Wanneer u als schenker niet tevreden bent met de beschrijving van uw bon, stuur dan een mailtje naar bonnen2012@duiven-forum.nl met daarin een betere beschrijving onder vemelding van het bonnummer in de verkoop. Op deze manier kan ik het laten aanpassen.
Hieronder de beschrijving van de verkoop:
Mede dankzij onze sponsors kunnen wij dit forum levend houden :
Daca Koeriers,Dovital,Matador,Backs duivenproducten, Drinknippels Gert Houtdijker, First Prize Pigeon, Proff Sport, Vissers Advocaten, Stichting NOOK, DHP Cultura, Peter Boskamp, Jaap koehoorn, Unikon, Travipharma, Jovati - Ronnie van Tilburg, Giantel, PigeonVillage.nl ,Duindam duivenhok adviezen , , Duivenprijzen ,De gezonde lamp, http://www.eengezondduivenhok.com, www.theflyingpigeontrainer.nl. sms duif, zoowiera producten
Bon 1 Comb Meijer en zoon, Hengelo (Gld) Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) speelt alleen grote fond rassen-a.p.overwater-batenburg-schellekens,via cees van oers-brinkman-nobels. Bon 2 A.J. van Gent, West-Knollendam Omschrijving :
Arjan van Gent schenkt of een koppel jongen uit het kweekhok of een viertal jongen van de vliegers. Hij speelt op de overnacht. Ben van de Peppel won al eens een 10e nationaal Barcelona en een 19e internationaal met een duif door Arjan gekweekt... Wie is de volgende... Zie ook op de website : www.van-gent.com
Bon 3 Kweekhok Gemade, Assendelft Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) De duiven voor het programmaspel hebben in de basis, die terugloopt tot 1980, voornamelijk het Janssensoort via wijlen Jan Lotterman en Jan Loots, dit aangevuld met een Belgische doffer van herkomst wijlen Stan Raeymaeckers uit Emblem (B) Ook hierin veel Janssenbloed want hij komt uit de ''José'' een rechtstreekse dochter van de "Oude Geeloger" van de Gebr. Janssen. In de loop der tijd zijn diverse duiven voor het programmaspel ingebracht van goedspelende liefhebbers zoals meerdere duiven van het Geelogersoort rechtstreeks uit de Superman van Hans de Zwart uit Steenwijk en een Vandenabeeleduivin van Hans Van de Veeke uit Westdorpe. Inmiddels drukken ook Jans de Vries en de Heremans-Ceustersduiven een behoorlijk stempel op de kweekkolonie, Deze duiven zijn aanwinsten gebleken. De afgelopen jaren zijn er prima resultaten neergezet in binnen- en buitenland. Voor de overnachtfond heb ik een puike ploeg zitten en hier is de basis Hans Knetsch uit Katwijk, voornamelijk pure van Wanrooyduiven, Gebr.Brügemann Assendelft, hiervan overwegend kleinkinderen van de Orhan en Oude 62, van Jan Roelofs Alkmaar kleinkinderen uit de Grijskop. De laatste aankoop voor de overnacht is een duivin overwegend Carteus (B) uit de lijn van de Mario. Naast hier bovengenoemde liefhebbers bezit ik nog een aantal waardevolle midfond en dagfondduiven uit eerder aangeschafte duiven van Leo van Rijn uit Schipluiden, Comb. Geerlings van Duin-Noordwijkerhout (broer en zus beste dagfondduif Nederland 2002) en Fred en Martijn Kramer uit Wormer. Voor de overnachtfond zijn er verder nog Batenburgduiven aanwezig via duivenvriend Ger Bijenhof Middenmeer en een duivin van wijlen Johan Winter uit Heemskerk. Zie ook op de website : www.gemade.nl
Bon 4 Hans Adriaans, Helmond Omschrijving : Bon voor een kleinkind uit de 1e nationaal Tarbes 2009. Als kleine jongen was Hans al besmet met het duivenvirus. Zijn vader en schoonbroer speelden in zijn jeugd samen met duiven en niet onverdienstelijk. De combinatie Adriaans van der Putten hebben menig kampioenschap behaald met een klein hok van enkele weduwnaars. Na zijn huwelijk is Hans zelfstandig met de duivensport gestart, het zal daarom ook niet vreemd zijn dat jonge duiven van de combinatie Adriaans vd Putten hier de hokken bevolkten. Ook via andere liefhebbers werden duiven aangeschaft, o.a. Koller Den Haag, via Natural kwamen de Carlens en Huyskens van Riel duiven en van Jan vd Werf uit Helmond. In de jaren 80 is Hans zich gaan toeleggen op de grote fond. In eerste instantie was dit geen succes mede doordat er nog gewerkt moest worden en de aanwezige duiven dit niet aan konden. Doordat in 1998 een jonge duif werd opgegeven komt Hans voor het eerst bij Wim Heurkens uit Geffen. Deze eerste kennismaking word later uitgebouwd tot regelmatig contact en bezoek in Geffen. In het begin was het moeilijk om aan de van Wanroy duiven van Wim Heurkens te geraken. Eind 1998 komen er dan toch 10 late jongen naar Helmond. Hieruit is door in overleg met Wim Heurkens zorgvuldig gekweekt. Ook werd de laatste jaren aangeklopt bij Frans en later bij Frank van Wel te Bakel waar waar eveneens goed contact mee is. De eerst gehaalde duiven bij Wim Heurkens zijn nog voor een deel aanwezig in de ren. Sinds de aanschaf van deze overnacht duiven en de raadgeving van Wim Heurkens en Frank van Wel over het samenstellen van de koppels en het inspelen van de duiven is het cresendo gegaan met de prestaties van Hans, dit heeft in 2009 geleid tot het hoogst haalbare in de duivensport namelijk de 1e Nationaal Tarbes.
Bon 5 Patrick Schepens, Zottegem (B) Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) Patrick is beheerder van de bekende MSN website in Belgie en door de goede kontakten wil hij ons ook wat schenken. Als u ziet wat de basis rassen zijn en waar deit geschonken jong uitkomt wacht er op u een mooi kweekduifje voor uw kweekhok. De duiven komen voornamelijk van: Van Den Bossche Ivan, Asse (Meulemans, Aelbrecht) Vandaele Mark, Oostrozebeke Didier & Serge Hoflack, Boursin (Fr), de bezitters van de rassen M & G Casaert en Gaby Vandenabeele Gysen Gunter, Berlaar Van Oerle Peter, Sint-Job in 'r Goor Zie ook op de website : http://www.patrickschepens.be
Bon 6 Julien Verhoeven, Boom (B) Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) Schenking: een bon voor een jonge duif voldoen voor 2012.eventuele koper moet maar kontakt met mij opnemen. Deze Belgische Sportvriend schonk heel spontaan een jonge duif, een specialist op de snelheid en fond, en u weet het daar moet u voor in Belgie zijn. Dus grijp hier uw kans. Rassen en stamduiven zijn: stamduiven zijn: stamkoppel 1: vader=vuile blauwe 6114980/84 (Rene Verbeeck - Aartselaar) moeder=grijze witpen 6145712/87 (Wuyten Hendrickx - Lier) stamkoppel 2: vader= lichte grijze 6304870/85 (karel schellens kessel) moeder=blauw geplekte 6327372/88 (komt uit koppel 1 ) Karel Schellens (jansensduiven) Rene Verbeeck Aartselaar Wuyten Hendrickx (Lier) Segers Roger (soort cateeuw en marcelis) Johnny Van Miert Boom Leo Van Camp Chris Claes & Kevin Niel Bal Gouvaerts Niel Jos Das (Lummen) dochter uit de nest zuster van zijn bourges winnaar en eerste duif van in totaal 65000 duiven.` Zie ook op de website : http://sites.google.com/site/deufkesjulien/
Bon 7 Marco van Doorn, Herveld Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) Marco is een jeugdlid en een zeer fanatiek baasje. De familie gaat op vakantie en Marco speelt lekker door met de duiven ! En super !!
7e aangewezen Vitesse in de afdeling GOU bij de jeugd 9e aangewezen Snelheid Generaal in de afdeling GOU bij de jeugd. Duiven voor de snelheid Hoofdzakelijk van Maarten Korthouwer en Henk Bussing. Duiven voor de overnachtfond o.a. rechtstreeks van Piet Heikamp.
Bon 8 Kweekcentrum Jaap van Alphen, Duitsland Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) U kunt dus uitkiezen uit de volgende rassen: vitesse / midfond / dagfond / grote fond: Camphuis / Albert v/d Flaes Jan Aarden, de oude lijnen August Hofkens / Jan Aarden The Gold Eyes Koen Minderhout / van der Wegen Gaby vd Abeele / C & G Koopmans Olympic Line Horemans Meulemans / Jos Hermans Willem de Bruyn / Jef van Wanroy Jan Theelen
Bon 9 Ruud Vermaat, Driehuis NH Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) Ik schenk een jong uit de kwekers, mijn kweekhok bestaat uit 99% uit duiven van Cees van der Laan uit Castricum Ruud won al eens de eerste Provinciaal Montauban en in 2011:
2011: Bergerac. 7 mee op 9506 duiven 427e-1162e-1324e Nationaal. St. Vincent. 8 mee op 5547 duiven 301e-846e-1089e Nationaal. Cahors. (O) 10 mee op 7307 duiven 142e-218e-254e-319e-493e-745e Nationaal. Montpellier. 12 mee op 5186 duiven 242e-701e-718e-848e-1292e Nationaal. Mont de Marsan. 9 mee op 4179 duiven 366e Nationaal. Cahors . 21 mee op 10386 duiven 546e-1126e-1801e Nationaal.
Bon 10 Combinatie V & G Tuls Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) Jonge duif voor de overnacht: 1e broed. Soorten: Theo Streefkerk, Joost de Jong (de man van de kleine dingen) Bob Jansen, Jac. van der Wal, A.P. Overwater en Willem Griffioen.
Bon 11 Kees van den Bos Omschrijving : Bon voor Koppel eieren van de weduwnaars of kwekers. Hok bestaat voor 90% uit duiven van Steven van Breemen. Het is m'n doel om met een kleine kolonie duiven (maximaal 12 weduwnaars) mooie series en hopelijk kopprijzen op de dagfond en met de jonge duiven te spelen.
En het begin is er. Met een kleinzoon van de Knook (de Klak) vlogen we in 2010 de 7de nationaal Chateauroux. (8ste snelste van volledige lossing)
Door het hoge prijs percentage van 70% 1 op 4 en 38% 1 op 10 (in het samenspel) over 5 dagfond vluchten, zijn we in 2010 als 12de geëindigd in cat. 3 van de eendaagse fond spiegel. Zie ook op de website : http://www.keesvandenbos.nl
Bon 12 Cliff Krancher, Wormerveer Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker)
Cliff werd samen met zijn vader Marathon Noord kampioen en had in dat jaar ook de beste Marathon Noord duif, de 744. Zijn broer won dat jaar de 2e nationaal Cahors. De 744 is één van de basisduiven van het hok. Ook nu zijn de duiven van Cliff basisduiven bij anderen: zoals bij Ewoud van de Weijden uit Hoorn.
Hier een echte kans op kruisingsmateriaal ! Bon 13 W.Wijfje, De Kwakel Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) overwegend duiven van H. Winkens Itteren (het kanon van Limburg) met Schaerlaeckens en Janssen A en een paar overnacht fondduiven. Ik heb de volgende soorten zitten: Nelles v.d. Pol, Janssen A. v. Loon, P. Groen & Zn (nu Cock Groen) en Harie Winkens duiven. In 2010 waren de resultaten in de vereniging P.V. Rond de Amstel te Uithoorn: 1e Vitesse A. 2e Midfond en3e Midfond A. 4e Kampioen Oude duiven A. 4e Jonge duiven en 3e Jonge duiven A.5e Natour A. 3e Generaal en 2e Generaal A. In 2011: werd hij o.a. 5e Vitesse, 4e Dagfond, 2e Navluchten had hij de 1e en 2e duifkampioen natour, 1e duifkampioen midfond Bon 14 CGA.Koetze, Utrecht Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) :een jongen duif uit de kweekduiven uit broers of zusters of kinderen van teletext duiven op de overnachtfond Zie ook op de website : www.postduivenclubdegetrouwedoffer.mysites.nl
Bon 15 Herman Bootsman, Marrum Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) Mijn naam is Herman Bootsman, geboren in 1946 te Volendam. Van oorsprong is Volendam een van de vele visserij-kustdorpen waar oorspronkelijk de postduivenhouderij is ontwikkeld. Ook nu nog zijn er zeer hoog aangeschreven topliefhebbers te vinden in dit wonderschone dorp. Mijn broer Dick Bootsman in Volendam is op wat latere leeftijd met de duivenliefhebberij begonnen. Hij kreeg van zijn schoonvader, humorist en legendarische topliefhebber Co Al, zijn eerste duiven en speelde daarmee niet onverdienstelijk. Na jarenlang plezier aan de top kreeg hij last van de bekende en alom gevreesde stoflongen en moest zijn duiven van de hand doen. Tot op de dag van vandaag is Dick nog steeds actief als administratief medewerker bij zijn geliefde vereniging in Volendam. Zelf ben ik pas sinds 2007 actief in de postduivensport. Niet tegengehouden door bovenstaande gebeurtenis met Dick, mede aangespoord door mijn zwager en postduivenliefhebber Sipke de Bruin in Kollum, ben ik losgegaan met een eenvoudig schuurtje overgenomen van mijn zus Corrie uit Heemskerk. Voor de liefhebberij had ik eerst wat witte en zwarte aangeschaft. Al snel had ik door dat dit middelmatige vliegers waren en concentreerde mij al snel op de aankoop van wat vlotte blauwe. Ik kwam in contact met topliefhebbers van het Vitesse en Midfond spul, met name liefhebbers van onder andere de C.& G. Koopman en Ad Schaerlaeckens lijnen. In 2008 speelde ik mijn eerste zelf gekweekte duifjes, niet onverdienstelijk. Mijn duifjes behaalden : 1e hokkampioen jong onaangewezen en 2e duifkampioen jong 2008. Er moest nu toch wat gaan gebeuren, een ander hok moest er komen, een echt duivenhok! De keuze viel op een "Gobius" hok, beslist niet omdat ik de makers sympathiek vond, maar omdat Onno Boddeke uit Ilpendam zijn hok van 10 meter aan mij wilde verkopen, inclusief 4 van zijn topduiven. Zoals u kunt zien op de fotogalerie is zijn hok inmiddels bij mij in Marrum geplaatst. Nu maar keihard werken om in 2009 de meesterlijke resultaten van Onno vanuit dit bewezen tophok, met onder andere een deel van de nakomelingen van zijn toppers, minimaal te evenaren. Zie ook op de website : www.hermanbootsman.nl
Bon 17 Peter Knibbe Heemstede Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker)
Echt een schenking voor de snellere mannen. Van Meer tot en met Chateauroux. In Rayon B van afdeling 6 staat hij zijn mannetje !
Bon 17 Jan & Ina Kleuver, Wijhe Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker)
In 2006 streek dit sympathieke duivenpaar neer in Wijhe . Afkomstig van het Noordhollandse Oostwoud en altijd gevlogen in Rayon D. In 2007 weer opnieuw beginnen met steeds beter wordende prestaties. In 2009 al weer een top jaar met 5 eerste prijzen in Kring Deventer e.o.Vitesse 2e onaangewezen; midfond 2e onaangewezen; dagfond 2e onaangewezen natoer: 2e onaangewezen; Natoer 1e Onaangewezen en Snelheid 2e plaats. In groot verband (Regio 2 kringen Zwolle, Zutphen, Apeldoorn en Deventer) 1ste Natoer. Soorten Jacobs van Hoppe, Tournier en Nelles van de Pol. Een bon in kampioenstijl Referenties onder andere : http://www.eijerkamp.com/referenties/netherlands/56324/kleuver-jan-en-ina-wijhe
Bon 18 Meine Kempenaar, Kollumerzwaag Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) rassen zijn Frans Zwols , Marijke Vink , W&G Elzinga , van Loon ik ben jeugd lid van de zwaluw zwaagwesteinde , vorig jaar afd friesland bij de jeugd . 1e vitesse onaangew , 3e vitesse aangew 6e midfond onaangew , 1e vitesse aangew 6e jonged onaangew , 3e aangew 8e natour onaangew ,15e aangew 3e generaal onaangew , 2e generaal aangew 2e keizergeneraal dit was in 2010 nu in 2011 ben nu bij de jeugd afd friesland 1e onaangew vitesse en 1e aangew vitesse
Bon 19 Bakhuis-Loo, Westerhaar Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker)
Bon 20 Dirk en Jose Verleun, Noord-Beemster Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 van de 2e ronde Hier een schenking van Dirk en Jose die in de duivenwereld zeker bekend is van zijn stukjes op internet. Maar dat hij er niet alleen over kan schrijven bewees hij dit jaar ook weer. Met twee overwinningen op de vluchten Bourges 11 juni 2011 met de eerste in Afdeling 6 Noord Holland in rayon Noord tegen 2551 duiven en op 9 juli Tours de 1e prijs over de hele Afdeling 6 Noord Holland tegen 1763 duiven en hier mee dus ook twee keer op Teletekst. Ze vliegen hoofdzakelijk met duiven van soort de klak van bovenkerk [Huub Hermanns] de duiven uit de lijn Leontine doen het goed bij ons, maar de beste lijnen die we bezitten zijn toch die van Bleu Thunder en De Rinus, vele liefhebbers zijn geslaagd, met de jonge duiven uit deze lijnen, en hebben nu besloten om nu echt deze lijnen in te kruisen met het beste wat ze hebben van Huub, hun favoriete spel is de dagfond, als mede door de ligging in het huidige rayon kunnen ze niet op de korte afstanden mee komen, maar op de dagfond wel, en nu ze N.Holland in 2 sectoren hebben verdeeld, komen er ook twee teletekst vermeldingen, en zij hebben er 2 op onze naam kunnen zetten, het was een doffer die dat flikte in 4 weken tijd, en zij zijn daar reuze trots op. Want ze zijn eenvoudige melkers, blijven met beide benen op de grond, want als je niet oppast is die grond weer zo verdwenen, ook de liefhebbers die deze koopt, gaan vaak met meerdere duiven naar huis dan dat op het bonnetje staat, eenvoud is hun motto. Zie ook op de website : http://www.dirk-joseverleun.nl/
Bon 21 Adri en Elian van den Berk, Berchem (bij Oss) Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker)
Bon 22 Johan Makkinga, Ommen Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 de derde ronde 2012. Ik bezit een zorgvuldig bij elkaar gezochte Aarden stam. Voornamelijk afstammelingen van zuiver gehouden A.P. Overwater duiven met topafstammingen !!! Verder nog een rechtstreeks koppel Krouwel-Pollmann duiven Zie ook op de website : http://members.ziggo.nl/johan.makkinga/
Bon 23 Hendricus Antonius Baartmans, Portugal !! Omschrijving : Bon voor een koppel jongen uit mijn kwekers. Vnl. vitesse/midfond. Soort is van Hillie Romein (Voets, Verbart, A.v.d.Flaes), Comb.Kuiper/B.Braspenning (Janssen A.), G&G den Houdijker. De jongen kunnen na afspraak opgehaald worden in Linde (Twente). Zie ook op de website : http://driesbaartmans.com/pombal/engels/pombal-eng.htm
Bon 24 D. A. Huls, Sellingen (Groningen) Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) Hoofdzakelijk speel ik overnachtfond met het soort Brinkman, Jellema, T.Hermans en Neerbos. Bon 25 Comb. Hans en Eelke de Ruig, Oudebildtzijl Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 van de kwekers
Dit zijn geweldige jongen om in te kruisen. Duiven met geweldige uitstraling, zijde zacht in de hand met een geweldig oog. Echte doorzetters. Voor wie deze bon. Een versterking voor ieder hok.
Wat hebben ze gevlogen de laatste jaren: 2004: 4e Nat. Brive 2007: Keizergeneraal van het Nic in Holwerd 7e, 17e,enz.Duifkampioen 13e, 14e, enz. Duifkampioen. 2008: Keizergeneraal van het Nic in Holwerd 2e, 5e, 9e, enz. Duifkampioen 2009: 4e Keizergeneraal van het Nic in Holwerd. 2e, 5e, 8e, enz. Duifkampioen 2010: 2e Keizergeneraal van het Nic in Zwaagwesteinde 2011: 4e Keizergeneraal van het Nic in Damwoude en 2e Asduif Meerdaagse Fond met de NL07-1185831. Zie ook op de website : www.hansderuig.com
Bon 26 Kristof Lenaerts, Kersbeek (B) Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) De voornaamste rassen in 2007 op mijn hok zijn: - Schreurs-Hauben (70%); - Nouwen-Paesen (rechtstreeks en via Kevin Serlez)
Aanwinsten 2008: - Marcel Doultremont, Hasselt die wegens gezondheidsredenen gestopt is met duivensport
Aanwinsten 2010: - 2 jongen uit de kwekers en 10 jongen uit de vliegduiven van Brepoels-Aarts, Riemst. De 10 jonge duiven zijn geschonken, waarvoor veel dank. Ook nog 3 zomerjongen gekocht op de veiling van Brepoels-Aarts; - 1 duivin via een bon uit lijn Gouden Vleugel Roger Schauwers Asse; - 3 jonge duiven van Schreurs-Hauben uit As, gratis van Marc gekregen waarvoor dank.
Aanwinsten 2011: - 3 jongen uit de kwekers van Romain Schoonacker, Zwevezele uit zijn Barcelonasoort; - 4 jonge duiven soort Thomas-Peeters via Mathy Even, Beringen via gekochte bon; - 14 late jonge duiven van Chris Pauwe, Kruiningen; - 3 jonge duiven van Bruno Janssens, waarvan 2 uit zijn Bordeaux
Bon 27 Kweekcentrum Blaauwendraat, Renswoude Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 2e ronde Ras:Gaby Vandenabeele / Koen Minderhoud. Het is 100 % zuiver .En stamt uit de beste lijnen die er zijn op hun hokken.Een kleine greep : o.a.
" De Turbo 128 " x " Golden Lady 035 " " Blauwe Wittenbuik 968 "x" Christien 295 " x" 295 Kld.Picanol 240" " Witpen Wittenbuik 967 " x" Goed Jong 315 " x" Goed Blauw 066 " " Brave 047 " x" 973 Karel " " Super Gaby 183" x" Gerty 273 " " Blauwe Gaby 103 " x" Blauw 765 " x" Fieneke 311 " x" Lady Marleen 570 " " Teletextdoffer 927 " x" Super 742"( 967x315 ) " Bliksem 062 " x" Yasmine 198 " " Wittenbuik 112 " x" Moriska 648 " x" Prinsesje 173 " x" 172 Zus Prinsesje " x" 001 Anneke x" Heidi 296 " x" Kathy 339 "enz. " Kleinen 253 " x" Flicka 002 " x" Moriska 648 " x" 115 Goed jong ' 76" x" Georgette 708 " x" 358 Bontje v/d 065 " enz. Op het kweekhok ook de Verbart lijnen aanwezig.( " 946 ")
Bon 28 LiethofBosveld, Rheden Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) jong duif in overleg speel alleen met de duivinen en dit zijn er 10. Dit jaar 1e aan en onaan gewezen op de vit en midfond duiven zijn van bosua en van ruitenberg en Jos de ridder:
Bon 29 Herman Kroon Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) Een prachtige duif uit super prestatie en bloedlijnen!! Een versterking voor ieder vlieg/kweekhok. Op de 1e jonge duivenvluchten vliegen onze duiven bij liefhebbers fenomenaal. (Bekend tot zaterdag 16 juli.) Zeer hoog prijspercentage en weinig verliezen. o.a.; Nr.1.;1e vlucht Meer 7 bij de 1e 12 tegen 533duiven. 2e vlucht st. Job 1e tegen 5443d. 3e vlucht minder, toch nog 6e tegen 500 duiven en 12 Kroonduiven voor eigen soort, afgelopen zaterdag de 4e vlucht; 1 en 3 tegen 3643duiven. Steeds een hoog prijspercentage en bijna geen verliezen! Nr.2.; 9 Kroonduiven gespeeld, 6 Kroonduiven in de prijzen, waaronder zijn 1e (4e van 608d). Nr.3.; slechts 2 duiven gespeeld. op de 1e en 2e vlucht; nummer 1; de 5e en 7e prijs. nummer 2 de 14e en 33e prijs tegen zon 200 jongen. Dit alles na maar een enkele vlucht tot heden! Met slechts een enkele jaarling al super op de dagfond met veel prijzen bij de 1e 10!
Bon 30 Vokko Brugge, De RIjp Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) Graag schenk ik een bon uit de beste lijnen van Arjan Beens.(overnachtsoort, middaglossing) Zie ook op de website : www.paradise-pigeons.nl
Bon 31 Bertram van Zuiden, Swifterband Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) Bertram is in 2001 begonnen met onze mooie duivensport. Dat dit een hobby was waarmee hij uit de voeten kon bleek al snel in 2003, toen hij generaal kampioen werd in zijn verenging in Swifterbant Door de jaren heen heeft hij verschillende goede resultaten neergezet op regionaal nivo. Hij doet dit met duiven van Gerrit van de Berg Elspeet (Comb. Elskamp), Jan Doldersum Hoogeveen (019 lijn Ruitenberg), J. Gast Groningen (v.d. Merwe/J. Groenen) en Fam. Zeeman (Janssen-Hoppe Koper Wervershoof). De laatste jaren vliegt hij bij PV Flevoland op Urk. In 2010 werd hij in deze sterke vereniging Generaal kampioen en won hij de taartvluchten. In 2011 heeft hij 1 teletekst vermelding op een eendaagse fondvlucht op zijn naam en vloog hij 2 keer bij de eerste 10 op de eendaagse fond van de zeer sterke Friese Fondclub. Ook dit jaar kan hij weer Generaalkampioen worden van zijn vereniging.en kijk mijn Website www.lbvanzuiden.nl Zie ook op de website : www.lbvanzuiden.nl
Bon 32 Rieks Lonsain, Nieuwleusen Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 uit de vliegers koppel datum medio maart/april 2012.
Soort duiven waar Rieks mee bezig is oa: Willy Looymans, Gebr Hagens, Interpalomas Lofts Breda, Roelof Coster Staphorst, FPP De Bilt, J v Engelen Hedel, Ollie Oldenkamp Assen, Marco Meijer St Phillipsland. De prestaties in 2011 met 2-jarigen oa: 70e Nat Marseille 3486 d, 82e Nat Pau 2706 d, 99e Nat Marseille 3486 d, 103e Nat Marseille 3486 d, 184e Nat Perpignan 5607 d, 187e Nat Pau 2706 d en 191e Nat Marseille 3486 duiven. 2e aangewezen en 2e onaangewezen 2e totaal ,1e en 5e Duifk. ZLU in NIC De Doorzetters Steenwijkerwold. 64e Asduif ZLU 2011 over 2 vluchten.
Bon 33 Frank en Marino Martens, Ruiselede (B) Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) Rassen: Van Overbeke -Claus: 8e Nationaal kampioen Fond KBDB 1999. 3e Provinciale Asduif Fond KBDB 2009 met AVATAR. (twee zonen op het kweekhok) 9e Nationale Asduif Fond KBDB 2009 met AVATAR. ( 4e Nationaal kampioen Fond KBDB 2010. 8e Provinciale Asduif Fond KBDB 2010 met COLORADO.(twee zonen op het kweekhok) Van Landuyt Antoine: 3e Nationale Asduif FOND KBDB 2005 (twee kleindochters op het kweekhok) 3e Nationale Asduif FOND KBDB 2006 (twee zonen op het kweekhok) Mortier Hendrik: 3e Nationaal Kampioen KBDB FOND 2005 1e Nationaal Castres ( twee zonen en één halfbroer op het kweekhok) Gyselbrecht: 1e Internationaal Barcelona 1995 Van Eycken Robert: 1e Nationaal Marseille 1e Internationaal Marseille Aelbrecht Marcel: 6e Nationaal Kampioen KBDB FOND 1999 7e Nationaal Kampioen KBDB JONGEN 2001 3e Nationaal Kampioen KBDB JONGEN 2002 2e ALGEMEEN KAMPIOEN NATIONAAL KBDB 2003 9e Nationaal Kampioen KBDB FOND 2003 1e Nationale Asduif KBDB FOND 2003 1e ALGEMEEN KAMPIOEN NATIONAAL KBDB 2005 3e Nationaal Kampioen KBDB GROTE FOND 2005 4e Nationaal Kampioen KBDB FOND 2005 1e ALGEMEEN KAMPIOEN NATIONAAL KBDB 2006 1e Nationaal Kampioen KBDB FOND 2006 Op het kweekhok: o 4 kleinkinderen van DE MARSEILLE o 3 kleinkinderen van BAK 17 o 2 kinderen van DE MICHAËL o 2 kleinkinderen van DE MICHAËL o 6 kleinkinderen van DE 970-96
Bon 34 IVAN, VAN DEN BOSSCHE , Asse Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 KWEKERS 3DE RONDE Dit jaar 1 PROVINCIALE ASDUIF ZWARE HALVE FOND KBDB Aan de basis van de kolonie liggen 2 superieure toprassen Aelbrecht Marcel (Lebbeke) en Louis Van Den Eynde (Brussegem)
Het kweekhok werd verder aangevuld met duiven van: Kris Cleirbaut(Bonheiden)
Erik Limbourg, een dochter uit Arend een dochter uit New slimmen een inteelt duivin uit Superkweker 848/00 Zie ook op de website : http://www.everyoneweb.be/IvanVanDenBossche/ Bon 35 J.v.Deurzen, Roermond Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) nationaal hokkampioen overnachting 2005
TOP 50 TOP 100
PROVINCIAAL v.a. 2002 NATIONAAL v.a.2002
2002 10' ST.VINCENT 10245 D 2002 59' ST.VINCENT 17888 D 2002 16' M-MARSAN 5843 D 2002 91' ST.VINCENT 17888 D 2002 17' ST.VINCENT 6428 D 2002 91' M-MARSAN 17205 D 2002 '33' DAX 5625 D 2003 77' DAX 16377 D 2002 34' ST.VINCENT 6428 D 2004 75' ST.VINCENT 17098 D 2003 34' DAX 3750 D 2004 80'' BARCELONA 7875 D 2004 4' CAHORS 3803 D 2005 16' ST.VINCENT 16515 D 2004 8' MONTAUBAN 6325 D 2005 17' DAX 12669 D 2004 32' BORDEAUX 5071 D 2005 32' M-MARSAN 11935 D 2004 35' CAHORS 3803 D 2005 34' M-MARSAN 11935 D 2004 40' BORDEAUX 10209 D 2005 24' ST.VINCENT 33111 D 2005 2' ST.VINCENT 4866 D 2006 9' ST.VINCENT 16621 D 2005 10' BORDEAUX 10245 D 2006 33' DAX 13545 D 2005 11' M-MARSAN 3206 D 2006 51' ST.VINCENT 16621 D 2005 15' DAX 5034 D 2006 53' M-MARSAN 11326 D 2005 16' M-MARSAN 5843 D 2006 77' M-MARSAN 11326 D 2005 17' ST.VINCENT 6428 D 2008 59' BORDEAUX 16408 D 2005 36' ST.VINCENT 4866 D 2008 98' BORDEAUX ZLU 4424 D 2005 48' M-MARSAN 3206 D 2009 45' ST.VINCENT 13020 D 2006 6' ST.VINCENT 4544 D 2009 80' BORDEAUX Z.L.U. 5232 D 2006 6' DAX 4949 D 2009 81' MARSEILLE Z.L.U. 3999 D 2006 9' MONTAUBAN 6296 D 2010 97' CAHORS 13185 D 2006 17' CAHORS 4925 D 2010 99' ST. VINCENT 11180 D 2006 26' M-MARSAN 3275 D 2010 64' BARCELONA 7016 D 2006 26' MONTAUBAN 6296 D 2011 4' ST.VINCENT 13010 D 2006 33' ST.VINCENT 4544 D 2011 4' ST.VINCENT 25226 D 2006 39' M-MARSAN 3275 D 2011 27' ST.VINCENT 13010 D 2007 18' CAHORS 2396 D 2011 28' PERPIGNAN 5607 D 2008 10' BERGERAC 5107 D 2011 51' DAX 11753 D 2008 45' BORDEAUX 4223 D 2011 51' ST VINCENT 25226 D 2009 1' LIMOGES 2814 D 2011 54' DAX 11753 D 2009 2' LIMOGES 2814 D 2011 57' DAX 11753 D 2009 7' M-MARSAN 2790 D 2009 7' ST.VINCENT 4187 D 2009 25' LIMOGES 2814 D 2010 23' DAX 3816 D 2010 31' CAHORS 4852 D 2010 45' PEREQUE 3619 D 2011 3' ST.VINCENT 3998 D 2011 6' PERPIGNAN 573 D 2011 16' DAX 3843 D 2011 18' DAX 3843 D 2011 20' DAX 3843 D 2011 20' ST.VINCENT 3998 D 2011 46' CAHORS 2273 D
Bon 36 Jan van Keulen, Asten Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) Jonge Duif 2012. in overleg. de meeste duiven van mij komen bij de comb van den berg van dan uit utrecht
Jan van Keulen . . Ten huize van Keulen is de opdeling simpel. Vader Jan speelt enkel de zware fondvluchten, terwijl zoon Robert zich toelegt op zowel de vitesse, halve fond en eendaagse fond. Als we Jan vragen wat voor hen het voornaamste doel is, krijgen we ook een logische antwoord. We proberen om op alle vluchten top te presteren, laat Jan duidelijk verstaan. . Doordat ze op alle afstanden goed voor de dag willen komen, bestaat de duivensoort bij van Keulen uit verschillende rassen. Voor de kortere afstanden haalden we duiven van bekende liefhebbers zoals Putten-Kolen uit Asten. Verder ook bij Mark Vandaele en Jef Van Winckel. Voor de zware fond bestaat onze soort uit duiven van Jantje Theelen (Buggenum), de gebroeders Kuypers uit Neer, Rik Stevens uit Reuver en Kipp en zoon uit Althornbach (Duitsland). Onze laatste versterkingen komen van Fons Van Ophuizen, vertelt Jan. . Het 'Barcelona-team' van Jan. . . . 'Chebet' lid van het Barcelona-team, met rede . . Ondanks het feit dat ze samen op alle vluchten willen scoren, merk je toch dat vader Jan vooral verkocht is aan de grote fondvluchten. Mijn grote droom is inderdaad eens een keer Barcelona kunnen winnen, geeft hij toe. Het meeste plezier haal ik ook uit mijn hobby als de duiven aankomen van een vlucht. Zeker op Barcelona blijft dat toch iets speciaals waar ik echt van kan genieten aldus een enthousiaste Jan van Keulen. . Als we Jan vragen wat hij graag anders zou zien in de Duivensport haalt hij een heikel thema aan. Ik zou graag zien dat inrichters van de grote fondvluchten de duiven zo lossen dat ze op de lossingsdag zelf niet thuis kunnen komen. Volgens mij bepaalt de wind teveel het verloop van de wedstrijden en kan je dat op die manier toch voor een deel wegnemen. Bij westenwind zitten alle vroege duiven hier in Limburg, bij zuid-oostenwind komen de kopduiven dan weer allemaal van aan de kust. Als alle duiven bijvoorbeeld moeten overnachten in en rond Parijs, krijgen we volgens mij een eerlijkere verdeling van de prijzen. Zowel rechts, links als in het midden van het land kunnen er dan vroege duiven zijn. . . Frans, de beste duif op de zware fond bij van Keulen. . . Tot slot willen we u volgend opvallend verhaal dat jan ons vertelde niet onthouden. Het is op zijn minst merkwaardig te noemen... . In het seizoen 2001 vlogen we in het weekend Barcelona. De duiven waren bij mij nogal slecht gekomen. In die tijd reden we nog drie maal per week naar Maastricht om er duiven af te richten voor de zware fond. Dus die maandag trok ik zoals steeds weer naar Maastricht samen met Rik Stevens, Nijs Reuver en Jan Bernaards. Daar aangekomen deed iedereen natuurlijk zijn verhaal over de voorbije Barcelona. Na het gesprek losten we onze duiven en even later land er een duif bij één van onze autos. Ik loop naar de duif toe, en bekijk het diertje even van op afstand. Loop opnieuw naar waar de anderen zaten en zeg Dat kan wel eens een duif van mij zijn die nog achter is van Barcelona. Rik Stevens dient me meteen van antwoord en zegt Jij bent niet goed snik!. Om het verhaal kort te houden... Ik vraag aan Nijs, die net op weg was naar zijn auto, om een mand open te zetten nabij de auto. Misschien loop ze er dan wel in. Zo gezegd, zo gedaan en de duif die ondertussen op het nabijgelegen hotel had plaatsgenomen komt onmiddellijk naar beneden en land weer bij de auto. Het diertje aarzelt niet en loopt meteen in de mand. Ik nam de duif uit de mand, kijk ernaar en zeg Dit is mijn tweede getekende jaarling van Barcelona... Na dit voorval doopten we de duif naar de naam van het hotel waarop ze zat namelijk. En om het helemaal compleet te maken moet ik nog meegeven dat de Appelbees achteraf nog de 77e nationaal Barcelona won...
Zie ook op de website : members.chello.nl/j.keulen4/
Bon 37 Duivensport centrum Traseco, Zwolle Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) Door de jaren heen hebben wij een aantal perfecte kweekduiven verzameld uit diverse toplijnen voor de verschillende disciplines, duiven waarvan de waarde bij diverse liefhebbers al bewezen is. Maar we blijven ons kweek- centrum versterken en te verjongen door duiven aan te kopen bij verschillende hedendaagse topspelers. Enkele voorbeelden Koopman & Zn, Frans Zwols, Flor Engels, Gebroeders Herbots, Harm Vredeveld, Vertelman, Marcel Braakhuis, Louis van Loon, Theo Ernest, Jan Ouwerkerk, Anton van de Wegen, Jan Theelen, Jan Voestermans
Bon 38 Comb.den Haan, het Rovershol, Honselersdijk Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) Kweker van de BESTE jonge duif van NEDERLAND. SUPERDUIVEN VAN 100 t/m 700 km.!!! Het 46 Verbart bloed stroomt door hun duiven !! Deze klasse verloochend zich niet. Spelen zelf regelmatig TELETEKST !! o.a. 1 e Nanteuil 7789 duiven, 3e Ablis 6496 duiven. Ook rassen van Piet v.d. Merwe en van L.van Loon. Wie gaat er naar het rovershol voor een klasbakje ?? Bekijk hun site voor verdere informatie
Bon 39 Boscheind Flyers / Comb.v.d.Wiel-Schreuder, Luyksgestel Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) Belangrijkste perstaties van afgelopen drie jaar: In 09 weer ongekend goede prestaties met als hoogtepunt NPO-vlucht Argenton tegen 8046 d. 47 mee, 32 prijzen: 1,6,7,8,9,33,38,53,60,98,154,165,166,263,267,281,301,312, enz.!! Maar ook 4e NPO Bourges 11535 d., 15e NPO Blois 8164 d.! Miss Boucre werd de ongekende topper. Zij werd 1e Gouden Crack Fondclub Zuid-Nederland en eindigt ook hoog in de diverse landelijke competities. Zij werd ook 1e Internationaler Astaube HDI-Meisterschaft! Zij won kopprijzen op alle disciplines en als jaarling 5 prijzen op NPO Eendaagse Fondvluchten! Ook was ze als jong de snelste van Afdeling Oost-Brabant op Creil tegen 6001 d.! In Fondclub Zuid-Nederland o.a. 1e Gouden Crack Sector Oost NL08-3845567 2e Gouden Afdelingskampioen Sector Oost 6e Super Gouden Crack Eendaagse Fond 2007-2009 In 10 ging het ook niet slecht op de locaties Luyksgestel en Veldhoven met 15x een 1e prijs zonder dubbelingen! Voor Luyksgestel: In de vereniging 7x 1e Kampioen en 17x 2e Kampioen. In Samenspel EB&O 1e Vitesse Aangewezen,1e Onaangewezen Natoer, 1e Samenspelcup, 2e Jong Duif >250 km, 2e Aangewezen Natoer, 2e Eerste Getekende, 3e Aangewezen Generaal, 3e Onaangewezen Generaal, 3e Aangewezen Oud Totaal, 3e Onaangewezen Oud Totaal, Voor Veldhoven: In de vereniging 2x 1e Kampioen en 4x 2e Kampioen en 6x 3e Kampioen met alleen jaarlingen en jonge duiven. In CCEindhoven (400 l.) 3e Duif Midfond Jong, 5e Onaangewezen Totaal Oud, 6e Aangewezen Jong Midfond, 6e Onaangewezen Natoer 7e Aangewezen Natoer, 8e Onaangewezen Generaal, 8e Onaangewezen Jong Midfond, 9e Onaangewezen Eendaagse Fond, Ook in 2010 weer topprestaties op de eendaagse fond NPO-vluchten: 8e , 9e en 25e NPO Blois 5186 d. 13e en 18e NPO Chateauroux 4809 d. 20e NPO La Souterraine 6873 d. 29e NPO Bourges 9602 d. 5e , 17e ,18e ,24e Nanteuil MC 3413 d.
In '11 werd in Luyksgestel 18x een 1e prijs gewonnen en in Veldhoven 6x. In Samenspel EB&O 1e Aan. en 1e Onaan.Oud Totaal, 1e Aan. en 1e Duif Eendaagse Fond, 1e Onaan.Natoer Oud, 1e Eerst Getekende (38x). In Afd.Oost-Brabant 2e Duif Eendaagse Fond (over 4 vluchten), maar de beste als alle 5 vluchten tellen. In Fondclub Zuid-Nederland 1e Gouden Crack Eendaagse Fond.
Bon 40 B.W.Nitrauw, Wapenveld Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) Jonge Duif 1 Ronde v.d.Vliegers In Overleg: Rassen: Jan.Polder-34 Lijn-Gebr.Hagens-Ko.van.Dommelen: Kampioenschappen 2011: 1 Kampioen Fond GVW Wapenveld: 1 Kampioen Fond Hewa Fondclub: 1 Kampioen Fond H.C.C. 1 Kampioen Fond Kring 5 GOU 8 1 Duifkampioen Fond: Fondclub Regio 1: Met Mannen Als Mark.v.d.Berg-Arjan-Beens Enz: 1 Duifkampioen Fond: Regio 1 GOU 8: Gem 80% Prijs Op De Fondvluchten Met Gem 10 Mee!!! Brives 9 van.de.12: Orange 5 van.de.7: Montpellier 5 van.de.7: Cahors 8 van.de 12: 3 X 1 NIC Hattem 3 X 1 Kring 5: Orange-Montpelleir-Cahors!
Bon 41 Simon IJnsen, Hollum Ameland Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) Ik schenk een bon uit een Sayadoffer x een duivin van Thijs Visser uit Steenbergen die dit jaar geweldig heeft gepakt op Barcelona met 3 mee en alle drie bij de eerste 105 ! Ga eens naar Ameland en stel u dan voor dat er liefhebbers zijn die hier overnachtfond spelen. De langste afstand van Nederland Doordouwers die kunt u hier vinden bij de vuurtoren op Ameland ! Zie ook op de website : http://www.marathonnoord.nl/default.asp?ContentId=2740&LanguageId=31&CategoryId=2424&NewsId=55531#last
Bon 42 Peter van Essen, Woudrichem Omschrijving : Bon voor koppel eieren 2012 (in overleg met de schenker) Peter was op zijn zevende jaar al zelfstandig jeugdlid en komt uit een echte duivenmelkersfamilie.(Dit jaar was het 100 jaar geleden dat zijn opa officieel lid werd van een duivenclub) Nadat hij eerst nog met zijn vader in combinatie had gespeeld en niet zonder succes is Peter na een enkel verhuizingen in 1994 in Woudrichem neergestreken. Peter had altijd al de passie voor de meerdaagse fond. Vanaf zijn huidig adres liep het niet naar Peter zijn zin en klopte aan bij stads en clubgenoot Gerard van de Matten. Deze Gerard is in de volksmond het bijhok van niemand minder dan Cor de Heijde. Peter heeft geen verkeerde keus gemaakt en momenteel is het merendeel van zijn duivenstand opgebouwd van deze Gerard van de Matten. Dit jaar presteerde Peter ook nog met z'n oude lijnen wat hoofzakelijk bestaat uit een mengelmoesje met daar in z'n 10e Nat. Barcelona 2000 - nog wat van de Wondere Peiren van A Saarloos en Z'n -Gebr. Romijn uit Zuidland en de Gebr.Kuijpers en van de Wegen via wijlen Cees van Vuren uit Tilburg. Wat prestaties van dit jaar wat hoofzakelijk met jaarlingen en 2 jarigen is afgewerkt. Cahors 889 km 18 duiven mee en 9 prijzen in groot verband 4912 duiven. Bordeaux 872 km(ochtendlossing) 17 duiven mee en 11 prijzen tegen 3855 duiven. Bergerac 842 km 8 duiven mee en 5 prijzen tegen 4096 duiven. Peter heeft dit jaar een unieke prestatie neergezet op Barcelona met vier duiven mee en vier in de prijzen te beginnen met Nationaal en Internationaal de 13e tegen respectievelijk 7044 en 26 042 duiven. Kijk ook eens voor meer informatie op http://www.ptvanessen.nl Bon 43 Gebroerders Van de Weyer , Geel (B) Omschrijving : Bon voor 2 jongen uit de kwekers uit te kiezen op afspraak ongeveer maart-april Voorlopig gekende Kampioenschappen 2011
8 Provinciaal Kampioen K.B.D.B. Antwerpen Halve Fond oude 20 Provinciaal Kampioen K.B.D.B. Antwerpen Snelheid oude
Bon 44 COMB DE GROOT DE JONG, Workum Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) een jonge duif van de tweede ronde Dit tophok is gebaseerd op het edele ras van Ad Schaerlaeckens uit Baarle Nassau. Zowel de rechtstreekse, als de 100% zuivere Schaerlaeckens duiven zijn in het bezit van dit Friese Tophok. Tophok in de jaren Negentig v.d. Veen-De Jong Tjerkwerd. In 2010 zijn er weer een 20 tal eieren aangeschaft bij het grote fenomeen Schaerlaeckens, nu ook uit de nieuwe lijnen !!!!!! Hieronder ziet u onze mooiste uitslagen in de Afdeling Friesland '96. 1e Maaseik 26.046 duiven 1e St. Ghislain Hornu 15.558 duiven 1e St. Ghislain Hornu 14.164 duiven 1e Hannut 13.761 duiven 1e Venlo 12.341 duiven 1e Nijmegen 7.700 duiven 1e Niergnies 4.346 duiven 2e Maaseik 16.180 duiven 2e Nivelles-Nijvel 13.487 duiven 2e St. Ghislain Hornu 26.495 duiven 4e St. Ghislain Hornu 26.495 duiven 4e Strombeek 9.280 duiven 5e St. Ghislain Hornu 17.016 duiven 6e Zutphen 6.338 duiven 7e St. Ghislain Hornu 26.495 duiven 7e St. Quentin 16.871 duiven 7e Lommel 8.525 duiven 9e Nijvel 21.390 duiven 10e Menen 11.689 duiven 11e Gennep 23.085 duiven 11e Menen 11.689 duiven 11e Lessines 28.355 duiven 12e Gennep 23.085 duiven 13e St. Ghislain Hornu 14.354 duiven 13e Hasselt 24.923 duiven 14e Zutphen 6.338 duiven 15e Strombeek 15.585 duiven 15e Lommel 30.168 duiven 17e Zutphen 6.338 duiven 18e Zutphen 6.338 duiven Zie ook op de website : www.hanjoo.nl
Bon 45 A van Veenendaal, Midwolda Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) Jonge duif 2012 in overleg Referentie: Jan Karsten uit Wierden kocht in 2010 een bon van mij. In goed overleg, mocht hij zelf uitzoeken op mijn kweekhok omdat, ik ook wat duiven van Jan kreeg, schonk ik hem twee jongen duiven. 1 van deze 2 duiven de duivin "ANNA" NL10-1018672, vernoemt naar mijn vrouw vloog als een raket.
Jammer genoeg bleef zij meestal rondjes vliegen en wilde slecht naar binnen, hierdoor misten zij heel wat topprijzen. Toch vloog zij o,a een 1e tegen 1876 duiven. Zij ging negen keer de mand in en won acht prijzen. Ze was 90e Nationaal jonge duif van Nederland.
Haar vader zit bij mij op het kweekhok, een rechtstreekse Karsten duif komt uit zijn stamdoffer en is o.a. vader van de "Rambo 588". De moeder is mijn stamduivin NL-99-1477247 van het kweekhok via GL Strijker uit 100% H. Takens van Boxtel duiven. Zie ook op de website : www.Oldambt-Pigeons.nl
Bon 46 Aart van Krimpen, Barendrecht Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) Heeft duiven van het soort Janssen Arendonk via A. Griekspoor, gekruist met duiven van Wal Zoontjes, Ad Schaerlaekens, Huybrechts en Desmet-Matthijs. Eindigde daarmee in het Samenspel als 9e onaangewezen op de Midfond. jansen / van loon x huijbregts Midfond/Dagfond
Bon 47 Doornenbal Jonker Peters uit Didam Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) Mario Doornenbal, Raymond Jonker en Chris Peters vormen samen een combinatie en beleven daarbij enorm veel plezier aan het houden van postduiven. Zij proberen zoals de meeste duivenmelkers telkens weer om de postduiven zo te verzorgen dat deze door de juiste voeding en training in topvorm geraken. Uiteraard moet het wel in de genen van de duiven zitten om tot topprestaties te komen. Deze unieke combinatie heeft enorm veel te danken aan Gerard Koopman en Marcel Sangers die hun met raad en daad hebben bij gestaan om telkens weer de lat iets hoger te kunnen leggen. De meeste postduiven werden dan ook aangekocht bij C & G Koopman, Marcel Sangers, Hans Eijerkamp en Zn, Alwin Petrie en wijlen Patrick en Guido Claes, Ferry van Loo en sinds kort ook van Elroys Hof uit Dorst. De spelmethode die door de heren wordt toegepast is totaal weduwschap. Dat houdt in dat alle duiven worden gespeeld op de vluchten met uitzondering van de overnachtingsvluchten en bij de heren wordt uiteraard hun eigen Pigeon Academy systeem toegepast. Voor meer info over dit systeem kijk op www.pigeonacademy.nl Enkele Top Prestaties van 2011: Vlucht: Pithiviers (504 KM.)Aantal duiven in concours: 3.345 duiven 9, 30, 46, 56, 74, 86, 88, 90, 164 etc .. Vlucht: Orleans (540 KM)Aantal duiven in concours: 9.378 duiven 11e en 12e NPO en 6 duiven in de top 100 van de afdeling 9 Oost Nederland. Vlucht Blois: (595 KM) Aantal duiven in concours: 10.954 duiven. 6e NPO met een 2 jarige doffer die dit jaar al 3 eerste prijzen speelt!! 12e teletekst op de midfondvlucht Epernay tegen 24.817 duiven!!! 12e NPO jonge duiven Troyes tegen 4210 duiven. 11e NPO jonge duiven Nanteuil tegen 5302 duiven. 1e, 3e, 6e, tegen 9336 duiven op Lommel. 6e op Strombeek tegen 9889 duiven. Verder speelden we tot nu toe al 11 eerste prijzen (17-09-11) in de zeer sterke vereniging PV. De Vredesduif Didam. Prestaties van voorgaande jaren. Behaalde dagfondprestaties 1e NPO Orleans 9.631 d. 540km 2e, 3e, 4e, 5e en 8e NPO Bourges 6.545 d. 607km 2e en 7e NPO Pithiviers 8.082 d. 504km 3e NPO Chateuadun 8.740 d. 550km 5e, 7e en 11e NPO Nat. Blois 2.860 d. 595km 4e, 6e en 8e NPO Nat. Blois 2.560 d. 595km 5e NPO Bourges 4.500 d. 607km 7e NPO Blois 3.495 d. 595km 11e NPO Ablis 5.435 d. 487km 13e NPO Bourges 6.061 d. 607km 14e NPO Ablis 4.156 d. 487km Overige top uitslagen: 1e en 2e Lommel 35.916 d. 1e Creil 20.795 d. 1e Pommeroel 2.809 d. 2e Strombeek 13.314 d. 3e Tessenderloo 10.654 d. 3e Strombeek 10.693 d. 3e Lommel 10.204 d 3e Kampioenschap en 2e asduif 2009 dagfond afdeling 9 In 2009 maar liefst 9 teletekst vermeldingen op de dagfond. 11e NPO Pithiviers 9.012 d. 504km 19e NPO Orleans 8.813 d. 540km 3e NPO Chateaudun 6.978 d. 549km 5e, 8e en 10e NPO Blois 3.107 d. 595km 2e, 3e, 4e, 5e en 8e NPO Bourges 6.545 d. 603km Zie ook op de website : www.pigeonacademy.nl
Bon 48 Comb Simon Van Grol-Lantinga, Bilthoven Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 3e ronde kwekers Informatie over de schenking : Jong 3e ronde Kwekers, Wij hebben maar 4 koppels kwekers, En of een paar eitjes uit de weduwnaars. 2007 2008 Keizer generaal Afdeling 7 ccg 4. 2007 2008 2009 17 maal een 1e grootverband 2008 10e nationaal hokkampioen, Juni 2009 gestopt en met de jonge duiven weer in 2011 verdergegaan 2011 1e Onaangewezen afdeling 7 regio 3a 160 leden (6e jongeduiven Afdeling7) Natour 2011 6e onaangewezen 9e aangewezen Afdeling 7 regio 3a 160 leden Rassen op de hokken zijn Herbots rechtstreeks uit goude koppel stip x moeke via Piet en Jan Visser,Padovano Vermeend rechtstreeks zoon van Super gaby 306 via Jan Bos,Verkerk via Comb Van Veggel, En mijn oude soort Paul Van Hove,Hoofzakelijk zijn dit Gaby vandeabeele x Jacky basseman x Gerry De Vos duiven. Zie ook op de website : http://vangrollantinga.come2me.nl/
Bon 49 W. SCHEIJVENS, Thorn Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) Bij deze schenk ik een jonge duif 2012 voor uw organisatie. De koper van deze bon gelieve contact op te nemen eind maart begin april. Bloedlijnen van mijn hok zijn THEELEN duiven via het in de jaren 80 vermaarde duo LALIEU. V DOOREN uit THORN de welbekende GEBR. HAGENS uit ACHTHUIZEN het gevreesde duo RAVELLI-RAMAKERS uit THORN. Verdere bloedlijnen van JAN CORSTJENS uit THORN (TWEEMAAL TELETEKST Z.L.U. in 2011) en wijlen WILLIE MOLIN uit ST. GEERTRUID uit zijn geweldige SOUSTONS-LIJN.
Zelf speelde ik afgelopen jaar 55% prijs overnachting middaglossing. Werd 3E HOKKAMPIOEN middaglossing FONDVRIENDEN NOORD LIMBURG. Hoogtepunt echter tweemaal teletekst met een 8E nat: ST.VINCENT en 2E nat: DAX in sector 1.
Bon 53 LINDA DESUTTER, Pittem (B) Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) wegens tijdsgebrek enkel spel met jonge duiven maar de afgelopen jaren winnaar van ALLE grootste kampioenschappen in Belgie !!! KAMPIOEN VAN BELGIE WINNAAR INTERPROVINCIALE WINNAAR SUPERCUP INTERPROVINCIALE WINNAAR SUPERCUP MID-FOND BEIDE-VLAANDEREN PLUS TIENTALLEN ANDERE KAMPIOENSCHAPPEN EN ASDUIVEN. RASSEN VOOR 85% COOLS ALLY VANDENABEELE
Bon 51 L van Bogaert, Maastricht Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) koppel eieren 1st ronde 2012, contact opnemen eind maart. EIGEN PRESTATIES OA: 2e nationaal Narbonne 2007; 2e internationaal 3e nationaal Barcelona (dv) 2010; 23e internationaal 4e nationaal Dax ZLU 2005; 16e internationaal 8e nationaal jl Marseille 2003 9e nationaal Montauban 2010 14e nationaal San Sebastian 2003; 83e internationaal 15e nationaal Marseille 2002; 63e internationaal 18e nationaal Barcelona 2010; 59e internationaal 8e nationaal Perpignan (dv) 2002; 75e internationaal 25e nationaal Marseille 2003; 92e internationaal enz..
REFERENTIES BIJ ANDERE: 1e Int Pau 2009 50% Bogaert 8e nat Narbonne Duitsland 2009 50% Bogaert. 1e nat Marseille ZLU 2010 met 50% Bogaert. 11e nat Pau 2011 50% Bogaert 36e nat Narbonne 2011 50% Bogaert. 6e nat asduif en 18e int asduif en 6x bij de 75e nationaal, bij comb P & S Verbeek met van Bogaert duiven. enz.. Zie ook op de website : http://www.vanbogaert-hataney.nl/
Bon 52 Hans Leloux, Goor Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) Hier een schenking van het kampioenen hok Leloux uit Goor een jong direct uit zijn kweekhok. . Hij bezit de de oude lijnen van Maurice Voets en Gust Christiaans en van H.Dijkstra deze was o.a 1e WHZB. Al met al een topduif die men niet gauw op verkopingen vindt. Voor wie dit goudklompje. Afgelopen jaar door het uitvallen met de klok bij een dubbelvlucht mid-fond en jong kansloos voor de titel snelheidskampioen van de cc , kring1 en laat staan de afdeling 9 wat me in het verleden met de titel keizergeneraal 1xin de afdeling ca 3000 en 3 x in de kring ca 1200 leden wel gelukt was. Wijlen Maurice Voets Kessel was een vriend van me dus wij ruilden duiven (ik kreeg er wat meer dan hij van mij) We waren er beiden goed mee alsook verschillende liefhebbers op hun beurt bij de kampioenen. Bon 53 Comb. Huntjens-Wijzenbeek, Brunssum Omschrijving : Bon voor een jonge duif 2012 (in overleg met de schenker) 1 jonge duif uit de kweek op afspraak Onze combinatie bestaat uit Roy Huntjens, Ernst Wijzenbeek en Pedro Huntjens. In 2006 zijn we begonnen met het ombouwen van een stenen huisje achter in de tuin tot een duivenhok. Roy is in
Nieuwsbrief ''duiven'' Hebt u familie, vrienden of kennissen waarvan u weet dat ook zij wel interesse zouden hebben in de nieuwsbrief "Duiven", dan kunt u hem of haar heel eenvoudig aanmelden door hier even te klikken. U dient alleen maar een naam en een e-mailadres op te geven en de keuze van de nieuwsbrief aan te vinken. Iedere abonnee die zich aanmeld, maakt kans op een waardebon van 25,00.
Nieuwsbrief "Winkelnieuwtjes" Deze nieuwsbrief betreft ons overige gamma en zal vooral bestaan uit informatie m.b.t. op nieuwe producten en aanbiedingen of om een bestaand artikel eens extra onder de aandacht te brengen. Dus als u in de toekomst op de hoogte wilt blijven van onze nieuwe producten, aanbiedingen en extra informatie, meldt u zich dan nu aan en ontvang de nieuwsbrief "Winkelnieuwtjes" op uw computer en maak kans op een waardebon van 25,00.
Wij wensen u veel leesplezier met de nieuwsbrief "Duiven"!
De waardebon van 25,00 welke wij verloten onder onze abonnees op nieuwsbrief "Duiven" gaat deze maal naar Mevr. M. de Buck. Gefeliciteerd!
Kweekperiode:
De rui- en kweekperiode zijn belangrijk om een goed fundament te leggen voor het volgende seizoen. Medisch gezien dient men op een aantal dingen te letten. Als de ruiperiode niet gebruikt is om de duiven aan hun lot over te laten maar daarentegen juist gezorgd is dat het de duiven niet aan essentiële bouwstoffen heeft ontbroken, zodat ze een goed verenkleed voor het komende seizoen hebben weten te vormen dan kunnen we met een gerust hart aan de kweekperiode beginnen. Tijdens de ruiperiode wordt veel van de duiven gevergd. Het is dan ook bij uitstek de periode waarin de weerstand van de duiven sterk kan teruglopen. Ondersteuning van de weerstand in die periode is dan ook van belang. Als om wat voor reden dan ook de weerstand onnodig ver is teruggelopen, bijvoorbeeld doordat de duiven ook nog eens last kregen van one eye cold of een salmonella-infectie dan is het verstandig om de mest tijdig te laten controleren op de aanwezigheid van coccidiose en wormen. Heeft er nog geen controle op paratyfus plaatsgevonden dan kan dat alsnog mee aangevraagd worden als u uw dierenarts de mest laat onderzoeken. Voordat aan het kweekseizoen begonnen wordt dienen de duiven vrij te zijn van wat ik noem de huis-, tuin- en keukenziekten. Ik doel daarmee op die ziekten die iedere zichzelf respecterende duivenliefhebber kan vermijden. Namelijk trichomoniasis, hexamitiasis, coccidiose en worminfecties. Is er een zware trichomoniasis besmetting aanwezig dan is het goed deze al voordat de kweek begonnen wordt te bestrijden. Wel ruim van te voren beginnen hiermee om beïnvloeding van de vruchtbaarheid te vermijden. Men kan bij zware infecties bij voorkeur kiezen uit twee dagen achtereen een capsule tegen het geel. Op die manier is de infectie verdwenen en hebben de duiven de juiste hoeveelheid medicatie binnen gekregen. De duiven hoeven op die manier niet onnodig lang gekuurd te worden terwijl de kans dat er toch nog een restinfectie achterblijft gering is. Bij een drinkwaterkuur of een voerkuur is die garantie niet te verkrijgen. Zodra de zware infectie onder controle is of er is slechts sprake van een beperkte infectie dan kan men volstaan met een eenmalige geelcapsule op de eieren, Coccidiose dient ook bestreden te worden indien er sprake is van een hevige infectie. Hetzelfde geldt voor worminfecties. In geval er een worminfectie wordt vastgesteld in de herfst- en winterperiode dan is het raadzaam om deze infectie wel degelijk grondig te bestrijden. Enerzijds om de jongen in een schoon nest te laten opgroeien, maar ook om tijdens het vliegseizoen gevrijwaard te zijn van wormen. Wormen zowel als coccidiën laten zich door de meeste desinfecteermiddelen niet afdoden. Die illusie moet men niet hebben. Alleen voor de vlam en de hete lucht van een verfstripper hebben deze parasieten een dodelijkrespect. Alleen dit werkt afdoende. Na een coccidiosekuur of een wormkuur dus ook altijd branden. Vergeet daarbij ook niet het tegelpad enzovoort naar het duivenhok toe. Want de liefhebber kan best wel eens zelf een grote bron van her-infectie zijn. Wormlarven zijn daarnaast ook nog niet eens gevoelig voor de gebruikte wormmiddelen. Derhalve wordt geadviseerd om na een dag of tien de kuur nogmaals te herhalen. Op deze manier wordt de worminfectie het beste aangepakt. In een periode van ca. een maand na de wormkuur mogen geen wormeitjes in de mest gevonden worden. Is dit toch het geval dan werkt de wormkuur niet naar behoren en kan er sprake zijn van resistentie tegen het gebruikte wormmiddel. Als er sprake is van een zware worminfectie dan dient er strategisch ontwormd te worden. We mogen er dan bijna blindelings van uitgaan dat de omgeving dusdanig besmet is dat de duiven zich opnieuw besmetten. In deze uitzonderlijke gevallen kan het verstandig zijn, om gedurende enkele maanden, de duiven maandelijks te ontwormen. De infecties spelen geen rol van betekenis. Wat dan? Omega 3 kweekolie is inmiddels niet meer weg te denken tijdens de kweek. Er is inmiddels gebleken na zoveel onderzoeken, dat deze olie een belangrijke rol speelt bij de opbouw van de hersenen en dat deze in de periode na het koppelen tot aan de leg het beste dagelijks verstrekt wordt. Tijdens het broeden is dit niet nodig. Dan kan men volstaan met een tot twee keer per week. Vanaf het uitkippen van de eieren gaat mijn voorkeur uit naar een afwisseling tussen Omega 3 kweekolie en Omega Nucleovit. De Omega Nucleovit bevat naast Omega 3 olie ook nucleotiden die een rol spelen bij de opbouw van de cellen. Het lichaam kan deze nucleotiden ook zelf maken maar dit kost nogal wat energie. Als het lichaam deze nucleotiden al aangeboden krijgt blijft er extra energie over om andere belangrijke taken te verrichten. Het resultaat is doorgaans een voorspoediger opgroeien van de jongen. Indien bij controle van de duiven gebleken is dat er sprake is van (verborgen) luchtweginfecties, dan kan men in plaats van een geelkuur op de eieren ook een combinatiekuur geven van een geelkuur met een luchtwegkuur. Tijdens de kweekperiode adviseer ik twee keer per week de Bony SGR te verstrekken. Men kan ook kiezen voor het Basissysteem. Ik wens U een gezonde kweek!
Succes, Dierenarts Peter Boskamp.
Vitamine E 5% (nieuw):
De firma Comed heeft een nieuw vitaminepreparaat op de markt gebracht, namelijk Vitamine E 5%!
Dit product is een prima aanvulling tijdens de kweek en kan ingezet worden voor alle dieren.
Samenstelling: glucose, lactose, vitaminen en provitaminen per kg vitamine E 50.000mg, Waarborgen: Ruw vet 5%.
Gebruik: - 5g (1 koffielepel) per kg voer
Voor de Vitamine E 5% kunt u natuurlijk terecht in onze winkel te Sluis, maar wilt u via onze webwinkel bestellen, dan dient u hier even te klikken!
Eindejaarsactie Sluis:
Maak kans op een Toyota Aygo tijdens de eindejaarsactie van Winkelstad Sluis!!
Voor de 25e keer wordt er door de Middenstandsvereniging van Sluis een auto weggegeven! Bent u de winnaar van deze mooie "coole versie" van de Toyota Aygo?
Hoofdprijs: Toyota Aygo (inclusief radio-CD en Airco)!
Overige prijzen: 1x waardebon van 550,00 1x waardebon van 350,00 7x waardebon van 200,00
Op zaterdag 3 december start wederom de jaarlijkse eindejaarsactie van de Middenstands Vereniging van Sluis (MVS). Wie in Sluis zijn aankopen doet, heeft kans op één van de gigantische prijzen. Tot en met vrijdag 30 december ontvangen alle klanten voor elke 2,50 die zij besteden gratis loten. Ook bij aankopen via onze webwinkel ontvangt u vanaf 3 december voor elke 2,50 die u besteedt de gratis loten. Ondanks, dat u niet in de gelegenheid bent om onze mooie winkelstad te bezoeken, maakt u toch kans op de bovenstaande prijzen.
De trekking van de winnende nummers gebeurt altijd tijdens de nieuwjaarsreceptie van de Middenstandsvereniging. De winnende loten worden gepubliceerd in diverse Nederlandse en Belgische kranten, via onze nieuwsbrief en de webwinkel: www.degroeneluifel.nl. Prijswinnaars dienen zich voor 19 februari 2012 te melden bij het VVV Zeeuws-Vlaanderen / kantoor Sluis - St. Annastraat 15 - Tel: +31(0)117-461700. Bij inlevering van een winnend lot ontvangt men een uitnodiging voor de officiële finaletrekking, welke plaats vindt op zaterdag 3 maart, om 15.00uur. Tijdens de finaletrekking worden de namen van de prijswinnaars één voor één getrokken. Degene die als laatste overblijft, is de gelukkige winnaar van de auto.
Doe uw aankopen tijdens de eindejaarsactie in Sluis, want het winnen van een auto blijft toch bijzonder!
Nieuwsbrief ''duiven'' Hebt u familie, vrienden of kennissen waarvan u weet dat ook zij wel interesse zouden hebben in de nieuwsbrief "Duiven", dan kunt u hem of haar heel eenvoudig aanmelden door hier even te klikken. U dientalleen maar een naam en een e-mailadres op te geven en de keuze van de nieuwsbrief aan te vinken. Iedere abonnee die zich aanmeld, maakt kans op een waardebon van 25,00.
Nieuwsbrief "Winkelnieuwtjes" Deze nieuwsbrief betreft ons overige gamma enzal vooral bestaan uit informatie m.b.t.opnieuwe producten en aanbiedingen of om een bestaand artikel eens extra onder de aandacht te brengen.Dus als u in de toekomst op de hoogte wilt blijven van onze nieuwe producten, aanbiedingen en extra informatie, meldt u zich dan nu aan en ontvang de nieuwsbrief "Winkelnieuwtjes" op uw computer en maak kans op een waardebon van 25,00.
Wij wensen u veel leesplezier met de nieuwsbrief"Duiven"!
De waardebon van 25,00welke wij verloten onderonze abonnees op nieuwsbrief "Duiven" gaat deze maal naar Mevr. M. de Buck. Gefeliciteerd!
Kweekperiode:
De rui- en kweekperiode zijn belangrijk om een goed fundament te leggen voor het volgende seizoen. Medisch gezien dient men op een aantal dingen te letten. Als de ruiperiode niet gebruikt is om de duiven aan hun lot over te laten maar daarentegen juist gezorgd is dat het de duiven niet aan essentiële bouwstoffen heeft ontbroken, zodat ze een goed verenkleed voor het komende seizoen hebben weten te vormen dan kunnen we met een gerust hart aan de kweekperiode beginnen. Tijdens de ruiperiode wordt veel van de duiven gevergd. Het is dan ook bij uitstek de periode waarin de weerstand van de duiven sterk kan teruglopen. Ondersteuning van de weerstand in die periode is dan ook van belang. Als om wat voor reden dan ook de weerstand onnodig ver is teruggelopen, bijvoorbeeld doordat de duiven ook nog eens last kregen van one eye cold of een salmonella-infectie dan is het verstandig om de mest tijdig te laten controleren op de aanwezigheid van coccidiose en wormen. Heeft er nog geen controle op paratyfus plaatsgevonden dan kan dat alsnog mee aangevraagd worden als u uw dierenarts de mest laat onderzoeken. Voordat aan het kweekseizoen begonnen wordt dienen de duiven vrij te zijn van wat ik noem de huis-, tuin- en keukenziekten. Ik doel daarmee op die ziekten die iedere zichzelf respecterende duivenliefhebber kan vermijden. Namelijk trichomoniasis, hexamitiasis, coccidiose en worminfecties. Is er een zware trichomoniasis besmetting aanwezig dan is het goed deze al voordat de kweek begonnen wordt te bestrijden. Wel ruim van te voren beginnen hiermee om beïnvloeding van de vruchtbaarheid te vermijden. Men kan bij zware infecties bij voorkeur kiezen uit twee dagen achtereen een capsule tegen het geel. Op die manier is de infectie verdwenen en hebben de duiven de juiste hoeveelheid medicatie binnen gekregen. De duiven hoeven op die manier niet onnodig lang gekuurd te worden terwijl de kans dat er toch nog een restinfectie achterblijft gering is. Bij een drinkwaterkuur of een voerkuur is die garantie niet te verkrijgen. Zodra de zware infectie onder controle is of er is slechts sprake van een beperkte infectie dan kan men volstaan met een eenmalige geelcapsule op de eieren, Coccidiose dient ook bestreden te worden indien er sprake is van een hevige infectie. Hetzelfde geldt voor worminfecties. In geval er een worminfectie wordt vastgesteld in de herfst- en winterperiode dan is het raadzaam om deze infectie wel degelijk grondig te bestrijden. Enerzijds om de jongen in een schoon nest te laten opgroeien, maar ook om tijdens het vliegseizoen gevrijwaard te zijn van wormen. Wormen zowel als coccidiën laten zich door de meeste desinfecteermiddelen niet afdoden. Die illusie moet men niet hebben. Alleen voor de vlam en de hete lucht van een verfstripper hebben deze parasieten een dodelijkrespect. Alleen dit werkt afdoende. Na een coccidiosekuur of een wormkuur dus ook altijd branden. Vergeet daarbij ook niet het tegelpad enzovoort naar het duivenhok toe. Want de liefhebber kan best wel eens zelf een grote bron van her-infectie zijn. Wormlarven zijn daarnaast ook nog niet eens gevoelig voor de gebruikte wormmiddelen. Derhalve wordt geadviseerd om na een dag of tien de kuur nogmaals te herhalen. Op deze manier wordt de worminfectie het beste aangepakt. In een periode van ca. een maand na de wormkuur mogen geen wormeitjes in de mest gevonden worden. Is dit toch het geval dan werkt de wormkuur niet naar behoren en kan er sprake zijn van resistentie tegen het gebruikte wormmiddel. Als er sprake is van een zware worminfectie dan dient er strategisch ontwormd te worden. We mogen er dan bijna blindelings van uitgaan dat de omgeving dusdanig besmet is dat de duiven zich opnieuw besmetten. In deze uitzonderlijke gevallen kan het verstandig zijn, om gedurende enkele maanden, de duiven maandelijks te ontwormen. De infecties spelen geen rol van betekenis. Wat dan? Omega 3 kweekolie is inmiddels niet meer weg te denken tijdens de kweek. Er is inmiddels gebleken na zoveel onderzoeken, dat deze olie een belangrijke rol speelt bij de opbouw van de hersenen en dat deze in de periode na het koppelen tot aan de leg het beste dagelijks verstrekt wordt. Tijdens het broeden is dit niet nodig. Dan kan men volstaan met een tot twee keer per week. Vanaf het uitkippen van de eieren gaat mijn voorkeur uit naar een afwisseling tussen Omega 3 kweekolie en Omega Nucleovit. De Omega Nucleovit bevat naast Omega 3 olie ook nucleotiden die een rol spelen bij de opbouw van de cellen. Het lichaam kan deze nucleotiden ook zelf maken maar dit kost nogal wat energie. Als het lichaam deze nucleotiden al aangeboden krijgt blijft er extra energie over om andere belangrijke taken te verrichten. Het resultaat is doorgaans een voorspoediger opgroeien van de jongen. Indien bij controle van de duiven gebleken is dat er sprake is van (verborgen) luchtweginfecties, dan kan men in plaats van een geelkuur op de eieren ook een combinatiekuur geven van een geelkuur met een luchtwegkuur. Tijdens de kweekperiode adviseer ik twee keer per week de Bony SGR te verstrekken. Men kan ook kiezen voor het Basissysteem. Ik wens U een gezonde kweek!
Succes, Dierenarts Peter Boskamp.
Vitamine E 5% (nieuw):
De firma Comed heeft een nieuw vitaminepreparaat op de markt gebracht, namelijk Vitamine E 5%!
Dit product is een prima aanvulling tijdens de kweek en kan ingezet worden voor alle dieren.
Samenstelling: glucose, lactose, vitaminen en provitaminen per kg vitamine E 50.000mg, Waarborgen: Ruw vet 5%.
Gebruik: - 5g (1 koffielepel) per kg voer
Voor de Vitamine E 5% kunt u natuurlijk terecht in onze winkel te Sluis, maar wilt u via onze webwinkel bestellen, dandient u hier even te klikken!
Eindejaarsactie Sluis:
Maak kans op een Toyota Aygo tijdens de eindejaarsactie van Winkelstad Sluis!!
Voor de 25e keer wordt er door de Middenstandsvereniging van Sluis een auto weggegeven! Bent u de winnaar van deze mooie "coole versie" van de Toyota Aygo?
Hoofdprijs: Toyota Aygo (inclusief radio-CD en Airco)!
Overige prijzen: 1x waardebon van 550,00 1x waardebon van 350,00 7x waardebon van 200,00
Op zaterdag 3 december start wederom de jaarlijkse eindejaarsactie van de Middenstands Vereniging van Sluis (MVS). Wie in Sluis zijn aankopen doet, heeft kans op één van de gigantische prijzen. Tot en met vrijdag 30 december ontvangen alle klanten voor elke 2,50 die zij besteden gratis loten. Ook bij aankopen via onze webwinkel ontvangt u vanaf 3 december voor elke 2,50 die u besteedt de gratis loten. Ondanks, dat u niet in de gelegenheid bent om onze mooie winkelstad te bezoeken, maakt u toch kans op de bovenstaande prijzen.
De trekking van de winnende nummers gebeurt altijd tijdens de nieuwjaarsreceptie van de Middenstandsvereniging. De winnende loten worden gepubliceerd in diverse Nederlandse en Belgische kranten, via onze nieuwsbrief en de webwinkel: www.degroeneluifel.nl. Prijswinnaars dienen zich voor 19 februari 2012 te melden bij het VVV Zeeuws-Vlaanderen / kantoor Sluis - St. Annastraat 15 - Tel: +31(0)117-461700. Bij inlevering van een winnend lot ontvangt men een uitnodiging voor de officiële finaletrekking, welke plaats vindt op zaterdag 3 maart, om 15.00uur. Tijdens de finaletrekking worden de namen van de prijswinnaars één voor één getrokken. Degene die als laatste overblijft, is de gelukkige winnaar van de auto.
Doe uw aankopen tijdens de eindejaarsactie in Sluis, want het winnen van een auto blijft toch bijzonder!
Hierbij brengen wij u weer op de hoogte van een aantal nieuwsfeiten.
Naast een aantal onderwerpen die al op onze website te lezen zijn willen we u graag attent maken op de volgende dingen.
De jaarlijkse Opendag op de Greenfield Stud
Dit jaar zal de opendag gehouden worden op donderdag 29 december. We hopen er weer een leuke dag van te maken en hopen u te mogen ontvangen. Reserveer de datum vast in uw agenda en volg onze website voor meer informatie.
Duif in de Spotlight
Eén dezer dagen komen we met een nieuwe duif in de Spotlight. Deze keer zal het de beroemde 'Tips' zijn. In december 2005 werd 'Tips' gekocht op de verkoping van Marijke Vink nadat Marijke wereldfaam had verworven met nazaten van C.&G. Koopman duiven. Inmiddels is de lijst met nazaten van 'Tips' die kopprijzen verdienden enorm. Tijdens de presentatie van 'Tips' bieden we in onze webshop ook een aantal nazaten te koop aan.
Webshop
Onze webshop is weer aangevuld met een aantal topduiven.
Lisa bovenaan in tussenstand inschrijvingen Europacup 2012
Duitsland organiseert dit jaar voor de derde keer een Internationale Europese Show. Deze wordt gehouden op 14 en 15 januari 2012 in de Westfalenhallen in Duitsland. Tijdens deze dagen wordt ook de Eur ... Lees meer >>>
Jewels of The Sky
Op dit moment worden bij www.pipa.be 12 van onze duiven geveild in de categorie Jewels of the Sky. Hiervoor hebben we een aantal topduiven geselecteerd. Alle duiven voldoen aan de criteria van ons EP ... Lees meer >>>
P E R S B E R I C H T Eijerkamp is beste Woonwinkel van het jaar
Zutphen, woensdag 30 november 2011. Tijdens de Sanoma woonawards is Eijerkamp gekozen tot Beste Woonwinkel in de categorie 1 tot en met 5 filialen. Eijerkamp had goede scores over de hele linie, van w ... Lees meer >>>
9e Nationaal Kampioen eendaagse fond
We hebben dit jaar een prima seizoen achter de rug. Met onze 17 teletekst noteringen zijn we zeer verguld. Dat de kwaliteit van onze duiven goed is wisten we natuurlijk al maar alleen dat is niet me ... Lees meer >>>
23e Great Wall - Golden Top One Loft Race
Vandaag werd de Great Wall - Golden Top One Loft Race 2011 in China gehouden. Op deze One Loft race werden 5000 duiven ingezet waaronder naast de Chinese inzendingen ook vele uit het buitenland. De ... Lees meer >>>
GPS Auctions - Nieuwsbrief : ENDING TODAY: !!! BRAAD-DEJOODE / COMB ROON SR & JR / G. BERGMAN / S.SCHELL&ZN / DERBY BROD OLR / H&L VAN ES !!! LAST DAY TO BID! TAKE YOUR CHANCE!!
3 PIGEONS OF GPS/BRAAD-DE JOODE. OUT OF THE BEST LINES AS 'JONGE WALLY 85', DE 111', ZUS MILLENIUM, 'DEN CRACK 92', 'THE CHAMP', 'OLYMPIC DURBAN' (OLYMPIC PIGEON CAPE TOWN), OUT BROTHER 'HOME ALONE' (BEST ONE-DAYBIRD WHZB'07) ETC!! SUPER PIGEONS! BID ON THESE PIGEONS TILL 3 DECEMBER 2011 15.00H.
KOOP 01: NL08-1685515 DOFFER. RECHTSTR. BRAAD-DE JOODE. UIT BR HOME ALONE 1E WHZB DAGFONDDUIF07
5 OUTSTANDING PIGEONAUCTIONS WILL BE ENDING TODAY! ...MOST OF THEM ARE YOUNG SUMMER-PIGEONS, OUT THE BEST OF THE BEST...FANTASTIC PEDIGREES AND PARENTS!...WITH THIS YOUNG BIRDS YOU CAN BREED THIS SEASON!!..
Comb. Roon Sr & Jr are offeren 25 beautiful young pigeons for auction. This collection is based on the fenominal Heremans-Ceusters, pigeons with which many fanciers are very successful. The Comb. Roon themselves are very successful with these fantastic pigeons. They added the Van Loon , Dirk van Dyck, Maurice Haesendonckx and Gebr. Janssen pigeons (A. Petrie). You can place a bid on these pigeons through Saturday 3 December 2011, through 10:00 pm. (4"00 pm USA EST)
Hein and Lucie van Es from Spaubeek offer 22 fantastic summer bred young birds, with wonderful pedigrees. They obtained pigeons from the top lofts of Holland, such as C&G Koopman, Marijke Vink, Koen Minderhoud, Dirk van Dyck, Hans & Evert-Jan Eijerkamp, out of the very best from these lofts. Here is your change to own youngsters from these top pigeons. With youngsters from these quality pigeons, you can look forward to a great 2012 breeding season. Place your bid on these pigeons through Saturday 3 Decemeber 2011, until 9:30 pm. (3;30 pm USA EST)
KOOP 17: NL11-1004932. BLAUWE DUIVIN. C. & G. KOOPMAN. UIT CONAN X KIM. KL.DTR. 'MR. EXPENSIVE'
GERRIT BERGMAN, ONE OF THE BEST PIGEON FANCIERS OF SECTION 8, SELLING 37 YOUNG PIGEONS! OUT OF HIS BEST RACERS AND BREEDERS!!HE HAS PIGEONS FROM THE BEST OF ANTON RUITENBERG (WONDERE DIRK, FENOMENAL BREEDER), DIRECT C. & G. Koopman, Ermerveen, DIRECT Leo Heremans (B), DIRECT Gebr. Herbots (B), Gaby Vandenabeele (B) Wieger en Geert Elzinga, Zwaagwesteinde Hubert Schroyens (B) YOU CAN PLACE A BID UNTILL 3 DECEMBER 21:00 pm (3:00pm USA EST)
S.SCHELL AND SON ARE SELLING 12 OLD AND 11 YOUNG PIGEONS. SOME OF THE OLD PIGEONS ARE DIRECTLY FROM THE SUPERSTAR 'EDWIN HOOGLAND' WHO IS RACING VERY WELL AT THE NPO-RACES! IN MOST OF THE PIGEONS WE SEE THE BEST LINES OF COMB.VERBREE, EDWIN HOOGLAND AND KEES BOSUA. SO OUT 'ALONSO' (COMB. VERBREE), 'VITO X DIVA' (DIVA WAS 1ST ACEBIRD ONEDAYFOND WHZB), 'EVITA' , 'PATRICIA' (SISTER FIENEKE 5000). ALSO WE HAVE A GRANDCHILD OF THE FABULOUS 'UNO' OF R. VERSTRAETE&ZN, IT'S AN UNICUM!! OUT OF THIS SUPERBIRD YOU CAN BUY YOUNG FANTASTIC PIGEONS. YOU CAN PLACE A BID UNTILL 3 DECEMBER 22.30H.(4:30 pm USA EST)
IN DERBY BROD OLR (ONE-LOFT-RACE) WE ARE SELLING 3 BELGIUM PIGEONS FROM TOPFANCIERS!! ONE OF Fernand en Koen Mariën, OUT zoon Werkman x Dikke Diels x Goed Donker4e asduif Hafo Turnhout 2010. ONE DIRECTLY Roger en Eddy Grootjans, uit kleinzoon Rappe ( 1e asduif LCB Nationaal Vitesse) x dochter Witstaart. THE THIRD PIGEON IS DIRECT FROM Marcel Verstraeten, OUT A FANTASTIC BREEDING COUPLE LINE Bijou.TAKE YOUR CHANCE!! YOU CAN PLACE A BID UNTILL 3 DECEMBER 23.00pm (5:00pm USA EST)
Demonstrable success of 14 postbreeding pigeons(1570 x 4791) brought for 8 several breeders 1st ace pigeon in regional alliance, as well as regional alliance championships. For example with Kurt Weitkamp, Horst Menzel, K.-H.Spicker G.+P. Lindelauf/NL, Heinr. Freund, Rudolph, Cuxhaven H. Alfer, Herbert Wieden, Bernh. Beumer etc.
Look, nevertheless, sometimes purely! It is worthwhile!
Attention ! Attention ! Attention ! Attention !
Son from root pair 1570 x 4791, Brother to 999, 1000, 799, 600 etc.
The 802 is a brother to the 1000, 799, 999, 600, 700 etc. 14 brothers from the 802 brought up several winnings on 8 different lofts like ace pigeon in regional alliance and regional alliance championships
Click the picture to get linked to the auction!
Enkel National I x NL 93-2190770 Der 770 flog 5 x 1.Pr. 1e./9.785., 1e./11.225 Tb., 1e./12.356 Tb
The 651 is a son from 05490-09-170. Father from 170 is the 1000, brother 799, 699 etc. usw. Mother of the 651 is the 527, a daughter from NL-93-2190770, who flew the following top wins: 1e./9.785, 1e./11.225 pigeons., 1e./12.356 pigeons, 1e./13.255, 1e./11.564 pigeons., 8e./14.125 pigeons. etc.
Click the picture to get linked to the auction!
Aus Sohn vom Bruder Ringlose x Schwester Pascal
Father of the late young 807 is a son of the brother Ringlose from Prange. Mother from the 807 is the 1001, sister to Pascal. The 1001 is mother from several 1st price pigeons. The Die 1001 is a granddaughter of the KING 30, daughter National I and granddaughter Late Tom/Soontjes.
We want to draw your attention to a number of news facts.
In addition to a number of topics that are already can be read on our website, we want you to draw your attention to the following subjects.
The annual open house on the Greenfield Stud.
This year the open house will be held on Thursday 29 December. We hope to organize a nice day and would like to see you. If possible book the date in your calendar and follow our website for more information.
Pigeon in to the Spotlight.
One of these days we come with a new pigeon in the Spotlight. This time it will be the famous 'Tips'. In December 2005, 'Tips' was purchased on the auction of Marijke Vink after Marijke had acquired world fame with descendants of C. & G. Koopman pigeons. Meanwhile the list of descendants of 'Tips' which earned head prizes is enormous. During the presentation of 'Tips' we also offer a number of descendants for sale in our webshop.
Webshop.
In our webshop a number of top pigeons has been added for sale.
Lisa probably goes to Europe Cup 2012.
Germany organizes for the third time an international European Show. This will be held on 14 and 15 January 2012 in the Westfalen halls in Germany. During these days is also the Europe Cup 2012 organi ... Read more >>>
9th National Champion 0ne-day distance
This year we had a great season proved by our 17 Teletext quotations were we are very delighted with. That the quality of our pigeons is good we already knew but that is not sufficient to perform. O ... Read more >>>
Jewels of The Sky
This weekend 12 of our pigeons will be auctioned at www.pipa.be in the category Jewels of the Sky. For this we selected a number of our top pigeons and we advise you to take a look. All these pigeo ... Read more >>>
23rd Great Wall - Golden Top One Loft Race 2011
Today the Great Wall - Golden Top One Loft Race 2011 was held in China. On the One Loft Race 5000 pigeons were deployed along the Chinese entries including many from abroad. The pigeons were relea ... Read more >>>
10 % korting op speelgoed* van 2/12 t.e.m. 4/12/2011
3 dagen lang krijg je bij DreamLand 10% korting op al het speelgoed.
Spurt dus snel naar je DreamLand-winkel of ga naar dreamland.be/webshop en profiteer van je korting!
* Meer info en voorwaarden op dreamland.be. Actie is geldig in alle DreamLand-winkels in België en op dreamland.be/webshop. Niet cumuleerbaar met acties via de 'Extra korting'-kaart van Colruyt.
Spaar voor een bijkomende korting van 10 % met je DreamLand-spaarkaart! Spaar nog t.e.m. 31/12/2011.
Je gespaarde korting is geldig op het volledige assortiment van 2/1 t.e.m. 29/2/2012.
Op zaterdag 17 december en zondag 18 december houden wij onze jaarlijkse duiven tentoonstelling.
Zaal open zaterdag vanaf 16.00 uur en zondag om 11.00 uur. Lokaal Spadestraat 5, Nijmegen
Tevens een grote bonnenverkoop VAN ZEER GROTE TOPPERS VAN AFDELING EN NATIONAAL NIVEAU !! o.a.; Nico-Jan Koenders, Westervoort N.A. Meuwsen, Nijmegen Joop Groenen, Ooij bij Nijmegen Gebroeders Sanders en Zonen, Millingen a/d Rijn H.J.B. Sanders, Nijmegen J. van Gent, Dreumel D. Lindner, Heteren M.L.C. Jansen, Ewijk Comb Rossen Baetens, Wijchen Reijer Hilten, Nijmegen D. Peter, Driel J. Theunissen, Alverna N.A. Derksen, Nijmegen P. Pennekamp, Westervoort W.J.M. Theunissen, Malden W. Suppers, Ravenstein H. Engelen, Nijmegen J. Geurts, Nijmegen Bieden kunt u nu op: http://www.pigeonhall.eu/Prins-Hendrik-Nijmegen-95Jaar-Toppers-van-Regio-4-en-Afd-8,category,2036,parent_id,categories Internetverkoop eindigt op vrijdag 16 december 22.00 uur. En gaat verder in de zaal op zondag 18 december aanvang: 14.30uur Als een bod van internet niet wordt verhoogd tijdens de eindverkoop zal de hoogste internetbieder z.s.m. op de hoogte worden gesteld.
Voor meer informatie of kooporders kunt u bellen of mailen naar Jan Albers: tel. 024-3450149, e-mail J.B.Albers@xmsnet.nl
Ronde van België: Zondag 11 december : Kampioenendag KUK & De Plezante Duivenliefhebbers + BCK-keuring
Hallo,
Volgende zondag 11 december 2011 houden wij de Kampioenendag 2011 van Ken Uw Kot en De Plezante Duivenliefhebbers, Haacht in de Gildenzaal aan de kerk van Boortmeerbeek. Op het programma ook een BCK-keuring. Voor de volledige affiche en de dagindeling, klik hier.
We hebben slechts een tiental bons, maar wat een kwaltiteit : Herman Belmans, Walter De Keuster, Derwa-Luxem, Gomez-Carres, Eddy Huygens, Schroyen-Henderix, Stickers-Donckers, Van Herck-Vaes, Maurice Van Rillaer, Jean Wouters. Voorbieden kan via onze website en mail. Klik hier, dan beetje naar beneden scrollen. Er zijn nog koopjes te doen.
Verder vindt u hier nog de uitslagen van onze Nevenklassementen : - Buiten Categorie = wie van onze deelnemers heeft de beste duif, maar had deze niet bij zijn KUK-favorieten geplaatst : winnaar = Walter De Keuster-Heylen met het fameuze 553/11. - Beste Hok = welk hok plaatst zoveel mogelijk van zijn 7 favorieten in de einduitslag en liefst zo hoog mogelijk : winnaar = Schroyen-Henderix. - Meeste Prijzen = welke ingeschreven duif haalt in het seizoen 2011 de meeste prijzen (per drietal): winnaar = de 709/11 van Jos Versmissen met niet minder dan 42 (tweeënveertig) prijzen.
Wij hopen u volgende zondag te mogen verwelkomen !
Grandioze bonnenverkoop van 58 bonnen ten behoeven van het 100 jarig jubileum De Luchtbode Reusel via internet: www.gps-auctions.com De bon van Arie van Beek is geannuleerd wegens opname in ziekenhuis en verpleeghuis. Dit in overleg met de familie. De Bonnenverkoop geschiedt alleen via internet (geen zaalverkoop) en loopt via deze site van Vrijdag 11 november t/m vrijdag 2 december 21.00 uur. Uitgebreide informatie ziet U op genoemde data. Telefonisch bieden kan ook: GPS Auctions: 0416-666727
Hubert en Milan Pfoh uit Duitsland bieden u 10 Benny Steveninck duiven aan in de Stars of the Sky. De Belgische Benny Steveninck is wereldwijd bekend geworden door zijn CHIPO, HAUTEKIET, GUERET en CHIHAUT en nu komen in de veiling ondermeer 2 KINDEREN van de CHIPO, maar ook uit CHIHAUT en GUERET. De Chipo-dynastie van Benny Steveninck blijft de duivenwereld overdonderen met overweldigende prestaties, en in 2011 een nieuwe provinciale winst uit La Souterraine jonge duiven! KIJK OP DE SITE VOOR MEER INFO! Op deze stars kunt u bieden tot en met zaterdag 17 december 15.00 uur
In GPS Fondmix wordt u een selecte groep van uitstekende fondduiven aangeboden met stampapieren waarvan u gaat watertanden! Ondermeer rechtstreekse: Jos Thoné, Gebr. Limburg, A.P.Overwater, Robert Debusschere en Germain Imbrecht. Bieden kan tot zondagmiddag 18 december 16.00 uur opwww.gps-auctions.com!!
Dieter en Frank Hundstein verkopen 5 prachtige duiven. Drie daarvan komen rechtstreeks van dagfondkampioen Mr.Teletekst Hans Dekkers, Hedikhuizen. (2e nat.kamp.NPO 2011, en 1e midfond en dagfondkampioen van Afdeling 7) uit de beste kwekers. Verder nog een duif rechtstreeks van H. Eijerkamp&znn (Eijerkamp Snelheid) en een dochter Homburg rechtstreek Jan & Kathy Lotterman! Op deze toppertjes kunt u bieden tot en met zaterdag 17 december 21.00 uur.
Het Duitse Tandem Hagedorn-Becker verkoopt 17 schitterende kwaliteitsjongeduiven! Het zijn allen 100% Heremans-Ceusters duiven, uit de fenomenale kwekers en toplijnen! Zelf vliegt deze combinatie bij de nationale top van Duitsland en van dit fantastische materiaal bieden ze u nu de gelegenheid om ook wat aan te schaffen! U kunt op deze jonge duiven bieden tot en met zaterdag 17 december 21.30 uur
H. Schipdam biedt 17 duiven aan, voor de dagvluchten. Hieronder 7 RECHTSTREEKSE Anton Ruitenberg-duiven, waaronder 2 kinderen van Wondere Dirk (A.Ruitenberg), maar ook de Vandenabeeles, en Flor Engels duiven. Verder 3 duiven rechtstreeks van G.Lindelauf & zn. Ook 5 duiven overwegend 'Janssen, Arendonk' en 1 rechtstreekse Jacob Poortvliet (Koopman/M.Vink) en 1 van Andre Roodhooft. Bieden kan tot zaterdag 17 december 22.00 uur
Comb. Rijn-Meeder biedt 14 duiven aan. Deze succesvolle combinatie uit De Lier komt met kinderen van UNO 328 ( 2e NPO Chateauroux), G.Lahuis-duiven, enzovoorts. Bieden kan tot zaterdag 17 december 22.30
M. Aaftink biedt 18 schitterende duiven aan. Grotendeels zijn ze 100% Marcel Aelbrecht (De Rauw-Sablon), maar ook is er aangevuld met Chris Hebberecht, D.van Dyck en Koopmanduiven. Bieden kan tot zaterdag 17 december 23.00 uur.
In GPS ONE DAY worden 12 duiven aangeboden, rechtstreeks van topliefhebbers als G&S Verkerk, C. Schroevers, J.Lotterman, Berry vd Brand, H. van Venrooij, Ype Hemstra, M. Sangers, enz. Bieden kan tot en met zondagmiddag 18 december 14.00 uur.
Jan van Zwienen biedt 6 prachtige duiven aan, zowel in de hand als op papier!!Ze komen van Martin van Zon, A.P. Overwater, Pieter Veenstra, 2 maal C.Schroevers en W. Clermonts.
Bieden kan tot en met zondagmiddag 18 december 14.30 uur.
De Belgische kampioen Demely Liliane biedt 13 schitterende duiven aan uit het beste van het beste! In de stambomen zien we veel De Rauw-Sablon, Vandenheede, Reynaert, Aelbrecht enz. Maar ook een aantal rechtstreekse Johan van Damme duiven worden aangeboden (Chipo / Locco). Veel liefhebbers zijn succesvol met duiven van Liliane, zoals Jacob Poortvliet en Henk Bussing. Ook u kunt gaan presteren met hun duiven, door te investeren in deze duiven. Dit kan tot en met zondagmiddag 18 december 15.00 uur.
HELP DE BLAUWKRAS ONDER DAK TEN BATE VAN P.V. DE BLAUWKRAS OP 18-12-2011 Zondag 18 December organiseert P.V. De Blauwkras haar jaarlijkse tentoonstelling Dus gewoon een tentoonstelling met dit verschil dat : Onze vereniging is opgericht in 1922 bestaat dus volgend jaar 90 jaar, en is een bloeiende Vereniging van +40 leden met een eigen clublokaal dit lokaal staat inmiddels al ruim 25 jaar En word goed onderhouden door onze leden, ondanks dit onderhoud begint het platte dak Op sommige plekken slecht te worden. Zodat het aan vervanging toe is , nu heeft een aantal leden de handschoen op genomen en wil als jubileumgeschenk de Blauwkras aan een nieuw dak helpen. En hebben een jubileumcommissie opgericht met als slogan: HELP DE BLAUWKRAS ONDER DAK Deze verkoping zal worden gehouden op http://www.gps-auctions.com en zal sluiten op 16 December 2011 om 21.00 uur waarna de eindverkoop plaats vind op 18 december 2011 in ons clublokaal aan de voorschotenseweg 5 te Leiden aanvang 16.00 uur. Graag tot ziens op 18 december in Leiden. BIEDEN KAN HIER
BONNENVERKOPING PV FLEVOLAND uit URK CONTACTPERSOON en KOOPORDERS BIJ LOUW van den BERG 06-13879133 of louwvandenberg@hotmail.com De bonnenverkoop loopt af op zaterdag 17 december om 22.00 uur.
Duiven en bonnenverkoop t.b.v. PV de Spoorzoekers Helvoirt. Zaterdag 10 december kunt u in het clublokaal van PV de Spoorzoekers, Sportlaan 1, Helvoirt nog een definitief bod doen op onderstaande bonnen. U bent van harte welkom in ons clublokaal vanaf 21.00 uur. Bieden op deze bonnen is mogelijk t/m 9 december 21.30 uur. BIEDEN KAN HIER
Coming next week, 4 original Jan & Kathy Lotterman birds from the best! Jan Lotterman started keeping pigeons at the tender age of nine, he started with pigeons from his neighbour. Years later, success came and continues. 1987 saw the first of many successes with first National Orleans with the young pigeons. 1988 A year later this was followed by a top ten position in the National, and as they say Jan & daughter Kathy were on their way. In 2001 De Homburg a son of a daughter of De Zwollenaar was second in the Homburg race just missing the 1st. Each year Jan Lottermans name can be found on the Dutch Teletext result pages and for many many fanciers in Holland it remains a dream to appear just once.
THE BEST PERFORMING KOOPMAN BASED LOFT IN EUROPE!!!!
The bases of these winning birds were the same lines being flown by Koopman and son. In Jans continuous obsession to improve his loft, he returned again and again to Gerard Koopman, new pigeons where added to the Nieuw Amsterdam loft, for a small fortune young pigeons where bought from all the top pigeons. Throughout most of Jans top pigeons we see a son of "Branco" when paired to Showpiece, a pigeon with special breeding capacities, known as Branco Junior. The base of one of the most succesful Koopman based lofts in Europe!!!
The birds will be online soon, for those who cannot wait to see them.... Click here to download the pedigrees... Pre-order at 300,- each? Send an email to sales@europigeons.nl If you are interested..... We have a great price for the one who buys them all 4!!!
Grijp uw kans ... Tentez votre chance ... Take your chance ... Nutzen Sie Ihre Chance ...
De voorverkoop loopt af om middernacht. La prévente se termine à minuit. The presale ends at midnight. Der Vorverkauf endet um Mitternacht.
De afsluitende zaalverkoop start op 3/12 om 14:00. La vente publique commence le 3/12 a 14:00. The final sale starts at 3/12 2:00 p.m. Der endgültige Verkauf wird am 12.03 um 14.00 Uhr starten.
Aflopende veiling Berth Knaven uit Didam. Maak ook kans en biedt op één van de hoofdzakelijk AS duiven. Onder het aanbod o.a. een dochter van Kumpe en een dochter van Mr T, maar ook de andere duiven in deze veiling zijn werkelijk van topklasse!
Europigeons, quality is a choice..... At Europigeons fanciers have a wide choice when looking to buy birds. Fixed price pigeons for sale on the website vary from Short distance sprint pigeons, Middle Distance pigeons, all round pigeons, and Long Distance pigeons, Pigeons with results or even 1st Prize winners. As well as mature breeding pigeons for sale Europigeons offer a range of fixed price young bird kits for all types of racing....
Across Europe in Auctions pigeons reach soaring prices and many of these go to the Far East which means it is much harder to obtain good quality pigeons for a modest price. At Europigeons.nl there are no auctions, no false bidding to get extra money out of pockets of the fanciers, for promotion reasons. The fanciers behind the company belong to the best in Holland on the Long Distance races. This way we make it easier to obtain pigeons directly from the best pigeons in Europe.
Please keep in mind that not all birds we have on stock are listed at our website. Is the pigeon or strain you are looking for not listed? Don't worry, just contact us, we are sure we can help you...
Next weekend, we have again 4 auctions that end: The auction of Roger Debusschere and S.&L. Knowles, the auction with the winners of the Europa Classic race and the Jewels of the Sky December I. Below a short introduction of the auctions:
The urge to distinguish himself turned out to be the basis for the unique extreme long distance collection of Roger Debusschere. A rare collection, including many pigeons which are no longer attainable! Together with PIPA a very strict selection was made for the pigeons on offer.
Stuart Knowles caused a big sensation with his Vandenabeele & Lindelauf breeders in England. Both children of Lindelaufs Mirakel, Wonderboy and their exceptional family as Dentergems class breeders of the Wittenbuik dynasty gave them an enormous boost of quality. All the best breeders together with top children will be auctioned and they are not just any old pigeons, with many winners in big races!
The Europa Classic One Loft Race is the Longest running One Loft Race in Europe, that has also paid out more money than any other One Loft Race in Europe over its Ten Year History. It has attracted many thousands of birds from some of Europes top flyers like of Janssen Bros, G Koopman, D Van Dyke, A&H Reynaert, etc. They have all competed in this great race! Each year the birds are flown over the Very tough route from Scotland in the North, to the Bottom of Wales in the South! During the race, the pigeons fly over the Penine Mountains (the highest point in England), with invariable head winds that are a constant test for the birds along the entire route together with the rain that Wales is famous for at the home end!
Pipa presents Jewels of the Sky 2011-2012 - The 360°edition the 7th edition of the most prestigious pigeon auction in the world in which the top of the global pigeon world offer extra classy pigeons from October to January, two auctions every month in which super breeders, racers and youngsters are sold and every year all records are broken! In these auction you can find pigeons from Norbert Ally, Gino Clicque, G.&C. Cooper, Rudi De Saer, Chris Hebberecht and Vredeveld-Leemhuis.
If you have any questions about the auctions or the pigeons, you can always send an e-mail to auctions@pipa.be or call us at 0032/ (0)9 374 38 87.
TeleTextPigeons Breedingloft (TTP Breedingloft) richt zich op kweken uit specifieke rassen, lijnen en prestatieduiven. Hiervoor hebben we zeer gericht duiven gehaald bij toppers als Gerard Koopman, Leo Heramans, Henk Melis ( lijn "666") maar ook hebben we een bescheiden maar sublieme collectie teleteksduiven en NPO winnaars aangeschaft. Hiermee vormen wij collecties waardoor liefhebbers gericht aan bepaalde lijnen of duiven kunnen komen. Onze prijzen zijn ook geschikt voor de kleine beurs zo heeft u bij ons al een echte 100% Gerard Koopman, Leo Heremans duif vanaf 75. Alle kweekduiven in het TTP Breedingloft voldoen aan onze hoge kwaliteitstandaard en beschikken over een uitstekende bloedlijn maar ook een sublieme bouw. Door alleen te kweken met duiven uit de allerbeste bloedlijnen en met excellente genetische eigenschappen, trachten we bepaalde bloedlijnen van topduiven vast te leggen. Hierdoor leveren we duiven waarmee verder gekweekt kan worden. Ons uitgangspunt hiervoor is de stamboom (bloedlijnen) van de duif. Deze beschouwen wij namelijk als een "genetische blauwdruk" van de potentie van elke duif.
Als u jonge duiven wilt bestellen wacht dan niet te lang aangezien we beperkt zijn in de aantallen die we kunnen leveren en de eerste ronde al zo goed als uitverkocht is.