info over kinder en jeugdboeken Welkom,
Ik ben Amber, toen ik 11 jaar was begon ik met deze blog. Ik lees heel graag boeken.
Ik heb er al heel veel gelezen en vertel op deze blog wat ik ervan vond. Ik schrijf enkel over de boeken die ik gelezen heb en wil jullie graag laten weten welke echt leuk waren.
31-01-2015
Vissen smelten niet, Jef Aerts
Titel : Vissen smelten niet.
Schrijver : Jef Aerts
Aantal pagina's : 160
Uitgeverij : Querido
ISBN-nummer : 978 90 451 1598 6
Samenvatting : Matti's neef komt zijn moeder helpen omdat zijn vader heel ziek is. Matti vindt zijn neef niet zo leuk. Het verbetert er zeker niet op als zijn neef een vissengevecht wil houden met de vissen van Matti's vader. Matti gaat Sirius, de lievelingsvis van zijn vader in veiligheid brengen. Onderweg ontmoet hij een verkleumd meisje, dat blind aan het worden is, dit wordt het begin van een mooie vriendschap.
Wat ik ervan vond : Het was een spannend en mooi boek. Ik had van Jef Aerts al het kleine paradijs gelezen, en dit is iets totaal anders. Alhoewel, in allebei komt een wegloper voor. Het verhaal leek wel of het echt kon gebeuren, ik vraag mij af of vissengevechten bestaan. Bij elk begin van een hoofdstuk zag ik een glasraam waarop Sirius afgebeeld is, de papa had dit glasraam ooit gemaakt.
Aan wie zou ik het aanraden : Het boek is vlot geschreven, niet te dik, en een leuk verhaal, het kan wel voor iedereen.
Samenvatting : Het boek begint met hoe de slaven in Brazilië aankomen. Maar gaat eigenlijk over straatkinderen, de nakomelingen van deze slaven, in Brazilië en het harde leven dat ze er hebben. Marcos, Washington, Mico en Sandra zijn straatkinderen in Brazilië, ze doen alles om te overleven. Dit gaat ver, ze moeten soms stelen, en vechten tegen andere bendes, maar ook voor de politie moeten ze opletten.
Wat ik ervan vond : Het was de eerste keer dat ik zo'n hard en gruwelijk boek las. Ik was ervan onder de indruk, maar ik ben blij dat ik het gelezen heb. Ik wist niet dat het leven er voor sommige mensen zo hard aan toe ging, zeker niet voor kinderen. Het boek is nog heel lang in mijn hoofd blijven hangen.
Aan wie zou ik het aanraden : Gevoelige lezers raad ik aan om het toch gewoon te proberen. Aan anderen : lezen dat boek ! Vanaf 11-12 jaar.