Inhoud blog
  • Terug in België.
  • De laatste 10 dagen.
  • Een beetje verlof en dergelijke.
  • Een nieuw adres.
  • Gewoon een update-je
    Archief per week
  • 30/05-05/06 2011
  • 16/05-22/05 2011
  • 02/05-08/05 2011
  • 28/03-03/04 2011
  • 21/03-27/03 2011
  • 07/03-13/03 2011
  • 21/02-27/02 2011
  • 14/02-20/02 2011
  • 07/02-13/02 2011
  • 31/01-06/02 2011
  • 24/01-30/01 2011
  • 03/01-09/01 2011
    Buitenlandse stage naar Zimbabwe

    Ik ga voor 4 maand op buitenlandse stage naar Zimbabwe. Via deze weg zal ik proberen jullie op de hoogte te houden.
    16-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuw huis en de eerste dagen KG VI

    Hey,

     

    Hier weer wat nieuws uit Zimbabwe.

    Ik zit ondertussen in Bulawayo, ook hier zijn de mensen zeer vriendelijk. De mensen waar we wonen zijn heel erg vriendelijk, onze kamer zijn groot en best wel mooi.

    Maandag zijn we begonnen op de school, eerst nog eens een rondleiding een beetje alles bekijken en erbij denken oei ik vind hier nooit mijn weg. Maar al bij al valt het wel mee de weg vinden.

    De eerste dagen hebben ze me ingedeeld in een klas die heet ‘Senior vocationals’ het is een klas met oudere kinderen (tussen 15 en 18 denk ik) die een mentale achterstand hebben. Dit is in elk geval wat ik begrepen heb. Bij sommige inde klas is het zeer duidelijk maar van andere vraag ik me nog steeds af wat er mis mee is, ik zal het wel ontdekken zeker. Het zou de bedoeling zijn dat we een beetje allerlei dingen kunnen zien, ik hoop dat ik zeker eens muziekles mag bijwonen ik ben nieuwsgierig naar de muzikale talentjes.

    Op school zitten verder ook een heleboel dove kinderen, de meeste die ik al ben tegengekomen zijn echt heel erg vriendelijk. Ik ben dus volop gebarentaal aan het leren en ik moet zeggen het bevalt me wel, het is leuk om te leren maar het zal nog wat tijd nodig hebben. De dove kinderen geven je ook een verzonnen naam, een teken zodat ze niet heel je naam moeten spellen als ze je willen roepen. In elke klas dat ze vroegen er een te bedenken voor mij kreeg ik het zelfde teken, dus ik neem aan dat dit het wel zal worden. Wijzen naar de wang (het bolletje dat ik daar heb.)

     

    Verder …

    -  Ik heb mijn foto’s op facebook gezet, ik zal ze daar verder blijven aanvullen in dezelfde map.

    - In het huis waar ik nu woon is geen internet, ja ik doe dus telkens moeite ergens heen te gaan om jullie up to date te houden J

    - Het huis heeft wel een brievenbus en een adres. En dat is het volgende: 

      10 Gaul Av. – Kumalo - Bulawayo

    - Ik ben nog steeds bereikbaar op mijn Zimbabwaans nummer dat je kan krijgen bij mijn mama of anderen die het al hebben. Blijkbaar komen wel niet alle sms’en aan heb ik ontdekt en terugsturen kan ik blijkbaar ook niet maar geen paniek tot nu toe verloopt het bellen vlekkeloos.

    - Stroompanne is hier een dagelijkse gewoonte maar ik heb er nog niet veel last van gehad, telkens als we wouden koken was er weer stroom J oef, ik word dus nog steeds dik.

     

     

    Zo ik denk dat ik weer even niet meer weet wat vertellen.

     

    Groetjes en tot een volgende

    16-02-2011 om 16:42 geschreven door Gwen  


    10-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Inductieweek

    Hey allemaal,

     

    De afgelopen dagen hebben we een inductieweek gehad op kantoor, we hebben een heleboel info gekregen. De info ging zowel over vvob ( hoe werken ze, wat doen ze,  met wie werken ze, waar werken ze …) als over Zimbabwe zelf (welke steden zijn de grootste, wat is er te zien, …)

    Ook hebben we een sessie gehad over HIV/AIDS dit vond ik persoonlijk zeer goed. Ik kwam tot de ontdekking dat ik er bijzonder weinig over wist.  (dat had ik ook wel al gemerkt op de workshop van het weekend) maar nu is het dus anders, ik weet er ietsjes meer van, uiteraard niet alles.

    Woensdag zijn we een soort school gaan bezoeken. Het is niet echt een school ze noemen het een ‘learning center’. Hier vangen ze kinderen op tussen 8 en 12 jaar die nog nooit naar school zijn geweest, ze werken de kinderen bij zodat ze na een jaar (soms 2) naar een normale school kunnen en ongeveer op hun leeftijd kunnen instappen.

    Het project werkt volledig op een enorm grote groep vrijwilligers, dit omdat de organisatie zeer lokaal werkt. Elke vrijwilliger is ingedeeld in een bepaald gebied waar hij/zij werkt. Als ze kinderen tegenkomen die hulp nodig hebben sturen ze de kinderen naar de juiste plaatsen, ziekenhuis, politie, school, of eventueel het leercentrum.

    De meeste kinderen die in het leercentrum terecht komen zijn wezen of half-wezen, daarom zijn de vrijwilligers zo belangrijk. Ze blijven de kinderen opvolgen als ze uit het centrum zijn, op die manier heeft het kind ook steeds iemand in zijn eigen omgeving waarbij hij terecht kan als het hulp nodig heeft.


    Vandaag heb ik voor het eerst heel erg verse banaantjes gegeten. Het zijn van die kleine benaantjes recht van de boom uit de tuin van het kantoor van vvob. Ongelooflijk lekker. 
     

    Wat kan ik verder nog vertellen?

     

    Zaterdag verhuizen we (Tinne en ik) naar Bulawayo dan kunnen we ons instaleren. Daar in Bulawayo zal ik de rest van mijn tijd in Zimbabwe verblijven. Als ik het juiste adres heb zal ik het misschien eens in mijn blog zetten.

     

    Voor de rest, ik ben echt slecht in het trekken van foto’s ik doe mijn best maar ik vergeet de helft van de tijd mijn foto toestel. Gelukkig zijn er nog anderen die mooie foto’s trekken die ik dan kan ‘stelen’ J

    Nu is er enkel het enige probleem nog dat het me blijkbaar niet goed lukt om ze op de blog te krijgen. Ik probeer het nog eens maar als het niet lukt geef ik het op en zal ik ze via facebook proberen te tonen.

     

     

     

    Vele groetjes, uit het zonnige (maar soms ook enorm regenachtige) Zimbabwe

    10-02-2011 om 20:22 geschreven door Gwen  


    06-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Workshop in Bulawayo
    Hey,

    Ik ben net terug van een weekendje Bulawayo, de stad waar we volgende week heen gaan om er te wonen. De stad ziet er rustiger uit als Harare, veiliger om over te steken. We zijn ook de school gaan bezoeken, wat zien die kinderen er schattig uit ik kijk er naar uit om op stage te gaan.
    Het huis waar we gaan wonen zijn we ook gaan bezoeken, het ziet er allemaal tof.

    We zijn naar Bulawayo geweest voor een workshop. De workshop ging over Peer Education met een nadruk over het geven van info over HIV/AIDS. Een ding is zeker ik moet nog veel leren zowel over de onderwerpen als over hoe ze dingen ondernemen.

    Op dit moment heb ik internet op de plaats waar ik logeer. Morgen start onze introductieweek, daarna gaan we naar Bulawayo.
    Daar zal het afwachten worden hoe het gaat lukken met internet.

    Op dit moment ben ik even te moe om nog iets zinnegs te schrijven, een autorit van 400 km kan vermoeind zijn. Dus als ik uitgerust ben heb ik misschien inspiratie om een meer uitgebreid verslag te typen.

    Ik zal wel nog eens proberen om foto's op te zetten, tot nu toe is dat niet gelukt.

    Vele groetjes

    06-02-2011 om 18:59 geschreven door Gwen  


    02-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De eerste dagen

    Hey allemaal,

    Ik ben volledig veilig aangekomen in Zimbabwe. We hadden een heel klein beetje vertraging met ons laatste vliegtuig maar het was redelijk verwaarloosbaar. Op de vlucht is alles goed verlopen, we hebben vaak eten gekregen maar daardoor dus weinig kunnen slapen.

    We hebben zelfs geen bagage verloren.

    Als we eindelijk onze bagage hadden en naar buiten gingen werden we opgewacht door Hanne (program manager vvob). Ze heeft ons het logement laten zien waar we deze dagen verblijven, nadien heeft ze ons mee naar haar huis genomen waar we samen gegeten hebben. Onze eerste maaltijd in Zimbabwe, chinees J lekker.

    De volgende dag zijn we gaan helpen verhuizen, het vvob team heeft nu andere kantoren. Het was fijn om hen al te leren kennen en te kunnen helpen met verhuizen.

    We hebben ons vandaag onder andere bezig gehouden met het decoreren van een kantoor. Dit kantoor had een heel lelijke muur die we hebben opgefleurd met een hoop mooie prenten. Verder hebben we nog wat mee gekuist en opgeruimd.

    Als middagmaal heb ik een typisch gerecht gegeten, Sadza (een soort maispap). Het was eigenlijk best wel lekker. Op zich proeft de sadza een beetje naar niets maar met de saus van het vlees erbij is het wel lekker, en vooral enorm vullend.

    We blijven ongeveer een week tot tien dagen in Harare voor we naar Bulawayo vertrekken. De mensen zijn hier allemaal heel vriendelijk.

    Ah ja, ik heb me een Afrikaanse simkaart aangeschaft, dus probeer me niet te bellen op mijn normaal nummer. Ik zal mijn nummer aan enkele mensen doorgeven, als je hem ook graag wil kan je eventueel mailen (ik weet niet wanneer ik kan antwoorden) of je kan het vragen aan anderen.

    Dit zal het voor deze keer zijn. Tot een volgende keer.

    Gwen

    02-02-2011 om 18:37 geschreven door Gwen  


    28-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vandaag ben ik weg

    Hallo allemaal,
    Vandaag is het de dag van vertrek. Eerlijk , ... toch wel een beetje spannend. Nog enkele uurtjes wachten.

    Wat heb ik in tussen tijd zoal gedaan?
    Ja de gewone dingen hé; valies maken, mensen bezoeken, naar repetitie's gaan, alle nodige papieren verzamelen, denken over wat ik nog allemaal moet doen...
    En als een van de laatste dingen eens nadenken wat ik hier nog zou kunnen schrijven voor ik echt vertrek.

    Vermits een mens toch geen volledige dag op voorhand op de luchthaven kan wachten voor de vlieger vertrekt blijf ik nog even thuis en pruts ik nog wat om de tijd te doden.
    Straks is het tijd om naar de luchthaven te vertrekken. Om 19.30 vertrekt het vliegtuig, we zouden normaal een nachtje doorvliegen tegen de ochtend komen we aan in Ethiopië. Daar rusten we een 2 uurtjes en stappen dan weer op een vliegtuig en vliegen naar Harare waar we tegen de 12.45 (lokale tijd, dus ongeveer middag hier in België) zouden aankomen.

    Meer heb ik op dit moment even niet te vertellen.

    Vele groetjes en tot de volgende keer maar weer



    28-01-2011 om 11:56 geschreven door Gwen  


    03-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het komt steeds dichter.
    Hey allemaal,

    Voor mijn studies vertrek ik naar Zimbabwe om daar 4 maanden op stage te gaan. Ik probeer jullie via deze blog een beetje op de hoogte te houden. Mijn vertrek is voorzien 28 januari 2011, tijd dus om een blogje aan te maken.

    Ik ga stage lopen in een school in Bulawayo, dit is de grootste stad (na de hoofdstad) van Zimbabwe. Voor ik daar heen ga maken we eerst een tussenstop in Harare (de hoofdstad).  Hier worden we opgevangen en krijgen we een vorming door de mensen van VVOB.
    VVOB is een vereniging zonder winstoogmerk. Die in opdracht van de Vlaamse en Belgische overheid bijdragen aan de kwaliteitsverbetering van het onderwijs in  ontwikkelingslanden.

    Wat er juist gaat gebeuren zal wel volgen in een van de volgende berichtjes. Ik zal mijn best doen regelmatig iets te posten.

    Groetjes en tot de volgende.

    03-01-2011 om 15:44 geschreven door Gwen  




    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Zoeken in blog




    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs