Tel Aviv.... De controle op de luchthaven was voor mij ongezien. Een volledig kruisverhoor met vragen als: How many wives and children do you have?! Do you know some Arab people? Profession, hobby, purpose, adress... Een privé-ondervraging van wel 20 minuten en dan pas mocht ik inchecken. Mijn in te pakken fiets was natuurlijk helemaal bizar. Vlak voor het inschepen nog dit: "How come you have Hebrew maps?" Bleek dat ze mijn bagage volledig doorzocht hadden en de geleende stafkaarten van mijn neef Jo waren toch maar verdacht. Via uitgekiende communicatie trachten ze een zwak punt te vinden dat mogelijk zou kunnen wijzen op... Niet normaal maar misschien wel begrijpelijk. Je geraakt hier niet zomaar binnen !
De luchthaven uitfietsen ging niet want het is samen met Athene de enige luchthaven waar je op 4 wielen moet buitenrijden. Taxi dus tot het vlakbijgelegen centrum.
Tel Aviv is het alterego van Jeruzalem: druk, hip, gay, areligieus, ontspannen, modern... en veilig.
Morgen fiets ik de stad uit voor het binnenland dat een vreemde constructie is van muren, enclaves, checkpoints, voorlopige grenzen, ingepalmde gebieden... Ik ga trachten te ervaren hoe het is en hoe de bewoners zich er bij voelen.
01-01-2010, 00:00 geschreven door Paul Coolen 
|