Ik ben Isabel, en gebruik soms ook wel de schuilnaam isaatje70.
Ik ben een vrouw en woon in Lokeren (België) en mijn beroep is ambtenaar.
Ik ben geboren op 09/07/1970 en ben nu dus 55 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: lezen, schrijven, ....
welkom op mijn blogje. Ik vertel graag over allerlei zaken die mij bezighouden!
Nederlandse ontdekkingsreiziger die met name beroemd werd door zijn ontdekking van het Paaseiland.
Jacob Roggeveen werd op 1 februari 1659 geboren in Middelburg (NL). Hij was de zoon van de wiskundige Arent Roggeveen en diens vrouw Maria Storm. Zijn vader speelde een belangrijke rol in het leven van Jacob. Arent Roggeveen was niet alleen wiskundige, hij hield zich ook bezig met bijvoorbeeld het maken van kaarten. In 1675 liet hij bij Pieter Goos in Amsterdam een atlas uitgeven met de naam Het Brandende Veen. Op de kaarten in deze atlas waren o.m. de kusten van Afrika en Amerika te zien. Daarnaast was hij geïnteresseerd in de - in die tijd nog vrij onbekende - Stille Zuidzee en het Zuidland (Terra Australis) dat daar, zo vermoedde men, gelegen was. Arent Roggeveen ontwikkelde een plan voor een ontdekkingsreis naar Terra Australis, maar voerde dit nooit uit. Zijn zoon Jacob Roggeveen was van 1693 tot 1706 notaris in Middelburg en van 1706 tot 1714 voor de Verenigde Oostindische Compagnie (VOC) raadsheer in Batavia. In 1715 keerde Jacob terug naar Middelburg. Enkele jaren later, in 1718, gaf hij het werk Den Val van 's werelts Af-God van de Zeeuwse predikant Pontiaan van Hattem uit. Een werk dat voor nogal wat opschudding zorgde. De predikant geloofde en verkondigde onder meer dat christenen niet gebonden waren aan aardse wetten omdat ze onder 'hemelse genade' leefden. Veel inwoners van Middelburg namen het Roggeveen kwalijk dat hij het werk van deze dominee had uitgegeven en in 1719 besliste het stadsbestuur van Middelburg na een boekverbranding dat hij de stad moest verlaten. Roggeveen woonde toen enige tijd in Arnemuiden en publiceerde hier in 1719 zowel het tweede als het derde deel van Den Val van 's werelts Af-God. De boeken zorgden opnieuw voor veel onrust in de gemeenschap. Roggeveen besloot rond die tijd zijn vaders plan uit te gaan voeren. Hij zou op zoek gaan naar Terra Australis.
In 1721 kon hij aan zijn reis beginnen. De West-Indische Compagnie (WIC) gaf Roggeveen toestemming de reis naar het onbekende Zuidland te maken en gaf hem drie schepen mee: de Arend, Thienhoven en Afrikaansche Galey. Op 1 augustus 1721 begon de ontdekkingsreis. Roggeveen voer om de Kaap Hoorn en belandde zo in de Grote Oceaan. Hij bezocht de Fernandez eilanden en bereikte op 5 april 1722 Paaseiland. De Zeeuw gaf het eiland de naam Paasch-Eyland omdat hij het ontdekte op paaszondag. Voor zover bekend is hij de eerste Europeaan die het eiland bezocht. Op het eiland, beroemd om haar opvallende stenen voorouderbeelden (moai), zag Roggeveen twee bevolkingsgroepen: Polynesiërs en 'blanken'. Deze blanken waren de Langoren, ook wel Hanau Epe genoemd. Roggeveen en zijn bemanning onderzochten het eiland en constateerde dat Paasch-Eyland niet het Zuidland was waar ze naar op zoek waren.
Op 12 april 1722 vervolgde Roggeveen zijn reis. Via de Tuamotu-Archipel, Genootschapseilanden en Samoa voer hij naar Batavia. Onderweg ging het schip Afrikaansche Galey verloren. Roggeveen moest na enige tijd vaststellen dat hij niet was geslaagd in zijn missie. Zuidland was niet ontdekt. Aangekomen in Batavia werden de schepen in beslag genomen en de bemanningsleden, ook Roggeveen, in het gevang gegooid. Dit gebeurde omdat de schepen voeren onder de vlag van de WIC, terwijl het gebied waar ze waren het handelsgebied was van de VOC. De VOC beschuldigde Roggeveen ervan dat hij het monopolie van de VOC had doorbroken. De Zeeuw en zijn bemanning werden na enige tijd op een retourvloot van de VOC teruggestuurd naar huis. Jacob Roggeveen arriveerde op 4 juli 1723 op Texel, een eiland dat overigens ongeveer net zo groot is als het Paaseiland dat hij ontdekte, en reisde vervolgens naar Middelburg. Hoewel hij dit eiland had ontdekt was zijn missie mislukt. Veel eer viel hem in eigen land niet ten deel. Hij had het Zuidland niet gevonden. In Middelburg hervatte Roggeveen zijn oude werk. Hij gaf het vierde deel van Den Val van 's werelts Af-God uit.
Een ontmoeting met een adembenemend mooie vrouw kan volgens wetenschappers een slechte invloed hebben op de gezondheid van mannen. Laat een man slechts vijf minuten alleen bij een knappe vrouw dan is de kans groot dat het gehalte van cortisol (stresshormoon) in zijn bloed gaat stijgen. Het effect wordt verergerd als de man denkt dat de vrouw in kwestie voor hem te hoog gegrepen zou zijn. Dit blijkt uit een studie aan de universiteit van Valencia, zo meldt de krant The Daily Telegraph. De onderzoekers testten 84 mannelijke studenten. Een voor een moesten ze in een kamer plaatsnemen om een sudokupuzzel op te lossen. Twee vreemden, een man en een vrouw, zaten ook in de kamer. Als de vrouwelijke vreemdeling de kamer verliet en de twee mannen bleven achter, dan verhoogde het stresshormoon van de testpersoon niet. Maar als de kandidaat met de vrouw werd achtergelaten, dan bleek het gehalte cortisol wel te stijgen. Cortisol kan in kleine doses een positief effect hebben, zo kun je er alerter van worden. Maar als je stelselmatig een te hoog gehalte aanmaakt, kan dat van slechte invloed zijn op je hart, kun je een verhoogde kans krijgen op diabetes en leidt het zelfs soms tot impotentie.
Slot Loevestein (in Nederland) is op zoek naar een nieuwe kasteelwachter. Of eigenlijk twee, want het huidige koppel dat het kasteel nu beheert, gaat met pensioen. Loevestein hoopt snel een nieuw paar te vinden. De nieuwe slotwachters moeten als een soort conciërge aan de slag. Ook moeten ze de bed & breakfast op het terrein runnen. Een avontuurlijke taak, denkt de Stichting Museum Slot Loevestein. Regionale omroepen gaan de zoektocht uitzenden. Het veertiende-eeuwse slot was vroeger een gevangenis. Het is vooral bekend van de ontsnapping van Hugo de Groot in een boekenkist. Deze rechtsgeleerde en schrijver zat vanaf 1619 een levenslange gevangenisstraf uit maar kon in 1621 ontsnappen.
Een straalbezopen chauffeur heeft geen boete gekregen omdat een niet al te snuggere agent een fout gemaakt heeft. De agent liet de chauffeur het resultaat van de alcoholtest ondertekenen terwijl de inspecteur dat zelf moet doen. Klein procedurefoutje, moet kunnen. De automobilist legde overduidelijk een positieve ademtest af. Vaarwel rijbewijs, welkom boete denk je dan. Maar dat was buiten een verwarde agent gerekend. Die liet de chauffeur het formulier van de alcoholtest ondertekenen en dat mag niet. De agent moet dat blad zelf signeren. De wakkere advocaat van de bezopen bestuurder had dat gemerkt en speelde de procedurefout uit om zijn cliënt vrij te kunnen spreken. Een geluk bij een ongeluk voor de dronken chauffeur. Hij moet de boete van 1.288 euro nu niet betalen.
Wat je nooit een tweede keer zegt zonder driemaal na te denken: - Tuurlijk, breng de kinderen maar mee. - Dat is helemaal geen probleem. - Ik ben gek op honden. - We hebben plaats zat. - Je mag me altijd bellen.
Dokter tegen patiënt: Neem me niet kwalijk dat ik de rekening op voorhand aanbied. U kunt niet geloven hoeveel moeite ik heb om mijn geld van de erfgenamen te krijgen.
Janssens stapt uit zijn slee van een auto en botst op een oude vriend. - Waar heb jij die gehaald? vraagt die. - Van een tombola. - Het grote lot gewonnen? - Nee, de tombola georganiseerd.
Ik heb op het juiste paard gewed maar het verkeerde heeft gewonnen, zei de onfortuinlijke gokker.
Er zijn drie soorten mensen: zij die kunnen tellen en zij die niet kunnen tellen.
Definities: - Opluchting: als blijkt dat het briefje onder de ruitenwisser van je auto reclame is voor een fuif. - Voetganger: iemand die twee auto's heeft, een vrouw en een zoon.
Als een man de deur opendoet voor zijn vrouw, weet je één ding zeker: of de auto is nieuw, of de vrouw.
Een dom blondje staat aan het loket van het postkantoor. Ze wil graag geld opnemen. De beambte vraagt: "Kunt u zich legitimeren?" Het domme blondje pakt een spiegeltje uit haar handtas, kijkt er nadrukkelijk in en zucht opgelucht: "Ja hoor, ik ben het echt."
Omdat de moeder van kleine Paul op familiebezoek is, doet Paultjes vader hem in bad. "Zo, dat is ook weer gebeurd," zegt hij. "En nog wel zonder de hulp van mama!" Zegt Paultje: "Inderdaad, maar mama doet wel altijd mijn kleren uit voor ik in bad ga!"
Een miniatuurpaardje dat vorige week donderdag is geboren in Barnstead, in de Amerikaanse staat New Hampshire, maakt goede kans op het wereldrecord lichtgewicht veulen. De pintopony heet Einstein, weegt 2,7 kilo en is 35,5 cm hoog. Dergelijke afmetingen zijn voor een mensenbaby alleszins behoorlijk, maar voor een paard is het bijzonder klein, zelfs voor het miniatuurras waartoe Einstein behoort. Het kleinste paard dat momenteel in het Guinness Book of Records staat vermeld, woog vier kilo. In tegenstelling tot deze recordhouder vertoont Einstein geen tekenen van dwerggroei, zeggen fokkers. Hij is gewoon een piepklein paard (en reuze schattig, vind ik persoonlijk).
De Schotse politie heeft in de jaren dertig niet getwijfeld aan het bestaan van het legendarische monster van Loch Ness. De politie vroeg zich zelfs af of het monster in een Schots meer afdoende kon worden beschermd tegen jagers.
Dat blijkt uit een brief die ontdekt is in het nationale archief van Schotland. In augustus 1938 schreef de politiechef van de regio Inverness over de, volgens hem, enige mogelijkheid om "Nessie" te redden. Hij stelde een Schotse staatssecretaris voor het publiek te vertellen dat het behoud van het monster "wenselijk" was.
In die tijd waren meerdere personen van plan het monster te vangen. Volgens de politiechef stond het inmiddels buiten kijf dat zich een vreemd wezen in het meer bevond. Het bestaan van het monster van Loch Ness is tot op de dag van vandaag echter niet aangetoond.