Een heel ander wakker worden 19gr aub gewoon zalig. We krijgen nog enkele kleine klimmetjes die vlot verteren, maar weer het fenomeen van veelsluipverkeer op de kleine wegeltjes, een groot verschil met 18 jaar geleden toen kon je makkelijk een uurrijden zonder een vrtg tegen te komen. Wij rijden door de Landes vlak langs de a-weg gedurende een 20tal km, het gaat niet vooruit altijd vals plat. We rijden langs een rechte weg 19km lang kaarsrecht. Waar moet een mens dan aan denken? Weet je hoeveel bewegingen onze gewrichten maken tijdens zo een rit. Met een trapfrequentie van+- 85 is dat ongeveer 40.000 keer per dag, ongelooflijk eh. We eten na 95km nabij Sabres, zalig in openlucht. We vertrekken opnieuw en moeten ons parcours aanpassen vanwege een zandweg die ineens opduikt. Even later opnieuw problemen, we krijgen een omleiding vanwege werken aan de brug. Wij kunnen nog een stuk afsnijden maar de mannen moeten achterom. Vanaf st Symphorien verandert het decor, we zitten terug in de wijnvelden rond st Emilion en natuurlijk ook de bijhorende cotes. Daar gaan we weer op en neer op en neer. Omstreeks 18.00u zijn we op camping du Vieux Chateau te Raunzau. Patatten met etjes en pekes en een stuk kalkoen, mm mm.
We hadden om 9.00u al 28gr en in de namiddag 33gr zonder problemen, en dan maar drinken.
De batterij is bijna leeg dus moet ik het kort houden vandaag. Vertrokken om 0745u. Het was weer koud vanmorgen. De rest van de dag was het ong 30gr en zon. We hebben vandaag Spanje achtergelaten. De laatste bergjes hebben we goed verteert en de Pyreneën hebben we langs een andere weg verlaten, minder hoog en bijgevolg minder zwaar. Maar even over de grens valt er wel iets op. Ook hier zitten de kleinere weggetjes vol sluikverkeer. We zien op de laatste 15 km meer verkeer dan op de hele voormiddag. Het is zeer irriterend en vermoeiend die voorbij razende voertuigen. We zitten op een camping net over grens. er is inderdaad vraag naar foto's, we doen ons best maar telkens is wel een ander probleem dat opduikt.Vandaag ook een nieuw buitenband moeten leggen, de gravel heeft zijn tol geeist.
De cijfers gem 22.5 tijd 8u 48min 199km tot 3011km
We worden wakker op een koude mistige camping door een verkeerd gestuurde sms van een vriend om 06.30u gelukkig maar een kwartier voor we anders opstaan. We vertrekken met het windjasje en de dikke handschoenen om 07.45u. Het probleem van gisteren hebben we opgelost door een andere weg en 15km extra. Hierdoor passeren we wel door een zeer mooi dorpje genaamd Orbaneja del Castillo, een zeer mooie waterval is vanop de weg zichtbaar. De begeleiders zullen het dorpje bezoeken en de nodige foto's nemen. De volgende kms lopen door een canon waar natuurlijke kantelen gevormd zijn. Even later is de zon van de partij en zal de mist opruimen. Rond de middag hebben we 85km en we eten in Ona. Namiddag loopt het nog goed tot ong 150km en dan het weerkerende stukje wasbord klimwerk. We klimmen 25km aan een weerkerend ritme van 500m klimmen en dan weer 250m dalen. Het is zeer vermoeiend en om gek van te worden. Na 175km toch eindelijk beterschap het begint te dalen. Het verhaal van de dag moet toch nog komen. Op enkele kms van de camping in Acedo. We volgen volgens het parcours een afgedankte spoorlijn in gravel. Hier bevindt zich ook een tunnel van ong één km. We rijden de tunnel in maar er is geen verlichting. We hebben enkel het lichtpunt aan de uitgang. Pikdonker dus en er zit niets anders op dan te voet. Wanneer we over de helft zijn verschijnt er aan de uitgang een fietser en het licht gaat aan. Wat blijkt dat de automatische sensoren die het licht moeten bedienen aan ingang van de tunnel zijn gestolen. Wat gaan we nog allemaal meemaken. Gelukkig verlaten we morgen Spanje. Bij het afnemen van de kilometerteller hebben we per toeval de gegevens gewist, enkel het aantal kms zijn beschikbaar. Het was 25 gr en de wind 3bft blijft hardnekkig in het nadeel blazen, hopelijk veranderd dat ook in Franrijk.
Wat zal het vandaag worden. We beginnen om 06.45u. Het loopt goed. Het is bij aanvang koud, ik heb na een kwartier spijt dat ik geen volledige handschoenen aan heb. Het zal uiteindelijk een 25gr worden en 3 bft wind op kop. Even doorbijten en de volgende klim worden we al opgewarmd. De klims zijn minder lang en zo talrijk. We hebben om 12.45u toch al 87km, een opluchting. Het venijn zit wel degelijk in de staart. We moeten een camping vinden om de was te doen. Het probleem op deze route is het gebrek aan campings. We moeten 10km van de route afwijken om er een vinden. En dan gebeurt het. Je hebt 200 km in de benen en dan moet je nog 5km 8% klimmen en dan, ik ben nog niet dikwijls geschrokken, 3km naar beneden aan meer dan 15%. Dwz morgen ook omhoog. De goede douches en de mannen die een echte bbq hebben bereid maakt natuurlijk alles goed.
De cijfers gem 22.8 tijd 9u 10min afstand 212km. Totaal 2591km
Om 07.45u vertrekken we, het was nog fris. De eerste kms hebben we een afdaling op slechte weg. Na eenzestal km beginnen we aan de eerste klim en niet de laatste. Als het middag is hebben we een tegenslag. Op een bergweg zijn er werken. Met de fiets mogen we door maar de mobilhome moet wachten tot 1300 uur. Wij maar terug dan zodat we toch kunnen eten. We hadden het middagmaal wat verder gepland. Om aan te tonen hoe moeilijk het is hebben we een foto gemaakt van de berggrafiek en hierbij gevoegd. We hebben om 13.00u maar 70km gehaald. De namiddag wordt niet beter het is 1700u als we aan de eerste serieuse afdaling beginnen. We hebben vandaag weer zeker 80km geklommen. Het is moordend, de temp haalt 28gr en de windin het nadeel. Om 18.20u zijn we onze parking langs de rivier aangekomen. Wifi hebben we in aanpalende cafe gevonden.
De cijfers gem 19.7km tijd 8u 40min 172km totaal 2379km
Maadag 15/6 wij beginnen aan de terugtocht. We moeten weer een stuk van autostrade gebruiken om buiten de stad te geraken. Hoe is het mogelijk. Het routeboekje sprak van zwaaf parcours en gelijk hadden ze. Het gaat constant op en af. Ruw geteld hebben we 80 km geklommen met 3800 hoogtemeters. De rugwind van voorbije dagen is nu wind op de kop geworden en is nu duidelijk onze vijand. Vermoedelijk nog de hele week. Wij stoppen vandaag op 169 km vermits de volgende km ook klimkms zijn.
We staab wat later op en alles gaat wat trager. Om 09.30 vertrekken we met de mobilhome ri Fistera. Fistera is het abslute eindpunt van de Camino, kmp 0.00. We volgen ook een stuk van kustlijn, wondermooi. Het visserstadje Murros hebben we bezocht De scholen vissen komen tot vast bij de strandlijn. Vervolgens in Fistera het zelfde scholen vissen van 2cm tot 50cm zwemmen in et haventje rond. Wij genieten er van een heerlijke vissoep en een paella. We brengen een bezoek aan de kmp 0.00 en aan het oventje waar de schoenen worden verbrand. Dan terug naar Compostella eten fietsen nazien en slapen.