Deze week is alweer de laatste voor de paasvakantie en het zal een beetje een andere week zijn dan normaal.
Woensdag gaan Bernard, Alexander en Eline met de rest van de vormelingen naar de kleuterschool in het centrum om daar de kleutertjes te helpen in de klas en om daarna al enkele liedjes te oefenen voor hun vormsel. Ikzelf zal meegaan en de vormelingen van juf Jessica zullen ook met mij meegaan. Juf Jessica zal dan in de klas blijven met de rest van de jongens en meisjes.
Donderdagnamiddag gaan we in Hoeselt naar de lammetjes kijken omdat dit perfect in ons thema past.
En vrijdag is dan helemaal anders dan normaal. We vieren de verjaardag van Arisa met een pannenkoekje en tijdens de middag gaan we met alle jongens en meisjes van de leefklassen en alle kleuters een paasbrunch organiseren. We hopen ook op mooi weer zodat we erna de paasspelletjes allemaal buiten kunnen doen.
We hebben met onze klas het zilveren boek gewonnen omdat we zoveel boeken gelezen hebben. Jullie hebben dat super-goed gedaan ... dat is ook aan mama en papa te danken ... dus ook voor jullie een dikke dankjewel! Het leesproject mag dan wel voorbij zijn, maar jullie mogen natuurlijk wel allemaal blijven lezen ;-)
Deze week starten we met het thema 'Lente/Pasen. Tijdens de rekenles gaan we tellen met eendjes, tijdens taal gaan we met lente-woorden spelen en tijdens WO leren we er natuurlijk nog over. We gaan deze week en volgende week ook nog snoepzakjes maken die tijdens de paasvakantie ten voordele van onze school (nieuwbouw) verkocht zullen worden.
Verder zou ik jullie er nog aan willen herinneren dat deze week de (eerste) betaling van de bosklassen is.
Maandag hebben we allemaal een extra dagje vrij om te bekomen van de kiennamiddag, om er dan dinsdag extra hard weer in te vliegen.
We gaan nog een weekje verder lezen en over boeken leren. Thuis allemaal heel veel lezen zodat we met onze klas in de prijzen vallen!!!! Ik zou dan ook willen vragen om het blaadje met de boekjes in te laten kleuren wanneer jullie een boekje gelezen hebben en het papier mee naar school te geven, zodat we op ons groot blad ook heel veel boeken kunnen kleuren.
We gaan deze week ook oefenen voor ons toneeltje. We gaan het sprookje van Assepoester naspelen.
Woensdag gaan we ook naar de bibliotheek in Bilzen. We krijgen daar een rondleiding en gaan een paar boekjes kiezen.
Verder gaan we ook in de klas nog veel boekjes lezen ...
THEMA: BOEKEN (LEESPROJECT)
UUR
Maandag
Dinsdag
Woensdag
Donderdag
Vrijdag
08.45 09.10
FACULTATIEVE
VRIJE DAG
Comm.en taal:
Onthaal
WO/Wiskunde
Tutti frutti
Fruit ronddelen
Comm. en taal:
onthaal
Comm. en taal:
onthaal
09.10 09.35
Sketch voor het
leesproject
(in de turnzaal)
Sketch voor het
leesproject
(in de turnzaal)
Toneeltje van Assepoester voor de klas van juf Annemie
09.35 10.00
Wiskunde
*aantallen nemen
tot 7 en koppelen aan getalbeeld
*getallen leggen
volgens getalbeeld
* WB 6 en 7
schrijven
BIBLIOTHEEK BEZOEK
De Kimpel
LO
Wiskunde
*aantallen nemen
tot 7 en koppelen aan getalbeeld
*getallen leggen
volgens getalbeeld
* WB 6 en 7
schrijven
10.00 10.25
Inoefenen van
toneeltje Assepoester voor de klas van juf Annemie
Het thema 'Huisdieren' zit erop. Het bezoek aan de dierenarts namiddag was heel interessant en we hebben veel bijgeleerd over hoe een dierenarts werkt en wat zijn taken zijn. Nu zijn we klaar voor een nieuw thema ...
En dat thema zal het thema 'Boeken' zijn. In heel de school gaat iedereen rond lezen en boeken werken ... en dan doen wij natuurlijk mee. In het weekschema zie je dat er vanalles door elkaar gegooid is. Er zijn heel wat activiteiten georganiseerd.
We gaan zoveel mogelijk boeken te lezen/voor te lezen, zo kunnen we meedoen met de wedstrijd. We vragen dus aan mama en/of papa om elke avond een boekje te lezen en dan mogen we in school een boekje kleuren. En we willen zeker winnen he ;-)
We gaan ook heel wat foto's trekken en hier op de blog proberen we wat vaker wat te schrijven over ons project.
Nu nog even een weekendje rusten ...
En dan vliegen we erin voor 2 weken leesplezier!!!
THEMA: BOEKEN (LEESPROJECT)
UUR
Maandag
Dinsdag
Woensdag
Donderdag
Vrijdag
08.45 09.10
Zwemmen
Comm.en taal:
Onthaal
WO/Wiskunde
Tutti frutti
Fruit ronddelen
Comm. en taal:
onthaal
Comm. en taal:
onthaal
09.10 09.35
Wiskunde
*getal 7 leggen
*aantallen nemen tot 7 en koppelen aan getalbeeld
* WB 7 schrijven
Communicatie en taal
Prentenverhaal en spelletje
Fundels
Sketch voor het leesproject
(in de turnzaal)
09.35 10.00
LO
LO
Wiskunde
*patronen verder zetten
*getal 7 leggen
*aantallen nemen tot 7 en koppelen aan getalbeeld
10.00 10.25
Communicatie en taal
Vertelronde: de bibliotheek
Communicatie en taal
Prentenverhaal en spelletje
Fundels
10.40 11.05
Comm en Taal: Onthaal W.O./huish. Act.:
koekje eten
Nederlands
Functioneel lezen
Pluk van de Petteflet
*auditieve synthese en analyse
*trainen auditief geheugen
W.O./Huish. Act.:
winkelen
Huish. Act.
koken uit een kookboek
Spinaziebuisjes
(Canneloni met spinazie en ricotta)
Godsdienst
De 40-dagentijd: Mensen helpen die het minder goed hebben
Vandaag hebben de jongens en meisjes met heel veel enthousiasme verteld over hun huisdieren. Ze hebben dat super-goed gedaan. Nog niet iedereen is aan de beurt gekomen, dus daar gaan we volgende week nog even mee verder. Maar ik ben al blij om Hanny, Zita, Nina, Sofie, Minoesh, Tika, Jessie, Flip en de andere dieren te mogen leren kennen.
We gaan nog een weekje verder over huisdieren. We gaan rijmen, vertellen, naar een verhaal luisteren ... en als er geen Averbode-boekjes zijn, gaan we ook knutselen over huisdieren. Vrijdag gaan we ook nog op bezoek bij een dierenarts. We hebben dus weer veel om naar uit te kijken.
Verder gaan we op dinsdag voor onze vastenactie een wandeling met opdrachten doen. We zullen nu elke week iets doen in het teken van de 40-dagentijd. We houden jullie via deze blog op de hoogte hiervan.
Hieronder het volledige weekschema voor volgende week.
Maandag hebben we Bernard al gevierd, maar vandaag hebben we nog pasta carbonara gegeten voor zijn verjaardag! En wat hebben we gesmuld!!! Dat was zeker een goede keuze van Bernard!
Hieronder staat weer het recept.
Verder morgen geen foto vergeten van je huisdier om erover te vertellen aan de rest van de klas.