Benodigdheden: - 175 g glutenvrije bloem (Nogluten) - 150 g suiker - 150 g boter - 3 eieren - 1 grote koffielepel glutenvrij bakpoeder (ik gebruik bakpoeder van het merk Dr. Oetker)
Bereiding: 1. Klop de boter tot room en voeg de suiker toe. 2. Doe er de eitjes onder en vervolgens de gezeefde bloem samen met het bakpoeder. Klop verder tot een romig beslag. 3. Giet het deeg in een beboterde bakvorm van ongeveer 1 liter inhoud en laat ongeveer 1 uur bakken in een oven van 165°C. Na 1 uur eens in de cake prikken om te cake of het beslag goed gebakken is. 4. Daarna de cake op een rooster laten afkoelen.
=> Om appelcake te maken kan je gewoon het recept nemen van een gewone cake en er stukjes appel aan toevoegen.
=> Om marmercake te maken gebruik je ook het beslag van een gewone cake. Als het beslag klaar is dan verdeel je het in twee gelijke delen. Het ene deel laat je gewoon en het in het andere deel doe je cacaopoeder naar smaak. Als je dit gedaan hebt kan je in een bakvorm en deel gewoon beslag, een deel cacaobeslag en dan weer een deel gewoon beslag doen. Daarna kan je met een mes of een vork door het beslag gaan en dan krijg je na het bakken een mooie vorm in de cake. :)
De foto 's hierboven zijn van een marmercake (micky mouse: voor deze vorm heb ik het recept maal twee gedaan anders heb je te weinig beslag :) ) en een appelcake.
Hier volgt een recept voor grijs brood in een broodbakmachine:
Benodigdheden: - 137 g witte bloem (Nogluten) - 138 g bloem met vezels (Nogluten) - 275 ml lauwwarm water - 1 kl fibrex (extra vezels om toe te voegen) - 1/2 kl gedroogde gist - 2 el olijfolie - eventueel zaadjes om toe te voegen zoals: lijnzaad, zonnebloempitten, ...
Bereiding:
Doe de ingrediënten als volgt in het broodbakmachine: water, bloem, fibrex, gist, olijfolie, eventueel zaadjes
Stel het machine in op een glutenvrije programma of een bakprogramma van 2 uur.
Hier volgt een recept voor een wit brood in een broodbakmachine:
Benodigdheden: - 450 g glutenvrije bloem (Nogluten) - 420 ml lauwwarm water - 1/2 kl suiker - 1/2 kl zout - 1 el gedroogde gist - 3 el maïsolie
Bereiding:
Doe de ingredïënten als volgt in het broodbakmachine: water, bloem, zout, suiker, gist, olie => zorg ervoor dat het zout en de gist elkaar niet kunnen raken
Stel het machine dan in op een glutenvrij programma of een bakprogramma van 2 uur.
Ik ben een meisje van 20 jaar dat gluten-intolerantie heeft. In het begin wist ik helemaal niet wat ik moest doen, ik dacht alleen maar aan al die lekkere dingen dat ik nietmeer mocht eten want in bijna alles zitten wel gluten: brood, sandwiches, taart, gebak, pasta,... Ik ben toen op zoek gegaan naar sites over glutenvrij eten en ben toen op de site van de Vlaamse Coeliakie Vereniging gekomen. Daar heb ik mij dan ingeschreven en nu krijg ik om de 3 maanden een boekje met artikels over glutenvrij leven en receptjes enzoo. Er zijn ook nog andere sites waar informatie of recepten opstaan maar die zal ik later op mijn blog zetten.
Ondertussen eet ik al een jaar glutenvrij en begint het aardig te lukken. Ik bak mijn brood en sandwiches zelf want ik vind het voorverpakt brood niet zo lekker. In het begin heb ik proberen te bakken met de bloem van Schär maar ik vond dat het brood vrij droog was en het had een speciaal smaakje. Tegenwoordig bak ik met de bloem van Nogluten. Dit vind ik de beste bloem tot nu toe, alles is er al mee gelukt dus :)
Op deze site zullen mijn recepten komen te staan en nog veel meer informatie over leven met een glutenallergie.
Als je vragen hebt dan mag je die altijd stellen, ik zal ze dan proberen te beantwoorden.