Vorige week donderdag was jufs' planning om groentensoep te maken met de kleuters. Maar omdat er heel veel prei meegebracht werd, is het eigenlijk meer een preisoep geworden. Alvast een dikke dank u wel aan alle kleutertjes om elk iets mee te brengen, goed gedaan van jullie. De kleuters leerden hoe ze de groenten moesten snijden, hoe de groenten rauw smaken, dat ze handen moeten wassen vóór en na het snijden van de groenten, dat er super veel goeie vitamines in de groenten zitten,... De soep werd door de meeste kleuters heel goed gesmaakt, juf moest zelfs enkelen een vierde kom soep weigeren, bang dat ze gewoon teveel gingen opdrinken. De kleuters mochten elk een potje meebrengen, iets wat de meesten ook gedaan hebben, dus thuis konden de ouders ook even proeven van de zelfgemaakte preisoep. En mama's en papa's, wat vonden jullie van onze kookkunsten?? Laat het maar weten in ons gastenboek, dan lees ik het luidop voor in de klas aan de kleutertjes.
Vroeger dan uitgerekend, maar toch enigszins verwacht is op vrijdag 15 januari Guillaume (hopelijk is de schrijfwijze juist) geboren, het broertje van Shenaya. Juf was de ganse dag in de ban van de telefoon, want 's morgens heeft de oma van Shenaya haar naar school gebracht omdat haar mama naar het ziekenhuis moest. Met een hoogzwangere mama in gedachten, had ik niet veel nodig om (bij wijze van spreken) aan de telefoon gekluisterd te zitten. In de namiddag kwam dan eindelijk het verlossende telefoontje, zodat ik ook Shenaya en haar klasvriendjes kon inlichten van de geboorte van een stoere broer. Shenaya is vanaf nu voorgoed 'grote zus'. Wij gaan maandagmiddag een geleid bezoekje brengen aan de materniteit van het Serruysziekenhuis, daar gaan ze ons alles uitleggen over hoe de baby'tjes geboren worden, hoe ze verzorgd worden, ..., kortom, juf is best zelf heel nieuwsgierig naar dit gebeuren. Donderdag staat er dan zelfgemaakt fruitpap op het programma. Wie zal dit eigenlijk wel willen proeven? Want zeg nu eerlijk, fruitpap is overheerlijk, maar het ziet er eigenlijk allesbehalve smakelijk uit. We gaan er een supertoffe week van maken. Juf zal ook aan de hand van een prentenboek en een heel leuk verhaaltje uitleggen hoe babytjes gemaakt worden. Hopelijk steken de kleutertjes er iets van op. Juf zal haar fototoestel ook vanaf maandag weer dicht bij haar houden.
De laatste tijd heb ik mijn blog wat verwaarloosd, iets wat ik dringend moet goed maken met jullie. Om te beginnen zijn hier de winterpretfoto's van jullie kleutertjes.