info over kinder en jeugdboeken Welkom,
Ik ben Amber, toen ik 11 jaar was begon ik met deze blog. Ik lees heel graag boeken.
Ik heb er al heel veel gelezen en vertel op deze blog wat ik ervan vond. Ik schrijf enkel over de boeken die ik gelezen heb en wil jullie graag laten weten welke echt leuk waren.
21-01-2013
Evi, Nick en ik, Anna Woltz
Titel : Evi, Nick en ik
Schrijver : Anna Woltz
Aantal pagina's : 125
Uitgeverij : Leopold
I.S.B.N.-nummer : 978 90 258 5794 3
Samenvatting : Het verhaal gaat over een meisje Flora (ik), een jongen Nick en nog een meisje Evi. Zij ontmoeten elkaar op de bruiloft van de tante van "ik" en worden goede vrienden. "Ik" haar papa is een hovenier (tuiman). "Ik" helpt hem soms. Als ze met een hele grote tuin bezig is, vindt ze en kip. "ik" houdt heel veel van dieren. Ze gaat samen met haar vrienden eitjes uitbroeden, maar niet van deze kip. Evi's mama is gestorven en haar papa wil opnieuw trouwen. Evi vindt het niet kunnen dat haar papa opnieuw trouwt, dat hij de ring van haar mama van zijn hand haalt en er een nieuwe aan hangt, terwijl mama onder de grond ligt met de ring aan. Evi verwenst Jolien, de nieuwe vriendin van haar papa, en die valt van de trap. Heerdoor voelt Evi zich een moordenaar en verantwoordelijk voor het ongeluk. Jolien is echter niet dood....
Wat ik ervan vond : Het boek heeft een moie voorpagina. Er staan veel prenten in en het is niet erg dik (p125). Ik vond het een mooi en spannend verhaal. Toen ik het boek terugzag dacht ik, oh, dit wil ik nog wel eens lezen. Maar, dan vooral omdat ik vergeten was waarover het verhaal ging. Het boek is in de "ik"-persoon geschreven, en dat vind ik dan weer soms vervelend.
Aan wie zou ik het aanraden : Iedereen kan dit boek lezen, het is vlot geschreven, vanaf 9 jaar.
Samenvatting : Spinder of Hidde is de jongste van drie kinderen. Zijn broer Jeppe wil een drumstel zetten in zijn kelder. De kelder waar Hidde zijn insectenverzameling bewaart. Hidde probeert alles om zijn kelder te behouden. Samen met zijn broer Jeppe heeft hij een groot geheim, en dat wil hij graag met iemand delen in zijn boek.
Wat ik ervan vond : Het verhaal is heel meeslepend en ook wel erg. De twee broers dragen een groot geheim met zich mee, en dat wordt op een bijzondere manier gedeeld met de lezer, ik dus. Het boek is niet zo dik, het leest vlot, en er staan ook veel tekeningen in. Hidde noemt het boek een logboek, volgens hem komt dit woord van een oorlogboek. Maar eigenlijk is het een soort van dagboek waarin hij schrijft.
Aan wie zou ik het aanraden : Het is een leuk verhaal, over insecten maar ook over vriendschap, liefd en haat. Het verhaal kan iedereen boeien. Het is dan ook nog vlot geschreven. Iedereen kan dit lezen vanaf 9 jaar.
Titel: De kronieken van Sooi Molenwieken (en van sus uiteraard... en van Guust... en laat ons zeker Marieke ook niet vergeten)
Schrijver: Mark Tijsmans
Uitgeverij: Manteau
ISBN: 978 90 223 2722 7
Samenvatting: Sooi verhuist van de stad naar een afgelegen dorpje dat zelf niet op de kaart staat. Zijn grootvader is net gestorven. Hij gaat er wonen in een oude molen waar zijn vader als kind ook gewoond heeft. Hij ziet dit helemaal niet zitten, maar belooft aan zijn ouders om het een kans te geven. Zijn grootmoeder lijkt hem te herkennen van vroeger, maar iedereen denkt dat ze een beetje verward is door het overlijden van haar man. Op een nacht veschijnt er in zijn slaapkamer een oud dametje dat in een schommelstoel zit te breiën. Ze is de geest van zijn overgrootmoeder en stuurt hem terug naar het verleden. Daar beleeft hij allerlei avonturen en leert er zijn grootouders kennen als kind. Samen halen ze het nodige kattenkwaad uit.
Wat ik ervan vond: Het is een dik boek. Het verhaal is spannend maar ook grappig en meeslepend. Het is helemaal Mark Tijsmans. Je leert er ook hoe de mensen leefden vlak na de oorlog.
Aan wie zou ik het aanraden: Ik zou vooral aanraden aan veellezers, maar vind toch dat iedereen het moet proberen.
Schrijver : Netty van Kaathoven, met illustraties van Jenny Bakker
Aantal pagina's : 96
Uitgeverij : Clavis
ISBN- nummer : 9789044816037
Samenvatting : Faiza is heel goed in zwemmen. Op een dag komt ze een hond tegen die in het water verstrikt zit in vislijnen. Door wat hulp van haar vriendje Tomas, en haar zwemkunsen kan ze de hond bevrijden. De hond, Spetter, is van een oude meneer. Deze meneer is Faiza heel dankbaar. Faiza en haar vriendje mogen de hond uitlaten. Hoewel Faiza het eerst moeilijk heeft met taal, wordt ze een held en komt op televisie.
Wat ik ervan vond: Ik vond het een mooi en ontroerend boek. Faiza was moedig om de hond te bevrijden, want het was heel moeilijk. Ik dacht dat het een dun boek was, maar omdat het zo mooi was vind ik dit niet zo erg.
Aan wie zou ik het aanraden : Kinderen die van dieren houden, zullen dit boek zeker leuk vinden. Het boek is niet zo dik, dus ook voor kinderen die niet graag dikke boeken lezen, of jonge kinderen vanaf 8 jaar.
Samenvatting : Amber is verhuisd naar een vuurtoren. Ze woont in het huisje daar vlak naast, maar de vuurtoren is ook van haar. Op een dag komt ze in de bib een jongen tegen die zegt dat het spookt in de vuurtoren omdat er ooit een vuurtorenwachter zich daar heeft opgehangen. Amber gelooft dit eerst niet, todat er hele rare dingen gebeuren. ....
Wat ik ervan vond : Ik vond het een super spannend verhaal. Het is een dun boek, met regelmatig een prent.
Aan wie zou ik het aanraden : Ik zou het aanraden aan kinderen die niet zo veel lezen, vanaf 9 jaar.
Samenvatting : Pluk is een jongen zonder huis, maar met een brandweerwagen. Hij vindt een plekje in een torenkamertje van een appartement. Samen met zijn vriendje zaza de kakkerlak en Dollie de duif heeft hij het er naar zijn zin. Hij leert ook leuke buren kennen, zoals de Stampertjes, maar ook minder leuke zoals mevrouw Helderder. Pluk gaat op avontuur naar zee, en vindt zijn weg met een magische lispeltuut en als hij terugkomt doen hij en zijn vrienden alles om in het torenkamertje te kunnen blijven wonen.
Wat ik ervan vond : Ik heb het boek zelf niet gelezen, ik was nog te klein, maar toen mama het mij voorlas vond ik het een spannend boek. Nu vind ik het meer voor kleine kinderen, maar het blijft leuk.
Aan wie zou ik het aanraden: Iedereen, zeker ook kleine kinderen, want het is fantastisch om voorgelezen te worden.