Kennel Van't Haeghelant ------>>>> enkel bereikbaar via facebook
Avonturen mét en van onze Drenten, Hadise, Jago, Maral, Nadezja én Roxanne
14-07-2019
We konden het niet laten...
Met dit aangename weer zijn we toch gaan wandelen. Ute eerst met Roxanne te voet door ons dorp. De bedoeling was, het aan de lijn volgen, langs de verschillende tuinen met een hele variatie aan honden en katten. Ondertussen was ik op de afgesproken plaats met Hadise en Jago in de auto aangekomen. Die beiden mochten natuurlijk dadelijk los. Plots zag ik Hadise opkijken en jawel zij had Ute en Roxanne al van ver horen aankomen.
Voor Jago was het feest hij wou zich aan Roxanne meten maar... hij
heeft verloren zij was sneller... tja Jago de jeugd van tegenwoordig!!! Toen ze alle drie uitgeraasd waren hebben we ze met de auto naar huis gebracht om het volgende team te halen. Maral en Nadezja hebben ook alles gegeven... In de maïs in de plantages steeds op zoek naar wild en... water. Het enige wat ze vonden was een beek met zwarte modder, de resultaten zijn te zien... Gelukkig zijn onze regenvaten gisteren gevuld!
14-07-2019 om 09:01
geschreven door Jiepie
09-07-2019
De dag erna...
Terwijl Maral en Nadezja nog lagen te bekomen van hun capriolen na de wedstrijd van zondag in Heurne vonden we dat het tijd werd om met de thuisblijvers, Hadise, Jago en Roxanne op stap te gaan. Voor Roxanne was het de eerste langere wandeling, zij ging met Ute het eerste stuk aan de lange lijn. Of ze getrokken heeft? Pffff!!! Jago en Hadise hadden het parcours al twee maal heen en afgewerkt voordat Roxanne eindelijk vrij mocht. Natuurlijk liet ook zij het niet afweten, ze gaf alles... en liet zelfs Jago achter zich. Hadise was op zoek naar water maar het enige resultaat was dat ze met zwarte sokken uit de beek kwam. Jago daagde haar nog even uit voor een run maar ook hier ving hij bot. Met een boek, op de ligzetel in de tuin werd het, met alle Drenten rustig om ons heen, een luie namiddag.
09-07-2019 om 18:48
geschreven door Jiepie
07-07-2019
Jachthondenproeven Oudenaarde zondag 7 juli 2019
Van bij de eerste proef, het "apport uit diep water", was het voor mij en Nadezja al afgelopen... het zou een een dure trainingsdag worden... Nadezja weigerde via de steile oever het water in te gaan... daar was ze, de eerste gevreesde nul... weg Basis- én Africhtingsbrevet. Ik heb erg met me moeten worstelen om toch verder te werken. Maar het werd nog meer hopeloos, bij het "apport over diep water" weigerde ze wéér, via een hoge oever het water, in te gaan. Zij trachtte me nog te troosten door heel fier een weggelegde eend van bij een nabij geparkeerde auto voor te brengen. Om daarna snel naar Ute te vluchten. Het was zo lief maar... dit lag nu écht niet binnen de opgelegde proeven. Bij het "verloren apport te land" weigerde ze het donkere bos in te gaan... weer nul. Verder viel er, bij het Basisbrevet niets op te merken, "aangelijnd en los volgen" waren perfect voor een 20, "houden op de aangewezen plaats" weer een 20, het "apport te land" was goed voor een 18, de "gehoorzaamheid" een 19. Maar oef, als afsluiter... bij het "markeerapport te land" toonde ze haar kunnen, haalde perfect de eend, goed voor een 20!!! Tja de ene Drent is de andere niet... en Nadezja is die lieve, voorzichtige andere Drent, daar helpt zelfs onze wekelijkse jachttraining weinig...
07-07-2019 om 21:34
geschreven door Jiepie
01-07-2019
Een Natuurhuisje in Borculo (NL)...
werd ons gelukshuisje... Al maanden waren we aan het uitkijken naar deze dag, de dag van "DE NATIONALE 2019" dé Kampioenschapskeuring voor Nederlandse rassen in Zutphen.
Vermits er zo'n 200 km te overbruggen waren en we dus een drie-tal uren moesten rijden, hadden we een huisje voor enkele nachten gehuurd. Midden in de natuur, lag de prachtige ruime woning met een heel grote, volledig omheinde tuin. Maral, onze detective, heeft de hele periode van ons verblijf, heel grondig gezocht, maar geen enkel gaatje in de omheining gevonden. Het was een echte luxe bij deze tropische temperaturen van het voorbije WE telkens daar thuis te komen.
Maral, Nadezja en pup Roxanne waren ingeschreven. Om 8 uur gingen de deuren open en konden we ons met"benchen" en stoeltjes een plaatsje inrichten. De zaal was heel ruim en vooral het was er fris. Alles was perfect ingericht, ieder ras kende zijn ring en keurmeester en om 10 uur gingen de keuringen van start.
Eerst Roxanne... de spanning was groot.. Ute en zij deden het voorbeeldig, ze kregen daarom een VEELBELOVEND 1ste plaats. Bij de keuring voor "beste reu-beste teef" liep Roxanne niet vrij genoeg en daarom ging de eer naar de reu.
Rond 13 uur was het beurt aan Maral en Nadezja, de verwachtingen lagen hoog... maar ook hier verliep alles opperbest. Zij kregen beiden een UITMUNTEND.
Rond 18 uur was het voor ons afgelopen we reden bij zo'n 35 graden naar het vakantiehuisje. We hebben de drie teefjes na het eten in het frisse gras in de tuin zien vallen en hebben ze helemaal niet meer gehoord.
Een dikke proficiat aan de fokkers van Roxanne, Kristien en Johan!!! Tevens de hoogste waardering voor de organisatie van een geslaagde en perfect verlopen Kampioenschapskeuring 2019!!!