Ik ben kimberly
Ik ben een vrouw en woon in west - vlaanderen (belgie) en mijn beroep is kinderverzorgster.
Ik ben geboren op 10/04/1995 en ben nu dus 30 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: fotografie.
student vives kortijk
kleuteronderwijs via afstandsonderwijs
Religie, Zingeving en Levensbeschouwing
11-06-2018
bespreking casus over afschaffing Moederdag en Vaderdag
Crevits na afschaffing Moederdag in Brusselse school: "Laat ons vaders en moeders koesteren"
"Laat ons moeders en vaders koesteren, meer dan ooit." Zo reageert Vlaams minister van Onderwijs Hilde Crevits (CD&V) op de beslissing van een Brusselse school om Moeder- en Vaderdag niet meer te vieren. De school doet dat naar eigen zeggen omdat er steeds meer "complexe" gezinsvormen bestaan.
De directie van het Franstalige schooltje Singelijn in Sint-Lambrechts-Woluwe stuurde onlangs een mail naar de ouders met het bericht dat de kinderen geen knutselwerkje zullen maken voor Moederdag. Ook voor Vaderdag zal er niets gemaakt worden.
De directeur van de school speelt naar eigen zeggen al enige tijd met het idee om Moeder- en Vaderdag niet meer speciaal te vieren. In de mail aan de ouders haalde hij "multiculturalisme" aan als reden voor de beslissing. "Ik had het niet over godsdienst, maar over de complexiteit van de gezinnen", verduidelijkt directeur Dominique Paquot nu. Hij geeft toe dat hij de emotionele impact van de beslissing heeft onderschat.
"We zien meer en meer "andere" families dan vroeger: eenoudergezinnen, homoseksuele koppels, kinderen die een mama of papa kwijt zijn...En we hebben een aantal jaren geleden gemerkt dat sommige kinderen hier erg veel problemen mee krijgen."
De directeur benadrukt dat hij nog altijd achter het feest van Moeder- en Vaderdag staat. Enkel aan de cadeautjes wil de school niet meer meedoen.
"Ongelukkig signaal"
Verschillende politici zijn niet gelukkig met de beslissing van de Brusselse school. Onder anderen Vlaams minister van Onderwijs Crevits is niet te spreken over die beslissing. "Moeders & vaders. Laat ze ons koesteren, meer dan ooit. En ja, ook hun dag", zegt ze op Twitter. Haar collega-minister Bart Tommelein (Open VLD) spreekt van een ongelukkig signaal
Mijn eerste reactie op het gekozen cassus.
Ik vind dat artikel zeker niet verstaanbaar .
Ik vind dat moederdag en vaderdag iets is dat in ere moet gehouden worden ongeacht de thuissituatie er zijn altijd wel alternatieven die je hier voor kan gebruiken.
Neem nu bijvoorbeeld wanneer er een van de twee gestorven is maak je hier een cadeau rond zodanig dat ze het kunnen mee nemen naar het graf , of wanneer je een gescheiden gezin heb maak je er gewoon nog ene extra. Het kost meer moeite dat is waar maar dat is het zeker waard.
Als ik blogs van andere mensen ga gaan lezen merk ik wel veel de zelfde meningen rond dit feit. Iedereen vind wel dat het feest van de ouders moet blijven bestaan maar ze snappen ook wel deels waarom ze dit toch niet doen.
Voor iedereen die het vergeten is: vandaag is het Vaderdag. De feestdag voor vaders verliest flink aan populariteit: voor 't eerst wordt nog maar de helft van de vaders in het zonnetje gezet. Is het einde van Vaderdag in zicht?
Voor iedereen die het vergeten is: vandaag is het Vaderdag. De feestdag voor vaders verliest flink aan populariteit. Afschaffen die handel?
Een ontbijt op bed, een paar nieuwe sokken of een gereedschapskoffer. Veel vaders zullen zondag worden teleurgesteld. Slechts de helft kan dit weekend rekenen op extra aandacht. Een triest dieptepunt. Nog nooit vierden zo weinig gezinnen Vaderdag, zo berekende onderzoeksbureau Q&A.
Daarmee komen vaders er een stuk bekaaider af dan moeders. Hoewel ook Moederdag in populariteit daalt, werd vorige maand nog 60 procent van de moeders in het zonnetje gezet.
Hé pa, doe eens wat! Wat is er mis met onze vaders dat zij minder aandacht krijgen dan onze moeders? Hangen ze te vaak op de bank en moeten ze meer tijd vrijmaken voor het gezin?
Sociaal psycholoog Paul van Lange denkt dat het terecht is dat vaders minder in het zonnetje worden gezet. "Vrouwen doen veel meer dan mannen in het huishouden. Volkomen terecht dat moeders meer beloning krijgen."
Volgens Van Lange hebben vrouwen ook meer behoefte aan een compliment of een kado op z'n tijd. "Waardering krijgen is een belangrijk onderdeel van de identiteit van de vrouw."
Maar vergeet niet: ook onze (hardwerkende) vaders snakken zo nu en dan naar een lief woordje of een schouderklopje.
Wat koop je voor die man? Dat Vaderdag steeds minder populair wordt, heeft nog een andere reden. Eén van praktische aard: wat moet je toch kopen voor die man? Kinderen komen vaak niet verder dan een paar nieuwe sokken of wéér een paar sloffen. Voor moeders is het veel makkelijker een kado te shoppen. Dat weten ook de winkeliers, benadrukt communicatiedeskundige Charles Borremans.
"Ondernemers weten dat ze aan Moederdag flink kunnen verdienen. Dus worden consumenten continu aan Moederdag herinnert. Moederdag levert veel geld op. Dat moet in stand worden gehouden. Aan Vaderdag kunnen ondernemers minder cashen. We worden er dus minder mee doodgegooid."
In het artikel gaat het eigenlijk over dat Vaderdag meer en meer
vergeten wordt , dit in tegenstelling van Moederdag.
Deze twee dagen zijn even belangrijk ze mogen beiden niet
vergeten worden.
Mannen worden ook graag eens gewaardeerd of krijgen graag
eens een schouderklopje dat ze goed bezig zijn.
Het is niet omdat vrouwen meer doen dan de mannen dat je
ze moet vergeten iedereen is evenveel waard in het leven.
Betekent dit eigenlijk dat Vaderdag iets is dat wordt vergeten
of gewoon niet meer wordt gevierd?
Ieder jaar zijn er minder en minder mensen die dit nog vieren
of het gewoon zelf vergeten dat vandaag die dag was.