Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
Zoeken in blog
15-08-2010
chatoo!
Nu ben ik hier ondertussen 2 weken en ik moet jullie dan toch effe meedelen hoe het hier is!
Het is hier leuk, maar tot nu toe niet fantastisch. Ik heb echt een leuke familie, maar op het vlak van dingen gaan doen en uitgaan botst het enorm! Dit is wel een beetje een probleem, want ik vlieg geen duizenden kilometers en laat niet alles achter om hier dan een jaar niks te zitten doen hé:) Maar er is hoop, ik ben met iemand van AFS gaan praten, zij heeft dan weer met mijn ouders gesproken en gezegd dat ze mij niet zo moeten overbeschermen. Zij zien mij letterlijk als den baby in huis, wat echt wel een hele aanpassing is, zeker als je ooit bij de "oudere" hoorde! Maar nu hebben ze gezegd dat ze mij iets vrijer zouden laten!
Door dit kleine detail is mijn leven hier niet echt zo spannend en boeiend. Maar ik zal is proberen er iets over te vertellen hé:
Dus ik ga ondertussen al 2 weken naar school en dat valt hier allemaal heel goed mee, soms moet ik mij tijdens de lessen wel wakker houden want om 6u opstaan en dan uren naar een taal luisteren waar je niks van verstaat is enorm slaapverwekkend! Ik heb zoals niet veel van jullie zullen verwachten 2 keer per week een hele dag school, dat wil dus zeggen van half 8 tot 5, zot hé!! Op die dagen gaan we dan lunchen in een restaurant, waar je van een buffet kunt nemen, uw eten wordt daarna gewogen en dat is dan de prijs. Lastig systeem, die van mijn klas zijn er al op getraind en die kunnen dat inschatten, maar ik.. Om het dan toch effe over het eten te hebben, braziliaans eten kan echt zalig zijn!! Soms eten die hier wel rare dingen en die eten ook alles te samen, rijst, patatten, groenten, banaan, vlees, chipsachtige patatten,..en natuurlijk bonen! Ik probeer hier alles wat typisch braziliaans is uit te proberen, maar alles van drinken, dessert,.. is hier zo zoet, je bent gewoon puur suiker aan het binnen kappen!
Terug naar school. Tijdens één van die lunches zijn we met zijn vieren bij iemand van de klas gaan koken, aleja zij deden het meeste en ik mocht toekijken( ik voelde mij nogal stoem, iedereen kan hier koken! Maar mijn mama hier gaat mij het leren:)) Het was wel heel leuk en natuurlijk waren we weer veel te laat terug op school,maar dat maakt hier allemaal niks uit! Ze hebben ook foto's van mij bekeken en die denken dat ik gek ben in België door al die stratenloopfoto's!
Aangezien dat ik nog niet echt uit mag, heb ik dit weekend met mijn nichtje en mama in de living zitten dansen, ze hebben mij de forro(brazilaase dans met twee) en de samba geleerd, of dat toch geprobeerd:p Ik ben wel één keer uitgeweest met mijn zus en vrienden van haar. Toen zijn we naar een discotheek geweest waar ze alleen maar braziliaanse funk draaien. Braziliaanse funk is zoiets waarvan iedereen zegt dat hij het slecht vindt, maar uiteindelijk staat iedereen er op te shaken! Dat betekent dus uw kont in allerlei moves forceren, want dat is ook het enige wat die gebruiken! Als die dan met ne gast dansen is het nog erger, die meisjes zitten wanhopig alle moeite te doen om die zijn aandacht te krijgen terwijl die venten ongeinteresseerd tegen de muur staan te leunen! Tot nu toe heb ik de manier gevonden om dit niet te moeten doen, gewoon in het engels of nederlands beginnen en ik heb natuurlijk ook nog mijn broer en zus+ vrienden die er niet aan mogen denken dat ik mij laat doen door een of andere galinha want die denken dat die er in België niet zijn!;p
Ondertussen ga ik ook nog steeds naar de kerk, maar het blijft heel eng! Iemand heeft het mij proberen uit te leggen, maar ik heb uiteindelijk moeten zeggen dat het voor mij een andere wereld is, zij zien het als iets bovennatuurlijks terwijl ik het als een fysieke reactie zie die ze zelf veroorzaken, maar ja who knows!(?) Nog zoiets met die kerk, die hebben hier getunede bijbels, die bestaan echt in alle kleuren en vormen, er zijn er zelfs roze met haar op! Naar de kerk gaan is hier nogal populair, daarom dat ik binnekort ook naar een katholieke kerk ga en ooit eens naar een bijeenkomst van mensen die in spirits geloven, benieuwd wat dat gaat geven!
Oké ik ga afronden, als ik wat meer te vertellen heb kom ik nog is terug
4 augustus, de perfecte dag om eindelijk meer te vertellen over mijn leven in Brazilië!:)
Ik hou van Brazilië, maar toch mis ik dingen van België, zoals de goeie frieten en chocolade, de taal (hoe lelijk ze ook mag zijn) en natuurlijk mijn vrijheid, want als ik dit met België moet vergelijken,zeg ik jullie dat jullie enorm vrij zijn! Op dit moment zijn de enige dingen die ik kan doen, naar school gaan en dingen doen met mijn familie, allemaal heel leuk, maar ik word er een beetje zot van dat ik niks kan gaan doen met mensen van school! Ik hoop dat dit snel gaat veranderen, maar uit wat ik heb verstaan kan dat nog wel effe duren(3 maanden!)...
Oké nu de positieve dingen aan Brazilië en de rare gewoontes en natuurlijk wat ik hier tot nu toe al heb kunnen doen
30/07, die dag ben ik eindelijk in Rio geland, Ik heb het fameuze beeld gezien vanuit het vliegtuig, maar vanaf die afstand stelde het niet veel voor, ik wil dus zeker nog is teruggaan naar Rio, voor dat, maar natuurlijk ook voor deze gigantische stad te bewonderen! Ikzelf woon in Macaé, we moesten dus nog 3u in de auto zitten om daar te geraken! Op mijn tweede dag in Brazilië zijn we naar de winkel geweest voor fruit en groenten, daar moest ik als een kleuter alle namen herhalen, maar het was leuk om iets te doen. In het weekend zijn we ook naar het strand geweest, het is daar zalig, knokke, oostende,.. het stelt allemaal niet veel voor vergeleken met de stranden van Brazilië!:)
(ik ben hier nog maar een week en mijn frans en nederlands zijn ondertussen al verslechterd! ik denk in het Engels, want mijn portugees is nog te slecht.. Het is een heel moeilijke taal qua uitspraak!)
Zondag ben ik naar de kerk geweest. Kennen jullie die kerken die je ziet in telefax omdat die zo raar zijn? Ik ben naar zo´n kerk geweest en geloof mij, in het echt is het nog erger! Je gaat daar binnen en je denkt, ah dit is gewoon moderner, niet zo stijf. En eigenlijk heb je dan nog gelijk, maar het gaat verder dan dat. De muziek begint, niet de gewone nanaanana, maar de dengdngdeng met drums, een elektrische gitaar en zangers. Opeens komt er een hele bende histerisch springende, half-dansende mensen binnen(het congres) en die staan daar zeker een half uur een feestje te bouwen in het midden van de kerk! Daarna gaat iedereen terug zitten en dan mogen er mensen naar voor komen om iets te zeggen of om jezus te ontmoeten(dit was het meest normale van het hele ding). Nu komt het hé, op een bepaald moment beginnen die dus te bidden, en dien priester is die precies aan het bezweren en dan wordt die muziek luider en ja hoor dan beginnen er ineens mensen te wenen en die beginnen helemaal te schokken en dan lopen er mensen rond om er voor te zorgen dat die niet volledig door draaien, en dan beginnen die te vallen en shaken die verder op de grond! Dit was allemaal zo eng om in het echt mee te maken, ik wou echt weglopen, maar ik heb mezelf kunnen bedwingen:) En dit wordt gewone een wekelijks ritueel op zondag..
Ondertussen ga ik al 3 dagen naar school and I like it, dat ga je mij niet snel horen zeggen, maar eindelijk kan ik buiten komen! In het begin was iedereen te verlegen om tegen mij te praten, maar ondertussen is dat veranderd. Nu ben ik blijkbaar beroemd op mijn school, omdat ik de outsider ben, volgens mij is er zelfs een soort competitie rond, wie van de jongens gaat de estrangeiro voor het eerst playen, want hier ben je super mooi enkel en alleen omdat je niemand verstaat en niemand u, raar hé? Maar ze moeten het zelfs niet proberen, want geloof mij, de jongens dat ik hier heb gezien stellen niet veel voor en die zijn zo klein! (Ik mis de grootte van de Belgische jongens!) En mijn broer laat het ook niet toe, hij zegt dat hij jongens gaat slagen als die mij mooi vinden of iets willen, maar ik denk/hoop dat dat een grap is!:)
PS M&M: Ik vond het armbandje heel mooi en draag het bijna altijd, op de een of andere manier hoop ik dat het mij geluk gaat brengen:)
Ahja dat is nog zo iets, mijn toekomst staat vast, ik ga met mijn broer trouwen! Dat is nog zo iets raar, de ex van mijn broer haat mij, die is jaloers omdat ik hier woon. Dat is blijkbaar nog niet zo abnormaal omdat hier in Brazilië iedereen een beetje verliefd is op zijn broer! Ik zie dit nog steeds als incest, dus daar gaat mijnen toekomstige(ook den enige mooie dat ik tot nu toe heb gezien:))
PS JOCHEM; ik dacht al dat ik dat getokkel op elk voorwerp herkende, renard mijn Braziliaanse broer drumt ook!
Vandaag heb ik mijn 18de verjaardag gevierd. In het begin dacht ik dat het niks ging voorstellen, maar uiteindelijk heb ik zelfs 2 afscheidsfeestjes gekregen, eentje van mijn klas en eentje thuis, met als gevolg dat er volgens mij weer 2kilo bij is!(ik ga hier echt eindigen als een walvis!)
Oké, nu weten jullie hoe het hier is en kunnen jullie stiekem jaloers zijn;)
XX Marit
Ahja Ik heb vandaag mijn eerste travestieten gezien!!( of ik denk toch dat het de eerste zijn..)
hej! ik ben eindelijk aangekomen na 3 verschillende vluchten! Op deze moment is België wel het laatste waar ik aan denk,;) Alles is hier nieuw(zelfs het toetsenbord) en ik kan niet wachten tot ik alles kan ontdekken! Ik ga dus nu al stoppen want ik ben bij mijn familie(ze zijn geweldig!) Morgen heb ik een feestje en dan kan ik jullie al veel meer vertellenn, ik zal is gaan checken wat voor hotboys hier rondlopen en natuurlijk ga ik ook mijn verloren uitgaanstijd inhalen!;p