deze keer ga ik het hebben over tetrabrik en recyclage.
Tetrabrik wordt uitsluitend gebruikt voor vloeistoffen.
Tetrabrik bestaat uit:
- 75% uit karton voor de stevigheid
- 20% uit plastic voor een perfecte sluiting en als bindmiddel tussen de verschillende lagen
- 5% uit aluminium als bescherming tegen licht en lucht
Tetrapak firma sloot een overeenkomst met Fost Plus, deze firma zorgt voor de recyclage. Een PMD zak is doorzichtig om de fautif gesorteerde zaken te zien. PMD staat voor Plastic Metaal en Drankkarton. Nadat de vuilniszakken weg zijn gehaald worden de drie grondstoffen als volgt gesorteerd: metaal wordt met magneten weggehaald, plastic wordt weggeblazen, en karton blijft uiteindelijk over. Een tetrabrik scheidt men door het te laten weken in een bad.
En nu een woordje uitleg over de recyclage. Iedereen gaat naar de glasbak maar sommige mensen gooien daar verkeerde dingen in, daarom ga ik een overzicht maken van wat er wel en niet in de glasbak mag.
Wat mag daar wel in: kristallen glazen, kruidenpotjes (altijd het deksel ervan draaien), waterflessen, wijnflessen,.. en nog veel meer.
Men moet ook zoveel mogelijk afval proberen te beperken. De Nederlandse politicus Lansink heeft daarvoor een bepaalde manier uitgedokterd: de ladder van Lansink. We moeten zo hoog mogelijk proberen te komen op de ladder: afval voorkomen dus.
Dit was het laatste berichtje over 'project fruitjuice' en op deze blog hopelijk hebben de lezers alles begrepen,
deze keer ga ik het hebben over de smaakherkenning en wat er allemaal in fruitsap aanwezig is.
Er zijn drie soorten smaken die je kunt herkennen: zoet, zuur/bitter, zout. Deze smaken worden herkent door de duizenden smaakpapillen die op je tong zitten. Die smaakpapillen sturen signalen door naar de hersenen die de smaak herkennen.
Voor bepaalde beroepen is smaakherkenning heel belangrijk hier enkele voorbeelden:
- huisman of huisvrouw: het berijden van de maaltijd
- sommelier (wijnspecialist van een restaurant): bij het proeven van de wijn
- kok of kokkin: bij het samenstellen van nieuwe gerechten
- verkoopster van voeding: kennis bij het verkopen
Ons lichaam heeft energie nodig voor een algemene ontwikkeling en om fit te blijven. De energiebron die ons lichaam daarvoor gebruikt is voeding. Sportlui gebruiken meestal gezonde voeding zodat hun uithouding en kracht groter wordt. Een gezonde voedingsmiddel is fruit. Fruit heeft een zoete of zoetzure smaak.
En nu een woordje uitleg over de samenstelling van fruitsap.
In fruitsap zit er natuurlijk water. Daarin zit er ook eiwitten. Eiwitten zijn belangrijk voor de groei van kinderen, de opbouw en het herstel van de spieren. Er zit ook suiker in fruitsap. Dus is fruitsap niet zo goed voor de tanden. Het bevat een bepaalde Phwaarde (zuurtegraad) die het glazuur aantast. Wie denkt snel zijn tanden te poetsen na het drinken van fruitsap zit helemaal fout. Wanneer je dit doet, stimuleer je nog meer de afbraak van het glazuur. Drink dus fruitsap met mate of verbruik er onmiddellijk een kalkhoudend voedingsmiddel na zoals: melk, kaas, yoghurt,... Die verminderen het zuur-effect.