Het is bijna weer zover. Straks , op 9 oktober 2017 om precies te zijn, vertrekken wij opnieuw richting Nepal. Dit keer staat de redelijk pittige Manaslutrek op het programma.
Momenteel zijn wij volop bezig met de fysieke voorbereiding. Hilde combineert het wandelen, fietsen en lopen. Ik doe precies hetzelfde maar in een enigszins andere verhouding. Ik ben ervan overtuigd dat we er beiden geraken.
Toen de medewerkers van mijn afdeling in WZC De Pottelberg hoorden dat wij opnieuw naar Nepal zouden gaan, zijn zij reeds eind vorig jaar in actie geschoten en zetten zij een uiterst succesvolle koekjesverkoop op getouw ten voordele van Nepal. Ik had reeds contact met "Himalayan Care Hands" en de opbrengst zou naar de door de aardbeving verwoeste school in Thali gaan. Ook bij onze vorige steunactie ging een deel van de opbrengst naar dit schooltje. De heropbouw is al een stuk gevorderd. Er lopen kinderen school uit de allerlaagste kasten van Nepal. Dit betekent dat zij zeer arm zijn en vaak zonder eten en gerief naar school gaan. Voor deze kinderen is er een project lopende waarbij men hen ' s middags probeert een volwaardige maaltijd aan te bieden. Naar verluidt kan men voor iedere gift van 100 euro dit project 1 maand operationeel houden.
Met enige trots maar vooral dankbaarheid naar mijn team toe kan ik melden dat onze koekjesverkoop 1800 euro heeft opgebracht. Dit betekent dat het project voor nagenoeg anderhalf jaar gegarandeerd is.
Het geeft bijzonder veel voldoening op die manier naar Nepal te kunnen trekken. We hopen dat we de school kunnen bezoeken en wat foto''s op deze blog kunnen plaatsen. Dit zal wel afhangen van hoe vlot onze trekking verloopt. Dit is altijd moeilijk te voorspellen. Weersomstandigheden, natuurfenomenen, hoogteziekte,...Je hebt het niet altijd in de hand.
Voor zover de WIFI het toelaat proberen wij jullie op de hoogte te houden van ons wedervaren.
Tot weldra
|