen verkopen. Als reactie daarop heeft Nubelt toen in het begin van het aardbeienseizoen in Cafe 't Hert op de Grote markt in St. Truiden, met als gastspreker Dennis Baeskens, hoofd van de studiedienst van het toenmalig NCMV, nu Unizo, een "never seen before", maar noodzakelijke aankoopstaking van de exporteurs gepland en zodoende doorgevoerd. Wanneer de directeur R. Abts van de Fruitveiling van Haspengouw te St. Truiden deze maatregel van Nubelt vernam, glimlachte hij even en om de prijs zoveel mogelijk stabiel te houden, kocht hij grote partijen zelf aan en stak nadien zijn ganse stock aardbeien in zijn frigo-kamers. Niettegenstaande daalden de prijzen enorm, want er werd alleen gekocht door de Belgische Groothandel en de Veiling van Haspengouw zelf. De tweede dag was hij wel degelijk meer bezorgd, want hij kreeg reactie van zijn eigen producenten welke hun dagprijs zagen kelderen en de frigo-kwaliteit uiteraard verminderen. De dag nadien waren zijn frigo-kamers boordevol en ging hij door de knieën. Toen beloofde hij aan NUBELT, niet meer rechtstreeks zonder bemiddeling van de Belgische Exporteurs aan Buitenlandse importeurs te verkopen en onder het motto " schoenmaker, blijf bij je leest", niet meer aan directe export te doen. De Nederlandse exporteurs en de Duitse groothandel hadden deze voorbije dagen goed verkocht en sterke en gunstige prijzen gemaakt. De veilingverkoop nadien zijn de exporteurs weer beginnen kopen en was het acute probleem van de baan en de aardbeien prijs weer in orde. 

    Ook als succesverhaal op het actief van NUBELT, was het invoeren van eenvormige europaletten in en tussen alle veilingen, als kostendaling voor de exporteurs helemaal niet onbelangrijk. Eveneens het feit dat Nubelt intussen  op deze korte periode al vertegenwoordigd was in alle consultatieve commissies van het Ministerie van Landbouw, het Ministerie van Buitenlandse Handel en Middenstand en dat Nubelt intussen zelf al een vertegenwoordiger had in de beheerraad van de Nationale Dienst voor Afzet van Land en Tuinbouwproducten en een adviseur in de Belgische Dienst voor Buitenlandse Handel enz. enz., ook dat is zeker niet te onderschatten.

    Gedurende de Algemene vergadering van 10.03.79 heeft Backaert M. ontslag ingediend om zich als non actief in Spanje te gaan vestigen. Hij werd die dag door deze algemene vergadering als erevoorzitter aangesteld. Hij werd als voorzitter opgevolgd door Jan De Schouwer en later door Frank Van Colenberghe.

    In de algemene vergadering van donderdag 15.11.2006 te Meise, werden de beroepsfederaties NUBELT en NUFEG ontbonden en opnieuw samengevoegd in een nieuwe federatie FRESH TRADE BELGIUM. De voorzitter van deze nieuwe federatie werd nu diezelfde dag de uittredende voorzitter van NUBELT met name Frank Van Colenberghe. Zo werden de vroeger dikwijls tegenstrijdige belangen van importeurs en exporteurs die in 1976 door het oprichten van NUBELT grotendeels waren vernietigd, weer actueel en zo werden de exporteurs weer de speelbal van de importeurs. De exporteurs die vóór 1976 leefden in een ongelukkige situatie om hun eigen exportbelangen te kunnen verdedigen, kwamen opnieuw door deze samensmelting in de schaduw van de importeurs terecht. Zij hadden door deze fusie opnieuw minder verweer om hun exportbelangen te verdedigen. Arm België!

    Uiteraard zouden de exporteurs steeds de Belgische producten, zowel druiven als andere groente en fruit, blijven verdedigen, terwijl de importeurs alleen de vooruitgang van de import uit Italië, Spanje enz., samen met hun zakencijfer wilden vergroten.
    Michel (Mike) Backaert neemt deze gelegenheid nog eens te baat om alle exporteurs, niettegenstaande toch nog eens van harte en op alle gebied al het mogelijk succes toe te wensen!

    Deze tekst met bijlagen is ook de lezen op w.w.w.bloggen.be/michel1937.
     
    Salutem dico vobis plurimam!

    Michel ( Mike) Backaert


    Bijlagen:
    Bekentmaking.jpeg (1.8 MB)   
    BRUKSELA kopie.jpeg (278.8 KB)   
    Fresh trade Belgiumjpeg 3.jpeg (2.5 MB)   
    Hoeilaart het glazen druivendorp .jpeg (1.9 MB)   
    M. Backaert voorzitter en leden van NUBELT met Belgische Minister van Landbouw Laevens in Stokholm op Belgische Contactdag .jpg (62.6 KB)   
    Ons huisje op 11 juli 2013 kopie 2[1].JPG (2 MB)   

    16-05-2011 om 00:00 geschreven door Backaert Mike

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)


    Inhoud blog
  • Verontschuldig mij dat ik mij nogal verschoot van uw reactie!
  • Levenscurriculum van Michel Backaert.
  • Gelijkheid der kansen bestaat niet!
  • Ik kreeg in 1956 een Lambretta van vader, om zijn verzekeringen te gaan ontvangen.
  • Michel Backaert - Jeugd en Legerdienst.
  • De efficiente strategie van de Islam?
  • Vlaamse Kerstliederen worden in de Vlaamse media niet meer uitgezonden? Reden?
  • Dingen, die ik wil verdringen.
  • Dat is de realiteit van leven. Oud worden!
  • Volledig afschaffen dubbele nationaliteit.
  • De feesten van de Moros y Cristianos in Spanje is feesten met een lijk in huis.
  • Glasraam Michel Backaert
  • Een persoonlijke ervaring van mensendiscriminatie!
  • Een niet te vergeten persoonlijke herinnering in Elsenborn.
  • Graf van Generaal Patton.
  • De overbevolking van onze wereld. Alarm!!!
  • Op 15.11.2006 komen NUBELT (Belg. groothandel en export) en NUFEG (Belg. groothandel en Import) weer samen in Fresh Trade Belgium
  • Het probleem van België ? Eigen jeugdervaring sinds 1937 met conclusie.
  • Onze maatschappij werd volledig misvormd. Wij zijn fout en verantwoordelijk!
  • Holland is geen land, zeg dus nooit Holland wanneer u Nederland bedoelt.
  • Mijn grootvader Pikke Bijnens vertelde over de oorspronkelijke betekenis van het woord "OK" en beknopte Spaanse vertaling!
  • Dirk, zoon van Michel (Mike) in Equador.
  • Toen was het heerlijk om te leven.
  • Achterklap is als gift, negeer beiden.
  • Laat je niet meeslepen door computer en internet.
  • Elkerlyck en de verten!
  • Elkerlick en zijn ego.
  • Hoe prachtig en machtig de natuur ! Vroeger huis van El Cid.
  • Liesje.
  • Were di! ( Van de hak op de tak)
  • Recht op recht, of recht op onrecht ?
  • Mens, durf te leven!
  • Dat denk ik ervan.
  • Stilte en tranen om Liesje,
  • Moederke.
  • Ook op taalgebied speelt Elkerlyck best op eigen veld. Propageer daarom steeds je eigen taal
  • Druk de drukte uit je hart.
  • Laat toch elk dier in zijn natuur !!!!
  • Blijf steeds jezelf !
  • Het zijn en het spelen met het begrip tijd.
  • Mijn vrouwke steeds nabij. Overleden op 05.10.1988
  • Mens, leer te leven!
  • Ervaringsmededeling.
  • Elkerlyck en de sport van heden.
  • Is Elkerlyck dom?
  • Levenselixir.
  • Navelstreng doorknippen.
  • Privacy of eenzaamheid.
  • Innerlijke rust van Elkerlyck.
  • Dulden wij dat onze jeugd verder wordt misleid?
  • Beter voorkomen dan genezen.
  • Brief aan mijn witte merel.
  • Het misbruiken van het woord democratie.
  • Aan mijn levensgezelin.
  • Misbruik de dieren niet !
  • Geen cultureel protectionisme en zelf geen culturele identiteit meer.
  • Hoe lang gaat die vaas nog te water ? Is de splitsing van België een noodzakelijk kwaad?
  • Geen raad baat voor de man van de straat..
  • Wat beïnvloedt mij?
  • De zielskannibaal.

    Over mijzelf
    Ik ben Backaert Michel en bijnamen Mich in Ruisbroek en Mike in het Leger en Calpe.
    Ik ben een man en woon in (Spanje) en mijn beroep is Voormalig Exporteur groente en fruit. Voormalig Adviseur Belgische Dienst Buitenlandse Handel..
    Ik ben geboren op 20/11/1937 en ben nu dus 87 jaar jong.
    Mijn hobby's zijn: Judo - Ju jitsu en goede wijn genieten..
    Mijn levenscurriculum vindt u in de inhoud van het blog. In 1937 op de wereld 2 miljard mensen en nu al 7 miljard.
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog als favoriet !

    Categorieën

    Zoeken met Google





    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs