Inhoud blog
  • Salar De Uyuni of ook wel zout, zout, zout
  • De wondere wereld van Rio!!
  • Het Cruise verhaal
  • Mi primera parade en un viaje locuro: Buenos Aires
  • Driestedentocht: Potosi, Sucre, Tarija
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Jorik in Bolivia!!

    14-12-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.foto's!!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen





    14-12-2010 om 19:23 geschreven door Jorik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    13-12-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Graduaccion en Bolivia!!!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Heey Blogbezoekers!!

    Dat is lang geleden he;) ongeveer 20minuten vermoed ik!!:D
    Zoals je ziet zijn het deze keer twee blogberichten ineens, dus dit bericht is enkel voor de volhouders:D
    Er is wel een goeie reden waarom het er twee op korte tijd zijn, eerst en vooral omdat het anders een veel te lang blogbericht zou geworden zijn en ook omdat na de Chapare reis het tijd was voor een reeks van Graduaccion partys!!
    Vermits wij allemaal in de promo zitten (het laatste jaar) en het schooljaar hier afloopt in Deciembre, hadden wij de eer om ook in Bolivia een keer af te studeren!! En mochten ze mij de vraag stellen waar ik het liefst zou afstuderen dan zou ik toch voor Bolivia kiezen!!
    Hoewel humaniora hier een lachertje is en niemand echt heeft moeten studeren voor zijn eindexamens, is afstuderen hier een veel groter feest!!
    Afstuderen gebeurt hier namaelijk in twee fasen:

    Eerst heb je de act waar iedereen naar toe moet  komen in zo'n lange blauwe toga en met zo'n speciaal hoofddeksel (de juiste benaming schiet mij niet te binnen of weet ik gewoon niet:D). Denk bijvoorbeeld aan van die typische Amerikaanse films waarin de personages afstuderen, zo heb ik er ook bijgelopen:D Mss niet de meest flatterende kledingstukken, maar het was wel een leuke ervaring:D
    Mijn school had een bus geregeld die ons allemaal thuis voor de deur kwam ophalen, eens op de bus moest je ook iets kort voor de camera over de school en het jaar zeggen!;) Even mijn beste Spaans boven halen;).
    Eens aangekomen op school was het een beetje stressen!! Je moest echter, wanneer je naam via de micro werd afgeroepen, met je mama arm in am over de rode loper lopen richting het podium !! Zenuwen waren zeker aanwezig, (zowel bij mij als bij mijn mama) want hoe je het nu draait of keert ik blijf toch wel de vreemde eend in de bijt en ik moest dan oog nog eenshelamaal laatst!! Dus iedereen was aan het kijken!!! 
    Tijdens de act kriijgt iedereen dan zijn diploma (ook ik heb iets wat op een diploma lijkt gekregen)!! Verder werden er verschillende mensen gëeerd en natuurlijk kregen ook de twee beste studenten een speciale benoeming (spijtiggenoeg was ik daar niet bij;))
    Daarna was het tijd om plechtig het volkslied te zingen als ook het lied van de school!! Als afsluiter moest je dan je hoofddeksel in de lucht gooien en mochten de tranen beginnen te vloeien!!
    Daarna was het felicitatie tijd en ging iedereen langzaam homewards om met hun ouders te gaan cenar (avondeten)
    Hier eindigt dan fase 1!!

    Fase 2, de volgende dag is nog meer uitgelaten dan de vorige dag!!
    Deze dag was namelijk het grote feest!! En groot was het zeker te noemen!! Iedereen moest zich opkleden. Voor de meisjes betekende dit dus een hele dag in kapper zitten, hun nagels laten doen (en weet ik nog wat allemaal) om dan 's avonds hun speciaal kleed aan te doen!! Bij de jongens is het veel gemakkelijker, zij hebben nog een hele dag vrij en moeten 's avonds alleen maar hun haar goed leggen en hun kostum aantrekken!!
    Op mijn feest had iedereen zijn eigen tafel met al zijn genodigden (naargelang hoeveel hij er gevraagd had)!! Ook vandaag moest ik weer aantreden met mijn mama ook vandaag was ik weer laatst en ook vandaag waren de zenuwen weer van de partij!!
    Nadat iedereen uiteindelijk aangetreden was en in een cirkel stond, was het tijd om met je mama te walsen!! Net zoals vele dingen had ik dit ervoor nog nooit gedaan, maar mijn mama zei dat ik het toch goed deed:D!!
    Daarna werd het eten opgediend en wanneer dit achter de rug was of beter gezegd in onze buiken zat, was het tijd voor fiesta!!!! Om drie uur was het feest dan afgelopen, tenminste voor onze ouders!! Voor ons was er nog de continuada, ook hier werden we naar toe gebracht in een speciale bus!!! Het werd uiteindelijk een heel lange avond/morgen, want ik was pas thuis om 9.30!! Dan ben ik ook maar direct in mijn bed gekropen totdat de wekker weer afging en ik moest opstaan om naar iets van afs te gaan!! Die avond moest ik ook nog een match spelen wat tot mijn eigen verbazing nog redelijk goed ging!!!

    Zo met mijn graduacion is het Boliviaans schooljaar definitief afgelopen (als ook het 1ste deel van mijn afs jaar) en staat de universiteit te wachten!!!
    Met dit zinnetje is het ook afgelopen met mijn 2de blogbericht en ik hoop dat het je gelukt is om beide berichten te lezen en aan zij die onderweg gesneuveld zijn deel ik graag mijn medeleven mee!!

    13-12-2010 om 00:00 geschreven door Jorik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een tocht door de jungle!
    ¡Met de jeep door het oerwoud met een stoet papgaaien om ons heen met de jeep door het oerwoud in het oerwoud ben je nooit alleen!
    ¡Met de jeep door het oerwoud met een stoet papgaaien om ons heen met de jeep door het oerwoud in het oerwoud ben je nooit alleen!
    (de echte die-hard fans weten direct wat mijn bron is:D)

    Weer al enkele weken geleden sinds ik nog iets nieuws gepost heb en je kan er op aan dat het weer redelijk goedgevulde weken waren, wat dus betekent: Nieuw Voedsel!!! (Zij die gaan sterven groeten u!!)
     
    We zullen mss beter beginnen bij het begin waar a propos de eerste twee zinnekes de aanvang over geven: de Chapare reis of de jungle tocht!!
    Jungle, dat betekent: Vegetatie, beesten, tropisch klimaat, avontuur,...
    Jungle in bolivia, dat betekent: Veel vegetatie, Ontelbare beesten (van alle formaten), stikkende warmte (daardoor kunnen er wel eens impressionante onweders losbarsten), zeer kosjere restaurants met nog kosjere sanitaire voorzieningen, weinig regen (maar eens het begint te regenen kan het wel even duren voor het ophoudt en blijf je beter binnen), 'zwembad' met kikkers, maar de jungle in Bolivia betekent vooral veel pret en lachen geblazen!!
    Afs Cochabamba had voor ons een reisje georganiseerd dat ons nog maar eens een compleet nieuw gezicht van dit prachtige land zou tonen!!
    Chapare is op verschillende manieren te omschrijven: de plaats waar je 24op24 ligt te zweten, de plaats waar er zoveel bomen en planten zijn dat het lijkt of je (terug) in Vlaanderen bent aangekomen met als enige verschil dat alle gebouwen zijn getransformeerd  in groen en natuur!! Verder kan Chapare ook beschreven worden als het drugscentrum van Bolivia en omstreken!!

    In een privé bus (met daarbij de gepaste muziek: Enrique Iglesias ft. Juan Luis Guerra - Cuando me Enamoro!!!!) trokken we dan weg uit het warme Cocha richting het nog warmere Chapare!! Tijdens de rit zag je goed hoe het lanschap langzaam een heel andere wending aannam; het ging van kale bergtoppen naar nog meer bergtoppen, maar deze keer was er letterlijk geen enkel kaal plekje meer te zien!! Het leek wel of je in een andere wereld terecht waart terechtgekomen!! Een beetje zoals Jorik in wonderland;)
    Eens aangekomen werden we direct geconfronteerd met beesten, beesten en nog een beesten!! Toen beseften we maar al te goed aahja we zijn in de jungle aanbeland; hier heersen nog altijd de insecten!!;) En lang niet iedereen was daar zo gediend mee:D
    We logeerden in twee huisjes en in het midden was er dan het gemeenschappelijk zwembad! Dit was allezins toch de beschrijving voor de eerste dag en bij een hitte van 38graden en meer is een fris duikje even noodzakelijk als vogels vleugels nodig hebben om te vliegen, auto's bezine om te rijden en mensen een goei frituur om te overleven (al is het maar om aan te tonen hoe zaalig een zwembad wel niet kan zijn:D)
    De tweede dag leek het zwembad echter al meer òp een vijver met de nodige beesten aan toe en de laatste dag laten we het zwembad beter buiten beschouiwing;).

    In Chapare heb je ontelbare parken, in éém daarvan is het ons toch weer niet gelukt zeker om onze grenzen te verleggen!! Zo had men daar een hoogte-parcour uitgebouwd zodat je zowel tussen de boomkruinen kon lopen als tussen de boomstronken!! Het hoogte-parcour had als eind- en hoogtepunt een schommel van maar liefst 18meter!! Op papaier zegt dit mss niet veel, des te meer gaat u hart tekeer als je daar staat tussen de toppen van de bomen! Na een kort schietgebedje en enkele woorden van moed was het tijd om die ene kleine stap te zetten en te springen!!
    Eens hangend in de lucht leek het wel of het mij eindelijk gelukt was om eens echt Tarzan te zijn, alleen mijn Jane heb ik niet gevonden!:S
    Na tientallen seconden geslingerd te hebben, stond je weer met beide voeten op de grond en was het tijd om de tocht tussen de bomen en het gevecht tegen de warmte en de beesten verder te zetten!!
    Die avond (toen het zwembad er nog aantrekkelijk bij lag) besloten we om iets wat op mojitofeestje moest lijken te houden;) Een avond om in het onwisbare geheugen op te slaan!!
    De volgende dag hebben we een andere park in de buurt onveilig gemaakt, niet dat het park ervoor zo veilig was!? Het was namelijk een park met als hoofdeigenschap: apen!! En loslopende apen betekent altijd oppassen geblazen, zeker in Bolivia, want sommige apen zijn niet vies van mensen en nog minder van 'stelen'!! Vandaar mss dat ze sterk afraden om dingen in je zakken te stoppen en je aanraden om je camera in je handen te houden:).
    Na een halfuur sterk stijgen, kwamen we allemaal, doordringd van het zweet, boven aan op een soort van uitkijkpunt!! Vanaf dit punt had je een immens uitzicht over het hele dal!! 
    Na enkele minuten van uitrusten maar toch ook van genieten was het tijd om weer downwards te trekken. Op deze terugreis kwamen we iets tegen wat niemand van ons echt verwacht had om tegen te komen,... een zwarte beer!!! Helaas was het geen wilde (wat het toch iets minder avontuurlijker maakt), er waren namelijk drie mannen mee aan het wandelen, maar toch, je moet het maar eens tegen komen, het is toch even schrikken!!!
    Die avond zaten we allemaal gezellig rond het zwembad toen plotseling de weergoden hun zegje deden en de sluisen openzetten!! De regen viel met bakken uit de lucht en ook een gigantisch onweer barstte los!!! Toen konden we niet snel genoeg binnen zijn, waar we stomverbaasd stonden te kijken naar bliksemlichten die de hele omgeving voor 3seconden verlichtten!! Ik heb nog nooit zo'n hevig onweer megemaakt!! Na een tijdje besloten we dan maar om boven de lakens te kruipen en een poging te doen om te slapen, wat niet gemakkelijk is bij donderstoten die meer lawaai produceren dan wanner je een concert van U2 (niet toevallig U2;)) op de eerste rij meemaakt!! De volgende ochtend nadat we uiteindelijk allemaal toch een beetje ingedommeld waren, bleek het nog altijd aan het regenen te zijn waardoor het ooit droge Chapare nu een modderplas was geworden!! Die dag was het ook weer tijd om na nog een hele middag genoten te hebben van dit fenomenale landschap terug de bus op te stappen met nog altijd dat brillante liedje en terug te keren richting thuis!!

    13-12-2010 om 00:00 geschreven door Jorik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)

    Archief per week
  • 06/06-12/06 2011
  • 09/05-15/05 2011
  • 11/04-17/04 2011
  • 07/03-13/03 2011
  • 24/01-30/01 2011
  • 10/01-16/01 2011
  • 13/12-19/12 2010
  • 22/11-28/11 2010
  • 08/11-14/11 2010
  • 25/10-31/10 2010
  • 11/10-17/10 2010
  • 06/09-12/09 2010
  • 09/08-15/08 2010
  • 19/07-25/07 2010

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs