Inhoud blog
  • de laatste maand
  • enjoying every minute in Phoenix
  • Rodeo!
  • roadtrip!!!
  • time flies when you are having fun
    Inhoud blog
  • de laatste maand
  • enjoying every minute in Phoenix
  • Rodeo!
  • roadtrip!!!
  • time flies when you are having fun
    Ine Goes VS
    - mijn ervaringen met werken en leven in USA-
    08-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rodeo!
    Goed nieuws: het is zo goed als zeker ( morgen heb ik mijn finale gesprek met de manager) dat ik in Antwerpen mag starten op 1 oktober dus dat betekent dat ik terug dichter bij huis ben dan dit jaar! Ik kijk volop uit naar een nieuwe uitdaging maar nu dit bekend betekent dat het einde hier er heel snel aankomt....  DUS worden alle vrije momenten ten volle benut en probeer ik zoveel mogelijk mee te pikken! Enkele weken geleden ben ik samen met Gabi naar Tucson geweest maar ik was jammergenoeg ziek dus heb ik maar half van ons tripje kunnen genieten! We zijn het Saguaro parkt gaan bezoeken en een Spaanse missiepost, die heel mooi was! Verder heb ik tijdens de voorbije weekends uitgebreid gebruik gemaakt van het zwembad  ( Jay heeft mij de amerikaanse football leren gooien en samen met Sara ben ik aan het zwembad van een luxeresort gaan liggen, terwijl we enkele cocktails hebben besteld, puur vakantiegevoel!!) en natuurlijk ook uitgeweest!

    Het voorbije weekend (4 juli) was het hier de nationale feestdag  en werd  de onafhankelijkheid van de VS gevierd. Ondertussen weet ik wel al dat Amerikanen hun land diep in hun hart dragen maar dat werd tijdens dit weekend nog maar eens overduidelijk ( zeker als ik het dan vergelijk met het nationalisme gevoel van de belgen...). Iedereen maakt hier grote plannen voor dat weekend en overal is er vuurwerk en zijn er speciale evenementen. Ik ben samen met Gabi, German en MIchelle naar werelds oudste rodeo in Prescott ( stad ten noorden van Phoenix, tussen de bossen) gegaan! Het was echt supertof om een rodeo 'live' te zien en ik moest mezelf er dikwijls aan herinneren dat ik niet naar een film aan het kijken was! Je had veel verschillende categorieen, zoals bvb lassowerpen, springen van een paard om een kalf te vangen, stierrijden, buffels vangen.... en er ging ook veel prijzengeld mee gepaard ( ongeveer een totaal van 100.000 dollar)! Hieronder vind je enkele sfeerbeelden!


    Belgische wafels als ontbijt ( of toch zogenaamd belgische wafels)



    start van de rodeo met zingen van het volkslied


    Bare back horse riding


    Solo kalfjes vangen met de lasso ( dit gebeurde ook in team en dan moest de ene het hoofd vangen en de andere de achterpoten van het kalf)


    English Shires ( elk paard was minstens 1.80 groot, gigantische kolossen)







    Samen met Sara aan het zwembad van ' The Phoenician', een luxeresort in Phoenix



    cocktailtje aan het zwembad

    08-07-2010 om 03:30 geschreven door Ineke


    12-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.roadtrip!!!

    Twee weken geleden is Koen gekomen en zijn we samen voor tien dagen gaan rondtrekken met een gehuurde auto! Tien dagen lang ( 2200 mijl in totaal, ongeveer 3500 km) zijn we door Arizona, Utah, Nevada en Californie getrokken! We hebben echt gigantisch veel spectaculaire landschappen gezien en ikheb maar eens beseft in wat voor een fantastisch deel van de VS dat ik zit! Op zaterdag ( 29 mei) zijn we gestart met de Grand Canyon en geeindigd de volgende zondag in Manhattan Beach, Californië! Na de Grand Canyon ( ik was eigenlijk blij om dit nog eens opnieuw te doen want de eerste keer was eigenlijk te koud) zijn we richting Page gereden en we hebben daar op zondag Upper Antelope Canyon bezocht en een boottocht gemaakt op Lake Powell. Op maandag zijn we supervroeg opgestaan ( 5uur smorgens) om zonsopgang te kunnen gaan zien in Monument Valley en daar te midden van de vlakte te ontbijten. Die dag zijn we ook nog langs Valley of the Gods ( een soort miniatuur monument valley, maar niet toeristisch) gereden en zijn we uiteindelijk beland in Moab, Utah.

    In Utah hebben we eigenlijk het meest van onze tijd gespendeerd, daar hebben we enkele nationale parken bezocht en zijn we ook gaan raften op de Colorado rivier. We zijn onze nationale parkentoer gestart met Arches, een park met meer dan 2000 natuurlijke boogbruggen. In Bryce Canyon hebben we heel veel ' chipmunks' ( een soort eekhoorn) gezien en ook verassend veel Belgen tegenkomen! Het laatste nationale park was Zion Canyon en hier hebben we een heel lastige maar fantastische wandeling gemaakt naar een rotsklif! In totaal meer dan 450 meter omhoog geklommen en opt laatste stuk waren er zelfs metalen kettingen om je aan vast te houden omdat er links en rechts enkel een afgrond was! Ik dacht dat al die nationale parken misschien wat te veel van het goede zou zijn, maar elk park is zo prachtig en zo anders dat het telkens een nieuwe beleving is! Op donderdagavond zijn we dan naar Las Vegas gereden ( een ideale tussenstop als je van Utah naar Los Angeles moet rijden :)) en zijn we blijven slapen in het Luxor! Daar hebben we ook een ENORM buffet gedaan met zoveel eten dat je echt enkel kon eten wat je heeeel lekker vond want anders was het gewoon te te veel! In Los Angeles hebben we Hollywood bezocht met de walk of fame en het bekende hollywood teken. Beverly Hills was ook de moeite om te zien, vooral omdat er zoveel dingen bekend voor komen uit tv series! Ons hotel was in Manhattan Beach, een kuststad in de buurt van LA en met een prachtige pier! Ik vind de kust hier zoveel leuker omdat het niet volstaat met winkels en cafes, maar net zoals in San Diego, gewoon huisjes langs het strand! Dan zijn we , net zoals in baywatch haha, ook gaan skeeleren langs de dijk en hebben we een surfwedstrijd en beachvolleybal competitie gezien!

    Ondertussen is het op het werk nog altijd even leuk al wordt het wel steeds uitdagender om trucks te vinden door het zomerseizoen! Ik heb deze week met Kate gepraat en ze zijn volop aan het praten over onze plaatsen in Europa, dus ik hoop dat ik het eindelijk tegen eind van de maand weet waar ik terecht kom! Gisteren ben ik samen met Sara en Jay enkele bands gaan bekijken en morgen ga ik naar het Saguaro park ( die gigantische cactussen) in Tucson! Ik probeer echt mijn laaatste maanden heel goed te gebruiken want het gaat nu supersnel!


    Horseshoe Bend ( bij lake Powell)



    Lake Powell



    Upper Antelope Canyon



    Zonsopgang bij Monument Valley





    Arches, werelds meest gefotografeerde natuurlijke boogbrug



    Het amfitheater van Bryce Canyon





    op de top van de rotsklif in Zion



    Zion



    Walk of Fame in Hollywood






    pier in Manhattan Beach




    Skeeleren

    12-06-2010 om 22:58 geschreven door Ineke


    25-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.time flies when you are having fun

    Ondertussen alweer drie weken geleden sinds ik een nieuwe update heb gedaan, hoog tijd dus om Belgenland op de hoogte te brengen van de meest recente VS activiteiten! Sinds mijn laatste post is het op het werk enkel nog maar drukker en drukker geworden! Truckmaatschappijen beginnen te voelen dat ze in een bevoorrechte positie zitten en buiten dat uit door heel hoge prijzen te vragen maar ondertussen moeten er steeds meer ladingen vervoerd worden door het zomerseizoen! Het is dus iedere dag een zoektocht naar betaalbare trucks, maar gelukkig heb ik ( en natuurlijk ook mijn collegas) tijdens de voorbije maanden goeie contacten opgebouwd met sommige van mijn truckers en kan ik nu in dit moeilijke seizoen op hen rekenen! Ik heb vorige week zelfs bloemen gekregen op het werk en van een andere trucker een cadeaubon van 100 dollar om op zijn kosten te gaan eten!!!

    Twee weken geleden hadden we een bbq met het werk samen met het kantoor van Tucson ( we hebben twee transportation offices in Arizona) in het huis ( lees bijna kasteel) van Tania, 1 van de collega's! Twas heel tof om de andere CH Robinson mensen te leren kennen en savonds hebben Mel en ik die gasten van Tucson geintroduceerd in het nachtleven van Phoenix! Op moedersdag ( hier vieren ze dat ook) ben ik samen met German de mama van Dusana ( die nu met haar verloofd in Venezuela woont) gaan bezoeken. Zij heeft heel goed voor mij en Gabi gezorgd in het begin en aangezien haar dochter in het buiteland zit, zijn we haar op moedersdag wat gezelschap gaan houden! Vorig weekend ben ik samen met Gabi naar de ' chalet' ( dit is hoe Rob, mijn manager het noemt , maar het is eigenlijk een houten huis met 4 slaapkamers en 3 badkamers) van Rob  gegaan in Pine ( anderhalf uur rijden van Phoenix, naar het noorden toe, midden in de bossen). We waren daar samen met nog wat collega's en hebben geholpen met het meubilair in de kelder in elkaar te steken! Het is daar echt supermooi en rustig ( en ook wat koeler dan Phoenix wat wel aangenaam is) en we zijn zowel op zaterdag als op zondag met Rob zijn quads gaan rijden in de bossen! Vorige week was het de verjaardag van Sara en van Kate en dus zijn we op vrijdagavond met een ganse groep uitgeweest! Zaterdag hebben Sara, Melanie, Kate en ik een hotekamer gehuurd in Scottsdale ( dit is de uitgaansbuurt en een hotelkamer was goedkoper dan een taxi naar huis) om het hele verjaardagsgebeuren nog eens over te doen! Twas echt superleuk!

    Ondertussen zijn de semi finales van de NBA ( national basket association)  hier gestart  en gaat Phoenix uit zijn dak want ze hebben hun eerste opponent al verslaan en spelen nu 7 wedstrijden tegen de superpopulaire LA Lakers! Iedereen zit dus in de bar tijdens de wedstrijden en er wordt hevig gesupporterd! Daarnaast heb ik ontdekt dat de laksheid van de Amerikanen nog groter is dan ik dacht! Waarom? Naast het feit dat men winkelkarretjes niet terugplaatst in de rij maar gewoon naast zijn auto laat staan en er dus mensen zijn met de job om alle winkelkarretjes op de parking te verzamelen, wordt er hier ook niet uitgecheckt in hotels! Zondagmorgen wilde ik de hotel toegangskaart terugbrengen naar de receptie en uitchecken maar blijkbaar hoef je dat hier niet te doen (?)! Je houdt gewoon je kaart of gooit ze weg! Donderdag komt Koen naar Phoenix en gans volgende week heb ik vrijaf op het werk en gaan we een roadtrip ( Grand Canyon- Page- Lake Powell- Monument Valley- Bryce Canyon- Zion- Los Angeles) maken! Binnen enkele weken terug een update!

    25-05-2010 om 04:23 geschreven door Ineke


    04-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Unifac in Phoenix
    Het is de voorbije weken erg druk geweest, vandaar dat het ook eventjes geduurd heeft voor ik iets op mijn blog heb gepost!  Op 15 april zijn Jeroen,An, Laurence en Nele toegekomen in Phoenix en heb ik ze tijdens happy hour op donderdag onmiddellijk geintroduceerd bij mijn collegas/vrienden. Ze bleven met zn vieren op hotel omdat het bij mij toch anders een beetje te krap zou zijn! Vrijdag ben ik na mijn werk met hen uitgeweest en hebben we ook Laurence haar vlucht moeten herplannen want vanwege de vulkaanuitbarsting was haar vlucht de volgende dag geannuleerd tot en met donderdag! Nele is zaterdagmorgen wel gewoon naar Denver kunnen vertrekken en Laurence, An en Jeroen bleven voor het weekend bij mij en Sara. Zaterdag zijn we naar Scottsdale Culinary Fest gegaan, een soort festival, maar met allemaal verschillende speciale eetstandjes, heel gezellig! Zondag was het voor het prachtig weer (35C) en hebben we met de Jeep die ze hadden gehuurd de apache trail gedaan en gepicknict aan een meer, het was echt supermooi met al de lentebloemen! Maandag zijn Jeroen en An dan vertrokken richting Hawai en bleef Laurence alleen achter, maar ik moest natuurlijk werken dus konden we enkel savonds iets doen! We zijn gaan shoppen, cinema en hebben ook een pedicure laten doen ( echt zoals je het ziet in de films met stoelen naast elkaar). Op donderdag ging Laurence haar vlucht gelukkig wel door! Twas echt keitof om tijd te spenderen met vrienden van thuis en hen mijn leefwereld hier te laten zien en ik ben ook heel blij dat zij het allemaal zo leuk vonden als ik!
     
    Op het werk word het ondertussen heel druk omwille van het stijgende volume ( dus meer ladingen) en krimpende capaciteit ( veel truckbedrijven die failliet zijn gegaan en dat is nu heel goed merkbaar dat er minder beschikbare trucks zijn) maar ik vind het wel heel intressant om de markfluctuaties te kunnen meemaken en zo zien wat het doet met de prijzen! Doordat het zo druk is aan de truckerskant heb ik wel veel minder tijd om mij op de klanten te concenteren en das af en toe wel jammer! Ik amuseer mij wel nog altijd heel goed op het werk, het is soms frusterend en stresserend maar de rustigere momenten en leuke collegas maken dat helemaal goed! Ondertussen heb ik ook feedback gekregen van de trainee manager over plaatsen in Europa en het zal waarschijnlijk nog tot begin juni duren vooraleer de eerste interviews zullen starten dus ik denk dat ik pas eind juni te weten kom waar in Europa ik ga eindigen.
     
    Vorig weekend ben ik het ganse weekend met Sara bij haar mam en stiefvader gaan logeren in Fountain Hills ( prachtig dorp ten noorden van Phoenix  in midden van de bergen) omdat het het voorlaatste weekend was voor zij terug naar Montana keren. We hebben ons twee dagen laten verwennen door Sara haar mama die fantastisch kan koken en gewoon aan het zwembad gelegen, leuk relaxerend weekendje!  Deze week ben ik met Stephanie sushi gaan eten in een nieuw restaurant waar je gewoon sushi kan kiezen van een lopende band! Dit weekend ben ik op zaterdag de Kentucky Derby ( heel bekende paardenrace) gaan bekijken in het plaatselijke paardenracestadium in Phoenix! Savonds ben ik samen met Melanie en Sara naar een concert van enkele lokale bandjes gegaan en gisteren had ik "Sunday, Funday! " met Kate, Corrie en Kim in Kim haar huis en zijn we savonds in een cowboybar beland! Ondertussen ben ik hier nu de volle acht maanden en ik vind ieder moment nog altijd geweldig, alhoewel ik er ook naar uitkijk om binnen vier maand terug thuis te zijn!

    04-05-2010 om 01:46 geschreven door Ineke


    13-04-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zoe en Julie in de vs

    Twee weken geleden woensdag was ik in volle verwachting van Zoë en Julie, echt superenthousiast om ze terug te zien die avond tot ik smorgens een verontrustend emailtje kreeg: hun vlucht was geannuleerd! In plaats van woensdag zijn ze pas vrijdagavond toegekomen in Phoenix, wat hun verblijf hier met de helft heeft ingekort, maar dat maakte het zeker niet minder leuk! Zaterdag heb ik ze meegenomen naar een amerikaans ontbijt, zijn we gaan shoppen en hebben we het zwembad onveilig gemaakt. Zaterdagavond zijn we naar een discotheek gegaan in Scottsdale waar 1 van mijn collega's DJ is in het weekend dus daar stonden we op de vip lijst. Zondag zijn we margarita's gaan drinken met Sara en Melanie en savonds alles gepland voor de volgende dagen! Die maandag morgen ( eigenlijk al maandagnamiddag want ze hebben heel wat problemen gehad met het huren van een auto) zijn Zoe en Julie vertrokken voor hun tripje naar LA met tussenstop in Las Vegas.

    Donderdag ben ik dan op mijn eentje naar LA ( slechts een uurtje) gevlogen en zijn we vrijdagnmorgen na zonsopgang ( inderdaad, om halfzes smorgens opgestaan) op Venice Beach vertrokken voor onze trip richting San Francisco via de kustroute 'Highway 1'. We zijn langs prachtige natuur ( adembenemende zeezichten en zee olifanten kolonie) en steden gepasseerd ( Malibu, Santa Monica, Santa Barbara, Santa Cruz, Big Sur) om op zaterdagavond via de Golden Gate Bridge San Francisco binnen te rijden. Op zaterdagavond waren ook drie van mijn oud unifac vrienden al in San Francisco en ben ik met hen gaan eten ( ook echt een supertof terugzien!!! ). San Francisco is echt een prachtige stad en naar mijn mening zeker een concurrent voor New York, het heeft een prachtige ligging omgeven door een baai, vol met victoriaanse herenhuizen en veel mooie parken! Op maandag hebben we met zn zevenen ( Julie, Zoe, Laurence, Jeroen, An, Nele en mezelf) Alcatraz bezocht, wat vroeger de zwaarste bewaakte gevangenis was in de VS en ligt op een eiland in de baai van SF.  Na een zalige citytrip moest ik op dinsdagavond terug het vliegtuig op richting Phoenix en moest ik jammergenoeg ook afscheid nemen van Julie en Zoe. De rest van de belgen komt hier morgenavond toe en verblijft dan enkele dagen in Phoenix.

    Dit weekend ben ik op vrijdag naar het concert van Muse geweest samen met German. Het was mijn eerste concert hier in Phoenix en twas echt tof! Zaterdag hebben Sara en ik doorgebracht aan het zwembad met mimosa's ( dit is schuimwijn met fruitsap en ja inderdaad, bijna elk weekend wordt vanaf nu doorgebracht langs de kanten van het zwembad, het zwembad zelf is nog iets te koud om in te springen). Zaterdagavond zijn we naar de Toby Keith ( een heel bekende country zanger ) bar geweest en hebben zelfs line-in gedanst! Zondag had ik een barbeque ( voor het eerst gegrilde kreeft gegeten, heel lekker!) samen met Kate. De tijd hier nu vliegt echt , dus ik probeer van elke seconde te genieten en ik vind het ook heel tof dat ik al mijn vrienden/familie die langskomen kan tonen hoe verschillend het leven in de VS is van het leven in België!

    13-04-2010 om 07:28 geschreven door Ineke


    23-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Zoals je waarschijnlijk al gemerkt hebt, duurt het wat langer vooraleer er terug een update staat op mijn blog maar dat komt doordat het druk is en ik  geen saaie verhalen wil vertellen J! Eerst het belangrijkste nieuws: twee weken geleden heb ik mijn evaluatie gehad en gelukkig is die heel goed uitgedraaid! Ze zijn tevreden met wat ik doe en ik krijg dus zeker een job aangeboden in Europa voor CH Robinson! Ik heb nu mijn top drie moeten doorsturen ( Antwerpen, Caen en Manchester) en tegen eind mei ( na interviews met de branchmanagers van de verschillende locaties) zou ik moeten weten waar ik terechtkom. Dus dat betekent dat ik mij geen zorgen meer moet maken over een job als ik terugkeer in September en das wel een opluchting!

     

    Het weer is hier ondertussen optimaal en vanaf vorig weekend heb ik het zwembadseizoen ingezet! Zowel zaterdag als zondag hebben Sara en ik ons aan het zwembad gezet met een ganse hoop roddelmagazines en sangria! De zon is hier wel enorm straf dus moet ik wel de ganse tijd smeren met SPF 30 om niet te verbranden. Vorige zaterdag ben ik samen met Kate en Sara uitgeweest  voor Jay zijn verjaardagfeestje en daar hebben we ook enkele professionele baseballspelers leren kennen ( die ons gratis tickets gaan bezorgen!). Zondag hebben Sara en ik de dag doorgebracht bij haar ouders want zij hebben een voorverwarmd zwembad en verwennen ons ook altijd met superlekker eten!

     

    Vorige week woensdag was het St Patricks Day, en alhoewel dat een Ierse feestdag is wordt dat hier ook gevierd ( ik  denk dat iedere feestdag hier gewoon gevierd wordt als excuus om te kunnen drinken J). Iedereen op kantoor had iets groens aan, er werd groen bier gevierd en de traditonele ierse maaltijd werd overal geserveerd ( een soort rosbief met witte kool). Donderdag is het twee week durende college basketball tournament hier ook gestart en het is echt zot hoe iedereen daar in opgaat! Ongeveer 85 procent van de werkende Amerikanen vult een weddenschap in over welke teams gaan winnen en 8 van de 24 mannen van het kantoor hebben die donderdag en vrijdag vrijaf genomen om twee dagen lang basket te kunnen zien. Inderdaad, echt een zotte bedoening!

     

    Dit weekend ben ik op vrijdagavond het nieuwe huis van Melanie ( een collega) gaan bekijken en zaterdagochtend moest ik werken ( dat was redelijk pijnlijk aangezien dat bezichtigen samenging met rode wijn).  Zaterdag had ik samen met Sara een feestje in het huis van Kate, met nog 15 andere meiden!  Eigenlijk kan ik mijn weekends vanaf nu vooral samenvatten met de woorden zwembad en feestjes J! Maar zondagavond ben ik mijn allereerste live NBA game gaan bekijken ( NBA is national basket, superpopulair hier)! De sfeer was echt super en we hadden bedrijfstickets dus we hadden onze eigen suite in het stadium! Morgen komen Zoe en Julie toe en dit weekend gaan we samen een dagje naar Sedona en introducer ik ze meteen in ‘ the American way of life’!

    23-03-2010 om 23:59 geschreven door Ineke


    10-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Vorige week moest ik nog werken tot en met woensdag en ondertussen had ik een tripje geregeld voor mn mama naar Las Vegas, Grand Canyon en Sedona. Ze hebben zich daar supergoed geamuseerd en vooral Mario heeft genoten van  de sjieke huurauto met gigantische muziekinstallatie! Op woensdag zijn we met mijn auto rond 16u vertrokken richting San Diego en zes u later zijn we toegekomen in ons rond(!) hotel! We zijn onderweg zeker 3 keer politiecontrole moeten doorgaan doordat de grens met Mexico zo dicht is.

     

    Donderdag zijn we de baai gaan verkennen en ook tot aan Point Loma gereden, het hoogste punt in San Diego met een schitterend uitzicht ( foto’s volgen) en waar je in februari walvissen kunt zien passeren! Daarna zijn we de verschillende stranden gaan bezoeken ( Ocean Beach, Missian Beach, Palm beach,…)! Vrijdag  hebben we gebruikt om de San Diego Zoo te gaan bezoeken . De zoo is echt gigantisch en heel mooi, het lijkt precies of je de ganse tijd in het regenwoud wandelt en we hebben ook de reuzenpanda gezien! Daarna zijn we ook nog Tijuana, Mexico gaan bezoeken en het was een grote schok om te zien hoe groot het verschil tussen San Diego en Tijuana was ( en das slechts 15 mijl van elkaar) ! Tijuana is heel vuil en typisch zoals je je Mexico zou inbeelden, veel straatverkopers en veel armoede! We hebben eigenlijk meer tijd gespendeerd om terug in de VS te geraken dan dat we in Tijuana hebben rondgelopen! Daarna zijn we gaan rondcruisen met de auto en verder de prachtige kust van San Diego afgereden! We zijn ook een strand tegengekomen vol met wilde zeehonden en hun puppy’s, echt super!

     

    Zondag regende het jammergenoeg heel hard ( echt belgisch weer, alhoewel het nog steeds redelijk warm was) en aangezien mama en mario nog enkele lege plaatsen in hun koffers hadden ontdekt zijn we gaan shoppen in een heel mooi outdoor shoppingcenter! Jammergenoeg moest ik al in de namiddag terug richting Phoenix vertrekken om op tijd thuis te geraken! San Diego was echt supermooi en ik vond het zalig om tijd te kunnen doorbrengen met de oudjes ( J)! Binnen twee weken is het volgende bezoek er, Julie en Zoe en deze week ga ik naar een NBA ( basketball) game kijken!

    10-03-2010 om 22:44 geschreven door Ineke


    01-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Vorig weekend heb ik, na mijn NY tripje met mijn zus, het rustig gehouden aangezien ik de donderdag onmiddellijk terug moest werken en ik nogal vermoeid was van het city trippen! Ik moest ook een online cursus defensief rijden volgen ( van vier uur!!) op zaterdag aangezien ik een boete heb gekregen wegens overdreven snelheid… ( een kostelijke grap van maar liefst 180 dollar!!) En natuurlijk moest er ook wat gepoetst worden aangezien mama en mario donderdag toekwamen! Dus hebben Sara en ik ons zondag bezig gehouden met opruimen en boodschappen doen! Maar we hebben ook super zalig gekookt : seafood enchiladas en banaanmuffins! 

     

    Donderdagavond zijn mama en mario dan toegekomen vanuit Washington en gelukkig kan je nu de vluchten allemaal online volgen want het vliegtuig was een uur te vroeg gearriveerd! Na de eerste ( aangename) temperatuurschok zijn we onmiddellijk naar huis gereden en in bed gekropen, want tegen die tijd waren zij al 24 u wakker! Vrijdag moest ik werken en hebben mama en Mario gerust en hun eerste VS verkenningstocht gedaan naar de plaatselijke supermarket en Fry’s! Eerste vaststellingen waren : iedereen is supervriendelijk, het weer is zalig, supercoole auto s ( Aldus Mario) en medicijnen zijn hier heel goedkoop! Vrijdagavond heb ik ze meegenomen naar Happy Hour voor de verjaardag van 1 van mn collegas en zo hebben ze ook direct kennis met mijn collegas kunnen maken en ook de big boss was er!

     

    Zaterdag heb ik ze meegenomen voor een echt Amerikaans ontbijt en dan vonden ze super, want je kan echt alles bestellen wat je zelf wilt en we konden buiten onbijten! Daarna hebben we de ganse dag geshopt en ik denk dat ik ze allebei nog nooit zoveel in 1 keer heb zien kopen! Maar het is hier dan ook echt een shoppingparadijs! Gisteren heeft het de ganse dag geregend ( ja, echt waar!!!) en dus waren onze plannen voor de apache trail een beetje in het water gevallen! We zijn toch nog geweest maar we zijn halverwege moeten terugkeren aangezien de rivier de weg overstroomde! Daarna heb ik ze meegetroond naar Scottsdale Fashion Square ( derde grootste winkelcentrum in de VS) en Walmart! Gisterenavond hebben we samen gegeten met de ouders van Sara en dat was ook supertof! Ik heb ze daarnet afgezet bij hun huurauto ( een sjieke Nissan altima met slechts 600 mijl) en zijn ze vertrokken naar Las Vegas!  Woensdag vertrekken we samen naar San Diego tot en met zondag en dan volgt er een nieuwe update!

    01-03-2010 om 18:56 geschreven door Ineke


    19-02-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Superbowl en New York

    Het is een eind geleden dat ik nog iets heb bijgevoegd op mijn ' leven in de vs' postje dus vandaag maak ik het goed met een extra lang en uitgebreid verslag!!! Twee weken geleden was het hier de Superbowl, de finale van het footballseizoen en dat betekent natuurlijk dat alle Amerikanen lang ervoor maar ook lang erna genoeg gespreksstof hebben! Dit jaar waren de Saints ( team van New Orleans) voor de eerste maal ooit in de superbowl en ze hebben ook gewonnen!! De superbowl zelf heb ik samen met Jay, Sara, Bell en de ouders van Sara bij Jay thuis bekeken met natuurlijk voldoende hoeveelheden vettig eten ( lees: hotdags, burrito's, chips,....)! Het was een spannende match en ook tof om te zien hoe die gekte hier iedereen besmet ( en het team van Arizona was niet eens in de finale). Na de Superbowl gekte was het Valentijn en dit wordt hier zot gevierd: er worden speciale valentijn tenten opgezet naast de gewone supermarkten, overal zijn er valentijnspecials en je kon zelfs valentijdshoppers inhuren als je niet wist wat te kopen voor je vriend/vriendin!!!

    Dit weekend ben ik dus samen met mijn zus New York gaan onveilig maken en het was fantastisch!! Ten eerste was het super om Nele terug te zien en daarnaast was het geweldig om New York te ontdekken! Zaterdagochtend ben ik van Phoenix naar NY gevlogen en ook Nele kwam op ongeveer hetzelfde moment toe op dezelfde luchthaven ( want NY heeft meer dan 1 luchthaven) en voor mij was het onmiddelijk wennen aan het grote temperatuurverschil want terwijl ik in Phoenix in trui kan rondlopen lag er overal in NY sneeuw! Ons hotel was eigenlijk een appartement met verschillende kamers, we hadden een zalig kingsize bed en we waren op 1 min stappen van de metro!! We hebben zowat alles gezien en ontdekt wat we wilden zien en we hebben natuurlijk veel tijd aan onze favoriete hobby besteed: shoppen! Iedere ochtend zijn we ten laatste om halftien sochtends vertrokken om ten vroegste om halfelf savonds terug aan te komen op onze kamer! Vrijheidsbeeld, Guggenheim, Waldorf- Astoria, Chyrsler building, Trumptower, Central parc, Times Square, Empire State Building, Plaza Hotel, Macy's, Wallstreet,.. en nog veel meer hebben we gezien! We hebben ook een sex and the city tour gedaan waar we langs alle plaatsen kwamen in NY die in de serie/ film werden gebruikt en we hebben zelfs Cosmopolitans gedronken! Het was een zalig avontuur, ik vond New York echt een geweldige bestemming en heb quality time met mijn zus kunnen spenderen! Het enige jammere aan de hele reis is dat in de heenreis mijn camera, adapter en belgische gsm uit mijn bagage zijn verdwenen...

    Daarnaast gaat het nog altijd heel goed op het werk! Ik heb twee maand geleden een bestaande klant overgenomen van een van mijn collega's die niet zo'n een goede relatie met deze klant had en ik heb vorige week en deze week in totaal al 23 ladingen gekregen! Ik ben ook volop bezig met het zoeken van nieuwe klanten en met het cross booken ( dit het is boeken van ladingen van andere CH Robinson kantoren)  zodat ik elke maand meer winst kan maken! Ik vind het ook nog altijd heel tof en vooral het contact met de truckers ligt me goed!! Normaal moet ik op het einde van deze maand mijn grote evaluatie hebben, dus dat vind ik wel spannend! Volgende week komen mn mama en Mario dus dit weekend ga ik mij vooral bezig houden met alles klaar te maken ( lees poetsen :)) zodat zij hier in alle comfort kunnen logeren!  

    19-02-2010 om 02:42 geschreven door Ineke


    03-02-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Apache trail

    Terwijl het weer in Belgie momenteel nog altijd rond vriespunt schommelt begin het hier in Phoenix langzaam aan terug op te warmen. Overdag is de temperatuur ongeveer een 20 graden, maar snachts koelt het wel sterk af tot ongeveer 8 graden, maar geen reden tot klagen want ik kon op 30 januari in een rokje rondlopen! Deze laatste weken van Januari waren redelijk rustig op het werk, niet veel ladingen dus moeten we ons allemaal concentreren op het binnnenbrengen van nieuwe klanten. De dagen worden dus ook heringedeeld en ongeveer 2 uur per dag spendeer ik aan het zoeken en opbellen van potentiele klanten, wat wel een aangename afwisseling is! Op het eind van Februari heb ik ook mn grote hafljaarlijks evaluatie, spannend dus!

     

    Vrijdag heb ik happy hour doorgebracht op de gebruikelijke wijze, in een pub met Jay, Sara, Kate en Bell en zijn we snacht geeindig in Jay zn huis om rockband te spelen ( een soort computer spelletje maar met een echte drum, gitaar, micro en bas). Zaterdag ben ik samen met Sara en haar mama gaan shoppen en savonds uitgeweest met Michelle en Dusanna ( die volgende week zaterdag definitief vertrekt naar Venezuela jammergenoeg). We zijn naar een supercoole bar geweest met live muziek, met twee pianos en veel jaren 80 songs, echt heel sfeervol! Zondag ben ik samen met Gabi de apache trail gaan verkennen! Een rit van 80 mijl langs vier meren, een grote dam en een oud westernstadje langs een ongeplaveide weg, off the road dus met de auto. Het was echt de moeite, supermooi, langs diepe kliffen en met veel prentkaartuizichten! ( fotos volgen, voor degene die facebook hebben, daar kan je ze ook terugvinden)

     

    Dit weekend vind hier de Superbowl plaats ( de football finale) en daar kijkt natuurlijk iedere Amerikaan naar uit, dus dat wordt de moeite op zondag! Daarnaast is in Tucson ook het grootste juwelenfestival ter wereld begonnen, met kopers/verkopers vanuit elke wereldhoek, dus daar gaan Gabi en ik binnen drie weken eens een kijkje nemen! Ondertussen heeft Veerle ook haar vlucht naar Phoenix al geboekt op eind augustus, dus nog meer uitkijk naar bezoek, super!  Maar eerst staat New York op het programma binnen twee weken met de zus, en daar heb ik al superveel zin in!

    03-02-2010 om 00:22 geschreven door Ineke


    26-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Vorige week heb ik mijn eerste en waarschijnlijk ook mijn enige storm in Phoenix meegemaakt en het was de moeite! Het heeft bijna de ganse week (!) geregend en natuurlijk is Phoenix daar niet op voorzien dus stonden er al onmiddellijk enkele straten blank en moesten er autosnelwegen worden afgesloten! Op donderdag is de storm dan echt doorgebroken en was er sprake van tornados! Het was al meer dan tien jaar geleden dat er hier zo een dergelijke storm was geweest en omwille van het tornadogevaar was er paniek. Gelukkig heb ik het overleefd zonder in mijn badkuip of kast te moeten kruipen!

    Het is de ganse week ook kalm geweest op het werk, dus was er volop tijd om me te concentreren op nieuwe klanten! Samen met Kim en Jay van mn team hebben we ettelijke uren besteed aan onderzoek op internet en research calls, om mogelijke klanten op te sporen! Ik blijf het toch spannend vinden om bedrijven vanuit het niets op te bellen en CHR voor te stellen, maar eens ik bezig ben dan valt het uiteindelijk altijd goed mee! Dit weekend ben ik gaan bowlen, zijn Sara en ik er eindelijk in geslaagd om de kerstversiering weg te nemen ( onze buren dachten waarschijnlijk al dat we een stripclub of zo begonnen waren met al die roze kerstlichtjes in de living) en op zondag ben ik gaan “hiken”. Samen met Dusana, Johny en German ben ik Camelback Mountain opgeklommen, de hoogste berg hier in de valley! Het was heel rotsachtig en op sommige momenten voelde ik me een berggeit, maar het uitzicht was prachtig!

    Wat ik hier trouwens ook nog heb ontdekt is dat de wasmachines hier veel aggressiever zijn ( en neen, de oorzaak kan niet worden teruggevonden in mn waskwaliteiten J) want sommige van mn kleren gaan veel sneller door hun verslijtingsproces dan gewoonlijk! En gisteren heb ik 20 minuten in de winkel moeten zoeken achter bouillonblokjes om soep te maken, want blijkbaar gebruiken amerikanen dat niet! Pudding en speculaas heb ik hier ook nog niet gevonden! Gelukkig heeft Koen vier potten speculoospasta meegepakt vorige maand, dus ik zit nog niet direct zonder!

    26-01-2010 om 22:39 geschreven door Ineke


    18-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Wist je dat…

    … ik mijn kleerkast hier al verdubbeld heb?

    … de benzine hier 50 dollarcent per liter kost?

    … de autoverzekeringen in Arizona de duurste zijn van heel de VS?

    … dit de schuld is van alle mexicanen die hier autos komen stelen?

    … Amerikanen hun bier zonder schuimkraag drinken?

    … je hier overal belgische wafels kunt krijgen?

    … de meeste Amerikanen denken dat Belgie een stad in Duitsland is?

    … ik hier in de voorbije maanden al vijf keer regen heb gehad?

    … ik dus ongeloofelijk verwend ben met het zalig weer?

    … alle clubs en cafes hier om twee uur snachts sluiten?

    … Arizona de enige staat in de VS is waar er geen winter en zomer uur is?

    … iedereen hier hun restjes op restaurant meeneemt naar huis om dan de volgende dag op te eten?

    … dit waarschijnlijk zo is vanwege de gigantische porties?

    … 99 procent van alle restaurants constant sport laten zien op tv schermen overal in het     restaurant?

    … rijden onder invloed je hier onmiddelijk 10 dagen gevangenis oplevert?

    … ze in de VS van kaneel houden en het dan ook proberen te verwerken in de meest vreemde combinaties vb kaneelthee en kaneelkauwgum

    … je hier zelfs een drive thru apotheek en bank hebt?

    … bijna alle supermarkten, apotheken en fastfoodketens 24/7 open zijn?

    … iedereen mijn naam uitspreekt als Ina in plaats van Ine?

    … ik hier al bijna vijf maand ben?

    … ik uitkijk naar de bezoekjes van vrienden en familie?

    …ik vorige week mijn eerste klantenbezoek heb gedaan?

    … je overal in Arizona gratis water kan bestellen op restaurant en in de bars?

    … dat er in een Amerikaans blikje 355 ml zit in plaats van 333 ml?

    … Ik nog tripjes gepland heb naar Los Angeles, San Diego, New York en San Francisco?

    … ik ondertussen al 200 ladingen per maand boek ?

    … ze hier overal Stella Artois kennen?

    … ik ondertussen geen inspiratie meer heb en het hier dus bij laat?

    18-01-2010 om 22:43 geschreven door Ineke


    13-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Na het zware uitgaansweekend in Vegas vorige week heb ik me deze week een beetje koest gehouden vanwege een verkoudheid en oververmoeidheid! Vrijdag was mijn verjaardag en dat heb ik natuurlijk wel uitgebreid gevierd! Op het werk ben ik sochtends verwend door 1 van mn collegas met een starbucks ontbijt en smiddags had Kate voor chips en guacamole bij. Amanda ( de collega waar ik samen mee de Los Angeles lijn doe) had ballonnen bij en een knuffelnijlpaard die nu gedoopt is tot Paco aka de LA mascotte! Savonds ben ik samen Jay, Kate, Kim en Eric, Sara, Melanie en Matt ( 1 van de bazen) naar Saltys gegaan, een mexicaans restaurant. Natuurlijk werden daar de nodige margaritas gedronken en Matt had er niets beters op gevonden om tequila shots te bestellen voor de vrouwen! Nadat happy hour over was had iemand het idée om naar de Candy Store ( ja inderdaad, de stripclub) te trekken. Enkele van mn collegas hadden beslist dat omdat het mijn verjaardag was, ik een lapdance verdiende ( wat ik persoonlijk niet echt een cadeau vond,maar het was uiteindelijk wel grappig) dus kreeg ik een euh drietal vrouwen in mn nabijheid voor de volle vijf minuten ( wat toch meer toch dan genoeg was).

    Zaterdag ben ik dan met Dusanna, Marie, Johny en Germann gaan eten in Thai Basil voor mn verjaardag en daarna zijn we naar Scottsdale gegaan naar een supersjieke club ‘ Cream”. Het is niet zo heel laat geworden want ik voelde me al niet supergoed ( nog steeds de naweeen van Vegas) en zondag ben ik de ganse dag in bed gebleven wegens ziek! Maar ik heb wel een supertoffe verjaardag gehad! Bedankt iedereen voor de verjaardagssmsjes, emailtjes en kaartjes! Op het werk gaat verder nog alles heel goed, ik ben vandaag voor het eerst op klantenbezoek geweest en heb nu mijn eerste echte klantenaccount! In de VS stijgt trouwens de footballkoorts want de play offs zijn hier volop bezig en dat betekent dat de superbowl in aantocht is ( dit is de finale van het nationale football) en iedereen hoopt natuurlijk dat zijn/haar team in de finale eindigt!

    13-01-2010 om 23:46 geschreven door Ineke


    04-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kerst en nieuw in the US


    Het is al eventjes geleden dat ik een berichtje heb gepost op mn blog en dat komt door het bezoek van Koen de voorbije tien dagen en de feestdagen! Hopelijk heeft iedereen gezellige feestdagen achter de rug en natuurlijk ook een gelukkig en gezon 2010 toegewenst!! Op 24 december is koen toegekomen en Phoenix en hiermee ook mn allereerste belgisch bezoek in vier maand! Het was een heel blij weerzien en ik vond het heel tof dat ik de feestdagen toch met iemand van het belgisch thuisfront kon vieren! Daar kwam ook bovenop dat Koen  meer dan 2 kilo belgische chocolade bij had  van m'n mama en de dag ervoor had ik vanuit Belgie al een gans sinterklaas snoeppakket gekregen ( dankjewel Kirsten!) dus het belgische gevoel was hier toch wel aanwezig!

    Kerstmis hebben we gevierd samen met enkele van mijn collega's en we hebben ook een white elephant gift exchange gehouden ( dit wil zeggen dat iederee 1 grappig/ melig kerstkadeautje koopt en dan worden die uitgewisseld door naampjes te trekken, maar je kan ook een kdootje van iemand anders stelen). Natuurlijk hebben we ook een gigantische kalkoen gemaakt en savonds een vuur in de vuurplaats van Jay zn huis, het was dus heel gezellig! De volgende dag zijn Koen en ik smorgens vroeg vertrokken richting Zuid-Arizona om daar enkele stadjes en een nationaal monument te gaan verkennen! Het weer was zalig ( 18 graden op 26 december!!) en zo konden we dubbel zo hard van ons tripje genieten! We hebben Tombstone ( een westernstadje die nog authentiek gebleven is zoals 300 jaar geleden en werd vroeger ook vaaks als decor in westernfilms gebruikt) en Bisbee ( een mijnwerkersttadje waar we smorgens 1 van de oude kopermijnen zijn gaan bezoeken) bezocht op zaterdag  en zondag zijn we doorgereden naar Chiraraca monument. Dit is een nationaal monument ( zie foto's hieronder) waar vroeger de Cochise indianen woonden en waar opmerkelijke rotsvorming zijn. Omwille van de hoogte van de ligging was het hier volop gesneeuwd maar was het toch warm en superindrukwekkend!!!

    Op woensdag zijn Koen, ik en de rest van het gezelschap waarmee we naar Las Vegas zijn gegaan ( Gabriela en haar vriend, Dusanna, Johny en German) naar de lichtjes van de mormonentempel gaan kijken. Er is in Phoenix een grote mormonengemeenschap ( mormoon is een heel strikte religie, eigenlijk een sekte) en die hebben hier ook hun eigen tempel en met de kerstperiode wordt die altijd indrukwekkend verlicht! Donderdag zijn we richting Las Vegas vertrokken om daar oudjaar door te brengen! De Strip was helemaal afgesloten en iedereen was natuurlijk in superfeeststemming, dus enkel en alleen al de tocht naar het hotel waar de Voodoo Lounge ( de club waar we tickets voor hadden) was de moeite! Maar dat was niets in vergelijking met hoe cool de Voodoo Lounge was! De club bevond zich op de 52ste verdieping van Hotel Rio ( 1 van de hoogste in Vegas) en had een gigantisch dakterras met een superzicht op de las vegas strip en alle grote hotels, met een zicht van meer dan 180 graden( hierdoor hadden we om middernacht zicht op vuurwerk van meer dan zeven verschillende plaatsen)! Het was super!  En gisteren heb ik een super amerikaanse activiteit gedaan: we zijn naar de drive in movie geweest en hebben film gezien op groot scherm vanuit onze auto, echt een toffe ervaring!! Vandaag is Koen dan terug vertrokken en vanaf morgen is het dan terug werken, maar ik heb een zalige kerst en nieuw periode achter de rug, al werd het thuisfront natuurllijk wel gemist!!!!

    04-01-2010 om 04:24 geschreven door Ineke


    03-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Bij het Chiracuara monument:





    Uitzicht op Vegas vanop dakterras in Voodoo Lounge



    De Vegas bende bij de lichtjes van de mormonentempel

    03-01-2010 om 00:00 geschreven door Ineke


    22-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vooruitzich op belgisch bezoek en feestdagen
    Het is duidelijk dat de feestdagen volop in aantocht zijn want iedereen is bezig over kerstfeestjes, kerstkadootjes en naar huis vliegen voor de feestdagen! Dat laatste zit er voor mij niet in, maar over de rest kan ik gelukkig wel meepraten! In de winkels is het hier zot druk, iedereen maakt zich klaar voor kerstmis en alle huizen zijn hier bepakt met lichtjes en sneeuwmannen, de een al zotter dan de andere! En gelukkig heb ook ik kerstplannen, want een kerst alleen zou maar heel zielig zijn he! Sara en ik zijn al volop gerechten aan het plannen voor het kerstdiner en zoals het hoort wordt het natuurlijk een eetfestijn!

    Deze week hebben we ook de laatste hand gelegd aan onze plannen voor oudejaarsavond en het is nu met zekerheid Las Vegas geworden! We hebben onze minivan geboekt ( we zijn met zeven), ons hotel ( waar we met 5 mensen in 1 hotelkamer blijven om het toch betaalbaar te houden) en de tickets voor de discotheek op de 31ste zijn vastgelegd! Naast al dit,is het hier ( in tegenstelling tot jullie, die waarschijnlijk een witte kerstmis tegemoet gaan) nog steeds redelijk warm, zaterdag maar liefst 28 graden en dus van sjaals en handschoenen nog geen sprake!

    Dit weekend ben ik ook voor het eerst echt gaan 'hiken', met andere woorden wandelen in de bergen! Phoenix ligt in een vallei en is omringd door bergen waarvan de bekendste ' Camelback Mountain' is en voor veel inwoners is bergwandelen 1 van de favoriete hobby"s ( naast bier, fastfood en football natuurlijk). Samen met Dusanna, Johny en Alex zijn we zaterdagnamiddag gaan wandelen in South Mountain en hebben we daar ook zonsondergang meegaakt, hieronder foto's te zien! Zaterdagavond had ik een kerstfeestje en sinds gisteren hebbben we ook een hond tijdelijk op logement! De labrador van Sara haar mama blijft hier voor enkele weken logeren tot dat ze terug is van Montana, dus heb ik tijdelijk weer een huisdier!

    Enkele foto's:

    Girls night out: Dusana, Michelle, Gabi en ik




    Catalina national park in Tucson op thanksgiving met de befaamde Saguro cactus



    The Grand Canyon




    Wandelen in South Mountain met Phoenix op de achtergrond




    Phoenix vanop South Mountain




    Phoenix by night

    22-12-2009 om 01:43 geschreven door Ineke


    15-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.kerstfeestje

    Dinsdag had ik voor het eerst echt afgesproken met Stephanie en het was heeel gezellig! Het leuke er bovenop was dat we niet eens hadden moeten betalen voor ons eten omdat we zo bereidwillig geweest waren van tafel te veranderen!! Het deed deugd om weer eens een live gesprek te voeren in het nederlands en voor Stephanie ook want zij spreekt nog minder Nederlands dan ik! En binnenkort ( 10 dagen) kan ik weer live nederlands spreken want last minute komt Koen op bezoek met de feestdagen! Dus ik heb mijn eerste belgische bezoek, en ben ook wel blij dat het tijdens de feestdagen is, want das toch veel leuker omdat door te brengen met mensen die je echt heel goed kent! Om het dan van de eerste keer deftig te vieren gaan we met een bendetje van 7 twee dagen naar Las Vegas tijdens oudjaar, feestje verzekerd dus!

    Zaterdag ben ik met Sara naar haar mama geweest ( haar mama en stiefpa komen hier in Phoenix overwinteren en wonen tijdens de zomer in Montana, een van de noordelijke staten) om nog enkele voorbereidingen voor het kerstfeestje van het werk te doen! Het kerstfeestje was in het Wildhorse Pass hotel en casino, dat nog maar anderhalve maand open was en heel sjiek! Er was een receptie, eten ( dat amerikanen trouwens helemaal anders doen dan wij, in driekwartier voorgerecht, hoofdgerecht en dessert,dus van lang aan tafel zitten is er niet echt sprake), open bar tot halftien en clubbing. De open bar werd wel vervroegd verstoord toen 1 van de collega's werd buitengesmeten, zogezegd door te luidruchtig, maar eigenlijk zochten ze gewoon een reden om de open bar stop te zetten omdat we hun budget al meer dan overdronken hadden! Dus zijn we maar vroeger naar de club getrokken, het was heeeeel tof! De nacht in het hotel werd ook door het bedrijf betaald en we hadden elk onze eigen kamer, dus dat was wel cool!

    Zondag was het dan een uitrustdag, beetje bekomen van het euh nogal met alcohol gevulde kerstfeestje en heb ik uitgebreid gekookt voor Gabi en Sara!  Deze week is trouwens heel goed gestart, want vandaag zijn Gabi en ik te weten gekomen dat wij ook een eindejaarsbonus krijgen! Weliswaar niet zoveel als de gewone werknemers, maar tis toch mooi meegenomen! Morgen zet ik een foto van het kerstfeestje op het werk, zodat jullie al mijn collega's eens samen zien!

    15-12-2009 om 03:53 geschreven door Ineke


    07-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Flagstaff en Grand Canyon

    De kerstperiode is hier volop begonnen ( traditioneel na thanksgiving begint iedereen aan de kerstmisgekte) en dus konden Sara en ik niet achterblijven!! Sara had mij al eens verteld over het feit dat kerstmis haar favoriete periode is, en dat is dinsdag duidelijk gebleken uit de hopen, hopen kerstversiering die ze heeft! We hebben al onze decoratie moeten weghalen ( kaarsen, foto's,..) om de kerstversiering een plaatsje te kunnen geven! En ik heb zelfs mijn eigen kerstmissok aan de open haard ( die we overigens niet gebruiken wegens te warm) hangen! Dus ons appartement is nu volledig omgetoverd in een kerstparadijs! Dinsdag ben ik trouwens tijdens het lopen ook gevallen ( kheb altijd geweten dat sport voor niets goed is, maar ja) en als een klein kindje, heb ik twee grote schaafwonden op mijn knieen!

    Woensdag hebben Melanie ( een collega en vriendin van Sara), Sara en ik chili gemaakt! Das voor hun blijkbaar jaarlijkse traditie voor de kerstperiode en ze hebben ook hun eigen recept! Chili is een gerecht dat vooral in de noordelijke staten word gegeten, waar het kouder is en het behoort tot de categorie ' comfort food'! Het is een samengooisel van zwarte bonen, rode bonen, tomaat, kalkoekgehakt, ajuin, paprika, pepers en mais, een biertje en het bleek daarboven op ook nog eens lekker te zijn! We hadden wel veel te veel gemaakt met als gevolg dat we er de volgende twee dagen ook nog van konden genieten! Vrijdag was het happy hour voor Kim ( mijn oudste collega, jawel 32 geworden!) haar verjaardag, maar aangezien we dit weekend naar het noorden van Arizona trokken, heb ik het maar kort gehouden!

    Dit weekend was dus de tweede poging om de grand canyon te gaan bezoeken en deze keer is het gelukt! Zaterdagmorgen zijn Dusanna, Gabi en ik met een ganse hoop warme kleren ( want we wisten dat het daar frisser zou zijn) naar Flagstaff vertrokken, een bergdorp op 2300 meter hoogte, waar de historische route 66 doorpasseert en in de winter ook geliefd bij de skieers en snowboarders! 140 mijl en 2,5 uur later en 15 graden kouder stonden we in Flagstaff! Het is ongeloofelijk dat op zo'n kleine afstand de temperatuur zo veel kan verschillen, overal lag sneeuw en het was er gemiddeld tussen 0 en -5 graden! In de namiddag zijn we de 'mansion' gaan bezoeken van de stichters van flagstaff en hebben we downtown verkend! Het is een klein maar gezellig stadje en eigenlijk wel een verademing na het superuitgestrekte phoenix waar je niets kan wandelen! We werden wel de hele dag bang gemaakt met het feit dat ze op zondag hun eerste grote sneeuwstorm verwachtten ( wat onze grand canyon trip zou vernield hebben), maar smorgens was het maar heel lichtjes aan het sneeuwen  ( alhoewel de temp wel tot -10 was gedaald, dus verwend door het Phoenixweer, waren we wel aant bevriezen) dus konden we vertrekken richting Grand Canyon!

    Op weg naar de grand canyon hebben we eerst een ommetje gemaakt via Sunset Crater, een uitgestorven vulkaan met indrukwekkend lavalandschap en het nationaal Wutpatki monument : oude indianenruines in the middle of nowhere, maar echt de moeite! ( foto's volgen) Tegen 11uur reden we Grand Canyon binnen ( nog wel een half uur tegen je echt het park binnen rijdt) en daar was het lichtjes gesneeuwd! Alle prentkaarten die je ziet van de Grand Canyon zijn niets vergeleken tegenover wanneer je er zelf voorstaat, het is adembenemend en bijna ongeloofwaardig! Door het feit dat het zou koud was hebben we ons wel moeten beperkten tot al de uitzichtspunten en zijn we niet zelf een stukje naar beneden geklommen, maar alleen dat al was een superervaring! Het is zeker een must see! Volgende week zaterdag hebben we onze kerstmisparty met het werk en op vrijdag is er een optreden van sara's favoriete band!

    07-12-2009 om 04:51 geschreven door Ineke


    01-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Thanksgiving!
    De voorbije week was een week van veel eerste keren:  Mijn eerste keer thanksgiving, mijn eerste keer in een stripclub (!) mijn eerste keer nutella in drie maand, mijn eerste keer soep maken, mijn eerste keer fietsen in Phoenix, mijn eerste spaanse woorden, mijn eerste evaluatie op het werk, .... Dus met andere woorden, ik heb niet stilgezeten deze week! Maandag had ik mijn eerste officiele evaluatie op het werk en gelukkig was alles heel positief en werd er op het einde gezegd dat als ik op dit elan blijf werken, dat ik zeker mag zijn van een plaatsje bij CH Robinson Europe, al hoop ik natuurlijk dat Europe België is! Omdat ik op het werk dagelijks wordt geconfronteerd met spaanse truckers en het echt studeren eigenlijk ook wel een beetje mis ( alhoewel ik zeker de stress niet mis) heb ik besloten om een beetje spaans op mezelf te studeren! Ik heb ook hulp van twee venezulaanse vrienden voor de uitspraak, dus hopelijk kan ik binnne enkele maanden een conversatie in het spaans voeren met mijn truckers! Donderdag was het hier dus Thanksgiving! Gabi en ik waren uitgenodigd om dit te vieren bij Mike en zijn familie in Tucson dus zijn we donderdagmorgen vroeg naar Tucson vertrokken ( toch ongeveer twee uur rijden)! Eerst zijn we een uurtje gaan wandelen in een supermooi nationaal park samen met Mike voordat we ons naar het thanksgiving diner begaven! Het diner was superlekker maar ook superveel! Ze hadden een kalkoen van 12 kg (!) en natuurlijk ging de helft van de conversaties over hoe de kalkoen gemaakt was, en wisselden de vrouwen hun bereidingswijzen uit! Daarnaast waren er veel traditionele bijgerechten ( waarvan ik de helft nog nooit had gegeten) zoals sinaasgelatine, de bekende stuffing, zoete aardappel, boontjes met cranberry, artisjokken met spinazie en als dessert pompoentaart ( waar ik niet zo een fan van ben)! Het was heel gezellig, en ik heb genoten van mijn eerste echte thanksgiving, het was tof om het na al die jaren in de films te zien, nu eens zelf mee te maken! Vrijdag en zaterdag moest ik werken, maar telkens maar de voormiddag doordat het redelijk kalm was vanwege de feestdag! De dag na thanksgiving staat hier bekend als ' black friday' en dat betekent dat de winkels de hele nacht open zijn, supergrote kortingen geven en dat iedereen uit shoppen gaat! Dat is hier echt wel een zotte bedoening met mensen die voor de winkels kamperen en rijen van meer dan een uur, dus omdat te vermijden ben ik braaf thuis gebleven en heb ik mijn eerste pot soep gemaakt! Klinkt waarschijnlijk banaal, maar kwas toch trots op mezelf :)! Vrijdagavond en zaterdagavond ben ik uitgeweest en ben ik met Dusanna met de fiets uitgeweest! Twas toch wel raar om terug te fietsen, na drie maanden! Gisteren heb ik de ganse namiddag met enkele vrienden van Sara gespendeerd en Sara natuurlijk! Uiteindelijk had iemand ( na enkele biertjes) het fantastische idee om naar een stripclub te gaan, das hier naart schijnt nogal normaal en iedereen wandelt in en uit! Ik voelde me int begin nie echt op mijn gemak, maar uiteindelijk is het wel heel grappig en hebben we veel plezier gehad! Volgend weekend gaan we naar de grand canyon en flagstaff, poging nummer twee!

    01-12-2009 om 04:26 geschreven door Ineke


    23-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.drukke werkweek

    Ik heb de drukste week op het werk tot nu toe gehad! Het grote probleem was deze week het vinden van trucks voor sommige bestemmingen, waardoor we voor sommige trucks tot het driedubbele moesten betalen dan we normaal betalen! HEt productieseizoen is terug begonnen ( aardappelen, mango's, sinaasappelen,...) waardoor er meer trucks nodig zijn plus het is donderdag thanksgiving en iedere trucker  wil dan thuis zijn bij de familie en dus geen lange afstanden van huis meer doen! Hierdoor hebben we met het hele kantoor veel werk moeten leveren om beschikbare trucks te vinden en konden we sommige ladingen van onze klanten niet vervoeren! Naast de superdrukke en uitputtende week op het werk heb ik natuurljk ook wel nog enkele leuke dingen beleefd! Donderdag ben ik gaan eten bij de ethiopier, speciaal maar wel heel lekker en ik heb deze week ook een brief gekregen van een van mijn vaste truckers met een cadeaubon om me te bedanken voor de samenwerking! Vrijdagavond had ik afgesproken met Stephanie ( de belgische intern van vier jaar geleden) om samen met de gasten van de productie afdeling ( waarvan da zij met 1 getrouwd is dus) te gaan drinken en ons  nederlands nog een beetje te oefenen! Daarna ben ik met Gabi de film van Michael Jackson gaan zien, niet echt een aanrader om te eindigen in Scottsdale met Kate waar we ' Saddle Ranch' onveilig hebben gemaakt. Saddle Ranch is een redelijk bekende bar hier in de buurt, volledig ingericht in westernstijl mét mechanische stier! En zaterdag heb ik mijn eerste belgische wafel hier gegeten! Lekker, maar onze brusselse en luikse wafels zijn toch wel nog beter! Zaterdagavond was girls night out en zijn we naar een brouwerij gegaan waar we konden eten en drinken! Natuurlijk ben ik zo stom geweest om mijn rijbewijs te vergeten van Arizona ( en das ook tevens je identiteitbewijs) en kon ik nergens binnengeraken met mijn belgische id, want da geloven ze nie! Gelukkig heeft Gabi haar overtuigingskwaliteiten bij de manager kunnen gebruiken en konden we toch naar binnen! Vandaag een super rustig dagje gehad en samen met Sara naar een footballwedstrijd gekeken en daarna ' New Moon' gaan zien! Deze week is een korte week want donderdag heeft iedereen vrijaf met Thanksgiving ( Gabi en ik gaan dit vieren bij een vriend van aiesec zn familie, een echte amerikaanse thanksgiving dus) en vrijdag werkt maar de helft van de collega's! Ik heb er voor gekozen om nu vrijdag te werken zodat ik op goede vrijdag in april vrijaf heb en wat extra tijd kan spenderen met de vrienden die hier dan zijn!

    23-11-2009 om 04:59 geschreven door Ineke



    Archief per week
  • 23/08-29/08 2010
  • 26/07-01/08 2010
  • 05/07-11/07 2010
  • 07/06-13/06 2010
  • 24/05-30/05 2010
  • 03/05-09/05 2010
  • 12/04-18/04 2010
  • 22/03-28/03 2010
  • 08/03-14/03 2010
  • 01/03-07/03 2010
  • 15/02-21/02 2010
  • 01/02-07/02 2010
  • 25/01-31/01 2010
  • 18/01-24/01 2010
  • 11/01-17/01 2010
  • 04/01-10/01 2010
  • 28/12-03/01 2016
  • 21/12-27/12 2009
  • 14/12-20/12 2009
  • 07/12-13/12 2009
  • 30/11-06/12 2009
  • 23/11-29/11 2009
  • 16/11-22/11 2009
  • 09/11-15/11 2009
  • 02/11-08/11 2009
  • 26/10-01/11 2009
  • 19/10-25/10 2009
  • 12/10-18/10 2009
  • 05/10-11/10 2009
  • 28/09-04/10 2009
  • 21/09-27/09 2009
  • 14/09-20/09 2009
  • 07/09-13/09 2009
  • 31/08-06/09 2009
  • 24/08-30/08 2009
  • 17/08-23/08 2009

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs