Vrijdag zijn we aangekomen in Jaisalmer, een ministadje temidden van de woestijn. Ondanks de hitte (zo'n 44 graden) is het hier echt geweldig! In tegenstelling tot de grote steden die we tot nu toe bezocht hebben kunnen we hier rustig keuvelen in de kleine straatjes zonder dat een horde mensen ons tegemoet komen, vanalles uitroepen of ons aanstaren.
Gisteren was het dan zover, de kamelensafari.. We wisten niet zo goed wat te verwachten omdat dit toch echt wel een echte toeristentopper is en we hoopten gewoon dat de kamelen een beetje degelijk behandeld zouden worden ( in tegenstelling tot de olifanten in Jaipur). Eerst trokken we zo'n 60km in de 'woestijn', noem het maar een uitgestrekte platte vlakte met hier en daar wat droge struiken. Van daaruit kregen we samen met nog een achttal andere toeristen een kameel toegewezen en kon de dagtocht beginnen. De tocht was relax, en in tegenstelling tot sommige andere toeristen die niet echt voorbereid waren op de hitte waren Kim en ik goed ingepakt en voorzien met voldoende water om de namiddag door te komen. Eens aangekomen in de 'echte' woestijn, met de heuvels en rare reuze kevers was iedereen natuurlijk in z'n nopjes. Mannekes, wat een prachtig uitzicht! We bleven daar tot zonsondergang en hadden ondertussen voldoende tijd om kennis te maken met al de andere backpackers die eveneens zon kamelentochtje niet wouden missen. S'avonds was er in het basiskamp eten en lokaal entertainment voorzien, best grappig allemaal en hoe moeilijk het ook was om niet op te springen te beginnen dansen op de opzwepende muziek hebben we ons toch maar mooi koest gehouden :) Daarna kwam het hoogtepunt natuurlijk.. we kregen de keuze om in hutjes te slapen of onder de blote sterrenhemel in de woestijn. Die keuze was niet makkelijk omdat we al het een en 't ander gehoord hadden van andere reizigers, maar besloten toch de uitdaging aan te gaan. Samen met vier anderen werden we op een krakkemikkelige kamelenkar terug naar de woestijn gevoerd en kregen we veldbedden en muffe dekens om de nacht door te komen. Dat was ook wel iets! De hemel was zo helder met ontelbaar veel sterren dat iedereen er stil van werd. De nacht zelf verliep iets chaotischer, we sliepen in een groepje van vier met nog twee Britse jongens en daar waar Kim al ingedommeld was, bleek een van de jongens er van overtuigd te zijn een soort gegrom in een naburig struikje te horen..(een Jakhals of Hyena meende hij) In het midden van de nacht ben ik nog van bed gewisseld om de Brit toch ook een beetje nachtrust te gunnen en te bewijzen dat alles wel degelijk veilig was ( ale.. daar ging ik zelf toch van uit). De nacht was kort met veeeeeel wind en zand, dus we wisten de douche en ons echt bed toch wel te apprecieren bij aankomst in het hotelletje.
Morgen trekken we naar hogere oorden in Himachal Pradesh. Oorspronkelijk was het plan om naar het prachtige Srinagar te trekken, maar aangezien er momenteel een kleine burgeroorlog heerst en we al wat wrede verhalen te horen gekregen hebben, hebben we onze route maar snel gewijzigd. We gaan nu wat bezinnen in Dharamsala en Mc Load gansj (thuishaven van de Dalai Lama).
ps. Rechts zijn er al wat foto's terug te vinden, geniet er maar van want mijn camera heeft het plots begeven en gezien de vele virussen op de computers hier, hebben we besloten geen risico's meer te nemen met onze enige overgebleven camera. De rest van de foto's volgen dus na onze terugkomst.
Hasta la vista!
11-07-2010 om 12:17
geschreven door Kim&Erika
Met een kleine hindernis naar de laatste hoek van 'the golden triangle', Jaipur
Hier op aanvraag een blogbericht in het Nederlands
Na de schoonheid van de Taj Mahal op maandag bezochten we dinsdag, als start van onze trip van 4u naar Jaipur, het Agra fort. Dat was een zeer mooi fort met als hoogtepunt een adembenemend uitzicht op de Taj Mahal. Net als in de Taj Mahal voelden we ons ook daar, naast een toerist een India, een bezienswaardigheid voor de Indiers zelf! Ontelbare keren werden we op de foto gevraagd met als hoogtepunt een keigrappig groepfoto met een groep van 30 Indiers uit Mumbai.
Tijdens de rit naar Jaipur hebben we vervolgens een natuurpark bezocht, Keoladeo, wereldberoemd voor zijn vogels en vooral in de winter drukbezocht door ornitologen uit alle hoeken van de wereld. Wat betreft de vogels hebben wij, samen met iemand van daar, vooral indische vogels gespot. Daarnaast hebben we ook apen, jakhalsen, waterschildpadden, herten, en uiteraard vele koeien gezien. Dit was echt een leuke ervaring, fijn in de natuur en als een echte sluiper om dieren te spotten .
Toen we wilden vertrekken bleek dat de auto defect was, iets met de rem, de rubbere riem (the belt) was gesprongen. Tegen een slakkentempo, in het hectische indische verkeer (!), hebben we toen een garage gezocht. Tijdens die zoektocht bleek dat bijna alle garages gesloten waren. Na een uur hebben we uiteindelijk een garage gevonden en hebben we daar nog drie uur gewacht tot de auto gemaakt was. Tijdens deze reparatieklus waren we de lokale bezienswaardigheid en verzamelden zicht steeds meer mannen in de buurt van de garage en vooral onze auto.. :-s. Een beetje een ongemakkelijk gevoel dus, maar we hielden ons veilig in de auto :)
Om 21u kwamen we 3.5u later aan in een onverwacht sjiek hotel met zwembad in Jaipur. Na een lekker avondmaal op het mooie dakterras met een Duitse dame die we in Agra hadden ontmoet, waren we blij om na de bewogen dag ons bedje op te zoeken.
Woensdag 7/7 hebben we in de voormiddag het Amberfort in de buurt van Jaipur bezocht. Het was zalig verdwalen in dit fort, bekend om zijn prachtige uitzichten op de bergen en zijn olifanten die toeristen naar boven vervoeren (wat wij wegens het toeristische gehalte ervan, de belachelijk korte afstand die makkelijk te wandelen viel en de slechte toestand van de olifanten bewust niet hebben gedaan). Na wat relaxtijd in het hotel bezichtigden we in de namiddag met Sandra, de duitse dame, het centrum van Jaipur met zijn vele drukke winkelstraatjes en de Hawa Mahal, een deel van het paleis waar je allemaal kleine raampjes hebt met uitzicht op de stad en de omgeving.
Donderdag 8/7 voormiddag bezoeken we nog de Galta tempels of the monkeytempels in de bergen. S avonds nemen we onze allereerst nachttrein richting Jaisalmer, zeer leuke ervaring en tegen alle verwachtingen in hadden we een prima slaap tijdens deze 12u durende rit.
In het volgende bericht lezen jullie onze ervaringen in Jaisalmer!!!
Vele groetjes en kussen
11-07-2010 om 11:17
geschreven door Kim&Erika
05-07-2010
From Delhi to Agra and enjoying the wonderfull Taj Mahal
Hi everyone!!
Some quick back-up:
Sunday we were the last day with our amazing host family. During the day we fixed our travelplans for the coming week and we went for shopping an 'traditional' india dress for the wedding where we were going to in the evening. The wedding was really awesome: 600 guests, and open air party, very much and delicious food, the people where dressed up all in indian style... It was a great but also a bit decadent experience.
This morning we left by car to Agra, the place where Taj Mahal is. For some moment we were stucked in a strike of the busdrivers but after 10 min we took an other way and everything was fine. On the way to Agra we visited Akbars mausoleum- Sikandra. After that we went to Taj Mahal. Taj Mahal really was as amazing as they say, it's wonderfull!!!
So, now where going to sleep because tomorrow we leave to Jaipur.
Many many kisses and hugs
05-07-2010 om 19:30
geschreven door Kim&Erika
03-07-2010
Arrived in Delhi!
Hi!
We are finally arrived! First of all we had two nice flights and already met a lot of great people. Some of them also going to hike in the North of India, so we probably are going to meet them again. Shalini, Rajit and the litte Aamini (our hostfamily) are just incredible! Their hospitality is endless, we immediately got a delicious breakfast and felt immediately at home. After that we got a ride of Rajit to Delhi. These are some of our first impressions:
-the traffic!! As well as the taxi-ride to our host-family as well as our first 'otto- ride' ( something like a little tuftuf without windows) were two exited experiences: really hectic without any rules, so we can say we had a few frightening moments :) -the local people see us as attractions. During our visit to the Red Fort, a lot of them asked to have some pictures with us, -The difference between poor and rich (quite logical) and man & women on the incredibly busy streets
In the evening we again had a delicious meal, met the parents of Shalini, celebrated our results and had a lot of fun 9song karaoke with Rajit) Some pictures will follow.
Many Many hugs
03-07-2010 om 09:54
geschreven door Kim&Erika
30-06-2010
..and the countdown has begun!
Yoohoow!
Since quite a lot of people want to follow our 'Indian adventure' I quickly made a little blog. It's especially ment for short messages, to inform where we are, what we've done and moreover.. to ensure you that we're alive and well We'll try to write something twice/thrice a week.. depending on the internet availability of course.
Well.. now sleeping, tomorrow a little bit more packing and then.. off we go!!