DAG 18 - 21 : Canal de la Marne à la Saone (Chaumont â Poulangy â Heuilly Cotton â Pontailler sur Saone)
Het weer is omgeslagen; de hittegolf is voorbij, het onweer volgt elkaar in sneltreinvaart op. Er zitten er enkele serieuze bij, met bliksemschichten die totaal verblinden. Gezellig! Soms wanen we ons in Friesland
Dat Hollandse komt trouwens ook meer en meer terug in de tuintjes van sluishuisjes. De tuinkabouter, paddestoel en kruiwagen microbe is overgewaaid: allemaal miniatuurspullen waar oleanders of lavendel in gepland wordt. Brrrrrrrr
Maar het zuiden komt nabij de tarwevelden hebben plaats gemaakt voor zonnebloemen!
Na de tunnel van Langres (5 km) zijn we aan de reeks neerwaardse sluizen begonnen: 43 in totaal ( tegenover een kleine 70 opwaards!). Op de een of andere manier gaat dit veel vlotter. We worden veel beter op de radar gevolgd door VNF, die er ook voor zorgen dat de meeste sluizen open staan wanneer we toekomen. Een deel is automatisch, maar sommigen moeten nog met de hand bediend worden. Terwijl Jacques de ziel uit zijn lijf staat te draaien (en ik citeer hem: zo zijn viriliteit kan tonen J) , houd ik de boot dankzij een spelen met de 2 motoren op zijn plaats.
Er zijn zo goed als geen toeristen op dit kanaal ( natuurlijk niet, voor je plezier moet je die 125 sluizen natuurlijk niet doen). We meren s avonds aan op ongelooflijk idyllische plekjes in het midden van de natuur. Dounia haalt haar hart op in de velden en tussen het riet soms vindt ze een rotte vis waarmee ze zich parfumeert waarop een wasbeurt aan de oever volgt.
Wij genieten van de rust en de eenzaamheid.