info over kinder en jeugdboeken Welkom,
Ik ben Amber, toen ik 11 jaar was begon ik met deze blog. Ik lees heel graag boeken.
Ik heb er al heel veel gelezen en vertel op deze blog wat ik ervan vond. Ik schrijf enkel over de boeken die ik gelezen heb en wil jullie graag laten weten welke echt leuk waren.
28-05-2015
Alice in wonderland/Alice in Spiegelland; Lewis Carroll
Titel : Alice in wonderland en Alice in Spiegelland
Schrijver : Lewis Caroll
Aantal pagina's : 400
Uitgeverij : Gottmer
ISBN-nummer : 978 90 257 5917 9
Samenvatting : Iedereen kent wel het verhaal van Alice in wonderland. Maar dit is net iets anders geschreven. Het gaat over een meisje die een konijn volgt dat in een hol gaat, en dan uitkomt in een kamer met heel veel deuren. Alice vindt het konijn niet meer, ze kijkt door de sleutelgaten en bij de kleinste deur ziet ze een hele mooie tuin, daar wil ze naar toe. Ze geraakt enkel met haar hoofd door de deur, want ze is te groot. Op de grond ontdekt ze een flesje waarop staat, "drink mij!". Ze drinkt van het flesje en wordt veel kleiner, maar ze is de sleutel vergeten die op het tafeltje lag, dus ze geraakt nog steeds niet door de deur. Daarna vindt ze een doosje koekjes op de grond waarop ook staat "Eet mij". Ze begint vreselijk te groeien en kan nu wel aan het tafeltje maar niet meer door de deur. Ze gaat er hard van wenen. Uiteindelijk komt ze door een deur, maar dat is niet degene die ze wou, en zo komt Alice in wonderland. Een land met een koningin die mensen als straf wil laten onthoofden, maar de onthoofding gebeurd bijna nooit. Langs de achterkant van het boek staat nog een een verhaal. Alice in spiegelland. Alice is in de living bij haar thuis, en vraagt zich af of in de spiegel ook de haard brandt. Net dat hoekje kan ze niet zien, en daarom kruipt Alice door de spiegel. Daar staat een schaakbord, met levende schaakstukken, en Alice ontmoet heel rare figuren. Het verhaal is al evenknotsgek als het andere.
Wat ik ervan vond : Als je het boek voor het eerst vastneemt denk je dat er iets niet aan klopt, omdat er twee voorkanten aan zijn, maar dat is omdat er twee verhalen aan zijn. Het ene verhaal, Alice in wonderland, is een klassieker. Het andere is een nieuw verhaal over Alice. De verhalen zijn absurd, soms is dat niet zo fijn, maar dit was leuk geschreven. Ik vond het een redelijk dik boek, met veel prenten en groot geschreven. Voor de prenten worden maar vier verschillende kleuren gebruik: oranje, wit, zwart en een gek soort blauw dat op groen lijkt. Ik vind de prenten mooi.
Aan wie zou ik het aanraden : Aan kinderen en volwassenen, veel lezers en mensen die niet veel lezen, aan iedereen. Het is een heel toegankelijk boek.
De bende van Teiresias; Een toverstaf, een tovenaar; Mark Tijsmans
Titel : De bende van Teiresias; Eeen toverstaf, een tovenaar
Schrijver : Mark Tijsmans
Aantal pagina's : 286
Uitgeverij : Manteau
ISBN-nummer : 978 90 223 3117 0
Samenvatting : Dit boek gaat over het verleden van koning Teiresias, van toen hij nog klein was. Helemaal in begin worden zijn mama en papa vermoord. Vlak voor zijn mama stierf vertelde ze dat Tereisias samen met Astregard naar "over de bergen" moet gaan op zoek naar een heks. Die heks zal Teiresias beter leren toveren. Na vier jaar is zijn opleiding gedaan en wou de heks een spreuk uitspreken maar ze vergiste zich en sprak de spreuk voor het eeuwige leven uit over zichzelf. Ze was ook heel slordig, zodat ze de spreuk verkeerd uitsprak en stierf. Tijdens de opleiding van Teiresias ging Astergard op zoek naar mensen die Tereisias graag als koning zagen, zo vormde hij een heel leger en de bende van Teiresias. Hiermee gaan ze Vrijhaven proberen te bevrijdenvan de gemene Biskopus Sylvester II.
Wat ik ervan vond : Ik vond het een heel spannend verhaal, op sommige plekken was het een beetje griezelig en op andere dan weer grappig, en ook de liefde speelt mee. Het verhaal was meeslepend, ik zat er helemaal in. Ik vond het fijn om de achtergrond van Teiresias te leren kennen. Er waren weinig moeilijke woorden en geen prenten. Er zijn geen prenten nodig, want je kan je het verhaal zo voorstellen. Met zijn 286 is het geen dun boek, maar dat vind ik leuk. Ik kijk uit naar het vijfde en laatste boek van de bende van Teiresias.
Aan wie zou ik het aanraden : Ik zou het zeker aanraden aan de mensen die de vorige boeken van Teiresias al gelezen hebben. Dit boek laat alle puzzelstukjes in elkaar vallen.
De bende van Teresias : Strooi as van een verborgen held, Mark Tijsmans
Titel : De bende van Teiresias : Strooi as van een verborgen held
Schrijver : Mark Tijsmans
Aantal pagina's : 247
Uitgeverij : Manteau
ISBN-nummer : 978 90 223 3057 9
Samenvatting : Dit boek is een vervolg op de andere twee boeken van de bende van Teiresias. In dit boek gaan ze op zoek naar de volgende twee ingrediënten van een toverdrank om de koning ze redden : het drakenbloed en de as van een verborgen held. Floris ontdekt dat hij de zoon is van een drakendoder, daardoor voelt hij zich veel belangrijker. Hij denkt dat zijn vader dood is, maar dat is niet zo. Om drakenbloed te hebben moeten ze een draak doden. Floris heeft een legende gehoord en daardoor denkt hij dat hij de laatste drakendoder is en dat hij de laatste draak moet doden, maar dit is nog niet zo. Hij krijgt nog hulp uit onverwachte hoek.
Wat ik ervan vond : Ik vond het een super verhaal. Er waren wel wat dramatische gebeurtenissen in. Maar, het is zo spannend dat ik graag doorlees en uitkijk naar het vervolg. Het boek is een echt leesboek, geen groot lettertype, weinig foto's, maar zo leuk geschreven dat je de beelden voor je ziet. Het is een fantasieverhaal over draken, ridders en prinsessen.
Aan wie zou ik het aanraden : Als je het vorige boek hebt gelezen moet je dit ook lezen !